Aanbestedingen in Noord-Holland. Bargelijke Stand gemeente Helder. Zy die ongeneeslyk varen verklaard, yn door de Pink Pillen genezen. Mej. A. VOS, Muïiekonderwijzeres, Notaris STAMMES WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1909, K1M0IE11M CURSDS IN HET VERLEENEN VAN EERSTE HULP BIJ ONGEYALLEN. Oanscursus 1909-1910. OPENBARE VERKOOPING op DONDERDAG 21 OCTOBER 1909, Garnizoen Helder. Verloren een gonden Damesring. Marine en Leger. Blijkens een bij het Dep. van Marine ontvangen telegram is de divisie, bestaande uit Hr. Ms. pant serschepen »Dc Ruyter", «Koningin Regentes" en «Tromp", onder bevel van kqpt. 1.1.0. F. Tydeman, 11 dezer te Shanghai aangekomen. Blijkens bij het Deprrtemcnt van Marine ontvan- vungen bericht is IIr. Ms. pantserdckschip «Noord brabant" onder bevel van den kapitein ter zee VV. van Voss, 4 dezer van Monado vertrokken, met bestemming naar San-Francisco. Bij beschikking van den Minister van Marine is de luitenant ter zee 1ste klasse J. G. W. J. Eilers de Haan, met 10 dezer, eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. instructiescliip «Gier," en op non-activiteit gesteld, en de luitenant ter zee 2de klasse F. A. Buddingh, van genoemden bodem, over geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. De luit. ter zee 2e kl. T. P. van den Bergh is geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip «Piet Hein" te Willemsoord. De inspecteur der administratie M. C. de Jong, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, wordt op non-activiteit gesteld. Bij beschikking van den Minister van Marine is, met ingang van 1 October, benoemd tot klerk bij 's Rijkswerven, de heer M. C. van Ballegooijcn, die als zoodanig is geplaatst bij 's Rijks werf te Helle- voetsluis. Overplaatsing. Sergt-torpedom. C. J. Negenborn, van «Kon. Emtnnc op «Vulkaan* op.nader te bepalen datum en sergt.-schrijver C. Verkerk van «Atjeh* op Wachts, W'oord, als boven. Met 20 Sept.sergt.-timmerman A. G. Witte, van «Friesland* op Wachts. W'oord en idem P. de Vroome, van Wachts. W'oord op «Friesland*. Met 1 Oct.sergt. der mariniers R. Kaspers aldcel. marin. W'oord op «Van Gnlen*sergt.- timmerman J. Schagen van «Piet Hein* op «Van Galen* en gedetacheerd bij de Kweekschool te Leiden en sergt -timmerman J. Olijslager, Wachts. W'oord op «Piet Hein*. Met 15 Oct.bottel.-maj. J. Ringers, van «Van Galen* op Wachts A'dam Met 1 Oct.: bottel.-maj. J. de Ligt, van «Nep- tunus* op Wachts. W oord idem J. C. Reijnhout, van Wachts. W'oord op «Neptunus*. Met 15 Oct".sergt.-bottel. II. van Noorden ge detacheerd bij de marine-machinistcnschool op «Van Galen*, idem J. J. Ruijs, van «Vulkaan* en gedetach. bij de marine-machinistenschool en bolt.- majoor W. R. v. d. Wint, van Wachts. A'dam op «Vulkaan*. Bij Kon. Besluit van 10 dezer is, met ingang 1 November: overgeplaatst bij het 10de regiment infanterie, de luitenant-kolonel J. C. Verspijck Mijnssen, van het wapen der infanterie, directeur van de Nor- inaalschietschnol, uit welke betrekking hij, in ver band daarmede, eervol wordt ontheven benoemd b(j het wapen der infanterie, tot direc teur der Normual-schietschool, de majoor A. J. Schotman, van het 10de regiment. Stoomvaartberichten. Stoomvaaiit-Maatschappij-Nederland. K. W. III. v. Batavia n. A'dam, vi-rtr 10Sept v. Perim. K. W. I arriveerde 11 Sept. van A'dam te Batavia. Oranje, v. Batavia n. A dam, vert.11 Sep. v.Singapore Vondel, v. A'dam n. Batavia, passeerde 11 Sept. Perim. KW II, v. A'dam n. Batavia, pass, 11 Sept. Gibraltar. Sumatra, v. Batavia n A'dam,arr. 12 Sep. te Liverpool. Ambon, v. A'dam n. Batavia,arr. 12 Sep. te Antwerpen Billiton, v. A'dam n. Batavia, pas. 12 Sept. Puntellarin. Celebes, v. Batavia n. A'dam, veri. 12 Sep. v. Djeddah. Grotius, v. Batavia n. A'dam, vert, 12 Sep. v. Lissabon. Koninklijke Hollandsche Llotd. Eemland, van Amsterdam naar Buenos-Ayrns, veerde 11 Sept. te Santos. Rijnland, van Amsterdam naar Buenos-Ayros arriv. 11 Sept, te Rio Janeiro. Frisia, van Buenos-Ayros en Brazilië n. Amsterdam, vertrok 12 Sept. van Lissabon. Maasland, van Buenos Ayros en Brazilië n. A'dam, arriveerde 12 Sept. te Madera. Kon. West-Indisciie Maildienst. Pr. W. V vertr, 10 Sept,, v. Paramaribo n. A'dam, Pr. W. IV arriv, 9 Sept. v. A'dam te Paramaribo, Pr. W. III, v. A'dam n. Paramaribo, vertr. 10 Sept. van Madera. Pr. Manrits vertr. 10 Sept v. Newyork n. Wesl-Indië. Hotterdaksche Llotd. Uogor was 10 Sept. te Soembaja ladende v. Caicutta. Tabanan, v. R'dain n Batavia, vert. lOSep.v. Colombo. Ternate, v. Batavia n. R'dam, vert. 11 Sep. v.Mnrseille. Wilis, v. R'dam n. Batavia, pass. 11 Sept. K. del Armi. Gorontalo arriv. 12 Sept. van Rotterdam tc Padang. Mulang arriv. 12 Sept v. Hamburg te Rotterdam, liindjani v R'dam n Batavia, arr. 12 Sep. te Soutbampt. Ophir, v. Batavia n. R'dam, vert 13 Sept. v. Marseille 30 September. Haarlem 11 ure. Het dep. van waterstaat aan het gebouw van het prov. bestuur het gedeeltelijk vernieuwen van den kaaimuui langs de Noordzijde van de haven op het eiland Vlieland, behoorende tot de zeewerken in Noord holland, raming f6450; het bestek no. 193, ligt 16 Sept ter lezing aan het dep. van waterstaat aan de lokalen dor prov. besturen. 14 October. Haarlem 11 ure. Het dep. van waterstaat aan het gebouw van het prov. bestuur hot bouwen van eene brugknechtswoning bij de draaibrug te Duivendrecht, gelegen in den Rijks weg Amsterdam Abcoude, raming f3800; het be stek no. 197 ligt na 30 Sept. ter lezing aan hel dep. van waterstaat en aan de lokalen der prov. besturen. V isBcherijberichten. Nieuwediep, 10 Sept. Aangebracht door 25 kor- ders 5 tot% 10 stuks groote tong f 1.— per stuk, 5 tot 20 middelmatige tong 55 a 65 cent per stuk, 5 tot 10 stuks kleine tong 20 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 3.a f 5.per mand, 1 tot 4 mund schar f 2.— a f 2,50 per mand. 11 Sept. 45 korders met 5 tot 15 stuks groote tong f 1.per stuk, 10 tot 60 middelmatige tong 50 'a 60 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 20 cent per stuk, 1 tot 3 stuks rog f 1.— per stuk, 2 stuks tarbot f5.a f6.per stuk, 1 tot 6 mand kleine schol I 1,50 a f 4.50 per mand, 1 tot 5 inand schar f 1,75 a f 2.— per mand. 13 Sept. Niets binnen. 14 Sept., v.m. 8 uur. Niets binnen. Van 10 tot 13 September. BEVALLEN: J. C. C. Nauta geb. Olifiers, d. H J. v. d. Berg geb. Vink, z. en d. C. van Brussel geb. Rootselaar, d. J. P. Mul geb. Lammertsma, d. B. Forrer geb. Heeres, d. H. W J. Bakvis geb. van Santen d. A. J. Roberti geb. Abbo, z. C. Snij ders geb. Verhage, <J. M. A. Noot geb. v. d. Mi len, d. J. S, Prins geb. van Otteren, z. A. M. Haksteen geb. Termaat, z. A. Roomeijer geb. Tuin man, z. OVERLEDENC. Krijnen, 74 j. G. i. Ruijg wed. E. Kossen, 75 j. J. G. Boek, 70 j. P. Kroeb, 46 j. F. Conneman geb. Rieuwers, 61 j. Ingezonden Mededeelingen k 20 cent per regel. Zyn de geneesmiddelen die u aangeprezen war mislukt, weifel dan niet, neem van daag nog de Pink Pillen, dezen zullen u niet te leur stellen, Zy zuiveren en vorryken het bloed, geven krach ten, wekken de eetlust op, versterken de maag, regelen en vcrgemakkelyken de spysvertering. Zy zyn krachtdadig en dus om dezen reden een goed koop geneesmiddel. liet is het geneesmiddel dat de grootste regelmatigheid in zyne resultaten aan- wyst. Over geheel de wereld hebben zy verkreget en verkrygen zy voortdurend snelle genezingen van zieken die voor ongeneeslyk waren verklaard, en zy hebben in heel wat gevallen een bewonde ring gewekt die met oen werkelyke verwonde ring gepaard ging. Zy genezen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, algemeeee zwakte, zei zwakte. PINK PILLEN. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilië, hoofd-dëpothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdamvoor Helder en omstreken bij J. DE KOK, Middenstraat, H. DE BIE— Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen bjj J. ROTGANSte den Burg (Texel) bij T. BOIJS en verder by verschillende Apothekers en goede drogisten. Vervolg der berichten HELDER, 14 September. Aan de Hoogere Land- en Boschbouw- sckonl te Wageningen ïb geslaagd voor het examen van candidaat houtvester, do heer J. A. de Boer, van Helder. Oud-minister De Meester. De gezondheidstoestand van mr. De Moester ;aat aanhoudend vooruit. De patiënt zit dage- yka verscheidene uren op toch is het zeker, dat hy de opening dor Staten-Gencraal niet zal kunnen bijwonen en ook voorloopig nog niet zal worden beëedigd als Kamerlid. Sedert 8 September wordt een bank biljet van f 25.vermist. Het biljet is ge merkt AAL 2379. De politie verzoekt haar bericht te geven, .indien dit biljet wordt aan geboden. Binnenkort znllen de boomen aan den Kanaalweg, tusschen de Postbrug en de Molenbrug, alle worden geveld en door nieuwe worden vervangen. Het meerendeel dier boomen is //op". De nieuwe beplanting zal worden beschermd door een doorgaande heg van prikkeldraad, zoodanig aangebracht, dat sij voor de wan delaars niet hinderlijk zal zyn. Tram Helder-Huisduinen. Hedenmorgen heeft de veiling plaats gehad van do stoomtram HelderHuisduinen. Bij perceelsgewijze veiling werd voor alles zumen, locomotieven, rijtuigen, rails, lood- n, trambar met inventaris, stoelen, tafels enz. f 3436.25 geboden. Deze som werd daarna by opbod door directie van de tram verhoogd tot f7000. Daar geen hooger bod inkwam, werd een en ander opgehouden. Hodenmiddag werd op de begraafplaats te Huisduinen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. G. Bock. De over ledene was prefect der Broederschap van de II. Familie en collectant in de Parochiekerk zijne collegae fungeerden als dragers. Mede waren aanwezig het Bestuur der afdeeling Helder van den N. R.-K. Volksbond waarvan de overledene jaren lang bestuurslid en pen ningmeester was, benevens eene deputatie St. Barbara en tulryke vrienden van den overledene. Do muziekvereeniging Winnubst" onderafd van den R.-K. Volksbond stond by de geschaard en voerde een dnodcnmarsch Op het Kerkhof' van De Vliegh, uit. De heer v. d. Bilt, voorzitter der afd. Helder van den N. R.-K. Volksbond schetste den overledene als een eenvoudig man, die van de oprichting af', zoo veel heeft verricht voor de afdeeling en altijd bereid was be langeloos te helpen. Met jeugdig vuur was hij by zyn yveren menig jongere ten voorbeeld. Tot de familieden richtte spr. eenigo woorden van troost. Geroerd verlieten de aanwezigen het kerkhof. Nieuw gebouw voor Minder-Marinepersoneel. Van den Bond van Minder-Marinepersoneel ontvangen wy een brochure, getiteld »Op voor een nieuw gebouw In dat geschrift wordt een overzicht ge geven van hetgeen du Bond by de exploitatie van haar vroegere gebouwen hoeft meege maakt, o. a. in het eerste huis, aan de Hoofd gracht 80, het tweede, aan het Havenpleiu, cn nu in het tegenwoordig huis in de Keizer straat, om daarna te komen met een betoog voor de noodzakelijkheid voor het stichten van een nieuw gebouw op het terrein, dat de Bond reeds vroeger voor f5000.heeft aangekocht, gelegen aan het plantsoen, hoek Stationstraat. Het nieuwe gebouw, dat f24,000.zal kosten, is in teekening bij het geschrift op- genomeu, en ziet er mooi, degelyk uit. Het gebouw, drie verdiepingen hoog, zhI beneden een café bevatten met con terras, een groote zaal, die ruimte heeft voor 150 zitplaatsen, en door het verwijderen van een drietul deuren met een ruimte voor 200 staan plaatsen kan worden vergroot; voorts een schrijfzaaltje, enz. Op de eerste verdieping eenige bureaux, badkamer, zit- en slaapkamers, en op de tweede verdieping hoofdzakelijk zit- en slaap- kamors, in het geheele gebouw to zamen 20 kumors met 26 slaapplaatsen. Het bestuur van den Bond berekent, dat een hyp. leening vun f 12000.kan worden gesloten, en dat de rest uit eigen middelen en uit genoegzame bydragen der leden zal kunnen worden betrokken. Het doet daartoe een beroep op de leden van den Bond en op de makkers in den burgerstand, die eveneens het gebouw zullen kunnen bezoeken en daar hun vergaderingen zullen kunnen houden. In de brochure zyn verder uitgebreide be rekeningen betreffende de exploitatie van de oude gebouwen opgenomen, cn in verband daarmede een begrootiug omtrent de exploi tatie in het nieuwe gebouw. De Nieuwe Kerk te Koegras. Bij de op 10 Sept. gehouden aanbesteding van het bouwen van eene kerk voor de Ned. Herv. Gemeente te Koegras, gemeente Helder, waren 25 biljotten ingekomen, waarby het hoogst was ingeschreven door J. A. Groen to Alkmaar voor f16295 en het laagst door J. Verheus te Helder voor f10958. Het werk is echter gegund aan de heeren J. de Graaf en J. Smit, aannemers te Koegras, voor f11,152. De rijkswerken te Callantsoog. In verband met de beweerde knoeierijen aan do rijkswerken by Callantsoog, brachten de Kamerleden de heeren Helsdingcn en Duys dezer dagen oen bezoek aan die werken. Uit het persoonlijk onderzoek bleek, dat groote stukken basalt in de duinen waren begraven. De werklieden, die de knoeierijen aan het licht hadden gebracht en na dien ontslagen waren, deelden mede, dat deze steenen van de duinen waren ufgerold en daarna begraven, en dat in plaats van 't basalt gruis op de strekdammen was inge stort, dat later bedekt werd met basalt. Ook moesten palen geslagen worden van 2Vt M.j doch mon had deze palen tot 2 M. afgezaagd. Op laat van don ingenieur waren van deze palen enkele uitgetrokken en deze bleken bij meting werkelyk slechts 2 meter lang te zijn. Ook de toestand der woningen was aller treurigst, O. a. ontbraken dc voorgeschreven afscheidingen. .Telegraaf"). IJmuiden, 12 Sept. De motorboot .Gruno" welke het vorig jaar verlaten werd binnengebracht door den stoomtrawler tZechond is in openbare veiling voor f 1248,75 verkocht aan don heer A. Westerwal alhier. De binnengebrachte drie-mastschoener Ekonom" is door experts afgekeurd. De stoomloodsboot Nummer 6" heeft hier binnengesleept de vischbotter ,Urk 76"', van welke op zee do mast brak en de zeilen scheurden. Installatie. Maandag werd door de Rechtbank te Am sterdam een zitting gehouden ter installatie van den nieuwbeuoemden substituut-griffier mr. B. M. Taverne, tot beden officier van administratie by de zeemacht. De officier van justitie mr. Baart de la Faille wees er op, dat deze installatie zich van elke vorige daardoor onderscheidt, dat de geïnstalleerde niet alleen uimmer lid is geweest der rechterlyke macht maar ook nooit is opgetreden als advocaat en procureur by eenig rechterlijk college. Uit den aard der zaak zullen de functiën, die hij als sub stituut-griffier te vervullen beeft, hem ten eenen male vreemd zijn en zal hy veel hebben te lccren en zich krachtig hebben aan te gorden, opdat bij de niet gemakkelijke taak als substituut-griffier bij deze Recbtbauk zoo zal waarnemen als van hom verlangd kan worden, zulks te eerder, omdat hy zal optreden als opvolger van jhr. mr. Lewe van Nyenstein, die gerust een model-griffier genoemd kou worden. Wanneer de nieuwbenoemde kunde en nauwgezetheid met onverdroten plichts betrachting en y ver zal weten te vereenigen, zal het hem gelukken zich een ambtenaar ie toonen zooals deze Rechtbank met hare vele en belangrijke zaken behoeft en gelijk zij in velen zijner voorgangers heeft gevonden. Spr. eindigde met do hoop uit te spreken, dat de benoeming van mr. Taverne zoowel aan de Rechtbank als aan hemzelf slechts stof tot voldoening zal mogen Bchenken. De president mr Coninck Westenberg wyst er op dat do Rechtbank nog nimmer een bevaren substituut-griffier heeft gehad, doch dat zij inderdaad meer behoefte heeft aan ervaren dan aan bevaren griffiers. Het mag dan ook tot op zekere hoogte voor mr. Tar- verue een waagstuk heeten. dat hij dit ambt zonder eenige practische voorbereiding durft aanvaarden en hij zal daarbij vermoedelijk al zijn opgewektheid en energie behoeven de eerste moeielijkbeden, die hij zal onder vinden, te boven te komen. Het zal hem daarbij wellicht eenigszins pijnlijk zyn als jongste adelborst op bet schip van dit colloga dienst te doen, doch voor een verstandig man als by ongetwyfeld is, zal dat bezwaar ge ring zijn. Een veel ernstiger bezwaar is het eerste, maar spr. heeft goeden moed dat hij dit zal overwinnen. De omstandigheid dat hij tijdens zijn zeeofffciorschap de studie in de rechtswetenschap met eere heeft voltooid, getuige reeds van meer dan gewone energie en doet spreker verwachten, dat hy de moei lijkheden zal weten te boven te komen. Spr. roept mr. Taverne ten slotte het welkom toe en geeft hom de verzekering dat het hem aan den steun en de voorlichting, die hij zal behoeven, met ontbreken zal. Moge de dag van heden voor mr. Taverne zijn de eerste schrede op een eervolle rechterlijke loopbaan. Hiermede werd mr. Taverne geïnstalleerd verklaard. Behalve door vele leden der balie werd deze plechtigheid bijgewoond door eenige be langstellenden, onder wie de inspecteur van administratie der zeemacht N. J. J. van Ryn van Alkemade. Cholera. De 53-jarige Van D., wonende aan den Zeeburgerdijk te Amsterdam, is Zaterdag morgen plotseling overleden na diarrbee en zwakteverschijnselen, zoodat aan cholera ge ducht moest worden. Dr. Ringeling, directeur van den Gemeente lijken Gezondheidsdienst werd gewaarschuwd Hem kwam het geval dadelijk verdacht voor en het bacteriologisch onderzoek dat intus- schen nog voortduurt toonde reeds aan dat wij hier zeer waarschijnlijk met eeu geval van cholera asiatica te doen hebben. De noodige ontBmettingsmaatregelen voorzorgen ter voorkoming van uitbreiding zijn genomen. Het gezin Van D., uit vier personen bestaande, is Zaterdag ter observatie in het Buitongastbuis opgenomen. Tot nu toe zijn allen gezond. Wat de herkomst van dit geval betreft kon ons geen zekerheid gegeven worden. De nu overledene had juist drie vrye dagen in zijn dienstbetrekking achter den rug. Hij heeft toen verschillende watertochtjes gemaakt: Aug. naar Ouderkerk, 31 Aug. op de Kculscbc Vaart, 5 September naar Zaandam. Twee en een halve ton vermist. Te Vlaardingen is ton kantore van de firma H. Kikkert een kistje effecten van zeer aanzienlyk bedrag vermist, dat in de brand kast in bewaring was gegeven door een we duwe van een der firmanten. Veleden week moet het nog aanwezig zyn geweest. Zaterdagmiddag pl.m. 3 nur werd vermissing geconstateerd. De politie heeft de zaak in handen en reeds huiszoeking gedaan by het kantoorper soneel zonder onderscheid. Naar verluidt moet bet vermiste bedrag pl.m. f250,000 bedragen. Van inbruak was niets te bespeuren. (»N. Ct.", Op 't kantje af! De chauffeur van eeu familie te Oldenzaal zou Zondagavond gasten der familie met de auto huiswaarts brengen. Toen men de over wegen over de spoorlijnen der G. O. L. S. te Oldenzaal nabij was, zag de chaffeur den trein naderen. De chauffeur, het gevaar ziende, remde volgens zyn verklaring uit alle macht en waarschuwde tevens de inzittenden, die onmiddellijk de auto verlieten.jHy kon echter, misschien tengevolge van het minder goed werken der rem, niet verhinderen dat de auto met het voorste gedeelte onder den af sluitboom schoof en dezen bewoog in de richting der rails. Inmiddels was de loco motief genaderd, die den afsluitboom afbrak, terwijl do auto gedeeltelijk werd vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De moord te Koekange. P. B., de verdachte in zake den driovou- digen moord te Koekangerveld, die in de gevangenis te Assen is opgesloten, laat niets los en geeft geen antwoord op hem gestelde vragen. Niettegenstaande er zeer zware ver moedens tegen hem gerezen zijn, heeft man nog geen vat op hem kunnen krygeu. Het wisselen van een bankbiljet van f 200, de in beslag genomen met bloedbevlekte broek en het vertellen van bijzonderheden yan den moord te Staphorst, toen daarvan ter plaatse nauwelijks iets bekend was, zijn zeer sterke aanwijzingen. Assen, 13 September. Het bericht van de I Avondpost" (zie de eerste bladzijde) dat de i gedetineerde B. bekend heeft medeplichtig aan den moord te Koekangerveld te zyn, is j onjuist. Afbraak van een Engelsch slagschip, I Reuter meldt ons uit Londen Dertig Nederlanders kwamen gisteren te Rochestcr aan om een aanvang te maken met de slooping van het oude slagschip .Anson" thans ter hoogte van Upnor liggend, dat door Het bewaren van schatten en geldswaarden te Messina. Het .Giornale d'Italia" bevat een langen brief uit Messina, waarin verteld wordt, dat de schatten, die tot dusverre daar van onder de bouwvallen zijn uitgehaald en zijn opge borgen in lokalen onder den grond vroeger gebruikt voor do berging van kruit de som vun 36 millioen lire hebben bereikt. Terecht slaakt het .Giornale d'Italia" het feit, dat do 36 millioen aan do zorgen zyn toevertrouwd van twee gewone infan- torie-officieren en acht het voor deze beide jonge mannen een veel te reus- achtige en onrechtvaardige verantwoordelijk heid. Het Romeinsche blad eischt van de regee ring een definitieven maatregol in zake be waring van die schatten, verlangt, dat de beide officieren naar hun regimonten zullen worden teruggezonden, dat do waarden in daarvoor geschikte magazijnen zullen onder gebracht en niet in genoemde kelders, en onder het beheer zullen worden gesteld van daartoe bevoegde ambtenaren. De bieroorlog in Duitschland. Door de bieroorlog in Duitschland komen ook de kellners in verdrukking. Booze bier drinkers geven minder of in het geheel geen fooien meer. En, men weet hot, in vele kof fiehuizen krijgen do jans geen loon, in som mige moeten zij zelfs geld toegeven, en vinden zij hun bestaan uit de fooien. Op eeu nach telijke vergadering, van Vrijdag op Zater dag te Keulen gehouden in de zaal Zum dekbe Tommes hebben de kellners de hoofden bjjeen gestoken en raadslag gehou den, wat hun te doen stond. Alle sprekers veroordeelden het fooienstelsel, en zij zou den den dag zegenen, alB zij een vast loon krogen en voor fooien konden bedunken. Dan ook eerst zou hun beroep een achtenswaar dig beroep worden. Maar nu moeten zij wel fooien aannemen en het betreuren, dat zoo vele bierdrinkers er karig mee worden. In sommige groote gelegenheden moeten de kell ners breekgeld opbrengen, de krantenabonne menten betalen, het zieken- en invalidefonds bekostigen en den huisknecht bezoldigen, alles uit de fooieu. De vergadering benoemde een Commissie om met de patroons te spre ken en de grieven der kellners publiek te maken. De Heer en Mevrouw OELE—Leen- dertz betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte van hunnen zoon. Helder, 14 September 1909. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wy onzen harte- lijken dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bet overlijden van onze geliefde moe der, groot- en overgrootmoeder, Mej. de Wed. Abbenes-Noot. In het bizonder dank aan de Directrice en Zusters van het Gemeente-Ziekenhuis alhier, voor de onvermoeide hulp aan de overledene bewezen. Namens de familie: H. ABBENES, Sluisdijkstraat 109. Helder, 14 September 1909. Advertentiën. Op 18 September a.s. hopen mijn geliefde kinderen C E. i. van Olm en Adriana Hulstkamp, den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Namens hun moeder, J. HULSTKAMP geb. Prins. Helder, 13 September 1909. Breewaterstraat 64. Op 24 September a.s. hopen onze geliefde ouders Pieter Hendrik Kamp JH.zn. en Anna Maria Louisa van Loo, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hunne dankbare Blinderen. 13 September 1909. Geboren: Cornelis Albertus en Hermina Johanna zoon en dochter van G. VAN DEN BERG en H. J. VAN DEN BERG-VINK. Helder, 14 Sept. '09. Wilhelminastr. 98. Heden overleed onze echtgenoot en vader de heer C. Krijnen, in leven Oud-Gezagvoerder bij de Koopvaardy, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Wed. C. KRIJNEN-Dekker. H. J. KRIJNEN. M. A. KRIJNEN-Visser. Helder, 10 September 1909. Molengracht 28. Heden overleed, zacht en kalm, na een korte doch ernstige onge steldheid, myn geliefde echtgenoot de heer Pieter Kroeb, in den ouderdom van bijna 47 jaren. Helder, 11 September 1909. Loodsgracht 11. Wed. P. KROEB geb. De Waard. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. By deze vervullen wy den treuri gen plicht kennis te geven, van het overlijden van onzen geliefden echt genoot,vader,behuwd- en grootvader, den heer Johannes George Bock, na voorzien te zijn van H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 70 jaar. Helder, 11 September 1909. Namens Echtgenoot», Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, M. BOCK. Algemeene kennisgeving. Heden overleed in den ouderdom van 82 jaar Mej. Catharina de Vries. Namens de familie J. KORVER. Helder, 14 September 1909. Voor de vele blijken van belangstel rPo ling dezer dagen ondervonden, betuigen een Nederlaudsche firma is aangekocht. Een j wij Onzen hartelijke!! dank. door de sleepboot «Oostcou" over de Noord- j -^y gJERSTEKER gMlwp» Jrsivende «looper-werkpta.1» i. q j_ BIEKSTEKER-Kluih. eveneens aangekomen en naast de Anson geankerd. Helder, 14 September 1909. Luitenant ter zee der 2e kl. H. B. L. BRAAM, Nleuwebrug straat 4, verzoekt wegens vertrek uit d< gemeente, inzending van REKENINGEN vóór 20 September a.s. IBL^ Officier van adminislratie 2e W klasse P. M. SC H REUDERS, Hoofdgracht 31, verzoekt wegens a. vertrek inzending van REKENINGEN vóór 21 dezer aan boord Hr. Ms. Instructieschip „Van Speijk". Inschrijving leerlingen. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat de inschrij ving van nieuwe leerlingen op de Ge meentescholen No. 3 (W. Westendorp), u 4 (L. v. d. Ploeg), v 5 (A. Klerk), v 6 (L. de Bruijn), 7a (G. E Kloosterhuis), zal geschieden op Woensdag 22 September a.s.! des namiddags van 2 uur, en dat belanghebbenden zich moeten aanmelden onder overleg ging van geboorte- en vaccinebewijzen der kinderen, aan de school der wijk, waartoe zy behooren. Helder, 9 September 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. gK*- Een nette JONGEN gevraagd voor kantoorwerkzaam heden, op het Bureau „Vliegend Blaadje", Spoorstraat 99. (dipl. Ned. Toonk. Ver.), heeft hare lessen HERVAT. Aangifte van NIEUWE LEERLINGEN dagelijks, Kanaalweg No. 14. zal op 's avonds 7 uur, in „CASINO", te Helder, publiek verkoopen de volgende perceelen aldaar: 1. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 25, groot 80 centiaren. 2. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 27, naast het vorige perceel, groot 80 centiaren. Combinatie 1 en 2. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 59, groot 79 centiaren. 4. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 61, naast het vorige perceel, groot 83 centiaren. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 63, naast het vorige perceel, groot 83 centiaren, Het huis en erf aan de Rozen straat no. 65, naast het vorige perceel, groot 79 centiaren. Combinatie 3 en 4, 5 en 6, 3—6. 7. Het huis en erf aan de Piet Hein- straat no. 17, groot 80 centiaren. 8- Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 67, groot 78 centiaren. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 69, naast het vorige perceel, groot 68 centiaren. 10. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 71, naast het vorige perceel, groot 66 centiaren. 11. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 73, naast het vorige perceel, groot 67 centiaren. 12. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 75, naast het vorige perceel, groot 68 centiaren. 13. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 77, naast het vorige perceel, groot 78 centiaren. Combinatiën 8 - 9,10 -11,12 -13,8 -13. 14. Het huis en erf aan deKerkgracht no. 26, groot 81 centiaren. 15. Het huis en erf aan de Prinsen straat no. 11, groot 1 are 3 centiaren. 16. Het huis en erf aan de Wilhel- minastraat no. 7, groot 66 centiaren. 17. Het huis en erf aan de 1ste Vroon straat no. 84, groot 84 centiaren. 18. Het huis en erf aan de 2de Vroon straat no. 42, groot 80 centiaren. Te bezichtigen twee dagen vóór en op den verkoopdag, van 's namidd. 2—4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris Stam mes, te Helder. is 16 en 17 September AFWEZIG. Praktijk wordt waargenomen door Dokter VAN DER LEE, Zuidstraat. Het Lotery-Kantoor van M. yvAft A. GRUNWALD Zoon, Ka- RMrinaalweg 67,68, is wegens de NT? feestdagen gesloten vanaf WOENSDAGNAMIDDAG 5 uur tot ZONDAGMORGEN 9 uur. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat door Dr. J. C. J. C. SMITS, Arts, alhier, tweemaal 's weeks, n.1. Woensdag- en Vrijdagavond, van 8-9]/a uur, een turaaftal lea sen zal worden gegeven in hot ver- leenen van eerste hulp bij ongevallen, met practische oefeningen. Tot dezen cursus, die kosteloos gegeven wordt, kunnen slechts 32 deelnemers worden toegelaten, terwijl tot deelneming by voorkeur in aanmerking worden ge bracht: opzichters, portiers, kantoorbe dienden, meesterknechts, machinisten en de meest ontwikkelde werklieden. De inschryving wordt opengesteld op Vrijdag 17 September, avonds 8 uur. in een der kamers van het Burgerlijk Armbestuur, (Kerkgracht) De Secretaris van de Afdeeling Helder der N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis": G. DE VEN. Maintien. Contenance. Dagelijks inschrijving van leerlingen. DIJKSTRAAT 37. PRIVAATLES, zoowel voor eerst- beginnenden als meergevorderden. Gelegenheid tot formeeren van strikt besloten CLUBS. Voor hen, die reeds een cursus gevolgd hebben, bestaat gelegenheid tot aanleeren der moderne dansen, als: „THE VELETA", new round dance bij A. Morris. „VELETA POLKA new dance for the Ball Room. „LES PATINEURS FENLANDAIS DE E'GERAUDET „GAVOTTE WALZER', aua dem repertoire der Könlgl. hofballe in Berlin. (Bekr. Intern. Congres). Aanbevelend, B. H. POLAK Zonen. Gediplom, daneonderwijzer. DUlxstraat 37, WEGENS STERFGEVAL. Gemeente ZIJPE- «e SCHAGEN, in het Noord-Hollandsch Koffiehuis, ten overstaan van den Notaris C. STAMMES, '8 middags 12 uur, bij opbod en afslag, van: 1. De Boerenplaats genaamd „DE TWEELINGEN", bestaande uit Huismanswoning met Boet en 2 perceelen Weiland aan den BELK- MERWEG te ZIJPE, samen groot 5 hec taren 4 aren 90 centiaren. 2. Drie perceelen Weiland aan de BELKMERWEG te ZIJPE, in de onmiddellijke nabijheid van de vorige perceelen, samen groot 6 hec taren 79 aren 40 centiaren. In gebruik by den Heer K. SCHRIEKEN. Te aanvaarden de landerijen Kerst tijd a.s., de gebouwen met erf I Mei a. s. De perceelen zijn gezamenlijk uit de hand te koop, terwyl daarop 9/t van den koopprijs als eerste hypotheek k 4V, procent gevestigd kan blijven. Inlichtingen geeft genoemde Notaris STAMMES, aan het Westplein, te Helder. Levering van Aardappelen. De Kolonel-Commandant van het éde Regiment Vesting-Artillerie te Helder, zal op Woensdag 29 September 1909, des middags te 12 uur, op het Garnizoeng- bureel Wachtstraat, onder nadere goed keuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar aanbesteden de levering van ongeveer 1750 B L. Aardappelen, of zooveel meer of minder als zal blyken noodig te zyn, gedurende het tydvak van 1 November 1909 tot en met 31 Mei 1910, ten behoeve van de soldaten- menages in bovengemeld garnizoen. Op deze levering zyn van toepassing de Algemeene Voorwaarden voor de levering van levensmiddelen, vastgesteld by besch. van den M. v. O. d.d. 13 November 1906, VI Afd. No. 117, welke tegen den prys van 25 cent per exem plaar verkrijgbaar zijn by de Firma GEBR. VAN CLEEF, te 's Gravenhage. De Kolonel voornoemd, T. C. DE BORDES. Tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2