BIJVOEGSEL VAN ,/T VLIEGEND BLAADJE", van Woensdag 1) Texel, 13 Sept. Er is opgericht eene vereeniging tot ver betering van de schapenfokkerij in Noord- Holland, mot Alkmaar als centrum. De heer R. Joh. Keyser, van hier, heeft voor Texel zitting in het bestuur gekregen. Met het stormachtige weder van Vrydag zyn eenige visschers van hier naar IJmuiden gestormd. Van ongelukken hoorde men ge lukkig niet. Terwijl eenige kinderen voor de kust in zee baadden, ging ook een driojarig knaapje voor den dijk in zee plassen, t Kind viel echter en werd nu door den stroom gegre pen. Do moeder, het gevaar ziende waarin haar kind verkeerde, ging te water en redde 't knaapj dat reeds bewusteloos was ge worden. Op doelmatige wyze behandeld, kwam 't kind weldra weer bij. Maandagmorgen geraakte paard en rijtuig van de heer P. K. van do kade in de haven. De wagen kwam op een vaartuig terecht, doch het paard plompte in de diepte en zat daar in het tuig verward. Twee mannen in een bootje wisten het dier los te werken, na men daarna het paard achter het bootje en boegseerden bet naar de scheepswerf, waar 't weer op den wal kon worden gebracht. Het ongeval liep dus betrekkelijk goed af. Anna Paulowna. Maandagavond 13 Sept. werd namens een groot aantal ingezetenen door den heer C. Wydenes Spaans aan den vertrekkenden postdirecteur, den heer K. F. Ehrman, in Veerburg een souvenir aangeboden, bestaande uit een album, waarin de mooiste gedeelten dezer gemeente zijn geteekend en de namen der gevers zijn gocalligrafeerd. De heer Wydenes Spaans schetste in zeerwaardeerende woorden wat de heer Ehrman, zoowel in September 1909. zyne kwaliteit als postdirecteur als in het publieke leven in deze gemeente heeft ver richt. De heer Ehrman dankte allen zeer voor deze aangename verrassing. Ook de boerenleenbank, waarvan de heer Ehrman bestuurslid was en de brievenbe-. stellers van het postkantoor Anna Paulowna en ressorteerende hulpkantoren hebben den heer Ehrman a's bewijs hunner groote sym pathie een stoffelyk bewijs van waardeering aangeboden. Algemeen ziet men den geachten post directeur met leedwezen vertrekken. Beroepen bij de Nederl Herv. gemeente de heer H. Huizinga, emeritus-predikant te Groningen. Groenteveiling van Vrydag 10 Sept. Aardappelen 69 mand f 1.50 k f 1 20 per mand. Bloemkool 2e-soort f3.— 5 f2.de 100. Snyboonen 21000 f2.35 k f0.80 de 1000. Slaboonen 196000 f 0.60 h f 0.20 de 1000. Andijvio f 0.85 k f 0.80 de 100. Wortelen f2.60 k f2,05 de 100 bos. Roode kool f 4. it f3 de 100. Gele kool f 4.25 f 4.de 100. Zondag, 12 Sept., trad voor een vry tal- ryk publiek op, de harmonica-virtnoos de heer Jb. Kelder van Purmerend. Met de grootste belangstelling werd naar het schoone 6pel geluisterd. Barfierl Stand der gemeente Texel, van 4 Sept. tot en met 10 Sopt. 1909. ONDERTROUWD: Cornelis Keyser en Hendrina Pouwlina Lap (den Burg). GETROUWD: Geene. GEBORENCarstina Petronella d.v. Jo- hannes Kriebel en Dieuwertje Bob (den Burg). OVERLEDENJan Boot, oud 25 jaar, ongeh. (de Waal.) Tetje Salm, oud 57 jaar, wed. v. Johan Adolf Harte (Oost.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5