MARINE. inschrijvingW"leerlingen woensdag 29 september 1909, 0ansclub„T.0 G.0' Voorloopig bericht HERHALINGSONDERWIJS KNIPCURSUS. lil TESKODPING. alle BOOMEN Notaris STAMMES Marine en Leger. Dn kapitein ter zee J. J. Missing, laatstelijk chef van den marinestaf, zal wegens gezondheidsrede nen eerlang den zeedienst verlaten. Oerepatriëerd uit Oost-lndië: sergt.-stoker J. G. Hoguerts en geplaatst aan boord >Van Spcijk" en bootsman W. L. v. d. Putte geplaatst aan boord Wachtschip W.o. Gerepatrieerd uit Wesl-lndiëbootsman A. Bot- vlict en geplaatst aan boord Waclits. A'dam. Overplaatsing: sergt.-schrijver J. II. F. T. A. Tryzelaar, van »Van Galen* op Waclits. W.o. op 1 Uctober. De kapitein ter zee F. C. E L. Koster wordt., met i Octoher a.s. tijdelijk werkzaam gesteld bij het departement van marine. Ingevolge Kon. besl. van 24 dezer worden Hr. Ms. panUer&chip «Holland» op *2(i October en Hr. Ms pantserschip «Hertog Hendrik* op I Nov. te Willemsoord in dienst gestold en wordt het bevel over die schepen alsdan opgedragen respectievelijk aan de kapiteins ter zee E. E. Dullemond en H. T. Hoven. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatbciuppij Nkdeki.ano, Oranje, v. Batavia n. A'dam, pass. 25 Scpt. Perirn. Reinbrandt, v. Batavia n. A'dam, vertr. 25 Sept. v Singapore. Celehes, v. Batavia n. A'dam, vertr. 25 Sept. van Marseille. Flores, v. Batavia n. A'dam, vertr. 26 Sept v. Perirn. Java, v. A dam n. Bataviaarriv.26Sept. te Antwerpen. K. Willem II, v. A'dam n. Batavia, vertr. 25 Sept. van Perirn. K. Willem III, v.Batavia ii. A'dam, vertr 26 Sept. v. Lissabon. K. Wilh., v. A'dam n. Batavia, vertr. 26 Sept. van Tanger. Ambon, v. A'dam n. Batavia, pass.25Sept.Pantelaria. Nias, arriv. 26 Sept. t. A'dam te Batavia. Vondel, arriv. 25 Sept. v A'dam Batavia. Koninklijke Hollandsche Li.oyd. Amstelland, v. A'dam n. Brazilië en B. Ayrcs, vertr. 24 Sept. v. Lissabon. Zaanland, v. Bucnos-Ayres n. A'dam, vertr. 24 Sept. v. Rio Janeiro. Hollandia, arriv. 27 Sept. v, A'dam en Brazilië te Huenos-Ayres, Kon. Wrbt-Inoische Maildienst. Pr. Fr. Hendr., v. A dam n. Paramaribo, vertr. 21 Sept. v. Madera. Hotterdamsche Li.oyd. Djocja, v. R'dnm n. Batavia vertr. 24 Sept. van Port-Said. Gedé, v. Batavia n. R'dam, vertr. 21 Sept. v. Port-Said. Mcdan arriveerde 25 Sept. van R'dam te Batavia. Rindjnni, v. R dam n. Batavia, puss. 25 Sept. Kaap del Arini. Wilis. v. R'dain naar Batavia, vertr. 25 Sept. v. Colombo. Goontoer. v. R'dam n. Batavia, arriv. 26 Sept. te Southampton. Kcdiri, v. Batavia n. R'dam, vertr.25 Sept. v. Djcddah. Mitlang, v. R dam n. Batavia, pass. 25 Sept. Gibraltar. Solo arriv. 26 Sept. v. Batavia te Rotterdam. Visscherijberichten. Nieuwcdiep, 24 September. Aangebracht door 30 korders 5 tot 10 stuks grnote tong 90 cent per stuk, 10 tot 30 middelmatige tong 45 a 55 cent per stuk, 10 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, 2 stuks tarbot f 6,a f 8,— per stuk, enkele manden kleine schol f 2,a f 4,per mand, 1 tot 2 mond schar f 1,25 per mand. 25 Sept. 90 korders met 5 tot 20 stuks groote tong f 1,10 per stuk, 10 tot 80 middelmatige tong 45 a 55 cent per stuk, 10 tot 40 kleine tong 15 a 20 cent per stuk, 20 stuks tarbot f6,—al 11,— per stuk, 1 tot 5 stuks rog 90 cent per stuk, 70 rnand kleine stort schol f 3,50 a f 4,50 per mand, 1 tot 6 mand kleine schol fl,60 af 2,per mand, 1 tot 4 mand schar f 1,25 a f 1,50 per mand. 27 Sept. 6 korders te zamen met 50 stuks groote tong f 1,per stuk, 150 middelmatige tong 50 cent per stuk, 250 kleine tong 20 cent per stuk, 10 mand kleine schol f 0,60 a f 2,— per mand, 8 mand schar 60 cent per mand, 20 stuks rog f 1,— per stuk. Bnrgelijie Stand gemeente Helder. Van 24 tot 27 September. BEVALLEN: H. C. Ticken geb. Heere, z. J. M. Schoeffelenberger geb. Zwaan, d, C. R. Minneboo geb. van Gunst, z. A. Beukenkamp geb. Plemper van Halen, z, OVERLEDENP. Roost geb. Schrao, 26 j. S. Koorn, 1 d. Vervolg der berichten HELDER, 28 September. Onze plaatsgenoot de hoer H. G. Fol- muller slaagdo 1.1. Vrydag te Utrecht by hot machinisten-examen voor diploma B. Benoemd, ter bolooning van zijn gedrag bij gelegenheid van eene excursie op 't eiland Cerain, in do maand Sept. 1904, tot ridder 4de klaase der Mil. Willemsorde, de eerg.- konatabel der Kon. marine G. van den Berg, sedert bevorderd tot konat.-majoor. Helders Harmoniekapel. Door Helders Harmoniekapel" zal a. s. Woensdagavond van 8 tot 10 uur aan den Kanaalweg oon concert worden gegeven, het programma luidt als volgt: 1. Schiet er op los 1Abe Holsman. 2. Concert OuvertureJ. Curnivez. 3. Adieu, Intermezzo L, A. Schouten. 4. Het ontwaken van den Nachte gaal, polka voorPicollo G. Bonkamp. 5. 'tGeheim der Koningin, Fantasie. J. Marqué. Pauze. 6. Turnersfeest, Ouverture II. HolTmiin. 7. De schoone Sp&anschcO. Metrn. 8. In 't Wond, WalsJ. Ransoici 9. Liederen potpourri J. Rcnard. 10. Finale. 0e onderzeeboot No. 1. Gisterenmorgen geraakte «Ie onderzeeboot no. 1 in het Kaap- en Molengat, nabij het Westgat, aan den grond. Spoedig waren een drietal Heldersche bot ters in de nabyheid om hulp te vorleenen eveneens de torpedoboot G 9. Zy konden het kleine vaartuig niet vlot brengen. Kort daar op waren mede present de stoombootjes vau den landmacbtturpedodicnst, «De Briel" en de •Pampus", aan wie het gelukte met behulp vao «enige Heldersche vlctterlui, die eon sieeper nitbrachten het schip vlot te brengen. Daar werd het overgegeven aan de torpedoboot, die bet in behouden haven bracht. Do positie van de onderzeeboot was bij de stranding nu juist niet 7.00 gunstig, en het is gelukkig, dat toevallig zooveel hulp in de nabyheid was. Van do opvarenden sloeg een man over boord, die men nog bij- tijds kon grijpen. By de poging, om hot schip vlot te bren gen, kroeg oen der opvarenden van den bot ter H.D. 20, door het uitschieten of onklaar raken van een der trossen, een slag tegen een dor beenen, waardoor dit lichaamsdeel brak. Hij werd in bet Marine-Hospitaal op genomen. Zedenbederf. Op aanwijzing van een getuige heeft de politie alhier gearresteerd een zekeren K., wegens het plegen van onzedelyke hande lingen met kinderen. De man is naar Alkmaar overgebracht. Op 28 October wordt alhier binnen verwucht hot ArgentynBche opleidingsschip „Presidente Sarmientoeen schip van 2700 ton grootte. Door bemiddeling der afd. Helder van de Maatschuppy tot bevordering der Toon kunst hoopt Donderdag 7 October alhier op te treden de bekende declamator Albert Yogel, reserve-officier, met het Noorsche treurspel „Starkadd* en het beroemde ,Hek- senlied met muziek), waarbij het sy mplionie- orkest der Marinekapel hare medewerking zal verleenen. Allen, die den heer Vogel eens gehoord hebben, weten, welk een hoog kunstgenot deze declamator het publiek verschaft. Tot oen beperkt aantal zijn toegangs bewijzen ad fl.te bekomen by bet bestnur der afd. «Toonkunst1, de hoeren C. Stum- phius, A. Korff en F. Sant. Op den avond der uitvoering ïb de entrée- prijs f 1.50. Leden van •Toonkunst" hebben vrijen toegang. Bij Kon. besluit van 24 dezer is met in gang van 1 November a. in gelijke betrekking overgeplaatst de adjunct-commissaris der loodsen te Rot terdam, R. Dobbenga, naar IJmuiden, en de adjunct-commissaris der loodsen te Maas sluis, J. Erkelens, naar Rotterdam b. benoemd tot tydelijk adjunct-commissaris dor loodsen te Maassluis, do heer L. Wiersma, lste-stuurman ter koopvaardij. Teruggevonden. Het pakje effecten, ter waarde van ruim fl80r» dat iemand in de vorige week in een der booten tusschen Zaandam en Amsterdam bij het gebruik maken van de toiletgelegen heid heelt laten liggen, welke vermissing bij pas ontdekte toen hij de boot reeds had ver laten en dat sedert niet is feruggevonden, is Zaterdag in de Reguliersbreestraat te Amster dam op de straat teruggevonden. Een ontaarde vader. In do Raamstecg te Haarlem leeft een der bewoners sinds eenigen tyd gescheiden van zijn vrouw. Donderdag nu sloop bij haar woning binnon en vroeg baar of ze weer by hem wou komen wonen, en zou ze dat niet doen, dan schoot hij haar dood. Meteen haalde de gevaarlijke man eon met scherp geladen revolver te voor schijn. De vrouw beloofde weer met jiem mee te zullen gaan, doch vroeg even bij haar moeder den kinderwagen te mogen gaan halen, dan konden daar de beide kinderen in. R. stond dit toe. Wat deed evenwel de vrouw? Zij waarschuwde haar broer en haar zwager, die direct zich naar de woning begaveu, waar R. met de kinderen stond te wachten. Het jongste kind had hij op den arm. Zoodra hy evenwel de beide mannen zag in plaats van zyn vrouw, werd hij vreeselijk woedend en smakte 't wicht, dat hij op den arm droog, op de straat. Do val was zoo hevig, dat 't kind zich niet meer verroerde. Zijn zwagers grepen den ontaarden vader toen aan en dienden hem een flink pak slaag toe, zoodat hij" zelf „moord" begon te schreeuwen. Daarop trachtte hy de zwaar geladen revol ver oit den zak te halen, doch de beide mannen wisten dat te beletten en brachten hem op naar 't politiebureau iu de Smede- straat, waar hy achter slot eu grendel gozot werd en waar de revolver in beslag genomen werd. Dit is de tweede, die reeds op hem ge vonden is. Hei kind is later door een dokter verbonden. Levend verbrand. Zaterdagnamiddag had te Vlissingen eon treurig ougeluk plaats. Doordien mej. J., in do Molenstraat aldaar, met haar rokken aan oon brandend petroleumtoostel bleef hangen, vatten haar kleeren vlam. De ongelukkige vluchtte de straat op, waar haar van alle kanten hulp werd verleend. Men slaagde erin het vuur te blusBchon, maar de vrouw was zoo ernstig gewond, dat men haar meer dood dan levend in haar woning bracht, waar twee dokters de eerste hulp verleenden en adviseerden om de vrouw onmiddellijk naar het gasthuis over te brengen. Daar is zij 's avondB aan de bekomen wonden be zweken. Tot het laatste oogonblik was de vrouw bij volle bewustzyn. Haar man is onderofficier by de marine en thans in Indië, vanwaar hij op het laatst van dit jaar naar huis koert. De ramp te Breda. Omtrent den toestand der gewonden deelt do «Br. Ct.' het volgende mede De aannemer Beekers, jongeman van 25 jaar en gehuwd, is Zondag tot bewustzijn teruggekeerd, zoodat hy reeds een bezook mocht ontvangenzyn toestand schijnt thans buiten gevaar te zijn, alhoewel de inwendige kneuzingen van ernstigen aard zyn. De andere gewonden nemen in beterschap toe. Moord bij Koekange. Ten huize van de gebroeders Bakker wer den eenige kleeren in beslag genomen, waarin bloedvlekken zaten. Dat bloed is bij onderzoek gebleken menBchenbloed te zyn. De „République" verongelukt. Moulins, 25 September. Het bestuurbare luchtschip «La République1' is tusschen Tré- val en Villenenve, acht K.M. ten noorden van Moulins, uitcengesprongeo en met blik semsnelheid gevallen. Het schuitje is, op den weg vallend, verpletterd en do vier lucht- schippers zijn omgekomen. De «République' was in het begin van deze maand van haar garnizoen te Chal&is- Meudon vertrokken om deel te gaan nemen aan de manouevres in den omtrek van La Palisse. Onderweg had eon panne van den motor en een vrij ernstige beschadiging vau hot schuitje by de nederdaling om die te herstellen haar eenigen tijd ophouden, maar alles was ten slotte good afgeloopen, en het luchtschip was intijds op het manoeuvre- terrein aangekomen. Het had op uiterst be vredigende wijze aan de manoeuvres deelge nomen, en wachtte na afloop daarvan in haar schuur nabij Rosières tot het weer gunstig genoeg zou zijn om den terugtocht naar Chalais-Mcudon te kunnen aanvaarden. Dat was nn Zaterdag eindelyk het geval. Voor dag en voor dauw liet de commandant, kapitein Machal, bet gevaarte naar buiten brengen, en nadat alles zorgvuldig nagegaan en geverifieerd was, steeg 0111 zeven uur do Republique" omhoog en begon de reis op een hoogte van ongeveer tweehonderd meter. Hel luchtschip was bemand met kapitein Marchal, luitenant Chauré en do onderoffi cieren Réan en Vincenot, die als machinisteri dienst deden. Het werd gevolgd door twee auto's met militairen, om hulp te bieden als er wat mocht gebeuren, en door een auto van den Matin, waarin een verslaggever en een photograaf, die voor oen geïllustreordo beschrijving van den tocht te zorgen haddon. Tot ruim half negen gebeurde er niets buitengewoons, en een van de militaire auto's was juist in een plaatsje langs den weg achtergebleven om naar Parys te seinen dut alles goed ging, toen de ballon plotseling een zijdelingsclie beweging maakte, maar zich onder den invloed van het roer dadclyk weer oprichtte. Het verdere verloop ontleenen wy aan het verslag van den Matin-redacteur, een van de weinigen die de ramp heeft aan schouwd "Eenige seconden later zagen wy iets uit het schuitje vliegen, dat schitterde in de zon, en in het omhulsel terechtkwam. Toen gebeurde het ontzettende. Een van de bladen van de rechter schroef had losgelatenals eon scheermes was het door het bekleedsel heengevlogen, dat het stuk sneed, en onder den geweldigen druk van het waterstofgas, dut eensklaps een uitweg kreeg, ontstond er een ontzaglijke scheur, waardoor al het gaB ontsnapte. ,Het was verschrikkelijk. biet duizelingwekkende snelheid als een geweldige pyl, viel de ballon met de punt naar beneden omlaag. Ik bevond my op driehonderd meter af stand van de plek, en ik zag in een oogen- blik van ademlooze ontzetting, niets dan den phantastischen val van het schuitje, dat een slap omhulsel met zich trok. Ik hoordo onder een verschrikkelijk geraas en in een wolk van stof het geheele karkas van den ballon te pletter slaan, waarna bet bekleed sel er onmiddelijk als een lykklced over heen viel. //Iets anders heb ik niet gezien. „Er zijn ooggetuigen die vertellen dat zij luitenant Chauré zagen trachten uit bet schuitje te springen, dat zij beefden van ont zetting toen zij do twee machinisten elkander zagen omklemmen vóór don dood, dien zy voor zich zagen in den geopenden afgrond, in het ledig... ,,'t Is mogelijk. „In do vijf seconden dat deze duizeling wekkende val duurde, zagen de oogen slechts verschrikkingen en had de stem slechte geluid om ongearticuleerde angstkreten uit te stooten. „In vijf seconden was de woeste stormvlaag voorbij, die het leven afsneed van vier hei- don en het werk der menscben vernietigde, builend en fluitend, in een verpletterenden, vreeselijken schok". Dat niemand van de inzittenden deze ont- zettenden val overleven kon, was duidelijk. Men vond slechts hun verschrikkelijk ver minkte lijken. Gelukkig zijn ze althans on middellijk dood geweest.... Van den prachtigen ballon was niets dan een verwarde massa metaal, hout en doek overgebleven, die voor niets meer dienen kan. Het stuk schroefblad, dat de ramp veroorzaakt bad, heeft men een honderd meter verder in een berm gevonden; do lappen ballonstnf hingen er nog aan, Inzezonden. Aan de redactie van ,,'t Vliegend Blaadje'! De vorige week was u zoo beleefd my ougevraagd van antwoord te dienen op mijn ingezonden artikel betreffende bet onregel matig uitbetalen der loonen aan de werk lieden der gemeente-reiniging. Uw antwoord luidde alstoen: „Wij kunnen den lieer Zits mededeelen, dat de commissie reeds verleden week een onderzoek beeft ingesteld. Gebleken is, dat de late uitbeta ling slechte twee malen door byzondere om standigheden heeft plaats gehad, en dau alleen op Maandag en dus niet op Zondag of Dinsdag." Toen ik dit antwoord had gelezen, G. R., vroeg ik my zelf af, welke grappenmaker heeft nu de vlegelachtigheid, de redactie een dusdanige kool te stoven, want (ik wonsch nu eens goon blad voor rayn moud te nemeu) het geheele antwoord is van A tot Z gelogen. Ik had, G. R., niet gedacht op de kwestie torug te moeten komen, evenwel, nu gevoel ik my door een dergelijk antwoord verplicht op de zaak nogmaals in te gaan, en dan wensch ik alsnog het volgende te verklaren 1. Dat niet tweemaal het geval hoeft plaats gehad, inaur herhaalde malen. 2. Dat ook Zondags door den opzichter hot loon is uitbetaald. 8. Dat hot zelfs dit jaar is voorgekomen, dat do menscben 14 dagen hebben moo- ten wachten op bun verdiend loon. 4. Dat de commissie voor de reinigings dienst geen onderzoek heeft ingesteld. (Alleen do heer Oortgijsen heeft aan eenige menscben, op don belt werkzaam, eenige vragen gestold.) 5. Dat de vorige week, do opzichter eenige werklieden heeft gevraagd, in welke con nectie zij tot mij staan. U dankend voor do opnume dezer regelen G. R., verblyf ik hoogachtend Uw dw. dn. W. lt. ZITS. De beer ZitB had, in plaats van in zijn vorig stuk do bedekte beschuldiging neer te schryven, „dal me 11 over deze kwestie soms leolijke geruchten hoort*, wellicht beter gedaan met vooraf te onder zoeken, of het bom medegedeelde wel g e- h e e 1 naar waarheid was. De zaak had dan allicht dadelyk recht gezet kunr.en worden. W y hebben wel hier en daar inlichtingen gevraagd, en wij hebben dat heden opnieuw gedaan. Ons is medegedeeld: lo. De Commissie heeft wel degelijk eenige dagen vóór de plaatsing van het stuk van den heer Z. (in haar vergadering 17 Sept. jl.) onderzoek gedaan naar de onregelmatigheid in de uitbetaling. Zij is tot de conclusie ge komen, dat dit slechts een paar malen heeft plaats gehad, en dan nog om zeer bijzon dere redenen. 2o. De opzichter van de Gemeentereiniging ontkent ten sterkste, dat de uitbetaling ooit op Zondag heeft pluats gehad. Het is een enkele mual voorgekomen, dat de een of de ander des Zaterdagsavonds niet op het terrein tegenwoordig was, of dut de uitbetaling op dien avond op eon te laat uur zou vallen, waardoor het weekloon alsdan op Maandag werd uitgereikt. By die gelegenheid hebben wellicht enkelen hun weekgeld des Zondags aan de woning van den opzichter afgehaald; als "men dit spitsvondig een .uitbetaling* op Zondag wil noemen, dan heeft men golyk. Wat nu de redenen betreft, waardoor de uitbetaling wel eens niet op Zaterdagavond heeft plaats gehad, zy opgemerkt, dat lo. de opzichter het bedrag dan niet tijdig genoeg ontving, en 2o. dat de door den heer Zits genoemden tormijn van 14 dagen zyn oor zaak vond in de verandering van den ter mijn van uitbetaling. Vroeger gebourdo dat des Woensdags, doch de Commissie vond het beter, dat dit dos Zaterdags zou plaats hebben; door den Raad is dit dan ook in een verordening vastgesteld. Bij dezen over gang werd zoodoende over een termyn van ll/« week het loon uitbetaald. 3o. Een viertal werklieden verklaarden ons, dat de uitbetaling slechts twee- of drie maal des Maandags heeft plaats gehad; eon hunner verklaarde, dat liy zijn weekloon op Zondag had afgehaald. Overigons noemden zij allen de voorstelling, die de heer Z. van deie zaak heeft gegeven, sterk overdreven. En volgens onze bescheiden meening zal dat wel zoo zyn. Als men weet, dat bovengenoemde verandering in den termyn van uitbetaling pas den 1 Juli jl. beeft plaats gehad, dus dat do uitbetalingen pus van dien datum af des Zaterdags geschieden, dan zouden, vol- geus de voorstelling, die de heer Z. van deze zaak geeft, do werklieden zoowat nimmer op Zaterdag hun weekloon hebben ontvangen. Wy willen het hierby laten en niet ingaan op hotgeen de heer Z. verder in zyn stukje heeft te zeggen. De Commissie zal naar wij hopen in een en ander wel klaarheid brengen, en zorgen, dat voortaan zelfs de minBte onregelmatigheid in dit opzicht wordt vermeden. Red. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek zyn vele adverten- tiën, verslagen en berichten blijven liggen. Advertentiën. Den 9den October a. s. hopen onze geliefde ouders Jacob London en iansje de Vlugt, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hun dankbare kinderen. Helder, 28 September 1909. Op 9 October hopen onze geachte zuster en zwager Trijntje Ewalt en Karei Meijer, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne zusters en zwagers D. DOORNKAMP. E. DOORNKAMP Ewalt. C. COSTER. N. COSTER-Kuiper. Helde, 28 September 1909. Geboren: Francisca Cornelia, dochter van J. J. SCHOEFFELENBERGER en M. J. SCHOEFFELENBERGER-ZWAAN Helder, 27 September 1909. R. CUPIDO, Hoofdconductcur H. S. M. en Familie. Helder, 29 Sept. '09. p. p. c. Heden overleed, na een kort doch smartelijk lijden, myh innig geliefde echtgenoote Paulina Schraa, in den ouderdom van 26 jaar. C. ROOST. Helder, 23 Sept. '09. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed te Haarlem onze geliefde vader Hendrik Bouwer, in den ouderdom van circa 90 jaar. Helder, 27 Sept. 1909. J. LAK en Echtgenoote. Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlyden van onzen geliefden echtgenoot, zwager en oom P. J. Rijkers, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam: Wed. P. J. RIJKERS-Krul. Helder, 28 Sept. 1909. Zy, die iets te vorderen heb- ben van, verschuldigd zijn aan of onder hunne berusting hebben behoo- rende tot de nalatenschap van nu wylen den Heer JAN BETHLEHEM, in leven Mr. Schildei en Aannemer, gewoond hebbende en overleden aan den Kanaal- weg No. 113, te HELDER, worden ver zocht biervan vóór 15 October a. s. opgave, betaling of afgifte te doen ten huize van den heer C." BETHLE HEM, Kanaalweg 113, te HELDER of ten kantore van den ondergeteekenden Notaris H. M. BEECKMAN, Weststraat 43, Nieuwediep. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen hier mede hunnen hartelijken dank aan den Zeergel. Heer Dr. GROENENDIJK, aan familie, vrienden en bekenden voor de trouwe zorg en lieve hulp, ook voorde algemeeue belangstelling, zoowel binnen als buiten de gemeente, by de ziekte en het overlyden van onze lieve moeder bewezen. A. DE KOK. H. DE KOK-Hallewas. M. P. DE KOK. YERRENIGING TOT BESTRIJDING DER TDBERCULOSB TB HELDER. OPENBARE LEZING met LICHTBEELDEN, op V R IJ O A G 8 OCTOBER, des avonds 8 uur, in „TIVOLI", door Dr. B. H. VOS, Geneesheer Directeur van het Sanatorium voor Borstlyders te Hellendoorn. Onderwerp l)e strijd tegen <le Tuberculose. VRIJ ENTREE. HET BESTUUR. Den leden wordt bekend gemaakt, dat het seizoen a.s. Zondag van 5'/a 7'/« uur een aanvang neemt in „TIVOLI". N.B. Zy die zich wenschen op te geven als LID, kunnen zich op deze uren aanmelden. HET BESTUUR. VERLOREN een smalle BROCHE met steentjes. Verzoeke beleefd tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Steengracht 23. BOND VAN BOUWVAKARBEIDERS ,Door eendracht Sterk", (Goedgekeurd bij Kon. Besluit). Huishoudel. Vergadering op VRIJDAG I OCTOBER I909f des avonds 8 uur, in het' lokaal van don heer KONING, Hoofdgracht. Namens het Bestuur: De Secretaris, C. TH. DE BOER. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. De oefeningen in den Wapenhandel zullen te Helder gehouden worden op Woensdag- en ZaterdagavondL van 8-10 uur, in de Artilleriekazerne Langestraat. Eerste oefeningsdag ZATERDAG 2 OCTOBER a.s. De Majoor, A. J. SCHOTMAN. Leger des Heils. ALHIER. WOENSDAG 29 SEPTEMBER, vaarwel van Luitenant HUIJG. DONDERDAG 30 SEPTEMBER, zal de samenkomst geleid worden door Adjudante REPPEL, destijds bevelvoerend officier van het korps Helder. Aanvang der samenkomsten des avonds 8 uur- DE KAPITEIN. De Notarissen BACKX en OBREEN zullen op Zaterdag 23 October 1909, des avonds 6 uur, in het logement van den Heer D. LONT te Wieringen, in het open baar aanbieden te verkoopenEenige perceelen Land te Wieringen, samen groot 13 H.A. 22 A. 17 e.A., be- hoorende tot den boedel van den Heer A. KLEIN en wylen Mejuffr M. MAARS. Bij biljetten uitvoeriger te vermelden. (voor Jongens en Meisjes). op Vrijdag 1 October 1909, des avonds van 6 tot 7 uur, in de Ge meenteschool no. 7a (Oostslootstraat) Het onderwijs wordt aan meisjes en jongens gegeven op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag; voor de meisjes van 48/« tot 5% uur en voor de jongens van 7 tot 8Vs uur. By de aangifte moeten geboorte- en vaccinebewyzen worden overgelegd. Helder, den 25 Sept. 1909. Burgemeester en Wethouders van Helder, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Voor het weghalen! 100 M3 zwarte grond op het werk Gasfabriek. AdresTh. v. d. STERR, Aannemor. DAMES, die nog wenschen deel te nomen aan bovengenoemden cursus, ge- li ven daarvan opgave te doen vóór I OCTOBER. DAGCURSUS f 15.— AVONDCURSUS f10.- 4. BRANDS-REUS, Zoidstraat no. 18a. Gediplomeerd Coupeuse-Leerares. De ondergeteekende be- richt dat hy de Grossier- derij in Brandstoffen, vroeger gedreven door wijlen den Heer P. KRO EB, beeft ovepgenomen en voor zyne rekening zal voortzetten. Onder beleefde aanbeveling, W. VAN VLIET, HOOGSTRAAT 127. PakhuisWESTGRACHT 29. Het eenigst Adpesl Bij NEELTJE KRAAN zyn hedenavond heerlijke gerookte Hengeipietermannen en Ponen verkrijgbaar en verder dagelijks. DEURWAARDER H. KWANT, te Helder, zal aldaar op DONDERDAG 30 SEPTEMBER is, des namiddags 2 uur, naby Café ..CENTRAL" in het openbaap vepkoopeni staande aan den Kanaalweg, van af de Postbrug tot aan het Politie-bureau, op de voorwaarden en conditiën als by den verkoop zal worden bepaald. H.H. Wagenmakers worden op boven staande verkoop bizonder attent gemaakt. Terkoopiog- op Maandag 4 October as., voorm. ö'/s uur, naby het „Marees", te Koegpat, van een belangrijke partij, nienve en ge bruikte Houtwaren van diverse afmeting, als: nieuwe Amer. Greuen- en Vuren- balken, Ribben Delen, Schroten en Latten, en afbraak, alsVloer- en Zolder- delen, Balken, Schotwerk, Kozijnen, Riggels, Latten, breede Mestplanken en een partij Brandhout en hetgeen meer zal worden aangeboden. Deurw. KWANT. WEGENS STERFGEVAL. zal op 's avonds 7 uur, in „CASINO", te Helder, publiek verkoopen de volgende perceelen aldaar: 1. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 25, groot 80 centiaren. 2. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 27, naast het vorige perceel, groot 80 centiaren. Combinatie 1 en 2. 3. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 69, groot 79 centiaren. 4. Het huls en erf aan de Rozen straat no. 61, naast het vorige perceel, groot 83 centiaren. 5. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 63, naast het vorige perceel, groot 83 centiaren. 6. Het huis en erf aan de Rozen straat no. 65, naast het vorige perceel, groot 79 centiaren. Combinatie 3 en 4, 5 en 6, 3-6. 7. Het huis en erf aan de Piet Hein- straat no. 17, groot 80 centiaren. 8. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 67, groot 78 centiaren. 9. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 69, naast het vorige perceel, groot 68 centiaren. 10. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 71, naast het vorige perceel, groot 66 centiaren. 11. Het huls en erf aan de Schagen- straat no. 73, naast het vorige perceel, groot 67 centiaren. 12. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 75, naast het vorige perceel, groot 68 centiaren. 13. Het huis en erf aan de Schagen- straat no. 77, naast het vorige perceel, groot 78 centiaren. Combinatiën 8-9,10-11,12-13,8-13. 14. Het huis en erf aan de Kerkgracht no. 26, groot 81 centiaren. 15. Het huis en erf aan de Prinsen straat no. 11, groot 1 are 3 centiaren. 16. Het huis en erf aan de Wilhel- minastraat no 7, groot 66 centiaren. 17. Het huis en erf aan de 1ste Vroon straat no. 84, groot 84 centiaren. 18. Het huis en erf aan de 2de Vroon straat no. 42, groot 80 centiaren. 19. Het huls ingericht tot brood- en koekbakkery en erf aan de Spoorgracht no. 17, groot 1 are 23 centiaren. Te bezichtigen twee dagen vóór en op den verkoopdag, van 's namidd. 2—4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris Stam mes, te Helder. Openbare Aanbesteding by de Directie der Marine te WILLEMS OORD, op WOENSDAG 6 OCTO BER 1909, des voormiddags te Huur, van de levering van: 1°. Groenten bij Aardappelen, Soepgroenten en Uien bij Kapucijners; 2°. Varkensvleeseli en Reuzel; 3'. Rundvet, ten behoeve van de equipages van Hr. Ms. Schepen en Vaartuigen van Oorlog ter reede van TEXEL en in het NIEU WEDIEP aanwezig en van de Afdeeling Mariniers in genoemde Directie, gedu rende het jaar 1910. 4°. Versch Vleesch en Rund- vet; 5°. Groenten en Vruchten; 6°. Melk; 7°. Wit Brood; 8 Varkensvleesch.Pekëlapek en Reuzel; 9 Kruidenierswaren, ten behoeve van het Marine-Hospitaal te WILLEMSOORD, gedurende het jaar 1910. 10 Aardappelen (pl.in. 275.000 K.G.), ten behoeve van de equipage van Hr. Ms. Schepen en Vaartuigen van Oorlog ter reede TEXEL en in het NIEUWE DIEP aanwezig, het Marine-Hospitaal en de Afdeeling Mariniers te WILLEMS OORD, gedurende bet tydvak van I November 1909 tot en met ultimo Juni 1910. De voorwaarden van levering liggen gedurende de werkdagen op de gewone kantooruren ter Griffie der Marine te WILLEMSOORD voor gegadigden ter inzage. De inschryvingsbiljetten, ingericht overeenkomstig art. 4 der Algemeene Voorwaarden van aanbesteding van goederen en materialen ten behoeve van 'sRijks Marine eu afzonderlyk op gemaakt voor elk der bovenstaande 10 perceelen, moeten vóór het uur van aanbesteding franco ter Griffie van ge melde Directie zyn bezorgd. De aandacht van gegadigden wordt er op gevestigd, dat de Voorwaarden voor de artikelen te leveren ten behoeve voor het Hospitaal zijn gewijzigd. DEKBOK (Zvitsersch model). Evenals vorige jaren is weder ter dek king beschikbaar een prachtige witte Bok (zonder hoorns), by G. v. d. KU1JT, einde Sluisdykstr., Wachtpost 2, Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2