Bijvoegsel vee 't YLIEGESD BLAADJE van WOENSDAG 6 OCTOBEB 1909. Texel, 4 Oct. In den loop van den jongsten zomer wer den weer duizenden kubiekemeterB grint uit zee opgehaald en naar verschillende streken vervoerd. De voornaamste grintbank, nauwe lijks 10 minuten van de haven verwijderd, is nog verre van uitgeput. De schelpenzuiger, die daar dit jaar bezig was, heeft nu het grintbergen opgeschort tot in het voorjaar. By de hoeve Weidelust", in den polder Eierland, is Zaterdag eene dorschmachine te water geraakt, door het verzakken van een dam, waarover het zware voorwerp gereden werd. Er moest heel wat kracht aangewend worden en heel wat hulpmiddelen aangevoerd, om het zware gevaarte, dat onbeschadigd was gebleven, weer op 't droge te brengen. De heer Ds. M. Rooseboom, gedurende 18 jaar predikant by de Ger. Gemeente te Oosterend, predikte, wegens vertrek naar Hillegersberg, gisteren zijn afscheid naar aan leidingvan het tekstwoord Handelingen 1123b. De Gemeente zong den scheidenden leeraar toe Ps. 121 4 en namens de Gemeente werd Z.Eerw. een boekwerk ter gedachtenis aan geboden. Voor rekening van het R. K. Par. Kerk bestuur te Den Burg is aanbesteed het bouwen van een school. Laagste inschryver is de heer C. Smit voor f 7127, aan wien het werk gegund is. Wieringen, 4 October. Jl. Zaterdag werd alhier stemming gehouden ter verkiezing van 1 lid van den gemeente raad. (Vacature Koops). Candidaat waren gesteld 4 personen. Uitgebracht werden op de heer S. G. Bakker 85 stemmen. i J. Boeker 30 f N. J. Poel 70 k C. Russelman 20 Alzoo zal herstemming plaats hebben tus- schen de heeren Bakker en Poel, op Maan dag 11 October a.s. Anna Paulowna, 4 October. Aan de ringrydery op fietsen, gehouden Zondagmiddag 3 October naby 't café van den heer van der Sluis aan de Molenvaart, werd door 16 personen deelgenomen. De uitslag was le pr. f 3, de heer D. Broeders, 2e pr. f 2, de heer A. Voorthuizen, 3e pr. f 1,25, de heeren H. Jonker en G. Geerligs. In het afgeloopen kwartaal zyn in deze gemeente 2 runderen, lydende aan clinische tuberculose, door het Ryk overgenomen, ter- wyl ééne aanvrage werd geweigerd. Door de invoering der nieuwe maatregelen is het aantal aanvragen belangryk minder dan voorheen. De heer Huizinga te Groningen, heeft voor *t beroep der Nederl. Herv. Gem. alhier bedankt. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan school 1 hebben zich 2 sollicitan ten aangemeld. Donderdagmiddag, 30 SepL, geraakte door onbekende oorzaak, eene groote strooschelf in brand bij de boerderij van de gebr. Geert- sema in den Achterweg. Spoedig volgde eene tweede schelf. Door krachtdadig optreden van 't personeel van de gebr. G., spoedig geholpen door de brandspuit van de Kleine Sluis wist men boerderij en groote schuur te behouden. De nieuwe brandspuit voldeed zeer goed. Groenteveiling van Vrydag 1 October. Aardappelen, ICO manden f 1.60 h f 1 p. mand. Bloemkool, le soort f 5,50 per 100. Bloemkool, 2e soort f2 per 100. Slaboonen, 150,000 voor 75 si 20 ct. p. 1000. Snyboonen, 17000 voor f 1,80 f 0,70 p. 1000. Andijvie, fl,20 10,50 per 100. Komkommers, f 6 per 100. Roode Kool, f 2,50 f 1,50 per 100. Gele Kool, fl per 100. Wortelen, f 1,50 f 1 per 100 bos. Bieten, f 1 per 100. Vanaf heden wordt de veiling alleen op Vrydag gehouden. Zaterdagavond, 2 October, vergaderde in »Veerburg" »'t Witte Kruis". Tegenwoordig 16 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer D. C. Rezelman, lezing en goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter mede dat van de 105 aandeelen voor ligtentjes 5 zyn uitgeloot. Door den heer H. Jonker zullen 3 tentjes worden gemaakt voor f100 per stuk. De overige f2C0 worden in reserve gehouden. By de bespreking van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering verkreeg de afgevaardigde vry mandaat, uitgezonderd het kiezen van een bestuurslid, in de plaats van den heer Oostra. De afgevaardigde zal stemmen op den heer De Ven te Helder. Na stemming en her stemming werd tot afgevaardigde gekozen de heer R. Dekker en tot plaatsvervanger de heer Jb. Waiboer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening werden gekozen do heeren Jb. Bakker, J. H. ter Burg en O. Tysen. In de plaats van den heer Ehrman, die wegens vertrek uit de gemeente bedankt heeft als bestuurslid der afdeeling, werd met 15 van de 16 stemmen gekozen de heer Aldershoft, die de benoeming aannam. Den heer Ehrman zal eene dankbetuiging worden gezonden voor hetgeen hij voor ,'t Witte Kruis" heeft verricht. Bij de rondvraag vraagt de heer K. A. Kaan of het hekwerk van de zwemplaatB niet noo- dig hersteld moet worden. Na bespreking besluit men deze zaak aan te houden tot het volgend voorjaar. Hierna sluiting. Burgerl. Stand der gemeente Texel, van 25 Sept. tot en met 1 Oct. 1909. ONDERTROUWDJohan Augnst Hillen (Den Burg) en Geertje Koorn (Helder). GETROUWD .S ij brand Jacob Dyksen (den Burg) en Cathaica Langeveld (Koogerveld). GEBORENIwen, z.v. Albert Bruin en Naantje Boon (den Hoorn). Jan, z.v. Jacob Daalder en Anna Carolina Elisabeth Bakker (De Cocksdorp). Marytje, d.v. Arie van Mul- lem en Neeltje Biersteker (Eierland). Hiltje, d.v. CorneliB Vlas en Klaeina Boon (Oude- schild). Jentje, z.v. Jurriaan Marten Harm Kromhout van der Meer en Catharina Maria van der Vis (Oudeschild.) OVELEDENKoendert Hoogerbeide, oud 70 jaar geh. m. Maria Anthonia Koopman (Oudeschild). Jannetje Visbeen oud 60 jaar geh. m. Cornelis Kolle (Eierland). Cornelis Allerlieste, oud 44 jaar (Eierland). Jacob Jan Schaatsenberg oud 7 dagen (Eierland). Bargel. Stand der gemeente ïieringen, over de maand September 1908. GEBORENJan, z. van P. Everts en N. Lont. Willem Jan, z. van S. Koorn en D. de Jongh. Jan Simon Pauw, z. van C. Koorn en A. Dirks. Trijntje Elisabeth, d. van C. Mulder en M. Koorn. Geertje Maria, d. van N. Jongkind en J. C. Tysen. Johannes, z. van Joh. Dykstra en J. Venema. Simon, z. van M. Lont en N. Minnes. Pieter, s. van J. Kuut en S. Tijsen. ONDERTROUWD: Simon Mulder en Grietje 8tadig. Jacob Lont en Maartje Everts. Arie Engel en Geertje Koorn. Jan Barteld Tym en Maria Pieternella Lanooy. GETROUWD: Albert de Wit en Dirkje Knol. Herman Koster en Antje Kaleveld. Simon Mulder en Grietje Stadig. Jacob Lont en Maartje Everts. Arie Engel en Geertje Koorn. OVERLEDEN Antje, oud 8 jaar, d.v. P. Engel en Ricke; Simon, oud 1 mnd., z.v. J. de Jongh en A. Metzelaar; Simon, oud 3 mnd., z.v. J. Koster en M. Hegeman. Bnrgcl. Stand der gem. Anna Panlovna, der maand September 1909. OndéHronwd Jan Vader en Immetje van Twuiver. Klaas Volder en Tryntje Kater. Johannes Geusebroek en Hendrika Elisabeth Braaf. Pieter van Dyk en Sophia Elisabeth Lemstra. Pieter van Twuiver en Klaasje Heerschap. Getrouwd Pieter Heiligenberg en Anna Maria Dirkse. Jan Vader en Immetje van Twuiver. GeborenArie, z. v. Pieter Rotgans en Ariaantje Glim. Jan Hendrik, z. v. Simon Frederik Lips en Adriaantje Groot. Tryntje, d. v. Arie Klare en Dieuwertje Tuinman. Klaas, z. v. Jan Rietvink en Elisabeth Borst. Gerrit Cornelis, z. v. Arie Zeeman en Maria Hendrika van Brederode. Adriaantje Neeltje, d. v. Dirk Hoogschagen en Geertje Berg. Klaas Jochem, z. v. Klaas Hollander en Maartje Wendel. Maartje, d. v. Reijer van Ekeren en Antje Buy. Jannetje, d. v. Dirk Geerligs en Sjouke Boon. OverledenCornelis van der Linden 71 j.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5