Zy bezat de jeugd, «prëriüg,,HARMONIE" Groot Soiree Amusante „Kijk je nog eens om?' XA. Populair Concert heer Creutzberg af om hunne vooratellen aan de zeelieden bekend te maken. Vrijdagmorgen vergaderden do stakers op nieuw, maar besloten op do voorstellen van de rooderijon niet in te gaan. Vrijdagavond vergaderdon de reodors wederom en deze besloten weer hunne voor stellen to handhaven en vorderen zij vóór Maandagmorgen 9 uur untwuord. Dn strijd loopt dus nu, wie het van de twee partijen zal winnen. In oene druk bezochte vergadering van stakers werd Zatordagmiddag een antwoord aan do roeders samengesteld, dat echter Ie uitvoerig is om hior op te nemen. De roeders waren ook aan liet vergaderen, maar toon het antwoord van de stakers ont vangen was, word het niet meer in behande ling genomen. In een vergadering dor reeders te IJmui- den word do volgende akte notariöel opge maakt: .Bij akte van zeBtien October 1909, ver leden voor notaris G. D. Boerlage to Vel- sen, hebben onderstaande reederijen gesloten de navolgende overeenkomst: .Geene vorhooging hoegenaamd, hetzij direct, in welken vorm ook, wordt toegestaan op do gages, daaronder medebegrepen alle bclooningen in goederen en aandeel in besom mingen. In geval van overtreding dezer be paling zal door de betrokken reedurij een boete worden verbeurd ten beloope van dui zend gulden per overtreding, ten behoeve van do afdceling Vclsen «an de Vereeniging «Hot Witte Kruis'. «Bedoelde overeenkomst treedt in werking op Maandag achttien October 1909, des middags twaali uur. Deze akte is getcekend door bijna allo directie's van'de Stoomtrawler-maatschappijen. IJmuiden, 18 October. In do vergadering van hedenmiddag be sloten de stakers hun strijd door to zetten tot de reeders bun antwoord op den briel van Zaterdag baddon toegezonden. Tegen Woensdagmiddag is eene openlucht-meeting uitgeschreven, omdat hier geen lokaal is waarin allen een plaats kunnen vinden. Dan komen n.1. ook de stakende zeelieden uit Egmond en andore visscherplaatsen. Er liggen thans ongeveer 4b trawlers in de haven werkeloos. Marine en Leger. Miit. Descli. Aangewezen aan de na te noemen officieren, thans dienende a. b. Br. Ms. «Keptunus", de achter huniit namen vermelde bestemmingkapt. t. z. S. Wol- dringh en luit. t. z. tste kl. J. S. A. Kmon, 20 Oct. a. s. geplaatst in de directie der inarine Ie Willems oord luit. t. z. '2de kl. li. J. van der Stad, 26 Oct. geplaatst u. k. wachtschip te Willemsoordle luit der mariniers C. R. van Blijenburgh, 26 Oct. geplaatst bij de afd. mariniers te'.Willemsoord joll' van gez. Isto kl S, Huilinga, '2C> Oct. a. s. op non activiteit gesteld uil. van adm. 2<l<- kl. I\ J. Dikkers, '2G Oct. geplaatst in de rol wachtschip te Willems oord luit. t z. '2e kl. J. Uosma, 1 Nov. geplaatst a. b. Ilr. Ms. iZeehond", luit. t. z. '2de kl. I'. .I Jager, 10 Nov. geplaatst a. b. Hr. Ms. «Hertog Hen drik". Voorts wordt de luit. t. r. 1ste kl. F. C. Brust, thans iu activiteit te Utrecht, niet l Nov. a. non-activiteit gesteld. Overplaatsing. Met '20 October: oppcrschipper A. Steen. uNeptunusu op Wnclits. W.o., sergt.-tiniinerinan, W. v. Hrkkum, van id. op id„ sergt.-schrijver J II. Kooiker, van id. op id., id O. van Zeist, vai id. op id., bootsman li. Hebbclyk, van id. op id. id. J, W. Haijns, van id op »Van Speyku, id. II. Nqkainp, van id. op »He.omskerck«, id, J. Hoekei, van id. op «tëvcrtseiw, konst.-maj J. Lagas, van id. op nBellonac, sergt.-kunst, II. I.. van de Sloot, van id op tScborpioenc, zickenvci pl.-inajoo (1. II. Hoes, van id. op Waclits. W.o,, boit.-inajoo W. T. Wicnhoven, van id. op id., sergt. «Ier ma riniers I. Gras, van id. bij de afd. mariniers W.o,, id. .1 Kalf, van id. bij i«l,, id. I'. v. d. Werf, v; id. bij id id. G. Schardus, van id. bij afd. m riniers te Rotterdam. Stoomvaartberichten Stoom va a n-r-M a a tsoh a ppi j-Nkiikri a n i». K. W. I, v. Batavia n. A'dain vertr. 14 Oct. v. Colombo Java, v. A'dam n. Balaviu, vertr. 14 Oct. v. Suc-, Ambon, v.A'dam ii,Batavia, pass. 15Üct PoiiitdeGalk Flores, v. Batavia n. A'dam, is 18 Oct. Quossantgop K Wilb.,v.A'dam n. Batavia, vertr. 17Oct. v.Colombo. K. W III v. A dam n. Batavia, arriv. 17 Oct. te Soub bainpton. Reinbrandt,v. Batavia n.A'dam,vertr.18 Oct. v. Genua l.ombok, v. (latavia n. A'dam, vertrok 18 Oct, van I'erim. Sumatra, v. A'dam n. Batavia, arriv. 18 Oct. te La Pallice. Koninklijke Hoi.landsohe Llotd. Delfland arriveerde 15 Oct. van Buenos Ayres Brazilië te Amsterdam. Zaanland, van Buenos Ayres naar Amsterdam, ari 10 Oct. te Duinkerken. Amstelland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 10 Oct. te Montevideo. Maasland, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos Ayres, vertrok 16 Oct, van Duinkerken. Kon. Wkst-Indisohk Maildienst. Pr. W. V., v. A dam n. W.-lndië, is 18 Oct. Qnessant gepasseerd. Rottkkuansche Llotd. Sindora, v. Batavia n. H'dam, pass. 15 Oct. Pe Rindjaiii arriveerde 14 Oct. van R'dam te Batavia. Ternnte, v. R'dam n. Batavia, vertr. 10 Oct. v. Suez Kawi arriveerde 10 Oct. v. Batavia te Rotterdam. Solo vertr. 17 Oct, van Rotterdam naar Batavia. Kcdiri, v. Batavia ii. R dam, vertr. 17 Oct. v. Marseille Opliir, v. R'dam n. Batavia, vertr. 17 Oct. v. Tanger. Tabanan vertr 10 Oct. v. Padang naar Rotterdam Ooontoer, v. R'dam n. Batavia, is 10 Oct. Perimgep. Djocja arriveerde 17 Oct. van R'dam tc Batavia Visscherijberichten. Nieuwediep, 15 October. Aangebracht door korders 5 tnv '20 stuks groole tong f 1,per stuk, 10 tol 80 middelmatige tong 45 a 55 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 20 cent per stuk, '2 tot 10 stuks rog t 1,- per stuk. 1 tarbo voor f 8,50, 1 tot 3 mand stort schol f 4, f 5,per mand, 1 tot 0 mand kleine schol f l,2f a f '2,50 por mand, 1 tot 2 mand schar f 1,25 f 1,50 per mand. 10 Oct, 3 korders te zaïnen inet 20 slaks groote tong 95 cent per stuk, 50 middelmatige tong 45 cent per stuk, 3 mand kleine schol f 2,50 per mand. Aangebracht door 1 Engulscbe. kotter L.T 1102, schipper Archer, 70 stuks groole tong 95 cent per stuk, 100 middelmatige tong 45 cent per stuk, 80 kleine tong 17 cent per stuk, 1 tarbot voor f 9,50; aan kanen, rog en tongschar voor een be drag van f 39, - 8 kisten iniddelm schol f 12,50 oer kist, 5 kisten kleine schol f 8,20 per kist, 2 kisten schar f '2,— per kist, 2 kisten grauwe poon f2,811 por kist, 7 kisten wijting f 1,per kist. De gejieelo opbrengst bedroeg f 300 18 October. Niets binnen. Borgelijke Stand gemeente Helder Van 15 tot 18 October. BEVALLEN: S. H Lourense geb. Warcndorp,z, C. M. C van Beek geb. Soutendijk, d. J. van .Ier Zee geb. Bijl. z. K. Albors geb. Molenaar, z D. Bont es geb. Leur, 1. OVERLEDEN: A Langereis wed. J Buchele,j80 j. A. de Boer, 10 j. M. D. Wesdorp. 16 m. Vervolg der berichten HELDER, 15 October. Do Duitsche visscherjjkruiser Zieten' is alhier Zaterdag binnengekomen en zal Woensdag weder vertrokken. Hot is oon schip van ruim 1000 ton grootte, en voert bomnnning van 115 koppen. De heer J. Kruys Voorberge, benoemd tot directeur vau de ambachtsschool te Zut- fen, is Zaterdagmorgen daarheen vertrokken. Aan het station waren vele vrienden, belang stellenden, leeraren "en leerlingen van do Burgeravondschool en van de Ambachtsschool tegenwoordig om den vertrekkende uitge leide te doen. Benoemd tot plaatsv. voorzitter dor plaats-commi8Bio voor de ongovallen verzeke ring to Helder, Mr. A. N. L. Otten, grillior bij hot kantongerecht alhier. Vrijdag 15 Oct. j.1. waren aan hot sta tion aanwezig de Inspecteur van den Marine- stoomvaartdienst, enkele officier-machinisten, minder geëmployeerden en werklieden uit stoomwerkplaats dor Rijksmarineweri om hun hooggewaardoerden oud-collega en oud chef, den gepensioneerden officier-machinist le klasse De Waardt, die metterwoon naar Utrecht vertrok, uitgeleide te doen. In hem verliest de stoomwerkplaats van 's Rijkswerf een van do beste werktuigkun digen en organisatoren; do ambachtsschool alhier een harer ijverigste bestuursleden. Mot waardeering zullen velen vaak aan hem terug denken. De Burgerkring „Harmonie" zal Zater dag a.s. voor de tweede maal «Het lied van Moeder'" opvooren. Zie de advertentie. De commissaris van politie verzoekt ons belanghebbenden opmerkzaam tc maken op het bepaalde bij artikel 10 der verordening op bet keuren van slachtvee en vloesch en op den verkoop van vlcesch, in werking ge treden den len October 1909, luidende: Ieder, die het beroep van slager of vleesch- verkooper wenscht nit te oefenen, is verplicht daarvan schriftelijk kennis te geren aan Burgemeester en Wethouders, mol aanwijzing an hot gebouw waarin zulks zal geschieden. Zij, die het beroep reeds uitoefenen geven kennis voor den eersten der maand, volgende op die, waarin dozo verordening in werking treedt. Hij, die een bestaand bedrijf van slager of vloeschverkooper overneemt of binnen deze gemeente verplaatst, is tot gelykc ken nisgeving verplicht. Een liefdesdrama. Korporaal-stoker B. was sedert korten tijd in kennis met een alhier woonachtig meisje, wier »ja-woord hij «le vorige week zou gaan ragen. Echter wetende, dut zij roods vol doende blijken had gegeven, nimmer aan een zoodanig verzoek te zullen voldoen, incunde de man niet alleen met zoct-vriemlelijki woorden haar hiertoe te bewegen, doch ook indien zy beslist weigerde door een ernstige daad te moeten toonen, dat het loven dan voor hem geen waanlo meer had. Jl. Vrijdagavond toog hij op weg naar do Achter-IIooidgracht, voorzien vaneen geladen revolver. Bij de woning van het voorwerp" zijuer lieide gekomen, kwam al ipocdig uit, dat liet meisje onverbiddelijk bleef, zijn verlangen niet wonschte to bo- vredigen en geen zin bail om zich to ver binden voor een verkooring. Waarop do teleurgestelde Don Qnichote zijn verborgen wupen te voorschijn haalde en daarop een beweging maakte, die liet meisje haastig deed vluchten. Nauwelijks in huis, hoorde men het knallen van een paar schoten, die chter doelloos omhoog werden gezonden en wel voor niemand beBtemd waren, zelfs niet voor «len wilden schutter, die, ofschoon zijn «juari noodlottige bedoeling, slechts liet lawaai van schieten had veroorzaakt om den sensationeelen indruk te verwekken, dat hij zichzelf had geoflerd ter wille van een mis lukte vurige begeerte. Ongedeerd zakte de man af, zocht een goed heenkomen naar den stillen, pik zwurten Zeedijk, waar hij geheel wanhopig zyn laatste patronen in don frisschon, ver- ward-hrein-afkoelenden wind verschoot, con flauwe vortooning, welke nogmaals moest dienen om «le verschrikte bewoners uit de omgeving te «loon twijfelen dat het nu toch hcusch wol eens Maar het was - ge lukkig niet gedaan. De moed ontbrak hier schijnbaar om in een ondoordacht oogen- blik jammerlijk te handelen. De politie was intusschen op do hoogte gesteld met het gebeurde en ging onmiddel lijk op onderzoek uit. Niet ver van lm bureau Westplcin werd do korporaal aan gehouden en in voorloopige bowaring ge bracht. Verdronken. Do bijna afgeloopen najaarskermis to Pur- merend heeft voor de familie Chr. Walbrecht-, wonende in de Westorstraat aldaar, een droevig uiteinde gehad, llaar oudste, bijna 18-jarige, dochter had Zaterdag met haar hemindo kermis gevierd. Zondagmorgen 4 uur bracht hy haar tot aan de poort van do steeg harer woning thuis en verliet haar daarna. Toen zo 's mor gens door haar ouders zou gewekt worden, was ze uiet aanwezig. Links en rechts word gcinformeerd, doch zonder gevolg. Daarop is men urenlang in 'tNoord-Holl. Kanaal aan 't dreggen gegaan, totdat men haar lyk vond. Een kleine woordenwisseling schynt 't meisje later tot dit heilloos besluit te hebbon ge bracht. 0e ontploffing bij Katwijk. Uit Den Brielle wordt gemeld t: Gisteren had, op verzoek der f tinilie zonder militaire muziek, terwijl ook de gewone saluutschoten achterwege hieven, «le begra fenis van twee der slachtoffers van do ramp bij Katwijk plaats. Het lijk van Luypen word om half twee door een stoombootje van den flook van Holland overgebracht. Do lykkist was go- dokt door do Nedcrlaiidsche driekleur. Een aangrijpend oogenblik was het, toen do moe dor verlangde toegelaten te worden op het bootje, de vlag op zij schoof en do hand liet rusten boven de plaats waar het hoofd van haar kind rustte. Om half twaalf zette de stoet zich in be weging. Bij eiken lijkwagen bevond zich een detachement militairen onder bevel van een luitenant. Prachtige kransen, waaronder die van het korps, bedekten do lijkkisten. Vanwege het ministerie van oorlog was togenwoordig kapitein Blokhuis. De inspe leur der cavalerie was in persoon tegenwoor dig. Mede merkte men op het dagelijksch bestuur van Den Briel en vele andere auto riteiten.' Er wer«l gesproken door «len com mandant majoor Fabius, door den heer Lette, burgemeester, en door den inspecteur, terwijl do dank der familie werd overgebracht vanwege do familie Vreugdenhill door «len hoor De Jongh, cand.-notaris, en voor de familie van Luypen door zijn broeder, ser geant bij het korps. Van «le gebouwen en vaartuigen van don torpedodienst woei de vlag halfstok. Ongeveer drie palen bezuiden IJmuiden is aan hut Noordzeestrand aangespoeld het niet geschonden lijk van den milicien B. Vissor, van Scheveningen, die bjj deu ramp te Katwijk omkwam. Daar het lijk op Bloomendaalsch grond gebied gevonden werd is het naar het lykeu- huisje te Overveen overgebracht. Aan het strand te Noordwijk aan zee is aangespoeld een bemande flescli, voorzien van twee lontdraden en inhoudende ongeveer 5U kilo geelachtig poeder. Unze correspon dent vermoedt dat deze flescli behoort tot de stoffen, die de ontploffing veroorzaakten. Uit Hoek van Holland wordt aan het H.blad gemeld Mij werd medegedeeld «lat Zaterdag onder Katwyk door iemand een geluden myn mot pikrinezuur was gevonden. Iti onwetendheid trok hij do patroon ter ontsteking er af' om zich van den inhoud te overtuigen, niet beseffende aan welk groot gevaar hy zich blootstelde. De militaire autoriteiten, hiervan op do hoogte gestold, stuurden oen paar militairen om do mijn in beslag te nemen. Daar er aan do patroon een korte geleid- draad zat, wordt verondersteld dat dit do mijn zou zijn die aan boord van «le barkas gereed stond. Dus zou do ontploffiing niet aan boord hebben plaats gehad, maur zou de geopperde veronderstelling, dat de op het wrak gelogde mijn onder do barkas ontploft zou zy», niet tot liet onmogelijke behooren. Do minister van marine heeft zijn ambt genoot van oorlog de deelneming der Ko». Zeemacht betuigd met de ramp bij Katwyk. San Franci8C0. Het Nederlandsche Haagsche) Correspon- dentieburoau voor dagbladen ontving gister ochtend het volgende telegram Langs dezen weg vertolk ik der Neder landsche Regeering de groote waardeering van ons volk voor de aanwezigheid van de Noordbrabant" en den heer Loulon to San Francisco bij gelegenheid dor viering van den wederopbouw van de stad, een dankbaarheid vooral voortspruitende uit het toit, dat te onzer ccrc liet schip een zoo verre reis licoft afgelegd De gezant, de officioren en de be manning zijn hier welkome gasten. Een oliicieele dunkbetuiging zal langs ambtelijken weg gezonden worden. Dank ook aan de Pers. tget.) Edward R. Taylor. Burgemeester van San Fracisco. Ferrer. n Londen is een reusachtige betooging op hot Tralalgarplein gehouden. Na afloop had do politie zwaar werk het Spaanschu gezantschap en do Kathedrual iu Westmin ster to beschermen. De volksmenigte uitte haar woede in toornige kreten: Weg met Alfonso, weg met Spaiye, enz. In Lissabon, Berlijn, Parijs, Brussel, Rome, Petersburg, Luik en in verschillende andere plaatsen zijn meetings, vergaderingen en optochten gehouden oin te protesteeren tegen het vonnissen van Ferrer. Gelukkig is bijna overal een en under zoniler persoonlijke ongelukken algelnopcn. De minister van huitenlandache zake» in Spanje heeft Zaterdag in don Seuaat, de minister van binnenlandsche zaken in de Kumer over «le zaak-Ferrer gesproken. In den Senaat verklaarde minister AHcnde Salazar, dut de Spuanscho regeering ge inmenging van huiten in de binnenlaudBclie aangelegenheden van Spanje zou dulden. Hy voegde er bij, dat hy alle bijzonderheden die hij nog mocht vernomen over de beroering, die de zaak-Ferrer in het buitenland verwekt, aan den Senaat zou medodeelcn. De senator Diaz Moreu, die den minister interpelleerde, antwoordde, dut de betoogingen in het buitenland waren uitgelokt door hot gedrag van du Spaansche regeering. Van «Ie banken «ier re.geeringspartij werd hevig tegen deze opmerking geprotesteerd. Diaz Moreu vervolgde, dut de betoogingen in hot buitenland niet gericht waren tegen Spanje, maar legen de Spaansche regeering. De Spaansche regeering is do schuld van alles. Du minister van buitonlandsche zaken ver klaarde daarop, dat geen waarachtig prutriot do verzinsels geloofde, die in het buitonlaud voor waar waren aangenomen en waarop men ginder de meening gegrond had, dut Spanje slruflen zou opleggen voor het aan hangen van zekere ilonkhoelden. Dit nu was volstrekt onjuist. Toon van du regeei'ingsgezindu banken liet woord anarchisme genoemd word,"riep Diaz MoreuGij zyt «Ie anarchisten. Do miiiistcrieele senatoren lieten zich over «loze aantijging niet onbetuigd. In de Kamer heeft Maura gezegd, dat du betoogers in het buitenland Spanje het recht ontzeggen do bewerkers van d«Ai op stand van Barcelona te straffen. De regeering wacht bedaard af, zeidc hy, tot men haar dat recht mocht komen betwisten. De minister deelde verder mede, dat het dossier betref fende Ferrer aan do Kamer zal worden medogodceld. Wilt gij weten, zeide hy ton slotte, wat wij, als patriotten, over deze betoogingen donken Welnu, zy zijn gehouden door geest verwanten van do lieden, die den opstand in Barcelona maakten, lieden die klaarbly- kelijk onbekend zyn met de Spaansche rechts pleging en de Spaansche wetten. Verschrikkelijk. üp oen avond der vorige week begaf een echtpaar uit Clingo zich naar de kermis te Belgisch Clingo, een kind van ongeveer 2 maanden onverzorgd achter luteud. Toen zij in den laten nvond thuis kwumon, was hot kind overleden. De kleine had zich dood geschreid. Advertentien Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Ziet eens, hloo.llooze, bleekzuchtige jonge meisjes, wat de Pink Pillen hebben gedaan voor beu die, nog slechts enkele dagen geleden, waren als gy, Gisteren nog bleek en vervallen, roemt men ze heden om hunne blakende gezondheid. Gelooft gy dat de Pink Pillen niet in staat zyn hetzelfde voor u te doen? Bedenk dat zy goed zy tellen i dat de Pink Pillen die gy koopt le ge- golyk Den 2en November hopen onze lieve ouders Jozef Carel Wickel en Cernelia Maria dü-Mee, hunneöO jarige Echtvereeniging to herdenken M. P. P. v. VLIET - Wickel. W. v. VLIET. Receptie: Zondag 31 October van 2-4 uur. Hoogstraat 127. Helder, 19 Oct. 1909. Den 2en November hopen onze geliefde grootouders Jozef Carel Wickel en Cornelia Maria dü-Mee, hunne50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kleinkinderen R. OVERKLEEFT. C. M. OVERKLEEFT - Wickel. A. DE RUITER. J. DE RUITER-Wickel. JAN WICKEL. D. WICKEL. K. WICKEL. W. WICKEL. M. WICKEL F. WICKEL. C. GEURTS J. GEURTS. G. KAAN. (Helder). Rotterdam, 19 October 1909. Met deze vervullen wy den treu- rigen plicht U mede te deelen, dat mijn innig geliefde Cornelis Stigter, sergeant duiker by het Korps Tor- podisten, by zyne werkzaamheden te Katwyk aan Zee in den ouder dom van byna 22 jaar tengevolge van een noodlottig ongeluk op treurige wyze om het leven is gekomen. Diep betreurd door zijn innig geliefde ELIZABETH KUIPER, en verdere Familie. Helder, 14 October 1909. Binnenhaven 113. Den 2en November hopen onze geachte vrienden Jozef Carel Wickel en Cornelia Maria dü-Mee, hunneöO jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner vrienden J. GEURTS. A. GEURTS Roukens. Rotterdam, 19 October 1909. Nicolaas Bouchier en Ursula Weijens, die, mede namens wederzijdsche familie, dankzeggen 'voor de ondervonden belang stelling. Helder, 13 October 1909. Heden werden wy verblyd met de geboorte van onze Dochter, Reinanda Cornelia. Dr. G. VAN BEEK. C. M. C. VAN BEEK-Sootendi.ik. Helder, 15 October 1909. Nog treurende over bet verlies van onze geliefde oudste dochter Boukje, in den jeugdigen leeftijd van bijna 12 jaar, werd ons ouderhart weder getroffen door het overlijden van onzen geliefden oudsten zoon Arend, in den jeugdigen leeftyd van bijna 11 jaar, na een langdurig doch geduldig lijden van 29 weken een einde maakte aan zijn jeugdig leven. Een ieder kan beseffen hoe ook weder ons dit treft, maar wy hopen in Hem te berusten wiens doon enkel liefde en wijsheid is. Namens zyn "diepbedroefde ouders, broertjes, zusje en verdere familie. G. DE BOER. DE BOER v. n. Heide. Helder. 16 October 1909 zyn aan die welke zoo goed en /.oo spoedig M»j. Christiaaiis te Cuyk genezen hebben, die ons liet volgende schryfti •Het verheugt mij zeer u mee to deelen hoe gunstig de Pink Pillen voor myn gezondheid zyn geweest. Ik heb aan erge bloedarinoc geleden, ik had geene krachten ineer, was verschrikkelyk bleek en bel scheen alsof ik geen bloed meer in inyno aderen bad. Twee jaren geleden was mijn gezond heid gaan verminderen, en al dien tyd hebben de geneesmiddelen my niet kunnen baten; ik was tot wanhoop gekomen door de gedachte dat ik nooit zou genezen. Ik heb toen de behandeling met de 1-iuk Pillen willen volgen, die, zooals ik wist, won- derbaarlyke genezingen hadden tot siand gebracht; ik hoopte dat zy 7.ich voor my even werkdadig zouden toonen als zy dit voor andere jonge meisjes waren geweest De Puik Pillen hebben iny in der daad genezen en goed genezen, cu ik had waai lyk niet gedacht dat zy my zoo gemnkkelyk en zoo spoedig zouden kunnen genezen. Twee jaren zyn verion pen sedert ik door de Pink Pillen genezen ben, en liet beste bewys van de uitmuntendheid der behandeling is dat ik sedert dien tyd geen enkele dag geleden heb". Lezers, zoo gy blocdnrineii kent, die bleeke, uit geputte ongelukkige», die de tering in het voor uitzicht hebben, toont hen dan dit getuigschrift opdat zy, door de Pink Pillen te gebruiken een eind kunnen maken aan hun lang martelaarschap. I De Pink Pillen zyn onoverlrollen tegen bloedar- moede, bleekzucht, itlgcincene zwakte, rnaagpynen, I schele hoofdpyneii, zenuwpynen, zenuwuitputting l'rijs M.75 de doos, f9.per 0 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilië, hoofd-dépothouder voor j Nederland, 7, Groote Markt te Botterdamroor Helder en omstreken hij J. DE KOK, Middenstraat, 11. DE BIE Bikiistkkkk, Keizerstraat 93; te Scliageu hij J. HOTGANS; te den Burg (Tezel) bij T. BUIJS en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Heden overleed, na een kort stondig lyden van 3 dagen, onze jongste lieveling Geertje Henderika, in den nog jeugdigen leeftyd van ruim 2 maanden. Haar diepbedroefde ouders: N. W. BORN. G. BORN-van Mansum. Venlo, 16 October 1909. Tot onze diepe droeiheid over leed zacht en kalm, na een kort stondig doch geduldig lydeu, onze geliefde dochter, zuster en behuwd zuster Grietje Minnes, echtgenoote van C. RUSSELMAN, in den ouderdom van 41 jaar. H. MINNES, kinderen en behuwdkinderen. Wieringen, 14 October 1909. Heden overleed, zacht en kalm, tot myn diepe droefheid, na een kortstondig doch geduldig lyden, myn innig geliefde echtgenoote Grietje Minnes, in den ouderdom van 41 jaar. Zy, die de overledene van nabij hebben gekend, zullen beseffen hoe zwaar my dit verlies valt. C. RUSSELMAN. Wieringen, 14 October 1909. Onzen hartelijken dank aan familie, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente, inzonderheid aan myn superieuren, voor de belang stelling ons betoond op 9 Oct. j.1. Jb. LONDON. J. LONDON -Dr Vluot. Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, in den ouderdom van ruim 80 jaren, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder wed. A. Büchele-Langereis. Uit aller naam: J. BüCHELE. Helder, 16 October 1909. Spoorstraat 45. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blyven. Aangezien velen teleurgesteld moes ten worden, nog een opvoering van t Lied van Moeder - op - Zaterdag 23 October in „TIVOL1", des avonds te 8 uur. KAARTEN verkrijgbaar tot een beperkt aantal f 0.10, gereserveerd a f025 vanaf WOENSDAS aan do bekende adressen. Zij, die nog in het bezit zijn van kaarten, hebben tevens toegang tot deze uitvoering. Personen beneden de 16 jaar, met of zonder geleide, hebben beslist geen toegang. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan den WelEd. Zeer Gel. Heer Dr. H. KRUIJNE, voor de onver moeide hulp en bijstand aan onzen lie veling, by diens ziekte, bewezen. C. J. WESDORP. E. A. WESDORP-Kempers. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen op 15 dezer, betuigt ondergeteekende, mede namens familie, zyn hartelijken dank, Mede dank aan de Muziek-Vereeniging Winnubst", voor de verrassing, hem op dien avond gebracht. J. H. HACKENITZ, Stationchef. Helder, 19 October 1909. Dankbetuiging. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, ondervonden by het over lijden van onze eenigste lieveling JO- HANNES, betuigen ondergeteekenden bunnen hartelijken dank. J. H GRüNE. M. GRüNE-Mus. Helder, 19 Oct '09. Oostslootstr. 25, Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen bunnen oprechten dank aan familie, vrienden en bekenden voor de vele blijken van be angstelling bij hun huwelijk ondervon den. In 't bijzonder aan bet Bestuur en het groot aantal leden der melkslyters- vereeniging „Verbetering zij ons doel", te Helder, voor de prachtige geschenken die wij van hen ontvingen, door bemid deling van de Hoeren W. J. DU1NKER, Voorzitter, J v. n. VIS, G. LEGRANGE en C. VAN DIERENDONCK, leden dier vereoniging. Nogmaals allen onze innigen dank. P VAN TWU1VER, melkschipper en Echtgenoote, Anna Paulowna-polder, 18 October '09. Luthersche Kerk. WOENSDAG 20 OCTOBER, nam. 1-3uur CATECHISATIE door Do. C. J. MULDER, van Amsterdam DE KERKERAAD. -\lgemeene Bond van Onder officieren tier Kon Marine en het corps Mariniers Huishoudel. Vergadering der afd. WILLEMSOORD, op VRIJDAG 22 OCTOBER a.o.L in het lokaal der vereeniging aan de Waagstraat. Punten van behandeling: Opmaken Beschrijvingsbrief. Aanvang 7 uur. HET BESTUUR. Kleine Concertzaal INTERNATIONAAL HOOFDGRACHT 80. op DONDERDAG 21 OCTOBER 1909. OPTREDEN VAN HET OPERETTE-GEZELSCHAP onder directie en medewerking van den Heer en Mevrouw Piérre en verdere Artisten. Entrée f 0.15. Gereserv. plaatsen f0.25. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. DE DIRECTIE. Laster! Ondergeteekende verklaart, dat de verdachtmaking omtrent de oneerlijkheid van 2 mede-leden, aan welke dan ook de contröleur of kaasmaker betrokken is, in verband met de uitbetaling op vetgehalte van de Burgerlijke Maatschap. „Nieuw Leven", te Koegras, volgens scheikundig onderzoek gebleken is, onueqpond te zyn. R. TROMP. Koegras, October 1909. te geven door Helder's Harmoniekapel, onder directie van den Heer G. H. J VAN DEN BOGAERDE, met belanglooze medewerking van de HeerenJ. DEN EXTER, ClarinetM. LUCA, Viool; G. H. J v. d. BOGAERDE. Tenor; W. BOON, Piano en de Gymnastiek Ver eeniging „OEFENING KWEEKT KUNST"^ met Damesafdeeling „HYGIËA", 1 op Zaterdag 23 October 1909, 's avonds 8 uur, in „CASINO". Na afloop BAL. KAARTEN verkrijgbaar h 25 cent in de sigaren depóts van Mejuffr. Wed. P. BRUIJN Wz, Spoorstraat; KOKELAAR, Kanaalweg; VERSTEGEN, Keizerstraat, in den boekhandel MICHELS, West straat en des avonds aan het Bureau. Onderofficieren, die wenschen te worden opgeleid voor het examen der Regimentscursus, worden verzocht zich vóór 1 November aan te melden by J. VAN HOEK Gz., Hoofdonderwijzer, LANGESTRAAT 37. r Alle Leerlingen, die examen deden, slaagden. BIBLIOTHEEK, Middenstraat 89, wordt VRIJDAGAVOND om 8 uur üEOPEND en is voortaan iederen VRIJDAGAVOND v. 8 9 uur open. LES aangeboden in 't Werktuigkundig teekenen, Brieven onder letter „K", aan hot Bureau van dit blad. Vermist de vorige week een HONDJE bruin, met eenigszins wit aan 3 pootjes. AdresBureau van dit blad. Gevraagd nette DIEHSTBODL of NOODHULP met 1 Nov. Loon f 100. - Waschgeld f26. Adres^ Mevrouw SCALONGNE, Binnen haven Ia. Wordt gevraagd een zindelijke DAG-DIENSTBODE. niet beneden 20 jaar, groote waseli buitenshuis. Adres: Loodsgracht 70. Voor direct, gevraagd een flinke DAGMEID. AdresKanaalweg 142. Gevraagd een MEISJE, van 's mor gens 8 tot 's avonds 7 uur met den kosl. en een WERKSTER voor Vrijdags Adres: Bureau van dit blad Gevraagd een flink DAGMEISJE, dat met de wasch kan omgaan. AdresDykstraat 55. Gevraagd een flink Dagmeisje, Adres: Wilkelminastraat no. 38. Voor eenige maanden gevraagd oen net Meisje, ongeveer 15 jaar oud, van acht tot half vyf. Zich 's avonds na 8 uur aan te melden. Adres: Havenplein 17a. Kantoorbediende gevraagd. Opgaaf van leeftyd, verlangd salaris, enz. Brieven onder lett. „A. B. C.", aan het Bureau van dit blad. Een net JONGMENSCH gevraagd. Adres J. VAN WILLIGEN, West straat 87/90. Gevraagd een flinke Loopjongen. Adres COLTOF, Binnenhaven 1. Flinke Loopjongen gevraagd. Boekhandel-Drukkerij EGNER, Keizer straat 37. In een Banketbakkerij wordt gevraagd, een nette JONGEN P.G., niet ouder dan 15 jaar, voorloop-en bakkerij- werk. - AdresXanaalweg 87. Nette Commensaals gevraagd in een klein gezin. Adres: Scbagenstraat no. 95. GEVRAAGD een paar nette WASSCHEN of nette WASCHKLANTEN. Adres: Mej. MQLL, Hoogstraat 56. Gevraagd tegen 1 December een* ongemeubileerde ZITKAMER met SLAAPKAMER met ge* deeltelijk pension, voor dame op leeftyd. Brieven mot opgave van conditiën onder lett. S. K. aan den boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaalweg 78. Gevr te HELDER voor l PERSOON een heel eenv. gem. kamer met peneion. Br. m. prijs ond. lett. D 84, Adv. Bur. MEERKOTTER Co., Am sterdam Kruideniers-Affaire. TE HUUR of TE KOOP 't perceel gunstig gelegen aan de Middenstraat No. 55. Te bevragen Spoorstraat

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2