Roze Kate, HnÉiapel Jistzii Populair Concert UK GEISHA VÜLEMMERS KACHELBEUNEN KOLENLEPELS lij li Luthepsche Kerk. GODSDIENSTOEFENING Openbare Vargaderinp UW HEIL KOMT", mm UITVOERING Na afloop groot gal. Kaarten 25 cL Gereserveerd 35 ct Ie Uitvoering" ANNA PAULOWNA. TEEH_BMJEJ1. L. G. VAN DER ElJK, Concertzaal „CASINO". op VRIJDAG 5 NOVEMBER 1909, k C. KIESEWETTER, Kruisweg 174. CASINO-GEBOUW DEN HELDER. Buitengewone Operette Voorstelling 87-90 WESTSTRAAT. Aieuwedlep-Amsterdam. - Voign. 185. Kosten Burgeravond school. (f8500). Tengevolge van een be sluit, den vorigen avond genomen, wordt deze post met f750 vorminderd. Volgn. 146. Pensioenen en wacht gelden. (f 6127,005). Hierbij werd behan deld hot voorstel van de commissie voor do belastingen om de kommiezen Van der Wed- don en Wickol eervol te ontslaan met toe kenning van pensioen, hetgeen verleend werd. Alttnu hadden besprekingen plaats over het toekennen van een toelage aan beide ambte naren, boven hun pensioen Verschillende voorstellen werden in stemming gebracht, maar alle verworpen. Volgn. 170. Kosten van exploi tatie van de W at er 1 ei d ing. (f17.444). Onderscheidene posten kwamen hierbij in behandeling. De salaris-verhooging van f 100 voor den klerk Stoll werd niet goedgekeurd, omdat hy in gebreke is gebleven zich het diploma van boekhouder te verwerven. De 2e fitter zijn loon werd met f26 verhoogd, en verschillende andere poBten tot een ge zamenlijk bedrag vau f1226 van de begroo ting afgevoerd. Volgn. 181. Kosten, vallende op de 9e tienjaarlyksche volkstel- ling. (f1500) Er werd voorgesteld den post voor extra belooning voor de werkzaamheden aan de volkstelling verbonden, met f200 te verminderen en daarvoor beschikbaar te stel len het bedrag door het Rijk te betalen. Dit voorstel werd aangenomen. De volgn. 187 en 191, waarin posten voorkwamen, die in de leening zyn opgeno men en waartegen bezwaren waren geopperd, bleven behouden, onder beding, dat aan die gelden later een bestemming zal worden ge geven. Hiermede waren de uitgaven afgehandeld, uitgezonderd die der Waterleiding, welke ge lijktijdig met de ontvangsten zullen behan deld worden. Wegens het late uur werd nu do verga dering gesloten, om die den volgenden avond verder voort te zetten. (Zie voor het verslag van de Zitting van Donderdagavond het 2e blad.) Marine en Leger. Blykens bjj het departement van marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. pantserdckscbip .Utrecht", onder bevel van den kupitein ter zee G. P. van Hecking Colenbrander, '26 dezer te Curagao aange komen. Bij Kon. besl. van '25 dezer zijn, met ingang van 1 November, benoemd tot luitennnt-generaal, commandant vun het veld leger, generaal-majoor W. A. T. de Meester, c mandant der 1ste divisie; tot commandant der 1ste divisie, dc generaal- majoor vnn den staf der infanterie H. C. A. Neetoson, inspecteur van het wapen tot generaal-majoor, commandant der 3de divisie, dc kolenel J. Bruec, commandant van het 1ste regi ment infanterie; tot generaal-majoor, commandant dor Stelling van het llollandsch Diep en hot Volkerak, tevens bevelhebber in de lilde militaire afdccling, de kolonel L. do üruyn, commandant van het '2de regiment vesting-artillerie; bij het 11de regiment infanterie: tot luitenant-kolonel, de majoor E. J. van de Pol, van het 2de regiment, en de majoor W H. B. Stoof, van het korps; bij den staf van het wapen tot genorual-mnjoor, inspecteur der vesting-artil lerie, de kolonel T. C, de Bordes, commandant van het 4de regiment vesting-artillerie tot generaal-majoor, de kolonel A. van Seters, van dien staf, inspecteur der bereden artillerie; by het 4de regiment vesting-artillerie, tot kolo nel, commandant van het korps, de luitenant-kolonel G A. van der Brugghen, van den staf vau het wapen, toegevoegd nan den inspecteur der vesting-artillerie; tot majoor, de kapitein C. J. 51. Col lette, van het late regiment vesting-artillerie. De genoraals-majoor J. Bruce, benoemd tot com mandant der 3e divisie, en T. C. de Bordes, benoemd tot inspecteur der vesting-artillerie, krijgen resp. Breda en 's-Gravenhage tot standplaats. De kolonel G. A. van der Brugghen, benoemd tot commandant van het 4e reg. vesting-artillerie, komt to den Helder in garnizoen. Stoomvaartberichten. Stoomvaaht-Maatsciiappij Nkdkkland. Ambon arriv. 24 Oct. van Amsterdam te Batavia. Florcs vertr. '26 Oct. van Amsterdam n. Hamburg. K. Wilh. arriv. 25 Oct. v. Amsterdam te Batavia, Hembrandt arriv. 26 Oct. v. Batavia te Amsterdam. Sumntra, v. A'dam n. Batavia, pas. '26 Oct. Kaap Bon K. W. I, v. Batavia n. A'dam, vertr. 26 Oct. v. Port-Said. Vondel vertr. 25 Oct. vun Sabang naar Amsterdam. K. W. III, v. A'dam l). Batavia arriv. 27 Oct. te Genua. KONINRtiIJKR HOLLANDSCIIE Ll.oyd. Hollanilia, van Buenos Ayres n. Amsterdam, vertr. 25 Oct. van Lissabon. Rynland, van Buenos Ayres naar Amsterdam, vertr. 25 Oct. van Leizoes. Rotterdamschk Lloyd. Gedé, v.R'dum n. Ratnviv,verlr.'26 Oct.v.Southampton. Kediri arriveerde 27 Oct. v. Batavia te Rotterdam. Malang, v. R'dnm ii. Batavia, arriv. 27 Oct. te Padang. Ophir, v. R'dain n. Batavia, arriv. '26 Oct. tc Port-Said. Stndoro, v. Batavia n.R'dam, vertr.25 Oet.v. Marscille. Vervolg der berichten HELDER, 29 October. Uitslag der herstemming voor eon lid van don Gemeenteraad in het 3de district, op Dinsdag 26 October 1909. (Vacature J. C. S. Schokking). Aantal kiezers 1430 Uitgebracht. 975. Van onwaardo 11. Uitgebracht op de Heoren: 3 -S 3 a* a c J. Spruit (chr.-dem.).431 25 459 A. G. A. Verstegen (S.D.A.P.) 483 '22 505 Gekozen: de heer A. G. A. VERSTEGEN. Do raad is nu samengesteld uit 15 Vrij zinnigen, 3 Chr.-Democraten, 1 Katholiek, 1 Anti-Revolutionair en 1 Socialist. IJmuiden, 28 October. Gistermiddag werd in café .Tivoli" aan den Rijksstraatweg naar Velsen een tweede openbare samenkomst door de stakers belegd. Door den Minister vun Waterstaat was thans het gebruik van den vischhal niet toegestaan, naar de stakers beweren door invloed van reoderszyde. Evenals de vorige maal werd het woord gevoerd door den heer S. van den Berg uit Rotterdam. In hoofdzaak kwam het betoog van den spreker ovoroen met dat van de vorige week. Hy drukte zyn spyt uit dat de vorige weck van roederszyde geen debat werd gevoerd waarom hy hoopte dat dit nu zou geschiedon. De stakers betreuren algemeen dat de reeders den bond niet willen erkennen als organisatie hunner bemanningen. Zy zouden niets liever zien dan dat het conflict werd ten einde gebracht maar zy willen niet onder handelen vóór dat do reeders hun bond erkennen. Gisteren was hier namens den MiniBter van Landbouw, Nyverheid en Handel aun- wezig de heer van IJesolsteiu, directeur- generaal van de arbeid. Z.Ed. wendde zich zoowel tot de stakers om hunne uiteenzetting der grieven te ver nemen als tot de reeders om hunne bezwaren tegen de inwilliging der eischen to leeren kennen. Door werkstakers mishandeld. Een varensgezel uit Amsterdam, die als machinist op een trawler was gaan varen, gedurende de staking, is door stakers op den Rijksweg te IJmuiden zoodanig mishandeld, dat hij geneeskundige hulp moest inroepen. Eergisteren is te Velseroord een rijtuig aan gehouden, waarin drie z. g. .onderkruipers" zaten, die per spoor van Amsterdam tot Velsen gekomen waren en van daar per rij tuig naar IJmuiden gebracht zouden worden. Het gevolg van de aanhouding, die nu juist niet parlementair heeft plaats gehad, naar we vernemen, is geweest, dat de varensge zellen per oerste spoorgelegenheid naar Am sterdam terugkeerden. De burgemeester van Amsterdam. Wy vernemen dat mr. W. F. van Leeu wen, aan H. M. de Koningin ontslag heeft gevraagd als burgemeester van Amsterdam, zoo mogelijk met ingang van 1 Januari a.s., anders op den datum door H. M. te bepalen. De burgemeester weuscht nog niet mede te doelen welke redenen hem tot dien zoo ernstigen stap genoopt hebben. Doch wie den loop der gemeentezaken in Amsterdam kent, wie zich herinnert de vele uitlatingen van den burgemeester omtrent de werkzaamheden van den burgemeester en omtrent do wijze waarop de gemeentelijke zaken behandeld werden, zal omtrent de redenen, dio tot het ontslag geleid hebben, niet iu het onzekere verkeeren. Het moet voor een krachtige persoonlijk heid, die gaarne ziet dat zijn werk resultaten heeft, bedroevend en ontmoedigend zijn te zien, hoe voordracht na voordracht onbehan deld blijfthoe de Raad haast uitsluitend tijd over heeft voor de behandeling van de grieven van gemeente-ambtenaren of subsidies aan liefdadige instellingenhoe het werk dat een stad vooruit moot helpen geen aan dacht krijgt of ongedaan blijft. En ook het besef dat van een burgemees ters van Amsterdam werk wordt gevraagd, voel en aanhoudend werk, dat niet van don eersten magistraat van Amsterdam geëischt mag worden men herinnert zich hoe bur gemeester Van Leeuwen zich in de Eerste Kamer 's Ryks kruier noemde kan niet medewerken om do liefde voor het werk en de positie van bnrgemeester te verhoogen. (•H.blad".) De zaak-Van Heeckeren van Brandsenburg. Het Gerechtshof te Amsterdam deed Woens dag uitspraak iu de zaak van R baron van Heeckeren van Brandsenburg, die door de Rechtbank te Utrecht den 24en Mei 1.1. werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf wegens oplichting (het door listige kunstgrepen den dienstdoenden postbeambte to Utrecht te bewegen tot afgifte van een re<;u voor een aangeteekenden brief met een waarde van f 200 teneinde mr. P. Rink, oud-minister, te 's-Gravenhago aan wicn de brief wae geadresseerd, in den waan tc brengen, dat inderdaad f2000 aan hem was vorzonden, een en ander terwijl bekl. wist, dat de brief geen f2000 inhield.) Het Hof overwoog, dat do Rechtbank tc Utrecht heeft aangenomen, dat de huisknecht van beklaagde, die het brief couvert ten post kantore aanbood, als willoos werktuig van bekl. handelde. In hot vonnis is echter niet naar eisch met redenen omkleed, dat dc omstandigheden, waaronder die aanbieding plaats vond, de aansprakelijkheid van den huisknecht uitsloot. Derhalve werd het vonnis .vernietigd. Opnieuw rechtdoende, nam het Hof als wettig en overtuigend bewezen aan, dat bekl. zich schuldig maakte aan het ton laste golegdc. Het overwoog, dat bekl. handelde met het oogmerk zich wederrechtelijk to bevoordeelen dat het hom bekend was, dat het bricfcouvert geen geldswaarde inhield dat het tegen ontvangst van een re9u ter verzending aanbieden van eon dichtgeplakt couvert, behoorlijk met vyf lakstempcls en adres voorzien en met een aangegeven waarde van f2000, als een listige kunstgreep is to beschouwendat een re<;ii in don zin vau art. 326 Wetb. van Strafr. een bewijsstuk uitmaakt, eu dat het bewezon verklaarde moet worden gequalificeerd als oplichting. Het Hof legde 3 maanden gevangenisstraf aan bekl. op. ^Dezelfde straf had het O. M hij het Hof geëischt.) Het uitspreken van het arrest werd mot door beklaagde bygewoond. Ferrer-meeting. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct. Voor de twoedo maal is Dinsdagavond door de vry-socialiatischo en anarchistische verecnigingen hier ter stede eon Ferrer- meeting gehouden. Om half acht zou men op den Dam bij eenkomen om vandaar in optocht naar het vergaderlokaal Plancius te trekken, maar dit plan mislukte door gebrek aan deelneming. Slechts een paar honderd manifestanten ver zamelden zich op het vastgestelde uur en trokken door de Kalverstraat in de richting van het doel. Vereenigd werd dat niet be reikt, want by het Spui dreven eenige politie agenten hen met de blanke sabel uiteen en dus kon dc wandeling slechts in kleino troepjes worden voortgezet. Een kwartier later werd hun voorbeeld gevolgd door een ander deel van dc wachtenden, meerendeels opgeschoten jongens. Hun weg leidde door du Jodenbreeslraat en was zonder hinder palen. Plancius was inmiddels volgcloopen. Zoo wol de bovenzaal als de benedenzalen waren dicht bezet en cenige honderden te-laat komers kouden dan ook niet worden toege laten. Zij wachtten buiten hel eind der ver gadering af, daar het iu de bedoeling lag □a afloop daarvan gezamenlyk door de stad te trekken. In de vergadering werd by acclamatie besloten aan den Spaanschen gezant ter over handiging aan zijn monarch een brief to zenden, waarin to kennen wordt gegeven, dat de vergadering en met haar hot grootste deel der ontwikkelde menschheid het fusil- leeren van Ferrer beschouwen als een moord gepleegd op een onschuldige en waarin de Spaansche regcering voor de gevolgen van deze en volgende moorden aansprakclyk wordt gesteld. Op straat verzamelden zich na afloop pi. m. 1000 man tot een stoet, om zingende de stad in te trekken. In de Fransche laan stelde zich een inspecteur met een cordon agenten op hun weg en werd hun gelast hot zingen te staken. Daaraan werd niet voldaan. Integendeel, luider en uittartender weerklonken de Internationale en de Car- magnoile. Op den hoek van het Jonas Daniël Meyerplein voorde de politie, die eene groote macht ontwikkeld had, eene charge uit met getrokken sabel (waarvan geen gebruik werd gemaakt) en gummistok, en in oogwenk waren do betoogers in alle richtingen ver spreid. Gelyke tooneelen werden in den loop van dep avond in het centrum der stad ver toond. Omstreeks tien uur trachtten nog de overgebleven manifestanten van den Dam af de Kalverstraat in te trekken, maar dit werd hun belet. De ramp te Katwijk. Dinsdagmorgen is bezuiden Noordwijk aan Zee hot lijk aangespoeld van den duiker, Stigter, die hot ongeluk kreog bij den Was- senaarschen Slag. Schip gezonken. Ylaardingen, 27 Oct Do alhier binnenge komen bomschuit fSch. 316" rapporteert dat op 52 gr. 50' N.B., op ongeveer 20 Engel- sche mylen in zee, voor Kijkduin, is omge- slageu een met hout beladen schoener, waarschijnlijk een Noor. De bemanning, be staande uit 8 personen, werd door een Duitschen htilpstoomlogger gered. Ontsnapt en weer gevat. Een vrouwelyke verdachte die Dinsdag naar het Huis van Bewaring te 's-Gravon- hage moest wordeD overgebracht, verzocht aan de politiebeambten dio haar derwaarts geleidden, niet door zekere straat mot haar te gaan omdat daar familie van haar woonde. Men koos toen den weg langs de Prinsesse- gracht, en daar gekomen, wist de vrouw aan de politie te ontsnappen en sprong zy in hut water. Een der agenten sprong haar na en bracht haar spoedig op het droge. Zy werd toon eerst in het Huis van Bewaring onder behandeling van een dokter gesteld en daarna naar het Ziekenhuis overgebracht. De Papendrechtsche zaak. Naar wy vernemen, zullen by de behan deling van de Papendrechtsche strafzaak voor het Arnhemsche Hof op 18 November door het Openbaar Ministerie ongeveer 70 getui gen worden gedagvaard. («H.blad."; Een militant ex-Kamerlid. Eenige dagen geleden brachten een zestal studenten per automobiel een bezoek aan den oud-afgevaardigde van het district Ede, den heer W. van Manen Jz. te Veeneudaal. De «Veenendaalsche Courant" deelde dit voorval als volgt mede De heeren stapten uit, gingen naar binnen, en begroeten ons ex-Kamerlid en zyn echtgenoote met al den eerbied aan het hooge echtpaar verschuldigd. Het was hun, zoo ze zeiden, recht aan genaam met den heer Van Manen ken nis te maken. Ze waren in de wolken nu ze den heer Van Manen van aange zicht tot aangezicht konden aanschouwen. En om hun vreugde te toonen maakten ze een rondedans om het echtpaar Van Manenhieven hoera's aan en zongen ton slotte «lang zullen ze leven". Deze beschry ving was den heer Van Manen klaarblykelyk niet naar den zin, want in het e. v. nummer van het blad schreef hij het volgende ingezonden stuk. Mynheer de Redacteur! Wees zoo goed onderstaande regelen als ingezonden in uw blad te plaatsen by voorbaat mijn dank. In het nummer van 16 dezer maakt u molding van het bezoek van,6 Heeren per auto, aan myn persoon. Het deed hun goed eens met my ken nis to maken, en om hun vreugde te toonen, maakten zy een rondedans om het echtpaar Van Manen. Hier hoeft, M. d. R., uw berichtgever u verkeerd ingelicht, want als het zoover was gekomen, licht dat dan de kennis making was uitgeloopen op persplank of «trykyzor. W. VAN MANEN Jz., Oud-lid dor Tweede Kamer der Staten-Generaal. Stuurman en machinist Gouv -Marine Ned Indië. Do »St.-Ct." No. 252 bevat een K. B. van 13 0<;t. waarby, met intrekking van hot IC. B. vun 13 April 1865 (Ind. St. BI. No. 81) en 28 Jan. 1869 >Ind. St. BI. No. 3*2), wor den vastgesteld nieuwe Bijzondere Voorwaar den voor bouoembuarhoid tot gezaghehbor, eerste-, tweedo- en derde stuurman, eerste- tweede- en derde machinist by de gouv.erno- ments-marine in Nod.-Indiö on regelen be treffende de uitzending van dergolyk perso neel uit Nodoiland. By dit K. B. zijn gevoegd do programma's voor de examens voor eerste-, tweede-, en derde stuurman on voor leerling-machinist. Duitschland en het Nederlandsche tarief. Berlyn, 27 October. Het centrale bureau voor de voorbereiding van handelslractuteu schrijft over de herziening van het Neder- landscho tarief van invoerrechten Voor zoo ver op het oogenblik te voorzien is, zal hoogte van het toekomstige tarief afhankelijk blyven van de wisselende behoefte van de begrooting. Men schept op die wyzc een toestand als in sommige Zuidamerikaansche staten, waar liet tarief Btceds voor een jaar wordt vastgesteld en waar men eerst na het verschijnen van de begrooting weet, hoe het tarief er het volgende jaar zal nitzien. Zulk een toestand vun onzekerheid moet het han delsverkeer, dat in de eorate plaats vaste toestanden eischt, ernstig benadeelen. Mot instemming worden stemmen vermeld, dio betoogen, dat dit even verwerpclyk is van protectionistisch uls van vrijhandelsgezind standpunt. Hol is een ernstige achteruitgang in vergelijking met de toestanden, die han> dolstractuten in andere landen scheppen. De verhooging met 30 pet. wordt als oen groot kwaad voor vele takken van nijverheid be sohouwd. (,N. R. Ct. Advertentiën. Ondertrouwd Jacob Jetzen Ox en Adriana Strang. Helder, 28 October 1909. Receptie: 31 October, van 2 4 uur, Kerkgracht 46. Huwelijksvoltrekking 11 November a.s Ondertrouwd Lambertus Johannes Frankevoort en Hendrika Leijen. Amsterdam, 26 October 1909. Heden overleed, onze lieve moe der, behuwd- en grootmoeder Geertje Kleijenburg, Weduwe van den heer A. I'. DUINKKR, in den ouderdom van 86 jaren. A P. DUINKER. i C. DUINKER— [Amsterdam Goedkoop. Wed. C. G. KUIJPER— f D ,ft Duinkkr. i on Kleinkinderen. Delft, 27 October 1909. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. Algemeene kennisgeving. Getrouwd A. Kleimeer, Sergt.-Schrijver K. M., en N Kort, die, mede namens hunne wederzijdsche familie, bedanken voor de ondervonden belangstelling. VGravenhage, I 27 October 1909' Bij ons vertrek naar Oost- Indië, wenschen wy aan familie, vrienden en bekenden, een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. H. MEIJER, Sergt.-Maj. O.-I. Leger, en Echtgenoote. a. b. s.s. „Oranje". 30 October '09. De ondergeteekeriden betuigen hartelijken dank aan familie, vrienden en kennissen, voor de vele bewijzen van belangstelling op hunne 12'/2-jarige Echtvereeniging, zoowel van binnen als buiten deze gemeente, ontvangen. J. BOSMAN en Echtgenoote. Zondag 24 Oct., voorm. lO'/s ("iet 10 uur), Ds. W. F. REKKER, van Amsterdam. DE KERKERAAD. in de School te Koegras. WOENSDAG 3 N0V., 's avonds 7 uur, Ds. A. E. v. OEIETHUIJSEN. VEELOKEN een grijs JONGENSJASJE, vermoedelijk in den kerkhofsweg. Terug te bezorgen by R. ZWAAN, na bij het kerkhof. „TIVOLI" Maandag 1 November 1909, van het Leger des Heils. '8 Namiddags 5 uur, voor kinderen, toegang 5 en 10 cent Geleiders 15 cent. 's Avonds 8 uur, voor volwassenen, toegang 20 en 30 cent. DE KAPITEIN. VI der Geref. Jongelings-Vereeniging op D. V. 3 NOVEMBER a. in de B E T H E L K E R K, Kanaalweg. Spreker: Ds. YAN ANDEL, tan Baarn. ONDERWERP: Toegang 10 ct. Aanvang acht uur. TOEGANGSKAARTEN verkrijgbaar by het Bestuur en de Leden en des avonds nan de kerkdeur. HET BESTUUR: J. KOOGER, Voorz., Janzenstraat no. 60. C. BAKKER, Secr., Gravenstraat no. 80. P. TIJTSMA, Penningm., Kanaalweg. (Militair Tehuis). Schouwburg - „CASINO". ZONDAG 31 OCTOBER door de TOONEEL-VEREENIGING „JPSTUS v« MAÜRIK" OPVOERING VAN (treurspel der smeden). 5 bedrijven. Verkrijgbaar bij KOKELAAR, Kanaal weg; VAN WILSUM. Wilhelminastr. ZITS,Molenstraat; Wed. BRUIJN. Spoor straat; Wed SNEL, Keizerstraat; J. MANTEL, Zuidstraat; Wed.BOENDER MAKER, Langestraat en op den sp8el dag '8 middags van 3—5 en '8 avonds 7 uur aan het loket. HET BESTUUR. in dit SEIZOEN van de te Koegras, op Zondag 31 October'09, In de Zaal van den Heer MAREES, BLAUWE KEET. Onder leiding van den WelEd. Heer C. F. W. WERNECKE, van den Helder. Een achttal nummers zal ten gehoore worden gebracht (waaronder de Concours nummers) afgewisseld door Voordrachten. ■W Donderdag uitsluitend voor leden en gëintroduceerden, en Zondag tegen entrée. Aanvang 71/» uw. Entrée f 0.50. Na afloop vry BAL. HET BESTUUR. Zaal Veerbupg. Dinsdag 2 November 1909, BMO/S€Oi»E van het Leger des Heils. LEVENDE EN STILLE BEELDEN. Nieuwe fraaie opnamen in prachtige kleuren. 'sNam. 5 uur voor kinderen. Toegang 5 en 10 cent, geleiders 15 ct. 'sAvonds 8 uur voor volwassenen. Toegang 20 en 30 cent. Solo-Zang bij stille Beelden. DE KAPITEIN. LEERAAR BURGERAVONDSCHOOL, stelt zyne vrye uren beschikbaar voor 't geven van Privaatles in Handteekenen, Perspectief en Ontwerpen. Speciale opleiding yoor examens. H.H. Handelaren, vlugge ver vaardiging van teekeningen en retouehewerk v. cliché's. Helder. Koningstraat 94. te geven door het geheele Staf muziekkorps der Kon. Marine (Symphonie-orchest). Onder directie van den Kapelmeester A. L. HAZEBROEK, 's avonds van 8 tot 10 uur, ten bate van het Ondersteuningsfonds „Ons Belang". Na afloop BAL door het Casino-orchest, Entrée 25 cents. Gereserveerde plaatsen 50 cents. Kaarten verkrygbaar by de H.H. KOEK, KOKELAAR, Kanaalweg, Mej. de Wed. SONSTRAL en Hötel „TOELAST" Spoorstraat. MATRASSEN- en BEDDEMMAKERIJ. Springveeren Matrassen van af f 8.50, Kapokken id. van af f 10.50, Stroo en Zeegras Matrassen van af f 2.00, worden uitsluitend van prima materiaal in alle maten solied en netjes vervaardigd. ECHTE LEIDSCHE WOLLEN DEKENS VAN AF f 3.70. Molton en gewatteerde Dekens. Veeren Bedsteden van af f 25.00. Kapokken id. van af f 12.00. Reparatiën worden spoedig en netjes uitgevoerd. Alles onder garantie. Eigen werk. Lage prijzen. Aanbevelend, C. KIESE WETTER, Kruisweg 174. Oanderdtiff 4 IVovetnbe»* I9Ö9 door het NED. OP E RETTE - EN S E M B L E Directeur i ALPH. JANMART Jr. f 99 (of de Geschiedenis van een Japansoh Theehuis) Japantche Operette in 3 bedrijven van SIDNEY JONEtf. Regie: J. J. Rentmeester. - Groot koor en Orkest. - Dirigent: H. v. i>. Naaten. Eerste en tweede bedryt speelt voor 't Theehuis van Wun-Hsi, derde bedryf voor het Paleis van den Gouverneur in den tyd van de Chrysantheraumfeesten. Speciaal hiervoor vervaardigde schitterende Japansche décors, Costumes en eigen orkest worden meegebracht. PRIJZEN DER PLAATSEN: Ie Rang f 1.50, 2e Rang f 1.-, 3e Rang f 0.50. 10 Reductiekaarten tegelijk i Ie Rang f 12.50, 2e Rang f7.50. (Deze zijn uiterlijk tot en met 3 November verkrijgbaar). Plaatsbespreking op den dag der voorstelling van 10—2 uur, zonder loting. Er zullen volgnummers uitgereikt worden. Wie 't eerst komt, heeft No. I en zoo vervolgens. gewone zwarte Kolenemmers f 0.45, zware, degelijke lv 0.55, zware, groote n 0.70, groen, rood en geel geruite 1.25. mei 9 tegel. 51 X SI «■- ■i 9 IS.jolic. met Nikkelen rand f 0.95, „2.35, „3.S0. gewone 0.06, zware gesmede 0.071/»» gesmede met mooi handvat O. I21/,, gesmede extra fijn „0.15. Ullf Winterdienst 1 November 1909. DAGELIJKS Van Nieuwediep '.morgen. 7.30 uur, Amsterdam 10.00 DE DIRECTIE.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2