Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Zaterdag 13 November 1909. Texel, 11 Nov. Bij de stemming voor twee Hoofdingelanden voor het Waterschap do 30 Gemeenschap pelijke polders werden herkozen de heeren J. Witte Dz. en W. Eelman Az. met 291 en 2G9 stemmen. Op den heer C. S. Keijser waren 241 en op den heer Jb. Boogaard 9 stemmen nitgebracht. De kaasfabriek ,De Hoop", te Waal, die jaarlyks 300.000 liter melk verwerkt, zal van een stoomwerktuig voorzien worden. Dit is de eenige kaasfabriek, die zich op het eiland staande heeft weten te houden. Texel, 12 Nov. De heer C. A. de Braai, h^ofd der O.L.S- te den Burg, zal op zyn 65sten verjaardag, 8 Dec. a s., kunnen herdenken het feit, dat hy 40 jaren als hoofd in functie is geweest. Eerst was genoemde heer als zoodanig werk zaam te Petten. 'tls te verwachten, dat dit jubilétim hier niet onopgomerkt zal voorbijgaan. De laatste markt in dit jaar heeft weer plaats gehad. Er was Diet veel aanvoer. In het geheel waren ter markt gebracht: 12 koeien, 12 kalveren, 6 pinken, .26 schapen, 19 lammeren, 5 paarden, 1 veulen en 101 biggen. In het geheel werden sedert de vorige week ongeveer 250 stuks wolvee verhandeld. Schapen golden f16 h f 17.50 en lammeren f 8 il f 11.25 per stuk. Wieringen. Door de Muzickvereening .Harmonie" zal op Zaterdag 20 en op Zondag 21 No vember a.s. een uitvoering worden gegeven, en wel op Zaterdag voor ongehuwden en op Zondag voor gehuwde kunstlievende leden. Behalve 7 muzieknummers vermeldt hot programma .Do Koopman in Oudheden" blijspel in 't bedryf door Rosier Faasson en In naam der Koningin", klucht in één bedrijf door Mr. H. J. Lamberts Hurrelbrinck verder een voordracht door de heeren W. Brnul en C. Bosker, getiteld .Gevlucht uit Veenhuizon' en een door den Heer C. Gorter getiteld «Do Eerste BaBist". Na afloop Bal. Vergadering van do IJsclub .Wieringen" op Woensdag 10 Nov. j.1. ten huize van den heer A. de Haan. Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en evenals het jaarverslag worden goedgekeurd. Daarna doet de penningmeoster Rekening en Verantwoording van liet door hem ge houden beheer. De ontvangsten hebben bedragen f 81.40 De uitgaven- 89.55 Alzoo een nadeelig saldo van - 8.15. Volgt Bestuursverkiezing. Tut voorzitter wordt herkozen de heer J. Jongkind, tot penningmeester wordt gekozen, in de plaats van de heer O. J. Bosker, die wegens drukke- werkzaamheden heeft bedankt, de heer C. Mostert, en tot bestuurslid de heer S. Keyzer. Verder wordt nog besloten om de kaai, welke om dé vroegere ijsbaan ligt, te slechten, mitB de verhuurder van hot perceel land de helft van de daarvoor te maken kosten wil dragen. Omtrent do IJsfeesten wordt besloten deze op de Gracht te doen houden, de nadere rogeling daarvan wordt aan het Bestuur op gedragen. Hierna volgt sluiting. De ruim 70-jarige T. Kok, te Westerland, struikelde Woensdag j.1. over een stoel, waar door zy op haar arm kwam te vallen. De ontboden geneesheer constateerde, dat do arm was gebroken.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 7