Bijvoegsel van „'1 Vliegend Blaadje" van Zaterdag 20 Nov. 1909. Texel, 18 Nov. Voor de garnalenvisschers is 't een voor naam iete, dat ten behoeve van hun bedrijf de zoutaccyns geheel is afgeschaft. Evenwel moeten door de belanghebbenden eenige formaliteiten in acht worden genomen, al vorens vrijstelling van genoemden accijns voor zich te verzekeren. Welwillend werden de viBsehers ingelicht door de heeren amb tenaren der belastingen alhier. Zelfs zyn zij bereid bevonden om belang hebbenden alle vereischte inlichtingen te verstrekken, waartoe Zaterdagnamiddag in het café van den heer Dogger, op de haven, zitting zal worden gehouden. Aan de groote tentoonstelling, in 1910 te Brussel te houden, wordt verbonden eene ten. toonstelling in betrekking tot het visschers- bedryf. Er zal door het College van Ned. Zee- vi8scherij worden ingezonden verschillende miniatuurvaartuigjes met netten en andere werktuigen, eveneens in miniatuur. Mochten er visschers of andere belangstellenden zyn, die voor deze afdeeling iets wenschen in te zenden, dan belast de heer Calkoen, burge meester te Edam, zich gaarne met de ver zending. Het fraaie hótel „Prinses Juliana", dat bij de badgasten reeds zoo hoog. in eere staat, wordt door den eigenaar, den heer J. Flens Pz. uit de hand te koop aangeboden. De gunstige ligging van dit schoone bad- hótel, gebouwd op de hoogste duinen achter de Koog, biedt gelegenheid om steeds van aantrekkelijke zee- en landgezichten te kan nen genieten. Het garnalenvisschen op Texelstroom, dat by den aanvang van het zomerseizoen moest gestaakt worden, is thans hervat. Evenwel is nog niet de geheele vloot aan den gang. De vangst viel nog al niet tegen. Over de pryzen kon nog niets worden vast gesteld. Anna Paulowna, 15 November. Maandagavond, omstreeks 10 uur, brandde aan ;t Balgkanaal af de woning van den heer K. Hollander. Oorzaak onbekend. Assu rantie deLt de schade. Anna Paulowna. Het BeBtuur dezer gemeente heeft tot volks tellers benoemd de heerenE. L. van Gorkom, A. de Boer, N. Raap, IJ Lunshof, S. de Jong, P. Visser, R. Dekker, S. .Speets, C. Hartog en C. Keyzer, terwijl aan de laatste de lei ding is opgedragen. Wieringen. De afdeeling .Wieringen" van den Neder- landschen Protestantenbond, hield Dinsdag avond een vergadering op de bovenzaal der NedHervormde Kerk te Hippolytushoef. De opkomst was goed. Als spreker trad op den' heer Nonhebei van Hilversum, met een rede over; de in vloed van den Bijbel op de letterkunde, toon-, schilder- en beeldhouwkunst." Achtereenvolgens behandelde spreker de vragen: «Is het niet jammer, dat de Bybel, het aloude bock der boeken, door zoo weinigen wordt gekend en gewaardeerd Wat te doen, om de belangstelling in den Bijbel op te wekken, vooral bij het aankomend geslacht Daarna toonde spreker aan hoeveel prach tige gedichten enz, niet aan den Bybel zyn ontleend, en eveneens hoeveel schoons op het gebied der toonkunst wij aan den Bybel hebben te danken. Spreker vraagt dan ook of er niet velen zyn die het met hem betreurenswaardig vinden dat zoo weinigen dat boek kennen, welker inhoud zooveel schooner is en hooger staat dan alle andere lectuur; want immers, gaat er niet veel verhevens, veel kracht uit van dat boek. Nadat men even had gepauseerd, werden door de heer Nonhebei een zestigtal licht beelden vertoond met een projectielantaarn, voorstellende prachtige gezichten uit het Berner-Oberland. waarbij hy de meeste tafe- reelen zeer duidelyk toelichtte, zoodat men een duidelyke voorstelling kreeg van al het schoons dat daar te genieten is. De leden hebben dan ook een genotvollen avond gehad, en keerden ongeveer te 10 uur, zeer voldaan naar huis terug.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 7