KLEINE COURANT a TELEGRAM. Nieuwe Noten, St. Nicolaasf eest ZEE BANKET. Fijne Gebakken Bot, 't Vliegend Blaadje voor Heldert, Texel, en Anna Paulowna f 90,000. WESTSTRAAT 57. L I. B. PASGHE0A6. St. Nicolaas, Spoorstraat 33, C. LANBERIJS. M MALTA- Aardagpelen. Spoorstraat 00. Dy Firma SJPMCo, Grootste keuze. Laagste prijzen. C. G. VAN ES Co., Spoorstraat 66. 3» SPEELGOEDEREN. te) ST. NICOLAAS-CADEAÜX No. 3839. Zaterdag 27 November 1909. 37ste Jaargang. 't Vliegend Blaadje p. 3('m. 50 ct. fr. p. post 75 ct, buitenland f 1.25 Pre- J Zondagsblad 37J i i 45 f 0.75 mièn J Modeblad >»>55>>>>65» f 0.90 (Voor het buitenland bij vooruitbetaling.) Advertentiën van 1 tot 4 regels Elke regel meer Be wijs-exemplaar Vignetten en groote letters worden n 2| r plaatsruimte berekend. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers! BERKHOUT Co., te Helder. Bureauxi Spoorstraat en Koningstraat. Interc—Telefoon 50. Tweede Blad. Nieuwsberichten. HELDER, 26 November. Door den Raad van Toezicht van het Koninklijk Instituut voor do Marine werd Woensdag aanbesteedde levering gedurende het jaar 1910, van de navolgende artikelen: 1. Kruidenierswaren. Ingeschreven werd door de heeren H. Dito, T. C. Govers, H. Govers, F. van Peperzeel, H. F. Thieman, F. H. de Goey, J. de Goey, I. de Vries en J. Korver. 2. Tarwewaterbrood, Tarwemelkbrood en Roggebrood, per 100 K.G. Ingeschreven door: Tarwewa- Tarwemelk Rogge- terbrood brood brood Gebr. Bruin f 11.75 18.50 8.50 J. Bruin Jr. f 12.50 12.8. H. Witsenburg #11.80 13.90 10.— De Eendracht. ,11.72 13.44 7.12 S. Crone 11.23 12.78 8.— 3. Rund- en Kalfsvleesch, Rund- en Kalfs- niervet, per K.G. J. A. van Gelder 0.94 1.10 0.70 1.— Wed. Broersma 0.951 1.18 0.80 0.80 D. S. Beek 0.95» 1.16 0.80 0.80 A. Koomen 0.91 1.10 0.70 0.98 4. Varkensvleesch, versche Worst, Gel- dersche Rookworst, Gerookt- of Pekel spek. Varkensniervet, Saucis de Boulogne, Cerve- laatworst en gerookt vleesch, per K.G. "jg o tü=i 3 g G - O O Wed. Broersma 0.84 0.80 0.90 0.95 0.801.701.601.80 A. Koomen 0.82 0.80 0.90 0.720.801.501.501.50 P. Kroon 0.88 0 88 1.00 0.88 0.88 1.401.901.90 G de Beurs Gz. 0.84 0.80 0.90 0.800.902.001.50 2.00 5. Groenten, vruchten, enz. Ingeschre ven werd door de heeren S. van Amesfoort en A. Postma. Minste inschryver de heer S. van Amesfoort. 6. Versche melk. C. J. van't Sant f8. H. Bremer f7.74, J. de Ligt f7.per 100 Liter. Wet op het Vaderschap. Bij K. B. van 22 Nov. (,Stbl." No. 371) is bepaald, dat de Wet van 16 Nov. («Stbl." No. 363i tot wijziging en aanvulling van enkele artt. van het B. W. ter opheffing van de bezwaren, waartoe het bestaande voor schrift betreffende het onderzoek naar hot vaderschap aanleiding geeft, in werking zal treden op 15 December e. k. IJmuiden, 26 November. De weersgesteldheid werkt niet erg mede om de schooner ,Ida' te lossen. In het ge heel heeft men dertig ton steenen er uitge haald, waarvan echter een gedeelte in het zand wegzonk. Thans legde men rails aan om de steenen hoDger tegen den duinvoet te brengen en om ze daardoor later beter te kunnen ver voeren. In de maand Oclober van dit jaar kwamen 86 stoomtrawlers minder aan den afslag dan in dezelfde maand van het vorig jaar. Alles tengevolge van de Btaking, waardoor een groot deel van de plaatselyke vloot stil lag. De totale vischopbrengst bleef f 82,918 onder die van October 1908. Lage daad. De schipper H. Guyt van de bomschuit KW 132 rapporteert bij aankomst te IJmui den, dat hem, vermoedelijk door vier Bel gische visschersvaartuigen, waarvan lij) de namen en de letters niet kon lezen, de gedeeltelijke vleet van 43 netten is gekapt en ontstolen. Ter navolging aanbevolen. Het „Hamburger Frendenblatt* van 19 November vermeldt dat de vijf Hamburgsche vuurschepen door de openbare leeszaal te Cuxhaven geregeld van leesboeken worden voorzien. Ieder lichtschip krijgt een bibliotheekje van 25 tot 30 boeken, op allerlei gebied, welke onderling verwisseld worden. Zou zoo iets voor de Nederlandsche licht schepen ook niet mogelijk zyn Evenals daar zullen de bemanningen van onze lichtschepen ook gewis een gretig gebruik van deze bibliotheken maken. Overgereden. Naar de tO. H. Ct." meldt is het meisje, dat te Lisse door de tram overreden was, zoodat beide beentjes werden verbrijzeld, reeds aan de bekomen wonden overleden. Aan brandwonden overleden. De vrouw uit de Pieter Jacobstraat, te Amsterdam, die zulke deerlijke brandwonden opliep door het omvallen van een petroleum lamp, is in het Binnengasthuis aan de gevol gen overleden, meldt het ,Hbl." Met man en muit vergaan 1 Men meldt uit Sneek De stoomboot „Handel en Nijverheid" va rende tusschen Sneek, Amsterdam en de Zaanstreek wordt vermist. Zy is 90 ton groot, eigenaar is de heer C. de Jong, te Warns. Zaterdagavond 7 uur vertrok het zeer zwaar geladen vaartuig uit Amsterdam, o. a. met 1500 balen meel voor de firma's Kok en Zonen alhier, en een ander te Leeuwarden. De boot is vrjj zeker in 't val van Urk wegens den zwaren bovenlast tijdens 't ruwe weer tusschen Zaterdag en Zondag gekanteld, waardoor er thans niets van is te zien. De bemanning beBtond uit 4 personen kapitein R. Kloosterman, een zeer jong per soon, pas een week getrouwd, de machinist K. Boersma, gehuwd en vader van 5 kinde ren en knechts Joh. v. d. Wal en zoon, wiens moeder met baar kinderen angstig op hem en vader wachten. 't Is vr(j *eker dat de boot met man en muis is vergaan. Nader meldt men Omtrent de vermiste stoomboot Handel en Nijverheid" lezen wy in de .Leeuw. Ct." de volgende berichten uit Sneek Ik vernam zooeven uit officieuse bron, dat een der op onderzoek uitgezonden Bleepbootcn een wrak ontdekt heeft op de hoogte van Krabbersgat. Slechts een klein gedeelte van den schoor steen zou boven den waterspiegel uitsteken. Indien dit bericht juist is, zal het zeer zeker de bovengenoemde boot zyn, die daar gezonken is en waarbjj de geheele beman ning is omgekomen, aangezien het stoomschip géén reddingboot had. Per telefoon werd verder uit Amsterdam aan het kantoor Koppe en Verschuure al hier bericht, dat de boot gevonden is tusschen Stavoren en Enkhuizen. Goederen dryven aan. Blykens een ons geworden bericht heeft nog de kapitein van de stoomboot „Stan- fries" van de Nieuwe Leeuwarder Stoom bootmaatschappij gerapporteerd, dat hy in den nacht van Zaterdag op Zondag tusschen drie en vier uur een vreeselijk gefluit heeft waargenomen, doch aangezien geen licht was te bekennen, heeft hy na vergeefs zoeken doorgestoomd. Moed, Volharding, Zelfopoffering. Onder voorzitterschap van den heer W. N. Achterberg werd Woensdagmiddag te Utrecht de jaarvergadering gehouden van de vereeniging .Moed, Volharding, Zelfop offering", welker doel is hen, die by hun pogingen tot redding van menschenlevens ge brekkig geworden zijn, te steunen of indien zij daarby of dientengevolge het leven laten, hun weduwen en kinderen te steunen in hun onderhond. Blijkens het uitgebracht jaarverslag telt de vereeniging thanB 5 afdeelingen (Utrecht, 's-Gravenhage, Den Helder, Terschelling en Scheveningen). Het ledental klom van 100 in 1908 tot 202 thans. In het afgeloopen jaar werden vier uitkeeringen gedaan. De rekening van den penningmeester gaf een batig saldo van ruim f 47 aan. Het hoofdbestuur werd gemachtigd zich in verbinding te stellen met andere corporaties om steun voor de vereeniging te verkrygen. De heeren F. Lettinga, J. Boersma en G. Willemse, allen te Utrecht' werden als be stuursleden herkozen. De volgende jaarvergadering zal weder to Utrecht worden gehouden. Genade in de Zandstraat te Rotterdam. Men zal zich herinneren do vechtparty, die eenige weken geleden in do Zandstraat plaats had tusschen twee vrouwen en dat de sterkBte er toen zoolang op bleef timmeren, tot de andere om genade smeekte. In al dien tyd waagde die klappenuitdeelster het niet aan de vischmarkt te komen. Toen ze gister ochtend het hek weder binnenkwam, werd ze met zulk een galmend „genade' ontvangen, waarby dc gebaren der vrouwen zóó dreigend waren, dat de „sterke vrouw" het geraden vond zich maar wat achteraf te houden. Een politiehond, die een straat afzet e Het nut van den politiehond by het afzetten van straten bleek bij een relletje te Enschedé. Een 3-tal personen had onder den invloed van sterken drank een dronken vrouw met teer besmeerd, haar vervolgens naar een pomp gesleurd om ze, op hun manier, af te wasschen. Als gewoonlijk lokte dit relletje kykers te over. De politie kwam opdagen, die aan het er- gorlijk tooneel een einde maakte door de vrouw, die bij de onzachte „reiniging" onder de pomp eenige hoofdwonden had bekomen, medo te nemen en te verbinden. Maar ook de schare kijklustigen volgde onder hoerageroep, maakte het der politie soms lastig... totdat bij den ingang der Wind- brugBteeg de agent Fransen zyn hond Tommy gelastte niemand door te laten. Tommy, gehoorzaam als altyd, volgde stipt het bevel van zyn meester. Met zijn dreigend gebrom en gryzenden tanden wist hy der menigte ontzag in te boezemen, die geen stap verder deed. De straat was be hoorlijk afgezet en de politie kon ongehin derd haar weg naar het bureau vervolgen. Een groot krentenbrood. In den Geldersche Achterhoek is het een gewoonte, dat men by de geboorte van een kind aan de moeder groote krentenbrooden zendt. Aan het echtpaar B., te Winterswyk, dat deze week het eerBto kind kreeg, werd O. a. een krentenbrood gestuurd, dat 2'/g meter lang was en 53 pond woog. Bomwerper. Dinsdagavond heeft een anarchist in het midden van de stad Sao Paulo (Brazilië) een bom in den winkel van een Duitscher gewor pen, waardoor een groote brand is ontstaan, die de geheele wyk met verwoesting bedriegt. Naar verluidt zyn verscheidene menschen omgekomen. Onschuldig veroordeeld. De verdenking tegen de broeders Soltysiak, die beschuldigd waren de acht leden van de familie Wasilewski te Boguslawiec vermoord te hebben, is ongegrond gebleken. De dader schynt een Russiche deserteur te zyn, voor wiens inhechtenisneming een prys van 1000 mk. is uitgeloofd. Hy was den 12den dezer de RuBsiche grens over gekomen en had by de Wasilewski's een onderkomen gevonden. Men denkt, dat hy naar Posen gegaan is. Kiesrechtvrouwen. Londen, 24 November. De twee stem rechtvrouwen. die 28 October jl. getracht hebben de stembus te Bermondsey te ver nielen, zyn onderscheidenlijk tot vier en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De mijnramp. Cherry, 24 November. Uit de St. Paul- myn zyn 168 lyken te voorschyn gebracht. In het Roer-gebied. In het kolenbekken van het Roer-gebied heerscht onder de mynwerkers groote ver bittering over een besluit van de mijnmag- nalen, om met 1 Januari een onder hun beheer staande arbeidsbeurs in te stellen. Die beurs zal by de aanstelling van myn werkers bemiddelend optreden en, daar de patroons er alles in te zeggen hebben en de arbeiders niets, het in zyn macht hebben, arbeiders, die by een aan die beurs aange sloten mynmaatschappy gedaan hebben ge kregen, te verhinderen, dat zy elders in hot Roer-gebied werk krygen. In zoover komt zy dus in de plaats van de befaamde zwarte lysten, tegen welke de arbeiders reeds zoo lang te velde zyn getrokken. Er verluidt nu, dat er opnieuw een groote staking onder de kolendelvers broeit. Een verzoekschrift van de vier mynwerkersver- eenigingen van verschillende partykleur aan de mynbestuurders, om hun besluit niet uit te voeren, is van de hand gewezen. Er zyn reeds een aantal beambten naar Hamburg gezonden, om daar aan de als voorbeold dienende beurs van de metaal-fabrikanten hun opleiding te ontvangen. Niemand twyfclt er dan ook aan, of de mynmagnaten zullen hun plan doorzetten. In regeeringskringen te Berlyn is men, naar uit goede bron wordt verzekerd, pyn- lyk getroffen door de onverzettelijkheid van de patroons. Maar de regeering kan zich op grond van de wet niet in het geschil mengen en ziet in vriendelijke vermaningen geen heil. Ongetwijfeld zal de Ryksdagzich by de beraadslaging over de begrooting met de zaak bemoeien. De sociaal-democraten en het centrum, wier kiezers in de mijnwerkers- vereenigingen de groote meerderheid vormen, zyn het aan dezen verplicht. Maar zelfs de sterkste druk van de openbare meening zal aan het besluit van de mynbestuurders wei nig veranderen. Aan den anderen kant waarschuwen menschen, die het standpunt van de patroons niet goed keuren, de mynwerkers tegen overijlde besluiten. Zij hebben al tweemaal, in 1888 en 1905, een groote staking ver loren. De staat van zaken is er niet door verbeterd. Zelfs indien de vakvereenigingen in dezen crisis-tyd vele nieuwe leden winnen, zyn hunne weerstandskassen niet sterk ge noeg, om de oorlogskosten lang te dragen. Want wat zyn vier of vyf millioen mk. voor 300,000 stakers met vrouwen en kinderen Geen twee weken zouden zy verzorgd kunnen worden. Een korte stryd zon bovendien den mjjn- magmaten niet ongelegen komen. Zy kunnen dan immers hun zeer groote kolenvoorraden tegen stijgende prjjzen van de hand doen. Verliezen de mynwerkers den stryd, dan zyn zy voor langen tyd weerloos aan de oppermacht van de mynbestuurders uitge leverd en zal de arbeidsbeurs van de patroons hen nog harder knjjpen. De leiders van de vakvereenigingen staan wel voor een moeiljjk geval. In 1905 nam de regeering, vooral door toedoen van Bülow, een zeer welwillende houding jegens de stakers aan. Maar nu is Bethmann Hollweg kanselier. Worsteling op een locomotief. Op de locomotief van een trein op den Mobile en Ohiospoorweg by Meridian is Maandag een verwoede worsteling uitgevoch ten tusschen den machinist en den stoker, een mulat, die plotseling gek was geworden. De trein was uit Meridian vertrokken en de stoker had juist kolen op het vuur gedaan, toen hy plotseling zijn schop liet vallen en den machinist te lyf ging, schrecuwendo dat hy hem in den vuuroven zou stoppen. Twee keer kreeg de neger den machinist tegen den grond en trok hem naar de open deur van den oven, maar eindelijk, op een oogenblik, dat hy al zijn krachten verzamelde, slaagde de machinist erin den mulat van de locomotief te werpen. Toen haalde by de rem over en liet den trein stilhouden. Beambten van den trein liepen terug naar de plaats, waar de stoker neergekomen was en vonden zyn lyk. By den val had hy de nek gebroken. Wangunst. De opvoeder: .Het geldt als eene onge manierdheid, om, bijaldien er twee visch- mooten op den schotel liggen, daarvan zelf de grootste moot te nemen, zooals gjj zoo juist deed I" De op te voedene.Wat had u dan in dit geval gedaan De opvoeder: «Ik had stellig de kleinste moot genomen." De op te voedene: »Maar die heeft u nu toch immers op uw bord Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Koopt uwe costumes, demi's of andere kleeding zoowel gemaakt ah naar maat, uilsluitend bij F. H. NYPELS, Molenplein 1G5. De stoffen zijn solide, de fournituren prima, de pasvorm onberispelijk en naar de laatste mode, terwijl de prijzen uiterst billjjk zjjn. Uit den Omtrek. Texel, 25 November. Alsof 't nog einde Juni was inplaats van einde November, zoo ziet men hier en daar op ons eiland nog personen bezig met het maaien van gras. Natuurlyk is er geen sprake van, om van 't gemaaide gras nog hooi te kunnen maken. Daarom wordt 't ingekuild. Echter wordt nog een flinke snede gras gemaaid. Zelden is aan de kust binnen een week tijds zooveel nieuw hout aangespoeld als nu, sedert Zaterdag 1.1. Nog bjjna eiken dag komt er nieuwe voorraad by. Van den Eierlandschen vuurtoren tot aan de punt van Onrust, dat is over een strand- lengte van ongeveer 5 uren gaans, is byna overal hout aangespoeld. Honderden wagen vrachten werden reeds binnen de duinen in veiligheid gebracht. Het tellen en sorteeren van al dit hout kan eerst later geschieden^ In twee gehouden vergaderingen, door den Schippers- en Visschersbond, welke vereeni ging thans 103 leden telt, hebben de rijks ambtenaren Bakker en Doeksen zitting ge houden, om den garnalenvisschers in te lichten omtrent het Kon. Besl. regelende de nieuwe bepalingen omtrent den zoutaccyns. De nieuwe regeling trad 24 Nov. in werking. In de laatste verg. van den Bond werden voorts de concept-statuten behandeld, waarop rechts persoonlijkheid zal worden gevraagd. Voorstellen van den heer A. Boon, om betere regeling te verkrygen van de oester- visschery, betreffende de verpachting der wier waarden en tot verhooging der contributie, zouden in de eerstvolgende verg. worden behandeld. Anna Paulowna. Maandagavond, 22 Nov. vergaderde in 't lokaal van den heer G. Bout .Het Veefonds". Tegenwoordig waren 32 leden. Na opening der vergadering door den Voorzitter, den heer A. do Graaf, lezing en goedkeuring der notulen, geeft de secretaris een over zicht der geldmiddelen. Op 30 Nov. 1908 was in kas f892.17. Van 30 Nov. 1908 tot 22 Nov. 1909 is ontvangenaan premiën f1123.626, vaa gestorven vee f462.25. De uitgaven bedroegen in dit tjjdvakaan uit keeringen f 1701.62', aan administratiekosten f259,67. Thans is in kas f516.75, zoodat er een nadeelig saldo is van f 375.42. Afge keurd of overgegaan aan 't fonds zyn 16 koeien. Dit verslag wordt onder dankbe tuiging goedgekeurd. Op voorstel van 't bestuur wordt met 30 tegen 2 stemmen besloten in het volgende half jaar de premie van °/0 tot 1 te verhoogen. De nieuwe leden moeten als in- leggeld l/s boven de premie betalen. Volgens art. 12 van het reglement moet voor tusschentyda aangekocht vee een half jaar premie betaald worden. In de vorige vergadering was er reeds over gesproken dit artikel te veranderen. Het bestuur stelt voor dit artikel ongewyzigd te laten. Dit voorstel wordt verworpen met 25 tegen 9 stemmen. Op voorstel van den heer H. K. Koster wordt besloten met 22 tegen 10 stem men in dit geval de halve premie te betalen. Benoemd worden tot schatters de heeren J. Hoogvorst en A. Brands, tot Voorzitter de heer A. de Graaf, tot secretaris de heer P. List en tot commissieleden voor het na zien der rekening de heeren H. K. Koster, M. v. d. Wel en C. Zeeman. Allen nemen de benoeming aan. By de rondvraag ver zoekt de heer A. Schenk (slager) mode te mogen dingen naar het slachten der bouten. Dit wordt hem toegestaan. Het bestuur stelt voor, dat jong vee dit blyft tot het twee breede tanden heeft. Dit voorstel wordt aan genomen. Hierna wordt de vergadering onder dankbetuiging gesloten. Maandagavond, 22 Nov., vergaderde in .Veerburg", de afd. Anna Paulowna, van de Holl. Maatsch. van Landbouw. Na opening der vergadering door den Voor zitter, den Heer J. Waiboer, lezing en goed keuring der notulen, brengt de Voorzitter verslag uit van de vergadering te Alkmaar tot oprichting van eene onderlinge-landbouw- ongevallenverzekering. Het resultaat is ge weest, dat eene afd. Noord-Holland is tot stand gekomen. Van de afd. Schagen is eene schryven in gekomen, waarin het gevoelen wordt gevraagd over het oprichten van een zomercursus voor meisjes, tot opleiding in het boerendryf. Een uitvoerig programma was tot toelichting bygevoegd. Om het belang dezer zaak aangehouden tot de volgende vergadering. De beschrijvings brief voor de vergadering der vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol lands Noorderkwartier, geeft geen aauleiding tot discussie. Tot afgevaardigde naar die vergadering wordt gekozen de heer C. Wyde- nes Spaans, die de benoeming aanneemt. Hierna sluiting. Aan de Van Ewycksluis is eene belang rijke hoeveelheid hout aangespoeld en ge borgen. Voor de vacature aan school no. 1 hebben zich aangemeld 12 onderwijzeressen en 2 onderwijzers. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzend ings weg Datum der ter postbezorging. Tij.lst. iler laat. busl. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam 26 Nov. 7. p. zeepost via Rotterdam 3 en 17 Dec. 7.'s av. p. Holl. mail via Genua 7 en 21 Dec. 7. 's av. p. Holl. mail via Marseille 30 Nov. 3.30'snam p.Franschera.viaMarseille 3 en 17 Dec. 7.- (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 1 en Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi 26 Nov. 8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 7 en 21 Dec. 7. p. Holl. mail via Marseille 30 Nov. 3.30'snam (alleen op vei l. der afz.) p.Franschem.via Marseille 3 en p. Duitsche m. via Napels 1 en Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der ufz.) p.Fransche m. via Marseille p. Duitsche m. via Napels eiken Vrijdag 7 en 21 Dec. 30 Nov. 8.30'smoi, 7.'s av. 3.30's nam 3 en 17 Dec. 7.'s av. 1 en 15 Dec. ;12'smidd. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam 9 en 23 Dec. 7.'s av. p. inail via Southumpton 6 en 20 Dec. 7.— 's av. (alleen op verl. der afz) p. mail via Quecnstown eiken Vrijdag 3 30'snam p. mail via New-York. 26 Nov. 3 30'snam p. mail vla St. Nazaire 7 Dec. 7.'s av. Naar Curagao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 9 en 23 Dec. 7.— 's av. p. inail via Southampton of Queenstown. eiken Dinsdag en Vrydag 3.30'snam 9 Nov. 7. p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam9 en 23 Dec. |7.'s av. galleen ..p verl. der afz.)' p. mail via Southampton6 en 20 Dec. [7.'s av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.30 's namiddags. Voor Hr. Ms. .Friesland" naarFnn- c h a I (Madeira)26 Nov., 3.80 's nam. naar Santa Cruz de Teneriffe: 28 Nov., 12 uur 's midd. en 2 Deo., 7 nor 's av. Voor Hr. Ms. -Holland' naar Malta: 26 en 27 Nov., 7 uur 's avonds. naar Port-Sald: 28 Nov., 12 nnr 's midd.; naar Colombo: 1 Dec., 12 uur 'e midd., 8 Dec7 uur 's av en 6 Dec., 12 nor s midd. Advertentiën. Te koop aangeboden een Café Loge ment met vergunning, met completen inventaris. Geen tusschenpersonen. Adres met brieven onder letter L. B. Bureau van dit Blad. P. J. PATERS, Oude Delft 115. Tydgeestlot no. 8724 Gelden verzonden. N. V. „DE TIJDGEEST". Heden verkrijgbaar BUSGROENTEN. Uitgewogen. 15 Ct. 2 Spinazie iü s Bij P. BREGMAN, SMIDSTRAAT. Sigaren en Sigaretten-Magazijn r MOLY 2 cent. Prachtige ARSEPAIN DOOZEN. Eigen fabrikaat lferaoh gevangen 10 cent per stuk. 5 CENT PER STUK. 20 cent per ons. Eenig adres voor Borstplaat au „Naturel". Banketletters, anketharten. ankethammen anketspecnlaas. Tapijt- en Beddenmagazijn, Stofffeerderij, Verhuizingen naar aiie plaatsen net Tapesiere, zonder overlading. Attesten van groote tevredenheid over de zeer billijke prijo* berekening, degelijke uitvoering, zonder beschadiging of breuk, en alle lof over geleverde TAPIJTEN, GORDIJNEN, LINOLEUMS, ZEILEN, enz. hebben wij weder mogen ontvangen en liggen ter inzage aan ons adres SPOORSTRAAT 66. DROGE BERGPLAATS V00B INBOEDELS. Zie onze Etalage en lage prijsnotee- 1^» ringen wan verschillende nieuwe artikelen, zeer geschikt voor Mlnt-Ü icolaas-CJadeau. Met beleefde aanbeveling, EENIG ADRES VOOR LANCASTER-GORDIJNEN. Nette afwerking en goedkoopste prijzen. D00ZEN POSTPAPIER i SPOORSTRAAT hoek SPUISTRAAT 17 HET GOEDKOOPSTE ADRES VOOR KRUISWEG 175-176, SPOORSTRAAT 17 hoek SPUISTRAAT. ZIE DE ETALAGES. WEDERVEKKOOPERS ER VENTERS. -176. KRUISWEG 175-176 32 §-3 £0 «tel BRIEFKAARTEN-ALBUMS.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 1