HAMLET Het Bloemen-nlagaziju „FLORA", SINT NICOLAAS-CADEAUX. DE HAGESPELERS ES H. Dik WIT Jr, Boekhandel, Keizerstr. 13. Casino-Cebouw HELPER. Maandag 6 December 1909, 8 uur: mum r w f olaah. Schilder- en Teekenbehoefteo. is ruim voorzien van zeer geschikte H. Adriaanse, Keizerstr. 38. DE BEKENDE ST. NICOLAAS-PAKJES WT MET CADEAUX T"~~ Tweede Blad. Nieuwsberichten. HELDER, 30 November. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de lezing van Prof. Eerdmans, op Donder dag a.s., in de Nienwo Kerk, zal aanvangen te half negen, in plaats van om 8 uur. De heer P. W. van der Ploeg, vroeger candidaat-notaris alhier, is benoemd tot notaris te Amsterdam. Naar wy vernemen zal de alom bekende vereeniging .Burgerkring Harmonie" op Woensdag 1 December haar 40-jarig bestaan feestelijk herdenken in de Schouw burgzaal .Tivoli". Ongeval op 's-RiJkswerf te Willemsoord. Gisteren toen 4 werfsjouwers op 's-Rijks- werf alhier, een zwaar met hout beladen wagen (z. g. mallejan) zouden vervoeren, brak plotseling een der wielen waardoor de wagen kantelde en één der werfsjouwers, de Waard, de geheele last op zyn beenen kreeg. Zwaar gekneusd werd hy eerst naar de verbandkamer op 's-Rijkswerf vervoerd en na voorloopige behandeling aldaar in het Marine-hospitaal opgenomen. 21e Orgelbespeling. De orgelbespelingen in de Nieuwe Kerk trekken in den regel tal van hoorders. Maan dagavond was de opkomst niet zoo talrijk wat moet toegeschreven worden aan het barre weer. Zij die met aandacht geluisterd hebben, zullen ongetwyfeld genoten hebben by het sympathieke geluid van den bariton Rob. A. Patten uit Amsterdam. Eenvoudig, kalm, gedragen, zong hy zooals 't bij deze liederen paste. In het laatste nummer .Geloof' kon hy even zijn stem laten gaan. Do heer Mooy begeleidde op het orgel en gaf voorts op dit instrument een viertal nummers. Zyn Pastorale nit de le sonate (symphonie) voor orgel van Guilmond be koorde ons 't meest. Het slotstuk heette .Onrust" en mocht zoo heetende passages wisselden elkander daarby op eigenaardige wyze af. Onze scheepsmacht. Blykens te 's-Gravenhage ontvangen be richt is het eskader der Indische zeemacht van zyn reis naar China en Japan te Bata via teruggekeerd. Naar men verneemt zal de kapitein ter zee Pinke, commandant van het pantserschip .Koningin Regentes", tijdens do reis der scheepsdivisie naar China en Japan, uit Indië naar Nederland terugkeeren, ten einde te worden bestemd tot inspecteur van den Marine- torpedodienst aan het departement van marine, ter vervanging van kapitein ter zee De Booy, die als zoodanig zal aftreden. IJmuiden, 29 November, Heden zijn de vaartuigen van den torpedo- dienst, welke de wrakken langs het strand zouden opruimen, weer naar den Briel ver trokken. De pogingen werden [nu gestaakt wegens het voortdurend ongunstige weer. De Engelsche vischkotter L. T. 616 W.E. Gladstone geraakte by dea Noorderstrekdam aan den grond .maar werd later door de sleep boot .Visschershaven vlot gebracht. Thans is een hulploon van f600.daarvoor uit betaald. De „Ida". IJmuiden, 29 Nov. Het schip «Ida" is Zaterdagnacht door hoog water uit de kuil gelicht en gisteren hooger op Btrand geraakt. Vlieland, 28 November. Op de Hors is eene party sparren aange spoeld, circa 200, twintig voet lang, onge merkt. Door mevr. Oldenburg, weduwe van den kapitein der .Wilina", is eene premie van 500 Mark uitgeloofd voor het vinden van het lijk van haren echtgenoot. Ter vervanging van de onwaardig geble ken reddingboot, is een nieuwe aangekomen, die reeds naar het station nabij het Posthuis is gebracht. De gezonken stoomboot. Naar de «Leeuw. Ct.'' verneemt, is het wrak van de .Handel en Nijverheid" van Rykswege betond en Zaterdag verlicht ge worden. De betrokken assurantie-maatschappij zal nu hebben te overwegen of ze er voordeel in ziet tot het lichten van de boot over te gaan. Zoo niet, dan zal zeker eerlang van Rijkswege tot opruiming worden overgegaan, wyl het wrak vrijwel in het vaarwater zit van de veerbooten en deze by lagen water stand daarvan last zouden kunnen ondervinden. Van andere zyde schryft men aan genoemd blad, dat de lading was verzekerd by de Prov. Transportverzekering te Amsterdam voor f6000. Volgens sommigerieskundigen was de stoom boot, die oorspronkelijk niet voor zeereizen bestemd was, onzeewaardig. Men vermoedt, dat de oorzaak van de ramp hoofdzakelijk daarin gelegen is, dat de boot zeer zwaar beladen wasvoorts dat zy binnen enkele minuten gezonken is. Tot dusver zyn nog geen lijken van de bemanning aangespoeld. Naar aanleiding van deze ramp wy«t het blad nog op de volgende punten 1. In den tegenwoordigen drukken tyd van vervoer worden de meeBte vrachtgoe- derenbooten veel te zwaar afgeladen en heb ben daardoor eene te lage verschansing, waardoor er geen voldoende weerstand is by hooge zeeën. 2. Door dikwjjls te veel en te groote lading aan dek èn in de gangboorden (loop paden) heeft het zeewater, dat bij groote golven soms overslaat, geen gelegenheid om vlug weg te loopen. 3. Hulpmiddelen zyn gewoonlyk zoo goed als niet aanwezig, b. v. flinke (en voldoend aantal) reddingsboeien, pompen en noodsig nalen. 4. Er zyn nog vaartuigen (ook onder de stoomschepen) welke niet berekend zyn voor dergelyke reizen. Tot nog toe wordt wèl de stoomketel afgekeurdmoest dit ook niet met den romp enz. het geval zyn 5. Verplicht moest gesteld worden het steeds medevoeren eener reddingsboot, waarin by zinken (zooals waarschynlyk in dit geval), men nog gelegenheid heeft zich drijvende te houden. Zuiderzee-vaartuigen. Men schryft uit Enkhuizen Naar aanleiding van het vergaan der vracht boot .Handel en Nyverheid', dat naar alle waarschynlykheid moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat het vaartuig te diep was geladen, wyst de .Leeuwarder Courant" op de wenschelijkheid, dat van overheidswege maatregelen worden genomen om de veiligheid van opvarenden en lading zooveel mogelijk te bevorderen. Wanneer men ziet, hoe by een aantal der vele vrachtbooten, die eiken dag de Zuiderzee bevaren, het dek maar weinig bij den water spiegel uitsteekt, dan moet men er zich over verwonderen, dat niet meer ongelukken ge beuren. In nog meerdere mate is dit het geval by de zeilschepen. By tjalken, vooral als ze geladen zyn met steen, zand of grint, staat het water dikwijls in de warings en stroomt vry door de spuigaten in en uit; het is te bogry pen, dat er met zulke diepgeladen schepen maar weinig heeft te gebeuren, of ze zinken. Alleen bij kalme zee is de tocht zonder inmid- dellijk gevaarverheft de wind zich en*is geen haven in do nabijheid, dan verkeert het schip in groot gevaar. Bovendien is de bemanning op de zeilschepen dikwijls ten eenenmale onvoldoende. Soms bestaat de geheele équipage van vry groote tjalken uit den schipper enzijne vrouw, vooral nu bij het hijschen der zeilen meer en meer van de lier gebruik gemaakt wordt. De groote concurrentie op scheepvaartgebied drukt de vrachtprijzener wordt zooveel mogelijk geladen en getracht knechtenloon uit te sparen, en wordt zoo min mogelyk een loods aan boord genomen, ook al is de schipper met het vaarwater niet voldoende op de hoogte. Ver betering in deze toestanden aan te brengen is zeker wenschelyk. Verrolde huizen. Naast het huisje te Halfweg, dat .verrold' is, heeft Amsterdam thans in zyn omgeving een ander verrold huis gekregen. Het is de woning van den polderwerker bij het stoom gemaal Kostverloren aan de' Baarsjes te Sloten. Dit huis stond ongeveer drie meter van de Kostverlorenvaart af. Toen men den Baarsjesweg wilde verbroeden, bleek het een leolijke hinderpaal te zyn. Men heeft het daarom een tien meter naar achteren verrold. Op geringen afstand van den grond wer den de muren doorgehakt en daarna is het eheele gebouw omgevyzeld, bijna een meter, lp ijzeren pijpen is het toen tien meter in Bchuine richting achterwaarts gerold naar een cementen fundeering. Zonder een scheur in de muren is het overgekomen. VreeselIJk. Coevorden, 29 Nov. Een vreeselyk onge luk had gisteren plaats in het naburige Gramsbergen. De zoon van Kieviet speelde met oen geladen geweer dat hij aanlegde op de zoon van do weduwe Regeling. De laatste 12-jarise knaap werd door het hoofd geschoten, en was onmiddellijk een lijk. Ook de zoon van Kieviet is een 12-jarige knaap. De fabrieksdlefstallen te Eindhoven. Eenige dagen geleden werden bij de firma Philips Co., gloeilampenfabriek te Eind hoven, een paar personen gevangen genomen, verdacht van diefstal. Een dezer personen bekende intusschen het hem ten laste gelegde. Aanvankelijk werd gemeend dat men hier met een op zichzelf staand geval te doen had, doch tbans meent men een z.g. complot op het spoor te zyn. Althans zijn nu opnieuw tweo employés dezer firma gearresteerd, ver dacht van ontvreemding van aun de firma behoorende goederen. De Rijkspolitie zet haar onderzoek ijverig voorteen aantal huis zoekingen zyn reeds gedaan. Onder de ge arresteerden bevinden zich gehuwde lièdcn, waarby er zyn die meer dan f 10(10 's jaars inkomen hebben. De vermiste goederen blyken volgens voorloopig onderzoek uit verschillende soorten nieuw koper en diverse magazijn goederen te bestaan. Schip gestrand. Vlissingen, 29 Nov. Het Italiaansche drie mastschip Maria", kapitein Mortola, van Buenos Ayres naar Rotterdam, is op de Banjaard gestrand. Het volk is gered door het van Kroonstad naar Antwerpen bestemde Belgische stoomschip .Marnix". Dit stoom schip is opgevaren naar Antwerpen. De begrooting in het Hoogerhuis. Londen, 29 Nov. De stemming zal waar schynlyk morgen middernacht plaats hebben. De mijnramp te Cherry. By het reddings- en bergingswerk in de St. Paulmijn te Cherry (in den staat Illinois) zijn smeulende gedeelten van de myn weer feller gaan branden. Men heeft dus opnienw ertoe moeten besluiten, de mynopening te dichten. Ditmaal zal de myn een paar weken gesloten worden gehouden. In de «Daily Mail' worden nog eenige schokkende bijzonderheden medegedeeld over het bergingswerk. Do lijken, die den 24sten werden gevon den lagen verward dooreen. Vele lichamen waren in een zittende houding. Bij tal van lijken werden ventilatoren aangetroffen, die de mannen moeten hebben vervaardigd en gebruikt, toen de ventilatoren van de mijn hadden opgehouden te draaien. Er werd een stuk lei gevonden, waarop geschreven was: ,Wjj zyn in het geheel met ons honderd-acht-en-zestigen." Op het lyk van een werkman, Sam Howard, werd een dagboek-fragment aangetroffen, waaraan het volgende is ontleend Zaterdag half elf. Ik leef nog; myn broer Alfred is bij mij. Er zyn er al een hoop dood ezels en menschen. Als ik sterf geèf dan mijn ring met diamant aan Mumie Robinson. Wy hebben emmers vol water en zeepwater, wij drinken er van en verkoelen ons hoofd erin. De lucht is slecht en bezwangerd met black- damp. 4 u. 15 m. Wy gaan verzitten. Eenigen van ons hebben een poging gedaan om uit de myn te komen; zij hebben niet kunnen terugkeeren. 7.50. Ileb honger en slaap. Zondag, Geen lucht meer. Gebruiken de deksels van onze emmers als waaiers. 9 u. 25 m. De black-damp komt van twee kanten opzetten. 10 n. 25 m. Wy hebben de hoop laten varen wy hebben alles gedaan wat wy kon den. 12 u. 15 m. AI kunnen wij ons geen versche lucht verschaffen, toch zullen wij ventilatoren maken. Wy hebben er al drie in werking. 2 u. 38 m. Blackdamp. Hadden wy ventilatoren niet, dan zouden wy al dood zyn. 3 u. 49 m. Wy sterven door gebrek aan lucht. Wy hebben nu 6 ventilutoren aan den gang; zy zyn 15 voet van elkaar ver wijderd. Zondagavond. Wij kunnen het met de ventilatoren uithouden tot morgenochtend. Maandagmorgen 2 u. Leef nog; ben mis- seljjk, koud, hongerig en zwak. Alfred leeft nog. Adem nog. Blackdamp koolzuurgas, gemengd met andere verstikkende of giftige, vluchtige koolstofverbindingen. 1 ure. Levenskracht neemt snel af. Dit zal wel het laatste zijn. (Daarmee eindigde het dagboek.) Onvoorzichtigheid. By het inladen van projectielen op het pantserschip «Bouvet" te Lyon lieten eenige werklieden een kogel van een 164 m.M.-kanon van een hoogte van 3 M. in de granaatkamer vallen, gelukkig zonder dat het projectiel sprong. De verschrikte arbeiders stoven uit een en weigerden verder te werken, waarop de commandant het projectiel in zee liet wer pen. Uit een onderzoek bleek, dat de arbeiders in plaats van elkander de kogels over te reiken, deze elkaar hadden toegeworpen. In marine-kringen acht men het zeer wel mogelyk, dat de- ramp, die de «Iéna" twee jaren geleden trof, het gevolg is geweest van een soortgelyke onvoorzichtigheid. Wel wat erg. Mevrouw: Sinds je by ons bent, Daatje, heb je al meer gebroken dan je loon bedraagt. Dat is toch wel 'n beetje heel erg in één maand tjjdsHoe moet dat nu verder Daatje: Wel, mevrouw, als u me wat meer liet verdienen". Ingezonden Mededeelingen k 20 cent per regel. HERMAN NYPELS, Spoor straat 41, heeft speciaal voor de a. s. Sint Nicolaas ontvangen, een keurige collectie dassen, zelf- strikkers, cachenez, hand schoenen, t o i I e t-artikelen, parapluies, pocketten, enz. Zie de étalages. Spoorstraat 41 en Kanaalweg 165. Grootste en mooiste sorteering. Kostelooze Arbeidsbeurs Ned. R. K. Volks bond Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelijk. Bieden zich aan 1 timmerman, 1 metse laar, 1 timmermansleerling, 1 schildersleer ling, 1 smidsleerling en een schippersknecht. Zitting alle werkdagen 78 uren 's avonds. Marine en Leger. Met 1 December a.s. worden de hoofdmachinistcn J. B. Schurink en J. A. Rietdijk, respectievelijk van non-activiteit geplaatst bij de Rijkswerf te te Willemsoord en overgeplaatst van Hr. Ms. «Dol fijn" op het wachtschip te Willemsoord, de machi nisten H. Duif on J. Terpstra van Hr. Ms. «Dolfijn" respectievelijk overgeplaatst op Hr. Ms. «Heems- kerek" en op non-activiteit gesteld. Bevordering op 1 December 1909. Schipper D Hempinius, tot opp.schipp. Bootsman J. C. Bender, i schipper. Sergt.-konstab. L. A. de Voogd, konst.-maj. Sergt.-torp.dom. J. A Weijermans, torp.ra-maj. Sergt-bottcl. J. J. Buijs, bottel.-maj Kwartierm W. H. Salters, bootsman. Korp,-konstab. J. van Loo, sergt.-konst. id. P, M. de Kunder, id. Korp.-stoker. W. F. ten Bosch, sgt.-stoker. Korp.-bottelier J. II. Hoogland, sgt.-bottel. Matroos le kl. W. J. v. Doorn, t inntr. id. Korp.-schrijver U. de Jong, sgt.-schrijv. id. W. van Klaveren. id. id. P. Dekker, id. id. H. F. Greveling, id. Matroos-schrijv. A. van Duren, korp. id. id. F. Costermans, id. id. K. Korver, id. id. T.M.J.M.v.d. Putte, id. Korp.-kok J. Arts, sergL-kok. Matroos le kl. J. J. van Kessel, matr.-ziekv. Matroos 2e kl. A. van Andel, id. id. Ch. Opzitter, id. id. J. H. Kinders, id. id. F. A. L. Braad, id. id. F. Seegers, id. id. A. van Donselaar, id. id. M. H. Smelt, id. id. R. T. Geerders, id. id S. Reijers, id. Alsnog bevorderd met 1 Oct.marinier le kl. J. Jorna tot korporaal-konstabel. Alsnog op 1 Nov.: stoker-olieman J. v. Willi gen, tot korp.-stoker 2e kl. en idem G. Roozing, tot idem. Overplaatsing: Op 27 Nov.: bootsman B. Haringa, va» Wachts. W.oord op «Zeehond*. Op 14 Dec.: schipper J. Joosse, van Wachts. W.oord op Wachts. A'dam. Stoomvaartberichten. Stookvaaht-Maatschappij Nederland. Celebes arriv. 29 Nov. van Amsterdam te Sabang. K. W. 1, v. A'dam n. Batavia, arr. 28 N. te Southampt. K. W. II, v. Batavia n. A'dam, vertr. 28 Nov. v. Genua. Lombok arriv. 29 Nov. van Hamburg te Amsterdam. Oranje, v. A'dain n. Batavia, is 28 Nov. Perim gepass. Billiton, van Batavia naar A'dam, vertr. 29 Nov. van Port-Said. Hotteroamsche Llotd. Besoeki vertrok 28 Nov. van R'dam naar Batavia en arriv. 29 Nov. te Antwerpen. Gedé arriv. 27 Nov. van Rotterdam te Padang. Goentoer vertrok 28 Nov. van Padang n. Rotterdam. Gorontalo, v.Batavian, R'dam, vert 29 N. v.Marseille. Kawi, v. R'dam n. Batavia, is 27 Nov. Perim gepass. Menado arriv. 28 Nov. van Batavia te Rotterdam. Rindjani, v. Batavia n. R'dam, arriv. 28 Nov. te Suez. Sindoro, v. R'dam n. Batavia, vertr. 28 Nov. v. Tanger. Ternate arriv. 28 Nov. v. Singapore te Vizagaputam. Djocja, vertrok 29 Nov. v. Batavia n. Rotterdam Koninklijke Hollandsche Llotd. Rjjnlnnd, v. A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres, ver trok 27 Nov. van Corunna. Zaanland, arriv. 27 Nov v. A'dam te Buenos-Ayres. Kon. West-Indische Maildienst. Pr, Will. V, arriv, 29 Nov, v. Paramaribo te N.-York, P. d. N., v. A'dam n. Paramaribo, is 28 Nov. des nam. 2 uur Quessant gepasseerd. V isscheri jberichten, Nieuwediep, 27 November. Aangebraeht door 55 korders 10 20 stuks groote tong 55 a 05 cent per stuk, 10 tot 40 middelmatige tong 30 a 35 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 10 a 15 cent per stuk, 5 stuks tarbot f 6,— a f 7,per stuk, 1 tot 5 stuks rog 80 a 90 cent per stuk, 1 tot 2 mand stort schol f 4,a f 5,per mand, 1 tot 4 mand kleine schol f 2,— a f 3,per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,7a per mand. 29 Nov. Niets binnen. 30 Nov., v.ih. 8 uur. Niets binnen. Bargelijke Stand gemeente Helder. Van 26 tot 29 Novomber. BEVALLEN: C. den Decker geb. Poortvliet, d. li. E. Kalf geb. Tegelaar, d. m. Tuithof geb. Hocqué, z. A. de Boer geb. Post, z. M. Lodewijks geb. Ridderhof, E. Kikkert geb. Vergragt, d. J. Bokx geb. Kraft, d. I. Bakker geb. Taekema, z. Advertentien. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons geliefd Zoontje Dirk, in den nog jeugdigen leeftyd van 4 jaar. Namens zyn diepbedroefde Ouders, JB. DE KONING. J. DE KONING-SOKRS. IJmuiden, 27 Nov. 1909. Den 21sten November overleed zacht en kalm onze geliefde echt genoot, vader, behuwd- en groot vader, de heer Willem Verhoeve Bruinvis, in den ouderdom van 72 jaar. Mede namens de familie, Wed.W. VERHOEVE BRUINVIS- MOBÊE. Helder, 30 Nov. 1909. Wegens buitenlandsche betrek kingen eerst heden geplaatst. LEGER DES HEILS, SPOORGRACHT. Donderdag 2 December a.s., zal de Samenkomst geleid worden door Majoor FEENSTRA, DIVISIE OFFICIER. Vrijdag 3 December a.s.f KINDEK- DE MONSTRATIE. Zondag 12 December bezoek van Kommandant en Mevrouw RIDSDEL, vergezeld van Majoor BROUWER en Kapitein ZWERUS. DE KAPITEIN. Ril Afdeeling Lager Onderwijs, Inschrijving van nieuwe Leerlingen in de eerste week van December, onder overlegging der vaccine-bewijzen. Nadere inlichtingen verstrekt het Hoofd der School, R. J. PRAAMSMA. Verloren een KINDKRPORTËMONNAIK, inhoudende één rijksdaalder en een zak - spiegeltje. Adres: Bureau van dit blad. Verloren Zondagavond, aan den Kanaalweg, een zwart lederen Portemonnaie, inhou dende f3.75. Tegen belooning terug te bezorgen Bureau van dit blad. VERMIST sedert Vrijdagavond een jong grijs en wit Poesje. Verzoeke het tegen beloo ning terug te bezorgen Stationstraat No 1. Wegens het srinterseizjen Donderdags en Vrijdags Café „De ¥riendscllap,Kanaalweg no 1. Wed. HENNING. Prijsbiljarten. Aanstaande Sint Nicolaas PRIJSBILJARTEN op Za terdag 4 en Zondag 5 December a.sbij C. J. QUANT, Café ..KAttSEBOOJtf Er biedt zich aan een HUISHOUD STER, 40 jaar, by een eenig heer of dame, liefst in deze gemeente. Brieven letter H, Bureau van dit blad. Er biedt zich aan een net R.-K. Buitenmeisje. Brieven fr. onder letter E B, aan het Bureau van dit blad. Wordt gevraagd een fatsoenlijke Dienstbode, niet beneden de 18 jaar, voor dagen nacht by A. METZELAAR, Spoorstraat 59. Er wordt gevraagd een nette DIEN STBODE, Adres: Koningstraat 108. Mevr. DE JONGH, Dijkstr. 40, vraagt tegen einde December eene DIENST - BODE. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. Met 1 Januari gevraagd een Dienstbode. Loon naar bekwaamheid en geschiktheid. Zich aan te melden Mevrouw VAN DOESBURGH, Westgracht 72. tiewraagd een flinke Dienstbode, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Kanaalweg 147. Aan hetzelfde adres een aankomend MEISJE voor Winkel werk gevraagd. Er biedt zich aan een flinke WERKSTER, van goede getuige voorzien. Adres E. TEN BOSCH, Dykweg 83. Gevraagd een net Dagmeisje Adres Mej. GO VERS, 2e Vroonstr. 67. Ter overname aangeboden i een Zaak in Kruidenierswaren en aanverwante artikelen. Te bevragen Bureau van dit blad. Te huur een Bij VJsJTU UI» a. d. Dijkweg No. 7, ad f 1.15 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een BOVENHUIS, met ruimen zolder en waterleiding, huurprijs fl.40 p. w., staande Oostsloot. Te bevragen W. A. DE MIN, Kanaal weg 112. TE HUUR bet WOONHUIS Middenstraat 103, met ruim erf en voorzien van watei- leiding, f2.10 per week. Te bevragen Kanaalweg 67-68. onder leiding van EDUARD VEEKADE. Prins Tan Denemarken. Treurspel in 5 bedrijven door WILLIAM SHAKESPEARE, in de vertaling van JACOBUS VAN LOOY. In zestien Tafereelen ten tooneele gebracht door Eduard Verkade. Hierin treden op de Dames: ALICE PLATO en HELEN DESMOND; en de Heeren: EDUARD VERKADE, HENDRIK VAN NOORD, KAREL VAN NOORD, JOH. W. BROEDELET, PIERRE MOLS, HANS BRüNING, DAAN v. OLLEFEN Jr., FEIKO BOERSMA, GERARD VAN STAALDUIJNEN, HENRI VAN HEES- WIJK, ALEX POOLMAN, J. JOHA, COEN HISSINK en JULIUS BRONGERS. kigen Gostumes en speciale Décors worden door „De Hagespelers" medegebracht. PRIJZEN DER PLRRTSEHi le Bang fL50, - 2e Bang fL—- 3e Bang f0.50. Bureau Zeven en een Kwart uur. Plaatsbespreking op den Speeldag van 10-2 uur, waarv. volgnummers worden afgegeven. cc SS w W 03 |J b* pq pq Uw adres voor Kl. H€HOL Jr., Confiseur, Brecwaterstraat 23 Sr Speculaas en Taai-Taai M BW H H m O et Onze Sta Nicolaas Etalage is gereed, waarvoor wij U beleefd tot bezoek nitnoodigen. Boeken in Prachtband, Prentenboeken, Verfdoozen, Kalenders, Vulpenhouders en alles op het gebied van Beleefd aanbevelend, De Horloges, Klokken, Goud- en Zilverwaren, die den toets van soliditeit en degelijkheid kun nen doorstaan. in ruime keuze in het van ouds bekende magazijn GUST. BUHSE, Kruisweg VAN AF HEDEN WEDER VERKRIJGBAAR. J. IKUIJl"HER. BOEKHANDEL - SPOORSTRAAT 92.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 4