Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Woensdag 8 December 1909. Texel, 6 December. Woensdag e. s. viert de heer C. A. de Braai zijn 40-jarig jubileum als Hoofd der School, 28 jaren lang was de heer de B. als zoodanig werkzaam aan de o. 1. school te Den Burg, waar hg zich zeei talrijke vrien den heeft verworven. Niet alleen toch staat Z.Ed. hoog aangeschreven als onderwijzer en opvoeder, maar ook is hg steeds do vraag baak voor velen. Tal van jaren fungeerde de heer de Braai als Directeur der Rijksnormaal lessen, en in vele besturen had hg steeds zitting. Dat de 8ste December voor den jubilaris een dag zal zgn, waarop hem hulde en groote belangsteling gebracht zal worden, durven we wel voorspellen. Zooveel water, als er tegenwoordig in en op het land staat, heeft men hier in vele jaren niet gezien. Talrijke landerijen staan blankzee. Een kade in den polder het Noorden, is doorgebroken, en de landerijen van den heer H. overstroomden. Zgn gezin is in veiligheid gebracht, doch bet vee moest men, met de voeten in het water staande, achterlaten. Ook «De Bol" zit er nu diep onder, en de kade is over een aanmerkelijke lengte weg geslagen. Met moeite heeft men het overige deel van den Polder voor overstrooming kunnen vrijwaren. Door de menigvuldige regens en de onmo gelijkheid om door de zeesluizen iets te kunnen spuien, is de waterstand binnen dit eiland ongekend hoog. De polder Waal en Burg gelijkt naar een groot meer. De Bchapen hebben 't kwaad in de weiden en moeten derhalve overal naar de hoogste landen worden gedreven. Er staan laaggelegen landerijen onder water, waarmede dit sedert vele jaren niet 't geval is geweest. Behalve alles wat reeds als opgevischt en langs de kust aangespoeld werd vermeld, zijn er Zaterdag en Zondag vaten terpentijn aangedreven op 't strand van Eierland. Nabij de Koog spoelde weer een hoeveelheid nieuw hout aan 't strand. Wieringen. Ds. A. I. Reinders te Oosterland o. a. is beroepen naar de Ned. Herv. gemeente te Heer-Hugowaard. Zondag 12 December a.s. zal door het Visschersfonds een openbare vergadering worden gehouden ten huize van den heer Jb. Bruul. Behalve rekening en verantwoording van den penningmeester, zal dan een besluit worden genomen omtrent de oestercultuur. Ook niet-leden zullen worden toegelaten. Naar wjj vernemen is de schoeneraak van schipper W. Poel, alhier, nabjj Rotterdam gezonken. De opvarenden werden gered. Anna Paulowna. Zaterdagavond, 4 December, vergaderde in 't lokaal van den heer J. J. v. d. Goes de afd. Anna Paulowna van den Bond voor Staatspensionneering. Na opening der ver gadering door den voorzitter, de heer J. H. ter Burg, werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Wydenes Spaans, aan wien van deze benoeming kennis zal worden gegeven. Be sloten werd als spreker uit te noodigen de heer Frans Netscher van Santpoort, terwjjl verder het bestuur zal trachten door muziek deze vergadering af te wisselen. Na behan deling van eenige ingekomen stukken werd de vergadering gesloten. Bij het opruimen van door den storm om gewaaide boomen in 't boschje te Kleine Sluis, had de arbeider A. de Smit Jr., het ongeluk zgn arm te breken. Door stemgerechtigden der Nederl. Herv. Kerk zgn Zondag 5 Dec. tot notabelen her kozen de heeren A. Kos en C. Komen. Tot notabelen zgn gekozen de heeren J. C. Reyers, P. Bood en R. Blankevoort. Tot kerkvoogd is gekozen de heer A. de Graaf. Bnrgerlijie Stand öemeente Texsl Van 27 Nov. tot en met 3 Dec. '09. ONDERTROUWD: i GETROUWD: Geene. OVERLEDEN: GEBORENAdriana, d. v. Dirk Johan Bakker en Marretje Gielis (Oosterend.) Dirk Willem, z. v. Willem Sgbrand Kegser en Pieternella Jeannette Keijser (Waal.) Burgerl. Stand der gem. Wieringen. Maand November. GEBORENElisabeth Catharina Guur- truida, d. v. N. Lugt en M. Dugnker. Jan, z. v. C. Kegzer en G. Koorn. Dieuwertje Trgntje, d. v. C. Metselaar en E. de Vries. Maartje, d. v. P. Mulder en N. Strand. Jan, z. v. A. de Wit en D. Knol. Jan, z. v. Wr. Hegeman en P. Zomerdgk. Hendrik, z. v. H. Engel en D. B. Bakker. ONDERTROUWDJan Lont en Anna Tgsen. Jacob S. Kuiper en Trgntje ten Bokkel. GEHUWDJan Post en Aaltje Metse laar. Nan Kegzer en Maria Gorter. Jan Lont en Anna Tgsen. Jacob Simon Kuiper en Trgntje ten Bokkel. OVERLEDENGeene.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5