Populair Concert Chef Xreuger Hz. Notaris E M BEMIN Openbare Samenkomst. WOENSDAG 22 DECEMBER a. Verpachting*. OPENBARE VERXOOPING ÜJ.P'8 KERSTPUDDING, Baardziekte Brandassurantie „L UNION." DE FIJNE~1ËRSTBR00DEN EN TULBANDEN, X. JEISEJLIÜ, 7 7 f. fM V, Marine en Leger. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvangen be richt is Hr. Ms. pantserdekschlp »Noord-Brabant", onder bevel van den kapitein ter zee W. van Voss, Dinsdag te Manilla aangekomen. Bij het Maandag en Dinsdag te Hellevoetsluis gehouden examen voor den rang van hoofdmachi nist, slaagden dc machinisten E. I. J. Naudorff, G. A. W. Wagenaar en L. W. Zaaier, uitmakende groep 1, terwijl de machinist J. J. Oltmans met gunstig gevolg herhalings-examen voor dezen rang heeft afgelegd. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Ambon, v. Batavia n. A'dam, is 14 Dec. Periin gepass. Billiton, v. Batavia n. A'dam, arriv. 14 Dec. te Havre. K. Wilm v. Batavia n. A'dam, vert. 13 Dec. v. Genua. K. W. I, v. A'dam n. Batavia, vert. 15 Dec. v. Suez. Madura arriv. 14 Dcc. van Amsterdam te Padang. Kern brandt arriv. 14 Dec. van Amsterdam te Sabang. Java, v. Batavia n. A'dam, vertr. 14 Dec v. Padang. Koninklijke Hollandsohe Llotd. Frisia, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos- Ayres, vertr. 14 Dec. van Lissabon. Ilollandia vertr. 14 Dec. van Buenos-Ayres n. A'dam. Rijnland, van A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres, is 12 Dec. Fernando Noronka gepass. Zaanland, van Buenos-Ayres naur A'dam, veitrok 13 Dec. van Santos. Eemland vertr. 15 Dcc. van A'dam naar Brazilië en Buenos-Ayres. Rotterdamsche Llotd. Djocjn, van Batavia naar R'dam, pass. 15 Dec. Perim. Tabanan, v. R'dam n. Batavia, arr 14 Dcc teMnrscille. Besoeki, v. R'darn n Batavia, pas. 13 Dec Pantellaria Goentoer, v. Batavia n. R'dam vert. 13 Dec. v. P.-Said. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndië: Verzendingsweg Datum der ter postbezorging. Tijdst. der laat. busl. a/h Fostk. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Qenua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m.via Marseille (voor Sumatru's Westkust en Uenkoclen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 24 Dec. 17 en 31 Dec. 21 Dec. 28 Dec. 17 en 31 Dec. 29 Dec. 7.- 'sar. 7.— 's av. 7. - 's av 3.30'snam 7.— 's av. 12'smidd. Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi 24 Dec. 8.3U'smor. p. Holt. mail via Genua 21 Dec. 7. - 's av. p. lloll. mail viaMarscilte 28 Dec. 3.30'snam (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels Naar Atjeh on de Oostkust van Sumatra: p. Eng, mail via Brindisi eiken Vrndag ;8.30'smoi p. Holl. mail via Genua 21 i)ee. 7.'s av p. lloll. mail via Marseille 28 Dec. 3.30'snam (alleen op verL der afz.) p.Franschem.viaMarseille 17 en 31 Dec. 7.'s av. p. Duitsche m. via Napels 29 Dec. 12'smidd. Naar Guyana (Suriname): p zeepost via Amsterdam 5 p. mail via Southampton 9 (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown eiken Vrijdag 3.30'snam p. mail via New-York. 24 Dec. 3.30'snam p. mail via St. Nazaire 7 Jan. 7.'s av. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 23 Dec. 7.- p. mail via Southampton of Queenstown. eiken Dinsdag en Vr(jdag 3.30'snam 30 Dec. 7.'s av. p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdamj 23 Dec. 17.'s av. galleen -.p verl. der afz.) p. mail via Southampton| 20 Dec. |7.'s av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.80 's namiddags. Heldersche Voetbalbond. Uitslagen der wedstrijden gespeeld op Zondag 12 Dec. H. F. C.iii-H. F. C.iv 2-2 H. F. C. li—H. B. S.i 0—2 H. F. C.iA. F. en H. C.H 0-1 Stand der eerste klasse competitie. doelp. H. B. S.i 4 3 1 6 16 5 1.5 11. F. 0.1 4 2 2 4 9 11 A.F.enH.C.li 2 1—12 15 1.— H. F. C.n 2 2 - 10 Stand der tweede klasse competitie. doelp. i I f H. B. S.u 3 2 1 5 14 3 1.67 Sparta 2 1 1 2 5 5 1.— H. F. G. iii 2 - 2 2 5 5 1.— H. F. C.iv 3 12 1 2 13 0.33 Wedstrijden te spelen op Zondag 19 December. Sparta-H. F. C.iii 1030 11.30 Scheidsrechter S. Luyckz. A. F. en H. C n—H. F. C.u 2—3 uur. Scheidsrechter Meerens. Advertentiën gelieve men 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Vervolg der berichten. HELDER, 17 December. Uitslag der stemming voor een lid van den Gemeenteraad, in het Tweede District, op Dinsdag 14 December '09. iVacaturo H. van Wingerden) Aantal kiezers 1029 Uitgebracht 638 Van onwaarde .15 Uitgebracht op de heeren: W. C. VAN BREDA 346 stemmen. J. SPRUIT277 Gekozen de heer: W. C. VAN BREDA. De Commissaris van politio ontving een postwissel groot f 2,50, on het verzook in houdende om die som te willen doen terhand stellen aan de vrouw wie onlangs door eenige matrozen een flesck zuurtjes ontvreemd werd uit haar winkeltje aan den Kanaalweg. Natuurlijk werd aan hot verzoek gaarne voldaan. Den gever dank ook namens bedoelde weduwe. Bjj do boekhandelaren, Maas, Duinker en Michels is te verkrijgen oen scheurkalender voor het jaar 1910, uitgegeven door de af- dcoling Helder van den Bond voor Staats- pensionnecring van ouden van dagen. De kalender heet: „Oud en arm moet de wereld uit". Hel is een blok-kalender met groot cijfer op ieder blad en is voorzien van op de pro paganda van den Hond toepasselijke Bpreuken. Do prjjs is f().25 Het geheel ziet er aardig nit. Stranding. Dinsdagavond zyn op de Richel by Vlieland gestrand twee ijzeren koftjalken de .Larua" en de «Zwerver'Beide zyn door 6leepbooten afgesleept en to Terschelling binnengebracht en hebben vermoedelijk geen schade. De .Larus' was geladen met graniet van Silver- bury (Zweden) naar Rotterdam en de .Zwer ver" met lijnkoeken van Wilhelmsburg naar Devdhter. Oorzaak der strandingstormweer en v ligering bjj het wenden. Uit den Amsterdamschen Gemeenteraad Men schrijft uit Amsterdam aan de »N. Rott. Ct." Acht en een kwart ton voor 2800 M8. gronde, het heeft er allen Bohijn van, dat de gemeente met den verkoop van het oude beursterrein een mooie zaak heeft afgesloten Maar als men bedenkt, dat dit terrein reeds sinds 1903 braak ligt, dan gaat van de «om heel wat af voor rentederving. En indien men voorts nagaat, dat door den verkoop, een der mooist gelegen grondstukken, in het hart der stad uit hauden wordt gegeven, voor een bestemming, die moge zy volstrekt niet vernederend zjjn, integendeel getuigt voor de energie van onzen winkelstand en voor zjjn vertrouwen in de toenemende wel vaart der gemeente, toch weinig beantwoord aan gekoesterde idealen ten opzichte van de hoogheid onzer Keizerlijke stad, gelyk Vondel haar eenmaal bezong, dan is het verklaar baar, dat onze vroede vaderen zonder geest drift hun zegel hechtten aan de voordracht. Maar er moest een einde aan komen. Zes jaar heeft de gelegenheid opengestaan aan ideaal gestemde geesten om het terrein een hooge bestemming te verzekeren doch van eenige poging daartoe, laat staan van eenig resultaat, -is nooit 1 gebleken. En dat de oproep tot de burgerij, nn nauwelijks drie dagen geleden, door den heer Kamerlingh Onnes gericht, om in de gauwigheid acht en een kwart ton bijeen te brengen (het zou toch in elk gevalméér moeten zyn geweeBt, om het gemeentebestuur van zijn voorloopige verbintenis met de eigenaars van .Do Bijen korf' te ontheffen li niet meer dan een beau geste zou blijven, kon ieder op de vingers narekenen. Met slechts zes'jjstommen tegen, is de voordracht er doorgegaan. Er zat niet an ders op. Maar als iets gebleken is uit de geschie denis van het beursterrein, dan schijnt het ditde mannen van het ideaal voelen toch wel zuiver in hun wersch, dat een terrein als het hier bedoelde, op deze plek, in door de historie gewijde omgeving, van nature een andere bestemming verkryge dan om te worden verkocht aan een particulier, die er een winkel op bouwt. Ook de raad besefte dit min of meer bewust, blijkens zijn beducht heid, dat er ooit een zelfs minderwaardige bestemming nog aan zon kannen worden gegeven dan waarvoor het thans wordt aan gewezen en de lnttele geestdrift, waar mee hij den verkoop aanging met .De Bijen korf". Ten opzichte van een elders liggend terrein zou men zulk een vrees niet hebben getoond. Het terrein was voorbeschikt voor een gebouw in doel en voorkomen, van openbaar karakter. Maar al komt het wel eens eventjes naar boven, het beBef, dat wij voor het representatief aanzien van de gemeente iets moeten over hebben, tot de daad rjjpen doet dat besef doorgaans niet 1 Anders toch zou den wy er niet al zóó lang vrede mee hebben gehad, dat de zetel van het gemeentelijk bestuur ergens is weggestopt op een achter gracht, in een gebrekkige behuizing, van zóó armelyk aanzien als ons stadhuis vertoont. Is zooiets denkbaar in eenige andere hoofd stad van eenig ander land, met een heden, dat aan een glorierijk historisch verleden niet 'tot oneer strekt, en getuigt van een ont luikend leven, hetwelk voor do toekomst schoone vrucht belooft? De quaestie-Kuyper. In een eergisteravond te Tiel gehouden vergadering deelde mr. Troelstra mede, dat het voorstel tot het instellen eener parlemen taire enquête in de lintjeszaak in het begin van deze of volgende week aan de Tweede Kamer zal worden gedaan. Indien Prins Hendrik naar Indië ging. Zooals men elders in ons blad zal lezen, hoeft men in Indische kringen het voornemen nog niet laten varen, om Prins Hendrik uit te noodigen, naar Indië te komen. Het is van belang hierbij op te merken gelijk wy onlangs vermeld vonden hoe Indië tot nu toe slechtB eenmaal de eer ge noot door een lid .van het regeerend vorsten huis te worden bezocht, en wel in het jaar 1887, toen de zeventienjarige Prins Willem Fredorik Hendrik der Nederlanden, derde zoon van den lateren Koning Willem II, als luitenant ter zee 2de klasse met het fregat .Bellona* in Oost-lndië kwam en aldaar van 9 Februari tot 29 September van dat jaar vertoefde. Een reis naar en door Oost-lndië met een zeilschip stelde aan beschikbaren tyd en aan het geduld van den reiziger toenmaals hooge eischen en bracht door gemis aan comfort nadeelen mede, die, vergeleken bij de wyze, waarop tegenwoordig irereisd kan worden, groot waren. Den l7den October 1836 met de .Bellona', commandant kapitein ter zee Arriëns, uit Nienwediep vertrokken, kwam Prins Hendrik den 9den Februari 1837 ter reede van Batavia, na gedurende 14 dagen te Rio de Janeiro te hebben vertoefd. De reis had dus 102 zeedagen geduurd. De (Bel lona* was vergezeld van Z. M. brik «Snel heid', onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee Fergason. Deze brik was op reis van Rio naar Java van de .Bellona* afge raakt, doch kwam eenige dagen na het fregat ter reede van Batavia. Den 238ten Februari d. a. v. verliet do Prins Batavia en ving een reis aan,waarby achtereenvolgens Makassar, Menado (Kema), Ternate, Amboina en Banda werden aange daan en waarna de «Bellona* 7 Juni tor reedo Soerabaja ankerde. Nu volgde over Madoera en met oversteken van Soemanap naar Bezoeki, een landreis over Java, die met 'b Prinsen terngkeer te Batavia den 21 sten Angnstus eindigde. De reis door Indië had dus zes maanden geduurd. Den 20ston September vertrokken de «Bellona' on .Snel heid' voorgoed van Batavia. Dé PrinB bezocht nog Riouw, Singapore en Penang on vertrok van daar naar Calcutta. Na een bezoek aan Britsch-lndië werd de thuisreis aanvaard en in Juli 1838 in het vaderland teruggekeerd. Bijzonderheden omtrent deze merkwaardige reis vindt men in een beknopt overzicht daarvan, geschreven door den heer J. P. Cornets de Groot, die, tydens 's Prinsen reis door Indië, do betrekking van algemeen secretaris vervolde en voor de samenstelling van zijn overzicht over de officiëele rapporten kon beschikken. Kindermond. Het verbaast ray, Jantje, zeide vader verwytend, dat je je klein broertje slaat. Weet je niet dat het laf is iemand te slaan die kleiner is dan jij Waarom slaat u mij dan, vader? vroeg Jantje. Uit den Omtrek Texel, 16 Dec. Stellig hebben God. Staten van Noord- Holland afwyzend beschikt op het verzoek van deze gemeente, om dispensatie van het onderwijs in vrye en ordeoefeningen. Een der hoofden van scholen toch, die geen per soneel hoeft en niet in het bezit is van acte j. is een schrijven geworden van het bestuur der gemeente, berichtende, dat de vrijstelling niet verleend is. Dan zal met 1 Jan. dit onderwys ingevoerd dienen te worden, ofschoon geschikte lokaliteiten daarvoor bjjna nergens aanwezig zyn. De heer Da. W. F. Smits, thans predikant Waal op Texel, is benoemd tot school- opziener in het arrondissement Medemblik. De heer Smits deed onlangs met gunstigen I uitslag candidaatsexamen in de rechten. Tot Heemraad van den polder Waal-en- Burg is met 48 stemmen herkozen de heer Jac. Eelman Az. en tot Hoofd-Ingeland met 46 stemmen de heer A. J. Dalmeyer. Wieringen, 15 December. Mej. J. C. van Wjjk, onderwijzeres alhier, komt voor als no. 8 op de voordracht voor oen onderwijzeres te Anna Paulowna. Tot ouderling en diaken van de Nederl. Horv. gemeente te Oosterland c. a. zijn her kozen de heeren C. de Haan en J. Bosker. Dinsdagavond 21 December a. s., zullen de door de veroeniging .Dorcas* vervaar digde kleedingstukken, op de bovenzaal der Ned. Herv. kerk te Hippolytushoef voor het publiek zyn te bezichtigen. Raad der gemeente Anna Paulowna, op Dinsdag 14 December, 's namidd. te 2 uur. Voorzitter de burgemeester, de heer C. Wydenos Spaans. Tegenwoordig alle leden. Eón vacature. Voorzitter opent do vergadering en her denkt in waardeerende woorden het over leden raadslid, de heer G. H. Geerligs. Hierna worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, eene dankbetuiging van mej. de wed. G. H. Geerligs, voor de blyken van belangstelling in het overljjden van haren echtgenoot. De rekening over 1908 is door God. Staten goedgekeurd. Van den heer J. H. ter Burg is eene prijsopgave, groot f 110. ingeko men voor het maken van een koker onder den dam bjj 't spoor. De heffing van schoolgeld is bij Koninklijk besluit goedgekeurd. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt een voorstel tot wijzi ging der gomeentobegrooting, wegens het niet toestaan van de gevraagde bijzondere rijkssubsidie, groot f900.B. W. stellen voor, den hoofdeljjken omslag met f 400. to verhoogen en dus te brengen op f7800. en de andere f50".te verdeden over ver schillende posten op de begrooting. Na eenige discussie Algemeen goedgevonden. Voorzitter leest voor de aanvullingshe- grooting voor 1909. Ontvangen is meer dan geraamd was, f 4830.De uitgaven worden zoodanig vastgesteld, dat de begrooting.slui tend wordt gemaakt. Aan ds. Hermans te Schagen, wordt op diens verzoek, het vrij gebruik van een schoollokaal aan de Kleine Sluis toegestaan voor het geven van godsdienstonderwijs. Voorzitter deelt mede de voordracht voor de te benoemen onderwjjzer(es) aan de sohool to Kleine Sluis. Deze luidt als volgt: 1. Mej. Z. Jonker te Roswinkel, 2. Mej. E. J. Admiraal te Apeldoorn, 8. Mej. J. C. van Wijk te Wieringen. Allen hebben boricht gezonden eeno evi ntueele benoeming te aanvaarden. De 2 laatsten kunnen met 1 Februari in dierst treden, de eerste niet voor 1 April, volgens gemeentelijke bepaling te Roswinkel. Besloten wordt de benoeming aan te houden om mot het Gemeentebestnur te Roswinkel te kunnen correspondeeren Aan B. en W. wordt machtiging verleend tot het verkoopen van de oude brandspuit en eenige oude schoolbanken. Tot armvoog den worden herkozen, de heeren H. Koster, T. v. IJzondoorn, L. Metzclaar en R. Dekker. Bjj de rondvraag wjjst de hoor Blankevoort op het gevaarlijke van prikkeldraad aan hekken. Volgens de bouw- en woningveror dening mag de bovendraad niet van prikkel draad zjjn. Voorzitter zal overtréders op deze bepaling wjjzen. De heer Stammes wenscht wjjziging in de plannen, betreffende de duiker bij 't spoor. Voorzitter licht toe, dat op dit besluit niet weder teruggekomen kan worden. Nadat nog enkele heeren over deze zaak het woord hebben gevoerd on de Voorzitter verklaart er zijne aandacht aan te zullen wijden, volgt Blniting. Marktberichten. Schagen, 16 Dec. Aangevoerd 11 paarden f 70 a 180 3 stieren en ossen f 120 a 180,0 stieren f 0 a 0, duiven f 0 a 0, 12 geldekoeien f 110 a 155, 89 vette id. f 160 a 300, 8 kalf koeien f 140 a 220, 26 vaarzen f 70 a 130, 0 hokkelingen fOa 10 graskalveren f 30 a 55, 30 nuchtere kalveren f7 a 21, rammen fa 00. magere schapen f a 370 vette id. f 20 a f 27.50 1840 schapen (overhouders) f 11 al9.—lammeren f0 a 0 bokken en geiten f0 a 0, 13 magere varkens f 13 a 15, 58 vette id. per Kg. 46 a 50 ct, 70 biggen f7.a 18.200 konjjnen f 0.50 a 1.50, 240 kippen f 0.50 a 1.25, zwanen f 550 Kg. boter f 1.10 a 1.20, 300 kipeieren f6.a 7.000 eenden dito f0.a per 100, veulena f a f080 eenden f 0.50 a f 1.25. Advertentiën. Zoo de Heer wil en zy leven, hopen onze geliefde ouders Teunis Rieuwerts en Henderika Spanjerdt, den 23sten December a.s. den dag te herdenken, dat zy voor 40 jaar in den Echt zyn ver bonden. Dat zy nog lang ge spaard mogen blyven is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. J. RIEUWERTS. Amsterdam, 16 December'09. Ondertrouwd Theodorus Vermeulen en Margaretha Smids. Maasstricht, 16 D ,09 Helder, t 10 vecuy' Huwelijksvoltrekking 30 December a. i Achtergracht Zuidzijde no. 80. Op den 8sten December j.1. over: leed zacht en kalm, na een smar telijk doch geduldig lijden, onze innig geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, de Heer Johannes Hoogerwerf, in den ouderdom van ruim 75 jaren. Namens de familie: Wed. J. HOOGERWERF- RilHLAND. Huisduinen, 18 Dec. '09. Wegens buitenlandsche betrek kingen eerst heden geplaatst. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blyken van belangstelling, betoond by mijne verkiezing tot Lid van den Gemeenteraad, betuig ik langs dezen weg mynen hartelijken dank. W. C. VAN BREDA. Ondergeteekende betuigt haren oprech ten dank aan de EERSTE ONDERLINGE AANNEMERS VERZEKERING MAATSCHAP PIJ te ZWOLLE, voor de vlugge uitbetaling van het bedrag waarvoor wijlen baar echtgenoot sedert October j. I. tegen ongevallen by die Maatschappij was ver zekerd en die door een noodlottig toeval zijn leven verloor, tevens voor de wel willende houding door de Maatschappij aan haar ten opzichte eener spoedige afwikkeling betoond. Zij beveelt deze Maatschappij iedereen ten zeerste aan. Purmerend, 8 December 1909. Wed. J. GROOL—Semeins. Hoofd-Agent voor Helder en Omstreken Th. KROONSTUIVER. Agent voor Texel W. P. LAP, den Burg. Luthersche Kerk. ZONDAG 19 DECEMBER voorm. lO'/i (niet 10) uur, Ds. A. E. Brüheim, van Monnikendam. DE KERKERAAD. hoofdzakelijk voor de bewoners van de OUDE HELDER, in het GEBOUW MIDDENSTRAAT, Eiken ZONDAGAVOND 7 uur. Verschillende sprekers. KOMT ALLEN III TOEGANG VRIJ - OP - in .CASINO", om 8 uur precies, te geven door Mevrouw VAN ASBECK, (Piano) met medewerking van het vol ledig Sympbonie-Orkest m hef Stafmuziekkorps der Kon. Marine onder directie van den Heer A. L. HAZEBROEK. Entrée Zaal 25 cis. per persoon. Gaanderij: 10 cis. per persoon. Toegangskaarten zjjn te verkrygen bij de Boekhandelaren: DE BUISONJÉ, HoofdgrachtDUINKER, Spoorstraat EGNER, Keizerstraat; MAAS, Kanaal- weg; MICHELS, Westskaat; SPRUIT, Molenplein, alsmede op den Concertavond aan het Bureau. Aanbesteding. Het Bestuur van het Algemeen-Wees huis te Helder, is voornemens op Zaierdag 18 December a.s., namiddags 2 uur publiek aan te besteden de levering' van verschillende benoodig'dheden voor het ge sticht, gedurende het jaar 1910 De voorwaarden en monsters liggen ter inzage en bezichtiging in het Wees huis, iederen werkdag van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur. Helder, 13 December 1909. Het Bestuur voornoemd C. J. VERHEIJ. De Secretaris, SCHRAA. De Hoofd-Admïnistratie van het 4e Regiment Vesting-Artillerie zal Dinsdag 21 December 1909, 's middags ten 12 uur, op het Garnizoensbureau Wachtstraat in het openbaar verpachten i Het weghalen van Spoeling èn Vleesch- beenderen, afkomstig van de Soldatenmenages ge durende het jaar 1910. In de inschryvingsbiljetten, moet voor spoeling het bedrag per maand en voor beenderen per K.G. worden vermeld. Kosten advertentie voor rekening van de pachters. FOTOGRAAF. SPOORSTRAAT 63, hoek HOOGSTRAAT. INGANG ATELIER HOOGSTRAAT. - DAGELIJKS GEOPEND. WEGENS STERFGEVAL. te Nieuwediep gemeente HELDER, zal op Donderdag 23 December '09, des avonds om half acht uur, in het lokaal „CASINO" te Helder, in het OPENBAAR VERKOOPENi Gemeente Helder. 1. Een huis en erf aan de Achter gracht Westzijde no. 69, te Helder, groot 44 c.A. 2. Een huis en erf aan den Kanaalweg no. 135, te Helder, groot 2 Aren 30 centiaren. 3. Een huis en erf aan de 2e Koning dwarsstraat no. 24, te Helder, groot 76 centiaren. 4. Het huis en erf naast het vprige perceel no. 26, groot 74 centiaren. 5. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 28, groot 85 centiaren 6. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 30 groot 80 centiaren. 7. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 32, groot 88 centiaren. 8. Het huis en erf naast het vorige perceel no. 34, groot 89 centiaren. De perceelen onder nos 3 tot en met 8 afzonderlijk en in verschillende Com binatiën. Te bezichtigen Woensdag 22 en Donderdag 23 December as., van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris BEECKMAN, Weststraat 43. B Telefoonnet Helder. Abonnement van af 20 ct. per week. Huishoud- aansluiting. vanaf 2% ct. p. dag, d i. f10. - p. jaar. f2.50 entrée. Gewone aansluiting. vanaf 81/, ct. p. dag, d.i. f30.— p. jaar. f15 entrée. Nieuwe Huishoudaansluiting: T. D. DETMERS, Havenplein. Mevrouw BEECKMAN Van Citters, Weststraat 43, vraagt voor de maand Januari, een nette NOODHULP. Spreekuur Zaterdagmorgen voor twaalf en 's avonds na 7 uur. Mevrouw RAPPARD, Binnenhaven 39, vraagt tegen 1 Februari een flinke DIENSTBODE als meid-alleen. Zich in persoon aan te melden des avonds na half acht. Gevraagd voorde STOOMWASSCHERIJ Wilhelminastraat, aankomende Mangelmei«jes, om dadeiyk in dienst te treden. GEVRAAGD te Heer Hugowaard, met 1 Januari voor Kantoorwerkzaamheden, een JONGMENSCH, of een gepensionneerde Fr. brieven onder letters P.A., aan het Bureau van dit blad. BIJVERDIENSTE voor Heeren en Dames uit eiken stand. Adressen schrijven. 1000 adressen f8.— bijverdienste. J. TIETHOFF, Neviges, Rhld., Siebe- neicherstr. 119, Duitschland. Briefporto 12'/, ct. Briefkaart 5 ct. WORDT GEVRAAGD om halve PLAATSING voor 2 beste Merrie- Veulens, van goede afkomst, tot hun derde levensjaar, door P. PAARLBERG, Koegras, gemeente Callantsoog. Tegen billijke voorwaarden aangeboden een vrije Voorkamer met pension, in 't centrum der gemeente. AdresBureau van dit blad. TE HUUR. Te huur tegen 1 Januari het WOONHUIS, Kanaalweg 2. thans bewoond door den Heer Robaart. AdresKerk gracht 50. TE HUUR een Heerenbehui zing, Binnenhaven 1b, practisch uit zicht en geheel naar de eischen des tijds ingericht Huurprijs f350. Te bevragen: Kanaalweg no. 141. Te huur het Heerenhuis a/h Ankerpark no. 21, voorheen bewoond door den WolEd. Gestr. Heer Van Laer, bevattende: 6 Kamers, Badkamer, Keu ken, Bijkeuken, enz. voor f400 per jaar. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een ruim WOON- en WINKEL HUIS met groot ERF, op een der beste stand van de Spoorstraat (No. 71.) Adres J. BREET Jr., Molengracht 30. TE HUUR Een Heerenhuis a./d. Parallelweg, zeer gerieflyk ingericht, 5 kamers, gas- en waterleiding. Huur f20.— p. maand. Direct te aanvaarden. Te bevragen: Keizerstraat 15-17. TE HUUR het HEERENHUIS met TUIN, Molengracht 5, thans be woond door den WelEd. Gestr. Heer KETNER en het opnieuw gerestaureerde HUIS, Ankerpark 3. Beide perceelen hebben een riant uit zicht en zijn van alle gemakken voorzien. Adres: Molengracht 4. TE KOOP een groote, nieuwe Jachtboot, voor twintig gulden. Adres: Bassingracht 55a. Nieuw 1 Nieuw I eene feesttractatie, warm of koud te eten. In alie goede winkels voorradig. 10 CENT. VERGUNNING te koop aangeboden. Brieven Nomm. 109, aan het Bureau van dit blad. TE_ KOOP een Woonhuis in de Spoorstraat hoek 2de Vroonstraat, zeer geschikt voor Winkelhuis. Adres H. VAN PELT, Vosstraatno. 12. TE KOOP. Eerste kwaliteit Glansverf. Snel drogend. Wit 35, Wit 33, Geel, Blauw en Bruin 30 en Grondverf 27 cent, by de vyf kilo. Bestelling per briefkaart. KLEIN, Café, Helder. TE KOOP- een blok nieuw gebouwde HUIZEN, ook afzonderlyk. Brieven franco onder motte „Huizen', aan het Bureau van dit blad. BOUWTERREIN, benevens geriefelijk ingerichte en solide HUIZEN te koop aan de JanzeDstraat No. 70, 76 en 78. Adres Firma GEBR.v. PELT, Weststr. 110, Vosstr. 12. Ly'ders aan deze zoo vreeselijke ziekte, kunnen daarvan binnen acht dagen, vol komen genezen worden. Bewijzen voorhanden. Br. fr. onder letter A., Bureau v. d. Blad. Premie voor solide gebouwen f 0.50 per f1000. Poliskosten slechts f0.50. KANTOOR: ^KEIZERSTRAAT 103. J. KORVER, Voor de a.s feestdagen bereid van lste kwaliteit grondstoffen uit de Melkhroodbakkerij van L. A. y. HEES, Oranjestraat 13, zijn de beste. „De Korenbeurs". J. EDENS, Slnisdijkstraat 76 Universeel Ochtendvoeder voor Hoenders, 30 ct. per 5 pond. Gemengd voeder, 35 ct. per 5 kop. Voeder voor Leeuweriken, Lijsters, Kanaries enz. Tarwe, Mais, Gerst, Haver enz. tegen concurreerende prijzen. FOTOGRAAF, KANAALWEG No. 3. Atelier geopend alleen op de dagen Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag S Op afbetaling: Gouden en zilveren voorwerpen. Horloges, Ringen, o Klokken, Wekkers, Jg enz. enz. O is bij Sluisdijkstraat 74. w CD erf- CO O CD Pd ca Pd 1 Bijzondere aanbeveling- der WIJNEN WIJNHANDEL engros en detail. van G. JOH. v. d. LEE, 2e Molenstraat 156-158. Telef. Interc. no. 121. PRIJSCOURANTEN op aanvraag. Bestellingen worden gaarne bezorgd. Per sneltrein ontvangen Gerookte Engelsche Sprot, 8 ct. per ons. Groote Spekbokkings, 5, 4 en 3 cent. Groote Bootsmansharing, 5, 4 en 3 cent. Gemarineerde Haring, 5 cent. Haring om te marineeren, f 1.75 per honderd stuks. WAAS. Spoorgracht.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2