Bijvoegsel van „'I Vliegend Blaadje", van Woensdag 29 Dec. 1909, Texel, 26 December. Niet alleen met den hooioogst is 't in dit jaar verbazend tegengevallen, doch ook voor den groei van zeegras schynt de koele, on stuimige zomer, hoogst ongnnstig te zijn geweest. Wierdrogers, die anders 's winters van 300 tot 1000 pakken zeegras in de sloot hebben liggen om te ververschen, hebben nu nauwelijks de helft van dezen voorraad. Voor hen, die daardoor in hoofdzaak het bestaan vinden, geeft dit eene geduchte misrekening. De uitvoering in het hólel «Texelop den tweedon Kerstavond gegeven ten bate van de Algemeene Bewaarschool te Don Burg, mag uitmuntend geslaagd heeten. Ook het goede doel dat er mede beoogd werd, is door de uitvoering zeer gebaat. De rederijkers kamer .Tavenu- te Oudeschild, had veel .succes met de opvoering van De Eer", van Sudermann. 't Was een moeilijk stuk, doch de rollen bleken in goede handen te zijn. Texel, 27 December. De heer C. A. de Braai, die 20 jaren achtereen fungeerde als voorzitter van de afd. .Texel" van het N. O. Gwonschte niet meer voor eene herbenoeming in aan merking te komen. De afdeeling benoemde hem tot eerolid. Tot voorzitter van genoemde afdeeling is nu gekozeu de heer J. Daalder-Dz. Tot diakenen der Doopsgezinde Gemeente te Burg, Waal en Oosterend zijn gekozen voor Den Burg de heer J. A. Eclman en voor Oosterend J. J. Boeper, terwijl voor Waal eene herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren J. J. Bakker en Joh. J. Keyser. De watervoorraad in de polders blyft nog zeer groot. Vooral in polder fWaal en Burg» staan byna alle landeryen geheel onder. De wegen zyn nog slecht en de binnen wegen zoo goed als onbruikbaar. Wieringen. De steigers aan de Haukes zyn door den Burgemeester van Wieringen verkocht aan den heer S. Zomerdyk te den Oever, voor de som van f36. J. 1. Zaterdag, Zondag en Maandag zyn alhier te WeBterland, Hippolijtushoef en Ooster- land de jaarlyksche kerstfeesten gehouden, voor de kinderen van de verschillende Zon dagsscholen. Het kerstfeest te Hippolytushoef werd opgeluisterd door de zangvereeniging ,Nieuw Leven"; dat te Oosterlaud door de zangvereeniging .Excelsior". Ds. A. J. Reinders te Oosterland c.a. heeft bedankt voor het beroep te Heer-Hugowaard Anna Paulowna. Zondagavond, 2en Kerstdag, gaf de zang vereeniging //Zanglust", onder directie van den heer A. de Boer eene openbare uit voering in Veerburg, voor eene stampvolle zaal. By den aanvang heette de heer de Boer allen hartelyk welkom, bracht in 't midden dat aan de voorbereiding dezer uit voering veel zorg is besteed, doch hoopte, dat ieder voldaan van hier mocht gaan. Het programma vermeldde vijf zangnum mers en .Oom Samuel" operette in 2 be drijven. Wy kunnen constateeren dat deze uitvoering zeer goed is geslaagd. De zang nummers werden correct en met de noodige nuanceering weergegeven en de operette voldeed bovenmate. De verschillende rollen waren in zeer goede handen. En van spel en van zang was blykbaar veel werk gemaakt. Aan de stilte, onder zooveel aanwezigen, was merk baar dat ieder genoot, terwijl niet zelden de zaal het uitproestte om de verschillende komische tooneelen. By 't slot een daverend applaus, waarna de maskoradewals opnieuw werd gezongen. De heer de Boer bedankte drie personen, die geeu lid dor vereeniging zijn, voor hunne medewerking, n.1. mej. C. de BoerBlanke voort voor hare pianobegeleiding en de heeren H. L. Muller en Jb. de Vries voor het vervullen hunner rollen, deelde mede dat Zondag 2 Januari 1910 dezelfde uit voering gegeven zal worden ten bate van .Liefdadigheid naar Vermogen" en beval de inteekening op de lysten voor deze nut tige instelling by alle ingezetenen ten zeerste aan. Burgerlijke Stand gemeente Texel. Van 18 tot 23 Dec. 1909. ONDERTROUWD: 1 GETROUWDf Geene. OVERLEDEN GEBORENPietertje Annetje Geertje, d. v. Jan Adrianus Gerardus Alderlieste en Wel moet Rikkenberg, (Eierlaud.) Auke, x. V. Hendrik Jan Boon en Antje Dop, (Spang.) Sybrand Gerrit, z. v. Herbertus Pieter Kievit en Catrina Hendriks Outhuys, Gesina Trijntje, d. v. Herbertus Pieter Kievit en Catrina Hendrika Outhuys, (P. H. Polder.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5