3 JAARLIJKSCHE UITVERKOOP, Nog slechts korten tijd Alle OPRUimiNGS-ARTIKELEN OUDKERK VAN PRAAG. Nieuwsberiohten. Marktberichten. Stoomvaartberichten. Marine en Leger. Advertentiën. Aan de Leden der Ned. flerv Kerk. „ST. BARBARA". MARIWECLOB TE HELDER. Het Hotel Café Billard, P GROOT. Aanbe»tedliig §;mj iiuiii iu miui moeten beslist weg*. Ons spoed IJ naar Tweede Blad. HELDER, 21 Januari. De „Mars". Het stoomschip .Mars' is hedenmorgen vlot gekomen, en door de Duitsclie sleepboot rMöwe1 naar IJmuiden"overgebracht. Het Btoomsohip strandde in den morgen van den 13 November 1.1. Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. De afdeeliug Helder van het Centraal genootschap voor Kinderherstellings en vacan tiekolonies hield gisteravond in .Tivoli" een vergadering. De Voorzitter, de heer ;M. H. J. Groenendijk, opende met een welkomst woord de bijeenkomst, waarna de Secretaris, de heer T. van Henaden, achtereenvolgens de notulen en het jaarverslag las, die beide onder dankzegging goedgekeurd werden. Uit dit verslag bleek, dat uit den aard der zaak het eerste jaar veel werk was verricht, om de afdeeling te vestigen. Men was even wel toch in de gelegenheid geweest één meisje naar de gezondheidskolonie te Nun- speot te zenden. Het verblijf aldaar was voor het lichamelijk welzijn van het kind zeer bevorderlijk geweest8,6 K.G. was het in gewicht toegenomen. De afdeeling telde- 11 donatenrs, 67 leden en 4 begunsti gers. Om de kas te stijven werd ten voordeele der afdeeling 22 November door eenige artisten een concert gegeven, dat f 106,82 opbracht, terwijl de tooneelver- eeniging T.A.V.E.N.U. de toezegging heeft gedaan oen voorstelling te zullen geven ten bate der vereeniging. De afdeeling heeft geen deel kunnen nemen aan de algemeene beweging hier te lande tot stichting van een nieuw koloniehuis. Met den wensch, dat do afdeeling moge groeien en bloeien tot heil van de Heldersche jeugd eindigde het verslag. Hierna deed de penningmeesteres, mevr. A. M. MetzelaarDenker Huneman, rekening en verantwoording. De ontvangsten hadden bedragen f 218.49, w.o. f 112 aan contribu- tiën en f 106.32 aan opbrengst van een con cert. De uitgaven waren f 69.84, zoodat er een batig saldo was van f 148.65. Een com missie, bestaande uit de dames M. Raebel, M. C. M. de Haas en den heer Dr Krijne, word aangewezen, om de administratie na te zien\ en in de plaatselijke bladen verslag omtrent hare bevinding uit te brengen. VervolgenB bracht de afgevaardigde, de heer Groenendijk, verslag uit van de door hem bezochte algem. vergadering, die 24 April I.1. te Haarlem was gehouden. Nog werd na eenige bespreking de contri butie, die aan het Hoofdbestuur moet afge dragen worden en minstens f 5.bedraagt, vastgesteld op f 10. De twee bestuursleden, de dames A. M. MetzelaarDenker Huneman on J. H. de Lang, die aan de beurt van aftreding waren, werden herkozen en tot afgevaardigde naar de Algem. verg., die te Amesfoort zal wor den gehouden, werd gekozen de heer Groe nendijk en tot diens plaatsvervanger de heer Van Heusden. Hiermede was de agenda afgehandeld, maar eer tot sluiting der vergadering werd over gegaan, kwamen nog od ierscheidene zaken ter sprake. Zoo werd aangedrongen, om zoo veel mogelijk steun te verleeuon aan het comité »ter wille van het kind," dat zich ten doel stelt een nieuw kolonie-huis te stichteneen opwekking gedaan, om te trach ten het ledental uit te breiden, opdat men gelegenheid heeft, vele kinderen uit te zen den. Voor deze propaganda werd vooral de hulp der pers ingeroepen. De voorzitter bracht art. 4 van de statuten in herinnering, waarbij bepaald wordt, dat ieder het recht heeft uitzending van één of meer kinderen aan te vragen en deelde mede, dat reeds 6 aanvragen bij het bestuur zijn ingekomen. Hy en dr. Kruijne zullen de kinderen ge neeskundig onderzoeken en die het meest in aanmerking komen, uitgezonden worden. Waarschynlyk zal dit jaar een 5- of 6-tal een kolonie kunnen bezoeken. Nadat nog medegedeeld was, dat mevr. Beeckman gaarne capsules, theelood, oud koper enz. van de verzamelaarsters in ont vangst neemt, dat voor het goede doel ver kocht wordt en zy ook genegen is kleederen, zooals ondergoed, mantels, schoenen enz voor de uit te zenden kinderen in ontvangst te nemen, >(?ordt de vergadering gesloten. Declamatie-avond Henri Dekking op 31 Januari. De secretaris van het „Nut" te Zierikzee schrijft: „De voordrachten van Henri Dekking leveren ondergeteekende aarzelt geen oogenblik het te verklaren een groot en waar kunstgenot. De beschaafde toon, de eenvoud iu het optreden, de van hoog kunstgevoel sprekende zeggingswijze vonden by ons auditorium steeds de grootste waardeering." De secretaris van Wageningen schryft: „Dat dezelfde spreker voor een Nutsdepar- tement, waar de voordrachten uit den aard der zaak telkens vrijwel door dezelfde men- schen worden bijgewoond, 10 maal achter elkaar wordt uitgenoodigd en dan ieder keer een volle zaal vindt, is wel het beste bewijs, dat die spreker bij uitnemendheid de kunst verstaat het pnbliek te' boeien, zoowel door onderwerp, als door voordracht. Men weet niet wat in Henri Dekking meer te bewon deren, het kolossale geheugen van den spreker of zyne wijze van voordragen, waarvoor met recht geldt: eenvoud is het kenmerk van het ware." Brieven voor Hr. Ms. „Tromp". De dir.-gen. der posteryen en telegraphie maakt bekend dat 24 Jan. met den trein 6.32 m. en 26 J&n. mat den trein 4,35 a. Amster dam—Emmerik eene brievenmaal zul worden gezonden aan Hr. Mr. pantserschip .Tromp" te Port-Said. In deze brievenmalen zullen worden opge nomen de brieven en andere stukken bestemd voor gonoemd sship, welke voldoende gefran keerd zijn en van de daarvoor vastgestelde aanduiding (twee elkander snydende lijnen op het adres) zyn voorzien. Lek gesprongen. Het Nederlandsche stoomschip .Danae", gisteren van Rotterdam vertrokken naar de Levant, is hedennacht in de Noordzee lek- gesprongen en te IJmuiden binnengeloopen, waar het echip door duikers zal worden onderzocht. Jhr. Mr. A. Roëll, burgemeester va Arnhem, wordt van verschillende zyden g< noemd als burgemeester van Amsterdam. O aan hom gerichte vragen werd geantwoord alle berichten voorbarig". Hevig onweer. Eergistereunacht is gedurende een hevig onweer, de N. Herv. kerk te Oudkarspel ge troffen. Er is geen brand veroorzaakt, doch de toren en het dak der kerk leden zeer belangrijke schade. Moord en poging tot zelfmoord. Omtrent het drama dat zich Woensdag avond by het gebouw der Rijksverzekerings bank te Amsterdam heeft afgespeeld, kannen we nader mededeelen dat de naam van het vermoorde meisje is Johanna van Driest. De moordenaar heet J. Vlootman. Hy werd gis- toren juist 21 jaar. De twee jonge menschen, die dicht bij elkander in de Saenredamstraat woonden, hadden reeds eenigen tijd verkeering, echter zeer tegen den zin der oudera van het meisje, die den omgang hunner eenige dochter met een minder gunstig bekend staanden jongen man niet konden goedkeuren. Hun aandrin gen om de verkeering te verbreken, bleef niet zonder gevolg; reeds meermalen had hun dochter aan Vlootman te kennen gegeven dat het maar beter was van elkander te scheiden. Kort en goed aan de verhouding een einde maken moet het meisje niet hebben gedurfd. Vermoedelyk heeft Vlootman, die loop knecht van beroep is, haar Woensdag bij het uitgaan der coraettenfabriek van de firma De Waal aan de Keizersgracht, waar ze werkzaam was, opgewacht, haar naar het eenzame veld medegetroond en daar zijn noodlottig plau volvoerd. Hij moet reeds vroeger met de politie in aanraking zyn geweest. De revolver, welke in de hand van den moordenaar werd gevonden, en in beslag werd genomen, bevatte vyf ledige hulzen en nog één scherpe patroon. Gelyk we reeds meldden had het meisje twee schotwonden, hij slechts ééne. Twee schoten moeten dus gemist hebben. Het wapen functionneerde niet geheel goed, daar het magazyn by het overtrekken van den haan niet draaide. Dit moet Vlootman dus met de linkerhand na elk schot hebben gedaan. De geneeskundigen van het Wilhelmina- gasthuis konden gisteren nog niet toestaan dat Vlootman door de politie werd gehoord. Het Koninklijk Gezin! Wij lezen in de Haagscho Kroniek der N. Gron. Ct.: Indien het Hof dit jaar naar de hoofdstad gaat, wat nog onzeker is, zal het tydstip voor dit bezoek eerst worden bepaald na de be noeming van het nieuwe hoofd der gemeente. En nu is de quaestie deze, dat de Regee ring nog al eenige moeilykheid schynt te ondervinden in bezetting van den gewichtigen post van eersten magistraat der hoofdstad. Evenmin als de heer Zimmerman de burge meester van Leeuwarden, schynt jhr Roëll, de burgemeester van Arnhem, in stryd met de deswege in omloop gebrachte geruchten, wer kelijk voor het hooge ambt te zyn aangezocht. Wel moeten er besprekingen hebben plaats gehad met een paar, ook op politiek terrein ir bekende persoonlijkheden, maar de lust om de plaats van den heer v. Leenwen in te ion, blijkt niet zeer groot en zoo zou het niet onmogelyk kunnen zyn dat de vacature gedurende een betrekkelijk langeu tyd onver vuld bleef en 't ambt door den oudsten wet houder waargenomen werd. In dat geval zon het Voratelyk bezoek vermoedelyk voor dit jaar achterwege blijven. Maar zelfs indien de zetel van mr. Van Leeuwen al spoedig werd bezet, beweert men dat het nog onzeker is of de Koninklyke familie in 1910 de hoofd stad zal bezoeken, en zulks in verband met geheel andere, niet nader te omschrijven re denen van huiselyken aard, waaromtrent men dan eerst later zal worden ingelicht. Dr. G. A. J. van der Sande. f De «Arnh. Crtschrijft Te Soerabaja is op 46-jarigen leef tyd aan hersenvliesontsteking overleden dr. G. A. J. van der Sande, officier van gezondheid le klasse bij de marine. De naam van dr. v. d. Sande was o. m. bekend door zijn onderzoekings tocht in 1903 op Nieuw-Guinea. Over dezen tocht schreef de overledene een werk, waarvoor Utrechtsche Universiteit hem tot dr. honoris causa benoemde, een onderscheiding, die by de marine by menschenheugenis niet was voorgekomen. Zelfmoord. Over een zelfmoord, die Zondagnacht te Antwerpen plaats had, schryft het Handels blad van Antwerpenhet volgende De 29-jarige Emma A., eene winkeljuffrouw in een magazyn der Meir, leefde met een gepensionneerden kapitein-bevelhebber van het 3e lanciers te Brugge, geboortig in Amerika, en die ook reeds in Congo eenen diensttijd heeft uitgedaan. Zondagavond waren beiden uitgegaan en hadden in het Café »Métropole" verschillende glazen gedronken, zoodanig, dat ze beiden min of meer goed gedaan waren. Rond half twaalf kwamen zy thuis en gingen met den broer van den gepensionneerden kapitein nog eerst avondmalen. Om eene nietigheid ontstond rond 1 uur ruzie tusschen beiden. Zij gaf hem plots een slag in het aangezicht en hy, vreezende voor zijn kunstmatig oog, ontstak in woede en ant woordde eveneens met klinkende bewyzen, zoodanig, dat zyne gezellin ten gronde viel. Zy stond weer op, ging naar boven en van op de trap riep zy nog om vergiffenis, zoo ze hem eenig kwaad had gedaan. Daarna hoorde men een revolverschot. Het meisje had met haren eigen revolver van klein kaliber een kogel in den rechterslaap gelost, en was reeds dood, toen een gebuur, dokter Holemans, ter plaatse kwam. De gepensionneerde kapitein was zoo wan hopig» dat hy naar zijn .Browning" greep. Dokter Holemans had juist zijne bedoelingen begrepen en slaagde erin, de uitvoering van zyn wanhopig besluit te voorkomen. Erfenisverdeeling. Maandag jl. werd in de .Société Générale", te Brussel, tusschen de prinsessen Louise, Stefanie en Clementine van België, de nala tenschap vun haren vader voorloopig verdeeld. Aan de vertegenwoordiger van ieder der prinsessen werd ongeveer 6l/i millioen toe gekend. Tydens deze verdeeling gebeurde het vol gende: De vertegenwoordiger van prinses Louise had, in haar naam, met haar schnld- eischers de volgende overeenkomst gesloten de 6 millioen aan prinses Louise toegokend, moesten in drie deelen verdeeld worden: lo. Twee millioen zouden in de Bank blijven om de betwiste schulden, die twee millioen beloopen, te betalen; 2o. twee millioen zou den dienen om de erkende schulden te be talen; 3o. twee millioen zouden onmiddellijk ter beschikking van de prinses gesteld worden. Maandag namiddag dus, zoo deelt de „Nieuwe Gazet" mede, verliet de vertegen woordiger van prinses Louise de bureelen van de „Société Générale", en liet er een som van ruim 6 millioen op den naam van de prinses. Hy was nauwelyks tien minuten weg, of een deurwaarder kwam, met een vonnis, denzelfdendag door den voorzitter der rechtbank van eersten aanleg van Brussel uitgesproken, om beslag te leggen op de millioenen der prinses, op eisch van zekere mevr. Stoger, als waarborg voor twee onbetwistbare schulden: lo. een schuld brief van ongeveer 500.000 fr. door prinses Louise geteekend; 2o. Een lyfrente van 1000 kronen per maand, door prinses Louise ten voordeele van mevr. Stoger toegestaan. Waarom Omdat deze dame de prinses hulp geboden had om uit het sanatorium te ont snappen, waar zy voor gezondheidsredenen opgesloten was. En alle dagen komen er nu nieuwe schuld vorderingen uit den hoek! Het schynt dat prinses Louise wel vyftien millioen frank schulden heeft. De gekste dingen worden vernomen betreffende den aankoop van juweelen, meubelen en kasteelen. Meer dan ooit blykt het dnidelyk dat men de prinses letterlyk geplukt heeft! Brand in het parlementsgebouw te Konstantinopel. Berlyn, 19 Januari. Een Wolff-bericht uit Kpnstantinopel van hedenmorgen halftwaalf meldt, dat hedenmorgen in het paleis van Tschiragan, dat voor parlementsgebouw is ingericht, brand is uitgebroken. De brand is ontstaan door het springen van het verwarmingstoestel van den Senaat. Ten gevolge van den hevigen wind, stond het gehoele paleis in minder dan een uur tyds in vlam. Het parlementsgebouw is geheel en al ver woest, slechts enkele stukken muur zyn I ven staan. Vele kunstschatten en de archieven van het parlement zijn verbrand. De schade wordt geraamd op 10 millioen T.p. Mijnongeluk. Londen, 19 Jan. Ten gevolge van een ongeluk met de lift kwamen in de Hattonrigg- kolenmyn te Bellshill in Lanarkshire acht mijnwerkers om het leven. Mijnongeluk. Te Gelsenkirchen is in de myn Holland een ongeluk gebeurd, waardoor zes myn- werkers begraven zynzy waren bezig op 40 meter onder den grond een muur op te trekken, toen plotseling een deel van den wand instortte. Men hoopt dat de begra ven arbeiders, die teekenen van leven ga ven, er in geslaagd zyn in een nis onder het reeds gereed gekomen metselwerk te vluchten. De myndirectie laat krachtige maatregelen nemen om de menschen te redden. Eergisteravond verklaarde een man der reddingsbrigade, dat hy zich door tee- kens met de begravenen had kannen on derhouden zij waren allen zes nog in leven. In vier dagen hoopt men met het uitgra ven zoover te zijn, dat de opgesloten man nen aan den dag knnnen worden gebracht. De reddingsarbeid moet zeer voorzichtig gebeuren, daar het instorten van steenen of aarde niet alleen de redding zon knnnen bemoeilyken, maar ook de redde» zon knn nen bedelveu. De reddingsploeg acht op het igenblik redding mogelijk, zoo de begra ven werklieden maar voldoenden luchttoe voer hebben. De verkiezingen in Engeland. Gisteren waren gekozen 162 unionisten, 137 liberalen, 28 leden van de arbeiderspartij, 53 nationalisten. De nnionisten winnen 72 zetels, de liberalen 9, de arbeiderspartij wint 1 zetel. Overetrooming in Frankrijk. Bezanen, 20 Jan. De Doubs is 7 M. ge wassen. Veaujanconrt en Monbéliard staan onder water. AUe kelders te Besan<;on zyn ondergeloopen. De Doubs heeft een hoeveelheid hout, ter waarde van een millioen fres., weggespoeld. Acht en veertig uur achtereen geregend. Te Belfort en in de omBtreken heeft het acht-en-veertig uur achtereen geregend. Op tal van plaatsen zyn overstroomingen voorge komen. Ook in Vogezen heeft men overlast, van het water. De Moesel is buiten haar oevers getreden en het spoorwegverkeer tus schen Bussang en St. Maurice is gestoord. Lachen is gezond I In het hygiënische genootschap te 's- Gravenhage heeft eergisteravond dr. A. Soesman een voordracht gehouden over De hygiëne van den lach. De lachbeweging, zoo betoogde spreker, ontstaat door een prikkeling der spieren, waarbij komt een geestelyke factor van genoegen. De gemoedsaandoening heeft grooten invloed op den lach. Aristotelea meende dat alles wat leelyk is aanleiding gaf tot den lach. Cant was van oordeel dat alles wat onverwacht komt aan leiding geeft tot den lach. Zoo herinnerde spreker aan de bekende anecdote van twee dames die tydens een drama een gesprek voerden en waarby tydens een onverwachte pauze plotseling weerklonk: .en ik bak ze met boter", waardoor het drama fiasco maakte. Vooral het styve werktuigelyke wekt den lachlust op, gelijk spreker al weer met een paar voorbeelden duidelijk maakte. Zoo ver telde hy o. a. van douanen die hulp ver leenden bij een schipbreuk naby Dieppe en bij de schipbreukelingen gekomen, vroegen hebt ge niets te declareeren Een afge vaardigde die een minister interpelleerde over een moord in den trein, zeide„niet alleen dat die moord in den trein gepleegd is, maar de moordenaar is, in strijd met het Spoorwegreglement, aan den verkeerden kant uit den trein gesprongen". Nog tal van voorbeelden hualde spreker aan om aan te toonen hoe de lachlust wordt opgewekt. Het gaan zitten, het eten, drinken en an dere handelingen kan aanleiding geven tot lachen, hetgeen de clowns maar al te goed weten. De lach is ook een kastijding van alles wat zich niet aanpast bij het maatschappelijk leven en als zoodanig is de lach een sociaal gebaar. Hierna schetste spreker, volgens het ver slag van de .N. Ct"., den invloed welken de lach heeft op lichaam en geest, lichtte dit weder met tal van voorbeelden toe en ging in het tweede gedeelte van zyn voor dracht na wat de hygiënische waarde is van het lachen. Het temperament, de sekse en de nationali teit hebben grooten invloed op het lachen. Op het kind werkt de lach geestelyk en lichamolijk zeer goed. Het lacheD doet het bloed vlugger oircu- leeren, congesties worden daardoor uitge sloten en proefondervindelijk is gebleken dat aangename gewaarwordingen van gunstigen invloed zijn op de verschillende organen. Opgewektheid geeft kracht, maakt een mensch breed, vergevensgezind, optimistisch. Gemis aan kracht maakt prikkelbaar, egoïstisch, berekenend. Daarom, zegt spreker laat een kind lachen, gul lachen, hartelyk lachen, maar wek den lach by kleine kinderen niet op door gekittel en gemol. Dat acht hij ab soluut verkeerd. Naar spreker's oordeel lachen wy Hol landers veel te weinig; wy zyn den over gang tot het flegmatische Engelsche ras en steken wat optimisme aangaat ongunstig af by onze naburen, de Franschen en Duitschers, die by al hun lachen toch zeer degelyk werk leveren. Het is noodig dat wy ons nu en dan eens overgeven aan de reine, heerlyke, frissche boert. Kinderlyk te kunnen mede- lachen is een gave van heilzame soort. Kameraadschap, solidariteitsgevoel, breedheid van opvatting, optimisme worden bevorderd op dit ondermaansche tranendal door den gullen lach. Uit den Omtrek. Texel, 20 Januari. Het stoomschip „Ada van Holland thans eigendom van T. E. S. O. is heden naar elders vertrokken tot het ondergaan van eenige herstellingen. Daarna zal zy eenigen tijd den dienst vervullen voor het stoomschip De Dageraad". Even als véór Januari worden ook na nog elke week belangryke hoeveelheden stroo uit de polders naar elders uitgevoerd. De pryzen hebben voor hier een ongekende hoogte bereikt. Er wordt n.1. besteed tot f21.per 1000 K.G. stroo. Wieringen. Woensdag 19 Januari j.1. hield de Nats- vereeniging .Oost Wieringen" te Oosterland een feestelijke by eenkomst in het lokaal van den heer J. Vroom, aldaaren ze heeft feest gevierd in den waren zin deB woords. De opkomst was zeer goednadat de voor zitter JDs. Reinders de talrijke aanwezigen een woord van welkom had toegeroepen, werd door den heer Jonkers de ry der voor drachten begonnen met «Een vers dat als een nachtkaars uitgaat". Daarna droeg de heer C. Bosker voor Noar de Mert eweest" welke voordrachten zeer in den smaak van de aanwezigen violen. Nu kwam aan de beurt het blyspel „Rooie Sander", dat zoor verdienstelijk werd opge voerd en allen soms hartelyk deed lachen. Tot slot werden nog een paar stukjes ten beste gegeven door de heeren Bosker en Jonkers en was hiermede het programma geëindigd. Muziek en dans deden echter nog velen eenige oogeublikken gezellig samenblijven, en toen eindelyk het klokje van scheiden sloeg, was zeker aller wenschmoge de vereeniging •Ooet-Wieringen" steeds in om vang en kracht toenemen en ons nog vele genotvolle avonden verschaffen. In het vorig nummer kwam voor een berichtje over een lezing betreffende .Onder linge verzekering van landbouwarbeiders" dit moeBt echter zyn «een lezing ten doel hebbende, de oprichting eener boerenleen bank", welke lezing zal worden gehouden Maandag 24 dezer. Anna Paulowna. Beroepen by de Nederd. Herv. Gemeente albier Ds. Hopster te Ossendrecht. Voor do aanstaande verkiezing van oen lid voor den Gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heer H. v. Haatten door de beide kiesvereenigingen te Breezand en de heer Jb. Schrieken door het kiescomité aan de Kleine Sluis. Schagen, 20 Jan. Aangevoerd 8 paarden f 80 a 180 0 stieren en ossen f 0 a —0, 2 stieren f 150 a 160, duiven f OaO, 10geldekoeien F110 a 160, 75 vette id. f 160 a 295, 5 kalfkoeien f 140 a 210, 0 vaarzen f a 00 kokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a - 80 nuchtere kalveren f7 a 21, rammen f a 00. 0 magere schapon fa vette id. f af 336 schapen (overhouden) f 12 a21.lammeren f0 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 7 magere varkens f 14 a 16, 58 vette id. per Kg. 48 u 52 ct, 40 biggen f 9.— a 18.150 konynen f 0.50 a 1.50, 200 kippen f 0.60 a 1.50, zwanen f 400 Kg. boter f 1.30 a 1.40, 3000 kipeieren f4.a 5.60 eenden dito f0.75 a 1.25, per 100, veulens fa f060 eenden f 0.75 a f 1.25. Stoomvaart-Maatschappij-Nederland. Ambon vertr. 19 Jan. v. Kopenhagen n. Hamburg en pass. 20 Jan. lloltenan. Java, v. Batavia n Amsterdam, pass.20Jan.Quessant. K. W. 111 arriv. '20 Jan. v. Bataria te Amsterdam. Koningin Wilhelmina, v. A'dam n. Batavia, vertrok 20 Jan. van Qenun, Rotterdamsche Llotd. Goentoer, v. R'dam n. Batavia, pas. 19 Jan. Quessant. Menado arriv. 19 Jan. van Rotterdam te Sabang. Ternate, v.Madras n. Londen vertr.19 Jan.v.Port-Stid. Gedé, v. Batavia n. R'dam, vertrok 20 Jan. van Tanger. Wilis, v. R'dam n. Batavia, arriv. 20 Jan. te Padang. Koninklijke Hollandsche Llotd. Eemland, v. A'dam n. Buenos-Ayres, vertr 18 Jan. v. Rio Janeiro. Hollandia, van A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres, vertr. 20 Jan. v. Dover. Ministerieelc Beschikking. Gelast de navolgende plaatsingen enz. met 1 Februari: luitenants ter zee 2e kl. C. Mörzer Bruijns, geplaatst aan boord Hr. Ms. ïFriesland", J. M. de. Booy, thans dienende aan boord van voornoemden bodem, op non-activiteit gesteld, en buitengewoon adelborst by de Kon. Marine-reserve G. Butter, geplaatst aan boord Hr. Ms. »Atjeh». Visscherijberichten. Nieuwedicp, 18 Januari. Aangebracht door sar- dijnvisscherslOO mandjes sardijn, opbrengst f0,60 a f 0,85 per mandje. 19 en 20 Januari. Niets aangebracht. Bargelee Stand gemeenta Helder. Van 18 tot 20 Januari. ONDERTROUWD: M. Smit en G. Knop. G. J. Vinck en J. Holtman GETROUWD: W. Hansen en A. S. v. Otteren. BEVALLEN: P. C. Plasmeijer geb. Struijk, z. A. Salm ^geb Beijen, 2 zoons. J. M. Melief geb. Boendermaker, d. J. P. Veenstra geb. van Leeu wen, z. W. C. van Leeuwen geb. Govers, z. OVERLEDEN G. Kuiper wed. L. van Wachen- doriï van Rijn, 79 j. N. Gauw, 14 j. G. Dilg, 6 m. Correspondentie. Het ingezonden stukje van X wordt, wegens te late inzending, in het volgend nummer GeborenMargaretha Elisabeth, dochter van J. J. SNEL en M. C. SNEL - Bruning. Huisduinen, 20 Jan. 1910. Ondertrouwd S. Roosendaal, i GRIETJE EELMAN, Helder, Alblasserdam, P. J. t Hoen. 20 Januari 1910. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag v. m. 10 uur en 's avonds 6l/g uur, Dr. P. A. KLAP, Herv. Predikant te Amsterdam. Onder-Afdeeling R.-K Volksbond. De uitgestelde vergadering zal nu plaats hebben op Woensdag 26 Januari a.s., des avonds te 8 uur. Namens het Bestuur: D. RAN. Rekeningen teu laste van het Boekjaar 1909 vóór I Februari a.s. indienen by den Penningmeester. HET BESTUUR GEOPEND aan den Kanaalweg 124. Goede consumptie Billijke prijzen. Aanbevelend, DONDERDAG 3 FEBRUARI a.s., 's morgens te 11 uur, zal ondergeteekende, voor rekening van den Heer G. JANNES, te Anna-Paulowna, in het logement van den heer MAREES, aan de Blauwe Keet te Koegras, aanbastedeni Het bouwen van een Boe renplaats met Boet en daarbij behoorende werken aan den School weg- te Koegras. Aanwijzing Zaterdag 29 Januari a.e., des voormiddags te half elf uur, op het terrein. Bestek en teekening vanaf Dinsdag 25 Januari f I.— per stel verkrijgbaar by ondergeteekende ^G. DE BEURS Gzn., Architect. KERKGRACHT 53. - HELDER. Mevrouw STAMMES, Westplein, vraagt tegen 1 Februari a.s. een nette DIENSTBODE, goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. GEVRAAGD een zindelijke Dienstbode, die met de wasch wil en kan omgaan. Adres Mej. DE HAAS, Hoofdgracht 22. GEVRAAGD een flink DAGMEISJE. AdresBinnenhaven 22. GEVRAAGD een net DAGMEISJE. Adresbureau van dit blad. GEVRAAGD een net DAGMEISJE. Adres: bureau van dit blad. Een net Dagmeisje gevraagd. Zich aan te melden, Spoorstraat 34. Een NAAISTER vraagt beleefd eenig NAAIWERK aan buis. Adres: bureau van dit blad. Een nette COSTUUM- en VER- STELNAAISTER, nog eenige dagen disponibel hebbende, zag die gaarne aan gevuld. AdresBr. fr. onder motto „Naaister", bureau vau dit blad. GEVRAAGD een nette COMMENSAAL. Adres Wed. L. DUNK, Basstraat 35. KANTOORWERK. Gevraagd ean net PERSOON. Br. fr. onder No. 71 aan DUINKER's Adv.-bureau Helder. Te koop een goed onderhouden REGULATEURKLOK. vdresFlorastraat 16. duurt de in de MANUFACTUREN-MAGAZIJNEN •a c o '5 42 Spoopgpacht 46 - IOI Kanaalweg 101% Spoopstpaat 52. Zondag vanal 13 uur G-BSLOTB1V.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5