HENRI DEKKING ihiasisaisisiisS mr iiAJL. -m Decfamatie-avond Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Vervolg der berichten Donderdags en Vrydags Openbare Vergadering Ds. NETELENBOS. Algemeene Heldersche Winkeliers-Vereeniging. ISI M. Laimbock's Tyroler Handschoenen. 0 S J.J.M.SMIT,Kanaalweg. Ij Blijkens bij het Dep, v. Marine ontvangen be richt, is Hr. Ms. pantserdekschip »Koningin Wil- helmina der Nederlanden", onder bevel van kapt,- luit. t. z. P. H. van Voorthuysen, 24 dezer te Port-Said aangekomen. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Rembr,, v. Batavia n. A'dam, vert. 21 Jan. v. Colombo. Billiton, v. A'dam n. Batavia, pas. 22 Jan. K. St Vincent Java arriv. 22 Jan. van Batavia te Arasterdam. R. Wilhelm., v. A'dam n. Batavia, pas. 22 Jan K d.A. Grotius, v. A'dam n. Bataviaarr. 23 Jan. te Southampt. K. W. II, v. A'dam n. Batavia arr. 23 Jan. v. Colombo. Oranje, v. Batavia n. A'dam, vertr, 22 Jan. v.Genua. Sumatra, v. Batavia n. A'dam, pas. 22 Jan. K. d. Arrai. Ambon, vertr.24 Jan. v. Hamburg n. A'dam. Celebes, v. Batavia n. A'daro, vertr. 23 Jan. v. Padang. Banda, v. A'dam n. Java, arriv. 24 Jan. te Padang. Nias, v. A'dam n. Java, pass. 24 Jftn. Point de Ualle. Rotterdamschk Lloïd. Besoeki arriv. 21 Jan. van Rotterdam te Batavia. Wilis arriv. 22 Jan. van Rotterdam te Batavia. Kediri vertrok 22 Jan. van Batavia naar R'dam. Malang, v. Batavia n. R'dam, arriv. 23 Jan. te Havre. Sindoro, v. Batavia n. R'dam, vertr. 23 Jan. v. Padang. Kawi, v. Batavia n. R'dam, vertr. 23 Jan. v. Port-Said. Rindjani, v. R'dam n. Batavia, vertr. 23 Jan. v. Perim. Goentoer, v.R'damn. Batavia, vertr.23Jan. v.Tanger. Gedé, v. Batavia n. R'dam, is 24 Jan. Wight gepass Medan, v. R'dam n. Batavia, arriv. 24 Jan te P.-Said. Menado, arriv. 24 Jan. v. R'dam te Padang. Koninklijke Hollandsche Llovd. Kernland, v. A'dam n. Buenos Ayres, arriv. 20 Jan. te Santos. Amstelland, arriv. 22 Jan. v. A'dam te Buenos Ayres. Delland. vertrok 23 Jan. v. Buenos Ayres n. A'dam. Hollandia, v. A'dam n. Brazilië en Buenos Ayres. vertr. 23 Jan. v. Vigo. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem V, v. Paramaribo n. A'dam, arriv. 21 Jan. 7.46 v.m. te Havre. Prins W illcm II, v. a'dam n. Suriname, pass. 23 Jan. Quensant.. Visscherijberichten. Nieuwediep, 22 Januari. Door garnalenvisschers aangebracht 20 manden schar, opbrengst f 1,50 a f 2,per mand. 24 Januari. Geen schuiten binnengekomen. Bargelijke Stand gemeente Helder. Van 21 tot 24 Januari. BEVALLENM. C. Snel geb. Bruning, d. N. Rike geb. IJfs, d. G. de Wit geb. van Marle, d. G. Quant geb. de Waard, z. OVERLEDEN: P. Keizer, 58 j. W. Ubas, 74 j. J. L. Vinken, 52-j. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Een sterk vergroote bloeddruppel. Wat aan het bloed zyn roode kleur geeft, is die massa kleine, microscopische lichaampjes, roode bolletjes* geheeten. Die roode bolletjes nemen de zuurstof op, dat groote levenselement, dat noodig, onmisbaar is voor het leven van ieder orgaan van ons lichaam. By den bloedarmoedige is het aantal dier roode bolletjes belangryk verminderd, en de zieke wordt bleek en zwak. Het is de zuurstof, door de roode bolletjes gele. verd, die de maag in staat stelt het voedsel te verteren. Verminder de hoeveelheid roode bolletjes en de spysvertering heeft niet meer plaats, Er is ook verband tHsschen het aantal der roode bloedbolletjes en den gezondheidstoestand van zenuwstelsel. De Pink Pillen vermeerderen onte- genzeggelyk het aantal der roode bolletjes en ver meerderen dus de opname der zuurstof. Het is om deze redenen dat zy onmiddellyk de bloedarmoede genezen, het is daarom dat zy kleur en krachten geven, dat zy de maagpynen en de rheumatische pynen doen verdwynen, en dat zy het bewys geven van een onschatbare waarde by de behandeling van zenuwstoringen. Er wordt niets over de Pink Pillen verkondigd dat niet ruimschoots bewezen wordt door duizende genezingen. Indien gy ziek zyt en geen voldoening hebt door de gevolgde behandeling, moet gy het eens be proeven met de PINK PILLEN Prijs fl.75 de doos. f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilió,hoofd-dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; Voor Helder en omstreken hy J. DE KOK, Middenstraat II. DE BIE—Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen b\j J. ROTGANSte den Burg (Texel) bij T. BUIJS en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. HELDER, 25 Januari. De boerenplaats met weiland ene., ter gezamenlijke grootte van 52 hectaren en 10 eentiaren, eigendom van de erven van wylen mevrouw de Wed. G. P. van Vladeracken, in gezet voor f 42297.46, is Donderdag 11., by toeslag verkocht aan den heer J. Stroomer, te Koegras, voor 144.601. Draadloos bericht van de „Heemskerck". Het pantsersohip Jacob van Heemskerck*, heeft hedennacht goedo gemeenschap gehad met het station van do draadlooze telegrade te Scheveningen. Het schip bevond zich op 40 mijl beoosten de zuidpunt van Sardinië, dus op een afstand van 1600 K. M. van Scheveningen. Aan boord was alles wel. Gedurende de verdere reis van het schip bestaat voor belanghebbenden de mogelijk heid via Scheveningen met de opvarenden telegrammen te wisselen, doch alleen gedu rende den nacht. Het pantaerschip „Tromp" is gisteren te Perim aangekomen en vertrekt heden weder van daar. Het gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde heden G. van Br. alhier, ter zake van het dooden van haar kind, in den nacht van 8 op 9 Juli 1909, tot een jaar gevange nisstraf. Ter zake van het heimelijk begraven werd zy van rechtsvervolging ontslagen. Werklieden-Vereeniging. De Noderl. Nationale Werklieden-Vereeni ging onder de zinspreuk: »Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart* herdenkt deze week in tCasino' in 3 feestelijke bijeen komsten haar 88-jarig bestaan. Gisteravond had de eerste vergadering voor een deel der leden met hunne familie's plaats, terwijl de andere Donderdag en Zaterdag a.s. gehouden worden. De zaal was den eersten avond stampvol. De President der Vereeniging, de heerP. H. Bos, opende het feest met een gepaste toespraak, waarin hy na allen welkom te hebben gebeeten, een kort overzicht gaf van den toestand der VereenigiDg. Hij consta teerde, dat het afgeloopen jaar reden tot tevredenheid had gegeven. Het ledental is grooter geworden, de bedrijven zijn in om vang toegenomen. Het fonds van uitkeering by overlijden verkeert in bloeienden staat, hoewel door vele sterfgevallen de uitkeering van de gestorte contribntiën minder iB dan gewoonlijk. De andere afdeelingen zyn het zelfde geblevenhet dragerstonds en het kraamvrouwenfonds dienen versterkt te wor den, willen zjj aan het voorgestelde doel beantwoorden. Vervolgens bracht de Voor zitter een woord van dank aan de vrouwen der leden, die het bestuur steunden door hun waren uit den winkel en de bakkerij te be trekken en spoorde de anderen aan dit voor beeld te volgen. Voorts bracht hij dank aan zijn medebestuurders, die hem zoo krachtig ter zy'de stonden; aan de Commissie van toezicht, voor de nauwgezetheid, waarmede zy de zaken controleerdenaan den raad van vertegenwoordigers en aan de verschillende Commissieleden en eindigde met allen in het begonnen jaar alle goeds, der Vereeniging grooteren bloei en den feestvierenden een prettig feest toe te wenschen. Daarna hield de President der feestcom missie, de heer B. Tb. Heyting, een toespraak. Hy vervulde, zoo zei spreker, een aangename taak door zoo velen welkom te mogen heeten en wees er op, dat de Werkliedenvereeniging na een 38-jarig bestaan, nog reden van be staan had, want heden was het 900ste lid ingeschreven. Dit bljjkt ook uit den winkel, want in het afgeloopen jaar was de omzet f25.000 en 7% kan als dividend uitgekeerd worden, terwijl men verzekerdis lste kwaliteit waren tegen concurreerende prijzen te krygi Ook de bakkerij verdient aanbeveling. Wel kan men, wegens de schommelende graan markten, vooraf geen 10 of 12% dividend beloven, maar wel dat men goed brood krijgt, want het wordt gebakken van ie kwaliteit meel en van melk met 2.85 vetgehalte, bovendien wordt het personeel goed betaald en behoeft op feestdagen niet te werken. De handel in brandstoffen gaat ook goed. Verder wenschte spreker de aanwezigen een gezelligen avond, de verzekering gevende, dat de feestcommissie met behulp van de be kende dilettanten,getracht had een mooi programma samen te stellen. Vervolgens zongen de aanwezigen uit volle borst het le feestlied, waarna een aardig programma uitgevoerd werd. Het nummer was de Kloppermarsch, dat door een vijftigtal kinderen van leden, die allen met een oranjesjorp getooid waren, uitgevoerd werd, daarby begeleid door eenige musici van de marine. De jongens en meisjes klap perden er lustig op los, flink in den maat; het ontbrak dan ook niet aan toejuichingen. Het overige deel van bet programma bestond uit eenige blijspelen en uit komische voor drachten, die de aanwezigen aangenaam be zighielden, hen hartelijk deden lachen. Men amuseerde zich kostelijk. Declamatie-avond Henri Dekking. Do heer Dr. C. H. Dee, uit Gorichera schrift De bekoring van Dekking'a voordrachten is een zeer aparte. Wie hera een avond aan boort, zal niet zoo zeer door een reeks van schokkende emoties geroerd worden (een prik kei, die stellig Bterk treft, maar ook spoedig onvoldaan maakt), onafgebroken is daaren tegen de belangstelling, waardoor men al by zyn eerste woorden wordt bevangen'n ver schijnsel dat, helaas, zoo uiterst zelden voor komt. Wie veel voordrachtsavonden heeft bijgewoond, zal moeten erkennen, dat de diagnose, of men een welbesteden avond zal hebben, al van 't eerste begin te maken is. Men spitst zyn ooren, of men zet zich gelaten neer om voor een paar ure» onder den doezel van den woordenstroom goedig door te dom melen. Als Dokking gaat praten, voelt men dat de band tusschen podium eu hoorders gekomen is; dat een man aan het woord is van ge- distingeerden smaak, iemand die zelf fijn voelt, fijn opmerkt en 't ook weet te uiten, 'n superieure eigenschap, die hy als anteur zoo overvloedig toont. De combinatie van anteur en declamator is een zeer zeldzame; en daaraan is 't te danken dat wanneer wij van Dekking voordracht hooren van «Cyrano de Bergerac", of t «Arendsjong", of »De Narren" wy het dubbel genot smaken van een mooi werk, voorgedragen met de bezieling van iemand, die door 'n stipte vertaling medeschepper ervan is geworden. Alsjaarin,jaaruit, een tal van Nutssprekers de revue passeeren, blykt het dat maar zeer weinigen door hun eerste optreden de lust tot wederhooren wekken. Tot die zeer weini gen hoort in de allereerste plaats Dekking. De Komeet. De Komeet, die sinds eenige dagen by zeer helder weer, kort na zonsondergang in het Westen te zien is, is vry onverwachts gekomen. Het is jammer, dat de lucht tel kens zwaar bewolkt iswe zonden allicht getuige kunnen zyn van een schitterend schouwspel. De komeet van Drake behoort tot een grillige klasse en kan heel goed ons met een schitterend vuurwerk komen ver rassen. ReedB Ovidius maakt er melding van, dat in 1200 v. C. een der „Zevensterren" i het Noorden toog, omgeven door lange wap perende haren; dit is de eerste beschrijving omtrent een komeet in do oudheid. Eigen aardig is het, dat men toen men bracht het in verband met de verwoesting van Troje al hierin iets tragisch zag. Of 't komt door het flauwglorend matte licht, dan wel zyn ontstaan dankt aan de groote zeld zaamheid van zichtbare kometen in het algemeen, het feit blijft bestaan, dat door alle tyden heen dit droevige nachtlicht beeft gegolden als een voorbode van zware rampen, als pest, oorlog, aardbevingen, enz. 1910 heeft als kometeDjaar goed ingezet. Wy spraken een zeventigjarig oud-burgei schoolleeraar in de kosmographie. Hy bc schreef ons, hoe vurig hy reeds in z'n jeugd naar het jaar 1910 verlangd had, het jaar van de komeet van Halley. Hy las alle berichten, hy correspondeerde met sterrewachten, hy hoopte, hy wachtte. Nog een paar weken, maaDden wellicht, moest hy geduld hebbeu. Dan zou Halley vorschynen, mogelijk weer zooals voor pl.m. 800 jaar, toen de menscben haar als «een maan met een staart" beschre ven, mogelyk ook slechts klein en nietig. Maar Hally zou komen, dat wist hy. En thans... is Drake gearriveerd, plots, geheel onverwachts, zonder kennisgeving, als een dief in den vooravond. Wat hy er van dacht? H\j stond verstomd; dit was alles. Thans krygen wy de quaestie van het ge vaar. Vaak wordt de vraag gedaan, wat er gebeuren zal, wanneer de aarde met den staart in aanraking komt. Daarop dan ge antwoord, dat er niets zal gebeuren. Reeds duizenden malen is de aarde door komeet staarten geloopen op haar eenzame wande ling, hetgeen zonder het geringste ongeval plaats heeft gevonden; want de staart is zeer licht en yl, om het zoo eens nit te drnkken. Waaracbynlyk zouden wy op z'n hoogst een meteorenregen kunnen waarnemen. Indien echter de aarde met de kern van de komeet in aanraking zon komen doch deze trefkans is gelukkig heel wat kleiner dan zou het mogelijk niet zoo goed afloopen. Gesteld, dat deze kern uit metaal bestond en een doorsneê had van honderden kilometers (dit is echter niet het geval) dan zou de botsing ontzettend zyn. De aarde zou zich openen, een gloeiende massa zou alles dooden, verstikken, tot gas doen opgaan. Eindelijk zou hot jammerdal" zich verdeeld hebben in duizenden brokjes, die dan als een nieuwe serie „kleine planeten" om de zon zonden loopen. Zooals wy reeds opmerkten is die kans gelnkkig zeer gering. Want in vergelijk met de ronzige uitgestrektheid van den kosmos, is de aarde niet meer dan een splintertje, of, zooals Engelmann het zoo treffend be schreef: eerder wordt een te voren bepaalde vogel door een blinde geraakt, dan dat de aarde met een komeetkern in aanraking komt. (Hdbl.) De „Koning Willem II". Het stoomschip ,Koning Willem II'' van de Maatschappij Nederland", op reis van Arasterdam naar Batavia, is 23 Jan. te Colombo binnengeloopen wegens lekkage in de stoomketels, die thans door experts wor den onderzocht. Verdronken. Gisterenmiddag geraakte te Amsterdam een 18-jarige jongen die voor een wagen wilde uitwijken, met zyn fiets in de Keizersgracht by de Leidschegracht Ofschoon hy er spoedig werd uitgehaald, en men allerlei pogingen deed om de levensgeesten weder op te wekken kon men slechts den dood constateeren Aardbeving. In Brussel, Parys en te Utrecht zijn Za terdag aan de observatoriums zeer hevige en aanhoudende aardbevingen geregistreerd. Men vermoedde, dat het centrum lag in den Kaukasus, en dat zij byzonder hevig was geweest. Tot heden zijn echter geen berich ten ingekomen. Het moet eenige verwondering wekken, dat de door de bank betrouwbare afstand schattingen der seismologen, wat betreft de verwyderdheid van een geregistreerde aard beving, ditmaal zoozeer uiteenloopen Alle seismologen zijn bet er over eens dRt de beving allerhevigst moet zyn geweest; maar de afstandsschattingen kloppen niet. Prof. Milne, van de aardbevingewacht op het eiland Wight, schatte op grond der bevingsdiagrammen den afstand op 2000 K.M., doch zocht het epicentrum in het zuiden of zuidwesten (Algiers of de Grieksche eilanden). Te Ingenheim sloeg men den spyker op den kop, door uit de berekeningen af te leiden dat er een zeer hevige beving moest zyn gewe> st in IJsland. Want inderdaan heeft bet bijna op den zelfden tyd, dat over heel de wereld de stif ten der scismografen aan het trillen sloegen, op IJsland gebeefd. Er is echter geen schade aangericht. De verkiezing in Engeland. Londen, 24 JaD. Heden middag te 3 nur 30 waren gekozen219 Unionisten, 200 liberalen, 33 leden van de arbeiderspartij en 68 nationalisten. Tot dusverre zyn 520 leden gekozen, er moeton nog 150 verkiezingen praats hebben. De overstroomingen in Frankrijk. Parijs, 54 Jan. De Seine wast 2 centime ters per uur. Men vreest een ramp. Het water heeft de ondergrondsche terreinen van den Orleans-spoorweg onder water gezet. De Rapde-kade staat blank, evenals de Vil^ liot-straat. Het verkeer ie opgeheven. De viaducten naar het slationsperron zyn onder- geloopende Watt-straat staat onder. Het verkeer per metropolitain van Vincennes naar het Ch&telet is opgeheven. De kelders onder het gebouw der Kamera zijn volgeloopen. Te Saint-Maur moesten menscben gered worden, die omdat hun huizen beneden ge heel overstroomd werden, werdee, naar hoo- ger gelegen verdiepingen hadden moeten vluchten. Het oostelyk tramwegverkeer Parys- Nogant en dat op de lyn van den metropoli tain naar het Bois de Boulogne zyn gestaakt. Te Passy staat de kade onder. Berichten van hedenmorgen uit Parijs mel den dat de Seine nog altyd wast en dat steeds grooter deelen van de stad veel last van het het water krijgen. Ook van het platteland komen berichten, die onrustbarend zijn. Plaats gebrek verhindert ons de tallooze berichten over de overstrooming op te nemen. Een ontploffing. New-York, 22 Jan. Volgens Fich Kill zyn vyftien arbeiders gedood tengevolge van een ontydige ontploffing van netro-glicerine in een tunnel, deel uitmakende van een nieuwe waterleiding voor New-York. Onder het rots puin werden de gruwelijk verminkte lyken der ongelukkigen teruggevonden. De oorzaak van de ramp staat nog niet vast. Waar acbynlyk is een werkman gestruikeld en heeft hy met de brandende toorts, die hy in dj hand hield, de lont aangestoken. De uitredding. Een kort telegram heeft Zaterdag al het bericht gebracht van de gelukkige redding van de zes mynwerkers, die in de my'a „Holland" by Gelsenkirchen opgesloten zaten. Om 1 uur 23 kwam de ophaalbak van de myn boven. Op den rand daarvan zaten drie redders en in den bak, in een wolleq deken gowikkeld, de oogen door oen blind doek tegen het schelle daglicht beschermd, de eerste geredde. Hy werd in nog meer wollen dekens gewikkeld, op een berrie ge: legd en snel naar het ketelhuis gebracht. De audere vyf kwamen spoedig ook boven; enkelen hunner waren zoo monter, dat zij den weg naar het ketelhuis te voet aflegden. Daar verkwikte men hen voorzichtig en on derzocht men hen. De dokter was tevreden over hen. Een van hen had een gebroken arm, een paar anderen enkele schrammen. Vervolgens zyn zy alle zes naar het zieken huis te Ueckendorf gebracht. Toen de redding bekend werd, werd aan alle schachten van de mijn de vlag geheschen. Een van de geredden, de ploegbaas Klefiner, vertelde, dat de instorting in de myn, waar door zy van de buitenwereld afgesloten waren, zoo plotseling was gebeurd, dat zy ter nauwernood den tyd hadden gehad by den muur, dien zy bouwden, een toevlucht te zoeken. Een van de planken, waarmee het gewelf gestut was, verzakte en vormde gelukkig een beschuttend afdak boven hun hoofd. De zes gevangenen hebben al den tyd van hun opsluiting zonder licht gezeten, daar hun lampen by het ongeluk uit hun hand geslagen en vernield waren. Eten hadden zij niet by zich, drinken evenmin. Gelukkig sypelde er water langs de wanden, waar zy af en toe hun tong tegen hielden, om hun dorst te lesschen. De mannen geloofden niet, dat zy vier dagen en vier nachten opgesloten hadden gezeten. Zy hadden gedacht, dat er niet meer dan twee dagen om waren, sedert het ongeluk gebeurd was. In elk geval had de slaap in dien tyd hun oogen niet geloken. De dokter had nooit znlk een langdurig geval van slapeloosheid gezien, maar moest hot wel gelooven. De geredden vertelden, dat het niet waar was, dat zij door middel van kloppen teekenen van leven hadden gegeven. Zij durfden dat niet, omdat het gevaar voor nieuwe instortingen te groot was. Wel hebben zy uit al hun macht geroepen, en die kreten ziju ook telkens gehoord. De zes mynwerkers hebben 92 uur op gesloten gezeten. Een spoorwegongeluk. Sault Ste Marie. Michigan, 22 Januari. Volgens hier ontvangen berichten zijn er by een spoorwegongeluk op den Canadian Pacific Spoorweg bij Espanola in Canada 48 menschen gedood en 92 gewond. Ottawa, 22 Jan. Het bericht van een ont zettend spoorwegongeluk by Sudbury (Noord- Amerika) wordt volledig bevestigd. Wagons stortten in de rivier, die met een ijslaag van 12 duimen dik was bedekt, waaronder de reizigers geraakten. Duikers zoeken naar de lyken op een diepte van 35 voet. De naar beneden gestorte wagens zijn een wagon met emigranten, een wagon eerste en een wagon tweede klasse. De restauratiewagen derail leerde, zoodat de 8 daarin zittende passagiers allen ontkwamen. Ottawa, 24 Jan. Officieel wordt het aantal dooden opgegeven als 31, dat der gewonden als 42het is echter zoo goed als zeker dat zeventig menschenlevens zijn te betreuren. Van 25 of meer lijken zal de identiteit wel nooit vastgesteld kunnen worden, daar zy tot onkenbaarheid verkoold zijn in de tweede hellt van het tweede klasse-rytuig,'die op de brng bleef staan en verbrandde. De an dere helft viel ondersteboven van den dyk in de rivier. Het eerste klasse-rytuig, waarin veertig menschen zaten, zonk ook. Vermoe delijk zyn allen omgekomenvan slechts drie weet men, dat zij ontkwamen. De eet- wagen stortte eveneens in de rivier, de slaapwagen bleef ondersteboven op den oever staan. Vele slachtoffers zyn vreemdelingen. De conducteur van den trein trapte het dak van den eetwagen iu en slaagde er in, eenige reizigers te bevryden. LAATSTE BERICHTEN. Door de Provinciale Staten van Noord- Holland is heden tot lid van de Eerste Kamer gekozen de heer Jhr. Mr. J. Roëll, oud voorzitter der Tweede Kamer. Den 26sten Januari hopen onze geliefde ouders, Klaas Sluiter en Teetje Jelles, hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 25 Jan. 1910. Geboren: Hendrikus Gerardus en Cor- nelius Everrardus, zonen van C. E. KOOPMAN en A. T. KOOPMAN geb. Buck, Helder. 24 Jan. 1910. Ondertrouwd J W. Thijssen Schagen, 21 Janmri 191°' Huwelijksvoltrekking 4 Februari a. s. Eenige en algemeene plaatselijke kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lyden, myne geliefde echtgenoot, vader, behuwd-, groot- en over grootvader, de Heer Willem Ubas, in den ouderdom van 74 jaar. Namens zijne diepbedroefde Echtgenoote, de Wed. M. UBAS—Bakker en verdere Familie. Helder, 22 Jan. 1910. Nog treurende over het verlies van hun jongste zoon Gerrit Jan, overl. op 11 December 1909, zoo werd opnieuw het ouderhart, als mede dat der grootouders, getrof fen door het overlijden onzer lie- Sara Elizabeth Kelder, in den jeugdigen leeftijd van 4 jaar en 5 maanden, op 20 Januari. God sterke de diepbedroefde moe der eu trooste den vader, welke zich thans in het buitenland bevindt. Namens de grootouders: J. H. KELDER. S. E. KELDER—Opperman. en Familie. Amsterdam, 22 Jan. 1910. Heden overleed, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtge noot en dierbare Vader, de Heer Johannes Lodovicus Vinken, in den ouderdom van byna 53 jaar. Helder, 23 Januari 1910. Wed. J. L. VINKEN - Zoetelief. JOHANNES R. VINKEN. REIN IER J. VINKEN. Heden overleed, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder, Mej. Maria Johanna de Barbanson Vennlx, in den ouderdom van 59 jaar. Helder, 25 Januari 1910. G. DE BARBANSON en Kinderen. N. R.-K. VOLKSBOND. - Md, Helder. Hedenavond 8 uur: Sociale Cursus. Spreker de Heer v. d. BILT „Onze Staatsregeling". Weder trof ons een zware slag door het verlies van onze lieve dochter Betsy, in den jeugdigen leeftijd van 4 jaar en 5 maanden- Haar diepbedroefde ouders: J. KELDER (Oost-Indiö). D. KELDER DE Wit. Helder, 20 Jan. 1910. Den Hen Januari overleed te Rotterdam, op het hofje van den Heer Kookelaar, Goudschensingel, Mej. de Wed. S. Ridderhof- Klosbak, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Namens haar Zuster: Wed. E.C. ASSENDORP - Klosbak. Eenige en algemeene kennisgeving. Helder, 25 Jan. 1910. De Heer en Mevr VAN MAANEN— Martin, betuigen hunnen hartelijken dank voor de bewyzen van belangstelling, by de geboorte hunner DOCHTER onder vonden. Helder, Jan. 1910. TOEGANG 10 cent. Aanvang half acht uur Toegangsbewijzen verkrijgbaar by het Bestuur en de Leden en des avonds aan de Kerkdeur. jjet betudb; J. KOOGER, Voorz., Janzenstr. 60. C. BAKKER, Secr., Gravenstr. 80. P. TIJTSMA, Penm., Kanaalweg,. (Militair Tehuis) Voor de vele bewyzen van deelneming by het overlijden van onze geliefde echtgenoote, moeder en grootmoeder Trijntje Dros, betuigen wy onzen hartelijken dank. SIMON KUIJPER Gz, Kinderen en Kleinkinderen. Oudeschild, Texel, 24 Jan. 1910. Voor de véle bewijzen van deelneming, zoowel binnen als buiten deze gemeente, ondervonden by het overlijden van myne geliefde Echtgenoote Annetje List geb. Alderlieste, betuig ik mijnen oprechten dank. Namens de Familie P. LIST. Helder, 25 Januari 1910. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen by deze, hun hartelijken dank, aan den WelEd. ZeerGel.Heer Dr. GROENENDIJK, voor de vele zorg en moeite, tijdens de lang durige ziekte aan ons geliefd Dochtertje bewezen en verder aan allen, die blijken van deelneming hebben betoond by hare teraardebestelling. Uit aller Naam, R. GAUW T. GAUW-Van Straaten. «■kb Ds. A. E. van Griet- hu ij «ten is door ongesteld heid verhinderd 26 Januari a s. cathechesatie en godsdienstoefeningen te houden te Koegras. VERLOREN, Zondagavond, een linker glacé HANDSCHOEN} in den om trek van de Spoor-, Weezen-, Sluisdyk- of Basstraat. Terug te bezorgen Spoorstraat nr. 4. Bond van Bouwvakarbeiders „Door Eendracht, Sterk" Huishoudelijke Vergadering op Vrijdag 28 Januari I9l0f des avonds half acht, in het lokaal van den Heer P. DE KONING, Hoofdgracht. Namens Het Bestuur: de Secretaris. Wegens het winterseizoen Café „De Vriendschap", Kanaalweg no. 1 Wed. HENNING. der Gereformeerde Jongelings-Vereeniging „UW HEIL KOMT", op D.Ï. WOENSDAG 2 FEBRUARI as, in de BETHELKERK, (Kanaalweg). SPREKER: ONDERWERP: 'van 0o3t'Capelle). BAKER. Er biedt zich aan een nette burger BAKER. - AdresJonkerstraat 12. Een HUISHOUDSTER gevraagd in een klein gezin. Brieven onder letter „K." aan het Bureau van dit blad. Terstond t een MEID-HUISHOUDSTER. AdresBureau van dit blad. GEVRAAGD een ongehuwde Werkster voor Vrydags. - Adres: Weststraat 115. een flinke DIENST BODE. Adres: Mej. DE BEURS, Middenstraat. GEVRAAGD een nette Dienstbode of Dagmeid. Loon f2.50 per week. Adres: Café -Cent-ral". Een net Dagmeisje gevraagd voor direct. Adres: Spoorgracht 37. Gevraagd een flinke Jongen, by voorkeur kunnende fietsen. Adres I DE VRIES, Spoorstraat 102. BANKETBAKKERIJ. Voor direct gevraagd een flinke nette JONGEN voor loop- en bakkery werk. Die by 't vak geweest zyn ge nieten de voorkeur. Adres W. C. VAN BREDA, Hoofdgr. 49. Gemeubileerde Zit-en Slaap kamer gevraagd, Kanaalweg, West straat of Koningstraat. Brieven onder lett. R., aan den Boek handelaar A. J. MAAS, Kanaalweg 78. Gevraagd een net gem. Zit- en Slaapkamertje by stille familie, voor studeerend persoon. Br. fr. lett. S., voor Donderdagavond 8 u. aan den Boekh. DE BUISONJE, Hoofdgracht. Bij twee nettelieden wordt vrij SLA AP. KAMERTJE aangeboden, voor een net persoon of twee vrienden. Adresbureau van dit blad. Tegen 1 Maart a. s. zoekt een jong- mensch z. b. b. b. een gemeubi leerde ZIT- en SLAAPKAMER met Pension. Brieven motto „Kamer" aan het bureau van dit blad. TE HUUR een net BURGERWOONHUIS, voorzien van gas- en waterleiding aan de Wilhelminastraat No. 98, ad f2.65 per week. Adres: Koningstraat 20. op MAANDAG 31 JANUARI 1910, in „CASINO" te 8 uur. zal voordragen voor de pauze, het Drama van Rostand CYBAIVO DË BERGERAC (vertaald in het Hollandsch); en na de pauze: Humoresken. TOEGANGSPRIJS: le rang f I.-, 2e rang f 0.50, 3e rang f 0.25. 'W Tot Zondagavond 30 Januari verkrijgbaar bij den Heer KOKELAAR, Kanaalweg, 10 kaarten le rang voor f 7.50. Plaatsbespreking op den speeldag van te 9.30, h 10 cent p. p., (met gratis pro gramma en ganderobeplaats), voor le en 2e rang. Voor 3e rang 5 cent p. p. na 11.30 uur. Bureau van 9.30 tot 4 uur. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 27 November 1908. Voordracht met Lichtbeelden door den heer J. S. MEUWSEN, voorzitter van den Middenstandsbond, op DONDERDAG 27 JANUARI a. s., des aronds te 8 are, in „TIVOLI". ONDERWERP: Hiddenstands-coöperatie en Organisatie In Oostenrijk-Hongarije. Toegang voor DONATEURS, LEDEN en GEN00DIGDEN. Introducties verkrijgbaar KANAALWEG 137/138. Namens het Bestuur: H. C. M. NYPELS, Voorzitter. J. J. M. SMIT, Secretaris. BMet garantie. In vit en gekleurd pean de snéde en glacé voor dames en heeren.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2