SILVIA SILOMBRA, KASTPAPIER De Blauwe Bboif. Tournee Julia van Lier-Cuypers. OPENBARE VERKOÜPIIHi lihef Kreuger Hz. Maandag 21 Februari 1910. Ie Rang f 1.25, 2e Bang f 0.75, 3e Rang f 0.40. IJzeren Ramen, enz helder wit MMI\N KOPPf/v A Woensdag 23 Februari „Halleluja". 2e Openbare Uitvoering Gezondheidscommissie gesloopte Houtwaren, CASINO-GEBOUW HELDER. MagazijR OE TIJD, de echte Gemberbolus Gebakjes en Tompousen vH E L DER '- Fuik beste Aardappelen. Marine en Leger. Dij beschikking van den minister van marine is de officier van administratie der 1ste klasse W. Baerts met 16 dezer tijdelijk werkzaam gesteld bij het Departement van Marine. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Billiton, v.A'damn. Batavia, is 14 Febr. Point de Gulle gepasseerd. Rembrandt arriv. 15 Febr. v. Batavia te Amsterdam. Ambon, v. A'dam n. Batavia, vertr. 15 Febr. v. Suez. K. W. I, v. Batavia n. A'dam,vertr.l5Febr. v.Port-Said. K. W. II arriv. 15 Febr. v. A'dam te Sabang, K. W. III, v. A'dam n. Batavia,arriv. 16 Febr. te Genua. Timor arriv. 16 Febr. v. Batavia te Amsterdam. Java, v. A'dam n. Batavia, pass. 16 Febr. Quessant. rotterdamsche Lt.oyd. Medan, v. R'darn n. Batavia, arriv. 14 Febr.te padang. Sindoro, v. Batavia n. R'darn, vertr. 15 Febr. v. Tanger. Ophir, v. R'darn n. Batavia, vertr. 16 Febr. v. Suez. Tabanan, v. Batavia n. R dam, is 16 Febr. Perim gep. Djocja, v. R'darn n. Batavia, arri v.16 Febr.te Port-Said. Kediri, v. Batavia n. R'darn, vertr.lGFcbr.v. Port-Siad. Malang, v. R'darn n. Batavia, pass. 16 Febr. Gibraltar. Tambora, v. R'dam n. Batavia, pass.l6Febr, Quessant. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Frisia vertr. 16 Febr. v. A'dam n. Brazilië en B.-Ayres. Kon. West-Indische Maildienst. Pr.Maur., v.W.-Indië n,A'dam,vertr.lOFebr. v. Havre. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 18 Februari. Do SpaanHche marine-attaché bij bet Belgische Hof zal heden Vrydag de marine inrichtingen, het Kon. Instituut enz. alhier bozoeken. De indeeling van de lotelingen ter vol ledige oefening der lichting 1910 zal voor dozo gemeente plaats hebben in het Casino- gebouw alhier, op Dinsdag den 8sten Maart a. s., des voormiddags ton nogen uur. De aflevering der manschappen voor de Militie behoorende tot de gemeenten Hel der, Anna Paulowna, Callantsoog Schagen, Schoorl, Petten, Wieringen, Texel, Wierin- gerwaard en Zype zal plaats hebben op Dins dag 8 Maart, voormiddags 9 uur, in «Casino" alhier. Voor Terschelling en Vlieland op 9 Maart to Hoorn, te 9 uur in het lokaal «Het Park". Halleluja. De christelyke zangvereeniging voor ge mengd koor (Halleluja«, directeur de heer Joh. F. Asma Jr., gaf j.1. Woensdogavond ten voordeele der armen van de gerefor meerde gemeente in de Betholkerk een open bare uitvoering. Hot kerkgebouw was stamp vol en menigeen moest zich met eèn staan plaats tevreden stellen. De bijeenkomst word met het zingen van Psalm 115 1 en het uitspreken van een gebod geopend. Vóór do pauze bracht hot koor ten gehoore een viertal stichtelyke liederen, die met aan dacht aangehoord werden en dit ook ten volle verdienden, want dnidelyk bleek daar uit, dat men met toewyding den zang be oefent. Er werd zuiver en in den maat ge zongen, vooral „Het sterven gewin" en „het Lam voor den troon" werden goed vertolkt. In het laatste nummer (een gedeelte uit de Openbaring) werd de tenor-solo flink weer gegeven, terwy'1 hot koor medewerkte tot een goed geheel. Na de pauze had de uitvoering plaats van de Oranje-Nassau-feestcantate van H. M. van 't Kruis, woorden van P. Landsman, die tydens de Julianafeesten alhier op het Havonplein was gezongen. Wy moeten zeg gen, dat de uitvoering, hoowel hot aantal zangers begrypelyk veel kleiner was en geen muziekkorps medewerkte zooals toen, toch indruk maakte. Met de grootste belangstel ling en de meeste aandacht luisterde men naar do gloedvolle vertolking der cantate. Flink werd er gezongen, de bariton-solist kweet zich uitstekend van zyn taak en het kinderkoor was allerliefst; men geuoot, ziende aan de stralende gezichten, volop. Na afloop werd er dan ook, wat in oen kerk tot de zeldzaamheden behoort, geapplaudiseerd. Tot het welslagen van dit nummer komt een goed deel van den lof toe aan den heer A. J. Leowens en mej. Maarleveld, die zoo welwillend waren de begeleiding op piano en orgel op zich te nemen en dit op zoo uitnemende wyze deden. Tot slot werd nog gegeven „Schatten, die niet vergaan'' van Henry Barton, voor brom stemmen, sopraan, solo en koor. In ^e pauze hield ds. Stadig een toespraak, waarin hy in 't kort den inhoud der liede ren naging en uiteenzette, dat deze van 't begin tot 't einde tot 't hart spraken en bezieling brachten, dat zy wezen op schat ten, die niet vergaan, op het blijmoedig ver trouwen op Christns en den lof verkondigen van God. Ook du cantate is hier op baar plaats, want zy brengt nog oens de snaren van het gemoed in beweging en herinnert er ons aan, wat God door Oranjo aan Neder land schonk. Na afloop der zanguitvoering nam ds. Stadig nogmaals het woord, om den heer Leewens te danken voor zyn welwillendo medewerking en het zangkoor voor het ge notvolle uur aan de talryke aanwezigen ge schonken. Nadat nog door allen het Wilhelmus en een psalm was gezongen, werd de byeenkomst met dankgebed gesloten. Woensdag "23 dezer heeft voor hetzelfde doel nogmaals een uitvoering plaats. Silvia Silombra. Als vervolg op het bericht in ons vorig nummer omtrent het optreden van mevr. Julia Van Lier—Cuypers als «Silvia Silombra" ontloenen wij nog het volgendo verslag over de opvoering in Den Haag aan de «Telegraaf" Voor een volle zaal en met groot succes werd hedonavond in hot Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen «Silvia Silombra" opge voerd. Mevrouw Julia Van LierCuypers ver wierf in de titelrol een enorm sncces. Z. K. H. Prins Hendrik woonde een gedeelte der voorstelling by. Hy verzocht den schry ver, jhr. Van Rierasdyk, in Zyn loge. Z. K. H. onderhield zich ecnige oogenblikken met den auteur. Na het derde bedryf werd het scherm herhaalde malen gehaald en ontving mevrouw Van Lior—Cuypers wederom vele bloemen. Smaadschrift. Dinsdag is in hooger beroep behandeld dc zaak tegen A. G. A. V., redacteur en uitgever van »Het Anker", wonende in den Helder, beklaagd van op zettelijk de eer en den goeden naam te hebben aangerand van den kapitein ter zee H. Th: Hoven, commandant van Hr. Ms. pantserschip »Piet Hein", en van den luit. ter zee le kl. G. van Hulsteyn, eerste officier op dien bodem, voor zoover beiden aangaat ter zake van hetgeen door die ambtenaren gedurende do rechtmatige uitoefening hunner be diening was of zou zyn verricht, door hen in ver schillende nummers van het weekblad »Het Anker', in artikelen van zyn hand, getiteld >Heldersche correspondentie",opzettely k,belcedigend,in het open baar ten laste te leggen ieder een aantal feiten, met het kennelijk doel om daaraan ruchtbaarheid te geven. In al deze artikelen werd den beiden officieren verweten, dat zy op ongepaste wijze tegen hun minderen optraden en dezen in drift beleedigende woorden toevoegden, terwijl zy het ruw optreden en het spreken van ongekuischte taal door hun onderhebbenden te keer gingen en straften. Zoo werd o. n. in een der geïncrimineerde artikelen gezegd: sHoe is het nu in godsnaam mogelijk, dat men eerbied voor menschen kan hebben, die zich over dc minste kleinigheid driftig maken, hun minderen in zoo'n bui de huid vol schelden, zoodat iemand 't bloed naar de wangen stijgt, de handen beginnen te jeuken, om de lafaards, die van hun overmacht misbruik maken om hun minderen tot in het diepst van hun wezen, hun menschzijn te beleedigen, aan het verstand te brengen, dat zij zich temperen moeten. Ja, en als zij hun drift op de zwakkeren hebben gekoeld, dan leuteren zij als verontschuldiging, dat zy een beetje driftig zijn geweest.. Nooit maken zij zich driftig tegen hun superieuren, dan zijn zij altijd kalm en kennen geen opwinding, doch als het gaat tegen ons dan kunnen zij zich niet oeheerschen. En dan heel genadiglijk is het: nik ben wat op vliegend enz." Door de rechtbank te Alkmaar werd bekl. veroor deeld wegens smaadschrift tot 14 dagen gevange nisstraf. Bekl. ontkende de bedoeling te .-hebben gehad te beleedigen. Zijn oogmerk was slechts verbetering te brengen in de bestaande toestanden, en door dé publicaties is, volgens bekl., inderdaad reeds ver betering ontstaan. Op een vraag van raadsheer mr. Eggers, zeide bekl., dat hij niet bedoelde de minderen van hun plicht af te houden; hij vreesde ook niet, dat de inenschen hierdoor ongepast tegenover hun meer deren zouden optreden. De ervaring leert het tegen deel. Juist zij, die de courant niet lezen, traden gewoonlijk minder gepast op dan de anderen, die wel tot de lezers van het Anker belmoren. In dat blad wordt dan ook voortdurend ieder aangemaand om zijn plicht te doen en zorg te dragen, dat niets op hem is aan te merken. De advocaat-generaal, mr. de Josselin de Jong, ver wierp het verweer van bekl., dat hij niet het opzet heeft gehad te beleedigen en slechts bedoeld heeft te handelen in het algemeen belang. De weg door bekl. ingeslagen is, volgens den adv.-generaal, in ieder geval niet de juiste. De toon, waarop deze artikelen zijn geschreven, is gevaarlyk, omdat zij een nadeeligen invloed kunnen oefenen op minder ontwikkelden. Het requisitoir strekte tot bevestiging van het vonnis der Alkmaarsche rechtbank. Mr. M. Mondeis, als verdediger optredende, stelde in hot licht, dat deze zaak van meer belang is dan men oppervlakkig zoumeenen. Te Alkmaar hebben twaalf minderen den zekelijken moed gehad in tegenwoordigheid van hun officieren onder ecdete verklaren, dat de feiten, die in de artikelen werden genoemd, volkomen juist waren, terwijl zij boven dien hebben durven uitspreken, dat het zeer goed was, dat deze dingen nu eens in het openbaar waren gezegd, hetgeen reeds daaruit kan blijken, dat luit. van Hulsteyn sindsdien niet meer zoo vloekt en scheldt. Dat hij dit inderdaad deed, meer in het bijzonder als het schip stil lag, alzoo in den gewonen dienst, is door luit. van Hulsteyn voor de rechtbank erkend. Spr. ging vervolgens in bijzonderheden na den inhoud van de artikelen, in »Het Anker" voor komende en betoogde, dat waar daarin sprake was van de nverguizing van de rechten der minderen», bedoeld was een waarschuwing ann het adres van de officieren, niet van de minderen. Het zich beklagen over opgelegde straffen bij hoogere autoriteiten geldt als onmilitair; en volgens het militaire strafrecht moet de straf in ieder geval toch eerst worden ondergaan. «Onze Jantjes zijn niet meer de ruwe klanten die zij vroeger waren» zeide spr zy nemen aanstoot aan ruwe taal, waarvoor de minste visch- vrouw zich zou schamen", volgens »Het Anker". Dit is niet een persoonlijke beleediging, doch een uiting van verontwaardiging. Bij het beoordeelen of bekl. handelde in het algemeen belang, vergete rnen niet dat hetgeen luitenant Van Hulsteyn deed, en waarop bekl. de aandacht vestigde, volgens het nieuwe Militaire Strafwetboek strafbaar is gesteld met 1} jaar gevangenisslraf. De commandant Hoven strafte nu en dan zonder de beschuldigden te hooren; een commandant is tot nu toe trouwens tot dat hooren niet gehouden. Pleiter beriep zich ten aanzien van rechtspositie der schepelingen by de marine op hetgeen door de heeren Van Vlijmen, Duymaer van Twist en der Zyp in de Tweede Kamer werd gezegd en dezelfde strekking had als de inhoud van de artikelen in sliet Anker*. De minister antwoordde bij die gelegenheid, dat hij bereid was aan het verlangen der genoemde afgevaardigden tegemoet te komen en het gevolg is geweest, dat thans imperatief is voorgeschreven dat de beschuldigde, alvorens worden gestraft, moet worden gehoord. PI. concludeerde ten aanzien van de ten laste gelegde beleediging van luit. Van Hulsteyn tot vrijspraak en voor zoover bekl: terecht stond wegens smaadschrift, tot ontslag van rechtsvervolging. Meei;t het hof nochtans wegens dc beleediging te moeten straffen, dan legge het hof een straf op van 50 cent. Uitspraak over 14 dagen. Tram Alkmaar—Zijpe—Schagen. Zaterdag heeft de voorloopige taxatie plaats gehad van de door de Noorderstoomtram te onteigenen perccelen onder do gemeente Warmenhuizen. Honderd perccelen land en water mot vijf woningen zyn voor don spoor weg benoodigd. Met belangstelling wordt de uitslag tegemoet gezien. Tweede Kamer. De leden der Tweede Kamer hebben een aanvang gemaakt met bet afdcelingsonderzoek van een groote lyst van onderwerpen, waar onder behooren het enquête-voorstol-Troelstra betreflende de Decoratiezaak en het wets ontwerp omtrent het gemeentelijk belasting stelsel, voor welk laatste reeds vroeger de leden der commissie van voorbereiding en hun plaatsvervangers zyn aangewezen. Erfenissen. De vorigo week zou de deeling plaats hebben van de erienis, in het laatst der 18e eeuw te Haarlem opengevallen door hot overlijden van den heer Senden, zooals vroeger werd medegedeeld Duitscher van afkomst. Maar op het laatste oogenblik meldt de «O. H. Gt". kwam er een kink in den kabel door het optreden van een persoon, die beweerdo ook gerechtigde te wezen. Zyn aanspraken moeten nu eerst worden onderzocht alvorens de deeling zal kunnen plaats hebben. Naar hetzelfde blad verneemt, zal d< nalatenschap van nu wyien Pieter Teylei van der Hulst ook te Haarlem nog eens worden opgevorderd. Mr. De Monnik heeft de zaak in handen. De haven te Scheveningen. Wij lezen in de Res.bode Het toppunt van narigheid met de Visschers haven is nu wel bereikt. Thans blyven zelfs by laag water roeibooten vastzitten en is verzanding geconstateerd van niet minder dan 110 e.M. Stoomtrawler vermist. Men is te IJmniden zeer ongerust wegens een zwaar ongeval aan eeD, tot heden toe onbekenden, stoomtrawler overkomen. Vanuit Hamburg kwam gisteren bericht, dat het Engelsche stoomschip „Greenland", dat daar van Liverpool aankwam, op den Hen Februari dos nachts om 1 uur op on- gevoor 5 mylen afstand N.N.O. van het vuurschip „Haaks" tydens dikken mist ii aanvuring was met eenen stoomtrawler, waar van do naam en nationaliteit niet bekend is. De stoomtrawler werd zoo zwaar bescha digd dat hy onmiddellyk zonk. Het stoom schip „Greenland" zette dadelyk booten nit en zocht langdurig op do plaats van den ramp, maar vond niet één voorwerp waaruit de naam van den trawler kon worden vast gesteld. Ook van de bemanning was niets te zien, zoodat deze waarschynlyk in de golven is omgekomen. Het stoomschip bekwam by deze aanva ring lichte schade aan den voorsteven en eenigo boogplaten. Door de haaien verslonden. Van hot Duitsche stoomschip „Plauen", in scheepvaartkringen beter bekend onder j den naam „tabaksboot" Plauen, dat don Seu September van IJmuiden via Hamburg naar Australië vertrok, is op 200 mylen afstand van Sydney de le officier Witt over boord gevallen en door de haaien verslonden. Aan een particulier bericht, hierover ont vangen, ontleonen wy dat het ongeval den 13en Decomber 1.1. des namiddags ongeveer half vyf geschiedde. De heer Witt was bezig met looden, toen hy door het breken van een blok waardoor de loodlijn liep, het evenwicht verloor en te water viel. Onmiddellijk werden booten uitgezet tot zijne redding, welke zeker zou zijn gelukt daar hy een buitengewoon goed zwemmer was en zich dus lang boven water kon houden. De boot waB tot vlak by hem genaderd toen hij plotseling in de diepte verdween, terwyl hij eerst nog een reddingboei, welke hom was toegeworpen, om het lichaam had weten te werken. Na eenigo minuten kwam deze redding boei weer aan de oppervlakte dryven. Men bleef rondroeien en zag steeds haaien nader komen, zoodat men vermoedt dat de ongelukkige een slachtoffer van één dezer monsters werd. Men kan zich den toestand indenken van deze redders toen zy zagen dat allo hunne moeite tevergeefs en dat hun beminde offi cier in de diepte verdween toen de redding zoo naby was. De Général Chanzy. De belasting-ambtenaar Marcel Bodez, de eenige passagier van de .Général Chanzy', die in de schipbreuk er het leven heeft af gebracht, heeft aan een berichtgever van den «Matin" te Barcelona het volgende ver haal gedaaD van zijn wedervaren Ik werd 's ochtends om vier uur plotseling wakker met een onbestemd angstig gevoel. In hetzelfde oogenblik ontwaakte ook myn hutgenoot on zeide tot my.: «Het schip zit aan den grond". Ik greep een reddingsgor del en snelde naar het dek. Op ongeveer 100 M. afstands van hot schip zag ik een zwarten, stoilen rotsmuur. Korten tijd na my ijlden ongeveer 30 andere passagiers de trappen op en vroegen my wat er gaande was. Ik antwoordde: «Ik geloof, dat wij in gevaar verkceren on dat men er misschien wol aan zou doen een reddingsboot neder te laten'waarop een der reizers opmerkte i/Do zoo is te woelig, wij zijn veiliger in onze kajuit". Byna alle passagiers spoedden zich verschrikt weder naar beneden. Slechts vyf of zes personen bleven met my op het dek. Er was geen matroos te zien en ook op de commandobrug was niets te hooren of te zien. Ik vermoed, dat de brug met den wacht- hebbendon officier en den stuurman reeds in zee was geslagen. Twee reusachtige golven rolden over boord. Met wanhopige inspanning hield ik my vast aan een touw van de red dingsboot en toon ik de oogen weder opende, bevond ik my geheel alleen op het dek. Ik voelde dat het schip zonk on sprong, zon der my lang te bedenken, in zee, ten einde te trachten zwemmend 't land te bereiken. Terwijl ik door de zware golven werd voort- geslingerd, hoorde ik een zwaren knal. Rond om mij viel een hagel n'eder van allerlei zaken, planken en vaten in zee. Ik keek om mij heen, het schip was verdwenen. Plotse ling werd ik gegrepen door een golf en voelde ik een hevigen stoot. Ik was eenige oogen blikken bewusteloos on toen ik myn oogen weder opende, bevond ik my in een soort grot van een der 30 M. hooge steilo rotsen. By het aanbreken vun den dag kon ik de grot verlaten. Myn wond deed my erg zeer. Ik had honger en dorst. Juist voor mijn voe ten wierp do zee een zak met aardappelen op hot land. Gretig at ik enkele daarvan op. Nadat ik twee uren lang had geklauterd, waarbij ik gebruik maakte van eiken voor uitstekendon steen en mij, daar ik bijna go- heel naakt was, over het geheele lichaam bezeerde, kwam ik op den top van de rots. In het dal zag ik een boerenhofstede liggen, sleepte my daarheen on bracht door gebaren aan de bewoners, die mij aanstaarden alsof ik een spook was, aan het verstand wat er gebeurd was. De menschen gaven my te oten en te drinken en brachten my toen met oen wagen naar den Franschen consulairen agent te Ciudalela. Advertentiën. GeborenElsje, dochter van IJ. PRINS en J. PRINS—Van Reenen. Helder, 15 Februari 1910. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, u kennis te geven van het overlijden van onzen ge liefden zoon en broeder, Maarten Bethlehem, in den ouderdom van 21 jaar, die aan boord Hr. Ms. „Wilhelmina" in den nacht van 11 op 12 Febr. op een noodlottige wijze om het leven kwam. Diep betreurd door zijn diepbe droefde ouders, broeders, zusters en verdere familie. D BETHLEHEM. M. BETHLEHEM-Langendijk. Helder, 15 Febr. 1910. Eenige en algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijnen hartelijken dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. C. G. VAN DER LEE, aan de Directrice en verdere personeel van het Gemeente-Ziekenhuis alhier, voor de liefderijke en zorgvuldige verpleging, tijdens de ziekte en het over lijden aan zijne geliefde echtgenoote en moeder bewezen. Namens wederzijdsche familie: C. J. SMIT Jr., Hoogstraat 31. Luthersche Kerk. ZONDAG 20 FEBRUARI GEEN DIENST. DE KERKERAAD. des avonds 7 uur, GODSDIENSTOEFENING in de school te KOEGRAS. Da. A. E. VAN GRIETHUIJSEN. Aanmelding van leerlingen voor de ssen, die met I April beginnen, iederen Woensdag en Zaterdag van 12-1 uur in de Groen van Prünate- rerschool. Namens het Bestuur: R. J. PRAAMSMA. Christelijke Zangv. voor Gemengd Koor, Directeur JOH. F. ASMA Jr. liding Mej. MAARLEVELD. OP WOENSDAG 23 FEBRUARI, des 's avonds ten 71/, uur, in de BETHELKERK (Kanaalweg), doch veranderd Programma. Toegangsbewijzen op dezelfde voor waarde als de 1B Uitvoering, mits gekleurde Programma's. W. BOENDERMAKER, Voorz. J. A. ZWANENBURG, Secr. Administrateur SOL. J. KINSBERGEN. te HELDER. Openbare Vergadering op DINSDAG 22 FEBRUARI 1910, des avonds ten 9y3 ure, in het Kantonge rechtsgebouw te Heider. ONDERWERP: Verslag- over het jaar 1909 AMBACHTSSCHOOL T8 HELDER. Inschrijving van leerlingen gedurende de maand Februari, eiken Woensdag en Donderdag van 10—12 en van 2—4 uur in de School. Uitdrukkelijk worde er op gewezen dat zy, die by vroegere aangiften in geschreven, maar niet geplaatst zyn, indien zy thans nog voor plaatsing in aanmerking wenschen te komen, zich opnieuw moeten aangeven. De DirecteurA. J. BESSELING. ti.H. Veehouders van den HELDER, worden beleefd verzocht, wanneer zij genegen zyn LID te worden van de Vereeniging der Vee-Verloskundige, zich daarvoor te vervoegen van 's morgens 9 uur tot 's middags 1V3 uur, op ZATER DAG 19 FEBRUARI 1910, in het Café van den Heer J. THIJSSEN te Helder. Namens het Bestuur, M. JIMMINK, Voorzitter, te Koegras. A. GRIN Pz., Secretaris, - op - Woensdag 23 Februari a. s., des voormiddags te 10 ure, aan de Achterbinnenhaven by de Kuiper- steeg te Helder, van eene partij afkomstig van Waterstaatswerken, bestaande uit: Amerik. grenen Balken, 20 X 20 en 30 X 30. Eiken Palen, lang 6, 7 en 8 M. Dito Hek- en Dam- palen van diverse afmetingen. Dennen en vuren Delen en Ribhout en een groote party Brandhout. Voorts: Ijzerwaren, Touw en Hysch- blokken en hetgeen meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen voor den aanvang der verkooping. Deurw. H. KWANT. FOTOGRAAF. SPOORSTRAAT 63, hoef HOOGSTRAAT INGANG ATELIER HOOGSTRAAT. - DAGELIJKS GEOPEND. - Mevr. NAUDIN—Ten Cate, Haven plein 12, verlangt met 1 April eene DIENSTBODE voor keuken en huis werk. Zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan te melden. Wordt gevraagd een nette LEERLING, die in 't vak wenscht opgeleid te worden. Adres J. SINGELING Jr., Sehagen- straat No. 70. Koek- en Banketbakker. GEVRAAGD een gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER met Pension, door een heer, liefst omtrek Marine Werf. AdresBrieven met conditiën onder lett. X., Hoofdgracht 43. Aangeboden een net gemeubi leerde ZIT- en SLAAPKAMER, mooi uitzicht met vrijen opgang. Adres S. KONING, Bassingracht Ia. Aangeboden een net gemeubileerbe Z8T- en SLAAPKAMER met of zonder Pension, op netten stand. Adres P. MOLENAAR, Keizerstr. 43. TE HUUR een gemeubileerde of onge meubileerde ZIT- met SLAAPKA MER, heerlijk ruim, riant uitzicht, op zeer netten stand, met of zonder Pen sion, ook zeer geschikt voor twee Hee ren of twee Dames. Brieven franco onder letters „J. P.", aan het Bureau van dit blad. Met Maart volle ZOETE MELK te koop om tweemaal daags aan huis te leveren. Adres: C. SCHIPPER, Ter overname aangeboden voor f 35 een Gramophone met 24 Pla ten. Mooie machine met groote koperen hoorn, heeft alléén meer gekost. Platen lste kwaliteit. Te zien 'snam. tusschen 6 en 7 uur Jan in 't Veltstraat 24. Ter overname aangeboden 1 vierk. geëm. Petroleumkachel; 1 Hanglamp; 2 Schilderijen en 3 Binnenjalouzieën, breed V/a M. - Te bevr.: Langestraat nr. 41. Eengenkele opvoering- van: MMNMM Tooneelspel in 5 bedrijven van Jhr. A. W. G. VAN RIEMSWIJK, door den schrijver aan Mevrouw Julia van Lier-Cuypers opgedragen. Mevr. Julia van Lier-Cuypers. Mevr. C. Kinsbergen-Rentméester. de Heer M. Hulsman, de Heer Jan Buderman. de Heer Adr. Verzijl. Sivia Silombra Rika René Raneck Een Tooneeldirecteur. Een Dokter De verdere rollen worden vervuld door de Dames P. DE WAARD, DORA BOON, de H.H. WILLEM v. ZUIJLEN, J. HALLEMAN, P. PERIN, W. RUIJS, H. SMITS enz. BUREAU VU UUR. AANVANG 8 UUR. Prijzen der plaatsen Plaatsbespreking op den speeldag van 10—2 uur. «WF* Er heeft geen loting plaats, maar er worden volgnummers afgegeven. BILLART TE KOOP. Marmerblad met toebehooren, ivoren Bal len en 12 Potballetjes. Adres: Bureau van dit blad. Te koop voor f 11. 7 Kippen met Haan, Boerengeeltjes. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een BURGERWOOH- HUIS met BOET, staande aan de Van Ewijcksluis, en 37a sneea Land. Te aanvaarden half April. Te bevragen by A. DE SMIT, Eier- land, Texel. BOUWTERREIN, benevens geriefelijk ingerichte en solide HUIZEN te koop aan de Janzenstraat No. 70, 76 en 78. Adres Firma GEBR. v. PELT, Weststr. 110, Vosstr. 12. TE KOOP een zoo goed als nieuw Heerenrijwiel en een sterk Hee renrijwiel voor f 12.50. Adres: Gravenstraat nr. 14. TE KOOP. Eerste kwaliteit Glansverf. Snel drogend. Wit 35, Wit 33, Geel, Blauw en Bruin 30 en Grondverf 27 cent, by de vijf kilo. Bestelling per briefkaart. KLEIN, Café, Helder. te koop. 4 stuks hoog 2,00 Meter, breed 1.00 M. 1 2,50 1,50 2 2,00 1,25 1 rond Raam 1 M. diameter, zeer ge schikt voor pakhuis, zoo goed als nieuw. Alsmede een marmer Toonbank- bied en Winkelpui. Adres: H. WIJKER. Het van ouds bekende adres van verkoop met het recht van wederinkoop tegen de hoogste waarde, isde Firma Wed. L. I. 6R0EN, ZUIDSTRAAT 79. Heeft een paar nieuwe Adjudants Epauletten te koop. Buitengewoon Fraaie Randen van papier en linnen voorhanden bij J. C. DUINKER, Spoorstraat 92. KEIZERSTRAAT 58 hoek GRAVENDWARSSTRAAT. ONTVANGEN a de nieuwe collectie effen en gewerkte zwarte en gekleurde JAPONSTOFFEN. -: In deze collectie bevinden zich beslist de laatste Nou- veauté's voor het a.s. seizoen. De keuze in enorm groot en de prijzen zeer billijk. Aanbevelend, 6. SMITS* N.B. Stalen worden op aanvraag gaarne op zicht gezonden. Vraagt steeds 3 en 5 cent. a 3 cent. Verder alle soorten Koekjes. Minzaam aanbevelend, J. SINGELING Jr.f BROOD- KOEK- en BANKETBAKKER, Schagenetraat 70. MO Tr A HT Groote Afslag van Zeeuwsche Blauwe 14 ct. de groote maat, 28 ct. de 5 kop. Geldersche Bonte 14 ct. de groote maat, 28 ct. de 5 kop. Zeeuwsche Blanke 12 ct. de groote maat, 24 ct. de 5 kop. Friesche Blanke 11 ct. de groote maat. 22 ct. de 5 kop. Veeren- en Kapokken Bedstellen, Spring- veeren-, Kapok-, Stroo- en Zeegras- Matrassen. Het soliedste en goed koopste adres voor Helder en Omstreken is bij M. KLERCQ, Beddenfabriek, Spoorstraat 32. 0Sr Alles eigen fabrikaat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2