TIVOLI. LEZING LICHTBEELDEN. Soirée Voerman Henschel, Vrijdag 25 Februari 1910, A. GRÜNWALD, Arts. „Door Eendracht Sterk" Vereeniging „FRÖBEL". A.s. Donderdagavond, Samenkomst met Lichtbeelden. UITVOERING Populair Concert Helder's BarmoniekapeJ, „De Adsistent Dokter", Liefdadigheids- Voorstelling, op Maandag 28 Februari, Gebouw „TIVOLI" - leider. Tentoonstelling van Kunstfoto's Gevestigd te Helder, WESTSTRAAT No. 104 Oproeping, Dokter Groenendijk Donderdags en Vrydags mr jbajl. Stoom vaartberichten. STOOM V A A BT-MA ATSCH A I'PU-NEDE RL A ND. Billiton, v. A'dam n. Batavia, arriv. 18 Febr. te Sabang Celcbcs, v. Batavia n. A'dam, pas. 16 Febr. K. del Armi Vondel, v. Batavia n. A'dam, vertr.18 Febr. v. Colombo örotius, v>. A'dam n. Batavia, vertr.l9Febr. v.Colombo K. WIII, v.A'damn.Batavia, pass. 19 Febr.K. del Armi IC. W. I, v. Batavia n. A'dam, vertr. 20 Febr. v. Genua Oran je, v. A'dam n. Batavia,arr.20 Febr. teSouthampton 1'omona arriv. 20 Febr. v. Hamburg te Amsterdam. Sumatra arriv. 20 Febr. v. Hamburg te Amsterdam Madura, v. Batavia n. A'dam,vertr.21 Febr.v. Port-Said Ambon, v. A'dam n. Batavia, is 20 Febr. Perim gepas. Java, v. A'dam n- Batavia, pas. 21 Febr. K. St Vineent K. W. II arriv. 20 Febr. v. A'dam te Batavia Rotterdamsohe Llotd. Bogor, v. Batavia n. R'dam, pass. 18 Febr. Pt.de Galle Djoeja, v. R'dam n. Batavia, vertr. 17 Febr. v. Suez. Ternate arriv. 18 Febr. v.Antwerpen te Rotterdam Malang, v. R'dam n. Batavia, pass.19 Febr. Pan teilaria Wilis, van Batavia n. R'dam, vertr. 19 Febr. v. Padang Solo, v. R'dam n. Batavia, arr. 20 Febr. te Antwerpen Sindoro arriv. 20 Febr. v. Batavia te Rotterdam. Goentoer arriv. 20 Febr. v. Rotterdam te Batavia. Ophir, v. R'dam n. Batavia, vertr. 20 Febr van Perim T ambora, v. R'dam n. Bata via, vertr. 20 Febr. v.Tanger Tabanan, v. Batavia n.R'dam,vertr,20 Febr.v.Port-Siad Kediri, v. Batavia n: R'dam, pass. 21 Febr. K. Serrat Koninklijke Hollandsche Lloyd. Delfland, v. Buenos-Ayres en Brazilië n. A'dam, vertr. 18 Febr, v. Madera. Kernland, v. Buenos-Ayres n. A'dam, vertr. 17 Febr, van Montevideo. Frisia, v. A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres, vertrok 19 Eebr. van Corunna. Hollandia vertr. 19 Febr. v. Montevideo n. A'dam. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W.l,v. A'dam n.Suriname,pass.19 Febr. Eastbourne P/. Fr. H. arriv. 29 Febr. v. West-Indië te New-York. ingezonden MededeeBingen k 20 cent per regel. Moeder en Kind genezen door de Pink Pillen. Te Beverwyk hebben de Pink Pillen pas meer dere merkwaardige genezingen tot stand gebracht, onder welken moet vermeld worden de dubbele genezing van mevrouw B. Boumans, geb. de Best, en haar zoon, van wie wy hier de portretten geven Mevrouw lloumans, wonende nO 27,'Alkmnnrsche weg, schryft ons: Mev. B. Boumans en iiaar^zoon. (Cl. Bclterraann, Beverwijk.) »Ik verklaar zeer gaarne dat de Pink Pillen myn gezondheid, die gedurende cenigen tyd veel te wenschen overliet hersteld hebben. Ik was tot erge bloedarmoede vervallen en had my voortdu rend te beklagen over allerlei ongemakkenpynen in den rug en in de borst, groote zwakte, vol hardende hoofdpyn, veelvuldige duizelingen, slechte spysvertering. Myn zwakte was zeer groot geworden en van myne krachten was zeer weinig overge bleven. Na vele geneesmiddelen te hebben beproefd en te hebben waargenomen dat myn toestand niet verbeterd svas, hob ik de Pink Pillen willen gebruiken die te Beverwyk reeds talryke gene zingen hadden tot stand gebracht. Deze pillen hebben mij allerbest geholpen, zy hebben my onmiddelyk een groot gevoel van welzyn en kracht bezorgd. Myne kwalen zyn verminderd en spoedig daarna verdwenen, cn cindelyk ben ik volkomen genezen. Myn zoontje die aan een onrustbarende zwakte leeu, die niet vorderde, niet groeide, is ook aan het gebruik der Pink Pillen gezet en heeft zich daarby wonderbaar wel bevonden.n Er is geen geval van algemeene zwakte dat door de Pink Pillen niet tot staan gebracht en genezen kan worden. De ondervonden vcrschyn- selen: gebrek aan eetlust, bleekheid, hoofpynen, moeielykc slaap, pynen in den rug, zwakte in de heenen, zyn even zoovele waarschuwingen van het bloed dat herstel en versterking noodig heeft. Geef het dan de Pink Pillen die overtroffen zyn als hersteller van het bloed en als versterker der zenuwen. De Pink Pillen genezenbloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, maagpynen, neurasthenie, plantselyke pynen. Prijs fl.75 de doos f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; Voor Helder en omstreken bij J. DE KOK, Middenstraat 11. DIC BIK—Biersteker, Keizerstraat 93; té Schagen bjj J. ROTGANSte den Burg (Texel) bij T. BUIJS en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzondingsweg Datum der ter postbezorging. p. zeepost via Amsterdam 4 en 18 Mrt. p. zeepost via Rotterdam 25 Febr. 7.— 's av. p. Holl. mail via Genua 1 en 15 Mrt 7.— 's av. p. Holl. mail via Marseille 22 Febr. 3.30'snam p.Fransehem.viaMarseille 25 Febr. 7.— 's av. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitschc m. via Napel» Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton ou Bornoo: Tijiist. iler laat, busl. a/h Postk. p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransehem.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels Naar Atjeli on de Oostkust van Sumatra: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua 4 en 18 Mrt, |8.30'smor. eiken Vrydag |8.30'smoi. 1 en 15 Mrt. 7.— 's 22 Febr. 3.30's n p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransehem.viaMarseille! 25Febr. 7.'s av. p. Duitsche m. via Napels| 23 Febr.|l2'smidd. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam p. mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown eiken Vrydag 3.30'snam p. mail via New-York. 4 en 18 Mrt. 3.30'snam p. mail via St. Nazaire 7 Mrt. 7.'s av. Naar Cura9ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 8 en 17 Mrt. 7. mail via Southampton of Queenstown. clkon Dinsdag en Vrijdag 27 Febr. 3.30's nam 7.'s av. p. mail via Hamburg (alleen op verl. dor afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam! 3 en 17 Mrt |7.— 's av. galleen ^p verl. der afz.) p. mail via Southaropton| 28 Febr.|7.'s av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivior-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.30 's namiddags. Marine en Leger. Hr. Ms. pantsorschip »Heemskerek", onder bevel in den kapitein ter zee G. L. Goedhart, is 18 dezer te Marseille aangekomén. Het lag in het voornemen van den commandant den 19den d.a. v. weder van daar te vertrekken, ter voortzetting van de oefeningsreis. De vaaroefeningen der pantserschepen zijn weder begonnen. Hr. Ms. »Piet Hein* is 21 Februari naar zee vertrokken en wordt Vrijdag 25 Februari alhier terug verwacht. Hr. Ms. kanonneerboot «Wodant wordt 16 Maart a.s. alhier in dienst gesteld en toegevoegd aan Hr, Ms. iNeptunusc, voor de oefeningen met de zeemilliciens. Aan boord van dien bodem worden met genoem den datum geplaatst de luitenant ter zee le klasse K. F. Sluis en de adelborst le klasse marine-reserve j. ten Klooster, eerstgenoemde als commandant. Chef der machinekamer wordt de machinist W. J. M. Lamers. Visscherijberichten, Nieuwediep, 19 Februari. Door garnalenvisschers aangebracht 30 mand schar per mand f2,25 d f2.— 4 mand kleine schol per mand f4. 21 Februari. Door garnalenvisschers aangebracht 6 mand schar per mand f2.25. 22 Februari. Voor 8 uur niets binnen. Burgelijke Stand Helder Van 18 tot en met 21 Febr. 1910. ONDERTROUWD: C. Dilg en T. de Wit. BEVALLENC. Volkers geb. Wiering, d. A. de Bruyn geb! Zweed, z N. Ackerman geb. Kes, z. G. Pollé geb. Ran, d. V. Jacobs geb. de Beurs, z. J. M. Stumphius geb. Kapsenberg, z. R. Roomeijer geb. T. Dekema, z. M. van Straten geb. Kuiper, d, J. v. d. Wal geb. Hillcbrand, d. OVERLEDEND. A. Lavell 76 jaar. R. Bont geb. Bakker 84 jaar. V. Blankman geb. Ruiter 60 jaar. P. Vinke—wed. J. Becker 46 jaar. D, van Overeem 72 jaar. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 22 Februari. Dit jaar kunnen aan het Kon. Instituut alhier 32 jongelingen worden toegelaten als adelborst. Tentoonstelling Kunstfoto's. Morgen wordt in den foyer van .Tivoli" do reeds vroeger goanonceerde tentoonstelling van kunstfoto's geopend. Wy noodigen ieder uit daaraan een bezoek te brengenmen kan op ieder oogenblik van den dag terecht. De gebeelo bruto opbrengst van do entrée's is voor «Liefdadigheid naar Vermogen", zoodat men indirect nog een goeden daad verricht. Wij komen in ons volgoud nummer hierop terug. Silvia Silombra. Casino" was Maandagavond stampvol toen Silvia Silombra hot tooneelspel in 5 bedryvon door den achryver Jhr. van Riems dijk aan mevr. Julia van Lier—Cuypers op gedragen, gegeven werd. Blykbaar was do verwachting hooggespannen en ze mocht dat zyn. We zijn thans in de gelegen heid geweest om mevr. van LierCuypers in al haar kracht to bewonderen. Want voor haar is het Btuk geschreven en om haar groepeert zich dus do hoele handeling. Aan grijpend is het drama in do hoogste mate. De vrouw die liefheeft met een reine liefde en uit geheel haar hart, moet afstand doen van die liefde, omdat zy de zekerheid erlangt dat zy den man, dien zy liefheeft ongelukkig zou maken. Haar sterke ziel komt wel eens in opstand tegen het zware lot doch het moot, zy wil. Do zonde van den vader wreekt zich wèl vreoselyk er is helden moed noodig om dat te dragon. En die ziels toestanden hoeft mevrouw van LierCuypers meesterlik uitgebeeld mot een zeggingskracht en een spel als maar zelden zóó tot uiting komt. De heer Hulsman speelde Renó Raneck meesterlyk en mevr. van KinsbergenRent meester de rol van het dienstmeisje Rika op onverbeterlijke wijze. Mej. de Waart iad veel werk gemaakt van do rol van Cosima, eveneens mevrouw Dora Boon van die van Floor. Waardig was ook do heer van Zuylen als de geestelijke. Over het algemeen was do typeering zeer goed. Dat kan ook met een stak dat zoo dikwijls gegeven wordt, 't Publiek was gul met applaus, vior-, vyfmaal moest gehaald worden en de speelster der titelrol moest viermaal een bloemenhulde in ontvangst nemen, 't Was mooi, hooi mooi. Opnieuw benoemd, met ingang van 2 Maart, mr. Th. H. do Meester, tot voorzit ter van den Pensioenraad voor Burgerlijke Ambtenaren. De ramp op de Noordzee. Onze verslaggever te IJmuiden schrijft ons: In do editie van laatBtleden Zaterdag werd reeds vermeld dat het Engelscho stoomschip Groenland", van Liverpool te Hamborg aangekomen, rapporteerde in den nacht van Zondag 13 op Maandag 14 Februari naby het IiaakB-vuurschip in aanvaring te zijn geweest mot eencn stoomtrawler, die zoo zwaar beschadigd werd dat hy onmiddellyk zonk, zoodat noch iemand van de bemanning gered, noch zelfs de naam en nationaliteit vastgesteld kon worden Te IJmuiden werd dit bericht met groote vrees vernomen daar dadelyk vermoed werd dat het een stoomtrawler van do IJmuider vloot was, waarvan do bemanning op zoo noodlottige wijze om het leven kwam. Uit het feit dat do aanvaring in den nacht van Zondag op Maandag plaats had, meende men te mogen opmaken dat het oen vaar tuig was dat van do visschery terugkeerend, hier kwam markten. Verschillende trawlers werden dien dag te IJmuiden binnenvorwacht. Men moest echter de terugkeer van allo trawlers afwach ten voordat men kon vermoeden welke traw ler was aangevaren. Thans zyn alle aangekomen behalve de stoomtrawlers IJ. M. 118 „Belle", schipper J. Snel, toebehoorende aan de Algemeene Vissehery-Maatschappy alhier, zoodat de vrees gerechtvaardigd is dat deze trawler door de «Greenland" aangevaren en tot zin ken gebracht werd. De directie van genoemde Visscherij-Maat schappij was zoo welwillend ons het volgende mede to deelen: De ■Bolle" vertrok den 8en Fobruari 1.1. van hier naar de visschery en werd het laatst gozien op Zondag 13 Februari daar aanvolgend in de nabyheid van het vuurschip „Haaks", dus dat is op den dag voorafgaande aan dien van de aanvaring. Daar de »Belle" genoegzaam kolen aan boord had om tot Zondag 20 dezer uit te blyven bostond aan vankelijk geen reden om te veronderstellen dat dit juist het gezonken stoomschip was. Toch werden door ons (dat is doroedery) meerdere trawlers uitgezonden om naar spo ren van hot gezonken schip te zoeken. Geen van laatstgenoemde schepen keerde terug, zoodat blijkbaar geen sporen gevonden zyn. Nu de „Belle" heden nog niet binnen is, ie er geon hoop meer. Hare bemanning bostond met inbegrip van den schipper uit tien koppen, die gozamen- lyk voor een bedrag van acht duizend gul den verzekerd was by de Algemeene Ver zekering-Maatschappij „Adjuto" te Amster dam. De tBelle" werd in 1893 van staal ge bouwd by de scheepsbouwers Edward Brothers te North-Shields, had een tonnenmaat van 140 bruto en 59 netto registerton en voor vroeger onder Engelsohe vlag met den naam ■Tynebelle". Het stoomschip was in het bezit van het Rykscertificaat voor zeevisschersschepen en van het hoogste certificaat (I 8 s P II) van Bureau Veritas. De bemanning beBtond uit de volgende personen: schipper J. Snel te Velseroord; stuurman M. Stoker te IJmuiden; machiniBt H. Mondeis te IJmuidenlen stoker J. Vreug- denhil te Rotterdam 2en stoker Alexander Baak te IJmniden; matrozen Jacob Groen te Egmond aan ZeeJ. Brands te Huizen P. Groen te IJmuiden; Botte Visser te Enkhuizen en don kok C. Groen Cornzoon te Egmond aan Zee. IJmuiden, 21 Februari. Wegeos eene vordering tot schadevergoe ding voor het beschadigen van de netten van haren haringlogger ,CaBtor" liet de Geestcn- münder Herings- und Hochseefischerei Aktien Gesellschaft te Goestenmünde den stoomtraw ler YM. 67 „Assumburg" van de stoomvis- schory „Kennemerland" alhier aan de ket ting leggen. Na 17 dagen onder beslag te hebben gele gen werd het vaartuig gisteren weer vry ge geven, ter_wyl het proces over de betaling van de gevorderde f 7000,—, in Haarlem verder zal worden behandeld. Dat kleine oorzaken soms groote gevolgen kunnen hebben bleek gistereu bij den heer Lootsma in de Oranjestraat. By hej helpen van een klant in zyn hoe- denmagazyn legde hij zyn brandenden sigaar op den rand van de nitstalkast en vergat den sigaar later weg te nemen. Dos nachts brak in de uitstalkast een brand uit die zich ernstig liet aanzien maar door de politie met oen koolzuurspuit kon wor den gebluscht. Diefstal. Zoowel van de dienstdoende als van de stilliggende stoompont Velzen zyn de koperen straalpijpen en oen partijtje bouten gestolen. Het gestolene is bij een opkooper te Haar lem in beslag genomen. Stoomschip Prins Willem II. Blykons bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserschip Utrecht Zatordag van Paramaribo, na zich aldaar van kolen to hebben voorzien, ver trokken, teneinde met don mceston spoed den onderzoekingstocht naar het vermiste stoomschip «Prins Willem II" aan te vangen. By de directie van don Kon. West-Indischen Maildienst was tot heden gecnorlei bericht ingekomen, dat zekerheid gaf omtrent het lot van de „Prins Willem II on hare op varenden. Wel droeg ook zy kennis van verschillende geruchten, welke er loopen, en volgens een waarvan de Hollandsche mail boot zou zijn waargenomen door een Spaansch vaartuig. Doodgedrukt. Een jongen, die Zaterdagnamiddag speelde bij don veesteigor aan den Criicquiusweg te Amsterdam, is met het hoofd tusschen do buffers van twee gerangeerd wordende spoor wagens geraakt. De kuaap was onmiddellijk dood. De brief zonder f2000. De Hooge Raad hoeft gister uitspraak gedaan in de zaak van baron v. H. van B., to Utrecht, wegons oplichting door het hof te Amsterdam veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Overeenkomstig de conclusie van het open baar ministerie achtte de Hoogo Raad geen der zes aangevoerde caBsatiemiddelen gegrond en verwierp mitsdien het cassatieberoep. De vermiste knaap. De to Zeist vermiste knaap is nog altyd niet terecht. Het onderzoek werd in allo richtingen gedaan, zonder resultaat. Prof. Kouwer en Rad-Jo. Het tweede Berlynsche Landgericht heeft Zatordag, ingevolge de door prof. Kouwer tc Utrecht ingediende aanklacht, last gegeven om do verspreiding van hot reclamebiljet tot aanbevoling van het kwakzalversmiddel Rad- Jo, voor verlichting van verlossingen, te ver bieden en bepaald, dat elke overtreding van dit bevel met 300 mk. boete gestraft zal worden. Men weet, dat de fabrikant van het mid del een bezending ervan naar den Haag ge stuurd on in het reclame-biljet beweerd had, dat prof. Kouwer het met verrassende uitslag by onze Koningin had tougopast. In werke lijkheid had prof. Kouwer die beïending laten wegwerpen en alle brieven van den fabrikant onbeantwoord gelaten. Hot middel bleek to bestaan uit een gogisten en beschim melden poespas van tamarinde, andere vruch ten en lynzaad. Met de Noorderzon vertrokken. H. J. Eilers, dio te Oegstgcest oen zooge naamd tubcrculose-laboratorium had, is dezer dagen met do Noorderzon vertrokken, men vermoedt naar Amerika. Dit onverwachte vertrek wordt in verband gebracht met zyn veroordeeling tot gevan genisstraf wegens het onbevoegd uitoefenen van do geneeskunde. De storm in Engeland. Londen, 21 Februari. Do storm is na vier dagen razens gisteren een orkaan geworden. De schade, te Londen aangoricht, is grooter dan in jaren is gebeurd. Daken en winkel puien zijn by menigte afgewaaid. De parken hebben zwaar geleden. De telegraaf- on tele foondienst is in de war. Te Brixton is een huis ingestort. Op de kusten zyn een aantal ongelukken gebeurd. Operatiekamers aan boord. De onvermoeibare onderstaatssecretaris van marine Chéron heeft voorschriften gegeven voor den bouw van operatiezalen aan boord dor oorlogsschepen, welk van af 1 Januari 1910 op stapel zyn of worden gezet. Twoo operatiezalen, aangebracht onder het pantserdek en voorzien van de nieuwste in richtingen en instrumenten, zullen den dok toren in staat stellen, onmiddellyk tydens het govcpht de zwaarste chirurgische bewerkingen te kunnen toepassen. Général Chanzy. Duikers zijn in zee nedergedaald teneinde een onderzoek in to stellen naar het wrak van de „Gónóral Chanzy". De scheepsromp bleek op verschillende plaatsen gebarsten to zijn, een deel van het achterdek, het roer on Btakken van de machine waren zes meter onder do oppervlakte der zee zichtbaar. Door de soep verbrand. jMJEcn ongeluk ligt in een klein hoekje. Op do reis van New-York naar Liverpool kreeg eon kok aan boord van de Mauretania", door het BÜngeren van het schip, een pot met heete soep over hot lyf. Hij is aan de brandwonden bezweken. Laatste berichten. - By het heden te 's Gravenhago gehou den examen slaagde voor derden stuurman groote stoomvaart de heer J. Schol, leerling der Zeevaartschool alhier. INGEZONDEN. Door het Hoofdbestuur der Nederlandsche Mid- dernachtzendingvereeniging zal er binnen enkele dagen in deze gemeente en hare omgeving eeno circulaire worden verspreid Daarmede wordt be doeld meerdere belangstelling te wekken en steun te vinden voor het werk der Vereeniging. Zooals bekend mag worden geacht, ijvert de Middernacht zending voor verheffing der openbare zedelijkheid helpt ze gevallenen en verwaarloosden, en verleent ze hare medewerking bij allerlei arbeid van red dende en dienende liefde. Gedurende de 21 jaren van haar werkzaamheid ls het arbeidsveld der Vereeniging almeer uitge breid, en daardoor ook de behoefte aan steun al grooter geworden. Zóó zelfs, dat er een belangrijk tekort is ontstaan. Om in dezen nood te voorzien, richt het Heofdbestuur zich thans per circulaire tot ons volk, met de bede om de Vereeniging in haar mooilijk en zegenrijk werk te willen helpen door een bijdrage. En waar het H. M. onze Konin gin heeft behaagd door een milde gift de Vereeni ging in dezen te verblijden, daar spreekt het Hoofdbestuur den wcnsch uit. dat dit Koninklijka voorbeeld koninklijke navolging moge i vinden by ieder, die de circulaire zal ontvangen, tot de lezing, krachtig opwekt, het Hoofdbestuur W. H. Verhoeff, Utrecht, Alg. Corr. N. M. V. Advertentiën. Geboren: Barend, zoon van B. DE BOER en A. DE BOER—Smit. Helder, 21 Februari 1910. Ondertrouwd Cornelis Dilg en Trijntje de Wit. Helder, 19 Februari 1910. Heden overleed, na een langdurig lijden, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Mej. Willemeijntje de Vries, (Wed. Jan Post), in den ouderdom van ruim 90 jaar. D. POST. Gr. POST Wiegman. M. RUSSELMAN-Post, (Wed. A. RUSSELMAN). I. DE WIT-Post. J. DE WIT. Jn. POST. M. POST-Lont. P. ROTGANS - Post. S. Joh. ROTGANS en Kleinkinderen. Wieringen, 18 Februari 1910. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, onze geliefde echt genoot, vader, behuwd- en groot vader, de Heer A Klein, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Wed. A. KLEIN Van Yliet, Kinderen en Kleinkinderen. Amsterdam, 19 Febr. 1910. Bloemgracht 22. Eenige en algemeene kennisgeving. Den 17den Februari overleed zacht en kalm, doch na geduldig lijden, myne geliefde echtgenoote, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Reinoutje Bont geb. Bakker, in den ouderdom van 84 jaar. Uit naam der Familie BONT. Helder, 22 Februari 1910. De Familie DE HAAS Zoetelief be tuigt baren hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling op 11 dezer ontvangen. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hiermede hunnen oprechton dank voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming op 19 Februari ontvangen. R. MEERENS en Echtgenoote. Iemand vraagt 50 gulden ter leen, op maandelykscheaf betaling van 6 gulden, tegen 5%. AdresBureau van dit blad. 8 uur 's avonds, VAN Dr. P. P. C. HOEK, OVER Toegang vrij voor visscbers en andere belangstellenden. Bond van Bouwvakarbeiders Ie Jaarvergadering op Vrijdag 25 Februari I9IO, des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer P. DE KONING, Hoofdgracht. Ook niet-leden Bouwvakarbeiders heb ben toegang op de Vergadering. Namens het Bestuur: DE SECRETARIS. LEDENVERGADERING op 23 FEBRUARI 1910, des avonds 8 uur. HET BESTUUR. half acht, Gebouw Middenstraat, D.V. Uitsluitend voor de bewoners van den OUDEN HELDER, niet voor kinderen. Kaartjes zijn tot een beperkt getal kostelooa verkrijgbaar Woensdag avond van 8 tot 8'/s uur aan het gebouw. Namens de Commissie. te geven door de Zang-enReciteemreenigiDg HARMONIE (Directeur den heer JOH. BRANDS) op Donderdag 24 Febr. 1910, in „CASINO". Zaalopening 7V, uur. Aanvang 8 uur. HET BESTUUR. „T.O.G.O.", „0.0." en „TERPSICHORE" op Zaterdag 26 Februari 1910 in „TIVOLI". Zaalopening 7.30. Aanvang 8.30. op ZATERDAG 26 FE6RDARI 1910 in Casino, te geven door onder directie van den heer G. H. J. v. d. BOGAERDE, ter onthulling van het Vaandel. TOT SLOT blijspel in één bedrijf door J. Gillissen. Programma's 15 cent verkrijgbaar bij de bekende depóts en voor zoover de voorraad strekt 's avonds op den speeldag aan het bureau. Na afloop BAL. Openbare Uitvoering der gymna8tiek-Vereeniging „SP0RTLUST" te KOEGRAS, onder leiding van den heer A. Zeeman, op Zondag 27 Febr. '10, in de zaal van den heer D. MAREES. Het geheel wordt afgewisseld door muziek. Aanvang 77s uur Entrée f0.50. Na afloop VRIJ bal. ten voordeele van de afdeeling Helder van bet Centraal-Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie-Kolonies, in „CASINO", OPVOERING VAN: tooneelspel van Gerhart Hauptman, door de Heldersche Tooneelvsr. „T.A.Ï.E.N.Ü Toegangsprijs bij inteekening 75 cent, op den speeldag aan 't Loket f 1. Toegang tot de galerij 30 cent. KAARTEN k f0.75 en f0.30, Ook in den Boekhandel verkrijgbaar. Programma's in de zaal te bekomen. Plaatsbespreking op den speeldag van 10 tot 2 uur. 23 Febr. - 2 Maart 1910 in MODERNE PROCÊOÈ'S. Kooldruk, Platinotype, Gomdruk, Bromide en Gaslicht. Rijke collectie, voor het doel welwillend afgestaan door de Firma E. FISCHEL Jr., Foto Artikelen en gros. Amsterdam. De tentoonstelling is geopend op werkdagen van 's morgens 10 tot des avonds 9 uur, en op Zondag van des morg. 10 tot des av. 6 uur. Toegangsprijs 10 cft. of meer. De geheele bruto opbrengst komt ten goede aan de Vereeniging Lief dadigheid naar Vermogen, te Helder. C. BETHLEHEM. Allen, die iets verschuldigd zyn aan de Firma P. VERFAILLE, Keizerstraat, worden verzocht betalingen te doen ten Kantore van den Notaris STAMMES, te Helder, den Advocaat-Procureur PRINS, te Alkmaar, of ten huize van den ondergeteekende J. N. C. VERFAILLE, Keizerstraat 110-112. Spreekuren 's morgens 8—9 uur. I 's middags 1-2 verklaart, dat hij NIET van plan ia de Gemeente te verlaten. Prnatjes dien aangaande zijn absoluut onwaar. AMBACHTSSCHOOL IE HELDER, Inschrijving van leerlingen gedurende de maand Februari, eiken Woensdag en Donderdag van 10—12 en van 2—4 uur in de School. Uitdrukkelijk worde er op gewezen dat zy, die by vroegere aangiften in geschreven, maar niet geplaatst zyn, indien zy thans nog voor plaatsing in aanmerking wenschen te komen, zich opnieuw moeten aangeven. De DirecteurA. J. BESSELING. Aanbesteding. DINSDAG I MAART a.s. zal door den heer HERMAN NYPELS alhier, in het Hötel „Bellevue" worden aanbesteed Het bouwen van een Winkelhuis met bovenwoning aan de Spoorstraat No. 41. Aanwijzing Zaterdag 26 Febr. a.s. n.m. 2 uur, op het terrein. Bestek en teekening ad. fl.— per stel, verkrijgbaar by ondergeteekende. S. KRIJNEN, Architect. De aangekondig de verkooping 700 Baddings is UITGESTELD. Deurw. W. BIERSTEKER. Wegans hei winfterseizeen Café „De Vriendschap", Kanaalveg no. 1 Wed. HENNING. VERLOREN een bruine Damespsrftemonnaie, inhoudende ongeveer vier gulden. Tegen belooning terug te bezorgen bij P. STURK, Hartestraat No. 5. H.H. Konijnenliefhabbers I Een Vlaamache Raus haas (ram), van bekroonde ouders, ten dekking. Adres: Rozenstraat nr. 49. Mevrouw VAN DEN BERG, Havenplein 21, vraagt begin of half Maart, een DIENSTBODE. Mevrouw SCHOO, Kanaalweg 119, vraagt met 1 April een Dienstbode, van goede getuigen voorzien en kunnende koken. Aanmelding 's avonds na 8 uur. Met Mei gevraagd te Eellevoetsluis een nette DIENSTBODE, zelfstandig kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 86 aan DUINKER's Advert.-bureau Spoorstraat, Helder. GEVRAAGD met 1 Mei een Dienstbode. Adres: Stationsweg 13. Verzoeke zich aan te melden Donderdag en Vrijdagavond, tusschen 8—9 uur. GEVRAAGD een zindelijke DIENSTBODE. Adres Mejuffr. BA1S, Drogistwinkel, Koningsplein 112. Wordt gevraagd een flinke Dag meid, zelfstandig kunnende werken. Zich te vervoegen 's avonds tusschen 7 en 8 uur. Adres: Zuidstraat 14. Gevraagd ean MEISJE, goed kunnende machine-naaien en tevens lust hebbende om in het kleermakersvak te worden opgeleid. Adres: Molenstraat 184. Gevraagd een flink Dagmeisje. Aan te melden 's avonds van 8 tot 9 uur, Dykje 53. Een heldere waschvrouw vraagt beleefd een paar nette wasschen. Adres: Bureau van dit blad. GEVRAAGD een flinke WERKSTER. Adres: Spoorstraat 26, café. Er biedt zich aan een bekwame BREISTER, ook genegen om stopwerk te doen. Adres: 2e Vroonstraat 80a. BANKETBAKKERS-BEDIENDE gevraagd. Zelfstandig kunnende werken. Gehuwd by voorkeur. Te bevragen aan DUINKER's Adv.- bureau Spoorstraat. H.H. CoiffeursI Een nette Jongen kan direct geplaatst worden als leerling, by JOH. P. MINDERMAN, Binnenhaven 3. Tegen 1 Maart een Slagarslaarling gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres C. GOES, Goversstraat 29. Tegen 1 Maart gevraagd gemeubi- laerda Zift- au Slaapkamer of Slaapkamer alleen. Br. fr. lett. M., Boekh. P. SPRUIT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2