Z HOEOEN EN PETTEN. Finale Uitverkoop P. PUI1HBR0EK. A POSTMA. Spoorstraat Vruchtboomen, Struikrozen, Klimplanten, enz. N.6RAAFF, KEIZERSTRAAT 1-3 a Het geheim Advertentiën. ö&m, KLEEDERMAKERIJ. Het Goedkoopste Adres SCHOENWERK. KANAALWEG 14. M. G. KWIST. De Blauwe druif. Groote Afslag Fuik beste Aardappelen. Nu is het de beste tijd voor snoeien en planten. BLOEMIST. Molengracht 6. een goedpassend Corset. UITVERKOOP FIRMA S. J. "PRINS C°. Vondst in een eikenhouten deur. 0;> eon der laatst gehouden afbraakvei- lingi i aan den Ringdijk te Lisse, enkele wekt i geleden, kocht de voerman De Ridder aan den Ringdijk o.a. een eikenhouten deur, die naar het uiterlijk te oordeelen, zooals het ijzeren roosterpaneel, brievenbus, onz., afkomstig was van een royale behuizing uit vroeger dagen. Togen den binnenkant van de deur waB op het onderste paneel een yzeren plaat bevestigd, die De Ridder, om het doel waar voor hy die deur wilde gebruiken, er heeft afgosloopt. Toen hy deze plaat had weggenomen kwamen er te voorschyn een achttal brief kaarten en een postwissel, welken allen ge- adrosseerd waren aan den heer H. Frank fort, Prins-Hendrikkade te Amsterdam. Deze postwissel, groot f 12, was reeds op 11 Augustus 1897 uit 'b-Hertogenbosch ver zonden en is daar dus ruim 12 jaren ver scholen geweest. De briefkaarten dateerden uit verschillende jaren en waren respectievelijk 5, 4, 8 en 2 jaren geleden verzonden en behelsden alle bestellingen van grutterswaren. Toen deze vondst was gedaan bleek, dat de bovengenoemde ijzeren plaat ter plaatse van de gleuf van de brievenbus eenigszins afweek, waardoor deze stukken in plaats van in de bus tusschen deze plaat en de deur zyn geraakt. Deze poststukken zijn opgezonden naar het postkantoor te Amsterdam. (.0. H. C".) Uit den Omtrek. Texel, 28 Februari. Voor den garnalenvisscher valt er thans weinig te verdienen. Het slechte weer der laatste dagen verhindert het uitzeilen. Bovendien is de vangst zoo schaarse!), dat de hooge pryzen der garnalen het bedryf niet voldoende loonend kunnen maken. Enkele schuitjes namen daarom de ulk- visschery weer ter hand, doch de pryzen, die in het buitenland konden worden bedon gen, waren zeer laag. Oudeschild, 28 Februari. Zaterdag- en Zondagavond had eene uit voering plaats van de Rederijkerskamer „T.A.V.E.N.U. Opgevoerd werd „Donkere Wolken", too- neelspel in 5 bedrjjven. Beide avonden was de zaal vol, en 't was oojc wel verdiend, want alle rollen wer- deu uitmuntend vertolkt. Bij het laatste be dryf moest het scherm tweemaal gehaald worden. Den 2den Paaschdag hoopt „T.A. V.E.N.U" weer eene uitvoering tc geven tot styving der kas. Texel, 28 Februari. VROUWENKIESRECHT. Jl. Zaterdag werd te Den Burg in het hotel ,De Lindeboom" een propaganda-avond van de vereeniging voor Vrouwenkiesrecht van de afd. Texel gehouden. Het getal aan wezige dames was vry groot, en ook enkele heeren waren tegenwoordig. De presidente, mevrouw Van 't Hofl, heette allen welkom, inzonderheid de spreekster, moj. E. Weeveringh van Amsterdam en eenige loden van de afd. Helder; deelde mede, dat du afd. Texel thans 27 leden teltsprak don wensch uit, dat het aantal in do pauze, wan neer er gelegenheid voor hot opgeven voor het lidmaatschap, en tevens voor het aan melden van debat zou zijn, vergroot zou mogen worden en opende onder opwekking voor den stryd ter verkryging van het vrou wenkiesrecht, do vergadering. Moj E. Weeveringh, die zich als oen kalm en bezadigd spreekster deed kennen, hield nu hare lezing waarvan hierby het volgende resumé gegeven wordt: .Mevrouw de presidente, geachte verga- der.ngl Go wilt iets hooren over het vrou wenkiesrecht. Ik zal U niet zeggen wat hot is, daar dat wel bekend is. Maar ik wil U mededeelen, waarom de vrouwen ovenals de mam<nn, het kiesrecht verlangen; het ver- lafigen, dat zich tegenwoordig over de ge- heele beschaafde wereld uit. Dan zult ge het weten, dat het goed is mede te stryden, en niet te blyven in den dommel van den goeden ouden tyd, die niet weerkeert. Er wordt wel eens gedacht, dat de vrouwolyke zachtmoedigheden verloren zullen gaan, wan neer de vrouwen haar stem kunnen uitbren gen en dat ze niot meer geschikt zullen wezen voor het kleeden van de kinderen en vc r het koken van den pot. Maar daarvoor is 'ch zeker geen gevaar. In de dagen van Po.-iklcB werd al gevraagd om vrouwenkies recht en gedurig daarna, maar de vraagsters werden gewoonlyk bespot. Dat gebeurt thans veel minder, omdat de gedachten daaromtrent milder worden. Niet alleen onder de vrouwen, maar ook onder de mannen komen er meer, die guarne den vrouwen het kiesrecht gun nen. En bet komt den vrouwen thans meer toe dan ooit, omdat ze door allerlei omstan digheden in aanraking komen met de Wet. Men heeft de vrouwen lang stelselmatig buiten alles gehouden, door ze alleen met huishoudelijke dingen te laten bemoeien. Later bleek het, dat de vrouw ook op ander wijze nuttig kon zyn en met verschillende zaken geld kon winnen. Daardoor kwamen de vrou wen op het terrein van de mannen, en daar door in aanraking mot de Wet, die steeds op de band was van den sterken man en niet in het belang van de zwakke vrouw. De wetgevers zyn zich op ander gebied gaan begeven, op dat der sociale wetten, laat ons zeggen: opvoeding, verzorging, bereiding van levensmiddelen, fabrieksarbeid, woningen, enz., en daardoor is de wetgeving gekomen op het gebied van de vrouw. Hior had men hoofdzakelijk met do vrouw moeten raad plegen, doch de mannen zorgden er voor. De opvoeding van de kinderen word vroeger aan de moeders overgelaten. Verschillende wetten, inzonderheid de leerplichtwet, hebben die taak overgenomen, doch het oordeel van de moeders is niet gevraagd. Over scholen, dag verdeeling, bewaarscholen, waarvoor speel goed noodig is, enz., worden do moeders niet geraadpleegd. Alleen mannen beslissen over de leermiddelen. En wanneer men onder wijzers er over vraagt, dan schamen zy zich niet, te zeggen, dat ze geen begrip hebben over wat voor die kleine kinderen noodig is. Toch blyven de moeders er buiten. In sommige landen komt in behandeling een wet op de verzorging van zuigelingen. De mannen moeten die wet behandelen. Men noemt de vraag van de vrouw voor het kiosrecht wel eens een dwingen om gelykheid Maar dat is het niot. Het is een eisch van billijkheid en rechtvaardigheid. De vrouw heeft verstand van veel, en de helft van hot verstand der wereld mag niet renteloos blyven liggen. Voor do Wetgoving is nieuw bloed noodig, en dat behoort vrou welijk bloed te zyn. Direct en indirect zou het vrouwenkiesrecht vele goede gevolgen kunnen hebben. Vooral voor de gehuwde vrouw is het thans treurig, omdat er geen recht voor haar te verkrijgen is. Wanneer van een echtpaar de vrouw verkwistend is, dan plaatst de man een advertentie, dat liy geen schulden zal voldoen, en hy is verder vry van betaling. Is de man verkwistend, dan kan de vrouw wel een advertentio plaat sen, maar er moet evengoed betaald worden, zoolang er iets is. Ge kunt er om lachen, vergadering, maar ge moet het toch een schande vinden, dat de wet, die zegt, dat de man het recht heeft, zulks toelaat. Heeft het onmondige kind geld op de spaarbank, dan kan het door bemid deling van den vader gelicht worden. Al komt de moeder, die het kind heeft helpen sparen, mede op het postkantorr, dan kan ze heengaan. Men had evengoed een vreem deling kunnen zenden. Teekent de vrouw een huurcontract, dan is de man niet tot betaling verplicht, en zelfs huwelijksvoorwaarden mogen de macht van den man niet aantasten. Wat moet een moeder kloin blijken in hot oog van een kind, wanneer het later weet, dat zy, die het steeds heeft geleid en ver zorgd, eigenlijk niets kan en niets vermag. Laat mon toch hoogachten de opvoeder de waarde van de vereering, en laat men toch de kleinschatting en de verachting niet willen. Laat de vrouw toch niet in alles de mindere moeten zijn 1 Laat toch ook de moeder kunnen getuigen, dat hot haar kind is, dat gaat trouwen! Dat kan en mag zy tegenwoordig niet. Wetten moeten gehandhaafd blijven, dat is waar; maar is het geen schande, dat er zulke wetten bestaan Do wet moet zyn het geweten van de gewetenloozen. Als de mannen slechter waren, dun ze zijn, zouden wc eerder het kiesrecht hebben, want dan zou het meer blyken, hoe onrechtvaardig de vrouwen behandeld worden 1 Ik heb gezegd 1" Applaus volgde. Door mqj. Gr. Kejjser, secretaresse van de afd. „Texel'werden hierna op zeer verdien stelijke wyze voorgedragen de Propagandisti sche verzen: .Twee Zielen', «SintHedwig" en »'t Sprookje van den Stroom", allo van frl. Elza HiolscherPanter, terwyl mej. Van Eyk en de heer Fransen lof inoogsten met het zingen van „hot lied der Anti's", dat later, op verzoek, nog eens gegeven werd. In de pauze gaven eenige dames zich op voor het lidmaatschap, terwyl reclame-pot loodhouders met potlood en ansichten ten verkoop aangeboden werden. Voor het debat had niemand zich aange meld, doch de Presidente vroeg aan de Spreekster nader betoog van de bewering, dat de vrouw niots kan uitwerken met het doen plaatsen eener advertentie. Mej. Weeveringh wees er nader op, dat de vrouw de uitgaven, de huishouding betredende, de toestemming van den man niet behoeft te vragen, daar de wet zegt, dat die stilzwygend verondersteld wordt, dat de vrouw de bewil liging van haar man heeft. Nu kunnen evenwel de uitgaven voor de huishouding, waartoe ook ameublementen en costumes beliooren, van zeer grooten omvang worden. Geeft do man nu openlyk te kennen, dat hy voortaan der goljjke uitgaven niet meer zal voldoen, dan houdt het op. Dan bestaat de stilzwijgende toestemming niet meer. Aan de gemeenschappelijke aansprakelijk heid kan de man zich onttrekken, dc vrouw niot. Wanneer de man schulden gaat maken en met een andere vrouw gaat leven, dan kan hy nog zyne wettige vrouw aansprakelijk stellen voor de schulden. Dat is alles volgens de wet. Ze kan de advertentiekosten dus wel uitwinnen, want ze zyn weggegooid. Do spreekster schetste nu nog de groote waarde van de vrouw en de moeder in het huisgezin. Wanneer zy ontvalt, loopt de boel spoedig mis. Er moet weldra een ander komen. Maar zoo moeten ook in het huishouden van den Staat do vrouw en de moeder zeggings kracht hebbou daar ze zuiniger weten te belieeren. Voor onderwys b.v. wordt nu aan den eenen kant veel geld vermorst, en aan do andere zy komt men veel te schriel voor den dag. Hebben de mannen ooit eene tentoonstelling op tyd klaar kunnen maken, en komt het wel dikwyls voor, dat zoo'n beweging winst af werpt De man geeft voor een naaimachine gemakkelijk 1 60 uit, waar hij voor de helft wel terecht kon komen. De vrouw is geroepen en geschikt, om goede adviezen te geven, zoowel in den Staat als in huis. Ook met deze beantwoording verwierf Spreekster toejuichingen. Nu volgde door mej. Gr. Keyser een vrjje voordracht: Bacil te Dresden", vanAnt.de Buil, waarbij men had te bewonderen de krachtige taal, afgewisseld door hot zacht- gelatenc, voortgebracht door een vrouwelijke stem. Met adcmlooze stilte werd er gehoord, en luide was het applaus toen het ftuiBierend stervenswoord ,Bach« als van de lippen van Sakson's Kourvorst gehoord werd. Door de leden werd gezongen »de Vrou- wonstrydzang" met pianobegeleiding van jon gejuffrouw Brujjn. De presidente had het laatste woord. Zy bracht dank aan de spreekster, aan de dames en heeren van verre en van nabjj, en de veronderstelling, dat ze het mocht doen na mens alle aanwezigen, was zeker niet te gewaagd. Fier klonk hot woord: -Moge het zaad, hedenavond gestrooid, vruchten dragen', fier werd ook gesloten met een pakkend ge dicht, dat eindigde met de woorden: ,0, Licht dor tyden, weest gegroet Krachtig werd hierna geapplaudiseerd, en do mooie, zeer goedgeslaagde avond was voorbij. Do indrukken zullen evenwol niet spoedig verloren gaan, en do wensch voor vrouwen kiesrecht zal ook ongetwijfeld op Texel, waar zooveel dames, die weten wat ze willen, en niet schroomen voor hare meeningen uit te komen aan de spits staan, krachtiger en krachtiger weerklinken. Wieringen. By de j.1. Vrijdag gehouden aanbesteding door B en W. is de levering van schoolbe- hoeften aangenomen door de heer P. de Lange te Deventer voor f 352.50 en de levering van leermiddelen voor hel onderwys in de nutt. handwerken door den heer J. Egelman, alhier, voor f215. Het uitvoeren van baggerwerken aan do haven en aanlegplaats, alhier iB aangeno men door de heeren M. W. Meijer en A. v. Doorn te Amsterdam voor een som van f1815.-. Moj. J. C. van Wjjk, onderwijzeres alhier, komt als zoodanig voor op de voordracht to Ouder-Arastel. De zangveroeniging Excelsior" gaf Zater dag en Zondag jl. hare laat9to uitvoeringen voor kunstlievende leden in dit seizoen. Zoowel zang als tooneelspel vielen zeer in den smaak van het publiek.Een gezelligbal sloot den avond j Aan het hulppostkantoor Wieringen werden gedurende 1909 375 inlagen gedaan in de Rijkspostspaarbank tot eon bedrag van f27 928.85—, en 105 terugbetalingen tot een bedrag van f29.394.60. Vlieland. Tot tydelyk onderwijzeres alhier is benoemd mej. N. Roosloot, tydelyk onderwijzeres te Anna Paulowna. Geslaagd voor 2e stuurman der groote stoomvaart, do heer K. ltab, leerling der Zeevaartschool alhier. Burgelijke Stand Texel van 19 tot 25 Februari. ONDERTROUWD1 p GETROUWD: j l*eene' GEBORENHendrica, d. v. Dirk Maas cn Aafje Smit (Ongeren). Annaatje, d. v. Martinus de Graaf en Heintje DytfHooger- berg). Sara Maria, d. v. Nicolaas Vos en Fokeltje Lagerveld (Oosterend). Jan, z. v. Jacob Koogeren Pietje Vlaming (Zevenhuizen). OVERLEDENHendrik Monté, oud 86 jaar, weduwnaar van Arondina Dekker (De Cocks- dorp.) Burgelijke Stand v. Helder Van 25 tot 28 Februari. BEVALLENP. Tol geb. Klant, d. M. Kooiker geb. Lagerveld, z, M. G. M. Demoitie geb Vissers, d. J. Timmer geb. Hofman, d. T. Stertefeld geb. Scheltens, z. S. W. C, Sant geb. Habermann, d. C. A. Dekker geb. de Groot, d. M. Komen geb. Klaver, d. J. Kuiper geb. de Heer, d. P. L. Hayes geb. Campfens, d OVERLEDENE. Harkeroo wed. C. Boot, 84 j. C. F. Schuurmans wed. A. de Jager, 84 j. H. Jacobs wed. F. J. Holdgreve, 63 j. F. Post, 31 j. Visscherijberichten, j Nieuwediep, 25 Februari. Door garnalenvisschers aangebracht 30 mand schar, opbrengst f 2,— a f 2,25 per mand, 4 mand kleine schol, opbrengst f 4,— per mand. j 26 Februari. 5 mand schar, opbrengst f 1,75 per mand, 2 mand kleine schol, opbrengst f 4,per mand. i 28 Februari. 4 mand schar, opbrengst f2.25 per mand. i Door trekkers aangebracht 2 tal haring, op- brengst f 8,50 per mand. Stoomvaartberichten. I Stoomvaart-Maatschappij Nederland. I Billiton arriv. 26 Febr. v. A'dam te Batavia. Grotius arriv. 27 Febr. v. A'dam te Batavia. Lombok, v. Bat. n. A'dam, vertr. 26 Febr. v. Sabang. Oranje, v. A'dam n. Bat., vertr. 28 Febr. v. Algiers. Sumatra, v. A'dam n. Bal.., is 2&"Fcbr. Ouessant ge passeerd. Marine en Leger. De officier-machinist 2e kl. M. van Houwelingen wordt dezer dagen uit Oost-Indië hier te lande terug verwacht. Naar wij vernemen, zal de kapitein-luit. ter zee A. j. van Stockum, wegens ziekte, uit Oost-lndië repatrieeren, en is de kapitein-luit. ter zee C. H. de Lussanot de la Sablonièrc aangewezen om bin nenkort daarheen te vertrekken. Ingevolge K. B. van 26 Februari wordt Hr. Ms. pantserdekschip «Koningin Wilhelmina der Neder landen" 5 Maart te Amsterdam uit dienst gesteld, en de kapt.-luit. ter zee P. H. van Voorthuysen met gemelden datum eervol van hot bevel over voornoemden bodem ontheven. Woensdag 2 Maart hopen mijne geliefde grootouders M. Vlas Cz. en N. Vlas-Schagen, hun 45 jarige Èchtvereeniging te herdenken. Hun kleindochter, JANTJE SIKKELEE. Oudeschild Texel, 1 Maart '10. Den 24sten Februari overleed, na een langdurig lijden, in het Ge meenteziekenhuis alhier, onze ge liefde moeder, behuwd- en groot moeder, Mej. de Wed P. Adriaanse-Tompot, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Namens de Familie: W. DEKKER. E. DEKKER Adbiaanse. J. v. d. HARST. H. P. v.d. HARST Adriaanse. H. TUINSTRA. C. TUINSTRA-Adri aanse. M. H. ADRI AANSE. Helder, 1 Maart 1910. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan den WelEd.Zeergel. Heer Dr. M H. J. GROENENDIJK voor de hulp, aan Directrice en Zusters van het Gemeente-Ziekenhuis voor de goede behandeling, aan de Dames voor hun liefderijken steun en aan de buren voor de hulp en bijstand aan onze geliefde Moeder, Mejuftr. de Wed. P. Adriaanse- Tompot, bewezen. Namens de Familie. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde echtgenootc, moeder en behuwd- moeder, betuigen wij onzen oprechten dank. G. DE BARBANSON en Kinderen. De Heer en Mevrouw VAN GRIET- HUIJSEN-v. d. Grient betuigen hun dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Huisduinen. 1 Maart 1910. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes,uitgegeven inde maand MAART en waarop de rente over bet afgeloopen jaar nog niet werd bijge schreven, zoo spoedig mogelijk, ter veri ficatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Ten kantore van A. Grunwald&Zn. Kanaalweg 67-68, naast de Israëlietische Kerk, zijn, zoolang de voorraad strekt, heele en gedeelten van Loten te bekomen. Trekking 1ste klasse 21 Maart. VERLOREN een Beverbont, Kindermutsje en een Pop, gaande van Jonkerstraat 28 naar Keizerstraat 100. De vinder zal i beloond worden. Een fatsoenlijke Burgerweduwe biedt zich beleefd aan als BAKER. Adres: Bureau van dit blad. Een flinke, jonge vrouw vraagt beleefd eenige nette Werkhuizen. Ook genegen uit Wasschen te gaan of aan buis te nemen. Adres Mej. VAN BERGEM, Blomsteig No. 6, Helder. Gelegenheid voor 2 nette Com- saals, met zit- en slaapkamer. Adres: Weststraat 80a. Iemand vraagt f IOO.- ter leen, op een maandelyksche aflossiDg en rente nader te bespreken. Brieven onder lett. C.f aan het Bureau van dit blad. BIERBOTTELARIJ. Gevraagd een flinke JONGEN, boven de 16 jaar, liefst met het vak bekend. Adres: QUANT, Ofttvangen de nieuwe Stofffenv voor Heerencostuums, Demi-Saisons, Pantalons, ook LAKEN en DUFFEL voor Uniformen enz., goede modellen en net werk onder leiding van een bekwaam Coupeurbij J. GRAAFF, Spoorstraat 80-82, A. J. v. ZWEDEN, Kanaalweg 132 en N. GRAAFF, Keizerstraat 1-3. De oudergeteekende beveelt zien minzaam aan voor alle voorkomende Metselwerken. N. WINKEL, Metselaar, Gravenstraat 86. Het witte Huis, Keizerstraat 84-86. Pas ontvangen: de nieuwste stoffen in zwart en gekleurd, voor Dames-Costumes. Aanbevelend, HINKINUS NIJENHUIS. voor het Maken van Japonnen, Mantalooatuuma, Blouses, Ochtendjaponnen enz. is bij de Wed. L. J. v. d. WEERD, OOSTSLOOTSTRAAT 54. Een nette Commensaal gevraagd by de Wed. L. DUNK, Bas- straat 35. Wegens huwelijk gevraagd ©ene Dlenstlsode Adres: Keizerstraat 112. een flinke Dienstbode, die met de wasch kan omgaan. Adres SWATERS, Bassingracht 14.' Mevrouw VAN DEN BERG, Haven plein 21, vraagt een Dienstbode (geen Dagmeid Gevraagd een flinke JONGEN, niet beneden 16 jaar. Loon f6. Dag- en nachtploeg. Adres: „DE VOLHARDING". Een SCHILDERSLEERLING gevraagd. Adres: C. KRAMER, Kanaalweg. Gevraagd een flinke Knecht, liefst met het vak bekend. Adres C. J. QUANT, Bierhandelaar, Kanaalweg 33 Op netten stand, centrum der stad, een Voor- en Bovenkamer te huur. AdresBureau van dit blad. Tegen 1 April-aangeboden een mooie Zit- en Slaapkamer, in bet cen trum der gemeente. Te bevragen DUINKER's Advert.-Bureau, Spoorstraat Aangeboden een net gemeubi leerde ZIT- en SLAAPKAMER, mooi uitzicht met vryen opgang. AdresS. KONING, Bassingracht 1 a. PAKHUISRUIMTE. TE HUUR een PAKHUIS aan den Dykweg. achter de Israël. Kerk. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een BOET, geochikt voor alle doeleinden, als stal, werkplaats enz., staande Prinsenstr. 1. Te bevragen by I. L. VAN OS, Aan nemer, Nieuwstraat 27 Te koop een zeer beste Hand-Naaimachine (Singer-systeem), voor den spotprys van f5. Adres: le Vroonstraat 12. Ter overname aangeboden eon be klant Kruideniers-Winkeltje. Br. lett. H D, bureau van dit blad. Te koop een Houtdraaibank en een jonge Fox-Terrier, 3 maanden, reu (ras zuiver). Adres2e Molenstraat 170. Melk te koop gevraagd met opgaaf van prys en hoeveelheid, wat geleverd kan worden. De melk moet. zoowel 's zomers als 's winters, vol en zoet en op niet minder dan 3 °/o vet geleverd worden. Adres Broodfabriek „De Volharding". KONIJNENLIEFHEBBERS. Te koop jonge Russische Brandneuzen, Black en Tan, Japansche driekleur, van bekroonde ouders. Adres B. v. VLIET, Qostslootstraat 45. Te koop te Amsterdam een Kruidenierszaak voor f325, verdienste 8 a 10 gulden p. w., bewyzen voorhanden van omzet, mooie ruime woning, huur billyk. Brieven lett. Z, Kiosk, Kadyksplein, Amsterdam. van al het De Winkelpui is te koop. Breed 2.68 M. Hoogte buitenwerk 3 10 M van Zeeuwsche Blauwe 14 ct. de groote maat, 28 ct. de 5 kop. Geldersche Bonte 14 ct. de groote maat, 28 ct. de 5 kop. Zeeuwsche Blanke 12 ct. de groote maat, 24 ct. de 5 kop. Friesche Blanke 11 ct. de groote maat. 22 ct. de 5 kop. Beveelt zich aan voor het aanleggen en onderhouden 'van tuinen Het snoeien van alle voorkomende ji boom- en heestergewassen, druiven, wingerds, enz. Voorhanden een groote partij Wegens PLAATSGEBREK worden deze artikelen heel goedkoop verkocht. Aanbevelend. bericht de ontvangst der nieuwe modellen Wy maken speciaal attent op onze Fantasiehoeden van f 1.75 en op de zeer solide kwaliteit van f 2.50. De bekende Scotson- hoeden f3.50 en f4,00. Engelschs petten in de nieuwste patronen voorradig. Jongenepetten van af 25 en 30 ct. tot de fijnste soorten om een elegant figuur te bezitten i« en blijft Geen beter adres voor zulke Corsets dan het Magazijn „DE MAGNEET", MOLENGRACHT hoek Bierstraat. Aanbevelend, H. SPRUIT. Grootste keuze in de nieuwste modellen. Billijke prijzen. - Speciaal adres voor Kantstof, Galons, Soutache, Zijde Knoopen enz. - Zie de étalages. in het HUIS< MET DE BLAUWE STOEP, SPOORSTRAAT 17 hoek. Spuistraat. Spotkoopjee vindt men er. Ziet de Étalages en ge staat verbaasd over de koopjes. Kousjes 6 ct. Sodex 2ct. Boterhambordjes 31/, ct. Diepe en platte Borden 5 ct. Waterpotten 30 ct. Zeemlappen 26 ct. Sponsen 5 ct. Bezems 13 ct. Bierglazen 4 ct. Bloembolglazen 10 ct. 'Matten kloppers 16 ct. Enz., enz., enz. - SPOTKOOPJES I OPRUIMING van een groote partij fijne TAFELMESSEN, PELUCHE DOQZEN, ALBUMS, enz., enz. Dnizenden artikelen worden bijna voor niets opgeruimd. UITVERKOOP HUIS MET DE BLAUWE STOEP SPOORSTRAAT 17 hoek spuistraat

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 6