i „Or Volharding". Boter en Kaashandel OVER DE NÖÖDZAKELIJKREin VAN EEN LENTEKÜÜR. Marine-fonds. Aan de Ledeo der Ned. Herv. Kerk. Balmuziek M. EISEJLIJtf, KAN AAL WEG No. 3. Dekhengst „RICHARD". niet beschikbaar, „CASINO"-GEB3UW. - HELDER. Maandag 28 Maart 2den Paaschdag, Pc Wognmmiiers Entrée: Zaal f 0,75, Gaandery f 0,50. Vrijwillige VerfcaopiBg. MJL1HBU1 BOELHUIN RECEW of WIND Het Comité voor de Uniform-Kleeding „Winnubst", GROOT CONCERT V A RIE, te geven door de Muziekvereeniging „WINNUBST", EEN ONRUSTIGE NACHT. Fantasiehoeden, Deukhoeden Damespetten, Sportpetten Spoorstraat 47, J. VAN OTTEREN. J De Vergulde Hoe, Bree waterstraat Mo. 8. TWEEDE PAASCHDAG na 12 uur GESLOTEN. Marine en Leger. Het pantaerschip «Friesland", commandant de kapitein ter zee De Haan, wordt gereed gemaakt om 16 April a. s. uit Nieuwedicp te vertrekken, ten einde een oefeningsreis te maken naar don Atlantischen Oceaan en naar de Noorsche wateren. Met 20 dezer worden bij den torpedodienst te Hellevoetsluis geplaatst (a. b. «Schorpioen") de machinisten J. Terpstra, L. O. R. vnn Schie, P. J. Strob en K. W. van der Veen. Verleend aan den hoofdmacht by den marine- stoomvaartd. K. E. J. G. H. Hoflmann, met ingang van 1 Mei den datum waarop hij, onder toe zegging van pensioen, uit den zeedienst wordt •ontslagen de titul. rang van oflic.-mach. 2e kl. Bij Kon. Besl. va 28 Maart is met ingang van 11 April de kapt.-luit. t. zee M. II. E. Sachse eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. moni tor „Reinier Claeszen" en het bevel over dien bodem tydelijk opgedragen aan den kapt.-luit ter zee G. R. van Nauta Lemke. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatsohappij-Nbderland. Java, van A'dam n. Batavia, arriv. 22 Maart te Sabang IC, W. I, v. A'dam n. Bataeia, pas. 23,Maart Quessant Lombok, v. Bntavia n. A'dam, pas. 23 Maart Gibraltar Rcrabr., v. A'dam n. Batavia, vertr. 23 Maart v. Suez. K. Wilhelmina, v. Batavia n, Amsterdam, vertr. 23 Maart van Algiers. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Dellland, v. A'dam d. Brazilië en Buenos-Ayrcs, pass 23 Maart Quessant. Eemland, v. Buenos-Ayrcs en Brazilië n. A'dam, arriv. 22 Maart Duinkerken. Frisia, v. Buenos-Ayres n. A'dam, arriv.22 Mrt. Santos Holiandia, vertr. 23 Maart van A'dam naar Brazilië en Buenos-Ayres. Zaanland, van Buenos-Ayres naar A'dam, vertr. 22 Maart van Santos. Rotterdaiischk Llotd. Besoeki, v. Batavia n. R'dam, pas. 21 Mrt. K. del Armi Solo, v. R'dam n. Batavia, pass. 22 Maart Perim. Sindoro, v. R'dam n. Batavia, arriv. 23 Mrt.te Marseille Ternate, v. R'dam n. Batavia, arr 22 Mrt. te Port-Said Kediri, v. R'dam n. Batavia, vertr. v. Southampton en passeerde gisteren Quessant. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W. III, v. Suriname n. A'dam, pas.'22 Mrt. Azoren Pr. Fred. Hendr., vertr. 23 Maart van Paramaribo n. A'dam. Pr. Maurits, arriv. 22 Mrt. v. A'dam te Paramaribo. INGEZONDEN. Myuheer de Redaotëurl Zeer zoudt u my verplichten met onder staande regelen in uw geacht blad op te nemen. Op 30 April a.a. vieren wy den verjaardag van H. K. H. Prinses Jnliana, en het ligt voor de hand dat ieder rechtgeaard Neder lander deze dag met blydschap zal begroeten Toch, voorzoover onze gemeente aangaat, schynt die blydschap zich niet te zullen uitoD, in openbare feesten. Wol bestaan plannen om den kinderen een feestdag te bereiden, maar voor de volwassenen geloof ik niet dat or ipts op touw zal worden gezet. Het is daarom, dat ik door middel van uw geacht blad, nog eens do aandacht wensch te vestigen, op een optocht met versierde oi verlichte fietsen, desnoods met een daaraan verbonden wedBtryd. Ieder herinnert zich nog wel het succes dat een dergelijke op tocht hier eenige jaren geloden had. Ondorgeteekeude is gaarne bereid de meest mogelyke medewerking te verleenen, en des- gowenscht do leiding op zich to nemen. Dames en hoeren, die zich met dit denk beeld kunnen vereenigen, worden uitgenoodigd zich mot hem in vorbinding to stollen, of op andere wyze van hun sympathie met het geopperde plan te doen blyken, opdat eon zoo groot mogelijk getal deelnemers den ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana tot een luisterrykon dag maken voor de gemeente Helder en hot blyken moge dut ook deze gemeente niet achterblyft in het toonen van gehechtheid aan ons aloud en roomryk Oranjebuis. U M. de R. dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, achtend, Uw Ed. dw. dn, 6. Eoedijkrb, Watersteeg 1. Helder, 23 Maart 1910. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 25 Maart. Door de Commissie van Beheer der Gereformeerde Kerk te Helder werd gisteren aanbesteed Het verbouwen van de Christelijke Bewaarschool aan de Hoogstraat, alhier. Ingekomen 12 biljetten, van de heeren K. Zeeman, f6444.— C. Quak, f6280. A. Krynen, f6140.— H. Wykor, f 5887.— H. Riemers, f 5666.D. de Cock, f 5680. Gebr. Steeman, f 5520.J. Duinker, f 5411. A. v. Pelt, f 5300.— Th. v. d.Sterr,f 5275. - Gebr. v. Pelt, f5048.— en R. N. v. Os, f4918.—. Ambachtsschool. De Verooniging Ambachtteschool voor Hel der en omstreken hield Woensdagavond onder presidium van den heer C. Stammes in de bovenzaal van cafd «Central* een algemeene vergadering. De Voorzitter merkte in zyn openingswoord op, dat dit jaar voor de Vereeniging een gewichtig jaar is, omdat voor de eerste maal leerlingen do school zullen verlaten, die met vrucht den 3-jarigon cursus door- loopen hebben. Die leerlingen hebben de noodzakelyke kennis opgedaan en het diplo ma verworven en zyn alzoo gewapend om den strijd voor het bestaan te voeren. Hy hoopt verder, dat de ambachtsschool een eere zij voor Helder en een zegen voor de ingezetenen. Na dit openingswoord las de Secretaris, do heer D. H. Grnnwald, de notulon der vorige vergadering, die goedgekeurd werden en daarna het jaarverslag over 1909. Aan dit nitvoerig verslag is hot volgende ont leend De meest ingryponde gebeurtenis was het vortrek van den directeur J. Kruys Voor- berge, die zooveel gedaan had tot oprich ting der ambachtsschool en zich ook in haar bloei mocht verheugen. Zyn werkzaamheid verdient allen lof. Ook aan den vertrokken penningmeester, den heer C. M. Cremer, wordt hnldo gebracht voor diens toewijding in het belang der vereeniging en der school. Op 31 December 1909 telde de vereeni ging 286 leden en 5 donateurs; in 1908 was dit getal respcctievolyk 261 en 5, dus dit wyst een achteruitgung aan van 25 leden. Den 24sten Maart en 22sten Sept. werden algemeene vergaderingen gehouden, waar de bolangon der Vereeniging en dor school be handeld werden. Het Bestuur onderging wegens sterfte en vertrek eenige verandering en bestaat thans uit de heeren C. Stammes, R. Kastelyn, D. II. Grunwald, A. Klik, A. Korf! Jz., J. llub- boling, W. D, van Pelt en J. J. Penning, terwyl er 1 vacature is. Den llden September genoot de school do eer een bezoek te ontvangen van den Commissaris der Koningin en een lid van Ged. Staten der Provincie en den Burge meester dezer gemeente, die de inrichting tot hun tevredenheid in oogenschonw namen. Van de gemeente Texel werd de toezeg ging gedaan, dat van eiken leerling nit die gemeente f 20 subsidie zou worden verleend tot ten hoogste 5 leerlingon, terwyl Anna Paulowna een jaarlyksch bedrag van f30 toestond. Aan de heeren R. Kastelyn, A. Klik en Korf! Jz. werd opgedragen eon salaris- regeling voor het personeel der school samen- j to stellen, welke opdracht zij uitvoerden en I de door hen ontworpen regeling is opge- 1 zonden, om de Koninklijke goedkeuring te I verkrijgen. Aan diezelfde heeren is de op dracht verstrekt tot samenstelling cener regeling voor pensioen- on ongcvallenvorze- I kering. Ter vervanging van den hoer J. Kruys Voor berge werd als directeur aangesteld de hoer A. J. Besseling. By het begin van den cursus waren aan wezig 63 leerlingen. Voor den nieuwen cur sus hadden zich aangemeld 83 leerlingen, waarvan 30 aangenomen werden, en wel 23 als leerling smid of bankwerker, 3 als leer ling timmerman on 4 als leerling meubel maker, zoodat de nieuwe cursus begon mot smeden en bankwerkers le kl, 25, 2o kl. 29 3o kl. 20, met timmerlieden le kl. 3, 2e kl. 7 en 3e kl. 4, met meubelmakers le kl. 4 en 2e kl. 1. Onder deze leerlingen waren van Texel en 2 van Anna Paulowna. Op het einde van 1909 waren aan de school 85 leerlingen, waarvan in de le kl. geplaatst waren 23 smeden, 3 timmerlieden 4 meubelmakers, in de 2e kl. 24 smeden, 7 timmerlieden on 1 meubelmaker, in de 3e kl. 19 smeden en 4 timmerlieden. Van deze leerlingen waren 5 vrygesteld van het be talen van schoolgeld. Door het Bestuur werd ten behoeve der school aangeschaft 2 draaibanken en een armschaafbank, terwyl door de welwillend heid van den vice-admiraal en den hoofd ingenieur der Marine een stoommachine van een torpedoboot in bruikleen werd afgestaan. Met een woord van dank aan allen, die de vereeniging steunden en met een beroep op de medewerking van de burgers van Hel der, opdat de Ambachtsschool een sieraad worde der gemeente eindigt het verslag. Hierna gaf de Penningmeester, de heer A. Klik, een overzicht van de financiën, waarvan wy het volgende vermelden: De ontvangsten bodroegen f 13247,04, waar onder voorkomon de posten saldo vorige jaar f2086,50, subsidie van 't Ryk f4987,12, subsidie van do Provincie f 2000, subsidie van do Gemeente f 2700, contributie der leden f 436,75, sohoolgeldou f 884,25.—. Do uitgaven hadden bedragen f 13035,296, waaronder be- grepon is aan salarissen van directeur en leeraren f 5358,52 en aan rente en aflossing der leening en hypotheek f2089,50. De rekening sloot alzoo met een batig saldo van f2ll,74s. De commissie belast met het nazion dier rekening, bestaande uit de heeren W. N. Fraucken, H. Meyers on L. van der Ploeg, rapporteerde by monde van laatstgenoemde de rekening in volkomen orde to hebben be vonden en stelde voor den Penningmeester to dechargeoren, waartoe besloten werd. De Commissie gaf evenwel het bestuur in over weging een zeker bodrag beschikbaar te stellen, om den Penningmeester gelegen heid te gevon een klerk aan te stellen, die de omvangrijke adminis:ratio kon ver richten. Het bestuur zegde toe de zuak te zullen overwegen. Hierna is aan do orde, wegens het bodanken van den heer Van Gyn, de verkiezing van eon bestuurslid. Gekozen wordt de heer B. H. Uarinck. Ton slotte doet de Voorzitter de volgende medodeolingen: 1. dat door den Minister van Binnen landsche Zaken voor 1910 een subsidie van f 5000 en door do Gemeente Helder eeue van f2700 is toegezegd, 2. dat 19 leerlingen-smid cn 3 -timmer lieden met eind-diploma de school zullen ver laten; dat bevorderd zyn van de 2e- tot de 3e klasse 24 smeden-bankwerkers, 7 timmer lieden en 1 meubelmaker en van de le- tot tot de 2e klasse 20 smeden-bankwerkers, 3 timmerlieden en 4 meubelmakers, terwyl 1 niet bevorderd is; 3. dat zich voor den nieuwen cnrsuB hebben aangegeven 51 candidaten, waarvan 86 afgelegd examen voldaan hebben en 15 af gewezen zyn. Van deze 86 geplaatsten 29 smid-bankwerker, 8 timmerman en 4 meubelmaker. Hiervan zyn er 4 voorwaar delijk geplaatst. De nienwe cursus begint 4 April alzoo met 95 leerlingen. Nadat de Voorzitter nog medegedeeld heeft, dat Donderdagmiddag de uitreiking van de einddiploma's zal pluats hebben, sluit hy vergadering. „Vliegende Winkels". Het «Hbld'morkt op, dat or by .Vliegende Winkelsaltyd bijzondere reden is om goed nit de oogen te kyken, Koopen is byna altyd een quaestie van vertrouwen en hoe kan men weten of oen koopman vertrouwen verdient, dio plotseling opduikt en na een paar weken weer verdwijnt Stuurlieden-examens. 's-Gravenhage. Geslaagdgroote stoom vaart, 3e stuurman de heeren T. Stuut, D. Tymens en M. van dor Veen. Kanonvizieren overboord geworpen. Aan boord van het Engelscho linieschip Irresistible* zyn op eon nacht alle kanon vizieren overboord geworpen. Men was er tot boden nog niet achter, wie do schuldigen zyn. De vermetele moord. De politie van Newcastlo heeft niet lang gezocht naar den moordenaar van den myu- beambte aldaar, Vrydag in een locaaltrein doodgeschoten en beroofd van een valies met geld voor de loonen van een paar honderd mijnwerkers. Er liepen geruchten, dat te Lon den iemand op een omnibus was gezien, wiens uiterlijk overeenkwam met het van den moor denaar gegeven signalement. Maar Maandag avond werd een verdachte te Nowcastle gearresteerd. Zyn naam is Dickman. Hy was voorheen als klerk in dienst eener andere mynmuat- schappjj dier stad, doch sedert eonigen tjjd zonder betrekking. Op het politiebureau erkende hy, in het station met John Nisbet te hebben gesproken en in denzelfden trein als hy te hebben gereisd, maar niet in dezelfde coupë. Eon andere passagier herkende hem echter uit een aantal personen hIb degene, die tegenover den vermoorden mynbeambte zat. Men vermoedt, dat Dickman een handlanger had, wien hy orgens hot valies mot geld uit den trein toewierp. Aardbeving. Catania, 23 Maart. Het observatorium bericht dat er in den afgeloopon nacht 28 lichte aardschokken zyn waargenomen. Om 8 uur 13 heeft in de Etna een uitbarsting plaats gehad. Op 2300 meter hoogte, is een krater geopend dio rook, lava en steenen uitwerpt. In den afgeloopen nacht zyn ook to MesBina 2 zeer sterke Aardschokken gevoeld. Catania, 23 Maart. De uitbarsting van de Etna duurt voort. Vier kraters zyn geopend. De lava overstroomt de bouwlandon. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Wanneer een mooie zomerdag gaat eindigen met een onweer, ondervinden wy een onaangename gewaarwording en zeggen wij vooruit: «Het weer gaat veranderen." Wanneer het gaat regenen, voorzeggen de rheu- matieklijders den regen, want zij gevoelen hunne pijnen toenemen. Hoe minder gezond men is, des te erger gevoelt men de wisselingen van het weer. Wij zyn nu, waarde lezers, genaderd tot het oogenblik waarop zich de hevigste verandering van het jaur voordoet. Op den treurigen winter is de vroolijke lente gevolgd. Die verandering hindert ons allen en wordt het meest gevoeld door hen die niet zoo gezond^zijn "als zij konden zijn. Alles in de natuur vertoont een nieuw leven. De bladeren loopen uit, de boomen schieten in bloei, de zon beschijnt ons langer en hare stralen zijn warmer; het is een algemeen ontwaken. Het schynt dat wij gezonder moesten zijnmaar in -'erkelijkheidjgevoelen wij ons minder^goed. Waarom Omdat ons lichaam niet in volmaakt evenwicht verkeert,^omdat het niet in overeenstemming is met de natuur; onze. verzwakte organen verhinderen ons in dat nieuwe leven party te trekken en te genieten. o— De mensch die naar een feest gaat zonder eetlust, met een bedorven maag, zal er geen genoegen in vinden, zal er geen genot van hebbenliij zal er zich zelfs niet op zyn gemak gevoelen. Wij komen op het feestmaal dat de natuur ons aanbiedt aan met een bedorven lichaam. Ons lichaam is verrast en ondervindt een onaangename gewaarwording. Waarom is ons lichaam zoo weinig geschikt om de weldaden der natuur in ontvangst te nemen Eenvoudig omdat wy gedurende zes maanden heb ben geleefd op een wijze met de hygiëne in strijd. Gedurende zes maanden zijn wij thuis opgesloten gebleven en hebben de binnenlucht onzer huizen ingeademd, een lucht bedorven door de uit wasemingen van haarden en kachels en door den rook vun lampen die te 4 uren des avonds zyn aangestoken en bleven branden tot wy naar bed gingen. —o Wy hebben in den loop van dat gure jaargetijde- koude gevat, verkoudheden en keelaandoeningen opgeloopen, de aanvallen van griep ondergaan, en dat alles heeft onze gezondheid aangetast. Gedurende de zware koude hebben wij meer gegeten om onze lichaamswarmte te vermeerderen, wij hebben minder beweging genomen omdat het onvoorzichtig was uit te gaan. De werking onzei uitdrijvingsorganen: nieren, lever en darmen, i: vertraagd en ons bloed hoeft zich met allerlei on zuiverheden beladen. Al deze slechte stollen trach ten nu door de huid naar buiten te komen en velen hebben daardoor brandpuisten en zweren. Ons lichaamsgestel is dus in een slechten toe stand om deze redenen en om nog wel anderen. Ten allen tijde heeft zich de noodzakelijkheid van een lentekuur doen gevoelen. Langen tijd bestond die kuur uit een purgatïe. Zulk een lentekuur is onvolkomen, men zou kunnen zeggen dat zy nau welijks een denkbeeld er van geeft; oen purgatie is goed, maar zij is onvoldoende. Zij ontlast de ingewanden maar komt niet ten voordeele van het gestelzij verrykt het bloe'd niet, noch wekt zij de werking van al onze organen op. Zij reinigt een gedeelte van ons organisme, maar heeft geen werking op het geheel. De echte lentekuur is de versterkende, de her stellende kuur. o Wij hebben in zulk een tijdperk altijd merk waardige resultaten verkregen met dc kuur der Pink Pillen, de hersteller van het bloed, de ver sterker der zenuwen, die zulke merkwaardige ge nezingen heeft gegeven en nog iederen dag geeft, zooals iedereen kan nuguiui. Wy bevelen u de kuur met de Pink Pillen als lentekuur aan, overtuigd dat er geen geneesmiddel bestaat dat beter aan dit doel beantwoordt. Neem de Pink Pillen ge durende een of twee weken en gij zult u geheel en al wel gevoelen en zoo van de mooie dagen ge nieten. o— Voor gij met de versterkende kuur der Pink Pillen begint, zal een purgatie met de Scavuline een licht afvoermiddel in den vorm vun suiker- erwtjes, zonder smaak en zonder geur, het lichaam reinigen en de snelheid van de versterkende we king der Pink Pillen bevorderen. Prijs f1.75 de doos f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Goneraal-dcpót der Pink Pillen vun Eeghenlaan 22 te Amsterdamvoor Helder en omstreken bij J. DE KOK, Middenstraat II. DE BIE— Biersteker, Keizerstraat 93te Sohagen by J. ROTGANS te den Burg (Texel) bij T. BUIJS en ver der bij verschillende Apothekers en goede drogisten. De Algemeene Vergadering zal worden gehouden op DINSDAG 29 MAART '10, het café „De Pool", des avonds 8 uur. Punten van behandeling: Kiezen van afgevaardigden voor de jaar- lljksche Algem. Vergadering en Algem. bespreking. jjet BESTUUR. Advertentiën. Frederik Heeroma, gep. Hoofd cener School, en Jannetje Dekker geven kennis van hun voorgenomen huwelyk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 6 April a.s. Helder, 25 Maart 1910. Receptie: 28 Maart, Polderweg 27, van 2-4 uur. Ondertrouwd Jan P. N. Klopper en Joh. J. de Roos. Helder, 24 Maart 1910. Huwelijksvoltrekking 6 April a.s. Voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der, Mej. Tetje Brouwer—Boon, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen: C. BROUWER. Dankbetuiging. De ondergeteekende, J. van Dijk, Lange Kerkstraat 38 te Schiedam, be tuigt hiermede zijnen welgemeenden dank aan de N. V. „DE TIJDGEEST" te Rotterdam, voor de zeer spoedige uitbetaling van zijn aandeel op polis No. 18625, waarop heden f20.000. - viel, volgens aanwijzing der 393e Staats- loterij. J. VAN DIJK. Schiedam, 21 Maart 1910. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG (le Paaschdag), voorm. 10 uur en '8 avonds 6 l/s uur, Os. J. HOOGENRAAD, Herv. Predikant te Leiden. Maandag (2e Paaschdag), enkel 's av. 6'/s u. Os. T. DOEVENDANS, Herv. Predikant te Amsterdam, 's Avonds 7 uur Samenkomst Gebouw Middenstraat voor inwoners Oude Heider. Luthersche Kerk. Iste Paaschdag GEER DIENST. 2e Paaschdag, v.m. 10'/, (niet 10) uur DB. F. J. PLAAT, van Purmerend. DE KERKERAAD. in de „TUINTJES" 2e PAASCHDAG Beleefd aanbevelend, J. BLAAUB0ER. FOTOGRAAF, Atelier le Paaschdag GESLOTEN. is verhuurd naar Oostfriesland. P. Cz. BOEKEL, „De Miede", Schagen Telefoonnet Helder. Huishoud- aansluiting. vanaf 23/4 ct. p. dag, d.i. vanaf f 10. p. jaar envanaff2.50 entrée. Gewone aansluiting. vanaf 81/4 ct. p.dag, d.i. vanaf f30. p. jaar. 't Eerste jaar vanaf f45. Nieuwe aansluitingen: 186 Bakker T. C., Kol. waren enz., Agent Keyser en Co., Keizerstr. Niet meer hr. 106. 2 X 106* Keyser D., Fa. Keyser en Co., Binnenhaven. 187* Hotel „De Nieuwe Toelast", P. Pluylaar, Spoorstraat. Nieuwe huishoudaansluiting J. J. Penning, Binnenhaven. des namiddags 2 uuri Toegansbewijzen en Tekstboekjes 10 cent, zijn dagelijks verkrijgbaar aan het Concertgebouw „CASINO" te Helder. Dagelijks plaatsbespreking. te Nieuwedicp gem. Helder, zal op WOENSDAG 6 APRIL 1910, des avonds 0111 8 uur, in het lokaal „C A S I N O" te den Helder, in het openbaar verkoopen1 Gemeente HELDER. 1. Het huis en erf staande en gelegen aan de Molengracht no. 13, groot 59 centiaren. 2. Het huis en erf daarnaast gelegen gemerkt no. 14, groot 59 centiaren. 3. Het huis en erf achter perceel no. 1, gemerkt no. 3d, groot 58 centiaren. 4. Het huis en erf naast het voor gaande, gemerkt no. 3 e, groot 58 cen tiaren. Afzonderlijk en in combinatiën. De perceelen zyn voorzien van gas- en waterleiding. Te bezichtigen Dinsdag 5 April a 8 van des voormiddags 10 tot 12 uur 's middags en van 2 tot 4 uur des na middags. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris BEECKMAN, Weststraat 48. te houden ten overstaan van Notaris G. L van den Bergfh, te Schagen, op WOENSDAG 13 APRIL '10, des morgens 10 uur, f e KOEGRAS gemeente Helden ten verzoeke en ten huize van den Heer JOHANNES PIETER VAN DER OORD, van: 15 koeien, waaronder gekalfde en nog te kalven, 14 pinken, eenige kuikalve- ren, 2 drie-jarige paarden, 1 acht-jarige bit, 1 driewielde kar, 1 boerenwagen, 1 bakwagen, 1 harkmachine, een party eiken hek palen, 1 gierbak en hetgeen verder ten verkoop zal worden aange boden. Door het aanhoudend slechte weer worden alle reparatiën aan parapluie's van 25 cent, door J. DE LEEUWE, 2de Vroonstraat 18, denzelfden dag afgeleverd. Het goedkoopste adres in Dames- Heeren- en Klnderparapluies. van den Ned. R-K. Volksbond. op MAANDAG 28 MAART 1910, dipecteup de Heep Jb. TER HALL, met welwillende medewerking- van de onderafdeeling- ALBERDINK THIJIH en eenige andere Heeren. OPVOERING VAN HET KLUCHTSPEL Van HENRI TER HALL, schrijver van de Revue's: „Kyk je nog 's om" en „Heb je niets vergeten". W Verplicht Programma 20 cent, toegankelijk voor iedereen. Programma's verkrygbaar aan het Bondsgebouw en bij alle leden van „Winnubst". Plaatsbespreking op den dag der Uitvoering van 3 tot 4 uur. HET COMITÉ. Broodfabriek De IMrectie dezer fabriek brengt ter kennis harer afnemer, dat uitsluitend voor de vaste verbruikers der V O 111 A K 1I M G" den a s. TWEEDEN PAASCHDAG ver.ch brood be reid zal worden door den ploeg die met den a.s tweeden Pinksterdag vrijgesteld wordt van arbeid. Daar het onmogelijk is de zeer groote hoe veelheid benoodig'd brood voor drie dagen naar eisch te bereiden op één dag, is deze regeling- van werkzaamheden thans beslist gewenscht. in het belang der afnemers. in de nieuwste modellen voorhanden. Eenig specialiteit- Eenig ipecialiteit. GROOTE AFSLAG Deze week noteeren wy Versche Schager KOPBOTER - - thans 72 cent BOEREN KL UI TBO TER727. Fijne Delftsche ROOMBOTER onder controle 777, Het toewijs! dat onze SO.CENTS BOTER, bereid met zuivere Roomboter, de fijnste voor de tafel en de beste voor de keuken ia, vindt men In den grooten omzet Rnimste keuze in Oude en Jonge Goudsche-, Leidsche- en Edammer tan. VERSCHE POLDEREIEREN 3 10 Cent.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2