KLEINE COURANT ZOMERMANTELS. 't Vliegend Blaadje iKASTPAPIERl Binnenhaven 'i. S. MANHEIM's Goedkoope Winkel ïoorie Gordijnen, Lambriceins, Draperiën, zwarte en gekleurde Japonstoffen, IHousselines en Fantasie-Katoenen, weer HelderTexel, Wieringen en Anne Peulownem No. 3875. Zaterdag 2 April 1910. 88ste jaargang. Woensdag 6 April 1910, heider wit Koningstraat. Ziel de groote sorteering ei de Beddenfabriek van M Klercq, HKT WITTE HUIS, HINKINUS NIJENHUIS. Gordijnstoffen vanaf 60 ct. per el. Gordijnvoerings, Galon-Franjes en Galons. C. KIESE WETTER, -in het Manufacturen- en Mantelmagazyn 't Vliegend Blaadje p. 3 m. 50 ct., fr. p. post 75 ct., buitenland f 1.25 Pre- Zondagsblad 37J 45 i f 0.75 miënj Modeblad 55 65 i f0.90 (Voor het buitenland bij vooruitbetaling.) Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent. Elke regel meer8 Bewjjs-exempl&ar2| Vignetten en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers: BERKHOUT Co., te Helder. Bureauxi Spoorstraat en Koningstraat. Interc.-Telefoon 50. Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 1 April. Middernachtzending. Gistermiddag werd door de ald. Helder van de Ned. Middornachtzending-vereeniging uan de Achtergracht Zuidzijde een Zeemans huis geopend on ter gelegenheid dier gebeur tenis hield de afd. des avonds in de Nieuwe Kerk een openbare vergadering, die door vele honderden bezocht was. Het eerst besteeg de heer J. H. Staalman, Voorzitter van de afd. Helder der Midder nachtzendingen den kaDsel. Hij las voor Lucas XV vers 10—24 (de gelijkenis van den verloren zoon); sprak een gebed uit en hield daarna een toespraak, waarin hy de talrijke aanwezigen welkom heette en den wensch uitsprak, dat vele tegenstanders van de Middernachtzending onder de bezoekers, na dezon avond in voorstanders on vrienden zouden veranderen. Daarna voerde Ds. Onnekes, Herv. predi kant, het woord. Deze wees er op, dat hij door het schryven van eenige artikelen over de Middernachtzendiug in het //Predikbeurten blad" eenigen togen zich in het harnas had gejaagd en sommigen beweerden, dat hij daardoor de kerk en de diaconie geldeljjk bonadeelde. De uitkomst heeft echterg*nders bewezen. Doch al was dit het geval, dan mocht hy volgens plicht en geweten nog niet anders handelen. Hy zou zich schamen voor zyn God, indien hij de collectezak hooger stelde dan het zieleheil van menig meisje. De godsdienstige mensch, de Christen, heeft in deze een groote verantwoordelijkheid. Het goddelyke, het heilige, hoog to houden, hangt ton nauwste samen met den godsdienst van Christus, die naastenliefde predikt. De godsdienstige van welke kerk, secte, party of stand ook, zal hel verkeerde in dc wereld bestrijden, maar tevens den naasto helpen en steunen. Dit doet ook do vereeniging voor de. Middoruachtzending. Zij strydt tegen de ontucht, de zedelijke ontaarding van onzen tyd, waarvan een physieke achteruitgang van oni volk een gevolg is. Dat ons volk zich spiegele aan Frankryk, waar de zedelijke verzwakking, de vermindering van den gods dienst leidde tot zedeloosheid en dientenge volge tot verzwakking. Zoo werden daar te lande in 1909 van de 318.Öt>0 dienstplichtigen 30.000 personen voor den dienst ongeschikt verklaard en 4.500, wegens algeheelelichaams zwakte afgekeurd. In het rijk van Christus zyn geen slaven van hartstochten en is geen plaats voor verleiding tot zonde. Spr. eindigt met den wensch, dat het Zeemanshuis door de afd. der Middornachtzending gesticht meer en meer een zegen wordt en eenmaal onnoodig zal zyn, wanneer hot donkere gedeelte van Helder weer helder zal zyn geworden. De daarop volgende spreker, de heer Ds. Van der Voorst van Zijp, lid der Tweede Kamer, behandelde het onderwerp.Waarom ons werk en Waartoe ons huis?' Spreker wyst er op, dat de zonde der ontucht er is en bescbryft de jammer en ellende, die zjj aanbrengt in het huisgezin, hoe zy in den handel met blanke slavinnen de vrouwen als koopwaren verkwanselt, hoe de ontuoht onder allerlei vorm, in eiken stand en overal den kop opsteekt. Die zonde moet bestreden worden. De bewering, dat het kwaad nood zakelijk is en 40 A 50 jaar als axioma gold, heeft afgedaan. Er is een ommekeer gekomen in de publieke opinie en ieder juicht het thans toe, dat zy bestreden wordt, dit doet de geneesheer, de rechter, de geestelijke, dc onderwyzor. Het werk der Midden- nachtzending bepaalt zich tegen de ontucht van de mannen. Deze worden gewaarschuwd voor het bordeel, op den weg of in huis. En al beschouwen velen der ontuchtigen de middernachtzendelingen als hun vijanden, als zy by een lafhartige daad verhinderd worden, zijn zij zulks niets. Het werk der Midden nachtzending verdient sympathie, waut zjj strydt onder de leuze .Getuigen en Redden", beschouwt het als een werk haar door God opgelegd en is overtuigd, dat zij zal over winnen Evenals Christus getuigde tegen de zonde, is zyn kruis een teeken van redding. Te strijden tegen de zonde der ontucht is •en zaak Gods. Waarom het Zeemanshuis opgericht By de Mariue, hoeveel verzachtende omstandig heden ook zyn aan te brengen, moet het beter worden. Dit huis getuigt van een daad. Wanneer een loven verloren dreigt te gaan, dan komt de Middernachtzending en zegt «In naam van Christus willen we helpen en redden en bieden U een herbergzaamheid aan. Spreker eindigt zyn rede met een op- wekking aan de inwoners van Helder om. het Huis te stgunen met hun liefde en gebed. Door de vergaderdon werd nu gezongen Gezang 8 va. 1 en 4, terwyl een collecte voor het .huis" werd gehouden, waarna de heer J. N. Van Munster het woord voerde over het onderwerp: „Uit het donker van Helder". Spreker begint met te zeggen, dat de Middernachtzending eigenlyk geen vyanden kan hebben, omdat zy een goed werk verricht. Er moet daarom getracht worden de vriendschapsband nauwer toe te halen. Dikwyls wordt de Middernachtzen- ding verkeerd beoordeeld, zy bedoelt niet te zyn een klikspaan, verricht geen spionage werk en bazuint de namen van personen niet rond. Integendeel zy wil redden, d< zonde voorkomen en tegen het kwade go- tuigen. Er iB vooruitgang waar te nemen, de huizen van ontucht zyn niet meer zoo veel als vroeger, maar toch tracht men nog mannen en zonen te verleiden, zoodat zy de vrouwen leeren verachten en de familie ver- stooten. Ook de vloek van vryhandel in menschen bestaat nog. Indien u een blik gegund wordt achter het scherm, dan zie: gij in de ziekenhuizen vele slachtoffers van de zonde der ontucht en in het ouderlijk, huis veel leed en verdriet. De Middernacht zending wekt iedereen op te strijden tegen de ontucht. Die kloeke en voortdurende stryd heeft reeds veel gewonnen, in Arnhem wa ren in 1898 nog 28 bordeelen met 92 pro- stituées en thans zyn er maar 3 bordeelen en 8 clandestino prostituéea. In Helder sjjn ook door de werkzaamheid van de Middernaohtcending du huizen van ontucht verboden. Die arbeid verdient steun, ook geldelyken steun en spreker doet een beroep op de offervaardigheid van Helders burgory. Bovendien wekt hjj ieder op om mede to stryden tegen de ontucht, opdat vele schip breukelingen op de levenszee in veilige ha ven mogen aanlanden. Hierna sprak Ds. Stadig een slotwoord. Hjj wees er op, hoe de Middernachtszending onvermoeid werkzaam is om vallenden of gevallenen op te richten en zy voortdurend haar terrein zoekt uit te breiden. Zy ont vangt de bezielende kracht, omdat zy weet. dat Jezus Christus leeft, die de zegen op den satan behaalt. De Middernachtzending kan niet anders, omdat haar Heiland en Redder haar voor gaat, de Verlosser van alle zonden. Na het eindigen dier rede brengt Ds. Stadig dank aan het kerkbestuur voor het welwillend afstaan van het kerkgebouw, aau de sprekers voor hun gespiorde woor den, aan de Zangvereeniging .Zingt den Heer" voor de zangnummors, die zy ton beste had gegeven, aan allen die mede gewerkt hadden en alle bezoekers voor hun opkomst. Daarna werd de vergadering met dank gebed gesloten. Een inbreker gepakt. Woensdagnacht is een inbreker, die een bezoek had gebracht aun kantoren en maga zijnen van Dykstra's glasindustrie, directeur de heer Hk. Dykstra, N.Z. Voorburgwal 23 Amsterdam, op heeterdaad betrapt. Een inspecteur van don Gecontroleerdcn Particulieren Nachtveiligheidsdienst, die per rywiel en vergezeld van een politiehond de ronde deed, zag Woensdagnacht te ongeveer drie uur een lichtje heen en weer bewegen in het gebouw met den in de nabijheid ge- posteerden nachtwaker van den G. P. N. V. (hy welken dienBt de heer Dykstra is aange sloten/ hield hy een oog in het zeil, en even later zagen zy een mun, die even naar buiten keek uit een der uitgangen van het gebouw aan de Oude Braak, doch toon de politie hond grommend op hem afsprong, zich terug trok. Onmiddellijk bliezen beiden alarm, en agenten kwamen op dit signaal toeschieten. Het perceel werd omsingeld, zoodat er nie mand meer uit kon. Een der agenten, die toegeschoten was, hoorde, in de Nieuwe Zijde-Armsteeg, een geluid alsof er iemand vau binnen tegen de schutting opklauterde van het in aanbouw zynde fabrieksgebouw van de tabaksfirma C. Otto Roelofs Jzn., N.Z. Voorburgwal 19. Even later kwam er een man over de schutting kijken, die naar be neden sprong en... deu agent in de armen vielHij werd overgebracht naar het politie bureau in de Warmoesstraat. Het onderzoek in de kantoren en maga zijnen van den heer Dykstra ingesteld, bracht aan hot licht, dat do bezoeker overul rond gesnuffeld had, maar blijkbaar niet veel van zyn gading had gevonden. Hy moet zyn binnengekomen, door een deel vau het zinken dak van het aan de achtorzyde gelegen pak huis los te brekon. Eu dit dak kon hy be reiken door langs een ladder van het in aanbouw zynde perceel der firma Roelefs naar boven te klauterea. Eerst heeft de inbreker een kykje geno men in het aan de voorzyde op de vierde verdieping gelegen magazyn. Daar vond hij weinig van zijn gading, enkel wat koperen gewichten. In hot magazynboek schreef hij met inkt deze woorden, om aan zyn leleur- stelliug lucht te geven: ,Spyt mjj, dat gij niet wat geld voor my heb." Bemerkend, dat hy door het magazyn aan den voorkunt niet naar beneden kon gaan om de kantoren gelijkvloers en op de eerste verdieping to boreiken, begaf hy zich weer □aar den achterkant van het huis, ging langs J.e pakhuiatrap naar benedon, nam en passant it de werkplaats ocnigo nuttige gereedschap pen als nijptangen, beitels en een breek jjzer mede, trapte van hot bcdiendenkantoor gelijk vloers een paneel in 't zelfde had hij gedaan om het magazyn vierhoog te bereiken en bevond zich voor de brandkast. Maar hoe hy ook zwoegde, hy kon haar niet open krygon. Niet minder dan vier uur moet de arme man er tevergeefs aan gearbeid hebbeD, alweder blijkende uit het volgende opschrift, op een memorandum der zaak geschreven en op de kust geplakt: .Heb alle respect voor deze kastheb er vier uur aan gewerktbon gewend er vlugger over te doen Blijkbaar uit njjd over zyn vergecfsche moeite, beeft de inbreker toen de laden der verschillende lessenaars opengebroken, de papieren die er in lagen over don grond spreid en het geheel, evenals de lessenaars en de gordynen met inkt besproeid. Ook op het privé-kantoor van den hoer Dijkstra op de eerste verdieping, koelde de teleurgestelde inbreker zyn woede. Hier ver scheurde hy zelfs een paar kinderportretten, ontneusde een Venusbeeld dat er stond en vernielde een schrijfbureau en eenige voor werpen, die erop stonden. Van het wapenrek in dit kantoor nam hy een paar krissen en een paar onderwetsche pistolen weg. Men vond ze later, netjes ingepakt, achter de voor deur liggen. Daar had de inktwerper-inbreker ook den verderen buit klaargelegdeen barometer, oen kantoorklok, eën bureaulamp, een party nieuw tin en een kistje sigaren. Uit het bediendenkantoor. bleken een aantal post- en plakzegels gestolen te zyn. Ze werden op den aangehoudene bevonden, evenals een revolver en een jachtmes die ook nog uit het kantoor van den heer Dykstra gestolen waren. De instrumenten had hy in het kantoor gelijkvloers laten liggen. De aangehoudene, een jonge man, beweerde een zwerver te zyn. Hij had, zoo zei hy geslapen in het in aanbouw zynde perceel in de N. Z. Armsteeg, was opgeschrikt door do alarmsignalen en toen over de schutting geklommen. De voorworpen, die hy by zich had, had hy gevonden. Dit is voor de tweede maal binnen korten tyd, dat er in de zaak van (Jyj heer Dijkstra ingebroken werd. De vorige maal werd de kleine kas ontvreemd. Deze was nu in de brandkast geborgen. Nader vernemen wij, dat do aangehoudene is de 24-jarigo Wilhelmus Waemers. Hij had nog een vonnis van oen jaar wegenB diefstal met braak te ondergaan en word reeds meer malen van inbraak verdacht. Waemers had de wjjk genomen naar België en was volgens zyn opgave U voet teruggekeerd. De revolver, dio op hem bevonden werd en die het eigendom vun den heer Dykstra was, j moet reeds de vorige maal by dezen gestolen zyn. Valsche bankbiljetten. Men meldt uit 's-Hertogenbosch, dat de photograaf Vaesen in de Kerkstraat aldaar Woensdagmiddag bekend heeft, dat hy de be wuste valsche bankbiljetten heeft vervaardigd. Door een dynamietpatroon gedood Het Engelsche stoomschip „Trafalgar", van Cardiff, heeft te Falmouth het lyk van een stoker geland. Terwijl de man, op zee, bezig was steenkool in een der ovens te doen, ont plofte er iets in den oven en een grooten vlam sloeg eruit Dit was zyn dood. Later nam men een sterke lucht van dynamiet waar. Men vermoedt nu, dat er onder de steenkool een dynamietpatroon is geweest. Zijn moeder vermoord. Te La Saussayo heeft een man van zes en veertig jaar zyn moeder gedood. Henri Colin, een koopman, wiens zaken in de war reraakt waren, lag al gedurende een paar aar met zyn moeder, die niet onbemiddeld was, in proces over geldkwesties. Zyn zaken werden steeds minder en een paar dagen geleden kreeg Colin bezoek van een deur waarder. Den volgenden morgen, by het aan breken van den dag, nam Colin zy® geweer en stelde zich ergens aan den weg op, waar langs zyn moeder gewoon was naar de kerk te gaan. Tegen zeven uur kwam de drie-en- zeventig-jarige vrouw aau, vergezeld door een jonge dienstmeid. Zoodra zy haar zoon in 't oog kreeg, die met zyn geweer in de hand nu midden op den weg stond, viel de oude vrouw op de knieën en begon te bidden. Maar de zoon legde, op slechts weinig meters afstands, aan en op het grijze hoofd der bid dende mikkende, trok hy tweemaal af. De eone helft van het aangezicht der vrouw, die dood iueen zeeg, was geheel weggeschoten. In doodsangst snelde du dienstmeid het veld inde moordenaar liet het lyk van zyn moe der op den weg liggen, keerde naar zyn huis terug, waar hy zyn geweer aflegde en maakte zich spoedig daarna uit de voeten. Walvi88chen. Dat er nog altoos veel walvisschen leven in de noordelyke zeeën, bewyznn do navol gende cijfers. Op Spitsbergen werden er in 1907 met 15 stoombooten 333 stuks gevan gen, die 9445 vaten traan opleverden. Op IJsland ving men met 29 stoombooten, 761 stuks. Deze brachten 28,100 vaten traan op. By de Faröer werden er in 1907 door 13 vaartuigen 640 stuks buit gemaakt. Deze gaven 12,490 vaten traan. Hetzelfde jaar Blaagden 13 vaartuigen er in, by do ShU- land-eilanden 729 walvisschen machtig te wordon, die 17,980 vaten traan gaven. De Etna. In don nacht van 28 op 29 Maart is de uitbarsting van de Etna weder in hevigheid toegenomen. De verschillende kraters braak ten stroomon lava uit, die zich dreigend voortbewogen langs 'de hellingen van den berg over de oude lagen heen. Boven den kruin van den vulkaan stond een dikke rook pluim en de berg wierp voortdurend gloei ende steenen en asch uit. Tegen den ochtend verminderde de wer king en stroomde de lava ietwat trager. Zy bewoog zich toon echter nog met een snel heid van 4 A 5 M. per minuut. De tStampa" deelt, onder dagteekening van 29 Maart mede, dat toen ook de Vesuvius weder werkto. Vyf rook- en waterdampzui len stegen uit den krater omhoog. Volgons de geleerden, staat, de werkzaam heid van dezen vulkaan echter in geenerlei verband met de uitbarsting van de Etna. Catania, 31 Maart. De uitbarsting is in hevigheid toegenomen, Do lavastroom beweegt zich in de richting van Cisserna Regio a. Rockefellers weldadigheid. De rykite man van de wereld heeft een stelsel uitgewerkt om hel vermogen, dat na zyn dood achterblijft, geheel naar zyn wil te besteden. Zyn geheele fortuin, welker jaarljjksche renten alleen reeds dertig millioen dollar bedragen, zal in hoofdzaak aangewend worden ten algemeenon bate, hoewel het in drieën verdeeld wordt. Het eerste en groot ste deel, zal een milliooneninrichting worden voor de openbare liefdadigheid en voor onder steuning van bestaande weldadighcidsver- eenigingen over de geheele wereld het tweede deel zal het reeds door hom gestichte Opvoed kundig Instituut voor de Ver. Staten ver sterken en het derde en kleinste deel is bc- stomd voor de familie Rockefeller, echter op deze wijze, dat de renten daarvan ten voor- deelc komen van zyn bloedverwanten. Met dezelfde, bjjna mathematische bewust heid waarmede Rockefeller zyn vermogen bijeenbracht, wil hij na zyn dood dit geld weer aan de wereld teruggeven. Dit deuk- beeld is waarlyk verheven I Doch hierby ziet men zich een tragisch verschijnsel voordoen, dat zelfs al zyn mil- liarden niet kunnen voorkomen. Want vraagt men of deze Croesus waarlijk bemind en populair is in Amerika, dan moet het ant woord ontkennend luiden. Men heeft slechts de namen van Carnegie en Rockefeller samen te noemen, om te ervaren, dat deze beide ryken, deze twee groot-weldoeners by de populariteit der massa een geheel eind vau elkaar verwijderd zyn. Men houdt in de Ver. Staten bjjna evenveel van Carnegie, als men Rockefeller haat, omdat de eerste met een vrooljjke speelschheid, een van harte komende vrijgevigheid zjjn millioenen over het land uitstrooit, terwyl rle ander met het pijnljjk verantwoordelijkheidsgevoel van een groot-ondernemer ook hierbjj wikt en weegt, om pas daarna de best ljjkende methode toe te passen. Zelfs na zijn dood wil deze laatste zjjn miiliarden gebiedend den weg wjjzen, dien zy te gaan hebben. Met de organisatorische macht van zjjn geweldigen geest wil hy tot over het graf do zeggingskracht behouden over zjjn vermogen, omdat hy voor zich de overtuiging heeft, dat zjjn stelsel van wel dadigheid het beste is dat ooit werd uit gewerkt. Intusschen zal men tot zjjn sterfbed moeten wachten, eer men daaromtrent nader verneemt. Advertentie uit een Groningsch blad .Mochten onze vakbroeder Emanuël Cohen en «yne gade Sara Trom, ruim 10 jaar in zeer gelukkige stemming, doch helaas kinder loos, lief cn leed geduldig met elkaar deelen, thans is het 't vrouwtje dat den man verrast, al is het dan niet met een prijs uit de lotery» dan toch met eeue hooge belooning uit en voor hun zoo gelukkig huiseljjk leven, door een flinke zoon Herman ter wereld te brengen. „In triumf geeft hiervan kennis het perso neel .De Adelaar" te Winschoten Advertentie uit een Friosch blad .Lastertongen P 5 gulden bolooning, die het waar kan maken, dat ik na Aafko Noordhof ben geweest om mjjn Vrouw te worden, f 2.50 wie 't eerst heeft verteld". Marktberichten. Sohageu, 31 Maart. Aangevoerd 2 paarden i 100 a 260,0 stieren en ossen f 0 a 0,0 stieren f 00duiven f 0 a t», 70 geldekoeien 1180 a 200, 71 vette id. f 170 a 825, 70 kalfkoeien f 160 a 247.50 0 vaarzen f a 00 hokkelingen f 0 a 0 graekalveren f a - 200 nuchtere kalveren f7 a 24, rammen fa 00.—, 00 magere schapen f00 a 00, vette id. f' af—, 420 schapen (overhouden) f 16 a 28.25, lammeren f0 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 10 magere varkens f 16 a 20, 32 vette id. per Kg. 48 a 58 ct, 80 biggen f 18.— a 16.—, 20 konjjnen f0.50 a 1.20 kippen f 0.50 a 1.50, zwanen f 700 Kg. boter f 1.20 a 1.80, 10000 kipeieren f2.75 a 3.25, 1000 eenden dito f8.50 a 0.— per 100, veulens f a f0eenden fö.— a f0.-. Advertentiën. OP 's morgens 10 uur, io bet verkooplokaal ai. Loodsgracht 21, ie HELDER, van: een netten en goed onderhouden INBOEDEL, w. o.een blauw Salonameublement, di verse Tafels, Stoelen, Linnen- en Penant- kasten, Spiegels, Schilderyen, Etageres, Lampen, Kachels, Kleeden, Karpetten, Tafelkleeden, Gordynen, Gordijnstof, Vi trages, Vloerzeil, Bedden, Ledikanten, Dekens, Waschtafels, Porcelein-, Glas- Aardewerk, Keukenbenoodigdheden enz. enz. Voorts: Eenige Behangersfournituren, een Heeren- en een Damesrywiel, enz. Vooraf worden nog verkocht 3 sterke handkarren. Te bezichtigen daags te voren van 10-4 uur. Denrw. W. BIERSTEKER. Buitengewoon Fraaie Randen van papier en linnen voorhanden by: J. C. DUINKER, Spoorstraat 92. Groote sorteeriDg. Lage prijzen. Uitslnitend prima kwaliteit. Koehaar Karpetten. Herkules Karpetten. Tnpis Beige Karpetten. Tapistry Karpetten Axininster Karpetten. Velvet Karpetten. Cocostapijt. Coeosloopers Matten. Deurkleedjes. Vloerzeil Linoleum. Eiland TEXEL. Hötel „DE LINDEBOOM", oudste en eerste gelegenheid aldaar. Aanbevelend, J. BRÏÏIJN, Cuisinier. V is het soliedst e is het soliedst en goedkoopst adres Spoorstraat d'2, Speciaal ingericht voor het vervaardigen van Spring .earin- en Kapokmatraasen, Vuren en Kapok-Badatallen. Besliat alles van prima kwaliteit. Voor solide afwerking wordt ingestaan. Levering door yfc geheel Nederland franco. KEIZERSTRAAT 84-86. ONTVANGEN fraaie sorteering Hoeren- en Jongensconfectie. Nieuwe stoffen voor Heerenkleeding naar maat. SOLIDE KWALITEITEN. Aanbevelend, Behangerij. - Decoratiën. worden van alle Gordijnstoffen netje9 in iedere maat ver vaardigd volgens de nieuwste bewerking. Prachtige lenze afgepaste TULIEN, LINNEN en MADRAS GORDIJNEN. Groote ksuze VITRAGES, prachtige patronen. Plaatsing van Gordijnen GRATIS. Solide goederen. Uiterst lage prijzen. Aanbevelend, Stoffeerder ij, KRUISWEG 174. Ontvangen eu uitgestald de nieuwe Tevens vindt men de grootste keuze en de nieuwste patronen van H. J. M. SAS. STALEN worden op aanvrage direct ter beiichtiging gezonden

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 1