Belangrijk Boelhuis te Openbare Notaris STAMMES 60 stuks puik best eigen gefokt Hoornvee, Marine en Leger. Kon. Besl. Benoemd met ing. van 1G April, bij den stoomvaartdienst tot off.-mach. 2de kl-, de lioofd- mnch. A. J. Dijker, H. Stcensma, W. C. Linschoten en J. D. Smit. De off. van gezondheid le kl. M. van Willigen en de oiT.-machinist ie kl. G. II. Brakke worden 16 dezer geplaatst in de directie der marine te Willemsoord. Overplaatsing. Op 16 April: Vans Op: Adj.-machin. G. Brandenhorst, P. Hein Evcrtsen. J. N. krather, id. id. J. van l&gge, id id. Stoker-maj. M. Woltefs, Hecmsk. V. Speijk. id. J. R. Kappetijn, V. Speijk W.s. W.o, Opperschipp. H. Vcrgragt, id. id. id. D. G. Christiani, P.Hein id. id. H.S.Jansen,. W.s. W.o. V. Speyk. Schipper C. v. d. Poll, id. Bellona. id. C. van Leeuwen, id. P.Hein, id. J. Gaijaard, Bellona W.s. W.o. Op 22 April: Van: Op: Torp.-muj. C. Smit, Vulkaan Schorpioen Op 29 April: Van: Op: Schrijv.-maj. J. Holsivoogd, Atjeh W.s.W.o. Serg.-schrijv. J.C.v.d.Markt, Heemst. Atjeh. id. J.C. Soetermeer, V. Galen Heemsk, Serg.-torp.m. J. Mastenbroek, h. Emmaged. o.z.d. Op 1 Juni: VanOp: Serg.-schrijv. A. v. d. Hage, K. Emma Kwceksch. id. J. Dolstra, W.s.W.o. K. Emina. Op nader te bepalen datum: Van: Op: Bootsman A. Kamp, W.s. A.d, Bever. Stoomvaartberichten. Stoom vaart-Maatschappij-Nederland. Bali, v. Batavia n. A'dam, arriv. 14 April te Marseille Banda vertr. 14 April v. A'dam n. Hamburg. Grotius, v. Batavia n A'dam, bevond zich volgens een draadloos telegram via Cozzo Spadaro 14 April 7 uur v in. op 37 gr. 26' N.U. 16 gr. 52 O.L.alles wel. Nias, V. Batavia n. A'dam, arm. 14 April te Genua Vondel, v. A'dam n. Batavia, vertr. 14 April v. Genua rotteroamsclle Llotd. Goentoer, v. Batavia n. lfdum, pass. 14AprilQuessant Kediri, v. It dam n, Batavia, pass. 13 April 1'erim Menado arriv. 1-1 April v. Batavia te Rotterdam Koninklijke Hollanuschk Lloyd. Zaanland, v. Buenos-Ayres en Brazilië, n, A'dam vertr. 13 April v. Vigo. Visscherijberichten. Nieuwediep, 12 April, n.m. 6 uur. Aangebracht 750 tal huring f 0,75 a f 1,20 per tal. 13 April. Aangebracht door 30 korders 5 tot stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 50 middelmatige tong 35 a 45 cent per stuk, 10 tot 30 kleine long 15 a 20 cent per stuk, 1 tot 4 mand kleine schol t 1,25 a f 4 per mand, t tot 2 mand schar 30 a 50 cent per mand. Door trekkers aangebracht 1930 tal haring f 0,55 a f 1,20 per tal. 14 April, v.m. Door trekkers aangebracht tal haring per tal f 0,70 a f 1 per tal. Namiddag 6 uur. 1550 tal haring 15 a 65 cent per tal. 10 korders te zamen met 5 tot 30 stuks groote tong 70 cent per stuk, 10 tot 80 middelmatige tong 30 a 35 cent per1 stuk, 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tarbot voor f 10, 1 tol 4 mand kleine schol 1,25 a f 3,50 per mand, 1 tot 2 mand schar 30 cent per mand, 15 April, v.m. Door trekkers aangebracht 450 tal haring 45 a 65 cent- per tal. Burgelijke Stand v. Helder Van 12 tot 14 April. ONDERTROUWD: T. H. Pompert en G, Wortel. L. J. Bosdijk en 11. Dolman. J. IJfs en A. Schager O. Maasland en S, M. Luijt. C. Abbenes en S. Klop! E. Jansen en B. Bruin. J. de Goeij en E. M, van Zwieten de Blorn H. Rcnsmaag en N. van VVolfe- ren. R. Korver en M. C. hoorn. D. iloornsman en A. Rampen. W. A. v. d. Klaauw cn A. C. van der Linden. K. 11. Israël en G. Luoten. GETKUUWl): M. S. Godschalk en L. Coltof. F. B, A. .Meijer en T. Troost. J. Th. de Wit en A. Bommel. W. E. La Lau cn W. Groot. J. Mieldijk en A. U. Veisluis. j, Leen en G. Bakker. H. W Grönmel en J. VV. Wiluenberg. BEVALLEN J. M. Th'ysscn geb. de Wit, z. A. Vink geb. Mul, z. E. de Boer geb. v. d. Heide, d. J. v. d. Blom geb. Boon, z. OVERLEDENJ. Boon, 37 j. H. Been, 3 m. Marktberichten Schagen, 14 April. Aangevoerd 7 paarden 1 60 a 150, 0 stieren en ossen f-0 a 0, 0stieren f0 a—0, duiven fOaO, 140 geldekoeien f120 a 255, 61 vette id. f 170 a 290, 60 kalikoeien 1 140 a 250. 28 vaarzen f 80 a 100, 0 hokkelingen f 0 a 0 graskalveren i a - 200 nuchtere kalveren f8 a 18, rammen fa 00. 00 magere schapen f00 a 00, vette id. f af—, 850 schapen (overhouders) f 18 a29.lammeren f0 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 0 magere varkens f a 42 vette ld. per Kg. 50 a 57 ct, 50 biggen f 18.a 17.konijnen f 0.s .0, 20 kippen f 0.50 a 1.50, zwanen f 700 Kg. boter f 1.10 a 1.20, 10000 kipeioren f2.75 a 8.25, 1000 eenden dito f8.75 a 0.— per 100, veulens fa f0eenden f0.— a f0.-. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 15 April. Mr. Th. H. de Meester. Het doet ons genoegen te kunnen medo- deelen, dat de ond-Minister van Financiën, mr. Th. H. do Meester, weer in zooverre hersteld is, dat hy dezer dagen, gesteund door zij'n geleidster, reeds kleine wandelin gen in do buitenlucht kon doen. (tVad.") Verjaardag Prinses Juliana. By gelegenheid van den voijaardag van Prinses Juliana, worden op 29 April door het 2e bataljon 10e Regiment Infanterie alhier voor do onderofficieren, korporaals oi manschappen wedstrijden gehouden. De wed strydon voor onderofficieren en korporaals bestaan in schyfwerpen, revolverschieten, steonstooton, hardloopen, touwtrekken, slinger- balwerpen, polshoogspringen en colonne ge weer. Voor manschappen uit voetbal, korfbal, hoogspringen, hardloopen, touwtrekken, graven van keukens, boegBprietloopen, zakwedloop en kruiwagen-tonsteken. Verkiezing Prov. Staten. De stemming by de a.s. periodieke ver kiezing van de helft der leden voor de Provinciale Staten, zal plaats hebben op Donderdag 16 Juni en de herstemming op Dinsdag 28 Juni d.a.v. Harmonie. Gisteravond was het feest in •Tivoli". De Burgerkring «Harmonie" gaf een uitvoering en zooals gewoonlyk kenmerkte deze zich van het begin tot het einde door een bui tengewone gezelligheid, door een prettige, harmonische stemming. Nadat de prosidont, de hoer L. A. Hart- sinck, do bijeenkomst met een gepast woord had geopend, speelde het Tivoli-orkest een ouverture, waarna alle aanwezigen het Ver- eonigingslied zongen. Vervolgens werd een aardig programma ton beste gegeven. Onder scheidene leuke voordrachten werden go- houdon, die do vroolykhoid er in hielden, vooral do hecren P. van Twisk en N. H. Dhont maakten zich daarby zeer verdien stelijk. Ook viel buitengewoon in den geest de operette in één bedrijf .Op naar Batavia". Maar het grootste succes had ontegenzegge lijk het optreden van de 8 pierottes, dames van de dansclub »T. O. G. O. Zoowel het costuum, als de zang, maar bovenal de sier lijke dans droegen do bewondering weg. De toejuichingen, die dit nummer ten beurt viel, waren overweldigend. Natuurlyk was een bal het slot van den feestavond. .Harmonie" bleef ook nu haar traditie getrouw door by gepaste vroolykheid de lief dadigheid te beoefenen. Er werd namelijk in de pauze voor een behoeftig tuberculose lijder een collecte gehouden, welke inzame ling f9,02 opbracht. Statenverkiezingen. Het beBtuur van den Prov. Bond van R.-K. kiesvereenigingon in Noord-Holland adviseert na een vergadering der christelyken staats partijen de navolgende candidaten te steunen voor de Staten-verkiezing te Schagen 1 kath. en 1 antirev. Alkmaar 1 christ.-hist. (af'tr.). Zaandam 1 kath. en 1 antirev. Enkhuizen 1 kath. (aftr.) en 1 antirev. (aftr.). Hoorn 1 kath. en 1 antirev. Purmerend 1 kath en 1 christ.-hist. Edam 1 christ.-hist. Nieuw.er-Amstel 1 kath. Weesp 1 kath. (aftr.) en 1 christ.-hist. (aftr Haarlem 1 kath., 1 antirev. en 1 christ.-hist. Haarlemmermeer 1 christ -hist. (aftr.) VelBen 1 antirev. (aftr.) (tHuisgez.") Helder Een te slimme advocaat. Het was iets voor den slimmen advocaat Haak. Dat de verdachte 't paard inderdaad ge stolen had, daaraan kon geen twyfel we zen, maar de handige Haak meende toch de verdediging wel op zich te kunnen nemen. De meeste getuigen waren eenvoudige boeren, met wat beleid kon hy wel wat te genspraak in hun verklaringen brengen, om dan daarop zyn pleidooi te vestigen. En zoo stond bij de openbare terechtzit ting mr. Haak den verdachte ter zijde. Heel veel resultaat had by echter met zyn vraagmethode bij de eerste getuigen niet. Tot hij den hoofdgetuige onder hundon kreeg, een landbouwer, wiens getuigenis zeer bezwarend was voor den beklaagde. Je beweert dua dat je op den bedoel den dag den beklaagde hebt zien voorbij gaan met het paard langs uw hoeve vroeg hij. Ja, dat is zoo, zei de getuige. Je weet dat je onder eede staat. Ja, dat weet ik. Hoe laat was het? Ik heb al gezegd dat het zoo ongeveer tegen het midden van den morgen was. Jawel, dat heb je gezegd. Maar onge veer en midden helpen hier niet. Je moet de rechtbank precieB vertellen hoe laat het was, precies. Nu ja, ik heb toch geen horloge by me, alB ik aan 't aardappelenrooien ben, dat kan meneer do advocaat toch wol begrjjpcn. Maar je hebt toch in je huis wel een klok hangen, nietwaar? Ja, dat heb ik. Zeker. Mooi, dat doet me pleizier. En hoe laat was het op dio klok. De klok stond precies negentien mi nuten over tieuen. Je zei zoo straks dat je den heelen morgen op het veld was Ja, dat is ook zoo. En hoever is dat veld van je huis ver wijderd Zoowat een klein kwartiertje, denk ik. En je zei dat de klok stond opja, hoe laat was het ook weer Precies negentien minuten over tien. Precies negentien minuten over tien Ja Mooi, dan weet ik genoeg 1 riep de advocaat met e :n welsprekend gebaar tot de rechters. Ik heb dezen man niets meer te vragen. Dank u. De boer nam zyn pet. Maar oor hij uit de getuigenbank stapte zei hij, kalm en met nadruk Ik moet toeh even zoggen, dat ik op myn klok niet erg best aan kan. Myn klok staat al een half jaar stil, moet u weten, en al dien tyd heeft ze op negentien minuten over tien gestaan Oude spreekwijzen in een nieuw licht. Praatjes vullen geen gaatjes 1" zei d ongeduldige fietser tot den spraakzamen rywielreparateur, die bezig was het lek in den band te herstellen. Acht is meer dan duizend", zei de werk' staker, en hij hield liever de hand op bij de ondersteuningskas, dan dat hy er mee arbeidde tegen een behoorljjk loon. Wie luistert aan den wand, dio hoort zyn eigen Bchand', dacht de man aan den telephoon, die toevallig oen gesprek over hem tusschen concurrenten opving. Cherchez la femme!" riep de verbaasde echtgenoot, toen hij een geweldigen nieuwen hoed zag thuiskomen, waaronder hy zijn vrouw vermoedde. ,Men kan geen yzer met handen breken", zei do moderne inbreker en daarom bewerkte hy de zware kluisdeuren met een steekvlam. Kom je over den hond, dan kom je over den staart!" lachte de ongevoelige chauffeur, nadat hy alweer een hond had doodgereden. Uit het Verslag der Gezondheids-Commissie. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. Do tooBtand van het Holdersche kanaal oen groot en open afvoerriool bleef ook in 1909 onveranderd. De Commissie, in do zitting van den Ge meenteraad van 19 December 1907 benoemd tot het onderzoekon van het voorstel van B. en W. en het overwegen van eventueele andere plannen omtrent dit Kanaal, deed gedurende de jaren 1908 en 1909 niets van zich hooron. Den 25en Mei richtte de Commissie zich tot B. en W. met eene klacht over de ver vuiling van den Ruyghweg, waar vischafval en ander vuil werd neergeworpen, terwyl gemeentewerklieden bozig waren het vuil uit de sloot te verwijderen en daarmede den talud op te zetten. Den Sen Juli geschiedde dit eveueens, naar aanleiding van aanwezigheid van stankver spreidend vnil op het gemeentelijk erf op don hoek van de Vischmarkt en de Hartestraat, en op 28 September naar aanleiding eener mestverzameling in het verlengde der Lelie straat. Op laatstgenoemd schryvcn werd d° 6 October van B. en W. ten antwoord ont vangen, dat maatregelen waren genomen tot verwijdering van de mestverzameling. Er gebeurde echter tot half November niets; toen word, na een mondeling onderhoud met oen lid der CommisBio voor de Gemeente reiniging, een deel vau bedoelden mesthoop opgeruimd. De Commissie heeft er zich over verwonderd, dat veegmachine en sproeiwagen in het jaar 1909 zoo goed als niet op straat zijn gezien, ook niet op die dagen, waarop daaiaan de meeste behoefte bestond. Lediging van privaatputten. I Volgens de gewijzigde verordening op den Gemeente-Reinigingsdienst moet het ledigen van privaatputten van gemeentewege ge- schieden. Dit gebeurt 's nachts op zeer pri mitieve wyze door uitscheppen, hetgeen ver ontreiniging van den arbeider en van den bodem ten gevolge heeft. De Commissie ad viseerde daarom d° 21 November aan B en W. tot aanschaffing eener pneumatische pomp- inrichting daarvoor. Een afschrift van dezen brief werd aan alle raadsleden gezonden. Vervoer van mest. Ook hieromtrent werd reeds in het vorig jaarverslag vermeld, dat de Commissie de aandacht van B. en W. vestigde op het over treden van do betreffende bepalingen der Alg. Politieverordening. B. en W. antwoordden hierop in dit jaar, d° 29 Januari, dat voorzoover hun bekend, de bedoelde bepalingen voldoende werden nageleefd en dat de bewering der Commissie, dat dit niet zoo was, zonder dat daarvoor eenig bewys werd aangevoerd, hnn al te vaag voorkwam. De Commissie stelde daarop een onderzoek in en zond den 26en Maart een rapport aan B. en W., waarin op negen willekeurige tyd- stippen in de maand Maart feiten waren ge constateerd van bemorsing van straten en zelf van voorbijgangers door het vervoer van ier in slecht sluitende wagens. In een begeleidend schrijven werd er op gewezen, dat hier over treding van de artt. 21, 22 en 142, der Alg. Politieverordening plaatB had en dat een dergelijke straatverontreiniging, met name in do Middenstraat, Breestraat, Walvischstraat, Tuinstraat on Oude Kerkstraat, ook uit een hygiënisch oogpunt zeer ongewenscht was. Op dit schryvcn werd van B. en W. geen antwoord meer ontvangen. Ecne correspon dentie met den Commissaris van Politie leidde evenmin tot eenig resultaat. (Wordt vervolgd). Advertentiën. Op Zaterdag 16 April a.s., hoopt onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, Mej. de Wed. R. Roerdomp— geb. Amelüng, haar 92sten geboortedag te herdenken. Namens de Familie, R. ROERDOMP. C. ROERDOMP-Griek. Helder, 15 April 1910. Vlamingstraat 32. Op 1 Mei hopen onze liefde ouders, Gerrit Jannes en Jannetje Strooper, hunne 40 jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 15 April 1910. Ondertrouwd Andries Olivier en Catharina Juliana Blok. Helder, Rotterdam, >11 April 1910. Rechthuislaan 20. Huwelijksvoltrekking 27 April 1910. Algemeene kennisgeving. Geven kennis van hun voorgenomen huwelijk Engelbertus Jansen en Bregje Bruin. TOeland, UAPril 1910 Huwelijksvoltrekking 28 April. ReceptieZondag 17 April van 3—5 uur. Ondertrouwd Johannes de Goeij en Elisabeth Maria van Zwieten de Blom. Helder, 14 April 1910. Ondertrouwd W. A. v. d. Klaauw en A. C. v. d. Linden. Helder, 14 April 1910. Huwelijksvoltrekking 28 April a.s. ReceptieZondag 17 April, van 1—3 uur, Langestraat 25. Eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd Hendrik Rensmaag en Neeltje van Woiferen. Helder, 14 April 1910. Huwelijksvoltrekking 28 April 1910. Algemeene kennisgeving. Getrouwd Willem Frederik la Lau en Wiesje Groot, die, mede namens wederzijdsche familie, hun bartel ijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 14 April 1910. De Heer en Mevrouw SCHOKKING— Baltesen Middelbeek betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Kraamvisites worden gaarne afgewacht Maandag 18 April. Hiermede betuigen wij onzen oprech ten dank voor de vele blijken van be langstelling bij het huwelijk onzer kin deren ondervonden. J. COLTOF en Echtgenoote. Helder, 14 April 1910. Ingevolge bekomen inlichtingen van de Directie der K. W. I. Mij. vervul ik den treurigen plicht u kennis te geven, dat mijne zeer geliefde echtgenoot en der kinderen zorgzame vader de Heer A. van Leiden, in leven 2e Hofmeester a./b. s.s. „Prins Willem II", is omgekomen, welk stoomschip in den storm van 23—29 Januari 1910 in de Golf van Biscaye is vergaan. Mij nalatende vijf kinderen nog te jong om dit voor hun zoo smartelijk verlies te beseffen. Allen, die hem gekend hebben, kunnen beseffen hoe zwaar ons dit verlies treft. Zijn diepbedroefde echtgenoote en kinderen: Mej. de Wed. A. VAN LEIDEN - Gelijsteen. Amsterdam, 15 April 1910. Kattenburgerplein No. 4, 1 hoog. geplaatst. Algem. kennisgeving. op Gevraagd een flinke JONGEN, voor 's middags 3 4 uur. Adres: Weezenstraat no. 56. Met diep leedwezen hebben wij de treurige tijding vernomen, dat onze geachte en beminde zwager de Heer A. van Leiden, in leven 2e Hofmeester a./b. s.s. „Prins Willem II", by de ramp die dit stoomschip in de Golf van Biscaye heeft getroffen, is omge komen. Diep betreurd door ons allen: J. C. FLOTAT. M. L. C. FLOTAT-Gelijsteen. P. A. GELIJSTEEN. L. A. GELIJSTEEN. Helder, 15 April 1910. Hartelijke dank voor de zeer vele blij ken van belangstelling, op 9 dezer ondervonden. F A. C BIEGSTRAATEN. Helder, April 1910. Juliana-dag. DAMES-COLLECTRICES wordt mede gedeeld, dat de datum der ver gadering nog nader zal worden óaricht Het Bestuur van „HELDERS BELANG". Vereenigiug tot bestrijding der tuberculose te HELDER. Algemeene Vergadering op WOENSDAG 20 APRIL, des avonds 8 uur, in „TIVOLI". Punten van behandeling: Jaarverslag. Rekening en verantwoor ding. Verkiezing twee bestuursleden. Verkiezing Commissie tot nazien der rekening en verantwoording over 1910. HET BESTUUR. GEVONDEN op den 31sten Maart een BRIL met ÉTUI. Tegen advertentiekosten terug te be komen bij W. RAN, Spoorstraat 104. Postduif vermist. Jonge duif, blauwband. Gemerkt met een porsel ring, waarop A 2 4424 en een almunium ring, waarop H. S, S.H. 3047. Verzoeke tegen vergoeding terug te bezorgenVan Galenstraat 39. Aanbesteding. Burgemeester en Wethouders van Helder, zullen op Woensdag, den 27 April a.s., des namiddags ten 2 uur, ten Raadhuize in het openbaar aanbesteden i Het leveren en plaatsen van nieuwe en het herstellen van bestaande achoolmeubelen voor de Openbare Lagere Scholen No. 1 te Koegras en No. 2 te Huisduinen. Bestekken zijn, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling van f 0.25 per exemplaar, verkrijgbaar ter Gemeente Secretarie. Aanwijzing op Donderdag 21 April a.s., des voormiddags 10 uur, aan het Bureau van Gemeentewerken. Helder, 14 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Wegens opheffing van een Manufacturenzaak, zullen in „Casino" te Helder, ten overstaan van Deurwaarder H. KWANT, in het openbaar worden verkocht op Dinsdag 19 April a.s., voorm. 10 uur en den volgenden dag 's nam. lVsiiur,alle nog aanwezige Manufacturen. Te bezichtigen voor den aanvang der verkooping. MMT* Huismoeders, doet uw voor deel, wacht met uw inkoopen tot 19 April a.s. wegens vertrek naar Amerika, op DONDERDAG 28 APRIL a.0, voorm. IO'/a uur, in „CASINO", te Hel der, van een netten en goed onderhouden INBOEDEL, breeder bij biljettan en vorige advertentie omscheven. Deurw. KWANT. Gemeente HELDER. zal ten verzoeke van den eigenaar, den Heer P. LOOPUIJT, op de boerderij bewoond door den Heer J. van der Veer, op WOENSDAG 20 APRIL 1910, 's morgens 9 uur precies, publiek ver koopen, tegen contante betaling welke op éénjarigen leeftijd met goed gevolg de tuberculine-proef hebben door staan, als: 20 Koeien, die gekalfd heb ben of op kalven staan, 3 Zo merkalvers, 3 Herfstkalvers, 2 Geldekoeien, 4 Kalfvaarzen, 8 gereden Vaarzen, 2 tweejarige Stieren, I Pinkenstier, 17 Hok kelingen en eenige Kuikal- veren. De gemiddelde opbrengst over de ja ren 1907/1908 was 4201 K.G. melk met een vetgehalte van 3.09 procent, over 1908/1909 4201 K.G. melk met een vetgehalte van 3.25 procent, en over 1909/1910 4094 K.G. melk meteen vet gehalte van 3.10 procent. Voorts 1 aftands weder gedekt, zwart Merriepaard met Merrieveulen, 1 donker bruin 4-jarig Merriepaard, 1 zwart 2-ja- rig Merriepaard, een partij Kippen, Vee transportwagen, Bakwagen, Witkapkar, Sportkar, 3 driewielige Karren, Ierkar, Dorschmachine met Rosmolen, Wam molen, Graanmaler voor paardenkracht, Bietensnijder, Stroosnjjder, Kunstmest strooier, Hooihark, Hooischudder, Maai- machine, Ploegen, Eggen, Kettingegge, Wentel, 2 Aardtroggen, Kruiwagens, Bascule en Gewichten, Veeverlosappa- raat, Boeren-, Bouw- en Melkgereedschap, Tuigen, en hetgeen meer zal worden Gevraagd een JONGEN, voor ongeveer 3 h 4 uren des middags. Adres J. BROUWER, Weezenstr. 56. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag. Inlichtingen en uittreksels uit de melk- staten over het laatste jaar zyn ver krijgbaar by genoemden Heer Van der Veer en ten kantore van genoemden Notaris C. Stammes te Helder. N.B. Op de plaats kan worden gestald, Mevrouw HOUWING, Stationsweg 10, vraagt half Mei of 1 Juni een bekwame DIENSTBODE, wegens huwelijk der tegenwoordige. Zich te vervoegen na 8 uur 's avonds. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. GEVRAAGD een flinke Dag-Dienstbode, Adres: Kanaalweg 52. Voor direct gevraagd een flinke MEID. Adres: Kanaalweg 142. Terstond gevraagd een flinke zindelijke Dienstbode, in een klein gezin, wasch buitenshuis, tegen flink loon. AdresKanaalweg 67-68. GEVRAAGD een flinke DAGMEID. Adres S. KONING, Bassingracht 1. Wegens vertrek naar elders wordt ten spoedigste gevraagd een nette DAGMEID, niet beneden 18 jaar, loon f2. p. w. W. b. h. AdresHoofdgracht 50. GEVRAAGD een net Dagmeisje, niet beneden 16 jaar. Adres: Spoorstraat 15. Een net DAGMEISJE Adres: Koningstraat 73b. Een net MEISJE gevraagd, voor drie heele en de rest halve Adres: Spoorstraat 47. Gevraagd tegen 1 Mei, in een klein gezin, een net Dagmeisje, niet beneden 16 jaar. Zich aan te melden (Zaterdagavond na half acht: Spoorstraat 52. Gevraagd een net aankomend Dienstmeisje. Adres: Kanaalweg 147. Gevraagd een Dagmeisje. AdresMolengracht 34. Wordt gevraagd een net, liefst eenigszins gevorderd NAAIMEISJE. Aan te melden Wilhelminastraat 11 Een Costuumnaaister vraagt een paar gevorderde Leerlingen. Adres: Wilhelminastraat 15, Biedt zich aan. Juffrouw, wier man naar Indië vertrekt, zag zich gaarne geplaatst, als hulp in een klein gezin. Brieven onder letters I.K., aan het Bureau van dit blad. Voor een meisje van Texel, dat aan den Helder de naaischool in de Sluis- dijkstraat aldaar wenscht te bezoeken, wordt oen KOSTHUIS gezocht, voor 5 dagen per week. Adres fr. brieven m. opg. v. condi tiën onder lett. „L.", aan het Bureau der „Texelsche Courant". BOERENKNECHT. Gevraagd een Boerenknecht van middelbaren leeftyd, welke goed kan meiken en met paarden omgaan. Adres Mej. de Wed. JOH. C. MATERS geb. Thijssen, „Matershoeve" Koegras. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een nette fllinke JONGEN. Loon f2 per week. Adres: Hoofdgracht 86. GEVRAAGD een Schoenmakersjongen die met het vak bekend is. Adres W. RAMLER, Diaconiestr. 42. Gevraagd een net Jongmentch, leeftyd circa 16 jaar, voor kantoorwerk zaamheden. Aanmelding in persoon, Binnenhaven 2a. Gevraagd een nette JONGEN, boven de twaalf jaar, om tusschen de school uren eenige boodschappen te doen. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke JONGEN. AdresRozenstraat 60. Gevraagd een JONGEN, ongeveer 16 jaar by D MIDDELIE VISSCHER, 't Zand. Een nette JONGEN gevraagd. Adres Firma DE BIE-BIERSTEKER, Keizerstraat 93. Tegen 1 Mei gevraagd een Brood- en Koekbakkeraknecht, by C. HES, 't Zand. SLAGERSKNECHT tegen hoog loon, of Leerling, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres M. KUIPER, Oostslootstr. 18. GEVRAAGD I 2 bekwame Timmerlieden. Machinale Timmerwinkel C. QUAK, Emmastraat 1. Een nette Commensaal gevraagd by de Wed. L. DUNK, Basstraat 35. voor een nette COM MENSAAL en tevens een gemeubileerde KAMER aangeboden. Adres: Bureau van dit blad. Iemand met vast inkomen vraagt 50 gulden ter leen, tegen vyf procent, begin Juli ineens terug te betalen. Br. onder lett. M U, bureau v. d. blad. Ter overname gevraagd een ZAAK van niet te grooten om vang, die minstens flO.— per week netto verdiensten oplevert. Brieven met volledige inlichtingen bureau van dit blad. MEDELEZEB gevraagd voor het „Algemeen Nederlandach Advertentie blad" van verkoopingen, verhuringen, aanbestedingen enz., tegen fl.— per 3 maanden. Adres: Bureau van dit blad. Te koop i door een heer (particulier^ zea an tieke BORDEN en een antiaken SPEELTAFEL, voor boogen prys. Brieven ond. lett. O. O. Bureau v. d. blad. Te huur gevraagd een groote of twee kleine KAMERS, voor vier weken, het liefst te Huisdui nen of met uitzicht op de zee. Franco br. letter K, aan boekhandel A J. MAAS. PAKHUISRUIMTE, TE HUUR een PAKHUIS aan den Dijkweg, achter de Israël. Kerk. AdresBureau van dit blad. Schoonmaaktrappen te huur. AdresP. DE WAARD, Aannemer, Dy kweg no. 1. TE HUUR hetHeerenhuia Molengracht 5, voorheen bewoond door den WelEdel Gestrengen Heer KETNER, van alle gemakken voorzien en riant uitzicht. Adres: Molengracht 4. TE HUUR een Pakhuisje in de Molenstr., fl.25 per week. Adres W. C. VAN BREDA, Hoofdgr. 49. Te koop een goed onderhouden notenhouten TAFEL. Adres: Bureau van dit blad. Een stel Gummie biljartbandan te koop, zonder gebreken. Adres: Bureau van dit blad. Gelegenheidskoopje I Door omstandigheden te koop een nieuw 20 els SALONKLEED (Turksch), nog nimmer gebruikt en voor den halven prys te koop. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een Haarenrijwiel (merk Vierkleur), met Dunlop binnen- en buitenbanden en terugtraprem, voor elk aannemelijk bod. Adres: Diaconiestraat 41. Te koop een in goeden staat zynde Hondenkar. Adres: Binnenhaven 82. TE KOOP 7 jonge Eenden, aan de leg. Adres: Kroonstraat 25. Te koop een soliede best werkende Hand-Naaimachine, prys f6.—. Adres: 1ste Vroonstraat 12. Ter overname een flink Winkelhuis met aangren zend Pakhuis op besten stand, waarin een sinds jaren gunstig bekende Zaak in Kalk-, Banket-, Sigaren en Parfumeriën, welke een goed bestaan geeft. Te kevragenGravenstraat 67. TE KOOP een vierwieler Bakwagen op Veeren. Adres: J. AG AART Joh.z., Sluisdykstraat no. 63 en 65.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2