Balmuziek M.H.J. Groenendijk, Arts, Oproeping. Openbare Verkoop De Ring „Alkmaar", Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 22 April. Programma dar Kinderfeesten op Julianodagi I n «Caêino". 1. 's Morgens 10 uur opening van de Pop- pententoonstelling. Prijzen worden uitgeloofd voor le. mooie poppen. 2e. best gekleede poppen. Se. eigenaardige poppen. gfif De inzending der poppen moet ge- sohieden Vrijdagmiddag van 3—6 uur «Casino 2. Wedstrijd in het vervaardigen van pop- penkleeding, van 23 uur voor meisjes le. van 911 jaar. 2e. van 1114 jaar. Prijsuitdeeling der kinderspelen om 41/8 uur. Daarna tombola en aanbieding van ver snaperingen aan alle deelnemende kinderen. ,S pelen aan de Westitraat" van 1 Ya 4 uur. 3. a. Vlughoepelen met ringsteken voor jongens van 8—12 jaar. b. Tonnetjeskruien voor jongens van 812 jaar. o. Driebeenenwedloop I voor jongens niet d. Zakloopen j ouder dan lö jaar. Voor het hoepelen mogen alleen houten hoepels van 90 centimeter gebruikt worden. Voor aanmelding tot deelneming zie men de advertentie in dit blad. Poppen. Voor 't aanstaand kinderfeest op Juliana- dag heeft 't Bestuur van .Helders Belang" iets nieuws bedacht, nieuw althans voor Helder. Wetend dat er verscheiden meisjes zijn die van haar pop veel .werk" maken, die menig half uurtje besteden om ze maar netjes voor den dag te doen komen, heeft het ge oordeeld dat 't wel aardig zyn zou die ver schillende en verschillend aangekleede pop pen eens bij elkaar te brengen. Daartoe is een tentoonstelling georganiseerd in .Casino" waar allerlei poppen worden verwacht, groote en kleine, als boerinnetjes gekleed, en als echte juffers, eigenaardig gekleede zooals er in ons land mot zyn zoo versohei den nationale kleederdrachten en in onze stad waarschijnlijk ook wel, zoo vele zyn. Natuurlyk zyn er pryzen uitgeloofd. Behalve dat wordt er nog een wedstrijd georganiseerd in 't snel vervaardigen van poppenkleeding. 't Zal aardig zyn te weten, wie in korten tjjd een jurk of blouse voor 'r pop maken kan, natuurlijk met een groote steek om op te schieten. Wis, dat kan aardig worden. De stof wordt door de commissie verstrekt. De bijzonderheden staan elders in dit blad vermeld. Voor jongens is er ook wat. Die kunnen zich vermaken aan de Weststraat met aller lei spelen. Ook voor hen zyn prijzen uitge loofd. Alle deelnemers worden ten slotte onthaald. Allo, jongens zorgt dat ge er ook bij zytl Op Donderdag 28 April a.s., 's namid dags van 1 tot 3 uur, zël alhier, ten hnizo van J. W. Thyssen aan het Westplein, eene stemming worden gehouden voor de ver kiezing van twee Hoofdingelanden voor den polder „het Koegras", ter vervulling van de plaatsen, die op 6 Juni a.s. zullen openvallen door de periodieke aftreding van de heeren A. Noot en C. Dito. Winnub8t. De muziekvereeniging .Winnubst" van den Ned. E. K. Volksbond alhier zal op 2en Pinksterdag deel nemen aan het Muziek concours te Bolnes bij Botterdam. Behalve in het gewone concours komt de vereeniging ook uit in den Marschwedstrijd en den quartet-wedstryd. Zij ontving het vereerend verzoek om des avonds van 810 uur een concert te geven op een der pleinen. «Winnubst" zal weldra in uniform ver schijnen. De uniformjassen en petten zyn geleverd door de firma Herman Nypels alhier en zullen Zondag in de etalagekast der firma (Kanaalweg) tentoongesteld worden, 't Werk ziet er keurig uit. Prov. Staten. In vervolg op ons vorig bericht, melden wy, dat de verkiezing fcandidaatstelling) voor do Prov. Staten plaats heeft op 7 Juni, de stemming op 16 Juni en de eventueele her stemming op 28 Juni a.s. Brand aan boord wan de Sommeladijk te Rotterdam Het steomschip »Sommelsdyk', van de HollandAmerikalyn is gisterenavond in vlammen opgegaan. Ruim 5ty4 uren in den namiddag, was men op het dek van het voorschip van dit stoomschip,''-dat sedert eer- gisterenochtend in de Maashaven in lading ligt, bezig met doen van kleine herstellingen. Daartoe stond op dat voorschip een smidse, om klinknagels gloeiend te maken. Door een in de nabyheid zynde luchtkoker werden de gloeiende nagels overgereikt aan een jongen, die op het tusschendek stond eu ze met een tang aanpakte. Een van die gloeiende klink nagels is gevallen en terecht gekomen tns- schen balen teerzout, waarvan er reeds 8800 in het voorruim geladen waren. Vyf minuten later sloegen de vlammen uit. Tevergeefs trachtte men met het blusch- materiaal van het schip het vuur te stuiten. Alle pogen waa ijdel, band over hand naai de brand toe, slag op slag weerklonk, het dek werd witgloeiend, als water stroomde het gloeiende ijzer van het dek in da haren en tegen zeven uur gelastte de heer Van Helden, de inspecteur van de Holïand-Ame- rikalyn, dat allen- het schip moesten verlaton. Toen was het lot van de .SoMmelsdyk" be slist, want zoolang mogelyk bleef de heer Van Helden met zyn mannen aan boord. Dit was in hoofdzaak werkvolk. Van de bemanning waren er maar enkelen na vy ven met een paar officieren aan boord gebleven. De ketels waren uitgeblazen. Scherp stak weldra een geweldige rook kolom tegen de blauwe lucht af. En tusschen dit pikzwarte, lekten roode cn lichtgele vlammen, nu en dan opslaande tot boven de schoorsteen van het schip. Voortdurend nam de brand in omvang toe. Op het voor- rnim, volgde het grootruim, dan vatten de bunkers vlam en langs en door de machine kamer, sloegen de vlammen over naar het achterschip want onder het opperdek bevindt zich een doorloopend ruim. Te 11 uren gisterenavond was het een vuurzee vanaf het voorschip tot aan de achtermast. Wit gloeiend was het overal. Van comandobrng, met kaartenkamer, stuur inrichting, hutten van den commandant en de officieren, benevens de salon, was niets meer over dan eeo aantal in allerlei bochten vervrongen yzeren staven. Uit het inwendige van het schip spoot hot vuur door de luchtkokers opwaarts, het dek was open gebarsten, niets was tegen een dergelyke felheid van hitte bestand. Aan blusschen viel niet te denken, Alleen was men er op nit het voor- en achterschip nat te houden, dit vooral om te trachten de stalen trossen, waarmede het schip gemeerd was, vast te behouden. Het stoomschip „Sommelsdyk* werd gister morgen van den wal aan de Maashaven N.Z., waar het voor de loodsen van de firma FurnesB en Nephews Ltd. in lading lag, ver haald naar paal 13 in de Maashaven. Toen de brand uitbrak, lag het ongeveer 200 M. uit den wal. Zyn plaats aan de Noordwal was ingenomen door het stoomschip „Maar tensdijk', eveneens van de Holland-Amerika lyn. Dat stoomschip is tydens den brand ver haald langs den wal in westelijke richting, om beneden den wind te komeD. Ook zijn verhaald een aantal rijnschepen en tjalken, die in de onmiddellijke nabyheid lagen. De .Sommelsdyk' bleef aan de palen. Reeds waren in het stoomschip „Sommels dyk- geladen, behalve genoemde balen teer zout, een groote party Amerilsteen, 750 ton steenkolen voor scheepsgebruik, balen lom pen en touw, vaten wyn en vlas. Heel die lading, naar schatting een paar duizend ton, is totaal verloren. Omstreeks 10 uren in den avond, toen de bunkers rood gloeiend waren, knalde er eens klaps, vermoedelyk tengevolge gasontwikke- ling aan boord van het brandende schip, een hevigen slag. De uitwerking ervan was zoo hevig, dat van een op den wal staanden loods van de firma Furnesse en Nephews Ltd. voornoemd, een paar ruiten braken. Een paniekje ontstond onder de toeschouwers, maar was spoedig bezworen. De schade is zeer aanzienlijk, daar het schip vrywel als totaal verloren beschouwd kau worden. Naar wy vernemen loopt do maatschappij tot een bedrag van f 50,000 eigen risico, de verdere waarde van het atoomschip is op benrspolis verzekerd. Omstreeks half een in den afgeloopen naoht stond de .Sommelsdyk' van af het voorschip tot aan de achterpiek in volle vlam. Met onverminderde kracht woedde hot vuur en al wat aan dek was is verwrongen, openge barsten of hangt er in allerlei grillige vormen allerbedroevendst by. Al dadelijk zyn een aantal foto's genomen. Het Nederlandsche stoomschip «Sommels dyk', kapitein E. Swaan, van den Boston Philadelphiadienst, werd in 1907 te Newcastle door do Northumberlaud steamship building Co. Ltd. gebouwd. Het is bruto 6216 en netto 4026 register tonnen groot. De hoofafmetin- gen zyn: lang 410, breed 52 en hol 27.6 Engelsche voet. Het zou as. Zaterdag naar Boston en Philadelphia vertrekken. In 1907, toen het schip van stapel liep, droeg het den naam „Rotterdam'. Men meldt ons te 1 uur uit Rotterdam: De brand woedt nog onverminderd voort. Te drie nur hedennacht viel de schoorsteen overboord van het overhellende schip. Te huif aeht stond het achterschip nog in volle vlam, terwyl men te 12 uur de brand nog niet meester was. De stalen meertrossen voor en achter worden voortdurend bespoten i te voorkomen dat het schip omslaat. De ontploffing op gisterenavond ontstond door het aan boord zynde vuurwerk voor scheepsgebruik. Het schip was op beurspolis verzekerd voor f 750.000. Stuurlieden-examens. 's-Gravenhage. 20 April. Geslaagd voor groote stoomvaart eerste stuurman de heer R. J. van der Laan; derde stuurman de heeren C. J, van Heel, H. van der Hoeven en C. Hutjes. Eerlijke vinder. De aannemer J. B. te Roermond heeft gisteren op den openbaren weg gevonden een gesloten enveloppe zonder adres. By opening bleek, dat deze inhield vyf bank biljetten van f1000. De vinder deed vun zyne vondst direct aangifte. Een arme kan- toorlooper had het geld verloren. Verdachte lieden. De politie te Leeuwarden hield reeds sedert gernimen tijd het oog op een vrouw van verdachte zeden, die ze verdacht zich aaD koppelarij schuldig te makeD. Gister drong ze de woning binnen en trof daar een buiten man aan met een 14-jarig meisje. De buiten man en de vrouw werden aangehouden en zyn beiden naar het huis van bewaring ge bracht. De tweeling-zusters. Do saamgegroeidetweeling-rasters Blaschek maken het volgens een telegram uit Praag zeer goed in het kraambed. Men denkt, dat zy over een week het ziekenhuis zullen kunnen verlaten. De directeur vau het Von delingenhuis heeft hen bezocht en de meisjes naar den naam van den vader en naar hunne plannen met het kind gevraagd. Zy bevredigden zyne nieuwsgierigheid alleen op het laatste punt. Zy zouden het kind by pleegouders onder dak brengen. De twee zustere-verheugen- zich over- de reclame, die er voor haar gemaakt wordt en hebben schitterende aanbiedingen van vreemde im presario's gekregen. Van geneeskundig belang is, dat beide zusters in staat blyken het kind te voeden. De Juliana-bloem. ,Zeg, man .Nou?' „Weet jy wat een Juliana-bloem is De avondboterham was genuttigd. Mie, do poeB, slikte nog smakelijk na van een mopje kaas wurmde met haar voorpoot aan een taai korstje brood dat in haar schotel op do melk ronddreef. Polly, onze trouwe hond, had zyn hoekje opgezocht, zat er wat gulzig te kauwen met smakkend kaakgoklap p dc overblijfselen van een strooitjesbok- king. Jans, de meid, die voorbeeldig vlug de tafel had ontruimd, oin wellicht zooveel mogelyk van haar vryo uurtjes te profiteeren, Jansje, een lieftallig, teeder, beminnelijk en liefdevol wezen, helaas nit teringachtige familie, op jeugdigen leeftyd patiënte geweest in öen sanatorium voor longlijders, die dus door zelf-lijden wat gevoeltMaar al te goed 1Herhaaldelijk hoestAkelig diep, droogDat 'n verdacht, geteekend blosje op haar bleeke, magere koonen komt De fletse oogen zonderling gaaa vonken Dan opgeeft Dikwyls koortig is Wel eens klaagt over lusteloosheid, gebrek hier, daar en overalVeel pijn in rug en borst heeft'n Beklagenswaardige stumperDie door zorgvuldige levens wijze ter been blijftMet één long nog ■eer oud denkt te worden Op 'n moment van iets-beter-zyn nog verbazingwekkende luchtkasteelen bouwttrouwplannen maakt, in 'n auto naar 't buitenland wil, per fiets naar Arnhem of op rolschaatsen naar Huis duinen Onze Jans had vóór het uitgaan een handig boekje onder m'n nens gelegd, 'n interessante beschrijving over tuberculose, pennevruebt van een kundig, ervaren arts. En ze had er goedig by aanbevolen, om de honderd-zestien leerzame pagina's eens over luid te lezen, opdat m'n gade, die zeer veel belang stelt in de gevreesde ziekteIk was op de laatste bladzyde, aan het einde We redeneerden nog een poosje na over heel wat ellende van dnizenden en nog eens duizenden ongelnkkige lichamen, mannen, vrouwen en kinderen, die door gezonde, krachtige voeding, rust, lucht en licht moedig, onvermoeid kampen, maar ook dikwerf wan hopig, gedrukt, met inspanning martelen tegen het soms sluipend verloop hunner kiemen We waren een oogenblikje stil bij de ge dachte aan de gelukkig vele heerlyke beelden, onmisbare doctoren en verpleegsters, die geduldig, onzelfzuchtig, vriendelyk, slechts óón drijfveer hebbenonderzoeken en voor komen, behandelen en lyden lenigen Wy, leeken, gingen, nog eens na wat er al niet werd en nog gedaan wordt door geheel ons vaderland, ook plaatselyk, in het waar achtig belang van een groote massa. En we waren het samen eens, dat er niet genoeg offers gebracht kunnen worden; dat men o, zooveel steun dient te geven dat een ieder verplicht is om een open oog te hebben voor den geweldigen vyand, de tuberculose Toen de wijzer van ons gezellig tikkend kamerklokje langzaam naar twaalf uur schoof. «Zeg, man, weet jy wat een Juliana- bloem is „Waarom vraag je dat?" Omdat de Heldersche aideeling van de Nederlaadsche Centrale Vereeniging tot be strijding der tuberculose op 30 April, den Prinsessedag „Een kunstbloem verkrijgbaar stelt Ik meen voor den geringen jprijs van één dubbeltjeWaarvan de opbrengst zal strekken om de- geldmiddelen eens ferm te versterken". „Dub een kunstbloem «Precies". Kyk, dat is waarlyk een mooi voornemen. Die Juliana-bloem zal, als bloesem, vruchten dragon. Honderden dubbeltjes zullen in do Heldersche kas stroomen. Geld, veel geld, dat door het bestuur nuttig wordt besteed Maar hoe denken die lui zoo'n bloem in groote getale onder onze plaatsgenooten te slyten Ik veronderstel dat Kom, vrouw, bemoei je daar asjeblieft niet mee Geloof maar, dat ze op practische wyze in vele handen zullen komen.... Wat drommel, zie eens naar de klok 1 Flap Haastig draaide ik het gas uit We stapten in bed en sliepen vyf minuten la'er Edoch, niet lang M'n weder helft droomde juist, dat ze van dit jaar niet behoefde schoon te maken dat ze deze week drie dagen achtereen traktement kreeg; dat ze in AngnstuB niet naar Parys, doch naar Londen gingIk daarentegen zweefde in de zaligste verrukking op den komenden dag van 30 April langs straten eu grachten en pleinen van Helder Zag er vlaggen vroolijk wapperen, heldere banen rood-wit-blauw naast oranjekleurig doek. Hoorde hier en ginds klokken beieren. Kanon schoten daverden van boord en kustbatteryen. Muziek weerklonk, machtig, breed, opgewekt, schallend. Marine en leger vertoonde zich in het beste. Jubelende kinderscharen trokken over den weg. Duizenden feestvierders ter beenEn ik was verheugd, dankbaar, dat deze gelegenheid werd aangegrepen, om boel veel geld saam te brengen ton bate der arme tuberculoselijders. Meende tusschen al het gedoe onzer burgers een stem te ver nemen van innige menschenliefde. Genoot an den stillen, geheimzinnigen drang, die woont in aller harten tot het doen van goed Nog geen kwartier de deur nit of ik voelde haastig-korte stootjes in m'n rugPuh, wat 'n handig, gauw ding Aardig jong meisje, zich welwillend beschikbaar gesteld, verkocht aan my, aan twee, drie vijf anderen togelyk Stellig door den macht van het fijne, tactvolle optreden't Was soms haast-je-rep-je" om allen te helpen.... Haar vingers deden den greep werktuigelijk in de vracht Juliana-bloemen Ze schoen kordaat, actief, snel-handelend. Bepaald -ge knipt" voor znlk werk. Stapte tenminste vrij moedig toe op voorbijgangers, oud en jong, arm en rijk, eenvoudigeu en wijzen Juist I Flink zoo Jij kent je volkje M'n schreenw, tceken van goedkeuring, snerpte weg, dat 't een golflijn door 't lawaai sneed Ja, die kreet van vreugde over het feit, dat overal werd gekocht en betaald en gedragen, moet wel zéér luidruchtig zyn geweest Er werd heftig aan mijn arm gerukt En met 'n doezelig hoofd plofte ik wakker INGEZONDEN. daar gezegd zal worden. De eerste openlucht samenkomst der vrijzinnig-godsdienstigen, verle den jaar in Friesland gehouden, heeft dat wel bowezen 1 Als nu het zonnetje maar met ons is op den Hemelvaartsdag I Uaar ook voor het geval, dat het weer ongunstig is, dan nog behoeft dat niemand terug te houden, want dan is een luca- liteit beschikbaar. Mijn beleefden dank, geachte Redactie, voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Uw dw. J. W. POORT. Openlucht-samenkomst te Heiloo. Geachte Redactie I Mag ik zoo vrij zijn voor het onderstaande een plaatsje te verzoeken in Uw veelgelezen blad? Op Hemelvaartsdag, 5 Mei, zal door de vrijzinnig- godsdienstigen in Noord-Holland een openlucht samenkomst worden gehouden te Heiloo, op het landgoed »De Nijenburg* van Jhr. Van Foreest. Hier ter stede heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt dc reisgelegenheid naar Heiloo goedkooper te maken, opdat ieder, die iets voor deze zaak gevoelt, mede naar die samenkomst kan opgaan. Dat comité bestaat uit de Heeren: Burgers, Laan 10; Koopman, Weezenstraal 30, Stumphius, Dijkstraat 32; J. de Wijn, Binnenhaven 84; Mej. De Jager, Hoofdgracht 3*2a en onderge- teekende, Weststraat 61a. Het is dit comité gelukt een overeenkomst te treffen met «Texel's Eigen StoombooUOndcrnemingf, waardoor deze «De Dage raad* wil beschikbaar stellen voor 65 ets. 1e kl. en 50 ets. 2c kl. retour Alkmaar, indien minstens 200 personen van deze reisgelegenheid gebruik maken. «De Dageraad* vertrekt van hier des morgens 81/4 uur. Zij, die willen meereizen, kunnen zich opgeven bij een der leden van het comité vóór 25 April a.s. Velen zullen dat zeker doen, omdat zulks niet alleen voor hen de reis goedkooper maakt, maar ook voor minder bedeelden de mogelijkheid opent, om mede op te trekken. Bovendien is het ook veel eigenaardiger gezamenlijk te gaan dan ieder op eigen gelegenheid te reizen. Op de samenkomst zal het woord worden ge voerd door: Ds. H. Bakels van Haarlem over: «Achter de natuur schuilt God"; ds. W. Bax van Santpoort over: «Wat onze provincie heeft en wat zy mist"; ds. E. J. van den Brugh van Westwoud over: «Wie maakt u wat wys?"; ds. H. de Jonge van Andijk over: «Geloofals je maar goed leeft"; ds. A. M. A. Reinders van Amsterdam over: «Legt godsdienst in der kinderen hart"; C. Stumphius, hoofd eener school te Helder over: «Durft getuigenI" De onderwerpen zijn aantrekkelijk genoeg, zoo dat ongetwijfeld te verwachten is, dat velen, ook die niet tot de vryzinnig-godsdienstigen behooren, naar Heiloo znllen gaan, om eens te hooren, wat Mijnheer de Redacteur! Zoo U wel zal weten zyn er op het oogen- blik eenige honderden ingozetehen doende ter haringvisschery, langs onze knsten. Na afloop Tan het gety keeren zy huis waarts en mogen dan hunne groote kostbare vletten meeren aan den steiger in onze marine haven. Zy me6neu hunne vaartuigen dan tegen schade te kunnen laten liggen, doch even wel gebeurt het dat door het tuil speed voorbij stoomen onzer torpedobooten deze vletten nog al eens avery bekomen door de geweldige zeeën, welke deze torpedobooten door hun stoomen veroorzaken. De haringvisschers zouden daarom gaarne zien dat vau hoogerhand de commandanten der torpedobooten hier op werd gewezeu en zy voor zoover mogelyk hun vaart wat moesten verminderen. Het bedrijf van haringvisscher is toch al zoo slecht loonend, dat avery aan hun booten voor den visscher gelyk staat aan broode- loosheid. Hopende dat door deze publicatie, de be voegde autoriteit aan den wensch der visschers moge gehoor geven, verblijven wij, hoogachtend, een aantal visschers. Marktberichten. Schagen, 21 April. Aangevoerd 0 paarden fa 0, 0 stieren en ossen f —0 a —0, 8stieren f 160 a 835, duiven f 0 a 0, 450 geldekoeien f 120 a 240, 50 vette id. f 180 a 270,100 kalf koeien f 160 a 275.— 78 vaarzen f 50 a 110, 0 hokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a 200 nnchtere kalveren f 7 a 24, rammen fa 00. 00 magere schapen f00 a 00, vette id. f af—, 280 schapen (overhouders) f18 a30.—lammeren f0 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 6 magere varkens f 16 a 20, 30 vette id. per Kg. 49 a 57 ct, 80 biggen f 18.— a 18.—, konynen f 0.a .0, 80 kippen f 0.50 a 1.50, zwanen f 800 Kg. boter f 1.10 a 1.80, 12000 kipeieron f2.75 a 3.25, 1200 eenden dito f8.75 a 0.- por 100, veulens fa f0eenden f0 a f0.-. Marine en Leger. Gerepatrieerd uit 0.-1. en geplaatst aan boord Ws. Wo. timmerm.-maj. J. J. H. Spelman en adj.- mach. B. Th. Abels. Overplaatsing: 16 April 1910. Bootsman A. Meijer van Friesland op Ws. Wo. 21 April 1910. Hoofdm. A. J. v. Leeuwen non.-ac. Rhenus. s J D. Smit Hcemsk. non.-ac. W. A. Swart Rhenus Heemsk. 2 Mei 1910. Machin. J. C. Kroes s v. Galen Udur. 1 G. v. Marle Kon. Emma Sergt-st. W. de Jong Schorpioen Uootsm. J. Langerak 1 Ws. Wo. Machin. C. A. Verharen Piet Hein v. Galen. O. F. J. Heitz non.-ac. PietHeln. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappu-Nkderland. Banda arriv. 21 April v. Hamburg te Amsterdam. Billiton, v. Batavia n. A'dara, vertr 21 Apr. v. Perim. Grotius, v. Batavia n. A'dam, arr. 21 Apr. te Lissabon. Lombok, v. A'dam n. Batavia, vertrok 21 April van Antwerpen. Koninklijke Hollandsche Llotd. Frisia, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos Ayres, vertrok 21 April van Dover. Delfland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, arr. "0 April te Santos. Rotterdamschs Llotd. Bogor, v. R'dam n. Bat, arriv. 2! Apr. te P.-Said. Gorontalo, v. Rangoon n. R'dam, pass. 21 April Sagres. Tambora, v. Bat. n. R'dnm, vertr. 21 Apr. v. Colombo. Wilis, v. R'dam n. Bat., vertr. 21 Apr. v, Marseille. Viascherijberichten. Nieuwediep, 19 April. Aangebracht door 3 kor- ders te zamen 20 stuks middelmatige tong 40 cent per stuk, 30 kleine tong 20 cent per stuk, 6 mand kleine schol f 2 a f 2,50 per mand, 2 mand schar cent per mand. 20 April. 2 korders te zamen met 60 stuks groote tong 75 cent per stuk, 140 middelmatige tong 40 cent per stuk, 40 kleine tong 20 cent per stuk, 6 mand kleine schol f 1,75 a f 3 per mand, 2 mand schar f 1 per mand. Door trekkers aangebracht 1000 tal haring f 0,75 a f 1,80 per tal. 21 April. 20 korders met 5 tot 20 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 60 middelmatige tong 35 a 40 cent per stuk, 10 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 1 a f 2,50 per mand, 1 tot 2 mand schar 60 per mand. Door trekkers aangebracht 2000 tal haring f 0,52 a f 1 per tal. 22 April, v.m. 8 uur. 550 tal haring 55 a 80 mt per tal. Durgelijke Stand v. Helder Van 19 tot 21 April. ONDERTROUWD: F. X. Holla en M. C. Ribbens. J. Langhorst en M. Blom. G. van Buffelen en J. B. Egers. S. Oost en J. C. van Heyst. S. Grasman en C. C. J. Nannings. GETROUWD. J. Bulk en W. Lastdrager. J. Vlaming en E. Brouwer. D. J. v. d. Veeu en T. J. Gauw. BEVALLEN: C. A. Engel-de Zeeuw, z. A. DuitStins, d. G. ter Burgde Vries, x. M. Riemers— de Klerk, d. A. H. Praat Marsman, d. T. SchenkBrninsma, d. G. HeyblokKlare, z. N. Dekker—Bijl, d. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek is een ingezonden stuk van dé Gezondheids-Commissie, oen dito van het bestnnr voor de Vacantiekolonies, benevens een groot aantal advertentiën blyven liggen. Inwijding Kerk Julianadorp. In de advertentie in het eerste blad gelieve men achter lo. te lezenDs. L. J. Blanson Henkemans van Zaandam. Advertentiën gelieve men 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Advertentiën. Geboren: Engeltje Gerdina Adriana, dochter van L. HOPMAN en G. HOPMAN-Brouwer. Amsterdam, 20 April 1910. Marnixkade 15n. Heden ontvingen wy het treurig bericht, dat onze broeder de heer J. H. Wessel, te Victoria (Britsch-Columbia), in den ouderdom van 62 jaar is over leden G. H. WESSEL. C. WESSEL-db Wijn. Helder, 20 April 1910. Kostelooze inenting en herinenting. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter algemeene kennis, dat door den Heer Dr. J. C. J. C. SMITS, Arts alhier, zitting zal worden gehou den tot kostelooze inenting en herinen ting op Woensdag dan 27 April e.k., 's namiddags ten 2 uur precies, in een der zalen van het Algemeen Weeshuis. De ouders worden uitgenoodigd de geboortebewijzen van de kinderen, waar voor inenting wordt verlangd, mede te nemen. Helder, 21 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Jullanaffeest. De Datnes-Cellectrices worden uitge noodigd Vrijdagavond 71/, uur in i,Casino" ter VERGADERING te komen ter nadere bespreking der Kinderfeesten. Het Bestuur van „HELDERS BELANG" Kinderfeesten op Julianadag. De aanmelding voor deelneming kan geschieden Dinsdag en Woensdag aan staande tot des namiddags 4 uur ten huize van den heer J. YAH WILLIGEN, Weststraat. Deelneming aan meer dan een der spelen is niet geoorloofd. By de aan melding dient te worden opgegeven waaraan men wenscht deel te nemen. Het programma vindt men elders in dit blad. Het Bestuur van „Helders Belang". is 23 on 24 April AFWEZIG. Praktijk wordt waargenomen door Dokter VAN DER LEE, Zuidstraat. Wie te vorderen heeft van of ver schuldigd is aan de nalatenschap van den Heer P. VERFAILLE, gewoond hebbende aan de Keizerstraat te Helder, wordt verzocht daarvan ten spoedig» ste opgaaf of botaling te doen ten kantore van notaris C. STAMMES te Helder. VERTREK. Allen, die nog iets te vorderen heb ben van ondergeteekende, worden ver zocht zoo spoedig mogelijk bun rekeningen in te zenden Keizerstraat 20. N. D. C. REUS. Schietoefeningen. Op Woensdag 27 April a. s., en zoo noodig den volgenden dag zal eene schietoefening worden gehouden van het fort „Erfprins" met kanonnen van licht kaliber, tegen een in zee gesleept wordende schyf. Zoolang by de op de Heldersche Zee wering geplaatste posten roode vlaggen worden opgestoken, zal het verkeer langs het gedeelte van die zeewering dat als onveilig wordt beschouwd, voor het publiek verboden zyn. Tydens vuurpau- zen zal gelegenheid gegeven worden te passeeren. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van genoemd fört een roode vlag waaien, die drie uren vóór den aanvang der oefeningen halfstok en van af één daarvoor tot het einde der oefeningen geheel zal worden voorgeheschen. Helder, 22 April 1910. De Kolonel-Commandant van het 4de Regiment Vesting-Artillerie, VAN DER BRUGGHEN. Wegens vertrek naar Amerika. van een netten en goed onderhouden INBOEDEL, in „CASINO", te Helder, op Donderdag 28 April a. s., voorm. 10uur, bestaande uit: Salonameublement, Piauino, mah. Linnen- en Penantkast, eiken Buffet, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderyen, Ledikan ten, Kapokmatrassen, Veerenbedden met toebehooren, wollen en katoenen Dekens, Fornuis, Kamerkachel, Lampen, Tapijten, Karpetten en Kleedjes, diverse Keuken goederen, 2 Biljarts, Heeren- en Dames- rywiel, een Brandkast en hetgeen meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags voor den ver koop van v.m. 10-12 en van 1-4 uur. Deurw. H. KWART. Attentie s v. p .^A. VAN DER VEEN, wo nende Vischstraat -21, staat nu niet meer met zijn wagen aan de Botbrug, maar bij het PO LITIEBUREAU. le kwaliteit gerookte Vlech met zout 111 in de „TUINTJES" op ZONDAG a.s. Beleefd aanbevelend, I. BLAAUB0ER. wan ds Broederschap der Notarissan in Nederland maakt bekend, dat by den ondergete kenden Secretaris van den Ring inlichtin gen zyn te verkrijgen omtrent de aanbie dingen door ongenoemde personen van goedkoop geld tegen hypothecair verband. Hoorn, April 1910. W. TERPSTRA, Voorzitter. F. L. BOOY, Secretaris. Terstond gevraagd een nette WERKVROUW. Adres: Westgracht 72. Gevraagd aan bekwame Strijkster, voor 2 dagen per week. Te bevragen by den Boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaalweg 78. Gevraagd een WASCHVROUW voor de wasch buitenshuis. Adres: Goversdwarsstraat 17. Er biedt zich aan een net Jongmensch, oud 17 jaar, die zich gaarne geplaatst g als REIZIGER. Brieven onder motto „A. B. C.", aan het Bureau van dit blad. Mevrouw VAN DISHOECK, Binnen haven 48, vraagt een nette Dienst bode, (als meid alleen), zelfstandig kunnende werken en koken. Zich te vervoegen s' avonds na 8 uur. Mevr. DETMERS, Havenplein 18, vraagt met 1 Mei een net MEISJE, voor naaien, strijken en licht huiswerk. Spreekuur: Zaterdag- en Maandag 's avonds 77s—8*/j uur. GEVRAAGD een flink* DIENST RODE. Adres: „TIVOLI". Een flinke DIENSTBODE gevraagd. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. Adres: HOTEL DEN BURG. Gevraagd een nette zindelijke Dienstbode of Dagmeisje in een klein gezin, wasch buitenshuis, tegen hoog loon. Adres: Kanaalweg 67 68. Gevraagd een flink Dagmeisje. Adres: Weststraat 61. Zich te melden 'savonds na 7 uur. Een nette Commeneaal gevraagd by de 'Wed. L. DUNK, Basstraat 85. Twee vrienden zoeken een net KOSTHUIS. Brieven franco onder letter L, aan het Bureau van dit" blad. Twee Timmermanakneohts, (Texelaars), bieden zich aan om met 1 Mei a.s. in dienst te treden. Brieven franco ouder letter P, aan het Bureau „Texelsche Courant". niet beneden de 16 jaar. Adres: Stalhouderij, Spoorstraat 3. Ned. Nat. Werklieden-Vereening „O. S. W.". Gevraagd aan LOOPJONGEN, zich te vervoegen by den Winkelhouder J. EVENBLU- Het Bestuur. Een flinks Jongen gevraagd. Adres: Sigarenfabriek „De Verwach ting", Koningstraat 36. Gevraagd eon flinke Jongen voor een paar uren daags, om melk rond te brengen. Loon f 1.76 per week. Adres: Bureau v. d. blad. Schoenmakerij. Jongen gevraagd met het vak bekend. Adres: Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd eon flinke LOOPJONGEN. Adres: COLTOF, Binnenhaven. GEVRAAGD, om in een vak te worden opgeleid, een flinke JONDEN. Aanbieding tusschen 6 en 7 uur, 'savonds, Weststraat 61. Terstond gevraagd eon flinke Loopjongen. AdresBoekh. A. J. MAAS, Kanaal- weg 78. Eon netto JONGEN gevraagd ter opleiding en loopwerk. Adres DE BIE—Biersteker, Keizer straat 93. Gevraagd een Krullenjongen. Adres: H. RIEMERS, Aannemer. Gevraagd een nette JONGEN, om te venten met bloemen (Bouuqetten). Aanmelden na 7 uur. Adres: Bureau van dit blad. Direct gevraagd een flinke SLAGERSJONGEN, die in 't vak wenscht opgeleid te worden, by G. DE BEURS Gz., Bassingracht 3.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5