T1VOLI. BAL.! ZATERDAG(Jsliaaa-dag) Concert „WINNUBST". Stremming Passage. k Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 29 April. JUL1ANA-DAG. Programma der Kinderfeesten. In „Casino". '8 Morgens 10 uur opening van de Poppen- tentoonstelling. Pryzen zyn uitgeloofd voors le. mooie poppen. 2e. beat gekleede poppen. 8o eigenaardige poppen. De inzendingder poppen moet geschieden Vrijdagmiddag van 3—8 uur in „Casino". Wedatryd in het vervaardigen van poppen- kleeding, van 2 3 uur voor meisjes: le. van 911 jaar. 2e. van li-r-14 jaar. Prysuitdeeling der kinderspelen om^4'/9 uur. Daarna tombola en aanbieding van ver snaperingen aan alle deelnemende kinderen. Spelen aan de Weststraat, van U/g4 uur. a. Vlughoepelen met ringsteken voor jongens van 8—12 jaar. b. Tonnetjeskruien voor jongens van 812 jaar. c. Driebeonenwedloop voor jongens niet d. Zakloopen ouder dan 15 jaar. De pryzen van de wedstryden en tentoon stelling worden uitgestald in «Casino". Zie daarvoor de advertentie. Door den heer Labos (Znidstraat) zyn voor de wedstryden 5 horloges en 5 zilveren vin gerhoeden geschonken. Winnubst" geeft van 24 uur op de Weststraat (het terrein der wedstryden) een concert, en maakt daarna den volgenden marsch: Weststraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Kanaalweg tot .Casino". De parade van het garnizoen en van de zeemacht zal, bjj gunstig weder, worden ge houden op den zeedyk, by het Observatorium. De troepen zullen staan onder bevel van den luitenant-kolonel der mariniers J. A. Gauw, terwyl zy door den vicu-admiraal I. van den liosch zullen worden geïnspecteerd. Concerten. Door onze plaatselijke muziekvereenigin- gen zullen des avonds concerten worden ge geven. Helder's Harmoniekapel" zal, evenals vroeger, op een vaartuig tusschen do beide bruggen a an den Kanaalweg, haar programma uitvoeren. Dat programma luidt als volgt 1. Volksliederen. 2. Gamma van C. Marsch. G. H. J. v. d. Bogaerde. 3. De Zigeuners, Ouverture. R. Pietschz. 4. A 11a stella Confidentie Romanza. J. Robadina. 5. Marsch Potpoire. G. Coniadi. PAUZE. 6. Voorwaarts Marsch. 7. Concert Ouverture. II. HofYmann. 8. Een vroolijke meid! Polka. tl. De schoone Brusselsche, Valse. H. Langlais. 10. Conies et Legende, Fantaisie Huinoresk. 11. Finale. [A. Govaerts. De muziekvereeniging .Winnubst" zal des uvonds van 8 tot 10 uur op het Molenplein haar concert geven. Dit programma is als volgt Volkslied. 1. Annivereaire Marsch, Jules Blangenois. 2. Ouverture, le Roi d'un Jour. Adr. Rinchard. 3. Colombine, Valse. E. Dcncufbourg 4. Armor-Fantnisie Rustique. Fernand Andreu. PAUZE. - 5. Feest-Ouverture. Canivez. 0. Chére Brunette H. Colit. 7. Fantaisie sur 1'Opera Martha, G. Flotow. 8. Janmaat Quadrille, oude Wilhelmus. J. Koning. Polka voor Piston. 9. Le Frelequet, Marsch. W. van Perck. Door B. en W. is voor de openbare lagere scholen hier ter plaatse op Princessedag Prins Hendrik's reis. De reis van Prins Hendrik naar Noorwe gen, Denemarken en Zweden heeft ten doel een persoonlijk bezoek aan de drie verschil lende Hoven daar te lande. Daartoe zal de Prins verblyt houden van 10 tot 13 Mei le Christiania, van 14 tot 17 Mei te Kopenha gen en van 19 tot 21 Mei te Stockholm, in do residentie van elk dier ryken intrek nemende in het Koninklyk Paleis als gast van het Hoofd van den Staat. De Prins zal op laatstgemelden datum met de «Heemskerck" naar het vaderland terug- keeren en hoopt. 25 Mei te Nieuwediep of IJmuiden binnen te komen. Behalve door zijn adjudant, luit. ter zee 2e kl. Byl de Vroe, zal de Prins op die reis worden vergezeld door den heer Von Bülow Stolle, intendant van '8 Prinsen goederen in Mecklenburg, die zich echter eerst te Christiania bjj het ge volg zal voegen. Reisplan van Hr. Me. „Piet Hein". De datums van aankomst en vertrek ge durende den oefeningstocht van het pantser schip «Piet Hein" zyn als volgt: Vertrek van Nieuwediep 2 Mei. Aankomst to Malaga 9 Mei, vertrek 17 Mei. Aankomst te Nieuwediep 26 Mei, vertrek 12 Juli. Aunkomst te Bergen 20 Juli, vertrek 26 Juli. Terug te Nieuwediop 4 Augustus. Brieven voor Hr. Ms. „Utrecht". De dir.-gen. der posteryen en telegraphie maakt bekend, dat de verzending van de in de ,St.-Ct." van 18 Maart bedoelde brievenmalen aan Hr. Ma. pantserdekschip .Utrecht" in West-Indië tot nadere mededeeling is gestaakt. De volledig gefrankeerde en van de ver- eischte aanwyzing (2 elkander snydende lynen) voorziene brieven en andere stukken voor ge noemd schip zullen op 29 April en 2 Mei e. k. in gesloten brievenmalen naar Buenos-Ayres worden gezonden. Op 26 April jl. vond reeds eene verzending daarheen plaats. Om in die brievenmalen te kunnen, worden opgenomen moeten de bedoelde stukken uiter lijk op 29 April en 2 Mei e. k. met den trein van 7.1 a. te Rotterdam zyn aangebracht. Voetbal. Zondag a.s. zal op het terrein van 's Ryks- werf alhier een wedstrjjd gespeeld worden tusschen H. B. S. I van den Helder en de Alkmaarsche voetbalvereeniging „Holland", kampioen van de le klas Noord-Hollandsche voetbalbond. Het H. B. S.-elftal is samen gesteld als volgt: Schraver, (aanvoerder) Kamp, Ketelaar, Oudraat, v. d. Woude, X, Kifjan, Y, Reuvers, v. Pelt, Korff. Voor dezen wedstryd is door de S. H. B. S. een zilveren medaille uitgeloofd welke in do etalage van het sigarenmagazyn van den hoer H. Kreuger in de Spoorstraat te bo chtige® ia. Ansjovis. Aan den afslag alhier werden gisteren 200 stnks ansjovis aangebracht. Prys £12,50 per 1000 stuks. Afloop aanbesteding. Gistereu werd door den heer H. Wijker in café «De Pool' aanbesteed: .Het schilder-, glas- en behangwerk van 6 in aanbouw zynde huizen aan de Janzen- Btraat, en van één te verbouwen hnis aan de Koningstraat te Helder, in 2 perceelen." Ingekomen 8 biljetten van de heeren: Perc. 1 en 2. Gebr. Hoogerdnijn f 1401. perc. 1. perc. 2 M. B. Spigt f 1210.— f 825.-. S. Schellinger 1185.870. Gebr. de Boer 1175.320.-. M. Kaleveld 1170.- 331. H. de Wit 1144. J. Bakker 1070.— J. de Kok. 1040.— 825.—. Bij de op gisteren gehouden verkiezing voor de benoeming van twee Hoofdingelanden voor den polder .hot Koegras", werden de aftredende leden, de heeren C. Dito en A. Noot, beiden herkozen. Een bode van de „Prins Willem II"? De duinwachter J. Kelderhnijs heeft nabij de Koog op Texel aan het strand een nit zee aangespoelde fiesch, welke een briefje bevatte, waarop met potlood stond geschreven .God help, wy vergaan. S.S. Prins Willem II. A. v. L." [Tot de bemanning behoorde ook de tweede hofmeester A. van Leiden, te Amsterdam woonachtig. Vermoedelyk heeft men hier te doen met misplaatste aardigheid. Het is al zeer onwaar schijnlijk dat deze fiesch op die plaats zou zyn aangedreven. Ook kan men aannemen, dat wanneer het schry ven inderdaad van een der opvarenden van de Prins Willem II af komstig is, hij vermoedelyk wel een kort woord over de oorzaak van den ramp had gemeld. 0e nieuwe spoorwegtarieven. Omtrent de nieuwe personentarieven, die op 1 Januari 1911 op de spoorwegen in wer king treden, zyn nn en dan enkele berichten verschenen. Wy kunnen thans het volgende mededeelen omtrent de algemeene regelen. De retourkaarten zullen worden afgeschaft. Enkele reiskaurten zullen worden inge voerd voor alle afstanden, tegen 3.25 cent voor de eerste klasse 2.45 r tweede en 1.62$ derde per Kilometer, met een minimum afstand van K.M. Zoo noodig zal het publiek gelegenheid worden gegeven zich tevens van een plaats bewijs voor de terugreis te voorzien, die als dan op deuzelfden dag moet worden afge legd. De tarieven worden dus in elk geval hooger, wat betreft het gewone vervoer. Thans betaalt men voor een reis heen en terug van hier naar Amsterdam le kl. f4.90; 2e fi. f 3.65 en 3e kl. f2.40; nieuw tarief resp. f 5.70, f 4.en f 2.70. Kilometerboekjes van 1000 en 500 K.M. zullen worden ingevoerd tegen 3 cents voor de eerste klasse 2.25 tweede en 1.5 derde p. Kilometer. Deze kilometerboekjes zullen kannen ge bruikt worden voor het maken van reizen allo stations der Nederlandsche Spoor weg Maatschappijen. Bovendien /.uilen nog Kilometerboekjes verkrygbaar worden gesteld voor 2 reizen elk van 200 K M., tegen dezelfde eenheids prijzen. Dit in verband met de bepaling dat bij reizen met Kilometerboekjes hoogstens 200 K.M. zullen behoeven te worden betaald. Eveneens bullen abonnementskaarten gel dig voor de op NedeTlandsch grondgebied gelegen lynen der Nederlandsche Spoorweg Maatschappijen worden ingevoerd tegen de navolgende prijzen: le klasse. 2e klasse. 3e klasse. Een maaud f 50.f 38.f 25. Drie maandon 130.98.65. Zes 250.— 188.— 125.— Negen 870.- 278.— 185.— Twaalf 480.— 360.— 240.— De abonnementskaarten H. S. M. (Groep II) komen te vervallen, terwyl de pryzen der abonnementskaarten H. S. M. (groep I) van af-dien datum zullen bedragen: le klasse. 2e klasse. 3e klasse. Een maand f 41.f 29.f 20.50 Drie maanden 117.— 82.58.50 Zes 280.— 161.115.- Negen 344.— 241.— 172.- Twaalf 458.— 320.— 229.— De gewone trajectabonnementen voor vol wassenen en jongelieden beneden den leef tijd van 19 jaren tegen de thans by de H. S. M. voor maandretourkaarten geldende pryzen van: 6 conts voor de lste klasse, 4$ 2de r en 8 3de per Ki lometer, met een minimum van 6 Kilometers, zullen tegen de thans bestaande voorwaar den blyven worden uitgegeven, zoodat deze in hot algemeen geene verandering onder gaan. Ook in de pryzen waaronder weekabonne menten voor werklieden worden uitgegeven zal geen verandering worden gebracht. Voor gezelschappen van minstens 20 te zamen reizende personen znllen voor de 8 klassen biljetten voor reizen heen en terug met een reductie van 25 °P tweemaal den normalen enkele-reisprys verkrijgbaar worden gesteld. Voor gezelschappen vat minstens 10 te zamen reizende personen znl len bovendien voor de 3de klasse gezel schapsbiljetten voor enkele reis tegen 1.25 cents per kilometer gorden uitgegeven voor afstanden van minBtens 25 kilometer. Het tegenwoordig van kracht zynde sys teem van retourkaarten voor buurtverkeer zal behouden bly vod, doch worden uitgestrekt tot de le klasse. De pryzen van deze één- daagsche retourkaarten zullen onverschillig het lyngedoelte in het algemeen worden berekend tegen 5 cents voorde le klasse per Kilometer 8.75 2e 2.5 8e In het algemeen kost dus een retour buurtverkeer ongeveer ls/8 maal den prijs van een enkele reis. Het Witte Kruis. De NoordholL Vereen. «Het Witte Kruis" zal Dinsdag 17 Mei a.s. een buitengewone algemeene vergadering houden in het café Parkzicht te Amsterdam, waar een voorstel van het Hoofdbestuur zal behandeld worden, om voor de Vereeniging te aanvaarden een legaat van wylen den heer G. K. F. van Walree, 22 Maart LL te Maarsseveen overleden, bestaande nit de buitenplaats „Vechtoever" met keurig gemeubeld huis, onder verplichting het te doen dienen tot rust- en herstellingsoord voor verpleegsters, met een kapitaal voor het onderhoud en de exploitatie. De volkstelling. Volgens de voorloopige uitkomsten van de 10-jarige volkstelling was de verhouding in het Ryk als volgt: 81 Dec. 1899: 31 Dec. 1909: mannen 2.520.602 2.896.154. vrouwen 2.583.535 2.956.888. Totaal 5.104.187 5.853.087, alzoo oen toename van 748.900 inwoners. In de provincie Noordholland was die ver houding: 31 Dec. 1899: 81 Dec. 1909: mannen 468.065 536.359. vrouwen 500.066 570.251. Totaal 968.131 1.106.610. Tweede Kamer. De leden der Tweede Kamer zyn thans bijeengeroepen tegen Maandag 9 Mei, des namiddags te 2 nor. Het verjaargeschenk voor de Prinses. Voor Prinses Jnliana is gistermorgen op het Loo een dogkhrretje aangekomen met vierkanten, gesloten bak en afneembare kap, voor welk voertuig twee ponnies als bespan ning zullen dienen, die eveneens reeds zijn aangekomen. Deze kleine equipage is bestemd als verjaargeschenk voor de Prinses. In de strafzaak tegen den 41-jarigen beambte aan de Ryks-Postspaarbank te Amsterdam, werd gisteren door do Recht bank 2*/s jaar gevangenisstraf geeischt De voorzitter van de Rechtbank veroordeelde scherp de toestand aan die Bank, die der gelijke fraude mogelijk had gemaakt. - De lantaarnopsteker, die Maandagavond in de Leidscbestraat te Amsterdam onwel werd, doch door de politie mee werd genomen naar het bureau, omdat men meende dat hij beschonken was, is gistermiddag met een bran card naar het Binnen-Gastbuis overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. De jnstitie-amblenaar, tot wien de zoon en de schoonzoon van den zieke zich gisteren met hun klacht wegens vryheidsborooving en mishandeling wendden, gaf als zyn meening te kennen, dat hier alleen van een klacht wegens mishandeling sprake kon zyn. Stuurlieden-examens. s-Gravenhage, 28 April. Geslaagd voor groote stoomvaart tweede stuurman de heeren G. J. Stekelenburg, W. K. de Wit en J. R. R. Wyrdeman. Trouwplechtigheid per tram. Eergistermorgen maakte een paartje in den Haag weder gebruik van de gelegenheid, die de H. T. M. aan trouwlustigen biedt, om per tramwagen zich naar het Stadhuis te begeven. Zoowel aan den Parallelweg, waar de familie gebaald werd, als by het Stadhuis trok een en ander nogal belangstelling. Van deze nu nog moderne gelegenheid zal wel meer en meer gebruik worden gemaakt. Het iB goedkoop men betaalt voor zoo'n extra-wagen tien gnlden en het gaat vlug. „'t Is toch maar practisch zei een toeschou wende, byna bedaagde juffer, blykbaar nog A prendre. «Zoo'n tram kan natuurlijk midden tusschen den gewonen dienst in niet lang voor de woning wachten. Er moet dadelijk, zonder aarzeleD, worden ingestapt. Halten zyn or niet, de wagenbestuurder rydt direct door. Er is dus heelemaal geen tyd om je nog eenB to bedenken. Voor je 't weet heeft de burgerlijke stand je te pakken". Eigenlyk is 't een jokken, te beweren dat ze die peroratie uitsprak. Maar 't stond op haar gezicht te lezen. Kwartjesvinder». Woensdagavond kwam een Nederlander, die in Dnitschland werkzaam is, by de politie te Arnhem aangifte doen dat hy het slacht offer was geworden van kwartjesvinders. Hy reisde van Rotterdam naar Arnhem toen er te Utrecht een andere reiziger zijn 3u klas coupé inkwam, die een praatje begon. Later kwamen, nog enkele personen in den coupé, die een kaartje gingen leggen. De eerste reiziger werd uitgenoodigd om ook eens meq te spelen. Het ging niet om geld en dus voldeed de man, die de streken van kwartjesvinders blykbaar niet kende, aan de nitnoodiging. Telkens won hy. Toen hij 't zelf aardig vond begon men om geld te Bpelen. De reiziger verloor toen telkens en telkens. Toen de trein in Zeist stopte was do man f 180 kwijt. Hier ^tapten de kwar tjesvinders uit en lieten hun slachtoffer zit ten. Deze wachtte, jammer genoog tot zyn aan komst in Arnhem om van de zaak werk te maken. President Roosevelt. De heer Roosevelt, vroeger president van de Ver. Staten van Noord-Amerika, komt heden in ods land. Hij brengt jnorgen een bezoek aan H. M. de Koningin op 't Loo, en zal te 5 uur te Amsterdam arriveeren. Zyn gezin, bestaande uit vrouw, zoon en dochter, vergezelt hem. Maandag wordt de bloemententoonstelling te Haarlem bezocht. Björn8tjerne Björnson, de bekende Noorsche dichter, schryver van tooneelstukkeu en redenaar, is 26 April te Parys overleden. Belangstelling. In het 'Soer. Hbl." komt een advertentie van een jonggehawd paartje, waarin de jeug dige echtelingen ook namens hunne ouders dank zeggen voor de belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Dat is dus, zooals te doen gebruikelijk is. Maar minder gebruikelijk is, dat in een advertentie vlak daaronder papa en mama van de jonge vronw bekend maken, dat zij by bovengenoemd huwelyk zelf volstrekt geen belangstelling toonden. De vernieling van de Z. II. Een ooggetuige schry ft uit Weilburg aan de „Kölnische Zeitung" Om twintig minnten over eenen sagen wy plotseling op een afstand van oen paar kilo meters het Inchtschip van Zeppelin aankomen. Wie de Zeppelin vroeger gezien heeft, zoo als ik in mijne vaderstad Keulen, moert dadelyk het wankelen en draaien van het luchtschip opmerken. Nu eens was de voor steven, dan weer de achtersteven boven, en het draaide voortdurend om zyn as heen en weer. Daar er een harde atorm woei, kwam het luchtschip snel nader en met den verre kijker kon ik zien, dat er niemand in de schuitjes zat en dat de schroeven nietjwerkten. In ongeveer tien minnten was het luchtschip vlak bjj en daalde steeds dieper in het Labn-dal. Ons huis ligt op een steil opstij gende rots. Daarop dreef het Inchtschip angstwekkend snel aan, en toen ik zag, dat het dicht bjj ods zon botsen, snelde ik naar beneden, om dadelyk hulp te kunnen bieden. Toen ik erheen snelde, stootte het luchtschip juist tegen de rots. De bewoners van een huis, dat 16 M. van de plek ligt, vlogen mij tegemoet met den uitroep„Ons huis gaat eraan. Berg je lyf'. En byna zou het huis ook erg gehavend zyn, daar de ballon vlak erbjj in de boomen vloog, onder welke ik mjj juist bevond. Een ware hagelbui van takken en twygen kletterde om mjj neer en toen het schuitje botste, greep ik snel een neerhangende ljjn en wond die ijlings om een boom. Daardoor van onderen vastge houden, spiotste de ballon zich in de takken vast, terwyl het luchtschip midden doorbrak en de voorsteven met het voorste schuitje langs den anderen kant van de rots neer daalde. Snel meerde ik het schuitje ten tweede male met een touw vast. Spoedig verschenen ook de verschrikte bewoners van het hnis weer en telefoneerden naar de onderofficiers- school te Weilburg, maar de ballon had de telefoonpalen gebroken en de leiding ver nield. Maar in de stad was het ongeluk op gemerkt en spoedig verschenen de onder officieren en de brandweer, die het schip spoedig vastgemeerd hadden. De ballon had intusschen steeds meer gas verloren en flapte gaandeweg in elkaar. Maar hoe zag hjj er uitl Flarden hingen neer en flapperden in den storm, in het midden was bjj doorge broken en de aluminium deelen staken nit in de lucht. Een waar beeld van gebroken maoht. Na ongeveer drie kwartier kwamen nit Limburg de officieren en manschappen vau de luchtschippersafdeeling aan en be gonnen eerst de schuitjss, waarvan de motoren byna niet geleden hebben, in veiligheid te brengen Uit den Omtrek. Texel, 29 April. Naar aanleiding van geruchten, als zou ook in de nabyheid van Wieringen op den zeebodem een grindbank bestaan, is onlaDga door den stoomschelpenzuiger, met de grind- berging belast, een onderzoek ingesteld. Aan gezien ter plaatse een dikke kleilaag aan wezig was, kon deze door de werktnigen niet verwyderd worden. Ter besoherming van den zeedyk van het Horntje, waarvoor in de drie laatBte jaren meer dan een ton gouds werd uitgegeven, zal op 12 Mei a.s. door 's Rijks Waterstaat weer een werk worden aanbesteed, welks kosten geraamd zyn op f4800. Sedert de vorige opgave zyn van hier weer naar elders uitgevoerd 253 koeien, 206 kal veren, 124 schspeo, 1 paard en 43" varkens. Wat de handel in lammeren betreft verne men wjj nog, dat door een veehouder de overeenkomst is gesloten om al de lammeren, welke bjj dit jaar heeft, tegen rechtaf f10 per stuk te leveren. Marktberichten- Sohagen, 28 April. Aangevoerd 0 paarden fu 0,0 stieren en ossen f 0 a 0, 80 stieren f 100 a 275, duiven fOaO, 300 geldekoeien f120 a 250, 64 vette id. f 180 a 295,186 kalikoeien f 160 a 280.— 81 vaarzen f 80 a 130, 0 hokkelingen f 0 a 0 graakalveren f a - 150 nuchtere kalveren f 7 a 24, rammen f a 00. 00 magere schapen f00 a 00, vette id. f af 830 schapen (overhouders) f 18 1.50, lammeren f0 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 20 magere varkens f 16 a 22, 54 vette id. per Kg, 51 a 56 ct, 80 biggen f 12.a 19.konynen f 0.a 0.—20 kippen f 0.50 a 1.50, zwanen f 800 Big. boter f 1.15 a 1.25, 8000 kipeieren f2.75 a 8.25, 1000 eenden dito f3.75 a 0.— per 100, veulens f a f0eenden f0.— a «0.-. Stoom vaartber ichten. Stoomvaart-Maatschappij NeüERLAMOu K. Willem III, v. Bat. n. A'dam, vertr. 27 April van Port-Said. Nias, v. Bat. n. A'dam, arriv. 27 April te Havre. Biuuln, v. A'dam n. Bat., pass. 28 April Quessant. K. Wilhelmina, v. A'dam n. Bat., vertr. 28 April van Genua. Rotterdamsche Li.oyd. Bogor,v. R'dam n. Bat. pass. 28 April Perim. Ophir, v. Bat. n. R'dam, vertr. 27 April v. Tanger. Tambora, v. Bat. n. R'dam. vertr. 27 April v. Perim. Tabanan, v. R'dam n. Bat., arriv. 27 April te Padang. Koninklijke Hollandsche Llotd. Delfland, arriv. 27 April v A'dam te Montevideo. Rijnland vertr. 27 April v. Buenos Ayres n. A'dam. Maasland, v. Buenos-Ayres en Brazilië n. A'dam, arriveerde 27—28 April te Madera. Marine en Leger. De adjunct-machinist A. Erkens, wordt met 2 Mei a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. instruc- tieschip >Atjeh". De officier-machinist der 2e kl. J. D. Smit, is belast met het bevel over een transport onder officieren en minderen der zeemacht, dat per s.s. iGrotius" op 14 Mei a.s., naar O.-I. zal vertrekken. Kon. Besluit. Bevorderd: met ingang van 2 Mei bij het korps mariniers tot kapitein de le luits. J. G. Grüschke en J. C. J. Romswinckel. Eervol ontheven: de kapt.-luit. t. z. G. R. van Nauta Lcmke, met 2 Mei( van het tijdeljjk bevel over Hr. Ms. monitor zReinier Claeszen" en met dien datum het bevel over dien bodem opgedragen aan kapt.-luit. t P. H. van Voort- huysen. Min. Bcsch. Geplaatst: de luit. t. z. 2e kl. J. C. M. Warn- sinck, met 18 Mei, aan hoord Hr. Ms. instructie schip »Ever". Overplaatsing. Op 20 April: SergL der marin. U Toeter, van "Van Galen d.d. cipier in het provoosthuiate Helle- voetsluis. Op 23 April: Van: Op: Serg.-maj d.mar.W.A.v.Veldhuisen, afd.W.o.Ws.Wo. Serg. d. mar. J. den Bakker, afd. R.d. id. Op 2 Mei: Van: Op: Serg. d. mar, P.W.F.Herrijgere, afd.W.o.V. Galen Serg.-maj.d.mar.W.H.dePost, afd.R.d. M.-M. f Op 3 Mei: Van: Op: Hoofdinachinist H. v. d. Linde, werfHlv. Balder. Stoker-raaj, P. Bosman, V. Galen id. Torp.-mnjoor, G. Smit, Vulkaan id. Serg.-torped. I. Harms, Schorp. id, Serg.-torpedom. J. Honingh, id. id. Visscherijberichten. Nieuwediep, 26 April, n.m. Door trekkers aan gebracht 400 tal haring f 0,90 a f 1,35 per tal. Van Texelaars 80 stuks rog f 0,95 a f 1 per tal, 2 tal geep f 11,50 per tal. 27 April. 2 korders te zamen met 4 mand kleine schol f 3 a f 3,75 per mand, 2 mand schar 90 cent per mand. Door trekkers aangebracht 800 tal haring 11,15 a f 1,45 per tal, 2 tal geep I 12 per tal. 200 stuks ansjovis f 12,50 per 1000 stuks. 28 April, 13 korders met 5 tot 20 groote tong 90 cent per stuk, 10 tot CO middelmatige tong 50 a 60 cent per stuk, 10 tot 20 kleine tong 15 a20 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol (2a f 3 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1 per mand. Door trekkers aangevoerd 1700 tal haring 10,55 a f 1,25 per tal, 8 tal geep f 11,50 per tal. Burgelijke Stand v. Helder Van 26 tot 28 April. ONDERTROUWD: H. J. Engel en A. C. W. Groeneveld. G. C Jacet en J. B. J. Stccher. P. C. de Vroome en J. Koene. P. Grasser en N. Held, J. Pronk en M. Boogaard. GETROUWDJ. de Goeij en E M. van Zwieten de Blom. L. Dekker en J. Fasol, J. D. Thie en I. Boon. K. H. Israël en G. Looien. C. Abbenes en S Klop. W. A. v. d. Klaauw en A. C. v. d. Lin den. G. Dasia en M. A. J. Kloprogge. D. Hoorns man en A. Rampen. J. Webeling en A. C. Eren. R. Korver en M. C. Koorn. H. Rensmaag en N. van Wolferen. E. Jansen en B. Bruin. I. IJfs en A. Schager T. H. Pompert en G. Wortel. BEVALLEND. Brouwer geb. Magielscn, d. A. Kikkert geb. Kruithof, d. L. van Leeuwe geb. Twijvor. a. J. de Loos geb. Frinks, z. D. Bosma ;eb. Bakker, d. W, Timmering geb. Bruin, d. G. Imit geb. Timmer, d. OVERLEDEN: P. Horst, 72 j. J. Brcjjer wed. J. Nicuwendaal 68 j. D. van Brakel 76 j. INGEZONDEN. Op den SOsten April. Nog slechts enkele, enkele dagen Ziet men weer Oranje dragen, Door eiken rang, in iod'ren stand In elk deel van Nederland. Vlaggen worden uitgestoken Als die dag is aangebroken, En met opgewekten geest Viert elk Nederlander feest; Ja, dan juichen wij eenparig. Want dan is 't Prinsesje jarig. Ook stjjgt in het feestgedruisch Een stille beè, voor 't Vorst'lyk huis; Dat zij, 't Prinsesje van Nassouwen Voor Nederland toch blyft behouèn. Onz wensch, en bede zjj dien dag, Dat God haar lang nog sparen mag. Maar als die feestdag is gekomen, Het kanongebulder wordt vernomen, Wanneer de driekleur wordt ontplooid En elk zich met Oranje tooit, Laten wjj dan ook gedenken, Eén oogenblik onz' aandacht schenken, Aan hen die toch zoo lydend z\jn, Wien's hart gevuld met droeven pijn, Aan hen, die hopen, en verlangen Met 't lichte blosje op de wangen, Het angstig hart, 't fonkelend oog, Die dorre hoest, zoo ak'lig droog, Aan hen, die leven, kampen, strijden, Zij die aan tuberculose lijden Ja, op dien feestdag die ons wacht Dan even ook aan hen gedacht. Zie die dames daar eens loopen, Zie ze langs de straten gaan Om een bloempje te verkoopen Spreken zij een ieder aan. Alle rcenschen jong en ouden, Rjjk en arm, groot en klein, Iedereen wordt aangehouden, Onverschillig wie 't moog zyn. Door 'n vriendelijk woord, 'n knikje Maar toch niet veel tijd vermorst Verdwijnt het knoopje, of 't strikje En prijkt een bloempje op de borst. Door één zoo'n bloempje maar te koopen Wordt een heel goed werk verricht; Zullen wij dan zonder loopen En niet die zware taak verlicht? Neen, wij zullen niet verstoeten Dat ed'le werk, 't doel zoo rein, Velen kleintjes, maken 'n groote Zal die dag onz' leuze zijn. Op den verjaardag van 't Prinsesje, Ja, op dien feestdag die ik noem, Man en vrouw, knaap, maagd en besje Draagt een Juliana-blpem. 24 April 1910. H- D- Advertentiën. Heden overleed onze geliefde moeder en grootmoeder Jansje Breijer, echtgenoote van d. Nieuwondaal, in den ouderdom van 68 jaar. Helder, 25 April 1910. J. NIEUWENDAAL. D. H. KOK—Nieuwendaal. J. KOK. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onzen lieve echt genoot, vader, behuwd- en groot vader, den Heer Aris Dol, in leven gep. Staf-Muz. d. K. M., in den ouderdom van ruim BOjaren. Helder, 28 April 1910. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen: Wed. A. DOL-Vos. Heden ontvingen w\j uit Oost- Indie de treurige tijding, dat te Soekaboemi is overleden onze ge liefde zoon en broeder, L. J. Schotvanger, in leven 4de stuurman der KoninklijkePaketvaart-Maatschappy, in den ouderdom yan 19 jaar. Helder^ 28 April. 1910. Üit aller naam: H. A STEINROTH. Algemeene kennisgeving- Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig lyden, na voor zien te zyn van de H.H. Sacra menten der stervenden, onze ge liefde moeder, behuwd- en groot moeder, Mej. de Wed. J. Schong - FrederUts, in den ouderdom van 84 jaar. Namens de familie: H. SCHONO. G. SCHONG. Helder, 28 April 1910. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een geduldig lijden, onze geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder, Johanna Brinkman-Hin, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 68 jaar. Helder, 29 April 1910 H. BRINKMAN. M. M. DEKKER-Brinkman. R. P. DEKKER. Ondertrouwd Ph. Grasser en N. Held. Helder, 27 April 1910. Huwelijksvoltrekking 12 Mei. ReceptieZondag 1 Mei a.s van 2 4 uur. Zuidstraat 19. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen b(j deze hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van buiten als binnen deze gemeente, bij het overlijden van hunnen geliefden man en vader ondervonden. Wed. D. v. BRAKEL en Kinderen. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan de Utrechtsche Alge meene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente voor de royale onverplichte uitkeering, gedaan by het overlijden van hun kind. A. R. TER BURG en Echtgenoote. Helder, 25 April 1910. Voor de vele bewijzen van belang stelling, zoowel van hier als elders, den 23sten April ontvangen, betuigen onder geteekenden hun oprechten dank. C. Th. DE BOER. A. DE BOER—Kraak. JULI AH A-DAG. De poppententoonstelling in „Casino" is voor het publiek geopend Zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur; Zaterdagnamiddag 2 4 Zondagnamiddag 3 5 Toegang 10 oant da persoon. Deelneemsters kunnen hunne poppen brengen heden Vrijdag wan 3 tot 8 uur. Juliana-feest. M.m. Zaterdag DANSMUZIEK in 't Café „DE KARSEBOOM", Kanaalweg 33. Hedenawond voor het eerst optreden in nieuw Uniform. Dit Concert wordt den Donateurs en Leden van den Ned. R.-K. Volksbond, GRATIS aangeboden. Tijdens dit Concert bestaat er gelegenheid zich als Lid of als Donateur bij de Muziek-Vereeniging aan te sluiten. Hbt Comité. De Burgemeester van Helder maakt bekend, dat de SPOORGRACHTj vanaf de Fabrleksgracht tot de Jonker straat, op MAANDAG 2 MEI a.s., zoowel voor voetgangers als voor rij- en voertuigen zal zyn AFGESLOTEN. Helder, 28 April 1910. De Burgemeester voornoemd, VAN STEUN. Aanbesteding. Burgemeester en Wethouders van Helder zullen op Woensdag den 11 Mei a.s., des namiddags ten ,2 uur, ten Raad- huize in het openbaar aanbesteden Umt aanUyymm vat wegen wf rioleeringen en be stratingen op de perceelen Sectie E noe3952*55, *57, 59, '62 en '64, gelegen aan den Polderweg en de Pan Galenetraat Bestekken zijn, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling van f0.25 per exemplaar, verkrijgbaar ter Gemeente- Secretarie. Aanwyzing op Vrijdag 6 Mei a.8., des voormiddags 10 uur, op het terrein. Helder, 28 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. ^Brief gisterenavond te laat ontvangen. Ik kan het niet paden. Vermoedelijk laten staan een Paru- pluie. Tegen belooniug terug te be zorgen Weststraat 35. Vermoedelijk verloren, Woensdagmiddag, een Bril in zwart lederen étui. Terug bezorging door den mogelyken vinder wordt beleefd verzocht, tegen belooning. Adres: Weezenstraat 45. Ondergeteekenden berichten hiermede dat zy de regeling van R.-JK. Begraff«nlaa«B9 door wijlen G. J. BOSCH zoovele jaren uitgeoefend, voor gezamenlijke rekening zullen voortzetten. Zy bevelen zich by het geachte publiek aan. G. H. MOORMAN, Keizerstraat 97. W. WINTER, Koster, Kerkgracht, naast de R.-K. Kerk. Aan beide Adressen worden opdrach ten aangenomen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5