CASINO-GEBOUW. Croot Tuinconcert Notaris E M BEECKMAI, OPENBARE VERKOOPING Arts C. 6. VAN DER LEI Belangrijke Verknoping. IJzeren Ramen, enz. Oproeping. Firma E. DE BIE-BIERSTEKER, Gedorende de Pinksterdagen GESLOTEN. „Held. Harmonie Kapel". te Anna Paulowna, een HUIS, ERF en VEI-en BOUWLAND AFWEZIG. zal beide Pinsterdagen zijn GESLOTEN. By A. BLIKKEN H.0&ST D. DIJKSHOORN, Koniagd varsstraat 49, Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 13 Mei. Te Haarlem is nog geslaagd voor het examen als ODderwijier de heer J. A. Klaas- sen, leerling der Rykanorma&lBchool alhier. Woensdagavond vergaderde in «Tivoli" de afd. Helder van den Volksbond tegen drankmisbruik onder voorzitterschap van den lieer Biersteker. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het hoofdbestuur werd besloten een ondersoek in te stellen naar de mogelykheid van huisvlyt beoefening in de kazernes. By de loting voor de nationale militie zal op de gewone wyze schriftelijke propaganda tegen het drankmisbruik op dien dag worden gemaakt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in 't afgeloopen boekjaar was ont vangen f 100. Uitgegeven f 91.55. Met het overschot van verleden jaar is er een batig saldo van f 64.58. 3500 ouderskaarten werden op de verschillende scholen verspreid. Als lid in het bestuur werd gekozen de heer D. van Zoonen in plaats van den heer W. Verhoeve Bruinvis overleden. Voorzitter herdacht in een warm woord de verdiensten van dezen laatste. De voorzitter geeft het denkbeeld van bloemenaitgeven als rFloralia" weleer in overweging voor een volgend jaar. Do secretaris de heer Van de Bilt deed mededeeling dat ook van uit onze plaats ver schillende voorwerpen naar de Nationale Tentoonstelling voor Huisvlyt te Scheveningon zullen gezonden worden. Van scheepsmodellen en opgetuigde scheepjes zyn een aantal exemplaren aangegeven, waaronder zeer mooie. Er blyken onder onze marine-lui echte kun stenaars te zitten op het gebied van Huis vlyt. Midden Juni zullen de voorwerpen gezamenlyk verzonden worden. De kosten daarvoor werden voor rekening der afdeeling i er waren Nota van den heer Van Heeckeren. nicle" maakt melding van een onl. He. lid der Eerst. K.m.r b™, V«. Heeckeren van Keil heeft gisteren by de Eerste Kamer eene nota ingediend te zyner recht vaardiging en ter beantwoording van den minister van buitenlandsche zaken. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergade ring op 26 Juli te Scheveningen werd de heer v. d. Bilt aangewezen. Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering behandeld. Heling van Strandgoed. Jan O., koopman alhier, stond Dinsdag voor de Rechtbank te Alkmaar terecht wegens heling van verschillende partyen hout en zeildoek, door visschers uit zee aangebracht en aan hem verkocht. Bovendien had be klaagde zelf 124 schroten uit het Marsdiep opgevischt, die hy zich had toegeeigend. 14 getuigen werden in deze zaak gehoord, waaronder de Bchippers van de vaartuigen. Allen hadden zy palen of schroten uit de zee opgevischt en met uitzondering van een enkele hadden zy het voornemen de gevon den goederen aan de strandvondery uit te keeren. Toen zy ovenwei aan wal kwamen, was beklaagde daar met een wagen en trachtte hen over te halen hem de opgevischte voor worpen te verkoopen, aan welke lokstem de meesten hunner gehoor gaven. Sommigen ver kochten alles, anderen een deel der door hen opgevischte schroten en palen. De officier van justitie bracht in herinne ring, dat in die donkere nachten van Novem ber verschillende schepen met hout onder onze kust zyn vergaan, wat ten gevolge had, dat verschillende personen, die zich hout hadden toegeëigend, voor de rechtbank moes ten verschynen. Z. E. A. fyoopt evenwel, dat dit geval nu het sloteffect moge zyn en kan niet gelooven, dat beklaagde, die zoo door kneed in zijn vak van opkooper is, niets van de strandvondery zou afweten. Beklaagde wist inderdaad wel beter en heeft zich wel degelyk aan heling en diefstal gemaakt, daar hy gestolen voorwerpen opkocht en zelf uit hot Marsdiep voorwerpen stal. Z. E. A eischt derhalve voor beklaagde een gevangenisstraf voor den tyd van 6 maanden. Hedenmorgen werd door den Kolonel- Commandant van het 4e Reg. Vesting-Art aanbesteed 1. De levering van Rundvleesch en Rund- vet, noodig voor de soldatenmenages te Hel der, gedurende het 2e halfjaar 1910. 2. De levering van Gerookt- en Pekelspek, noodig voor voormelde soldatenmenages ge durende hetzelfde tydperk. Minste inschry ver voor rundvleesch en vet, de heer D. de Gioot te Alkmaar, resp. voor f 0.59 en f 0.61 per K.G., voor rookspek en pekelspek, de heer A. Blikkerhorst alhier, resp. voor f0.60 en f0.60 per K.G. Algemeens Vergadering van Koegras Belang op 10 Mei 1910. De vergadering was bezocht door 37 leden. De rekening van den penningmeester nage zien door de heeren Ruiter, Hoogschagen en Slikker, werd goedgekeurd. Ontvangen was f 294,46, uitgegeven f 114,56, alzoo in de kas f 179,90. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren J. v. d. Veer en J. de Vries. In plaats van den heer Sleutel werd benoemd de heer Jb. den Das en in stede van wylen den hoer Lanser de heer A. Grin Ps. Nadat nog enkele zaken van huishoude- lyken aard waren behandeld, sloot de voor zitter, de heer C. Dito, de vergadering. (Dagblad.) Huisduinerfonds. Het Departement Rotterdam heeft voor a s. algemeene vergadering als amendement op een voorstel van het hoofdbestuur voorgesteld om het restant van det Huisduinerfonds, ten bedrage van f 6000, af te dragen aan den Nationalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken ,Het Oranje-Kruis' ter storting in het door bedoelden Bond in het leven geroepen Prins Hendrikfonds, onder de verbindende voorwaarde, dat dit geld uit sluitend zal mogen aangewend worden om te steunen de weduwen en weezen van personen, die zyn omgekomen by pogingen tot redding, en welke niet uit openbare fondsen worden gepensioneerd. Prins Hendrik. De Prins zal vermoedelijk in den nacht van Donderdag 19 of Vrydag 20 Mei aan boord van het pantsorschip «Heemskerck" van IJmuiden afreizen naar Sheerness eu van daar per spoor verder naar Londen ver trekken, ten einde nog den avond vóór de begrafenis van koning Edward, waarby Z. K. H. de Koningin zal vertegenwoordi gen, in Engeland s hoofdstad aanwezig te xyn. Volgens de Londensche correspondent van de «Telegraaf zal de ,Heemskerck" by Sheernes het anker laten vallen. Prins Hendrik Stat dan over Queensborough naar Londen, ok is er sprake van dat Prins Hendrik, na do begrafenis van koning Eduard, met de «Heemskerck" naar Zweden zal gaan en alleen aan dat hof een bezoek zal brengen. Stuurlieden-examen. s-Gravenhage. Geslaagdgroote stoomvaart 2de stuurman, de heeren H. Bul en W. Groot. Huwelijken van officieren. Het bericht in ons eerste blad is niet ge heel juist. De beperkende" huwelijksbepa lingen zyn ingetrokken, doch de officieren zyn verplicht langs den hiërarchischen weg kennis te geven van het door hen gesloten huwelyk. Voor de officieren van het leger in Indië blyven do beperkende bepalingen bestaan. Aanbesteding. Door het Provinciaal bestuur van Noord- Holland werd gisteren te Haarlem aanbesteed het uitbreiden van de verdediging van den onderzeeschen oever vóór de Rjjkszeewering aan het Horntje op Texel. Minste inschry- ver J. Roskom Cz. te Sliedrecht, die voor t 48.000 10,317 meter wil verwerken. Het verwisselen van de deuren der oude Noord- zeesluizen te IJmuiden. Minste inschrijver M. Daalder te Alkmaar, voor f 13,200. Spo orweg van Schagen naar de Van Ewijcksluis. In het noordelyk gedeelte van Noord-Hol land, het oude West-Friesland, heeft men een naamlooze vennootschap Spoor-(Tram)-weg WieringenSchagen opgericht, met het doel een spoorweg aan te leggen van Schagen door de Wieringerwaard en den Anna Pau- lownapolder naar de Van Ewycksluis. Deze spoorweg volgt dan van Schagen af een gedeelte van den reeds beBtaanden spoor weg Schagen—Wognum tot even bewesten den Koningsweg, gaat door een gedeelte der gemeente Barsingerhorn (Hooglands-en Kaag polder) met een halte aan den West-Frieschen Dijk, vervolgens door de gemeente en polder Wieringerwaard met een station aan de Twee Wegen of de Groote Bunrt en eene halte aan den Kerkweg om daarna door de gemeente en polder Anna Paulowna (het beste gedeelte van dezen polder) met een halte aan den Kruisweg, het eindstation aan de Van Ewyck sluis te bereiken. Dit eindstation is gelegen nabjj het veer tegenover het eiland Wieringen. De lengte van dezen spoorweg, buiten het gemeenschappelijk gedeelte van den spoorweg Schagen Wognum, bedraagt ongeveer 14 K.M. waarvan de aanbesteding op den 14en April heeft plaats gehad. Het werk moet vóór den lsten Mei 1911 voltooid zyn. Ds aanleg geschiedt op eigen baan met de spoorwydte van 1.43} M. en zal door de Hollandsche Spoorweg Maatschappij worden geëxploiteerd zooals ook is geschied met de ljjn SchagenWognum. Deze spoorweg geeft voor de zoo uitstekend vruchtbare poldergronden, waar landbouw en veeteelt zulk een flink bestaan opleveren, een mooie gelegenheid de marktplaatsen Schagen, Alkmaar en Hoorn gemakkelijk te bereiken. Ook voor het belangrijke eiland Wieringen en in de toekomst by het indyken van het ge deelte der Zuiderzee ten zuiden van Wieringen alsmede voor te aldaar te verrichten belang ryke werken aan den grooten afsluitdijk, is deze spoorweg een zeer gewenschte verbinding. (tH. bid.-) Een oude instructie. De Raad der gemeente Alkmaar heeft in zyn jongste zitting een nieuwe instructie voor den Stadsklokkenist vastgesteld. Dit scheen niet onbillyk, want in de oude instructie, die van het jaar 1863 waB, doch welker voorschriften niet meer opgevolgd werden, lezen we «De stadsklokkenist is verplicht kosteloos onder .sys te geven op de piano, het orgel of in het zingen aan vier kinderen van on vermogende ouders, welk onderwijs behoor lijk ten minste twee malen per week, telkens gedurende óón uur moet plaats hebben, voor zooveel de piano betreft, wanneer dit wordt ver'angd, ten zijnen huize. Bovendien is hij, hetzy alleen of in samenwerking met den stadsmuziekmeester, belast met de oprichting en instandhouding eener zangvereenigiug voor kinderen van onvermogenden' Ook kon hy, volgens deze instructie, nog worden belast met het bespelen eenmaal per week, gedurende de zomermaanden, van het orgel in de Groote Kerk, waarby aan hot publiek vrye toegang moest worden verleend, terwijl do orgeltrapper alsdan door hem moest worden betaald. Een curiosum. Als curiositeit wordt het onderstaande aan de ,Stichtsche Ct." gemeld Een predikant, uit de provincie Utrecht, ongehuwd, en zelfs niet verloofd, kreeg eenige dagen geleden bezoek van een deputatie van zyn kerkeraad, door welke hem werd meegedeeld, dat men over zyn arbeid zoo zeer tevreden was, dat men dienaangaande op de eerstvolgende kerker&adsvergadering een bespreking wilde houden, betreffende traktementsverhooging. Reden waarom zyn Eerw. verzocht werd, alsdan de vergadering te verlaten. Eenige dagen later werd bedoelden predi kant toegezegd, dat de bewuBte traktements verhooging werd toegestaan, en hy van af heden voor elk kind dat hy kreeg f 25 per jaar toelage zou ontvangen. Peary te Amsterdam. Naar wy vernemen, zal de Noordpoolrei ziger Peary 7 Juni a.s. in de groote zaal van het Concertgebouw een lezing over sjjn Noord pooltocht houden. De strijd in de bouwvakken te Amsterdam. Op een 17-tal bouwwerken te Amsterdam is de arbeid hervat met meer of minder per soneel. Vrees voor molestatie van de zijde der anarchisttsche stakers verhindert velon aan het werk te gaan. Tegen zes uur gisteravond het tydstip waarop de bouwvakarbeiders naar huis gin gen hadden zioh vooral bij de groote werken nogal wat stakers verzameld met de bedoeling de arbeidswilligen door volgen zooveel mogelyk te intimideeren. Maar overal was voor een flinke politiemacht gezorgd, die energiek en tactisch optrad, zoodat alles rustig verliep. Geworgd. Ferdinand, do moordenaar van Eliza Van- damme, het ongelukkige schepsel, waarvan de afgehouwen ledematen hier en daar te Parys in afgelegen wyken teruggevonden zyn, heeft thans bekend zyn slachtoffer geworgd te hebben. Men weet, dat hy eerst volge houden heeft, niets af te weten van de oorsaak van den dood van Eliza, hoewel by van meet af aan toe gaf haar lyk in stukken gehakt te hebben om het te kunnen doen verdwyncn. By een huiszoeking in de kamer van Ferdinand is slechts de hamer gevonden, waarmee de moordenaar de beenderen van Eliza's lyk kapot geslagen heeft. Ontploffig In een kolenmijn. Manchester, 12 Mei. De Kroning Chro- man in de myn, de reddings brigade werkte den geheelen nacht en bracht vier man behouden boven. De overigen zyn, naar men vreest, omgekomen. Het stoomschip Sommelsdijk. Gisteren heeft de firma John Hudig Son, Lloyd's agenten, voor rekening van belang hebbenden, by inschrijving te Rotterdam verkocht, het in de Maashaven liggende stoomschip «Sommelsdyk", zooals het daar ligt door brand beschadigd, met inbegrip van een zich aan boord bevindende hoeveelheid be schadigde kolen. Het stoomschip is aan den hoogsten inschry- ver, de scheepBsloopery Holland te Hendrik- Ido-Ambacht, gegund voor f81,500. Er kwa men tien biljetten in. Begrafenis des Konings. De Londensche berichtgever schrijft Er zullen zaken gemaakt worden door degenen die in straten wonen, waardoor a.s. Vrydag de begrafenisstoet des Konings gaan zal. Er wordt nu reeds voor het huren van een enkel raam 40 tot 50 pond gevraagd. Aannemende dat aan elk raam gemiddeld acht toeschouwers kunnen plaats nemen dit wordt zoowat berekend komt dit dus neer op ongeveer op 60 k 75 gulden per plaats en men gelooft dat straks de prijzen nog hooger zullen worden.'* Marine en Leger. De officier-machinist 2e kl. J. W. M. Renken, geplaatst aan de Maiinc-Machinistensehool te Hellevoetsluis, wordt den 17 Mei naar de directie Amsterdam gecommitteerd voor het mede maken der proeftochten met het pantserschip «Zeven Provinciën". Deze officier-machinist is bestemd bij indienststelling daar aan boord te worden ge plaatst De machinist G. A. W Wagenaar wordt den 18 Juni overgeplaatst van de «Van Galen" op de «Koningin Emma" te Willemsoord, voor den onder zeedienst Stoom vaartberichten. Stoom va ast-Maatschappij Nederland. Rembrandt, v. Batavia n. A'dam, vertr.9Mei v.Sabang Lombok, v. A'dam n. Batavia, vertr. 10 Mei v. Suez Oranje, v. Batavian. A'dam, vertr. 10Mei v. Port-Said K. W. 111 arriv. 11 Mei v. Batavia te A'dam. Ambon, v. Batavia n. A'dam, arr. 12 Mei te Marseille. Sumatra, v. Batavian. A'dam, vertr. 11 Mei v.Colombo K. W. II, v. A'dam n. Batavia, vertr. 12 Mei v. Genua Banda, v. A'dam n. Batavia, vertr. 11 Mei v. Suez Celebes arriv. 11 Mei v. Amsterdam te Sabang Flores v. A'dam n. Batavia, is 11 Mei Finisterre gepass. Rotterdamsche Li.otd. Gocntoer, v. R'dam n, Batavia, is 11 Mei Quessantgep. Menado. v. R'dam n- Batavia, pass. 10 Mei K. Bon Solo vertr. 10 Mei v. Batavia n. R'dam Rindjani, v. R'dam n. Batavia, vertr. 11 Mei v. Suez Tambora, v. Batavia n. R'dam, is 10 Mei Sagres gepas >r, arriv. 12 Mei v. Rotterdam te Sabang Kawi, v. Batavia n. R'dam, vertr 12 Mei v. Perim Wilis, arriv. 11 Mei v. Rotterdam te Padang Koninklijke h0ll4xd6che Lloyd. Kernland arriv. 10 Mei v. A'dam te Montevideo. Frisia, v. A'dam n. B.-Ayres vertr. 10 Mei van Santos. Rotterdam, v. Bucnos-Ayres en Brazilië n. A'dam, vertr. 12 Mei v. Lissabon. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem V, v.Paramaribo n. A'dam, vertr.11 Mei Marktberichten Schagen, 12 Mei. Aangevoerd 8 paarden f 80 a 180, 0 stieren en ossen f 0a 0, 20stieren f 140 a 275, duiven f 0 a 0, 130 geldekoeien f 120 a 220, 53 vette id. f 170 a 300,100 kalf koeien f 160 a 290.— 45 vaarzen f 70 a 100, 0 hokkelingen f 0 0 graskalveren f a - 100 nuchtere kalveren f 7 a 24, rammen f a 00. 00 magere schapen f00 a 00, vette id. f af 330 schapen (overhouden) f 18 a 32.50, 420 lammeren f8 a 15, 10 bokken eu geiten f 0,50 a 9, 15 magere varkens f 17 a 20, 56 vette id. per Kg. 54 a 58 ct, 70 biggen f 13.a 19.—, konjjnen f 0.a 0. 20 kippen f0.50 a 1.50, zwanen f 900 Kg. boter f 1.10 a 1.20, 5000 kipeieren f2.75 a 3.25, 1000 eenden dito f3.75 a 0.— per 100, veulens fa f0— f0.— a f0.-. Visscherijberichten. Nicuwediep, 10 Mei. Aangebracht door 20 kor- ders 5 tot 10 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 40 middelmatige tong 35 a 40 cent per stuk, 10 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, 2 tot 6 mand kleine schol f 1,50 a 2,25 per mand, 1 tot 3 mand schar f 1 per mand. Namiddag door trekkers aangebracht 300 tal haring f 0,90 a 1 1,50 per ui, 50 ul geep f 8,50 a f 12,50 per ul. Van Texelaars 50 stuks rog 90 cent per stuk. 11 Mei, v.m. Van trekkers 550 Ul haring f 1,35 a f 1,80 per UI, 35 Ul geep f 8 a f 10 per Ul. 30 korders met 10 tot 20 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 40 middelmatige tong 35 a 40 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 8 mand kleine schol f 1,50af2,50 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,25 per mand. 12 Mei. Aangebracht door 30 korders 10 tot 30 stuks groote tong 70 cent per stuk, 10 tot 80 middelmatige tong 35 a 40 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 4 mand kleine schol f 1 a f 3,50 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,25 per mand. Door trekkers aangebracht 675 Ul haring fl,50 a f 1,30 per tal, 15 Ul geep f 6,50 a f7,50 p. Ul. Laatste berichten. Getrouwd Hendrik Johannes Engel en Agatha Catharina Wilhelmina Groeneveld, die, ook namens wederzydsche familie hun harte lijken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Helder, 12 Mei 1910. Ondergeteekenden brengen allen hun hartelljken dank voor den grooten steun, welke zy ondervonden hebben, by de geboorte hunner twee zoons. In 't bijzonder aan Mej. KISKE, Dr. KRUIJNE, Heeren Officieren en beman ningen van Hr. Ms. «Van Speyk" en „Atjeh" en aan allen die ons in deze raoeielyke dagen met hun hulp bijstonden. G. VINCKEN, Stoker 2e kl. en Echtgenoote. Geboren: Johanna Maria Theresia, dochter van W. A. VAN VELDHUIZEN en M. G. J. VAN VELDHUIZEN - Van Veldhuizbn. Helder, 11 Mei 1910. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun hartelljken dank voorde vele blyken van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. j. PRONK. M. PRONK—Boogaard. Burgelijke Stand v. Helder Van 10 tot 12 Mei. ONDERTROUWDF. C. Dirks en M. E. Leng- haus. J. Passenier en C. Geitz. C. de Wit en C. J. Visser. J. Krul en T. Jager. K. J. Ravenstejjn en M. Lengers. J C. Bosvclt en A. Heijtvelt. GETROUWD: J. Geurink en J. van Wingerden. P. O. de Vroome en J. Koene H. J Engel en A. C. W Groeneveld. Pb. Grasser en N. Held. J. Pronk en M. Boogaard. BEVALLEN: G. Jonker geb. Griek, z. G. Schot man geb. Bosch, d. G. Bruin geb. Koojj, d. J de Wilde geb. Kroon, z. O. Borgstrom geb. Stark, z. G. Zandvoort geb, Boon, d. T. NienwsUd geb. van der Toorn, z. M. G. J. van Veldhuizen geb. van Veldhuizen, d. OVERLEDEN: P. van der Hoeven, 3d. G. Drom mel, 44 j. Tegen den 21-jarige magazijnbediende die onlangs zyn meisje achter het Rijksmuseum met revolverschoten heeft gedood, werd heden morgen door de rechtbank 10 jzar gevange nisstraf geëizcht. Alle hoop op redding van de mijnwerkers te Whitehaven is opgegeven. De brandende schacht is dichtgemetseld. By de oefeningen met ontplofbare stoffen te Wilhelmshaven door de divisie belast met het "opruimen van zeemynen en torpedo's, is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd, waar door 5 man gedood en 2 ernstig werden gewond Op 22 Mei a.s., hopen o geliefde ouders Jan Zwagerman en Maria Heddes, den dag te herdenken dat zy voor 25 jaar in den Echt zijn getreden. Dat God hen nog vele jaren moge sparen is de wensch van hun dankbare Kinderen, Jb. ZWAGERMAN. N. ZWAGERMAN-Buis. Jn. ZWAGERMAN. Corn. ZWAGERMAN. M. ZWAGERMAN. A. ZWAGERMAN. Helder, 13 Mei 1910 Den 2den Juni hopen onze 3 Ouders David Oudshoorn en Henrica Egberdina Smit hunne 12l/rjarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch hunner liefhebbende Kinderen AALTJE. KLAZIENA en DAVID. Helder, 13 Mei 1910. Met deze betuigen wy onzen hartelljken dank voor de vele blyken van belang stelling op den 1ste dezer ontvangen, zoowel binnen als van buiten deze ge meente. Q. JANNES. J. JANNES Stroomeb „Israelshoeve", en Familie. Anna Paulowna, 13 Mei 1910 Wie te vorderen heeft van- verschul digd is aan- of borgtochten bezit, ge- teekend door nu wylen den Heer Gerardu8 Jacobus Bosch, in leven R.-K. Koster der Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paules te Helder, wordt verzocht daarvan wóór 19 Mei f. opgaaf, afgifte of betaling te doen ten Kantore van Notaris C. STAMMES, te Helder. KEIZERSTRAAT 93. Het bestuur der vereeniging „0W2E VLOOT", afdeeling Helder, maakt be kend aan familieleden en vrienden van in Oost- of West-Indiö vertoevende schepe lingen der Koninklyke Marine, dat er ge legenheid bestaat door de zorgen der Vereeniging koeteloos aan genoeii schepelingen pakjes te verzenden. Deze paketten zullen in één zending verzonden worden en half Juli aankomen, waarna zy ten spoedigste in het bezit van den geadresseerde zullen worden gebracht. De pakjes moeten duidelijk voorzien zyn van qualiteit, naam, stamboeknum mer en schip van den geadresseei tevens van naam en woonplaats van den afzender en op de adreszyde ver melden den inhoud eu waarde daarvan. Zy moeten vóór den 4en Juni gebracht of gezonden worden aan het wachtlokaal van de Marine (Peperhuis) te Helder, tusschen 9 uur 's morgens en 6 uur 's namiddags op werkdagen. De inhoud mag ten hoogste zyn 10 dM* byv. 3 X 3 X 1 <1M. of 2 X 2 X 2>/« dM. Het meest hiervoor geschikt zyn blikken. De verpakking moet in een stevig omhulsel zyn, zoodat beschadiging hiervan of van den inhoud is uitgesloten. VlooistofFen, gevaarlijke of aan bederf onderhevige zaken worden niet aange nomen. HET BESTUUR. Garnizoen Helder. Levering van Aardappelen. Prijsopgave voor de levering van AARDAPPELEN, gedurende het tijd vak van 1 Juni tot en met 30 Juni 1910 aan de soldatenmenages in het garni zoen, wordt ingewacht op Woensdag 26 Mei 1910, tusschen 11 en 12 uur, ten bureele van den Luitenant-Kwartier meester, hoek oude Schoolstraat. Maandag 16 Mei (2e Pinksteravond) door Fraaie verlichting van den tuin. In de pauze en na afloop van het concert BAL (,,Caaino"-Orkeat.) VRIJ entrée. Programma's k 15 ct., tevens|toegangs- bewys, verkrijgbaar in het Sigarenma gazijn van den Heer KOKELAAR en op den avond aan het Lokaal. OW Bij ongunstig weder zal het Con cert in de zaal plaats hebben. Verkooplokaal. Ten allen tijde disponibel voor het houden van verkoopingen enz., het ruime Lokaal Loodagracht 21. Goederen voor verkoopingen worden steeds aangenomen. W. BIERSTEKER, Deurwaarder. VERLOREN j.1. Zondag aan gouden BROCHE, met 2 zilveren knopjes. Tegen belooning terug te bezorgen Verl. Spoorstraat 22. Gevraagd flinka O A G M EI O, tegen goed loon. Zich aan te melden na half acht, Dijkje No. 53. Terstond gevraagd •an net DAGMEISJE. Adres: Parallelweg 49. Gevraagd een nette DAGMEID. AdresWeststraat 68. GEVRAAGD een net DAGMEISJE. Adres Mej. MASSEUS, Kanaal weg 66, GEVRAAGD een flinke DIENSTBODE. Adres: „HOTEL DEN BURG". Aanmelden 's avonds nk 7 uur. GEVRAAGD een knap DAGMEISJE. Adres: Loodsgracht No. 27. FLINKE JONGEN van 14 k 15 jaar gevraagd. Broodfabriek „DE EENDRACHT". Flinke LOOPJONGEN gevraagd AdresD. HUBBELING, Kanaalweg. Een flinke LOOPJONGEN nette PAKMEISJES gevraagd. Adres Firma VERFAILLE, Keizerstraat. Gevraagd een flinke JONGEN, ter opleiding in de Drukkerij. AdresBureau Heldersche Courant". GEVRAAGD een SCHOENMAKERSKNECHT. Adres: Brouwerstraat 85. TE HUUR een HUIS met TUIN, Dykstraat 29. Te bevragenMiddenstraat 12. op Maandag 23 Mei 1910, des middags 12 uur, in het Koffiehuis de „VLAS en KORENBEURS van te Anna Paulowna, Sectie K No. 240,2155 en 2157 samen groot 3.18.60 Heet. Eigendom van den Heer JAN DE BOER. Te aanvaarden by do betaling. Informatiön te bekomen ten kantore van Notaris BACKX, te Wieringerwaard. Terstond gevraagd een aankomend Bakkersknecht, of gevorderd Leerling. Brieven motto „Bakkersknecht" Bureau van dit blad. Te huur een net Burgerwoonhuis in de Ruyterstraat, voorzien van gas- en waterleiding, f2,75 per week. Adres: Kanaalweg 56. TE HUUR. Tegen 1 Juni a. s. een net geriefelijk WOONHUIS aan de Hoogstraatno. 92, ad. f 19,50 per maand Adres: Koningstraat 20. Te huur een Zit- en Slaapkamer, zonder pension. AdresKeizerstraat 9. Is van Zaterdagavond 14 Mei tot Woensdag 25 Mei a.s. De practijk wordt waargenomen door Dokter GROENENDIJK Kanaalweg. „Het Onde Victuahehuie", Dijkatraat 22, R. MAALSTEED. Te huur 2 mooie Slaapkamers, Adres: Binnenhaven 87a. TE KOOP een witte mooie PAPEGAAI prachtige koperen KOOI Adres: Weststraat 16. te Nieuwediep (den Helder), zal op DONDERDAG 19 MEI 1910, aanvangende des voormiddags om 10 uur in het lokaal „TIVOLI" te den Helder, in het openbaar verkoopen i Antieke Meubelen waaronder staande Horloges, Kasten, Stoelen, en Bureaux. Schilderijen, gedeeltelijk afkomstig uit eene pastorie te Texel. Boek- en Plaatwerken, waaronder At lassen, Bijbels, enzoovoorts Diverse houtsnijwerken. Zilver en Koperwerk. Eene groote partij oud Porcelein en Aardewerk. Alles beboorende tot verschillende coHectiön en nalatenschappen. Daags te voren te zien, van '8 namid dags 2-4 uur, tegen 10 cents entree ten behoeve van het Centraal Genoot schap voor Kinder- en Vacantiekolonies, Afdeeling Helder. Lijsten van de te verkoopen voor worpen zijn op aanvrage verkrijgbaar ten kantore van genoemden notaris Weststraat 43, Nieuwediep. Een JACHTHOND «e koop, 7l/, maand oud, bruine reu, zuiver ras. Adres: Molenstraat 170. TE KOOP alle dagen vorsohe Eieren van vasthoudende Kippen, ook Broedeieren van gezonde en bekroonde Raskippen witte en patrijs leghorns gekruiste Kippen en zilveren wyandotten. Adres C. KATER, late Rozenstraat 22, Helder. FOTOTOESTEL 9 X 12 met Statief en verdere benoodigdheden, contant te koop. Adres: Fotohandel P. SPRUIT, Kanaalweg 161. TE KOOP een KEUKENPOMP met koperen kranen, geheel compleet, DOUGLAS- POMP, verschillende gebruikte DEU REN, KOZIJNEN met RAMEN en een party PANNEN. Adres T. DRIJVER, Go verestraat 19. Te koop eenige nieuwe en gebruikte Compassen, Zeekijkers, lichte Kettingen, een Bascule met gewicht (geijkt), een partijtje eiken Planken (zonder gaten) en een Steekwagen, zeer goedkoop. - Adres: Spoorstraat, hoek Spuistraat. Wegens Sterfgeval. Uit de baud te koop een goed onder den BLAZERSCHUIT, H.D. 82, met alle toebehooren. Brieven onder „motto Blazerschuit" aan C. DE BOER Jb. te Helder. Ter overname aangeboden ZAAK in Koek en Banket met annex wyn-Depöt. Op een der drukste standen van den Helder. Huur van het huis f4.50 per week. Zeer geschikt voor twee dames of lieden zonder kinderen. Fr. br. onder lett. Z., bureau v. d. blad. TE KOOP een Kindervragen met twee duwers, voor den prijs van f5. Te bevragen: Jan in 't Veltweg 41. Voor konijnenliefhebbers te koop Zil verkonijnen (ouden en jongen, ras zuiver) en een Vlaamsohe Reus- haasrsm ter beschikking. Adres: ROZENSTRAAT nr. 49. te koop. 4 stuks hoog 2,00 Meter, breed 1.00 M. 1 2,50 1,50 2 n 2,00 1,25 1 rond Raam 1 M. diameter, zeer ge schikt voor pakhuis, zoo goed als nieuw. Alsmede een Winkelpui. Adres: H. WIJKER. Eenige tweedehands Rijwielen te koop voor lagen prya, en een paar beste Werkfiatsen voor 20 en 15 gulden. Adres: Keizerstraat 19. is verkrijgbaar Dik, vet Schapenvleesch 26 cent. Doorregen Schapenvleesch 30 Dik Vet25 - Alles per 5 ons. Langestraat 46. - Helder. TE KOOP AFBRAAK van vijf Woonhuizen aan de Vischstraat, pannen, steenen, ramen, deuren, balk-, plank- en brandhout. Adres: GEBRS. VAN PELT, Vos- straat No 10 en 12. TE KOOP een Damesrijwiel en een Heerenrijwiel, zeer goed merk en zoo goed als nieuw. Een sterk Damesrijwlel voor f 21.00 en een Heerenrijwiel voor f 16.00 Adres: Gravenstraat No. 14. KOOPJE I Zoolang de voorraad strekt BUSSNIJBOONEN (V,-Kilo Blikjes). 12 cent per blikje. ZOUTE GROENTEN QELE ANDIJVIE (gesneden), 6 cent per pond. GEBROKEN SLABOONEN, 8 cent per pond.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5