BAZAR vsr i11 juni i9i°- „HARMONIE", TUIN-CONCERT M H. J Groenendijk, Arts, is van 13-26 Juni afwezig. ten voordeele der Kinder- Vacantiekolonies. Woensdag 15 Juni 1910, Publieke Verkoop, niet verkochte Artikelen. „Ada van Holland", Bad- en Zweminrichting Marine en Leger. Blijkens bij het departement van marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. pantserdekrchip „Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee E. de liaan, 11 dezer te Lervig aangekomen. Het lag in het voornemen van den commandant ■lienzelfden dag weder van daar te vertrekken met bestemming naar Odde. De off. machinist '2e kl. 11. J. Schreuder u ge plaatst in de directie der marine te Willemsoord. Overplaatsing. Op 1 Juli. Van: Op: Bootsman P. v. d. Reiden, V. Galen Friesland, id. L. Koppejan, id. id. id. J. Wondergem, Kweeks. id. Stafmuzikant K. Kramer, V. Galen id. Sorg,d.marin. A. IJpma, Afd. K'd. V. Galen, id. J. A. de Witte V. Galen Friesland. Stoom vaart berichten. Stoom vaart-Ma atschappij-Nedebland. Koning Willem III (uitreis) passeerde volgens draad loos telegram via Cozzo Spadaro 11 Juni 3 u. voorm. de Straat van Messina. Sumatra (thuisreis) passeerde 11 Juni Gibraltar. Flores (uitreis) arriveerde 10 Juni te Sabang Madura (thuisreis) vertrok 8 Juni van Padang. Vondel (thuisreis) vertrok 10 Juni van Colombo. Grotius (uitreis) vertrok 11 Juni van Colombo. Billiton (uitreis) passeerde 13 Juni Kaap Blanc. Nias (uitreis) is 11 Juni Perim gepasseerd. Oranje (uitreis) arriv. 1'2 Juni te Southampton. Timor.(thuisreis) vertrok 10 Juni van Perim. Koning Willem I (thuisreis) arriv. 13 Juni te Genua. Rotterdamsohe Lloyd. Tabanan (thuisreis) arriv. 13 Juni te Suez. Gocntoer arriveerde 11 Juni van R'dam te Batavia. Medan (uitreis) is 12 Juni Malta gepass. Sindoro arriv. 12 Juni van Batavia te R'dam. Solo (thuisreis) is 11 Juni Gibraltar gepasseerd. Tambora (uitreis) vertrok 12 Juni van Tanger. Wilis vertrok 11 Juni van Padang n. Rotterdam. Ternate (thuisreis) passeerde 13 Juni Perim. Koninklijks IIoli.andscue Lloyd. Anistelland (thuisreis) vertrok 12 Juni van Santos. Frisia arriveerde 12 Juni v. B.-Ayres te A'dam. Hollandia (uitreis) arriv. 13 Juni des ochtends 6 uur te Rio Janeiro. Rijnland (uitreis) passeerde 13 Juni Quessant. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W. I (uitreis) passeerde 12 Juni Quessant" Prins Fred. Hendrik arriv. 12 Juni v. W.-Indië te Newyork. Visscherijberichten. Nieuwediep, 10 Jupi. Aangebracht door trek kers 75 tal haring per tal f 1,20 a f 2,05 per tal, 60 tal geep f 0,50 a f 2 per tal, 2000 stuks pie terman f 1,25 a f 1,50 per 100. 50 korders met 10 tot 20 stuks tong 70 cent per stuk, 10 tot (30 middelmatige tong 40 a 45 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tarbot voor f (3, 1 tot 4 mand kleine schol f 1.50 a f 2.50 per mand, 1 tot 6 mand schar f 1,50 a f 1,75. 11 Juni. Door trekkers 70 tal haring f 1,45 a f 2 per tal, 10 tol geep f 1,50 per tal. Van .Texelaars 140 stuks rog 55 a (30 cent per stuk. 80 korders met 10 tot 20 stuks grootc tong 80 cent, per stuk, 10 tot 100 middelmatige tong 35 a 45 cent per stuk, 10 tot (50 kleine tong 10 n 15 cent per stuk, 17 stuks tarbot per stuk f 4 a f 7 per stuk, 1 tot 5 stuks rog 60 cent per stuk, 1 tot 4 mand kleine schol f 1,50 a f 3,50 p. mand, 1 tot 4 mand schar f 1,25 a f 1,50 per mand. 13 Juni. 150 tal haring f 1,80 h f 2,15 per tal, (300 stuks pieterman f 1,30 a f 1,50 per tal. Burgelijke Stand v. Helder Van 10 tot 13 Juni. ONDERTROUWD: A. de Ruijsscher en C. M. Meijer. BEVALLEN: C. A. B. Boekei geb. Avé, z. E. Verhagen gëb. Arkel, d. J. A. Verboom geb. Ryst, d. A. de Leeuw geb. Zwart, z. J. Hubregtsen geb. Bak, z. T. Speets geb. de Haan, z. m. Hagenaar geb. Heijblok, z. OVERLEDEN: J. Ruiten, 34 j. W. C. van Maa- nen, 2 w. D. Duinker, 81 j. B. Taekc-ma, 5 m. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 14 Juni. Door de Ryksveldwaoht alhier is dozer dagen proces-verbaal opgemaakt tegen een Sterna-jagor, die aan het strand alhier op heeterdaad betrapt werd op het schieten op deze vogelsoort. In de op Zaterdag 11 Juni j.1. te Arn hem gehouden Algemeene vergadering der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, is met algemeene stemmen aan de afdeeling Helder een subsidie verleend voor hare Zangklasse, en een renteloos voorschot van i 1000.voor het aanschaffen van instru menten, ten dienste eener Muziekschool, die de Afdeeling dit jaar wenscht op te richten. „Onze Vloot". Door de Vereeniging ,Onze Vloot» werd onlangs weder haar halfjaarljjksche pakjes- zending georganiseerd. Totaal werden verzonden 450 pakjes, waar van 345 naar O.-I. en 105 naar W.-I. Dat van deze gelegenheid een stijgend gebruik wordt gemaakt, blykt wel uit het feit, dat dit getal bet aantal pakjes van October 1909 met 110 overtreft, terwijl het ook voor dien tyd steeds crescendo ging. De pakjes werden ditmaal verzonden met de stoomschepen „Oranje* en Prins Wil lem I», welke respectievelijk 17 Juli en 27 Juni te Batavia en Paramaribo zullon aan komen. Het bestuur verzoekt den afzenders drin gend, in don vervolge alle gevraagde opga ven omtrent adres, stamboeknummer, enz. van den geadresseerde en vooral ook do waarde van het pakket duidelijk op te geven. Koninklijke Nederlandsche Weerbaarheids Vereeniging. Zaterdagavond werd in de groote zaal van „Tivoli" eeu vergadering gehouden, met het doel propaganda te maken voor de Kon. Nederlandsche Weerbaarheids vereeniging, die op vele plaatson van ons land reeds afdee- lingen heeft. Deze vereeniging zoekt voor namelijk hare leden onder scholieren van H. B. S., Gymnasium of daarbij gelyk ge stelde inrichtingen van onderwijs. Op beleefde uitnoodiging tot by wonen van de lezing waren dan ook tal van leerlingen der H. B. S. in de zaal aanwezig. In plaats van den heer J. W. Klein, die door bijzondere omstandigheden verhinderd was de lezing te houden, werd de inleiding gegeven door den len luitenant Linde van 't 7e reg. infanterio. Deze sprak op een joviale wyze de jongelui toe, deelde hen mede het doel, werken en streven der ver eeniging en sprak over de lasten, die het kampleven onvermydelyk medevoert, om later zooveel te helderder de lusten voor 't voet licht te plaatsen. Vele vermennen, dat men zich aansluit by de K. N. W., om verkorting van militieplichten te verkrygen, doch dit word door spreker ten sterkste ontkend als zijnde niet het doel der vereeniging. Juist by jongelieden van intellect zoeken wy onze krachten, opdat dezen met des te grooter liefde het vaderland znllen dienen in tyden van gevaar. Aan het einde der vergadering deed de heer Linde de mededeeling, dat in de vol gende week tal van exemplaren van 't tijd schrift «Allen weerbaar" in de gemeente Helder verspreid sullen worden, om nader kennis te maken met het korps en dat er nu reeds gelegenheid bestond zioh als lid aan te melden. Gedenkplaat De Zeven Provincië. De gedenkplaat, die geschonken zal wor den door de Vereeniging «Onze Vloot" aan het nieuwo oorlogsschip «De Zeven Provin- i ciën" en waarvan de vervaardiging is opge dragen aan prof. Dake, wordt als volgt be schreven De koperen plaat is 53X73 centimeter groot. De voorstelling is omsloten door een broeden, geornamenteerden rand. Bovenaan ziet men de wapens der zeven provinciën. Links bovenaan het portret van Michiel Adriaansz. de Rnyter, omgevon door lauwe ren en fropee. Onder het portret zweeft een vrouwenfiguur «De Faam", die haar trom pet richt naar een voorstelling naast het por tret, waarop het oude admiraalschip is alge- beeid, stil zeilende op de wydgestrckte zee. Achter haar de stralen der opgaande zon. Beneden aan den rar.d twee op horens toete rende tritons en een afbeelding van het nieuwo oorlogsschip, waaronder het wapen van het Koninkryk der Nederlanden. Het ingesloten veld binnen den rand bevat den tekst, vastgesteld door den Minister van Marine. Deze tekst luidt als volgt De Zeven Provinciën", genaamd naar het beroemde admiraalschip van Michiel Adriaansz. de Ruyter, te Delfshaven gebouwd voor de admiraliteit van de Mazcin den jare 1665 voltooid en naar zee vertrokken. Was 163 voet lang, 48 voet wyd en 15 voet hol, telde 80 meta len stukken en was bemand met 475 koppen. Nam deel aan de volgende belangryke feiten 11 14 Juni 1666 ViordaagBche zeeslag. 45 Augustus 1666 Meesterlijke terug tocht van Mich. Adr, de Ruyter. 1929 Juni 1672: Tocht naar Cliattam. 7 Juni 1672: Zeeslag dy Solobay. 7 Juni 1673: Zeeslag bij Schooneveld. 14 Juni 1678 Zeeslag in de Noordzee. 21 Augustus 1678: Zeeslag by Kykduin. 19 Juli 1674Mislukte 'aanval op Martinique. 29 Moi 1692: Zeeslag by Barfleur. Werd in 1694 voor sleet verkocht. De voorstelling wordt in het koper geëtst met krachtige decoratieve Ijjn. Do lynon worden met zwart ingevuld, de plaat dan sterk vernist en achter glas in stevig kader tegen een wand op het dek van het schip bevestigd. (»Vad."l Luitenant generaal Van der Willigen. Reuters Agentschap seint uit Batavia, dat de luitenant-generaal P. C. van der Willigen, commandant van liet leger en chef van het departement van oorlog in Nederlandsch-Indië, ten gevolge van cholera is overleden. IJmuiden, 13 Juni. Wederom zal de IJmuider Stoomtrawler- vloot met een tweetal worden vergroot. Door den heer Jan Visser Hz. alhier werden in Noorwegen de te Larvik thuis- behoorende stoomtrawlers „Agnos en «Dag- gry" aangekocht. De eerste is 191/38 register ton groot en heette vroeger onder Engelscho vlag Cumrosc". De tweede hoorde vroeger eveneens in Engeland thuis en heette Amazon" Dit Bcliip ineet 151/50 register ton. Zeilboot omgeslagen. Vier hoeren uit Alkmaar, die Zaterdag een zeiltochtje maakten op het Alkmaarder meer en zich daarby ondanks invallende duisternis en dreigend slecht weer to ver waagden, wer den door een rukwind overvallen, soodat de zeilboot omsloeg en zonk. Twee visschers boorden het hulpgeschreeuw en schoten in een roeiboot toe, maar door het duister en het slechte weer konden zij niets vinden, en daar zy ook niets meer hoorden, keerden zy ten slotte onvcrrichterzake terug. Den volgenden morgen zagen zy een mast boven water uitsteken. Zy roeiden er snel heen, zagen eenige beweging en naderbyko- mende 4 hoofden boven water uitsteken. De schipbreukelingen hadden den ganschen nacht op het gesonken scheepje gostaan met het hoofd even boven water, in doodsangst zich aan de touwen vastklemmend Zy werden nu gered. Twee van hen waron zoo verstijfd, dat geneeskundigo hulp moest worden inge roepen, maar kwamen onder goede verzorging spoedig weer by. Berooving. In een perceel aan de O. Z. Voorburgwal te Amsterdam, werd Vrydag een bezoeker uit Leeuwarden, een portefeuille met een aan zienlek bedrag aan geld een f 2000 ontstolen. In den loop van den avond, werd in een der café's aan het Rembrandtplein, een jong menBch, G. genaamd, een vriend van de vrouwen, waar do diefstal plaats had, ge arresteerd. Het jongemensch werd nog in het bezit ge vonden van ongeveer f 1300 en had voortB nog verschillende voorwerpen van luxe bij zich, die hy vermoedelijk van het gestolen geld had gekocht. De beide vrouwen, die verdacht worden den diefstal to hebben gepleegd, zijn voortvluchtig. Verdronken. Gistermiddag geraakte door het breken van den vaarboom in de Nieuwe Heerongracht te Amsterdam een schuitenvoerder te water. Twee personeirsprongen zonder zich te beden ken den drenkeling na met het noodlottig gevolg dat een dezer personen levenloos werd opgehaald, terwyl de beide anderen behonden op het droge werden gebracht. Ontploffing. Gisteravond omstreeks kwart voor acht heeft te Amsterdam een hevige ontploffing plaats gehad in rifo fabriek van de naaml. vennootschap Electro Zuurstoffabriek, gelegen in den Zeebnrgerpolder, tegenover de Oranje sluizen. De slag was zoo hevig, dat hy in den omtrek tot op verren afstand, ook aan den overkant van het IJ, werd gehoord. Doordat de dagploeg was vertrokken, waren er slechts 4 personen in het fabrieksgebouw aanwezig, te wetende 56-jarige baas machinist Zaagsveld, de 46-jarige stoker Van Noort, de 33-jarige machinist H. Wilffert en nog een vierde persoon. Eerstgenoemde, ge huwd en vader van volwassen kinderen, was onmiddellijk een lyk. Hij had hovigu ver wondingen aan het onderlyf. Van Noort, ge huwd en vader van 4 nog jeugdige kinderen, wonende Willemstraat 123, werd levensge vaarlijk gewond. Hy heeft oen dubbele schedelfraotuur. Wilffert werd opgenomen met een gebroken been. De vierde persoon kwam mot don schrik vry. Inbrekers gearresteerd. Aan den zetkastelein van het café .Van Ouds 't Iloogerhnis" aan den Binnenweg te Rotterdam, was bekend geworden, dat des nachts by hem zou worden ingebroken. Hy waarschuwde de oolitie, die twee rechercheurs verdekt opstelden in een gang aan de over- zyde. De k&stelein verborg zich gewapend onder de toonbank Omstreeks half 3 naderden werkelyk twee kerels en een vrouw die voor het café post vatten. De een ging op de schouders van den ander staan om door het tuimelraam naar binnen te gaan. Op dat oogenblik naderden twee rechercheurs van de zyde van den Singol. De vrouw gaf eeo toeken en sprong hy er weer af. Nu schoten ook de andere recher cheurs toe en werden alle drie gegrepen. Het waren E. v. d. K., die gewapend bleek met een geladen revolver met 6 patronen en K. den B., die in het bezit was van een bos valsche sleutels. Beidon waren bekenden der politie. Een liefdesdrama. Delaodbonwer J. L. Nijsingh te De Stapel, j gemeente De Wyk, was Zondagochtend onge- veer 5| uur nog in diepe rnst, toen hij eens- klaps een vreeseljjk gegil hoorde, dat uit het achterhuis tot hem doordrong. Zoo spoedig mogelyk jjlde hy derwaarts, en vond de dienstbode badende in bloed, by de pomp lig gen. Hy tilde haar op, maar na slechts eenige oogrnblikken waren de levensgeesten van de ongelukkige gevloden. De knecht, L. van der Belt, een jongmensch van 21 jaar, had een goed oogje op het meisje, en niettegenstaande zijn herhaalde liefdes- verklaringen wilde zij niets van hem weten. Daarover gebelgd en gedreven door jaloezie, omdat de 18-jarige Bchoone, Hendrikje Dek ker genaamd, sinds 14 dagen verkeering had met zijn broeder, zon hy op wraak. Toen zy, volgens gewoonte, dien ochtend aan 't melken waren, sprong hij eensklaps op, greep het meisje aan en sneed haar den hals af. De moordenaar had zich inmiddels uit de voeten gemaakt; de rijksveldwachter Klaver volgde zijn spoor, en vond hem aan de overzijde van het kanaal, dat hy doorwaad heeft, in 't gras liggen, waar hij werd gearresteerd. De „Pluviöse". Na do verschillende mislukte pogingen slaagden men er eindelijk Vrijdagnacht bij kalm weder en oen gunstig getij in, de .Pluviöse" te lichten en naar do binnenhaven to sleepen. Slechts weinigen waren er bij tegenwoor dig, toen hot wrak naar do plaats gebracht was, waar men het wilde hebben. Dat was Zaterdagmorgen omstreeks vijf uur het geval, doch nog kon mon toon niet met het bergen der lijken beginnen, daar eerst moest worden gewacht tot door de ingevallen eb het wrak bloot zou komen te liggen. Omstreeks zeven uur werd de eerste toren van het vaartuig zichtbaar on terwijl het water steeds meer viel, bleek alras, dat de geheele bovenbouw van de .Pluviöse" in zeer gehavenden toe stand verkeerde. Eindelyk kon het bergingswerk beginnen. Men trachtte zich toegang te verschaffen tut het inwendige van het wrak door de daarvoor bestemde openingen, maar alle drie bleken nog goed gesloten te zyn. Zaterdagmiddag werd slechts één lyk gebor gen, dat van een bootsman, Le Breton, die met de hand nog aan het roer gevonden werd en dus op zijn post door den dood moet zyn overvallen. Toen het eerste slachtoffer te voorschyn was gehaald, kwam de vloed weer opzetten, waarop de werkzaamheden tot Zaterdagnacht moesten worden gestaakt. Toen werd do tweede officier, Engel, ge vonden, die zich in den toren van den roer ganger bevond, in vollo uniform en gehand- achoend, met eene' hand uitgestrekt in de richting van den bout voor de sluitklep van den toren, alsof hy dezen had willen openen. Uit een geneesknndig onderzoek bleek, dat de officier den dood door verdrinking had gevonden, en daar zyn horloge op tien mi nuten voor tweeën stil was blyven staan en de aanvaring vyf minuten te voren heeft plaats gehad, schijnt te mogen worden aan genomen, dat hy de aanvaring niet meer dan vijf minuten overleefde. Weder moest door den opkomenden vloed bet werk worden gestaakt en kon dit niet voor Zondagmorgen negen uur worden hervat. Sedert zyn blijkens een ontvangen telegram nog vyf lyken geborgen, w.o. dat van den commandant Callot. Juist toen de onderzeeBche boot .Pluviöse" Zaterdagochtend om drie uur naar het droog dok van Calais werd gesleept, kwam de postboot .Pas de Calais", die haar overvaren heeft, de haven binnen en kruiste het wrak. Door den bliksem getroffen. Berlyn, 13 Juui. Toen gisteravond tydens een hevig onweer een groote menigte in Ploctzensee by een schutting bescherming zocht tegen den regen, werden zes personen door den bliksem gedood, dertien ernstig ge kwetst. Men hoopt de gekwetsten in bet leven te honden. Noodlottige brand. Montreal, 13 Jnni. De gebouwen van de .Daily Herald" zyn afgebrand. Een toren stortte door het dak, waardoor veertig geëmployeerden, grootendeels meisjes, werden gedood. Van 't platteland. De Kampioen verhaalt: Een toerist, die in een achterhoek reisde en den nacht had doorgebracht in een klein logement, dat niet veel door reizigers werd be zocht, deed de kastelein 's morgens de mede deeling dat zijn schoenen, die hy den vorigen avond voor zyn kamerdeur had gezet,daar nog onaangeroerd stonden. Natuurlyk," zei de herbergier, »u kunt bier in huis desnoods horloge en ketting buiten de deur leggen, geen mensch zal er aankomen, we hebben hier altjjd eerlyke menschen in dienst." DIT DE HBLDERSGHB SAMENLEVING door P. N. R. Wat Krissie verteld». (Een Zaterdagavondschets.) Kleintjes en tenger, doodmoe en bleek van slaperigheid, stapten ze met kittige pasjes, hand in hand, door het drukke, lawaaiende Spoorstraat-leven, heel gedwee naast elkan der, over .de gele steentjes, soms traag, treu zelig als een opmorkelyk keurige winkel-éta lage hnn kinderlijke nieuwsgierigheid prik kelde. .Zeg, Kris..." .Nou F" «Zie jij dat blauwe pepier daar achter die ruito F" Kregelig hikkend onder een kriebelende hoestbui, zag Kris in de aangeduide richting. .Zoo'n beroerde gniepige hoest, hé, daar kon je sekuur in stikkoJa, die dingo hango overalWeet je dat niet Kijk, daar hei-je weer n bui... Allemaal slijm, niks dan slymZiezoo, dat licht 'n beetje op Door de krimpende, akelig droge hoest, die zyn beonig bleek gezichtje purperde, bleven eenige menschen onwillekeurig staan. Een stokoud vrouwtje, met zware, krakende boodschappenmand onder den arm, zocht uit een zakje wat pepermuntjes, die ze goedhar- tig in z'n mond stopte. Hier stakkerd, dat zal je goed doen Heer in den hemel, wat zyn er toch oen ellendige schepseltjes in de wereld Wat 'n benauwd, volle borstHy piept en zaagt er heelemaal van Je mot tegen je moeder zegge, dat ze der wat kaarsvet op moet smere, en dat je levertraan moet ge- bruike Dan wor-je misschen nog 'r is 'u kerelGeeft dat niks Zoo As-je maar volhoudt, ventje Watte Hoeste ze allemaal by jullie thuis Da'e ook /n mirakelZeker een familie-kwaalErg ongelukkig, hoor Spuigt je broer wel d'r is rood F Maar jonge 1Hoe kau je het zoo eenvoudig zegge Weet je wol, dat zooiets gevaar lijk is F Ja, ja, daar kan 'k van meeprate, broerAls je dat eens wistLieve tyd Wat heb ik niet getobd met dut soort Mare, jullie moete hier niet zoolang blyven staan. Dat is niet goed. Toe, loop gauw '"oor. IIou je hand op. Daar. Da's heete bliksem. Zuig er maar d'r is op. Dan komt de lieele boel los Verdikkeme 1 Krissie, wat ga je to keer Als jo nou uiet doet wat die juffrouw &n- raadt, dan loopt 't nog eens raar met jou afHoe kom je toch an zoo'n hoest Door vochtigheid in de bedsteó Mot je niot geloove. Dat liege ze. Jelui zyn vaBt zoo gehoreWeet jo watje nou eigenlyk hebben moest Eelt busdokter. Die zyn niet duur en ze komme geregeld bij jo an huis. Dan krijg je vry medicyne en nog verster kende middele toe. «Dat is fijn,' smakte Kris, die opnieuw witjes moest spuwen, nadat hij met een schit tering van streelend genot had geluisterd naar zijn makker, tegen wie Ly opzag met een zeker respect al9 tegen iemand die alles wist. „Enne, as zoo'n dokter je niet langer wil naloope, weetje wutte ze dan voor je doen Dan brenge ze je naar de Kerkgracht, in 't Ziekenhuis. Da's nog veel beter. Daar kryg je 'n leventje as de prins. Al maar ruste op 'n echt bed en iedere dag lekker ote. Eieren, melk, biefstuk, pap, groenten, visch Nou, daar zou jy wel van opknap- pe. De zusters zegge maarjo mot net zoo veel maar naar binne werko als je wil. Kan je snappe, 't gaat van de gemeente en die is zoo ryk Kris schudde driftig zyn smal hoofdje, woelde voorzichtig met een modder-vuil knuistje in de natte piekhaartjes en rauwde vinnige vloekjes als-ic voelde dat er in z'n binnenste weer wat reutelde. Ik mot niks van de Kerkgracht hobbe Niet F" .Welnee. Van de tien gaan der wel acht naar 't kerkhof. Denk je dat ik daar zin in heb F Oei I Als ik het voor het zegge heb, dan ga ik liever naar een kolonie aan zee. Nog a1 wiedes. Daar mot jo woze om weer heelemaal beter te worden.. ,En we gaan iedwee Woensdag- en Zater dagmiddag naar Huisduinen „Niks waard, jó Hei jed'rnetnietgekeke naar die gekleurde biljette Alles voor de kindervacantie-kolonie", verzekerde Kris bluf fend, en, een oogenblik nadenkend om tyd to winnen, vervolgde-ie op bedillerigen toon .Ze motte eerst een hoop geld by mekaar zien te kryge. en dat komt natuurlyk los door de bezar, hè, die ze in de Volksbond houwe Nou, asso ze genoeg hebbe, dan gaan d'r een hecleboel kinderen op reis Er ontstond een spannende stilte, toen Kris de laatste zin geheimzinnig-langzaam had gesproken. -Mag jy dan ook mee F" ,Weet ik dat nou! Me moeder zal d'r is naar informeere. Misschien dat 'k dan Die lamme hoestBah Daar En je wordt er zoo moei van Toch mug je er liever 's avonds laBt van hebbe dan 's nachts Dan wor-je telkens wakker Vannacht is me vader nog driemaal d'r uit geweest voor ons tweeën Met 'n slok water en 'n balletje kan je 't bedare, zie je Waar was ik ook weer gebleve O ja. Me moedor zal d'r beBt doen. Maar 't gaat niet zoo gemakkelijk. Ken je vatte. Jong, er zyn elk jaar zooveel liefhebbers Dacht jy, dat jo alleen ging, al met je moeder of vader Niks van an As je gaat, dan ga je met 'n zooitje, onder toezicht van heeren en dames. Die brenge je zonder ongelukken waar je weze moet M'n neevic is er verleê jaar ook geweest Dio had zwakke longe en last van kliere. Is er heelemaal van opgekomme. Hy gaat in October naar de opleiding. En je snapt toch zeker, dat je dan niks mug mankeero Als die 'r is op z'n gemakkie gaat vertelle van de kolonie, waar-ie is geweest op koste van 'n mevrouw by wie zo zuster diende, nou jó", dan is het 'r heerlyk Je komt allo- inaql in een groot, prachtig gebouw by mekan- der. Dan eerst in 't bad. Borst en rug worden drijfnat gemaakt. Daar wor-je sterk van. As-je goed gewasschen bent, dan maggo ze aan tafel. Ieder krygt z'n portie. Zooveel, dat je 't haast niet opkan. Boterhammen, melk, eieren en vruchten Ja, jongetje, dan is 't ouwerwets smalle Na 't ete wor-je gewoge op 'n bas- cul Precies, op 't onsie afMet schoppe en emmers gaat de heele troep naar 't strand. Spitte en grave, mannetje, dat 't een lust is. En baden in zee, zooveel je maar wil. 's Mid dags kryg je lekker warm eten. Vleesch en vischgroenten en aardappelen, met veel vet ryst met krente en rozynekarnemelk met stroop Alles goeie spul. Wanneor jo buik vol is, moet je naar bed om te rusten. Dat noemt de directrice van de kolonie een kuur, waarvan je kan groeie, datte je ouwers je niet meer kenne as-je terug komt's Avonds weer brood, 'n vinger-dik gesmeerd van do boter en nog een bord pap toe. Dan onder de dokens En as-je hoort, hoe die dames eu heeren met je omgaan, alle dagen weer M'n pink er af, as-je niet binneu een paar weken Kom, hierin Kris z'n tongetje ratelde verder om hoek van een zystraat. Advertentiën. Op 15 Juni a.8. hopen wy den dag te herdenken dat onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, de Heer H. Rensmaag, zyn SOsten geboortedag heeft bereikt. Dat God hem nog lang inoge sparen is de wensch van zyn dierbare kinderen en klein kinderen. H. RENSMAAG. A. RENSMAAG- Kersenboom. H. RENSMAAG. M. BRUIN. H. RENSMAAG. N. RENSMAAG- v. Wolveren. C. RENSMAAG. J. RENSMAAG. D. KWAK. Helder, 14 Juni 1910 Ondertrouwd Adriaan de Ruijsscher, Sergt.-liofm. K. M en Catharina Maria Meijer. Huwelijksvoltrekking 30 Juni a.s. Eben Haëzer. Op 20 Juni a.s. hopen onze geliefde ouders Jan Bakker en Eitje Bakker hunne 25 jarigeEchtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen HESSEL. JAN. JANNETJE. ELIZABETH. JACOBUS. EVERT. JACOBA. MARRETJE. AAGJE. GOZEN. Binnenhaven No. 68. Den 17d«!n Juni a.s. hopen onze geliefde grootouders, Pieter Smit en Geertruida Koningstein, te IJmuiden, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons ge spaard mogen blyven, is de wensch van hunne liefhebbende kleinkinderen GEERTRUIDA SMIT, HERMIENE SMIT, S PIETER SMIT, f SIMON SMIT, GEERTRUIDA BOCK, Helder. Helder, 14 Juni 1910. Voorspoedig bevallen van een zoon, Mevrouw W. B. H. FOLKERSMA- Cardinaal Helder, 11 Juui 1910. Ondertrouwd Jens Jörgen Larsen en Johanna Adriana Groen. Helder, 9 Juni 1910. »2StttraiJVSCK Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader, de Heer Dirk Duinker, in den ouderdom van 81 jaar. G. DUINKER. G. HOES—Duinker. J. P. HOES en Kleinkinderen. Helder, 12 Juni 1910. Loodsgracht 72. Heden overleed plotseling, onze geliefde vader, behuwd- en groot vader, de Heer Jb. Hoogschagen, in den ouderdom van ruim 76 jaren. Uit aller naam G. BORST. A. BORST—Hoogschagen. Anna Paulowna, 12 Juni 1910. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de innige blijken van deelneming, gedurende de ziekte en by het overlijden van hun geliefde echtgenoote en moeder ondervonden. Uit aller naam: H. KOK, kinderen en familie. Wieringerwaard, 14 Juni 1910. Ondergeteekenden betuigen hun op rechten en hartelijken dank aan Dr. VAN DER LEE, en aan de Directrice en Zusters van het Gemeente-Ziekenhuis, voor de liefderijke verpleging by de ziekte en het overlijden van onze geliefde vrouw en moeder ondervonden J. HENNIK en Kinderen. De Vice-Admiraal, Directeur en Commandant der Marine te Willemsoord, brengt ter kennis van de alhier aan wezige Ridders der Militaire Willemsorde, dat op Maandag den 20en Juni a.s., ten 2 uur a.m. het onderscheidings- teeken van de M. W. O. 4de klasse door hem zal worden uitge reikt aan den Luitenant ter zee der 2de klasse F. C. BARON VAN AERSSEN BEYEREN VAN VOSHOL op 's Rijks werf alhier; noodigt hen uit deze plechtigheid by te wonen en zich daartoe ten l1/, uur van genoemden datum te vervoegen aan het Bureau van den Officier van Politie op 's Rijkswerf. „Held. Gem. Koop". De repetitie is op a.s. Don derdagavond ten 8 uur. HET BESTUUR. Halleluja9 91 Christelijke Zangv. voor Gemengd Koor. Donderdagavond geen repetitie. HET BESTUUR. Zang- en Rec.-Vereenlging Directeur: JOH. BRANDS. op ZATERDAG 18 JUNI 1910, in den geillamineerden Tain „CASINO", met medewerking van de Heeren F. L. K. NEIJTS, Piano on C. NEIJTS, Viool. Aanvang 81/, uur Het Bestuur. De praktijk wordt waargenomen door Doktor van der Lee, Zuidstraat. des avonds te 8 uur, zonder opgeld, contant, van alle Na 8 uur VRIJ ENTREE. De voorwerpen, bestemd voor de Ver loting, zullen op dien dag ter bezichtiging worden gesteld. De prijzen kunnen Vrijdag morgen nè 10 uur worden afgehaald De Regelings Commissie. Eerate veiling van Tuinbouwproduoten, op VRIJDAG 17 JUNI, des namiddags 3 uur, op het gewone terrein. HET BESTUUR NIEUÏ LEVEN te Heer-Hiigowiard. Het Bestuur van bovengenoemde Ver eeniging maakt bekend, dat Vrijdag 17 Juni I9IO, des namiddags drie uur,de eerste veiling wordtgehouden. Van af Maandag 20 Juni I9IO wordt lederen dag op bovengenoemd uur veiling gehouden. Names het Bestuur J. AKKERMAN, Marktbetaalmeestcr. H.H. ONDEROFFICIEREN DER MARINE Degene, die een verkeerde PET heeft medegenomen uit een der Café's, wordt beleefd verzocht deze te ruilen Keizer straat 63. Loopende van de Marine-Club langs de Hoofdgracht, Weststraat, door de Westpoort over de Vlotbrug uaar Hr. Ms. Evertseu'^is verloren een gouden Ring met Steen. De vinder die hem terugbezorgt Havenplein 14 A. zal goed beloond worden. Zondag verloren een roodkoralen hals kettinkje met gouden slootje. Tegen belooning terug te bezorgen Weezenstraat 19. WEGGEVLOGEN eene witte KAKATOE met gele kuif. Degene, die haar vangt en terug bezorgt, kan op eene belooning rekenen. AdresPaleisstraat 3. POSTDUIF gevangen door Schipper D. KRAMER, op 2 uur buiten vuurschip Haaks, kleur raarieblauw, gemerkt 05 C. 230.60 520 Terug te bekomen tegen betaling ad- vertentiekosten, Achterbassingracht 65 a. f 2.50 belooning aan diegene, die Jongelui aan een wo ning helpt, de huurprijs van f 1.75 niet te boven gaande. Brieven onder motto „Woning", aan het bureau van dit blad. Het Stoomschip van Teiels Eigen Stoomboot-Onderneming, is teg-en nader overeen te komen conditiën voor een of meerdere dag-en disponibel. N.B. Zeer geschikte gelegenheid voor een groot gezelschap om de zeilwedstrijden op het Marsdiep, op 2 JULI a.e., mede te maken. Aanvrage aan den Directeur van T.E.S.0. te Oudeschild op Texel. Voor het repareeren van Veai- werk, leveren van alle voor komende Houtsoorten enz., uitvoeren van Timmer- en Metselwerk, vindt men een goed adres by F. B0 MH0FF, Middenstr. 21. Hengelpietermannen. Het eenigst adres. By NEELTJE KRAAN, zyn heden avond en verder dagelijks heerlijke gerookte Pietermannen verkrijgbaar. van het Departement Helder der Maatschappij tot Nut van't Algemeen. Voor het geheele Seizoen Abonnementskaarten A 14.— verkrijgbaar, byJ. C. DUINKER, Spoor straat; P. SPRUIT, KanaalwegD. VAN ZOONEN, Hoogstraat 96 en aan de in lichting. (Reductie voor meer personen uit een gezin). Kinderkaarten voorWoensdag en Zaterdagmiddag van 3—5 uur k 10 ot., by de Wed. VAN WILLIGEN, Sigarenmagazijn, Binnenhaven. (De temp. van het badwater wordt dagelijks aangegeven by de H.H.: SPRUIT en DUINKER en komt voor onder weer berichten in 't Dagblad voor Helder) Dk Commissie,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2