„METER1I2IJ MS BOEL". ff. LASTDRAGER Jr. Timmerman, DE BESTE ZOMERDRANK. Bazar Vacantiekolonies. OPENBARE VERKOOPING is C. L. J. VAN DER VEEN, J. VAN DER VEEN, Marine en Leger. Blijkens by het Dep. van Marine ontvangen be richt is Hr. Ms. pantserdekschip >Priesland", onder bevel van den kapt. t. z. E. de Haan, 19 Juni te Trondjhem aangekomen. Bij Min. Besch. gelast de navolgende plaatsingen 24 Juni a. b. wachtschip te Willemsoordluit. t. z. 2de kl. J. C. P. Eeftinck Schattenkerk 2 Jul. a. b. „Heemskerck", J. A. Brouwer 2 Juli a. b. wachtschip te Amsterdam, A. C. v. d. Dussen 2 Juli a. b. „Piet Hein": luit. t. z. 2de kl. bij de Koni Marine-reserve J. N. Egmond 1 Juli a.b. „Evertsen". Bij Min. Besch. Gelast de navolgende plaatsingen enz.: met 16 Juli de adelb. Ie kl. A. C. C. Saiines aan boord Hr. Ms. «Evertsen", J. W. Cohen Stuart, dienende aan boord Hr. Ms. Heemskerck", en C. Winkler, dienende aan boord Hr. Ms. »Evertsen", op non activiteit gesteld, en met 23 Juli de adelborst le kl. C. H. Zijlstra en J. J. Zomer, beiden dienende aan boord Hr. Ms. «Reinier Claeszen" op non activiteit gesteld. Overplaatsing. Op 20 Juni: Van: Op: Stoker-maj. E. Maarse, Evertsen V. Speijk Sergt,-stoker N. Straatsma, V. Speijk Evertsen Op 1 JuliVan: Op: Sergt-konsL J. B. Klop, Heemsk. Bellona id. P. J. v. d. Hoek, Bellona Heemsk. Op 2 Juli: Van: Op: Sergt. d. marin. J. Qroenewoud, Priesl. Afd. A'd. Op 4 Juli VanOp: Sergt-stoker J. G. Bogaerte, V. Speijk Friesl. Stoom vaartberich ten. Stoom va art-Maatsohappij-Nederland. K. Wilhelm, (thuisreis) vertr. 18 dezer v. Singapore Vondel (thuisreis) vertr. 18 dezer v. Perim. Sumatra arriv. 17 dezer v. Java te Hamburg. Billiton (uitreis) vertr. 18 dezer v. Suez. Flores arriv. 17 dezer v. A'darn te Batavia. Java arriv. 20 dezer v. A'dam te Kopenhagen. K. W. III (uitreis) is 19 dezer Perim gepass. Ambon (uitreis) is 20 dezer Quessant gepass. (Irotius arriv. 19 dezer v. A'durn te Batavia. K. W. I (thuisreis) vertr. 20 dezer v. Lissabon. Oranje (uitreis) vertr. 20 dezer v. Algiers. Rgttkrdammhe Llotd. Tninbora (uitreis) pass. 18 dezer Kaap del Armi. Malang (uitreis) pass. 17. dezer Quessant. Medan (uitreis) vertr. 17 dezer v. Suez. Kawi (uitreis) arriv. 19 dezer te Southampton. Solo (thuisreis) vertr. 19 dezer v. Vige gesleept door de sleepboot «Noordzee". Tabauan (thuisreis) vertr. 19 dezer van Marseille. Ternate (thuisreis) vertr. 18 dezer v. Port-Said. Koninklijke Hollandschk Llotd. Hollandia arriv. 17 ïlezer v. A'dam te B.-Ayres. Rynland (uitreis) vertr. 17 dezer v. Lissabon. Delfland arriv. 20 dezer v. B.-Ayres te A'dam. Kernland vertr. 18 dezer v. B.-Ayres n. A'dam. Arnstelland (thuisreis) passeerde 19 dezer Pernando Noronka. Kon. West-Indische Maildienst. Pr.Fr.Hend. vertr. 17 dezer v.New-Yorkn.W.-Indië. Pr. W. I (uitreis) vertr. 17 dezer v. Madera Pr. d. Nedorl. (thuisreis) arriv. 19 dezer te Havre. Visscherijberichten. Nieüwediep, 17 Juni. Door trekkers aangebracht 65 tal haring f 1,85 a f 2,10 per tal, 20 tal geep f 2,15 per tal. 40 korders met 5 tot 10 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 30 middelmatige tong 35 a 45 cent per stuk, 10 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, 2 stuks tarbot f 4 a f 5 per stuk 1 tot 4 mand kleine schol f 1 u f 3 per mand, 1 tot 6 mand schar f 1,25 a f 1,50 per mand. 18 Juni. 75 korders met 5 tot 10 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 80 middelmatige tong 35 a 40 cent per stuk, 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk, 10 stuks tarbot f 3,50 a f 6,50 per stuk, 1 tot 4 mand kleine schol f 1 a f 3,50 per mand, 1 tot 6 mand schar f 1,50 a f2 p. mand. Van Texelaars 130 stuks rog 55 cent per stuk. Van trekkers 85 tal haring f 1,50 a f 1,85 per lal, 10 tal geep f 2,10 per tal, 500 stuks pieter man f 1,50 per 100 stuks. 20 Juni. 3 korders te zamen met 20 stuks groote tong 75 cent per stuk, 60 middelmatige tong 40 cent pir stuk, 30 kleine tong 15 cent per stuk, 6 mand kleine schol f 1 a f 3 per mand, 2 mand schar f 1,25 per mand. Burgelijke Stand v. Helder Van 17 tot 20 Juni. BEVALLENM. P. Bartels geb. Dorper, z. E. (J. van Berkum geb. Hoogendyk, z. W. van Micrlo geb. Schouten, d. N. Prins geb. Schol, d. E. Pic- binga geb. Darphorn, z. M. Krul geb. Keyzer, z T. Mulder geb. Marchand, z. K. Kries geb Kra mer, z. OVERLEDENP. Stuivenberg, 24 j. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Üost-Indiö: Datum der Venend.ng.weg 24 Juni|7.— 's av. 1 en 15 Juli 7.— 's av. 5 en 19 7.— 's av. 28 Juni 3.30'snam |i. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. HolL mail via Genua p. Holl. mail viaMarseille p.Franschem.viaMarseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton on Borneo: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl.mail viaMarseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransehe m. viaMarseille p. Duitsche m. via Napels 5 en 19 Juli 28 Juni 1 en 15 Juli '29 Juni 7.— 's av. 3.30's nam Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisil elke» Vrydag 8.30'smoi p. Holl. mail via Genua 5 en 19 Juli 7.'s av p. Holl. mail via Marseillej 28 Juni 3.30's nair (alleen op verl. der aft.) p.Fransehe m.viaMarseille| 1 en 15 Juli 7.— 's av. p. Duitsche m. via Napels| 29 luiii>12'siuidd. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam p. mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown p. mail via New-York. p. mail ia St. Naxaire 7 en 21 Juli i7.'s av. 4 en 18 eiken Vrydag 24 Juni 7 Juli 7.— 's av, 3.30's nam 3.30's nam 7.— 's av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.80 's namiddags. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 21 Juni. Hr. Ms. «Dolfyn" is 19 dozer te Lerwick aangekomen en sou heden weder vertrekken. Marine-Sportwedstrijden. De reeks wedstrijden, die dezer dagen van wege de Marine alhier wordt gehouden, is heden geopend mot den Zwemwedstrijd iu het Groot-Noordhollandsch kanaal. De uitslag, die by het ter perse gaan van ons blad nog niet volledig bekend was, nemen wy in het volgend nummer op. Door het Bestuur van Helders Belang is aan de Commissie voor don Marine-Schiet wedstrijd als eztra-prys aangeboden een Zilveren medaille, uit te loven aan den besten scherpschutter uit do stelling Helder. Deze schenking is door de commissie in dank aanvaard. Eene militaire plechtigheid. Maandagmiddag werd op 's Rjjks Marine werf te Willemsoord op byzonder plechtige wyse aan den luitenant ter zee F. C. baron van Aerssen Beyeren van Voshol uitgereikt de Militaire Willemsorde 4e klasse. Op het terrein van die werf stonden, be halve een groot aantal officieren met hunDe dames, machinisten en onderofficieren, in paradevorm opgesteld de bemanningen der de haven liggende schepon, onder com mando van den kapitein-luit. t. z. W. H. von Leschen. Nadat deze troepen door den vice-admiraal van den Bosch waren geïnspecteerd, werd een carré gevormd. De vice-admiraal nam toen het woord en herdacht het feit, waar voor de luitenant t. z. van Aersseu werd geridderd. In 1905, na beëindiging der Boni expeditie duurde het verzet in het gouver nement van Celebes voort en verschillende vorsten in dat gebiod bleven zich verzetten tegen het Bluiten van tractaten met ons gou vernement, dat voornemens was op Celebes een meer geregeld bestuur te vestigen, ook tor beveiliging van de bevolking tegen den willekeur en de kuevelary dier vorsten. Daartoe was noodig eene militaire actie, waarvan de leiding werd opgedragen aan den luitenant-kolonel Michielaen. Daarbij werd ingedeeld een sectie snelvuurgeschut der Marine onder bevel vao den luitenant t. z. 2e klasse F. C. baron van Aerssen Beijeren van Voshol, welke bij de verschil lende excursieën uitnemende diensten heeft verricht. De luitenant t. z. van Aerssen heeit herhaaldelijk, vóór de aanvallen op vijan delijke versterkingen zich byzonder onder scheiden door zich bij voorafgaande verken ningen zoo volledig mogelijk op de hoogte te stellen van de iurichting en ligging der vyandelyke werken, teneinde juiste raadge vingen te kunnen verschaften omtrent het meest oordeelkundig gebruik, dat tijdens den aanval van dat snelvuurgeschnt was te maken, van welke raadgevingen by het ontwerpen van het govechtsplan door den staf oen dankbaar gebruik werd gemaakt. By de vormeestering dor rotsstelling Kantoe op 28 Maart 1906 werd het artillerie-vuur door hem op uitstekende wyze geleid en daardoor veel bijgedragen tot het verkregen succes. By de inneming der rotsvesting Bonto Batoe op 16 Mei 1906 werd onder vyandelyk vuur het artillerie-vuur mot groote kalmte geleid. Nadat dit, iu verband met don ge ringen alstand waarop de aanvalstroepen nog van de versterking waren verwijderd, was gestaakt, werd dit door van Aerssen geheel op eigen verantwoordelijkheid weder geopend, toen de aanval der maréchaussees tydelyk tot staan was gebracht, op een afstand van slechts 10 meter onder de borstwering dor versterking. Daardoor kregen de maré chaussees gelegenheid den aanval te volein digen door een in de borstwering geschoten bres in de versterking binnen te dringen. Voor deze daden heeft het H. M. de Konin gin behaagd den luitenant t. z. vuu Aerssen to begiftigen met het ridderkruis 4e klasse der Militaire Willemsorde. Na het uitspreken dezer rede werd ban geopend en, onder het spelen van het oudo Wilhelmus, door den Vice-admiraal de Willemsorde op de borst van den geridderde gespeld, zeker het mooiste moment by deze plechtigheid. De riddereed werd ulsnu door den luitenant t. z. van Aerssen afgelegd en hem door de aanwezige ridders vervolgens de accolade den ridderslag gegeven. Vice-admiraal I. van den Bosch wenschte hem daarna geluk met deze onderscheiding en uit naam van de gehcele Marine huldigde hjj hem als een man, die getoond heeit te zyn een officier, waarop Koningin en Vaderland trotsch kunnen zijn, een man, waarop gerekend kan worden, wanneer een beroep wordt gedaan op zyne toewijding aan den dienst, zelfs al is dat ten koste van lijfsgevaar. »Gy allen' zoo ging hy voort, moogt in deze eerbelooning zien hoe H. M. onze geëerbiedigde Koningin zich steeds op de hoogte houdt van hetgeen voorvalt met het personeel van onze vloot, hoe H. M. weet te beloonen daden van moed, beleid, trouw ou groote dapperheid. Dit zy eene aansporing te meer om steeds onze beste krachten te wjjden aan Haren dienst, door toowyding en nauwgezette plichts betrachting om met allo krachten die in ons zyn, Koningin en Vaderland te dienen. Laten wy deze onze voornemens bezegelen door eon hartelyk //Leve de Koningin". Met een driewerf Hoezee, door alle aanwezigen aangeheven, werd deze rede be sloten. Toen défileerden de troepen, onder het spelen van den opwekkenden défileermarsch, voor den geridderde en was daarmede de plechtigheid geëindigd, welke op allen een treftenden indruk had gemaakt. Het kan niet anders, of een dergelyke militaire plechtighoid maakt op den gerid derde zoowel als op den toeschouwer altijd diepon indruk. Wy zouden daarom gaarne wenschen, dat een middel kon worden gevon den, om een grooter aantal belangstellenden toe te laten. Het terrein op de werf biedt de noodige ruimte, en de handhaving van de goede orde zou naar onze mecning niet onoverkomelijk zyn. Concert in het Badhuis. Door f/Heldor's Harmonie Kapel" zal mor genavond een ooncert worden gegeven in het badhuis van 8 tot 10 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Wilhclmina Marsch W. Garten. 2. Avondfeest Ouverture 1. Tack. 3. La jolie Espagnola, Bolero v. Metra. 4. Valse Nationale Ch. de Carmout. 5. Fantaisiestuk L. A. Schouten. 6. Hulde aan 't Volk, Marscli Faijat. 7. Vendanz ct Morsson, Ouverture A. Torrelle. 8. Couplet Quadrille B. Fiele. 'J. Resida Mazurka J. Pitshofl. 10. Volks potpouri C. Franke. 11. Finale. Naar wy vernemen zal door de Zang en Reciteervereeniging van Herv. Protestanten .Harmonie", directeur Joh. Brands, in studie genomen worden het zangspel in drie bedrijven .Nelly", muziek van Carel Bouman, tekst van H. v. Zanten, waarvan de opvoering zal plaats hebben omtrent October November. Gisterenavond werd een 81-jarige vrouw in het plantsoen aangereden door een fiets, waardoor zy kwam te vallen. In bewuste loozen toestand werd zy opgenomen eu later naar haar woning vervoerd. Tot heden heeft zy gelukkig geen nadeelige gevolgen daarvan ondervondon. Het 13de internationaal congres tegen het Alcoholisme wordt in 1911 in ons land gehouden en wel te 's-Gravenhage. In hot Algemeen Comité heeft o. a. zitting de heer Ch. L. van de Bilt, alhier. Liefdadigheid naar Vermogen. Gistoravond hield de Vereeniging /Lief dadigheid naar Vermogen in een der boven zalen van café (,Central", onder voorzitter schap van den heer J. Dunselman, een al- gomeene vergadering. Nadat de vergadering was geopend en de notulen waren gelezen en goedgekeurd, bracht de waarnemende secretaris, do heer K. de Vries, verslag over den toestand en de werkzaamheden der vereeniging over 1909. Aan dit verslag is J liet volgende ontleend De vereeniging heoft een belangrijk jaar achter den rug. Dit jaar toch ondergingen de Statuten en het Huis houdelijk Reglement wijziging. Daardoor was het noodig de rekening te splitsen in twee doelen, die van 't Oudeliedenhuis en die van de bedeeling. Ook werd verandering gebracht in het toezicht op de verpleging der oude- lieden door het instellen van een commissie van dames-regentessen, en in de bedeeling door het weder in het leven roepen van de commissie van onderzoek. Die commissie brengt een groot voordeel aan, omdat zy door huisbezoek den juisten toestand aan 't licht brengt. Daardoor kan meer de stille armoede gelenigd worden en kunnen zij gesteund wor den, die het niet over zich kunnen verkrygen zelf te vragen. Den 20eu Dec. 1909 gaf mevrouw A. Baronesse Van Asbeck met medewerking van het Stafmuziokkorps der Marine in .Casino" een weldadigheidsconcert, ten bate der ver eeniging, waarvoor men hoogst erkentelijk is. Omtrent het Oudeliedenhuis ver meldt het verslag het volgende Op 1 Jan. '09 werden in het Oudeliedenhuis verpleegd 6 mannen en 6 vrouwen. In den loop van het jaar stierven 2 vrouwen en 1 man, ter wijl 1 man de inrichting verliet Er werden opgenomen 5" mannen en 5 vrouwen, zoodat op 31 Dec. '09 werden verpleegd 9 mannen en 9 vrouwen. Vau de 22 personen, die dit jaar verpleegd werden, waren 11 protestant, 1 lnthersch, 1 gereformeerd, 8 roomsch kat holiek en 1 oud-roomsch, waaruit het neu trale karakter van de vereeniging blijkt. De gezondheidstoestand van de oude lieden was gunstig. Van den beer Slikker, paardenslager alhier, ontving het bestuur ook dit jaar weder bons, waardoor de oudjes één- of tweemaal per weck worst by den maaltijd kregen. De vader en moeder hebben hun moeilijke taak met yver en toowyding vervuld. Het bestuur heoft een abonnement geno men voor een huishoudtelefoon, dat onder meer voor het inroepen van geneeskundige hulp by spoedeischcnde gevallen voor het huis van groot bolang is. Dagelyks wordt koBteloos een lokaal ter beschikking gesteld aan de (Heldersche Wijk verpleging", waar de zuster jeugdige patiën ten behandelt. Omtrent de bedeeling meldt het verslag o. m.Dit jaar werden verstrekt 543 bons voor levensmiddelen a f 1.1545 bons voor levensmiddelen a f 0.50. Verder werd in onderscheidene gevallen bons afgegeven voor versterkende middelen, kleedingstnkken en brandstoffen. Nog genoten steeds 10 perso nen een vaste bedoeling van f 0.50 per week. Bovendien werden dit jaar rentelooze voor schotten verleend van f25, f20 en f25. Het overige deel van het verslag bevat eenige waardeerende woorden, gowyd de nagedachtenis vau het overleden oud- stuurslid, den heer M. H. van Hengelaar, en vermeldt verder do namen der bestuurs leden, die van de commissie van dames- regentessen en die van de commissie voor huisbezoek. Het verslag werd na voorlezing goedge keurd. Alsnu bracht de penningmeester, den heer F. Mulder, yórslag uit over de finan ciën. De ontvangsten van het Oudenlieden- huis bedroegen Aan restitutie v. 't Burg. Arabest, f844.25 R.-K ,138.50 u particulieren 258.47' begrafenisfondsen 328.09' interest kapitalen 932,29 gedeeltelijke contributie 179.79' f 2872,46 Totaal f2681.40' De uitgaven waren: Aan verpleegkosten oude lieden f 1741,50 onderhoud 197,50 inventaris t 62,80 gebouw 43,62' begrafenisfondsen en begr. kosten230,98 assurantie, belasting enz. 196,09 salaris Vader en Moeder 150, water, vunr en licht 59,40 Totaal f 2681,40' De rekening van de bedoeling luidt als volgt Ontvangsten Opbrengst weekbussen t 1168,34 Gedeeltelijke contributie 1050,95 Terug ontvangen voorschotten 61,50 Buitengewone ontvangsten 591,67 Totaal Uitgaven Nadeelig saldo over 1908 f 161,18 Bedeeling in geld295,85 Bons voor levensmiddelen1315,50 versterk, middelen 200,49' brandstoften. 13,10 Rentelooze voorschotten 70. Salaris loopers met de bussen 424. Provisie voor 't verspreiden cir- cnlaires12,22 Drukwerk, advert. en incasseeren contrib122,51 Diversen10,90 Totaal f 2625,75' De rekening sluit alzoo met een batig saldo van f246,70'. De heer J. Kluin, die met den heer M. D. van Dyk de rekening had nagezien, ver klaarde, dat alles in volmaakte orde was bevonden en stelde voor den penningmeester onder dankzegging voor zyn vele en belang- looze werkzaamheden te dechargeeren. Aldus werd besloten Daarna werd overgegaan tot het benoemen eener commissie belast mot het nazien der rekening van 1910. Hiertoe werden benoemd de heeren J. Kluin, M. D. van Dijk en 11. Koukens. Nadat nog eenige zaken vau ondergeschikt belang waren besproken, werd de vergade ring op de gebruikelijke wyze gesloten. Verbetering officierstraktementen. De ,Avpst." verzekert, dat op de oorlogs- begTooting voor hot jaar 1911 een post vau byna 7 ton gebracht is voor verbetering der officierstraktementenvoor alle wapens wordt de bezoldiging gelyk gemaakt met die voor de officieren der genie. Diefstal bij '8 Rijks Marinewerf. Herhaaldelijk kwamen in de laatste maan den op 's Ryks Marinewerf te Amsterdam diefstallen voor van koper, ijzer en andere zaken. Thans is men door een toeval er achter gekomen, wie de dader van deze diefstallen is. Donderdagnamiddag verkocht de vrouw van een rijkswerkman een partijtje koper aan een opkooper in de buurt, doch een oogenblik later werd het verkochte in beslag genomen. De verkoopster, door den opkooper aangewe zen, vertelde aan de politie, dat haar mar dikwyls 's avonds oen partijtje koper mede bracht, wat haast onbegrijpelijk is, daar men, zoo men de poort der werf doorgaat, altjjd blootstaat aan onderzoeking van de zjjde van den portier. De man werd dadelyk daarna van zijn werk gehaald en eveneens verhoord. Hij bekende het misdrjjf volmondig en wees nog als zyn medeplichtigen een kameraad en oen zeventienjarig jongmensch aan. Verder ver telde hy aan de politie, dat hy ongeveer 50 KG. koper had verduisterd en dat nog 120 KG. in een dor magazijnen lag te wachten weggehaald te worden. By onderzoek bleek, dat zyn verklaring waar was, waarna het drie tal op staanden voet geschorst werd. By huis zoeking vond men by den man nog een party koper. De drie mannen zyn tor beschikking van de justitie gesteld De hoofddader is een totnogtoe te goeder naam bekend staand werkman, die ongeveer 10 jaar geleden van Hellcvoetslnis naar Am sterdam werd overgeplaatst. Ook de zeven tienjarige jongen stond by zyn superieuren zeer goed aangeschreven. Deze begrijpen niet, hoe de jongeling, die dezer dagen examen moest doen voor machinist, voor een dergelijk ernstig vergrijp is te vinden geweest. Men hoopt met dit drietal de daders der veelvuldig on de marinewerf voorkomende diefstallen te hebben gevat. (N. v. N.j IJmuiden, 20 Juni. Een brand, zooals .hier gelukkig weinig voorkomt, brak in den afgeloopen nacht uit in het perceel Visseringstraat 12, waarin gevestigd was een sigarenwinkel van den heer Donk. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting in de electrische geleiding. In een minimum van tyd stond alles in lichte laaie, zoodat de bewoners van het brandende perceel even als die van het belendende perceel, dat even eens een prooi der vlammen werd, zich met veel moeite konden redden met achterlating van alle bezitting. Met de hnizenbrokken, die overbleven na den brand in het manufacturen en bedden- magazijn van den heer Keesje, dat in Januari afbrandde, vormen de overgebleven muren een prachtige ruïne. De bewoners waren allen tegen brand ver zekerd, maar van één was de polis nog niet overgeschreven op het thans bewoonde (en eerst oclangB betrokken) perceel. De eigenaars van de verbrande huizen, de erven van wijlen den heer Jaeob van der Plas, waren eveneens verzekerd. Auto-ongeval. Men meldt uit De Steeg: Gistermiddag omstreeks half drie reed aan het Rhedensche Veer ,de automobiel No 231, toebehoorenae aan den heer B. M. H. Entho ven uit Nymegen, te water. Schijnbaar kon de bestuurder niet meer stoppen, zoodat de auto ter zyde van de pont terecht kwam. De heer Van Enthoven, die de anto zelf bestuurde, en de unto zelf verdwenen onmiddellijk in de diepte. De chaufteur^die de veerlyn naar be neden hield, kwam metden schrik vrjj. Naar de auto en het lyk van den heer Van Enthoven wordt gedregd. De „Pluviöse". Galais, 19 Juni. Thans zyn 19 lykon der nPluvióse" naar boven gebracht. Met het ophalen dor anderen zal morgen worden voort gegaan. Spoorwegongeluk. Versailles, 18 Juni. Tweo sneltreinen zijn bij het station Villepreux Vezeley tegen elkaar geloopen. Er zyn waggons in brand gevlogen. Men vreeBt dat er vele dooden en gewonden zijn. Een nader bericht meldt: Tot nu toe zijn er 9 dooden en 20 gewonden. De brand, in de beide treinen ontstaan, be- moeielykt het reddingswerk. Parys, 20 Jnni. Negentien dooden, waarvan er elf herkend zijn en talrijke gewonden. Dat is volgens de morgenberichlon de schrikkelijke balans van het spoorwegongeluk van Ville preux. Van het eerste oogenblik af heeft men alle schuld gegeven aan den machinist Lednc van den sneltrein naar Granville. Uit inlich tingen van verschillende morgenbladen moet men echter opmaken, dat, zoo Leduc al direct do schuld blyft, de slechte toestand van beide locomotieven, het onvoldoend signalensysteem en de onvoldoende waarschuwing door den stationschef van Villepreux evenzeer oorzaak zyn van de schrikkelijke ramp. Advertentiën. Den 24sten Juni a.a., hopen onze geliefde oudera Cornelis Paans en Wilhelmina Gerritsen, hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zy nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 21 Juni 1910. Sluisdykstraat 78. Den 2den Juli hopen onze geliefde ouders, Hermanus Putting en Grietje Goos, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun liefhebbende kinderen. Helder, 21 Juni 1910. Achter-Brouwerstraat nr. 2a. De Heer en Mevrouw VAN MIERLO Schouten hebben de eer U kennis te geven van de geboorte van hun Dochter Carolina Catharina Dorothea. Helder, 18 Juni 1910. Geboren: Pieter Corne'us, zoon van P. C. KRUL en M. KRUL Keijzer. Helder, 18 Juni 1910. Getrouwd Henricus Wormhoudt en Agatha Alida de Ruijter, die hun hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, zoo wel vau binnen als buiten deze plaats, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 15 Juni 1910. Spoorstraat 28. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hunnen harteiijken dank voor de vele blyken van belangstelling den 7en Juni ondervonden. Familie J. N. HOOGENBOSCH. Ondergeteekende betuigt hiermede zyn harteiijken dank voor de vele blyken van belangstelling dezer dagen ontvangen, EGBERT J. BOK. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven, dat na een lang, doch zeer geduldig lyden, in den jeugdigen leeftyd van 24 jaar is overleden, onze geliefde zoon en broeder Pieter Stuivenberg. Helder, 19 Juni 1910. Zyn bedroefde Ouders, Zusters en Zwagers, D. STUIVENBERG. G. STUIVENBERG-Verboom Voor de vele bewyzen van deelneming, ons betoond by het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, den heer Jan Dekker, betuigen wy onzen harteiijken dank. Wed. J. DEKKER—Kuiper en Familie. Helder, 20 Juni 1910. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen bunnen oprechten en harteiijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. KRUIJNE en Mej. KISKES voor de onvermoeide hulp aan hen bewezen. P. C. KRUL. M. KRUL—Keijzer. Yollsbofid. Hedenavond repetitie Gemengd Koor. MELKSLIJTERS VEREENIGING L.DENVEEGADERING op WOENSDAG 22 Juni, 's avonds 8 uur, in „Tivoli". Dringende opkomst is gewenscht. HET BESTUUR. Dr. E. R. WITTIG, Nomoeopatieoh Geneesheer, HERVAT 22 JUNI zijn spreekuur 12 ten huize van Mej. HUISKEN, Koningdwarastraat 27. VERLOREN Zondagmiddag een gouden BROCHE. Deeerlyke vinder die dezelve terugbezorgt, zal be loond worden. Adres: Achtergracht Westzijde 66. Staatsloterij. De Collecteurs der Staatsloterij te Hel der, R. J. VAN AMERONGEN en C. J. E. M. BOELEN, berichten, dat de trekking van de le klasse der 394e Loterij zal plaats hebben 25 JULI a.a. De verkoop van LOTEN ten hunnen Kantoren, zal aanvangen op Maandag 18 Juli. Café „Prinses Juliana' aan de Kooi. Ondergeteekende maakt hiermede be kend, dat hy, zyn ZAAK heeft v« plaatst in 't perceel, vroeger bewoond door den Heer G. LAAGLAND WINDER, aan de Kooi. Hopende door een billijke en nette bediening veler gunst waardig te worden. Beleefd aan bevelend, G. SCHUT Cz. beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Timmer- en Metselwerken. Adres: ROZENSTRAAT No. 71. Werkplaats: le Vroonstraat 39. Het eenigst Adres. HENGELPIETERMANNEN. By NEELTJE KRAAN, zijn heden avond en verder dagelyks heerlijke gerookte Pietermannen verkrijgbaar. Thee onovertroffen van kwaliteit en zeer water houdend, 70,80,90 en 100 cent per pond. Pakjts van '/i21/» ona. In het onde Victualiehnis. B, HAALSTBBD, Dijkstraat 22, Helder Wederverkoopers provisie. Ambachtsschool te Helder. Aan H.H. winkeliers in ijzerwaren en smeden wordt bij inschrijving te koop aangeboden een party ijzerwaren als grendels, duimen, krammen, klinkstellen, plaatwerk enz. vervaardigd door de leer lingen der school. Deze worden in het schoolgebouw ter bezichtiging gesteld op Woensdag 22 Juni a.v., des voormiddags van 9—12 uur, waar tevens de voorwaarden van inschrijving ter lezing liggen. Inschry vingsbiljetten op zegel worden ingewacht voor of op Vrijdag 24 Juni d.a.v. des voormiddags 12 uur in het gebouw der school. Gelegenheid tot het afhalen der prij zen van de verloting uiterlijk tot 15 Juli a.a., des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens van 9 10 uur, by Mevrouw KRUIJNE, Stationsweg 7. Graig-ewai. zal op ZATEBDAG 25 JUNI '10, '8 avonds 7 uur, in de Herberg v. d. Heer KUIT, te Koegras, publiek verkoopen i Het Grasgewas lan H.A Hooiland, (bestemd voor proeftuin), nabij het Juliana- dorp te Koegras gem. Helder in 4 perc. en in massa. «e ANNA PAULOWNA, OP VRIJDAG 24 JUNI as., voormiddags 10 uur, van eene partij Hout en andere goederen, op het erf der gesloopte boerdery „Zeldenrust" aan den KLEIWEG te Anna Paulowua, als Vloer- en zolderdeelen, balken, schot hout, deuren, ramen, kozijnen, een party gebikte steenen, pannen, tegels, en brand hout, een party tje nieuwe steenen, een dubbel vierkant, 2 boeten waarvan 1 met box, beiden ter amotie, een party tje takkebossen, een kippenhok, en al het geen meer zal worden aangeboden. Alles daags vóór en op den verkoop- dag te bezichtigen. Deurw. H. KWANT. te SCHAGEN, zal op DONDERDAG 30 JUNI '10. 'smiddags 12 uur. in bet Noordhollandsch Koffiehuis aldaar, publiek verkoopen i 1. Een dubbel Pakhuis met Woning en Erf te Schagen, groot 4.80 Aren, gelegen aan bel, vaarwater en in de onmiddellijke nabijheid van spoor en tram, en voor alle doeleinden geschikt. 2. Een Winkelhuis met Erf aan de LOET aldaar, groot 1.35 Aren. Aanvaarding by de betaling der koop penningen op 11 Augustus 1910. Anna Paulowna. Notaris «e Alkmaar, is voornemens op Woensdagen 29 Juni 1910 bij opbod on 6 Juli 1910 bij afslag, telkens des middags 12 uur, in het caié „de Vlas- en Koren beurs" te ANNA PAULOWNA, in het openbaar te verkoopen De zeer gunstig, aan den Zwinweg in de gemeente Anna Paulowna staande en liggende BOUWHOEVE, ge naamd „Geerestein", be staande uit goed onderhou den huizen, schuren, erven en diverse perceelen uitmun tend bouw- en weiland, ter gezamenlijke grootte van 26 H.A. 95 A. 70 o.A. De verkooping geschiedt in perceelen en in combinatiën. De plaats is in huur by den beer J. SCHENK Cz., de landeryen tot 25 December 1912 en de gebouwen tot 30 April 1913. Inlichtingen worden verstrekt ten kan tore van notaris E. G. VAN SENDEN te DIEREN en ten kantore van notaris J. VAN DER VEEN te ALKMAAR, Oudegracbt 289. Breeder by biljetten. Anna Paulowna. Notaris te Alkmaar, is voornemens op Woensdagen 13 Juli 1910, bij opbod en 20 Jpli I9IO, bij afslag, telkens des middags 12 uur, in het café „Veerburg", aan de Kleine Sluis te ANNA PAULOWNA, in het openbaar te verkoopen De zeer gunstig aan den Meerweg in de gemeente Anna Paulowna staande en liggende BOUWHOEVE, ge naamd „Zwarte Willem", be staande uit goed onderhou den huizen, erven en diverse peroeelen uitmuntend bouw en weiland, ter gezamenlijke grootte van 29 H.A. 19 A. 10 c.A. De verkooping geschiedt in perceelen en in combinatiën. De aanvaarding kan geschieden, bouw land na het ontblooten der schoof in 1910, weiland met kerstmis^ d.a.v., ge bouwen 1 Mei 1911. Eigenaar de Heer Dr. D. BAX te Wieringerwaard. Inlichtingen worden verstrekt ten kan tore van notaris J. VAN DER VEEN te ALKMAAR, Oudegracbt 289. Breeder by biljetten. Inmiddals uit da hand ta koop.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2