NIGK CARTER PARFUM Muziek voor den Dans, De Koning der Deteotiven Stoomtram Helder- Huisduinen. Gedurende de laatste vier Kermisdagen na 6 uur, geen dienst. Schouwburg STOEL eu SPREE Café „Prinses Jnliana". Art. schap werd rereischt om niet af te dryven en de startvlet om te seilen. De uitslag was als volgt I Sloepen type B met phantasie- t u i g, gestuurd door officieren der Kon. Marine, leden der K. M. J. C. Afstand pl.m. 12 Eng. mylen. Aantal deelnemers 7. Ie Prye (een Zeiss-binocle): de sloep van 't Kon. Inst stuurman luit. t. zee le kl. H. J. Albarda, in 3 u. 20 m. 59J s.2e pr. (verg. zilv. med.) sloep Hr. Ms. Wachtschip, Amsterdam, Btuurman luit. t. z. 2e kl. J. Bruinsma, in 5 u. 8 m. 40| s.3e pr. (gr. br. med.) de sloep van Hr. Me. «Neptunus', stuurman luit. t. z. 2e kl. R. H. Haantjes, in 5 u. 8 m. 58 J s. Een extraprys werd toegekend door den voorzitter van de Jachtclub, den heer W. D. H. baron van Asbeck, aan de sloep gestuurd door den luit. t. z. H. J. Albarda, die het beat onder tuig lag (uiter lijk aanzien en stand). In dit nummer werd bovendien door de mededingende sloepen gezeild om den Wis- solbeker van de Kon. Mar. Jachtclub, welko in bezit was van den luit. t. s. le kl. P. A. van Rees, en nu toegekend werd aan den luit. t. z. le kl. H. J. Albarda. II. Sloepen type B2 met model- tuig, gestuurd door onderofficieren der Kon. Marine met den rang van korporaal en hoo- ger. Afstand pl.m. 6 Eng. mylen. Aantal deelnemers 12. le pr. (een zilv. draagmed. voor den stuurman en f 20 voor de geheele bemanning): de sloep van Hr. Ms. e Atjeh' Btuurman kwartierm. L. S. Wiering in 3 n. 41 m. 19 s.; 2e pr. (f 10 voor de geheele bemanning, benevens een kistje sigaren voor den stuurman): de sloep van Hr. Ms. «Emma' stuurman serg. torp. R. Waayerink, in 4 u. 20 m. 21 s. III. Sloepen type B* met model- tuig, gestuurd door onderofficieren der Kon. Marine met den rang van korporaal en hoo ger. Afstand pl. m. C Eng. mylen. Aantal deelnemers 10. le pr. (dezelfde als in de vorige afd.): sloep van Hr. Ms. •Heemskerck", stuurman kwartierm. D. Steeman in 4 u. 29 m. 58 s.2e pr. (dezelfde als in de vorige afd.): de sloep van Hr. Ms. >Atjehstuur man kwartierm. Haas, in 6 u. 12 m. 12 s. IV. Sloepen type B* met model- tuig, gestuurd door onderofficieren der Kon. Marine met den rang van korporaal en hoo- ger. Afstand pl. m. 6 Eng. mylen. Aantal deelnemors 6. le pr. (dezelfde als in de beide vorige afd.): sloep van de gymnastiek- school K. M. A'dam, stuurman kwartierm. S. Lak in 2 u. 36m.362/, s.2e pr. (dezefde als in de beide vorige afd.): sloep van Hr. Ms. .Bellona", stuurman bootsman A. F. van Manen, in 3 u. 1 m. 861/, s. Behalve om bovengenoemde pryxen moes ten alle sloepen B met modeltuig zeilen om den •Rujjterbekeruitgeloofd door de ver- eeniging ,Het Ned. Zeewezen", die in het bezit was van Hr. Ms. «Atjeh" te Willems oord, gewonnen door den opperschipper J. Slykennan. Zondagmorgen werd om dien beker gezeild door de snelste sloepen van Bs en B*, n.1. die van de «Heemskerck" en dit van de gymnastiekschool te A'dam. Er werd nu een baan afgelegd van pl. m. 81/, Eng. mylen. De «Heemskerck", stuurman D. Stee man, won de beker in 1 uur. De andere sloep legde de baan af in 1 u. 2 m. 18 s. V. Kotters, behoorcnde tot de oplei dingen in Willemsoord en HellovoetsluiB. Afstand pl.m. 6 Eng. mylen. Aantal deel nemers 4. le prys: Een zilveren vischlepel en mes, uitgeloofd door den oud-luit. ter zee J. A. L. van den Bosch voor den comman dant en een verguld zilveren draagmedaille voor den bootsman, benevens f 15 voor de bemanning: de kotter «Urania" van 't Kon. In9t. v. d. Marine, stuurman luit. ter zee 2e kl. W. C. Cantors in 5 u. 15 m. 42 s.; 2e pr. groote zilveren draagmedaille voor den commandant en een kleine zilveren draag medaille voor den bootsman, benevens f7.50 voor de bemanning: kotter «Boelen" van de opleiding Hellevoetsluis in 5 u. 25 m. 12 s. Internationale Wedstrijden. VI. Kiel- en Middenzwaardjach- t e n, 8 M. klasse. Hieraan namen 2 jachten deel«Ernestine" van den heer E. H. Crone en «Wilhelmina" van den heer J. Q. Hibma. De prijs, bestaande in een kunstvoorwerp werd behaald door het jacht Ernestine", eigenaar E. H. Crone, in 3 u. 1 m. 3 s. VII. H a n d i c a p w e d s t r ijden voor Jachten, lang 7.8. M. op de waterlijn en daarboven. Afstand pl. m. 12 Eng. mylen. Aantal deelnemers 6. le pr.Een zilveren beker uitgeloofd door H. M. de Koningin «Stella" van jhr. W. Six, gestuurd door den eigenaar in 2 u. 18 m. 191/, s.2e pr. een kunstvoorwerp: «Davos II', eigenaar en stuurman mr. C. Vermeer in 2 u. 19 m. 21/3 s.; 3e pr. een groote zilveren medaille: Fortuyn" van de K. M. J. C., stuurman luit. ter zee le kl. A. F. Folkersma in 3 u. 59 s. VIII. Handicapwedstrijden voor jachten, lang beneden 7.8 op de water lijn. Afstand pl.m. 12 Eng. mijlen. Aantal deelnemers 6. le pr. Een kunstvoorwerp t Zeepaardje", stuurman de hoer J. Smit Ez., in 3 u. 14 m. 33 s.; 2e pr. een groote zilveren medaille: «Viking", gestuurd door den eigenaar F. F. Brager. Nationale Wedstrijden. IX. Platbodemjachten met ijj- zwaarden, lang boven 7,5 M. op de waterlijn. Afstand pl.m. 12 Eng. mijlen. Aan tal deelnemers 4. le pr. Een kunstvoorwerp de «Margaretha" van den heer Edw. Knight, in 4 u. 30 m. 37 s.2e pr. een zilveren medaille uitgeloofd door de gemeente Helder de .Noordster" van den heer Fr.de Hessele, in 4 u. 38 m. 50 s. X. A. B. C. k 1 a s s e. Afstand pl. m. 12 Eng. mijlen. Aantal deelnemers 4. le pr. Een kunstvoorwerp: ,Dux", eigenaar en stuurman de heer Ph. de Kanter, in 8 u. 38 m. 39 s.2e prijs een verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den Ned. Bond v. Lichamelijke Opvoeding: .Mattiche", eige naar en stuurman de heer A. L. Boeser in 3 u. 41 m. 5 s. XI. Vletten, lang 22 tot 25 voet, gestuurd door vletterlieden van Helder. Lengte der baan 6 Eng. mylen. Aantal deel nemers 7 le pr. f 15Vlet H. D. 108 van C. Steegers in 2 u. 7 m. 241/, s.; 2e pr. f 7.50vlet H. D. 120 van A. Kramer in 2 u. 52 m. 61/, s. XII. Vletten van 32 tot 35 voet, ge stuurd door vletterlieden van Helder. Lengte <ler baan pl. m. 6 Eng. mijlen. Aantal deel nemers 5. le pr. f20: De vlet H. D. 46 van 1'. de Jong in 2 u. 47 m. 18'/, s.2e pr. f 10: de vlet H. D. 156 van Jan Kuiper in 2 u. 50 m. 26'/s sec. Na afloop der wedstrijden hield de jury zitting tot behandeling van ingekomen recla mes en daarna werden in een der zalen van het Kon. Instituut de pryion aan de over winnaars uitgereikt, benevens die van den roeiwedstryd de vorige week gehouden. Kon. Wilh, (thuisreis) vertr. 3 dezer v. Perim. Madura (thuisreis) arriv. 3 dezer te Snez. Oranje (uitreis) is '2 dezer Perim gepass. Vondel (thuisreis) vertr. 3 dezer v. Lissabon. Balt arriv. 3 dezer v. A'dam te Batavia. K. Willem 111 arriv. 3 dezer v. A'dam te Batavia- Rembrandt (uitreis) vertrok 4 dezer v Algiers. Java vertrok 4 dezer v. A'dam n. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Malung (uitreis) vertr. 4 dezer v, Suez. Tmnbora (uitreis) vertr. 1 dezer v. Columbo. Kediri (thuisreis) vertr. '2 dezer v. Port-Said. Medan arriv. 3 dqper v. R'dam te Subang. Sindoro (uitreis) arriv. 3 dezer te Southampton. Ternate (thuisreis) is 2 dezer Finisterrc gepass. Wilis (thuisreis) vertr. 3 dezer v. Marseille. Kawi (uitreis) pass. 2 dezer K. del Armi. Besoeki (uitreis) arriveerde 4 dezer te Padang. Koninklijke Holi.andsche Lloyd. Zaanland arriv. 3 dezer v. A'dam te B.-Ayres, Maasland arriv. 2 dezer v. A'dam te B.-Ayres. Frisia (uitreis) pass. 2 dezer St. Vincent. Kon. West-Indische Maildienst Pr. W. V vertr. 1 dezer v. New-York n. W.-Indié. Pr. Maur. (uitreis) vertr. 1 dezer v. Madera. Pr. W. IV (thuisreis) arriv. 3 dezer te Havre. Marine en Leg er. Benoemd tot ridder in de orde van Oranju-Nassau de gep. oiï.-mach. iste kl. J. Oudde, eerevoorz. van het comité tot viering van het 50-j bestaan der opleiding van marine-mach., en de oll.-mach. 2de kl. P. H. de Garpentier, oll'.-instr. bij de marine- mach.-school te Hellevoetsluis. By Kon. besluit: Bevorderd by de zeemacht met ing. v. 1 Aug. tot ofT. v. gez. le kl. de idein 2e kl. J. W. C. Bovenkerk. Gelast de navolgende plaatsingen enz.: luit. ter zee 2e kl. J. de OraalT van Hr. Ms. »Van Galen", 1 Aug. a.s op non-activiteit gesteld. 17 Aug. ontheven van plaatsing aan boord sBellona": oll.-mach. 2c kl. J. Ypelaar, 20 Juli in de directie der marine te Hellevoetsluis. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Versend ings weg Datum der ter postbezorging Tydst. der laat. bus!, a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam 8 en 22 Juli 7. p. zeepost via Rotterdam! 15 en 29 7.'s av. p. Holl. mail via Genua 5 en 19 p. Holl. mail via Marseille 12 en 26 p.Fransche m.viaMarseille 15 en 29 (voor Sumatra's Westkust en Benkoclen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels|l3 en 27 |l2'smidd Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Boroeo: p. Eng. mail via Brindisi| 8 en 22 p. Holl. mail via Genua 5 en 19 p. Holl. mail via Marseille 12 en 26 (alleen op verl. der afz.)! p.Fransche m.viaMarseille 15 en 29 7.—'s av. p Duitsche m. via Napels[13 en 27 12'smidd. Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: p. Eng. mail p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille 3.30's 7.— 8.30'smor. 7.- 'sav. 3.30's nam 8.30'smoi 7.'s av. 3.30's nam p. Duitsche ra. via Napels 13 en 27 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam 7 en p. mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown eiken p. mail via New-York. 8 en j p. inail ia St. N&zaire 12'smidd. 3.30's nam 3.30's nam 's av. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrijdag am p mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam; 7 en 21 |7.'sav. (alleen op verl. der afz.V p. mail via Southampton18 |7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vry dag, 3.30 's namiddags. Stoom vaartberichten. stoohvaart-maatschaprij-nbdxrlahd. Tiuior arriv. 1 dezer v. Batavia te A'dam. Billiton (uitreis) is 1 dezer Point de Gslle gep. K. W. 11 (thuisreis) vertr. 2 dezer v. Singapore. Vondel (thuisreis) vertr. 2 dezer van Tanger. Ambon (uitreis) vertr. 3 dezer v. Suez. I VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 4 Juli. Gisteren is alhier plotseling, in den ouderdom van 70 jaar, overleden de heer B. F. van Eek, gep kommies by de Marine. De overledene had zich metterwoon in Den Haag gevestigd, doch verbleef tydelyk by familie alhier. Een verbetering. I De Tram-commissie heeft in de remise te Huisduinen eene fietabewaarplaats ingericht, geheel vry van zon. Voor iedere fiets wordt j 5 cents bewaarloon betaald op af te geven bon. Winnubst. I De pryxen van «Winnuhst", behaald te Bolnes, zyn gedurende de kermis te bezichtigen in de étalage van den heer Maas, aan den Kanaalweg. Alle verpleegden in het oude liedenhuis van Liefdadigheid naar Vermogen werden gisteren aangenaam verrast door de toezen- ding van een pakje nougat namens den heer Jb. Stuvé. Reveu Ter Hall. I Ook gisterenavond was het bezoek by Ter 1 Hall zeer bevredigend en afgaande op het hartelyk en herhaaldelijk applaus, was het publiek zeer voldaan over het vertoonde. Wy kunnen dan ook een besoek aan de revue in de nieuwe, fiink geventileerde electrisch verlichte tent met goede ruime zitplaatsen wel aanbevelen. Nieuwe Ned. Tooneelvereeniging. Zondag 1.1. werd door de Nieuwe Nederl. Tooneelvereeniging directie B. Dolmonte opgevoerd het drama in 4 bedryven: •de Onbekende vrouw.van A. Bison. ,De Onbekende vrouw" is iemand uit de hooge kringen, die haar man en haar kind ver laten heeft. Wanneer zy verneemt dat haar kind ziek is wil zy terugkeeren maar haar echtgenoot wyst haar de deur. Dan daalt de vroeger geachte vrouw af tot de laagste sporten op de maatschappelijke ladder, geeft zich over aan opium om alles te vergeten, en vernielde zoodoende haar lichaam cn baar geest. Zy komt dan terecht onder eene bende chanteur-% die haar geheim ontdekken. Eeu vriend" van haar, een zekere Laroque wil haar dwingen, om een papier te onder teekenen, waarop geschreven staat, dat zy haar bruidschat terugeischt- Zy weigert ochtor dit te doen, en als Laroque sich dan zelf naar haar echtgenoot zal begeven, schiet zy hem neer Zy wordt voor dit feit gevangen genomen, maar weigert ook maar een enkel woord te spreken, daar dit de positie van haar zoon zou kunnen benadeelen. Treffend is het oogenblik waarop de president der rechtbank het woord aan den verdediger geeft en zyn naam noemt waardoor de beklaagde in den verdediger haar eigen zoon herkent. Deze hondt zyn eerste pleidooi en weet zoodanig op het gemoed der jnry te werken da: deze haar vry spreekt. Wanneer de zoon, door den vader ingelicht, zyn moeder herkent, is deze emotie te sterk voor de toch reeds zwakke vrouw, en zy sterft vóér haar echtgenoot terug gezien te hebben, die haar weer tot zich wilde nemen. Over de spelers slechts lof. De moeilykc rollen van Jacquelline(. de onbekende vrouw") en van Lucien Fleuiiot werden prachtig vertolkt, resp. door mevrouw Mathilde Kiehl en door den heer W. ten Hoonte. Het was jammer dat de zaal zoo slecht bezet wbb, daar het stuk een betere opkomst verdiend had. Het stuk heeft op hel aan wezige publiek een diepen indruk gemaakt. Eeu bezoek aari het Nieuwe Nederl. Too- neelgeselschap is werkelijk aan te bevelen. Gisterenavond ging bij hetzelfde gezel schap: «Eén dag soldaat," klucht in drie bedrijven, uit het Fransch vertaald door Math. Kiehl. Er was maar weinig publiek. En dat was doodjammer. Want de Nieuwe Ned. Tooneel vereeniging geeft hier uitnemend spel. De verschillende personen Puik. Paul Roland, 'n arme, maar pedante componist en zyn gefortuneerd vrouwtje Auralie, de schatryke chocolade-papa Lebardieu, zijn jaloersche vrouw Claire cn hun zoon Gaston, een ver wend, levenslustig jongmensch; Liane Tour- billon, de allerleukste chanteuse; heerRave- lin, .een streng overste en zyn lief, jong vrouwtje Blancbe, de luitenant, de wacht meester en de korporaalde dienstbode van den heor Roland, Charlotto, e. a. Zy allen hebben ons onafgebroken geboeid, doen scha teren 1 't Zyn dan ook genoeglyke frissche bedryven. Vol humor. Waarlyk in staat om 'n oud cavalleriepaard weer aan 't hin niken te brengen 1 Het ,Tivoli"-orkest zorgde voor afwisse ling. Musiceerde vlot, met braai en plichts besef. M'n compliment. Operette-gezelschap in „Casino". Zondag- en Maandagavond was 't vol in „Casino' en zy die er geweest zyn hebben genoten. ,De üollarprinses" is en blyft een mooi stuk dat, hoe dikwijls ook gespeeld, volk zal blyven trekken. Verschillende wijsjes uit de populaire mu ziek hoort men immers langs straat en plein Hniten en spelen Een bewys dat zy inge slagen zyn. 't Is een goed stel kunstenaars dat ons met de kermis in .Casino" vergast Dat kwam hier weer duidelyk uit. Geen aanmerking noch op spel, noch op zang, noch op kleeding zouden wy weten te maken. Daar werd da verend gelachen en druk geapplaudiseerd meermalen ook bij open doek. 't Publiek wilde den artisten dadelijk toonen hoezeer't genoot van spel en zang. Die John Couder, de heer Jan Grootveld, dat 's 'n man daar je schik om hebt, niet maar zoo'n beetje. Mevr. Angelique Persoons spoelde en zong de titelrol met een zuiver heid, die je boeit en bindt. En wat een passie wist zy te geven b. v. als Fredy Wehrbnrg haar versmaadtMe( wat eeu hartstocht roept zy den kamerdienaar James om met haar te dansen I De heer Franz van der Stappen met zyn klankvolle mooie stem maak te van de zware rol van Fredy een meesterstuk. En Mej. Corry Pinksen en de heer V Beem, wat speelden die ook meesterlijk. En Mevr. Samethini maakte van Daisy Grag een waar juweeltje. Drie, viermaal moest na •lk bedryf gehaald worden en in die hulde deelden alle spelers. Onder luid applaus werd Mevr. Persoons eene bloemenhulde aangeboden. Bravo 1 Voor 't orkest een woord van holde Hedenavond gaat «De Graai van Luxemburg" Stoel Spree Gisteravond werd by Stoel Spree opge voerd .Rechtersmacht" («De roode toga"), drama in 4 bedryven, naar het Fransch van Engène Brieux. Het is een hoogst boeiend stuk, dat van het begin tot het einde door het publiek met de grootst mogelyke aan dacht gevolgd wordt. Dat dit drama zoo'n diepen indruk maakte is in hoofdzaak te danken aan het uitnemend spel van den be gaafden en populairen acteur Spree. Zyn spel in de beide rollen van den rechter Vagret en den van moord beschuldigden landbouwer Etchepare was bewonderenswaardigmet welk een talent, met welk een vuur speelde hy Daarby werd hy flink ter zyde gestaan door mevr. Mario Bigot—Eggers. Zy vertolkte de rol van Yanette, de vrouw van Etchepare, op sympathieke en hoogst gevoelige wyze, terwyl de overige spelers medewerkten tot een goed geheel. We hebben niets als lof voor de keuze van het stuk en voor de voor treffelijke vertooning. Het publiek toonde dan ook door enthousiastische toejuichingen zyn groote tevredenheid. Hedenavond wordt het zelfde succesvolle stuk nog eens gegeven. Wy willen hopen dat meerderen zullen op komen om van dit stuk te profiteeren. Het is wel de moeite waard om te zien. Morgen- en Donderdagavond wordt nog eens gegeven .Nick Carter", de koning der dedictieven. Gelderland-Bergen Huisduinen. Aan den Amsterdamschen brief in bet •Utr. Dagbl." ontleenen we het volgende: De stuurman alleen keek bedenkelyk naar de meridiaan. Dit woord van den Schoolmeester heef) actualiteit. Want we zitten eigenlyk allen op stel en sprong om het land op te gaan. Om zoo te zeggen met het eene been in de stad en met het andere ergens in een bosch, op een hei of in een duin. Toen ik verleden week m'n advertentie in het „Nieuws" had gezet, kreeg ik drie dagen lang landelijke droomen. lederen morgen lag een paket brieven op m'n tafel, pension dit en pension dat... heel Gelderland staat te huur, me lieve vrinden, en heel Utrecht erby. Doorn, Driebergen, Zeist, Amerongen, ge kent rest. En Nunspeet, Ellecom, Putten, Lochem, Renkum, wat ge maar wilt. Soep, vleesch, twee groenten, aardappelen en een zoetje toe. Kaas, koek, eieren van eigen kippen en zooveel melk als u maar hebben wUt voor de kinderen. Ruime kamers in stille gezinnen, van weduwen met hnlpzame dochters, van onderwijzers met hulp by studie, van boeren met hooiland voor de jongens, van tuinders met aardbeien, bessengaarden als luilekker- landen. Nabijheden van bosschen en heiden, van sporen en stoomtrams, van viachwaters en rocigelegenheden. Van de Zuiderzee, van de Middachter allee, van Arnhem, van Het Loo. Geen sanatoria in de nabuurschap. Veranda's, vrye keukens, zitjes in den tuin, eigen wandelingen. Zéó meer dan honderd brieven. Niemand echter die mooi weer garandeert. Nergens een regenvry pension, een hotel met zon- uan-huis, zooals men baden-aan-huis heeft. Men staat voor het weder niet in. Myn advertentie, zei ik, gaf me zoowat den indruk dat heel de provinciën Utrecht en Gelderland voor den zomer te huur staan. Dat mag nu vooral komen door de uitge breide pension-industrie, welke zich in deze met natuurschoon zoo rjjk bedeelde provinciën heeft gevestigd, de indruk dringt zich daar nevens op, dat een deel dier vele pensions slechts met moeite erin slaagt hun deel te krygen van den zomertrek. Terwyl het ty pisch ontbrekon van aanbiedingen uit andere gedeelten des lands echynt to wyzen op eene verplaatsing van den voorkeur der naar buiten trekkende menigte. Zoo ontbrak Bergen en omgeving nagenoeg geheel op het appèl. Het Noord-Hollaudsch dorpje achter de duinen is zichzelf slechts enkele jaren geleden als buitenverblijf komen aanbevelen en met soo goed gevolg, dat het er al prijzig begint te worden en de pension exploitanten het gerust kunnen laten op ad vertenties te schryven; de gasten komen wel van zelf. Een tramlyntje verbindt het dorp achter het duin, van prachtig bosch omgeven, met de jongste Nederlandsche badplaats Bergen aan Zee, en daar moet het reeds zoo tierig toegaan, naar iemand mjj mededeelde die er juist vandaan komt, dat er op mooie dagen honderden gasten in strandstoelen te vinden zyn." Van Huisduinen kwam om een tegenover gestelde reden geen aanbieding in: het ont breekt daar nu eenmaal aan elke gelegenheid om ,de menschen van buiten'' onder dak te brengen Hoe lang nog zal dit duren Wordt het geen tyd, dat eens flink wordt aangepakt? De Electriciteits werken te Amsterdam. In de kwestie van den ingenieur De Gelder contra den directeur der Gemeente-electrici- tcitswerken te Amsterdam is door de com missie belast met het onderzoek naar de door den heer De Gelder vermelde ergelyke mis standen in dat bedryf een lijvig rapport uit gebracht, dat voor beiden en bovendien voor een paar hooge ambtenaren zeer bezwarend is, en de commissie bracht tot de navolgende voorstellen I. Den directeur der gomeente-electrici- teitswerken, A. W. Ressing, eervol ontslag te verlcenen uit den gemeentedienst met ingang op den dag, volgende op dien van dit besluit, en met uitkeering van een bedrag, gelyk staande met zyn jaarwedde; II. Burgemeester en Wethouders uit te noo- digon den hoofdboekhouder by de gemeeute- electriciteitswerken J. C. Groothof! onmiddel lijk ingaand eervol ontslag to verlcenen uit den'gemeentedienst onder bepaling, dat hem zyn jaarwedde nog gedurende twaalf maanden zal worden uitbetaald III. Burgemeester en Wethouders uit te noo- digen den chef der installaties by do ge- meente-electriciteitswerken L. H. Grivel on middellijk ingaand ontslag te verleenen uit den gemeentedienst met nitkcering van een bedrag, gelijkstaande met zijn Balaris over drie maanden IV. Aan den eervol ontslagen ingenieur- onderdirecteur der gemeente-elect iciteits werken, dr. G. de Gelder, een schadeloosstel ling toe te kennen tot een bedrag, gelijkstaan de met tweemaal zyn jaarwedde. Zijn vijf kinderen geworgd en zichzelf opgehangen. In de Fransche gemeente Pagny aan dt Maas, op veertien kilometer afstands van Commercy, heoft zich een allerstreurigst drama afgespeeld. Een huisvader, Boirin ge- heeten, die door zyn vronw in den steek ge laten was, heeft zijn vyf kinderen geworgd en zichzelf opgehangen. Boivin was twee- eu veertig jaar oud, zyn oudste dochterye dertien jaar, de andere kinderen waren negen, zeven, vior on drie jaar ond. Het gezin der Boivins leefde heel gelukkig. Eenige dagen geleden wa» plotseling de vrouw lerdwenen Ze bleek er van door te zyn met den kost ganger, een man van twee-en-dertig jaar. Boivin was als gebroken onder de ontrouw zyner vrouw; hij bleef alleen met de vyf kinderen. Het meisje van dertien jaar deed zoo'n beetje de huishouding, maar natuurlyk ging het ellendig in het gezin, temeer daar Boivin die aan do post was, weinig thuis kon wezen. Donderdag bleef het huis van Boivin geslo ten de burgemeester van Pagny liet de huisdeur openen en toen vond men beneden in hun bedjes de kinderen, geworgd boven, op zolder, hing het lichaam van Boivin, bun gelend aan een touw dat rond een der bal ken van het dak geslagen was. Adveptentiën. Op Zaterdag 9 Juli a.s. ho pen onze lieve Ouders W. J. Krijnen en E. K. Medlc, hunne 127j-jar'9e Echtvereeni ging te herdenken. Hunne liefhebbende Kinderen. Amsterdam, 5 Juli 1910. Czaar Peterstraat No. 147. GeborenAntje Jacoba, dochter van CORNELIS LEEN en ALETTA H. J. LEEN- van lbuven8teijn. Helder, 4 Juli 1910. Geboren; Hendrik Johannes, zoon van W. H. TIELROOIJ en A M. TIELROOIJ - Noorland. Helder, 3 Juli 1910. Geboren: Geertruida Maria Hendrika, dochter van H. C. M. NYPELS en M. D. J. NYPELS - Schouten. Helder, 2 Juli 1910. Op den 22sten Juni j.1 overleed plotseling, onze geliefde dochter en zuster Trijntje, iu den leeftijd 'van 39 jaar. Helder, 4 Juli 1910. H. VALKENBURG en Kinderen. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst beden geplaatst. Hoden overleed, na een langdu rig doch zeer geduldig lijden, m\jn innig geliefd Dochtertje Maria, in den jeugdigen leeftijd van bijna 12 jaar. Uit naam van haar diepbedroefde Moeder, Broertjes en Zusje, Grootouders en Oom. W. B. NELIS-Rol. Helder, 2 Juli 1910. f Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn geliefde Echtge noot, Vader, Zoon en Broeder, de Heer Eduard Nebbeling, in den ouderdom van circa 25 jaar. Wed. T. NEBBELING geb. v. d. Klooster. Mede namens de Familie NEBBELING. Helder, 3 Juli 1910. Onrust 1b. Op Vrijdag 1 Juli overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, P. Rotgans, in den ouderdom van ruim 85 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wieringen, 5 Juli 1910. Heden overleed plotseling ten mijnen huize onze lieve Echtgenoot, Vader en Grootvader, Barend Frederik van Eek, Gepens. Ambtenaar by de Marine. S. VAN ECK-v. d. Made. A. S. VAN HENGELAAR- va.n eck. NELLIE VAN HENGELAAR. FRITS VAN HENGELAAR. Helder, 4 Juli 1910. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Eenige en algeraeene plaatselijke kennisgeving. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt hiermede zijnen oprechten dank aan den WelEdel ZeerGel. Heer Dr. Smits, benevens aan de Directrice en pleegzusters van het Gemeente-Ziekenhuis, voor hunne zorg en toewijding, tijdens de ziekte van zijne echtgenoote aan den dag gelegd. A. W. VAN WAARDEN BURG. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt hiermede zijnen oprechten dank aan den WelEdel Z.Gel. Heeren Dr Frijling en Dr. Nord, officieren van Gez. bij de Landmacht, benevens aan den heer Kwikkel, Sergt. Ziekenverpleger, voor de eerste hulp, verleend bij de plotselinge ongesteldheid van mijne echtgenoote. A. W. VAN WAARDEN BURG. Succèsstuk in 7 tafereelen van M. Spree. Reuzen-succes door geheel Nederland. SPREE alsNICK CARTER. VRIJDAG 8 JULI hal uitbundig laoh-aucea. Lachen! ENTREE VRIJ. Lachen! KERMIS TE HELPER ISIO. Van af Maandag 4 Juli tot an iet Zondag 10 Juli lederen avond café Chantant, het Café nlntopnationaal'1! van OE KONING, Hoofdgraoht80, met medewerking van den heer en mevr. ZWARTVERWER, van Ameterdam; Moj. DIANA, Hollandsche Soubrette FRELIKS, Karakter-Humorist. Met geheel nieuw Programma. ENTREE VRIJ. ENTREE VRIJ. Aanvang 8 uur. DE DIRECTIE. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelljken dank aan alle vrienden en bekenden voor de belangstelling bij het overlijden van van myne echtgenoote Mejuffrouw VrlJ- vogel, bewezen. Namens haar diepbedroefde Moeder, Echtgenoot, Kinderen en Familie, H. J. KALKHOVEN. Amsterdam, 5 Juli 1910. Dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling wegens 50-jarig huwelijk van myn ouders ondervonden, zoowel binnen als buiten deze gemeente. Mevr. SMIT Tompot. Den Haag, 4 Juli 1910. Kermis te Helder 1910. STANDPLAATS NIEUWE KERKPLEIN, naast de Pastorie Woensdag 6 en Donderdag 7 Juli Wegens uitbundig succes nog twee opvoeringen van Parysche succes-klucht in 3 bedrijven van ERNEST BLUM en RAOUL TOCHé. SPREE ale THÉ00ULE GRISELÈT. Eenparig oordeel der Amsterdamsche Couranten over „Parfum" Een geestig stuk, echt Fransch Pikant, gekruid, gepeperd„geparfu meerdSoms „bij 't kantje af', maar nooit triviaal, niet laag bij den grond. Een lach-succes van het begin tot het einde maargeen «tuk voor kinderen Voor prijzen der plaateen enz. zie groote en kleine biljetten. ZONDAG 10 JULI a.s. G. SCHUT, e. d. Kooi - Koegraa. Bij acte, op 1 Juli 1910 voor den ondergeteekende HENRICUS MARTINUS BEECKMAN, notaris tei standplaats Nieuwediep gemeente den Helder, ge passeerd, is tusschen de Heeren ARIE G0VERS en RIJK G0VERS, beiden stof feerder en behanger -van beroep en wo nende te den Helder, aangegaan eene vennootschap onder de firma T. C. G0VERS, ten doel hebbende het uitoefenen van de behangers- en stoffeerders affaire, de handel in kleeden, tapijten en aanver wante artikelen, en het doen van ver huizingen en transporten, en hetgeen verder daartoe behoort. De vennootschap is gevestigd te den Helder en is aangegaan voor den tyd van 25 achtereenvolgende jaren, aan vang genomen hebbende 1 Januari 1910 met stilzwijgende verlenging na afloop van evengeuoemde 25 jaren, telkens van jaar tot jaar, indien niet een der veu- nooten minstens 6 maanden van te voren van voormeld aantal jaren of van ieder alsdan nieuw in te gane jaar schriftelijk kennis geeft aan zyn mede-vennoot, dat hy de vennootschap wenscht te doen eindigen. Ieder der vennooten is met het be heer der vennootschap belast en is be voegd ten name van de vennootschap te handelen, voor haar gelden uit te geven en te ontvangen, en inet den naam der firma te onderteekenen, doch alleen voor zaken de vennootschap recht streeks betreffende. De toestemming en onderteekeuing van beide vennooten wordt echter ge vorderd tot het aangaan van verbinte nissen de vennootschap rechtstreeks betreffende, waarvoor voor de voldoening ineens meer dan f500 vereischt zal worden, voorts voor het koopen, hureu, verhuren en vervreemden van onroe rende goederen, het ter leen opnemen of het ter leen geven van gelden, bet verleenen van zakelijke rechten, het aangaan van verbintenissen van borg tocht, het sluiten van dadingen, bet trekken, accepteeren, endosseeren en voor aval teekenen van wissels, ook voor privé-rekening, en ander handels papier en het verrichten vau alle hande lingen, die niet tot den gewonen werk kring der vennootschap behooren. Voorts is verboden het afetaan van zijn aandeel in de vennootschap geheel of gedeeltelijk aan anderen en machti ging tot de geheele of gedeeltelijke be hartiging der werkzaamheden of belangen in en omtrent deze vennootschap; eeu en ander op straffe van nietigheid en onwaarde van zoodanige associatie, cessie of machtiging. H. M. BEECKMAN, Notaris te Nieuwediep. VERLOREN •en blauwkoralen Armband met gouden Slootje. Tegen be looning terug te bezorgen Rozenstraat 25. 4Heeren zoeken kennis met 4 DAMES, voor de Kermis. Hsdenavond 8 uur, Dyk (Postkantoor). Dames witte zakdoek in de hand. Mevrouw HABICH vraagt aan natte Oianatboda wegens vertrek door ziekte der tegenwoordige. Zich aan te melden tusschen 6 en 7 uur. Ares: Loodsgracht 20. GEVRAAGD aan nat DAGMEISJE en Vrijdags een halve dag aan WERKSTER. Adres Mej. Tuinman, Koningdwarsstr. 44. Mevrouw v. Blbijswijk Ris, Hoofd gracht 34, vraagt voor direct aan DAGMEISJE, niet onder 16 jaar, van half 8-5 uur. Aanbiedingen *s avonds na 8 uur. Ean DAGMEISJE gevraagd, niet boven de 16 jaar. Adres ZIJM—Adams, Spoorstraat 91. Gevraagd voor dadelijk aan net MEISJE, voor halve dagen. AdresWeststraat 54. Gevraagd ean nat Dagmeieje. AdresKanaalweg nr. 88. GEVRAAGD aan natta Leerling. Adres C. BETHLEHEM, Fotograaf. GEVRAAGD een natta Leerling. Adres A. V. D. MADE, Kruisweg 1-2. Wordt gevraagd een flinke LOOPJORGEN. Adres COLTOF, Binnenhaven 1. Ean JONGER gevraagd voor Dlnidags en Vrijdags, na middags van 4 tot 6 uur, op het Bureau 't Vliegend Blaadje, Spooretraat 99.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2