PARFUM, TWEE WEEZEN. Arsène Lupin T LUSTIGE WEEUWTJE Een Wals-Illusie. De Dollarprinses. Muziek voor den Dans, Gemeente-Gasfabriek OE BIC VAN HET 168ste. Schouwburg STOEL en SPREE Schouwburgzaal Tivoli". HEDEN VRIJDAG 8 JULI, ZATERDAG 9 JULI ZONDAG 10 JULI: mr EEN ÊPA frn SOLDAAT. Ciriino-tïrlioDW - Helder. Marine en Leger. Gr-plaatst luit. t. z. 2de kl. J. E, van Hoogenhuyze, met 18 dezer a. b Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De hoofdmachinisten H. van der Linden en B. Schurlnck hebben te 's-Gravenhage met goed gevolg het examen voor officier-machinist afgelegd. Overplaatsing: Op 1 Juli. Sergt.-stoker W. B. Rlinkhof van W.s. A'dam op »Kon. Emma". Op 2 Juli. Bootsm. J. J. H. Walbeek van »Van Speijk" op >Evcrtsen"; idem W. A. Muurman, van »Atjeh" op »Van Speijk Op i Augustus. Sergt.-maj. d. mar. J. A. v, Zeyl, van afd. A'dam naar afd. H'damidem A. A. de Lange, van afd. A'dam naar W.s. A'dam. Sioomwaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij-Nkderland. K. W. 11 vertr. 4 dezer v. Sabang n. A'dam. Billiton arriv. 5 dezer v. A'dam te Sabang Madura (thuisreis) vertr. 4 dezer v. P.-Said. Java (uitreis) is 5 dezer Dungcness gepass. K. Wilhelm, (thuisreis) arriv. 7 dezer te Suez. Vondel orriv. 7 dezer v. Batavia te A'dum. Kembrandt van A'dam nt Batavia, vertrok 7 dezer van Oenua. Rotterdamsciie Li.ovd. Kindoro (uitreis) pass. 0 dezer Quessant. 'I'crnate arriv. 5 dezer v. Batavia te R'dam. Malang (uitreis) vertr. G dezer v. Perim. Kawi (uitreis) vertr. 6 dezer v. Suez. '1'ainbora arriv. 5 dezer v. R'dam te Padang. VVilis (thuisreis) vertr. 5 dezer v. Tanger. liandoeng (uitreis) vertr. G dezer v Antwerpen. Kedirl (thuisreis) pass. 0 dezer Kaap del Armi, Koninklijke Hoi.i.andsche Llovd. Amstelland arriveerde G dezer van Buenos-Ayres en Brazilië te IJmuiden. Krisia (uitreis) pass. 6 dezer Fernando Noroncha. Rijnland (uitreis) arriv. 6 dezer te Rio Janeiro. Ecmland (thuisreis) vertrok 5 dezer van Santos. Delfland (uitreis) arriv. 7 dezer te Duinkerken. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W. IV arriv. 6 dezer v. Paramaribo te IJmuiden Vi.scherijberichten. Nieuwediep, G Juli. Aangebracht door 55 korders 2 tiit 10 stuks groote tong f i per stuk, 5 tot 50 middelmatige tong 50 a 60 cent per stuk, 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk. enkele manden kleine schol f 3,50 per mund, 1 tot 5 mand schar f 2 a f 2,25 per mand. 7 Juli. 30 korders met 2 tot 20 stuks groote tong i 1 per stuk, 10 tot 40 middelmatige tong 50 a GO cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tarbot voor f 5,50, 1 tot 2 mand kleine schol f 2 50 per mand, 1 tot 6 mand schar f2 a f2,25 per mand, 1 tot 5 stuks rog fl p, stuk Burgelijke Stand Helder Van 5 tot 7 Juli. ONDERTROUWD: W. Prins en G. Laagland Winder. L. v. d. Vegt en T. de Vries. GETROUWD: L. Greiner en M. A. Annart. II. de Boer en A. E. de Moedt. J Versluijs en B. Snelten. J. H. M. Kootker en E. M. Verberne. C. Maasland en S. M. Luijt. BEVALLEN: A. H. J. Leen geb. van Leuven steijn; d. L. Bals geb. Bakker, d. N. Bouwen geb. Bouwen, z. J. de Jongh geb. v. d. Berg, z. T. Nij- land geb. Megroot, d. C. M. Haakman geb. Schille- inaus, d. OVERLEDENB. F. van Eek, 70 j. A. Lampe, 5 maanden. Marktberichten. Schagon, 7 Juli. Aangevoerd 6 paarden f 150 a 250, 0 stieren en ossen f 0 a 0,10 stieren 1 140 a 280, duiven fOaO, 23 geldekoeien f140 a 170 80 vette id. f170 a 340, 8 kalfkoeieu f150 a 290. 0 vaarzen f a 0, 0 hokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a 30 nuchtere kalveren f7 a 24, rammen fa 00. 100 magere schapen f 14 a 20, 350 vette id. f 23 a f 28.schapen (overhouders) f a 00.—,75 lammeren f 11 a 14.bokken cn geiten f 0.a 0.magere varkens f a 40 votte id. per Kg. 50 a 56 ct, 50 biggen f9.50 a 16.konynen f 0.a 200 kippen f 0.60 a f 1.25, eenden 10.a f0.0 ganzen f0.a f0.—0 /.wanen f 0.a 0.600 kg. boter fl.15 a f 1.25, 200 kg kaas f0.40 a f0.50, 8000 kipeieren f 3.25 a f 8.75, 0 eendoioren f0. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 8 Juli. De logger fDe Noord" iB gisteren van de haringvisschery alhier teruggekeerd met 14 last haring. Gisterenmorgen word in de Buitenhaven albier dryvende gevonden een menschelyk been, tot aan de knie, nog voorzien van een kous. Aanbesteding Marine. De heer J. A. Zoetelief alhier was minste inschryver voor de levering van kachels met toebehooren, voor de som van f 538.25. Met ingang van September a.s. zal als leorares in den solozang aan de parti culiere muziekschool van den heer A. J. Loowens alhier worden verbondenMej. lOveline Sypkens, te Amsterdam. Mej. Sypkens, die einddiploma van het conservatorium der Maatsohappy t. b. dor Toonkunst heeft, is met bijzondere aanbeveling van den heer Dan. de Lange, directeur van genoemd conservatorium, aangesteld. liy het gisteren te 's Gravcnhage ge houden examen slaagde voor derde stuur man Groote Vaart de heer S. v. d. Wonde, leerling der Zeevaartschool alhier. Gister werd aan de Zeevaartschool alhier, ten overstaan der Commissie van Toezicht op het M. het eindexamen afgenomen der leerlingen van den tweejarigen cursus. Door genoemde Commissie werd namons Burge meester en Wethouders een diploma uitge reikt aan do volgende leerlingen H. Beurts, 8. A. Grooneveld, J. J. Hofland, 11. de Koning, N. de Koning, J. de Lange, 1). Maarlevold, J. D. v. d. Mast, H. Nobels, J. v. d. Plaat, A. Steen, W. Tortike, J. de Visser, N. Wezerman cn C. Wykor. Geen werd afgewezen. Door de «Vereeniging tot bevordering van liet Zeevaartkundig Onderwas" te Amster dam waren twee pryzen beschikbaar gesteld n.1. één eersten prijs «Liverpool binocle" voor den leerling J. J. Holland en één tweeden prijs ,Kim binocle" voor den leerling H. Nobels. De pleiziertrein uit Zuid-Holland bracht heden alhier 630 reisigers in de stad. Afloop aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders werd Woensdag in het openbaar aanbesteed I. Het buitenverf werk aan de Gemeente- gebouwen, Bruggen enz. Ingekomen 10 biljetten vau do heeren Gebr. de Boer, f 1010.A. v. Pelt, f999. H. Zegel, f997.— J. de Kok, f975.- W. do Vries, f 965.Boom, f 960.— C. Kramer, f948.-; J. Lak, f980.— M. Kaleveld, f928.en Th. Spigt, f910. 2. Het plaatsen, schoonhouden en weg nemen van kachels in de verschillende ge- meentegebouwen. Ingekomen 3 biljetten van de heeren: H. Kiljan, f220.C. Blom, 1200.— en firma Lafeber, f129.— Bloscope. Voor de Bioscope-tent blijven de menschen zich avond aan avond vordringen. Niet zoo dra is de eene voorstelling afgeloopen of de tent stroomt weer vol voor de volgende. De revue bij Ter Hall. Indien men de revue .Hebt u niets ver geten" wil zien, dan is hot zaak, den vorigen dag plaatsen te nemen en te bespreken, lederen morgen is alles direot uitverkocht. Gisterenavond werden oonigo typische Hel- dorsche zaken ingelascbt, die wel succes hadden, vooral ook, omdat Ter Hall ze op zyn leuke manier weet te zeggen. Stoel Spree. Voor de tweede maal gaf bovengenoemd gezelschap Dinsdagavond het succes-drama «Rechters-macht'' («De Roode Toga' van Eugène Brieux. Een vry talrijk publiek had van deze her haling gebruik gemaakt. Boven zoo goed als vol, beneden dichte rijen. Van 't oogenblik dat het eerste bedryf aanvangt tot het moment toe, waarop het scherm voor goed daalt, een opmerkelijke spannende aandacht. Kan het anders? Het stuk, als hier, tot in de puntjes onberispelijk vertolkt, geeft zeer treffende handelingen. Het gezelschap Stoel Spree guf Woens dag en Donderdagavond wederom «Nick Carter" met evenveel succes als Zondagavond. De heer Spree, de koning der détectives, werd wederom luide en herhaaldelyk toege juicht. Ook de heer Verhagen en mevr. BigotEggers ontvingen meermalen applaus. Er word door allen dan ook flink gespeeld. Heden en Zaterdagavond wordt daar de Parysche succesklucbt .Parfum' gegeven. Zondag, als afscheid, «Twee Weezen' „De Big van het 168ste". Gelachen, dat er Woensdagavond is in •Tivoli" gelachen kolossaal 1 Wat? De zaal wss eivol. En het schier stijf dicht op olkander gezeten publiek hoeft zich dol geamuseerd. Schep vreugde in 't leven. Zie daar, van het begin tot het einde. Reeds in liet eerste bedryf openbaarde deze fameuse Fransche klucht, van André Sylone en Mauzy, zich als een leuk, jolig kormisstuk. Ten huize van mevr. Plaudin d'Ombellos maken we al spoedig kennis met haar noof, Dubois d'Ombelles, de toekomstige recruut, de veel belovende big van het 168ste. Een aller grappigste rol, die alleszins deu heer B. Del- monte toevertrouwd is. Hy speelt ontegen zeggelijk best. De overigen zyn niet minder. Kolonel Bruchard is geknipt voor zyn hoogen rang. Luitenant Daumel, madame Fléchois, Solance, Lilly, het dienstmeisje Gcorgette en en een huisknecht voortreffelijk hoor. Het tweede bedrijf geeft volop gelegenheid de lachspieren te doen werken. Op de cham- bréc der kazerne bieden eenige soldaten een echt militair tafereeltje. Waarin ongetwyfeld Trimbalt, een stipt, voorbeeldig korporaal, wiens katoenen strepen hem dierbaar zyn, en de domme, maar toch sympathieke recruut Mullot vermakclyke oogenblikjes geven. Doch de hilariteit stygt eerst ten top als de ver wacht wordende nieuweling, de big van het 168ste, piek-fijn gekleed, met kostbare koffers in beido handen, heel gemoedelyk zyn intrede doet. Wat heeft dat dikbuikige, gladgeschoren baasje, 'n lummelig figuur, te midden zyner pientere, geslepen kameraden, ons doen schateien Men gierde het soms uit. Meer malen by open doek daverde het applaus. Wat zoo doorging in het laatste bedrijf, bij den kolonel, waar het gedoe der militairen, vóór een georganiseerd feestje, en waar de vorschyning van den big, lyntrekker van het 1688te, behoorlijk geuniformd, 'n tikje ge drild, maar anders vry onbeschoft, als gelegen heids-bediende, in deftigen familiekring, tel- kenB en telkens een onbedaarlyken lachstorm verwekte. Gisteravond werd weder »Eon dag soldaat" gegeven. De zaal was weder dicht bezet. Hot aardige stuk, dat uitstekend word opge voerd, had ook nu groot succes. Hedenavond weder «De Big". Zaterdag wordt het inbrekersspel «Arsène Lupin" cn Zondag gaal voor de dorde maal „Een dag soldaat". De operette in Casino. Zoonis wel te verwachten was hebben de opvoeringen van de leuke operette «de Graaf van Luxemburg" een prachtig succes gehad. Deze nieuwe operette vau Franz Lehar, den componist van de «Lastige Wittwe" behoort tot het zeer goede genre, dat door oud en jong kan worden gezien en gehoord. Het vocale gedeelte was uitnemend ver zorgd. De rol van Juliette Vermout is voor Corry Pinksen als het ware gekniptal haar gratie, baar aangenaam geluid en levendig en opgewekt spel komt daarin tot volle uiting. Geen wonder, dat zy en haar partner André van Dyk, als de schilder Armand Brissard, herhaaldelyk stormachtig werden toegejuicht, zoo zelfs, dat het aardige lied „Meisje-myn" op aanhoudend verlangen van de volle zaal gebisseerd moest worden. By hot overhandigen van een mooi bloem stuk viel haar dan ook eou hartelijke ovatie ten deel. Mevrouw v. d. Stappen—PersoonB, als Angële Dedior, en de heer v. d. Stappen als de Graaf van Luxemburg, waren eveneens uitmuntend op dreef, en gaven in zang en spel veel te genieten. Ook zy hadden niet te klagen over den byv&l van het publiek. Grootveld, als de Russische vorst Basilo- witsch, had van zyn rol een allerleukste charge gemaakthy was als zoodanig on verbeterlijk en had een groot aandeel in het succcb van den avond. Donderdagavond ging de nieuwsto Wcener Operette „De Gescheiden Vrouw", van Victor Léon. Do muziek is van den componist der Dollarpriuses Leo Fali. Heel aardige muziek. De rechtbank in 't 1ste bedryf, dut te Am sterdam speelt, leek ons een beetje te weinig deftig enfin als ze zoo waren zou misschien monigeen er zich beter op zyn gemak ge voelen. De zang was zeer mooi. De heer van dor Stappen en Mevrouw van der Stappen Porsoons waren in volle kracht en oogstten telkens en telkens weer luide toejuichingen. Mevr. Samethini als Gonda van der Loo was ecnig. De bloemen, dio zij ontving, waren een welverdiende hulde voor de creatie barer rol. Do heer André van Dyk, de doctor-con- ductenr had "n leuke rol. De dansen in 't stuk zyn zeer mooi. De heer Vigeveno en Mej. Corry Pinksen, als de visscher en zyn vrouwtje waren een paar echt uitziende, gelukkige types, die by bun opkomen met luid applaus werden ver welkomd. Menig liedje in 't stuk sloeg zoo in, dat 't applaus niet ophield, vóór het ge- biseerd werd. Het tooneel was in 't 2e en 't 3e bedryf heel aardig aangekleed. Ruzie in den trein. Twee derde-klasse-roizigerB van den trein, die te Beverwyk te 2.56 n.m. aankomt, vis scher*, kregen tusscben Velsen en Beverwyk zulk een hovigen twist, dat do een den ander met een mes begon to dreigen. Deze vatte toen zyn tegenstander aan en duwde hem met zulk een geweld tegen den bodem van de coupé, dat hy bewusteloos bleef liggen. Te Beverwyk uit den trein gedragen, kwam de gewonde, die uit neus en mond bloedde, eerst tegen den avond weer by. De dader, een man uit Den Helder, werd gearresteerd. Werkmanskaarten. De Holl. Spoor heeft fraude ontdekt by de aanvraag van werkmanskaarten. Eenige werk gevers hebben namelyk op aan de Btations verkrijgbare formulieren, waarop die kaarten moeten worden aangevraagd, namen geplaatst van arbeiders, die niet bij hen in dienst waren. De laatsten kregen zoodoende werkmanskaar ten AmsterdamBloemendaal, waarvoor zy f 1.80 per week betaalden, terwyl het gewone dagretour f 0.55 kost. De aanvragen hadden veel plaats om aau collega's een genoegen te doen en omdat het eenmaal een gewoonte was geworden. De Haarlemsche justitie is in de zaak ge moeid en heeft reeds eenige personen gehoord. Wanneer een strafvervolging wordt ingesteld, is dit voor de betrokkenen des te erger, omdat geen geldboete, maar alleen gevangenisstraf kan worden gevorderd. Verdwenen met f250,000. De looper van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdam, B., is voor den reehter-com- inissaris geleid. Nog voor den commissaris van politie heeft B., in tegenwoordigheid van een directeur en den procuratiehouder der instelling be kend, verleden jaar Juni een stuk verduis terd te hebben. Toen werd nl. een stuk van 1000 dollar Southern Pacific, een waarde vertegenwoordigende van ongeveer f 3300, vermist. Ondanks y verige nasporingen van de zijde der directie zoowel als van die der politie, kon men het vermiste stuk nergens terug vinden. In verband met deze verduistering van verleden jaar zijn wij nog eens op onder zoek uitgegaan, om te weten te komen, of dezo man, die nu werkelyk niet zoo onschul dig blijkt te zyn als men wel geneigd zou zyn aau te nemen, ook boven zyn stand loefde. Overal waar wy kwamen, werd ohb echter verteld, dat de familie B. voor zeer fatsoenlyk doorging. In het algemeen hebben de buren den in druk, dat hot nu zoo diep ongelukkig gezin meer over had voor kleeding dan voor het eten. Twist kwam nooit voor, het gezin leefde in volkomen eenheid. Nooit ging B. zich te buiten aan spiritualiën. Ook bleef hy 's avonds niet laat uit, ja ging zelfs altijd in gezel schap van zijn vrouw wandelen. Het is daarom onbegrypelyk, waar B., die behalve zijn salaris nog pensioen van zyn dienstjaren by de Marine genoot het geld heeft gelaten. (,N. v. N."; Aanvaring. Gistermorgen had voor Dordrecht een ern stige aanvaring plaats. Het yzeren schip «Vooruitgang', groot 329 ton eigenaar A. Smits te Roosendaal, komende van Duitsch- land met bestemming naar België, word bij het passeoron van de Noord door het van die zijdo komend schip .Rynland", eigenaar H. Rings te Beuil, midscheeps aangevaren en bijna door midden gesneden. Het aangevaren schip, met ijzer geladen, zonk onmiddellijk en ligt midden in de rivier voor den steiger der booten vau Fop Smit, welke booten nu van bare gewone aanlegplaats geen gebruik kun nen maken. De Rijnland", werd gesleept door de «Combinatie 9" en bekwam slechts eenige schade aan don boegspriet, zoodat de reis kon worden vervolgd. De schade wordt ddor ver zekering gedekt. Stuurlieden examen. 's-Gravenbage, 6 Juli. Geslaagd groote stoomvaart le stuurman de heer H. Bul en B. Jansmu8e stuurman de heeren O. Barg- mann, S. van der Woude en H. J. H. van Grieken. 's Gravenliage, 7 Juli. Gesluugd voor Groote Stoomvaart derde stuurman de heer M. H. J. Bron. Wereld-tentoonstelling te Brussel. Tot op 5 Juli hadden 3.597.000 personen de tentoonstelling bezocht. Zy hooft dus in dit opzicht succes. Een goede vangst. De «Java Bode" schreef dat de politie te Batavia den 3eu Juni de opdracht kreeg naar twee matrozen te zoeken, die blykbaar niet den minsten lust hadden weer naar Holland terug te keeren en daarom maar van het s.s. «Rindjani" gedeserteerd waren. Bovendien stonden zy ook nog onder verdenking te Am- sterdam diefstal met inbraak in een juweliers winkel te hebben gepleegd, cn daarbij een dienstmeisje ernstig mishandeld te hebben. Politie-opziener Frank ging er op uit en wist al spoedig te vernemen, dat de beide heertjes te Batavia een leven van vroolykon Frans leidden eu veel geld schenen te bezitten. Na eenige vergeefsche pogingen gelukte het den politie opziener beiden den 7enJuni op Molenvliet te arresteeren. Op hen werden gevonden 26 gouden ringen met diverse stee- nen, terwyl zy hoogstwaarschijnlijk reeds een aantal hadden weten te verkoopen. Beiden wordou achter slot gezet. Ofschoon beiden beweerden te Batavia geen vaste woning te hebben ging de politie toch aan 't snuffelen en vond ten laatste te Baroe (Senen) het kamponghuis je, waar de heeren gewoond hadden. Hier werden een aantal kostbaarheden achterhaald, zooals losse dia manten, gouden halskottingen, horloges en dergelijke, alles vermoedelijk afkomstig van den diefstal te Amsterdam. Ook werd gevonden een gummistok met knop, Dezo vondst was daarom van zooveel gewicht, omdat het dienst meisje te Amsterdam hoogstwaarschijnlijk met oen dergelijk voorwerp is mishandeld geworden. INGEZONDEN. Verbetering der Volkshuisvesting. M\jnheer de Redacteur! Op 21 luni '.1. werd in een openbare vergade ring gehouden in café „Central" besloten tot op richting eener vereeniging die zich ten doelt stelt in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam te zijn. in die vergadering werd tevens een bestuur gekozen, bestaande uit 7 personen, evenwel zóo, dat van de leden van het voorloopig comité dat het initiatief tot de oprichting narn, slechts 3 leden tot bestuurslid werden gekozen. Aangezien het comité zich aldus 3 leden zag ontvallen en bovendien de vereeniging werd op gericht op een grondslag, anders als het zich had voorgesteld, besloten twee bestuursleden hun be noeming niet aan te nemen De overige leden van hot gekozen bestuur, die de overtuiging hadden, dat het door het bedan ken van deze heeren te eenzydig was samenge steld, waardoor de vereeniging mogelyk geen levens vatbaarheid zou bezitten, hebben daarna getracht een weg te vinden, waardoor de vereeniging wéér in het rechte spoor kon worden gcbrncht. Na eenig overleg kwam een nieuw comité tot stand, beslaande uit het bestuur der vereeniging, het comité dat het initiatief nam tot de oprich ting, benevens nog vijf inwoners dezer gemeente, totaal 14 leden. Genoemd comité heeft 2 keer vergaderd. Op de eerste vergadering werd na langdurige discussie besloten dal de vereeniging zou bestaan uit ledsn- aandeelhnnders. Op de tweede vergadering werd algemeen overeengekomen: le. dat het bedrag der aandeden zou zijn f5.00. 2e. dat leden in het bezit van 1 aandeel zullen uitbrengen één stem: dat leden in het bezit van 5 aandeelen zullen uitbrengen twee stemmen dat leden in het bezit van 10 aandeelen zullen uitbrengen drie steramen j dat leden in het bezit van 20 of meer aan deden zullen uitbrengen vier stemmen. 8e. dat de volstorting der aandeelen in één som moet plaats vinden binnen 4 maanden na de oprichting der vereeniging. 4e. dat de woningen welke de vereeniging zal laten bouwen of op andere wijze in eigen dom krijgt zullen worden verhuurd aan hen die daarop het meest aanspraak maken, zoo dat een lid-aandeelhouder niet op grond van zijn lid-zyn voorkeur zal genieten. 5e. dat op Woensdag 13 Juli a.s., des avonds 8 uur, in café „Central" een tweede openbare vergadering zal worden gehouden waarin nadere uiteenzetting van een en ander zal worden gegeven. Ge. dat het bestuur eenparig zal aftreden, de vereeniging zal worden ontbonden en opnieuw opgericht in welker statuten zullen worden opgenomen de onder 1 tot en met 4 ge noemde bepalingen. 7e. dat op die vergadering een bestuur zal wor den gekozen bestaande uit 9 personen, uit vooraf aan de leden aan te bevelen dubbel tallen. liet comité gelooft, dat op deze wijze het doel „werkzaam te zijn in het belang der verbetering van de volkshuisvesting" het vlugst bereikbaar zal zijn. Zij die sympathie gevoelen voor de óp te rich ten vereeniging kunnen zich bij ondergeteekende als lid laten inschrijven, zoomede op de vergade ring van 13 dezer. Het comité verzoekt u, geachte redacteur, be leefd het vorenstaande in uw blad te willen doen opnemen, waarvoor het u bij voorbaat vriendelijk dank zegt. Hoogachtend. Namens het Comité: Hoogstraat 106. Uw dw. dr. P. vakDalen Advertentiën. onze geliefde ouders Johannes Helder en Neeitje Wanink, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, JAN FREBERIK. JOHANNES SIEBRAND. LAMBERTUS NAN. Helder, 8 Juli 1910. Geboren: Magdelena Maartje, dochter van W. F. LABOUT en T. LABOUT -Bakkbb. Helder, 2 Juli 1910. GeborenJannetje Petronella Christina, dochter van C. J. D. KOCH en P. KOCH de Zeeuw. Helder, 7 Juli 1910. Geboren Petrus Johannes, zoon van Jb. DE KLERK en C. DE KLERK-de Boer. Helder, 7 Juli 1910. Onzen innigen dank voor de vele blijken van deelneming en hulpvaardigheid on dervonden, by het overlyden van onze geliefde Dochter en Zuster Trijntje. H. VALKENBURG en Kinderen. Helder, Juli 1910. De Heer en Mevrouw VAN MIERLO - Schouten betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling by de geboorte hunner dochter ondervonden. De Heer en Mevrouw WIJMANS— Mirandolle danken voor de betoonde belangstelling. Helder, 8 Juli 1910. WêÊÊêS^ Dr. G. VAN BEEK, Binnenhaven 36, verzoekt wegens vertrek, indiening van REKENINGEN vóór den 15 Juli a.s. Luthersche Kerk. ZONDAG 10 JULI, voorm. 10 uur, geen dienst, wegens vacature te Hoorm. Nam. 6'/9 uur. De. C. C. G. VISSER. DE KERK ERA AD. Algemeens Vergadering der Atdeeling „VERBETERING VAN HET LOT OER BLINDEN DOOR WERKVERSCHAFFING" (Blindenzorg), op Maandag II Juli, 's avonds 8 uur, in „ONS HUIS". Agenda Goedkeuring Huish. Reglement. Verkiezing Bestuur. 't Voorl. Bestuur. Trouwe opkomst gewenscht. Nuisspaarbank. Gelegenheid tot het bijschrijven van rente op Maandag II Juli a.e., voormiddags van 9—12 en namiddags van 2—4 uur. j)e Boekhouder, H. VAN DER LEE. l'afé „Prinses Juliana'. ZONDAG 10 JULI a.s. O. SCHUT, a. d. Kooi - Koegras. VERLOREN een Manchet, ge- nerkt 477 '10, met twee gouden Knoopjes. Tegen belooniug terug te bezorgen jy J. M. LUDEN, Adelborst Hr. Ms. „Friesland". HELPER. Inschrijving Cokes Kermis te Helder 1910. STANDPLAATS NIEUWE EEREPLEIN, naast de Pastorie Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Juli Het uitbundig lach-succeei Op 27 JULI 1910, des namiddags 2 uur, zal ten Raadhuize door Burgemeester en "Wethouders van Helderde inschryving geopend worden voor den verkoop van 80.000 H.L. grove Cokes, te leveren in maandelyksche gedeelten in het tydvak 1 Augustus 1910 tot 1 Augustus 1911. Gegadigden kunnen de gedrukte voor waarden, zoolang de voorraad 9trekt, gratis aan het Kantoor der Gasfabriek bekomen en worden verzocht vóór bo- vengenoemden datum en uur hunne in schry vingsbiljetten ten Raadhuize in te leveren' De Directeur, S. RIJKES. Parysche succes-klucht in 3 bedryven van ERNEST BLUM en RAOUL TOCHé. SPREE ale THÉ0DULE GRISELÈT. Eenparig oordeel der Amsterdamsche Couranten over „Parfum" Een geestig stuk, echt Fransch Pikant, gekruid, gepeperd„geparfu meerd 1" Soms „by 't kantje af", maar nooit triviaal, niet laag by den grond. Een lach-succes van het begin tot het eindemaargeen stuk voor kinderen. ZONDAG 10 JULI GROOTE AFSCHE1DS-Y00RSTELL1NG: Huishoudster gevraagd, liefst Weduwe P.G. of een Dagmeisje. Brieven onder motto „Huishoudster" Bureau van dit blad. Mevr. BEERS, v. Breestraat 132liui». te Amsterdam, vraagt tegen 1 Augustus, een flinke DIENSTBODE, v. g. g. voorzien. Loon f 120. Flinke DAGMEID gevraagd Adres: Mej. ADRIAANSE, Keizer straat nr. 38. Een «link DAGMEISJE ge vraagd, niet beneden de 18 jaar. Adres: Dykstraat nr. 57. In een banketbakkerij wordt een flinke Jongen P. G. gevraagd voor loop- en bakkerywerk. Adres: W. C. VAN HOOLWERFF, Banketbakker, Kanaalweg nr. 87. Beroemd drama in 8 Tafereelen, van A. d'ENNERY. SPREE in de dubbele rol van Baron Roger de Vaudray en Jacques Frochard. Voor prijzen der plaatsen enz. zie groote en kleine biljetten. GEVRAAGD een flinke Loop jongen voor een courantenwijk. Adres: Agentschap „De Courant", Van Galenstraat nr. 39. Jongen gevraagd. Adres: Th. J. VERBEIJ Jb., Schoen maker, Florastraat nr. 29. Er biedt zich aan tegen 1 of half Augustus een alleszins bekwame Dienstbode, van goede getuigen voordien. Brieven franco motto „Dienstbode" aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD flinke JONGENS. Stoom-Steen enBoekdrukkery L.BUTER Wzn., Nieuwstraat nr. 3. N. N. Tooneelvereeniging, te Amsterdam, opgericht ïsw Directie: B. DELMONTE, Amsterdam. op veelvuldig verzoek, tweede en beeliel laatste Opvoering en: Vertaald door Ch. v. BIENE. Plant*bespreking aanbevolen, wagen* da enorme taaioor De mystepieuse Gentleman-dief. Inbrekerspel in 4 bedryven, uit 't Fransch van Fbanois de Croiset en Maurick Leblanc. Vertaald door Mabie van Westerhoven. AWW* Eigen geheel nieuw decor met tooverkasten, liften enz., enz. Meer dan 200 maal met reusachtig succes opgevoerd, by de Ned. Tooneelvereeniging te Amsterdam. Op algemeen verlangen en wegens het groote ouooes derde en laatste opvoering von Groot Militair Kluchtspel in 3 bedryven, van C. Kraatz en H. Stobetzer. Vertaald door Mevr. Math. Kiehl. LACHEN LACHEN. LACHEN. Voor prijzen zie men de groote en kleine biljetten. Aanbevelend, DE DIRECTIE. Direoteur ALPHONSE JAMMART Jr. Vrijdag: Juli 1910, 8 nor: ■AAA—AÉAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI v Weener Succès-Operette In 3 bedrijven. Muziek van FRANS LÈHAR. Mwwwwwmmmmwwmwwmwwmwmwwwwmwl I Zaterdag: 9 Juli 191Ö, uur: (Ein Walzertraum.) Weener Succès Operette in 3 bedrijven. Muziek van OSCAR STRAUSS. Zondag: ÏO Juli 19IO, 8 aar: Om aan do vele aanvragen t© voldoen Weener Succès-Operette in 3 bedrijven. Muziek van LE0N TALL. Optreden van alle Solisten. Regie J. J. RENTMEESTER. Dirigent H. VAN DER NAATEN. Pryzen der plaatsen en plaatsbespreking als gewoon

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2