ALBEBT mm, Balmuziek „Helders Mannenkoor". Cursus Fransch (L. 0.) GRAVENSTRAAT nr. 54a. Waarom gevoelt gij U langer krachteloos Dames-Zangcursus Beknopte Muziekleer Watersteeg no. W aschpoeder 6a met uw tyd mee, en doe als uw ken nissen en koop uw kruideniers-, grut ters-, kaas-, vet- en vleeschwaren in de winkels van Rykspostspaarbank. Helderscbe Costuumscliool, LIJDERS aan bloedarmoede, bleek zucht en algemeene lichaams zwakte, raad ik aan mijn El fVM TM VAAL te gebruiken. A. MIJN HARDT, Abs Apotheker, Kanaal weg 147, t.o. de Molenbrug Marine en Leger. bij Kon. besluit is eervol ontslag verleend aan den luitenant ter zee der 2de kl. H. Bisschop van Tuinen, op zijn verzoek, met 1 Sept. Vergunning verleend aan den eerste luitenant bii het korps mariniers C. R. van Blijenburg tot hei waaanemen van eene particuliere betrekking buiten het zeewezen voor den tijd van 1 jaar, in gaande 1 Sept., en onder stilstand van alle in komsten bij de zeemacht en van de opklimming in de ranglijst. De hoofdmachinist J. J. Weeda en de machinisten J. E. Strasser en A. M. F. Brinkman zullen 29 Oct per particuliere gelegenheid naar Oost-Indië ver trekken. Woensdag zijn ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin aan onderscheidene onderofficieren en minderen van het leger gelde lijke toelagen uitgekeerd wegens het den jongsten winter optreden als instructeur bij verschillende vakken van onderwys en het daarbij uitmunten als leerling. Onderscheidingen. By Kon. Besl. van 20 dezer: zyn benoemd: tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: de kapitein ter zee W. T. de Booy de kapitein ter zee O. I.. Goedhart de gepensionneerde kapitein ter zee G. C. D. baron van Hardenbroek van Ainmerstol zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de kapitein ter zee J. A. M. Bron de kapitein-luitenant ter zee J. J. Rambonnet; zijn benoemd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau de gepensionneerde kapitein ter zee J. W. Ter- mijtelen de kapitein-luitenant ter zee R. J. Castendijk; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: de luitenant ter zee der lste klasse A. J. Breda Kleynenberg; de luitenant ter zee der 4ste klasse R. van Leent de luitenant ter zee der lste klasse R. H. van Meer- lant; de kapitein der maiiniers J. A. H. L. baron Mel- vill van Carnbée de officier van gezondheid der lste klasse J. Vorst man de officier van administratie der lste klasse L. J. Mouton en is de eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend in zilver, aan: den opperschipper D. Tauber; den opperkonstabel J. J. Pantekoek; den adjudant-onderofncier-schry ver der mariniers E. A. J. van Poelvoorde: den schrijver-majoor K. F. Plenckers; den sergeant-bottelier J. van Baerle den sergeant der mariniers L. J. H. Teygeler; den commandeur der ernstvuur werkers bij 's Rijks werf te Amsterdam J. H. Klumper; den opzichter der verlichting, gezagvoerder van het gastransportvaartuig in het 6de loodsdistrict J. Vader; in brons, aan den korporaal-stoker der lste klasse P. Th. Minne- boo den korporaal-stoker voor binnenlandschen dienst W. Verstynen; den korporaal-hofmeester P. Bizel den matroos der lste klasse G. P. H. van Elswyk den marinier der lste klasse G' Kaptein den gieter by 's Rykswcrf te Hellevoetsluis 1 Brouwer in goud, aan den hoofdopzichter van fortificatiën B. G. Meijet in zilver, aan den adjudant-onderofficier S. Jonker, van hi 4de regiment vesting-artillerie, in brons, aan den timmerman J. Nolen, van het korps torpe- disten. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Timor (uitreis) is 30 Aug. Point de Galle gepass Koning Willem II (uitreis) arriv. 31 Aug. te Genua Bali (thuisreis) vertrok 30 Aug. van Port-Said Sandhurst (uitreis) passoorde 28 Aug. Tarifa Oranje (thuisreis) arriveerde 30 Aug. te Suez Kembrandt (thuisreis) vertrok 29 Aug. van Sabang Koninklijke Hollandsohe Llotd. Kernland (uitreis) vertrok 30 Aug. van Leixoes Rijnland vertrok 27 Aug. van Santos met 630C" balen koffie voor Rotterdam en Amsterdam Frisia vertrok 31 Aug. van A'dam naar Brazilië en Buenos-Ayres Rotterdamsore Llotd Goentoer (uitreis) vertrok 30 Aug. van Southampton Rindjani (uitreis) vertrok 31 Aug. van Suez Tambora (thuisreis) vertrok 29 Aug. van Tanger Ternate (uitreis) arriveerde 29 Aug. te Padang Kon. We8t-Indische Maildienst. Pr. Will. III, van Paramaribo naar A'dam, vertrok 31 Aug. van HAvre Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Dat vermoeide, lustelooze gevoel, die steeds terugkeerende hoofdpijnen, die doffe pijnen in borst, rug en lendenen, die zenuwzwakte en neiging tot slapen j in het midden van den dag zelfs, düt is de meest voorkomende vorm van Malaria (Binnenkoorts). De Palm-Pillen zyn een specifiek, onfeilbaar geneesmiddel voor Malaria en de daaruit voortkomende on gesteldheden en indien ge de Palm-Pillen bytyds, vóór dat het geheele lichaam ondermijnd is, volgens de gebruiksaan wijzing inneemt, dan zult ge de weldadige, genezende werking der Palm-Pillen reeds by de eerste doses bemerken. De Palm- Pillen kosten per doos slechts 60 cents en zyn verkrygbaar by de voornaamste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depöt 278 Heerengracht, Amsterdam. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 2 September. Afloop aanbesteding. Door de Directie der Marine te Willems oord werd 1 September aanbesteedde levering van 144,000 K.G. witte Tarwe en 96,000 K.G. roode Tarwe. Ingeschreven werd door do firma M. Witsenburg Jr. te Helder, voor de witte Tarwe f 14.56 per 100 K.G. en voor de roode Tarwe I 14.98 f 15.12 15.20 per 100 K.G.; door de firma H. H. van Waveren te Haarlem, voor do witte Tarwe f 13.91 A f 13.99 en voor de roode Tarwe f 14.74 k f 14.98 pe. 100 K.G. Namens de Werklieden-Vereeniging is op 31 Augustus een telegram verzonden aan II. M. de Koningin, van den volgenden in- Hare Majesteit de Koningin, 't Loo. Nederlandsche Nationale Werklieden- Vereeniging, onder de zinspreuk .Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart* te Helder (ruim 900 leden), bieden eer biedig Uwe Majesteit en Uw huis hunne hartelyke gelukwenschen aan op dezen voor U en Uw volk zoo gewichtigen dag. Bos, president. Waarop het volgende antwoord is inge komen Bos, president Werklieden-Vereeniging, Nieuwediep. Hare Majesteit draagt my op, U allen te bedanken voor gelukwenschen. Adjudant van Dienst, Sohimmklpknninok: - Door de Konstabels-Vereeniging dei- Zeemacht «Bellona' werd het volgende tele gram aan H. M. de Koningin op 31 Aug. verzonden „De Konstabels-Vereeniging der Zee macht „Bellona", wenscht Uwe Majesteit zeer eerbiedig geluk met dezen dag, hierbjj opnieuw de verzekering gevende van hare onwankelbare trouw en gehechtheid aan het huis van Oranje. F. Hildama, president, Spoorstraat nr. 2." Het antwoord lnidde: Hildama, Spoorstraat nr. 2, Helder. Hare Majesteit draagt tny op, U allen te bedanken voor gelnkwenschen. Adjudant van Dienst, w. g. Schimmelpenninck. De onderscheidingen. Naar wy vernemen is by het vorleenen in koninklijke onderscheidingen ter gelegen heid van don verjaardag van Hare Majesteit Koningin ditmaal afgeweken van de veelal gevolgde gewoonte, om voor eene decoratie alleen die personen uit de arbeidende klasse voor te dragen, welke op een zeer langen diensttijd bij één zelfden patroon konden terugzien. Men heeft ditmaal echter ook ge meend voor eene onderscheiding personen in aanmerking te doen komen, die zich bij zonder verdienstelijk hadden gemaakt in het uitvinden of toepassen van veiligheidsmaat regelen bij machines en arbeidswerktnigen. tn dit verband is de Oranje-Nassau-medaille in zilver toegekend aan T. C. de Brujjn, meesterknecht bij de Amsterdamsche Mctaal- wareniabriek, en aan H. van der Bos, meea terknecht by de firma Grassou Co., meubel fabrikanten, beiden te Amsterdam. Beide per sonen hebben er in hunne positie zeer veel toe bijgedragen om de gevaren, die de ma chinale beroepsbezigheid aankleven, in hunne omgeving zooveel mogelijk tot een minimum te beperken. Een kanon voor Den Briel. Het Nederlandsche oorlogsschip „de Brede- rode", dat den 8en November 1658 voor Elsenenr in de Deensche wateren wegzonk, nadat de nooit overwonnen admiraal Dub bel Wit er stervende was afgevoerd, was hetzelfde schip, waarr.p Maerten Harpertsz. Tromp zoo menigmaal het bevel voerde in de groote oorlogen van ons Heldentijdperk- Als zoodanig is het opgevischte kanon, het welk door de Deensche regeering aan ons volk werd afgestaan, niet alleen een herin nering aan den Voornschen boerenjongen die het tot admiraal bracht, maar ook aan den grooten Briellenaar, bestovaer Tromp. Waar zou dit kanon een waardiger plaats vinden dan in Den Briel, de oude hoofdstad van den lande van Voorne, bakermat van zoo menigen zeeheld? Het was daarom, dat in de gemeenteraads zitting van Woensdag, op voorstel van het oudste raadslid, den heer J. K. Overbeeke, besloten werd zich tot onze regeering te wenden met het verzoek om dit kanon een waardige plaats te mogen geven op een der openbare pleinen in Den Briel, waar het meer en beter tot ons volk getuigen zal van de kloekheid en durf onzer voorvadereu, dan wanneer het in een museum onder dak wordt gebracht om daar als het ware op te gaan in de talrijke herinneringsBtukken uit den onden tijd. IJ muiden, 1 September. De gaffelsckoener „lda", die in November van het vorig jaar by Wyk-aan-Zee strandde en na vlotbrenging door de bergers publiek word verkocht aan den hoer C. van Toor Hz. is door dezen heer weer aan eene Duitsche rcedery vrkocht. Kooper is de heer A. Hemmes te Schiedam, die het vaartuig van uit Leer (in Oost-Friesland) zal laten varen onder bevel van zynen zoon. De firma W. Bruns aldaar zal als directrice optreden. De ontrouwe kantoorlooper. Voor de Rechtbank te Amsterdam werd Dinsdag behandeld de zaak van den kantoor looper der .Ontvang- en Betaalkas", die eenige maanden geleden er vandoor ging met een bedrag van ongeveer twee ton, maar nog denselfden avond te Utrecht werd gearresteerd. Een groot gedeelte van het geld, ongeveer f120.000, had hy te Naarden nabij de villa „Drafna" in den grond verstopt, waaruit het den volgenden dag op zyn aanwijzing werd opgegraven. De behandeling van de zaak zelf was een voudig. Bekl. heeft alles bekend, alleen verklaarde hy geen reden voor zyn daad te kannen opgeven. De president wees hem er op, dat er toch twee omstandigheden waren, die tegen hom pleitten. De eerste was het feit, dat hy zich een jaar geleden had schuldig gemaakt aan verduistering,ook ten nadoele van de Ontvang en Betaalkas", van een Amerikaansch effect van 1000 dollars, dat hy naar zyn broeder in Amerika had gezonden om het daar te ver zilveren; en ten tweede, dat by zyn arrestatie in zyn bezit was gevonden een adres van een anderen broeder, óók in Amerika gevestigd, waarom hy bekl. vroeg of hy niet bekennen moest het denkbeeld gehad te hebben zich met den brief naar Amerika te hebben willen begeven Bekl. ontkende dit pertinent. Aan bekl. was als verdedigster toegevoegd mej. mr. Pouw, die, op grond van eeno ver klaring van den huisdokter van bekl., een onderzoek naar zyn geestestoestand aanvroeg. Die huisdokter, do arts E. H. Bimmerman, werd als getuige h dócharge deswege gehoord. Hy deelde mede, dat bekl. eenige jaren geleden by hem was gekomen en toen don indrnk had gemaakt, alsof by verkoerde in een soort van schemertoestand, die herinnerde aan epileptic. Toen get. hoorde van de daad door bekl. bedreven en daarvoor geen aannomelyke ver klaring kunnende vinden, had hy gemeond tusschen het een en ander verband te moeten zoeken en dit ook aan de justitie medegedeeld. Do officier van juBtitie, mr. del Camp, hierop het woord erlangende, verklaarde zich geen party te willen stellon, maar zich aangaande de noodzakelijkheid van dit onderzoek to refe- reeren aan het oordeel van de Rechtbank. De Rechtbank beraadslaagde hierop eenigen tyd in raadkamer en verklaarde daarna geen termen te hebben gevonden om het verzoek in te willigen. De officier van justitie oischte beklaagdes veroordeeling tot gevangenisstraf voor den tyd van twee jaren. hoorendo foei-magere juffrouwen, luidruch tig verklappend 't dialect van Noord-Hollands uithoek. Maar in Utrecht vond ik er in een café vier en een half en daar buiten, te midden der wandelaarsvolte, trof ik 't opgeblazen, logge, welgestelde figuur van 'n ouwe buur jongen, makker van school zeven, zesde klas, Vlamingstraat. Hem moest ik even aanklam pen. ,Hééééé!hééóéó I Verwonderd draaide-ie z'n stieren-bals 'n slag rechts. ,Ha, ha, ik kan je, m'n waardje bent Snust, geen namen noemen, asjeblieft, ik wil hier graag myn incognito bewaren, Bnap je." Al pratende over alleB-en-nog-wat waren we verder gewandeld. Ook hy was op stap naar een terrein even bniten het Wilhelmi- napark en gelegen aan het Zwarte Wegje, waar Jan Olieslagers, de Antwerpsche dui vel," vliegdemonstraties houdt. Prachtig stuk grond. Gunstig gelegen. Echt gezellig. Vol consumptietentjes. Het beslaat een opper vlakte van tien H.A. Behoorlijk afgezet door rasterwerk en 'n aanzienlijke macht van genie soldaten en rijksveldwachters. Wel noodza kelijk. Nog nooit zooveol menschen by elkaar gezien. Duizenden en nog eens duizenden. Allerlei slag. De guldens en vyfiig-cents- plaatsen waren dicht bezet. Zjj gaven een prachtig uitzicht naar het middelpunt waar de hanger vnilig, ietwat verlaten stond. Daar op schenen aller oogen onafgebroken gericht. Totdat 't ding circa vjjf uur geopend werd. Toen ging do geduldige nieuwsgierigheid over in spanning. Er kwam beweging in de bonte rijen. Men drong zachtjes op. Ontel bare halzen werden gerekt. Hier en ginds kwamen kleine wyfjes hoog te voorschyn. Enkele dames, niet lang genoeg, troonden zoo maar op breede raannon-schouders. Kin deren werden opgetild. Jongens klauterden in boomen. Bewoners zagen toe van balcons, van dakenPlots golfde een lang en breed hoera-geroep uit de menigte. Zakdoe ken wuifden. Hoeden en petten zwaaiden. Wandelstokken en paraplnies kwamen te voorschijn. De grootBt mogelijke by val open baarde zich Eindelyk was dan de slanke machine naar bniten gereden Oogenblik- kelyk daarop nog een geweldige geestdrift- niting en Olieslagers, de held van den dag, de man, die men niet genoeg kon be- glnren van top tot teen tydens een vlngge inspectie over zyn vogel, had kalmpjes in den stoel plaats genomen, deed daarop de motor werken en verliet weldra den vasten grond. A1b de mnziek heel plechtig de «Braban- tjonne" aanhief, ging hy langzaam op, om, zoowat boven de hoofden, zich sneller te bewegen. Nog eenmaal toonde het publiek zijn enthousiasme, 't Was dan ook een mi rakel. Met razende vaart ging het vernuftig toestel steeds hooger. Groote, fraaie cirkels makende, vloog Olieslagers voor 't bloote oog nog slechts een simpel donker zittend figuurtje in de lucht met 'n gangetje van ongeveer 90 kilometer. Negentig kiiometer! Voorwaar, geen kleinigheidje. Geen wonder, dat velen der toeschouwers, het hoofd in den nek en de mond wyd open, stom-ver baasd zoo n duizelingwekkende vlucht na oogden. Waarby de koene vlieger, nota bene, met z'n petje in de hand naar alle kanten vriendelijke groetjes zond Toen hij, na eenige .rondjes*, in schuinsche richting weer naar beneden streek, wachtte hem dan ook een zeer warme hulde, een schitterende ovatie. Met lawaaiende toejuichingen. Met stevige handdrukken. Met schoone bloemen en kransen. De held had 't ongetwijfeld verdiend I „Wat zeg je daarvan, mannetje?' begon myn metgezel na afloop. »Dat is nog eens de moeite waard hè, om zoo'n modern waag- stukje te bewonderen. By jullie nog niet gezien. Ik wil er echter toch wel een lief ding onder verwedden, dat zoo een zelfde vertooning te Helder een enorm succes zon hebben. Verbeeld'je, zooiets op een goeien dag ergens aan Huisduinen. Met medewer king van plaatselyke gymnastiek-, mnziek- en zangvereenigingen Ja, jaDe een of andere afwisseling moet er by - Alles vooraf natuurlijk aan gekondigd door reuzen-reclames van een comitéKerel, niemand blyft thuis. Extra treinen. Speciale booten. Texel, Wie- ringen, Anna Panlowna, Schagen, Alkmaar ze kwamen overal vandaan. En summa summarum, 't gaf stellig een aardig voor deeltje aan menigeen.' Te koop te Heilo een HUIS met grooten Tuin en Schuur, ongeveer 11 Are, prijs billijk. Brieven onder motto „Huis" aan het Bureau van dit blad. De vent had gelykl Wellicht dat hier wel een ondernemend groepje bereid is om 't zaakje moedig aan to pakken. Adveptentiën. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven, van het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. C. J. Kikkert geb. Grooff, in den ouderdom van ruim 61 jaar, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden. Uit aller naam, W. A. KIKKERT. Amsterdam, 30 Augustus 1910. Mariniersplein 40, 2de Etage Kijkjes uit mijn Venster. Vliegen. De vorige week een klein uitstapje ge maakt. Lekker uitgelucht. Ver bniten het rumoer van snel- en trappers. Drukinktgeur tje en schrijfinktgeurtje een oogenblik kwyt geraakt. Voor m'n neus eens wat anders ge- bad dan wit papier, dat we voor uw plei- zier met zwarte letters volkalken. Geen Nieuwediepers gezien onderweg Ja. In Amsterdam had je er nog. Twee vet glimmende heeren met hangbniken en spil- lebeenen, plus twee waarschynlyk toebe- Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven, van het overlijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mej. C. J. Kikkert geb. Grooff, in deu ouderdom van 61 jaar, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der stervenden. Namens de Familie, M. GROOFF. M. GROOFF—De Qraaff. S. RAN. .T. C. RAN—Grooff. Wed. D. NANNINGS-Grooff. R. B. LEEWENS. A. LEEWENS-Grooff. Helder, 30 Augustus 1910. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wy onzen harle- lijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by ons 25- jarig huwelijksfeest, zoowel van binnen als buiten de gemeente. W. F. LABOUT, Echtgenoote en Dochter. Helder, 2 September 1910. De Heer en Mevrouw DE WIJN, roepen by hun vertrek naar Zuid Afrika, aan familie, vrienden en bekenden een laatst vaarwel toe. A./b. „Walmer Castle". Southampton, 3 September 1910. Directeuri JOH. BRANDS. Door bovengenoemden cursus, in com binatie met de kinder-zangklas is in studie genomen bet alleraardigst sprookje in 4 bedrijven 9WWWWWWWW van Mevrouw HOPMAN KWAST. Muziek van JAC. BONSET. Om aan genoemd werk mee te wer ken, kunnen meisjes van 15-17 jaar en kinderen van 7 14 jaar zich aan melden tot uiterlijk 15 September a.s.by den Directeur Sluiedijkstraat IIO. De repetities worden gehouden in „Tivoli", voor den Cursus, Dinsdagavond van 8—Ó'/s en de Kinderzangklas, Woens dagmiddag van 5—6. Foto's van een opvoering te Harlingen, zijn in de étalage van den Heer DUIN- KER, Boekhandel Spoorstraat, gedurende eenige dagen te zien. MAINTIEN. CONTENANCE. Dansschool van B. H. Polak Sk Zonen Dijk.traat 37 - Helder. iDer Tanz enthalt alles was zu einer schónen sprache nöthig ist; man musz aber mehr als das Alphabet davon wissen". Noverre. Aanvang van den nieuwen cursus in DANSE ET MANTIEN, 15 Saptember a.s. Het onderwys bepaalt zich niet alleen tot het leeren der moderne dansen, doch omvat ook het onderricht in wellevend heid en goede manieren. Het is een goed teeken, dat de Dans kunst zich weer beweegt in de richting van vroeger, toen het dansen van een Menuet een vermaak van Vorsten en Edellieden was. Dagelijks bestaat er gelegenheid tot inschrijving van Leerlingen, DIJkstraat 37. Men vrage prospectus, waarin nadere inlichtingen. Aanbevelend, Hoogachtend, B. H. POLAK, Schrijver van „Het Dansen". Ph. B. en JAC. B. POLAK, Leeraren in het Dansen. DIJKSTRAAT 37. SCHRIJFLESSEN. VERBETERING DER SCHRIJFHAND IN ONGEVEER 3 MAANDEN. BESLIST SUKSES. RONDSCHRIFT en SIERSCHRIFT. opleiding voor eksamens. J. DRIJVER Jr., BINNENHAVEN 64a. Verschenen by C. DE BOER Jr. te Helder en by eiken boekhandelaar ver krygbaar IN VRAGEN EN ANTWOORDEN, BENEVENS EENIGE GEGEVENS OVER ZANG- EN MUZIEK-OE- SCHIEDENIS, VOORNAMELIJK TEN DIENSTE VAN KWEEK- EN NORMAALSCHOLEN EN HEN, DIE MET HET ONDERWIJS IN DEN ZANG OP DE LAGERE SCHOOL BELAST ZIJN door A. J. LEEWENS, plaatselijk muziekmeester en onderwijzer in den zang aan de rijksnormaallessen te helder. PRIJS f 1.25. G. KOEDIJKER, gaat steeds door met het maken van RIJWIELEN voor f 30.- pep .tuk en het re- pareeren van Rijwielen. met „De Wolf", ?oor de vasch de fijnste poederzeep. Maakt de wasch kraakhelder, tast het goed niet aan en is niet scherp voor de handen. Overal verkrijgbaar. Aanbevelend, Wed. MEIJER. L. WOLFF, Zeeppoedarfabrlek. MEPPEL SPOORSTRAAT 130-132. 5Blo ae prijzen lxx do Eltalaceu. 9SF 40 eigen winkels in Nederland. ~V| Een nette COMMENSAAL gevraagd. Adres: Schagenstraat No. 95. H.H. Zangers en liefhebbers van zang, die lust gevoelen zich aan te sluiten by bovengenoemd koor, kunnen zich, willen zij nog aan het eerstvolgende concert medewerken, opgeven tot uit. September by den Directeur of by het Bestuur. JOH. WIJSMAN, Secretaris, Verl. Spoorstraat 16. Aanmelding vóór 8 September. Kanaalveg 4, W. VAN DER MOLEN, in de „TUINTJES' op ZONDAG a.a Alle dagen geopend Beleefd aanbevelend, J. BLAAUB0ER VERHUISD «an SCHAGENSTHAAT 59 naar tegenover de Broodfabriek „De Eendracht". P. ASSENDORP. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven inde maand SEPTEMBER en waarop de rente over bet afgeloopen jaar nog niet werd by ge schreven, zoo spoedig mogelyk, ter veri ficatie en rentebyschryving by hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posteryen verkrygbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Sluisdijkstraat IIO. m Op bovengenoemde school kunnen eenige nieuwe Leer lingen geplaatst worden. Vanaf' 1 September is er gelegenheid zich geheel te bekwamen als Coupeuse. Bij gebleken bekwaamheid wordt diploma uitgereikt. Aanmelding voor een nieuwen Knipcursus (te beginnen 1 of 15 September) dagelijks. I October aanvang van den avondcursue. Onderricht in 't Knippen en vervaardigen van Dames- en Kinder- kleeding, ook Mantels en Heform. Aanbevelingen van Oud-Leerlingen voorhanden. Dag cursus f 15.Avondcursus f 10. ae~ 0p aanvraag wordt gaarne uitgebreide prospectus toegezonden. Aanbevelend, A. BRANDS REUS, DORA G. v. d. STRUIJS, Coetumière. Ik vepklMi* hierbij openlijk dat er geen Elwitsteel besteat dat een hooger procent etaal aan witwit ga bonden bevat, dan het myne. U kunt het laten onderzoeken 1 Meer dan TIENDUIZEND flesschen worden door my jaarlijks verkocht, tegen f 1.05 per IHerflesch.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2