Je AlleuaesgaÈg" De Kleine Winst, ?00R DEN WINTERDAG! VOOR DEN WINTERDAG! Marine en Leger. De machinist G. C. van Wachern, dienende op de «Schorpioen», is geplaatst aan boord van don mijnenlegger «Balder» als chef van de machine kamer, ter vervanging van den machinist L G. S. van Schie, die weder aan boord van de «Schor pioen» is geplaatst. Blijkens bjj het dep. van marine ontvangen bericht is de divisie, bestaande uit Hr. Ms. pant serschepen «De Ruyter», «Hertog Hendrik» en «Koningin Regentes», onder bevel van kapt. ter zee W. van Voss, 19 dezer van Hobart vertrokken. Reuter seint nog, dat het eskader op weg is naar Adelaide. De kanonneerboot «Bever», onder bevel van den luit. ter zee le kl. A. J. M. Nolet, is van Vlis- singen te Hellevoetsluis aangekomen om op 's Rijks werf eenige voorzieningen te ondergaan. Gerepatriëerd uit Oost-lndië. Bootsman J. v. d. Linden en gepl. a.b. W.s.W.o. Korp.-stok, le kl. C. Dekkers «V. Speijk Korp.-ziek.v.pl. W. Visser W.s.W.o. Tamboer le kl. C. Kramer b/d, afd. A.d. id. K. Kuiper id. id. 2e kl. J. Breugel id. Marinier le kl. G. J. Looijsen id. Gerepatriëerd uit West-Indië. Marinier le kl. C. v. Munster en gepl. b/d. afd. A.d. Stoker 2e Th. J. Kint a/b. V.Spejjk Overplaatsing. Op 18 Oct. van: op: Serg.-stoker A.v.Zandbergen,P. Hein Tromp, id. G. Broggel, W.s. A.d. P. Hein. Op 31 Oct. van: op: Serg.d.marin. L. P. Lameer, Heemsk. afd. R.d. id. A.F.J. Heidoorn, afd. R.d. Heemsk. id. K. Korver, Kweeksch.afd. A.d. id. H. J. Wolters, afd. A.d. Kweeksch. Seig-bottelier B. Ryskarnp, W.s.W.o. W.s. A.d. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. De Vermaardheid. Waarom spreekt men over de Pink Pillen? De vermaardheid heeft altyd een grond en een oorzaak. Men wordt niet beroemd, als men niets buitengewoons heeft gedaan. Men spreekt niet in het geheele land over een geneesmiddel, als het geen enkele waarde heeft. WelnuHet is niet alleen in Nederland dat gy over de Pink Pillen zult hooren spreken, het is overal in de wereld. Waarom spreekt men er zooveel over? Alleen omdat zy alle dagen mooie genezingen hebben gege ven en steeds geven, en omdat zy dikwyls dan ge nezen wanneer andere geneesmiddelen te kortzyn geschoten. Heel wat zieken zyn genezen doordat zy, in de vermaardheid der Pink Pillen vertrou wende, deze pillen genomen hebben om te gene zen. Mej. J. van der Veen, te Hoek van Holland, heeft ons by voorbeeld het volgende geschreven: Op 25 Oct. Iloofdmach. Machinist id. id. Adj.-machin. id. Serg.-Stoker Op 27 Oct. Machinist E. Maas, W. G. M. Brouwer, id. W. v. Leeuwen Hz., R. Claesz. F.H.J.E. Schreuder, id. A.i.G. Gelderblom, Schorpioen C. A. Poot, J. N. Kramer, W. F. Hoedemaker, R. de Kloe, N. Hoebe. W. M. Visser, T. B. Grane, J.J. van Eyk Menkman, K. van Dorsten, op: id. Evertsen r, Schorpioen Wodan P. Hein Heemsk G. M. Feij. J. G. Hamilton, Op 26 Oct. Bootsman, id. id. id. Konst.-majoor Ziekv.pl.maj. Serg.d.marin. id. id. id. Bootsman, id. Konst.-maj, Stoker-maj. Serg.-konst. .1. Marteijn, D. J. Uit den Boogaard. J. van Leeuwen, N. le Mair, J Lagas, W. F.Somineling, M. van Weeren, P. de Beukelaar, S. Bonte, C. J. O. Groosman B. v. d. Berg, W. de Vries, G. v. d. Berg, J. Dunk, G. E. v. Dam M. In de Weij, W.s. W.o. id. id. K.Emma, id. id. Neptunus Evertsen. V. Speijk. W.s. W.o. P. Hein. Evertsen. W.s.W.o. afd. A.d, afd. R.d. afd. W.o. id. V. Speijk. W.s. W.o. Bellona. W.s.W.o. Bellona. Evertsen. id. id. Evertsen P. Hein Evertsen K. Emma Evertsen Bellona Matroos 2e kl. id. Ie id. le id. 2e id. 3e Stoker-oliem. Torp.-majoor Stoker le kl. Korp.-stoker le kl. Matroos le kl. Serg.-konst, Met ontslag. P. Balledux W Konings J. P. Ponsen A. R. C. Siebesma, W. Schalkbroek, M. de Krieger, J. Snoerwang E. Kok J. Hijting D. Brouwer A. Gras 1 Nov. 3 Oct. 16 Nov. 3 Oct. 1 Nov. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatsohappij Nederland. Bali, uitreis, vertrok 17 dezer van Southampton. Kon. Will. III, uitreis, arriv. 18 dezer te Sabang. Prinses Juliana, uitreis, vertrok 19 dezer van Suez. Vondel, thuisreis, vertrok 19 dezer van Algiers. Java, thuisreis, arriveerde 20 dezer te Genua. Oranje, uitreis, pass. 20 dezer Kaap Finisterre. Rotterdamsche Llotd. Wieringen, uitreis, vertrok 18 dezer van Suez. Malang vertr. 19 dezer v. R'dam n. Hamburg Solo, thuisreis, pass. 19 dezer Kaap Bon Wilis, uitreis, is 20 dezer Kaap del Armi gepasseerd. Kawij uitreis, vertrok 20 dezer v. Marseille n. Genua Rindjani, thuisreis, vertrok 20 Oct. v. Colombo. Koninklijke Hollandsche Llotd. Amstelland, thuisreis, is 16 Oct. Kaap Verd. Eil. gepas Rijnland, uitreis, vertrok 17 dezer van Lissabon Hollandia, uitreis, vertrok 18 dezer van Lissabon Maasland, uitreis, arriv. 18 dezer te Montevideo Delfland arriv. 19 dezer van Buenos-Ayres c Brazilië te Rotterdam Frlsia, thuisreis, vertrok 20 dezer van Lissabon. Kon. West-Indisohb Maildienst. Pr. Will. I arriv. 18 dezer v. A'dam te Paramaribo Pr. Will. IV vertr. 19dezerv. Paramaribo n. A'dam Marktberichten. Schagen, 20 October. 370 Geldekoeien (magere) f160 a f260. 100 Geldekoeien (vette) f 180 a f 340. 50 Kalfkoeien f180 a f270. 150 Vaarsen f120 a f170. 85 Graskalveren f 40 a f 80. 15 Nuchtere Kalveren f7 a f26 380 Schapen (vette) f23.— a f 31. 250 Overhonders f 18 a f 23. 46 Varkens (vette) f 0.48 a f 0.57 p. KG. 110 Biggen f 12 a f 17.50. 50 Konynen f0.50 f0.90. 100 Kippen f0.50 a f 1.50. 60 Eenden f 0.50 a f 1.25. 600 K.G. Boter fl.45 a fl.55. 200 K.G. Kaas f0.40 a f0.50. 2000 Kipeieren f 5.50 a f 6.25 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 18 October. Aangebracht door 25 korders 2 tot 10 stuks groote tong f 1 per stuk, 5 tot 20 middelmatige tong 50 a 60 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 3 mand kleine schol f2,50 a f 4 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1 a f 1,25 per mand, 1 tot 5 stuks rog f 1 per stuk. 19 October. 30 korders met 5 tot 10 stuks groote tong f 1 per stuk, 10 tot 30 middelmatige tong 45 a 55 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 3 stuks tarbot f 5 a f 8,50 per stuk, 1 tot 4 mand kleine schol f 1,50 a f 6 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,25 per mand, 1 tot 10 stuks rog f 1 per stuk. 20 October. 20 korders met 5 tot 15 stuks groote tong f 1 per stuk, 10 tot 40 middelmatige tong 50 a 60 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 5 stuks rog f 1 per stuk, 1 tot 4 mand kleine schol f 1,50 a f 5 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,25 per mand. Burgelijhe Stand v. Helder Van 18 tot 20 October. ONDERTROUWD: S. Jaring en G. E. Burgers. M. Pont en M. E. Doornhein. J. Kerkhoff en L. Bakker, G. J. Kuiper en A. B. M. Minneboo. GETROUWDD. W. Spangenberg en M. Kooger, B. Baak en M. Kramer. BEVALLENH. Bosdijk, geb. Dolman, d. N. Vroone geb. Boon, z. A. S. Beekma, geb. Beijer, z. G. M. Rietveld geb. Gomes, z. OVERLEDEN: A. M. Harder—van Brederode 75 j. Blokhuis, 15 m. A. P. Duinker, 5 w. Uit: „Onder de Streep". Geleien voor het venster van een viach- winkel «Gerookte stroobokken 4 A 10 cents". En dat in een t(jd dat het vleesch soo duur heetl dags ging hy nog veel hooger. Donderdag, Vrydag, Zaterdag vloog hy heel mooi. Zon- vloog hy naar Sriieveniugen. In de donker ging hy met zakken vol geld sporen naar Autwerpen. Die man met echten holland- schen centen I Olieslagers! Ik heb hem in de roodereitselaan gezien een maandag. Ik heb hem in de gerartschol- tenstraat gezien. Ik heb hem in de zwart- janstraat gezien. Ik heb hem in de noort- molenstraat gezien. Myn pa heeft hem op het tarijn gezien. Myn pa heeft hem zien dalen. Mijn broertje zink altyd OlieslagersOlieslagers kijk ki nog eens om, een maandag won je de lucht niet in, want toen had je geen goede zin. Men oppert, voor militaire vliegers to lezen «Bevlogen troepen, bevlogen officieren,enz". Fiatmaar hoe moet dan heeten een be vlogen militaire inval Een bevlieging ,Wat heb ik gehoord!* zei de zorgzame moeder tot haar jong-getrouwdo dochter: »Je man speelt lederen avond biljart in do club en hy speelt om geld!* - «Dat is ook zoo, moeder*, zei de jonge vrouw met een innemende glimlach; «maar hy geeft al wat by wint aan myl* - «Wat jy...* - .En hy speelt enkel maar met mijn heer Naastbyl* - Wat zou dat?* - «Wel, mynheer Naastby geeft óók al wat hij wint aan zijn vrouw en dan geelt zy dat aan mjj en ik geef wat myn man wint weer aan mevrouw Naastbij. En zoo hebben we allebei dubbel zooveel huishond geld...' De heer Van der Vef.n. (Cl. Schotel.) «Mijn man, stoker op het ryksvanrtuig Calland, heeft gedurende vry langen tyd geleden aan een maagziekte die hem noch by dag noch des nachts met rust liet. Vertrouwend op de vermaardheid der Pink Pillen, heeft hy zich dat geneesmiddel aangeschaft en is zyn kwaal er mee gaan behan delen. Dit is lot zyn groot geluk geweest, want hy is zeer spoedig en volkomen genezen». De Pink Pillen zyn het kostbare hulpmiddel voor hen die hunne gezondheid in het goede spoor wenschen te houden. Zy geven ryk en zuiver bloed en versterken het zenuwstelsel. De bloed armoede en de zenuwzwakte zyn de oorsprong van vele ziekten. Prijs fl.75 de doos; f9.— per 6 dooien Verkrijgbaar bijGeueraal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken hij DE KOK, Middenstraat, H. DE BIE—Biersteker, Keizerstraat 93te Schagen bij J. ROTGANS; te den Burg (Texel) bijT. BUIS en ver der by verschillende Apothekers en goede drogisten VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 21 October. Vlce-admiraal Van den Bosch. De vice-admiraal I. van den Bosch, direc teur en commandant der Marine te Wil lemsoord, heeft met ingang van 16 November zyn ontslag uit den zeedienst aangevraagd. Dezer dagen heeft zich een commissie gevormd tot instandhouding en uitbreiding van de Badinrichting StationsdwarsBtraat al hier. Men meende dat door meer publiciteit en goedkoopere pryzen der baden het publiek meer gebruik daarvan zal maken. Een voorloopig bestuur is saamgesteld, be staande uit de heeren H. C. Delsman, C. J Lebbe, H, Lastdrager, Jac. de Jong en C. A. Staalman aan welk bestuur is opgedragen een statuten daar te stellen. Zie verder annonce in dit blad. Afloop Aanbesteding. Door het Bouwkundig Burean alhier werd Dinsdag aanbesteedbet bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Van Galen straat, voor de heeren Gebr. Bruin alhier. Ingeschreven werd door de heeren: J. A. do Does, f 2500.Th. van der Sterr f 2489.—J. Smit f 2874.—S. N. Boom f 2350.— D. de Cock f 2815.— H. Riemers f 2285.Gebr. Steeman f 2093.—. Bogrooting f 2450. Het werk is gegund aan de heeren Gebr. Steeman, alhier. Johan Schmier in Casino. Woensdagavond hoorden we in «Casino' den bekenden zanger, bassist, dichter, odeïst, komponist, klavierist (excusé un peu), onder de zinspreuk: «Zingen gaat goed, maar luis teren gaat beter', met medewerking van mr. Jumelly, musical comedian acteur, en atgewisseld door het Casino-orkest. By zyn optreden met applaus begroet, begon de reeds gryzende zanger met jeugdig vuur en groote kracht zyn vry groot reper toire ten gehoore te brengen, zeer ten genoege van de aanwezigen, die hem met een aan dachtig gehoor, met toejuichingen en met bloemen vereerden. Mr. Jumelly, wiens optreden met spanning werd tegemoet gezien, was een verrassing. En om het een verrassing te doen blyven, ver raden we niet, wie en ook niet wat het was Over het geheel was het voor het niet talrjjk opgekomen publiek een recht gezellige avond, welke gezelligheid echter eenigszins afbreuk leed door de wel wat luidruchtige uiting van de vroolyke stemming, die klaar- blykelyk aan één der tafeltjes heerschte. Het Casino-orkest handhaafde zyn reputatie. Stuurliedenexamens. 's-Gravenhage, 20 Oct. Geslaagd groote stoomvaart tweede stuurm. de hr. A. J. Mejj er. Kamerverkiezing Eindhoven. By de gister in het district Eindhoven gehouden verkiezing voor een. lid van de Tweede Kamer (vac.-Van der Heuvel), zijn uitgebracht 5807 geldige stemmen. Hiervan verkregen mr. dr. Jan van Best (R.-K.) 4860 stemm., en H. Spiekman (S. IJ. A. F.) 447. zoodat gekozen is mr. Van Best. Jan Olieslagers Eon vooruitstrevend schoolmeester heeft aan zyn klasse kinderen van acht tot tien jaar opgegeven een opstel te schryven over den Vlaamschen vlieger. Wy zyn in staat eenige dezer sport-, taai en stylproeven hier weer te geven. J. Olieslagers vliegt. J. Olieslagers steeg prachtig op. Hy steeg om half zes op. Hy steeg regelrecht op naar de lacht, Lang zal Olieslagers leven. Zyn vliegmaschjien zal zweeven, Lang zal Jantje leven, Tot zyn gouden feest. Zondags kwam hy laat beneden. Hy zat te zwaaien! zwaaien! Hy kwam over de stad henen. Hy steeg mooi neer, de outo kon niet door rydon. Vliegweekl Toen Olieslagers vloog, hebben we op zolder gekeken, 's Maandags had hy niet veel zin, daarom ging hy de lucht niet in. Dinsdag heeft hy mooi gevlogen. 'sWoons- valt te redeneeren over een drieploegenstolsel voor de groot-industrie. Hij behoudt te dien aanzien zyn stom voor. Maar als men daarby niet tevens den acht-urigen arbeidsduur invoert, en dat doet het amendement-Borgosius niet, kan spr. zich met zulk een drieploegenstolsel niet vereenigon. Men vreest voor duur brood by afschaffing van den nachtarbeid, maar als inderdaad daardoor het brood met een halven cent per K.G. duurder zal- worden, dan hebben wy tot nu te goedkoop brood gegeten. In Finland dreigde men ook met verhoó*- ging van den broodprijs by afschaffing van den nachtarbeid, of met vermindering van het broodverbruik. Maar het bleek dat de prys van het brood niet omhoog ging en dat het broodverbruik steeg. Ook in Italië hebben zich de voorgespiegelde nadeelige gevolgen niet voorgedaan. Het grootbedrijf zal niet te gronde gaan by invoering dezer wet. Ton slotte doet de heer Schaper een dringend beroep op de rechtsche meerderheid om, zelfs tegen het streven der linkscbe minderheid van paganistun in, een wet tot stand te breDgen die vraagt afschaffing van den nacht arbeid, beperking van den arbeidsduur inhoudt. Dan zal ten hunne aanzien het Bijbelwoord toepasselyk wordenwat gy den minste mjjner broederen hebt gedaan, dat hebt gij mij gedaan. Advertentiën. Ondertrouwd S. Jaring, Machinist K. M. en Truus Burgers. Helder, 19 October 1910. TWEEDE KAMER. (Vervolg). Met het oog op de te verwachten lange discussie by de behandeling der Bakkerswet stelde de voorzitter voor Donderdag eene avondzitting te houden, wat echter met 35 tegen 34 stemmen verworpen werd. Over den post tot instelling Tan eeue hoofd-admiiiistratie bij het corps marechaussée werd nader gediscuseerd. De minister kreeg echter zijn zin niet 't regeeringsvoorstel werd verworpen met 41 tegen 32 sfemmen. De vestiging van een sterke brigade (90 man) en kazerncment te Apeldoorn werd aangenomen met 65 tegen 7 stemmen, ter- wyl het ontwerp tot uitbreiding van het corps nu werd aangenomen zonder stemming. De heer Ter Laan bespreekt de positie der burger-corveeore f 1 en f 1,50 per dag acht hy te weinig; de minister zegt dat by vaste aanstelling positieverbetering zal worden overwogen. De splitsing van de afdeeling personeel aan het Ministerie van Oorlog wordt aan genomen. De post voor bevordering van stelling- commandant te Amsterdam tot luitenant- generaal .wordt verworpen met 30 tegen 28 stemmen. De aanvullingsbegrooting wordt zonder stemming goedgekeurd. Bakkerswet en Bakkersraden. Donderdag te half twaalf ving do Kamer aan met do algemeene beraadslagingen over het wetsontwerp tot beperking van Zondags- arbeid en nachtarbeid in broodbakkeryen en dat tot instelling van Bakkersraden. De heer Van Idsingazet uiteen, dat hy aan het eene wetsontwerp alleen zyn stem zal kunnen geven als het belangryk geamendeerd wordt, en dat hy zal stemmen tegen het instellen van Bakkersraden, waar door een stap gezet wordt op den weg naar Staatsvoogdij. De verzorging der publieke belangen mag alleen worden toevertrouwd aan organen van de gemeenschap, niet aan organen van belanghebbenden. De heer De Beaufort acht den weg door de regeoring ingeslagen by dit wets ontwerp verkeerd. De groote bakkeryen, die beter ingericht zyn, komen ernstig in 't ge drang. Ook is hy tegen Bakkersraden terwyl hy tegen de gemaakte onderscheiding voor Israëlieten bezwaar heeft. De heer Schaper zegt dat het ontwerp veel te weinig geefthet regelt niet het leerlingwezen, bet inwonen, den arbeidsduur die toch zoo noodig moesten geregeld worden. Vooral is de arbeidsduur veel to lang waarvan spreker staaltjes aanhaalt. Door het niet opnemen van een beperking van den arbeidsduur in het ontwerp aldus verder de heer Schaper heeft de Minis ter zyn positie aanmerkelijk verzwakt. In de klacht der groot-industrieelen, ligt een kern van waarheid. De Kamer heeft zich uitgespo- ken voor den tien-urendag. Volgons den Minister zelf toch voert hy den tien-urendag hier niet in. Hy wil geen onderscheid maken tusschen arbeiders en arbeiders, zegt hij. Fust dit wel in het stelsel van den Minister De Minister zegt nog dat de Bakkersraden materiaal voor deze regeling moeten byeen brengen. Spr. meent dat by ontbreken van deze regeling de arbeidsduur overdag zal toeDcmon en het kleinbedrijf zal worden be voordeeld. Het grootbedryf, vooral de coöpe raties, zullen daardoor in bet gedrang komen. Spr. gelooft dat de Minister de regeling van don arbeidsduur achterwege heeft gela ten uit vrees voor de conservatieve elementen in de Kamer en uit voorliefde voor de zwakke, middelmatige en kleine bakkers, in elk geval uit conservatieve, reactionaire overwoging. De Kamer hoeft zich met 2/3 der stemmon vóór den tien-urendag uitgesproken. De groot iudustrieelen zullen er ook wel genoegen mee nemen. De Katholieke arbeiders hebben zich er vóór verklaard. Spr. komt tot het tweede deel van zyn rede. Hy zal het nu hebben over hetgeen wel in het ontwerp staat. Daarmede kan hy zich in het algemeen vereenigen. Maar wel is hy tegen de Bakkersraden. Hy zal stemmen vóór een amendement om ze er uit te lichten. De Arbeidsinspectie en de Gemeentebesturen zyn ten deze voldoende. Wat de afschaffing van den nachtarbeid betreft, is het geen ledige phrase dat de dag er is om te werken en de nacht om te sla pen, behalve voor roofdieren, nachtuilen en vleermuizon. Maar een bakkersgezel is geen nachtuil of vleermuis. Gy zult by brood alleen niet leven, zegt de Bybel. Spr. voegt erby: zeker niet by warm brood. Spr. geeft toe dat men den nacht arbeid niet mag afschaffen als dit indruisebt tegen het publiek belang, maar waar dit niet het geval is, is er geen enkel bezwaar tegen afschaffing. Het is het Bukkerscomitó niet gelukt een medicus op te scharrelen, die verklaarde dat het bakkersbedrijf een gexond bedryf is. Alleen heeft het cyfers aangevoerd ten betooge dat de sterfte onder de bakkers betrekkelijk □iet zoo hoog is. Maar het is een feit dat het weerstandsvermogen dor bakkers togen besmettelijke ziekten, Bpecia&l tegen typhus, geringer is. De Minister heeft zich gesteld op het juiste standpunt dat men den nachtarbeid moet afsohaffen op geljjke condities voor alle groe- pon. Spr. geeft toe, dat er in zeker opzicht Ondertrouwd Cornelis J. Kuiper, Anna B. M. Minneboo, Vijzelstraat 67. Helder, 20 October 1910. Getrouwd G. C. Carrière en H. Abbenes. die, mede namens wederzijdscbe familie, hartelijk dank zeggen voor de betoonde belangstelling. Helder, 18 October 1910. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U te kennis te geven van het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer Pieter Cornelis Baptist de Winter, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 82 jaren. Uit aller naam, Wed. A. DE WINTER— geb. Lobëe. Amsterdam, 16 October 1910. 2e Boerhavestraat 12, (2e et.) Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onzen ge liefden Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader den heer Gerrit Blom, Wedn. van JOH ANNA CATHARINA SANT, in den ouderdom van bijna 88 jaar. Helder, 20 October 1910. Namens de Familie J. H. BISCHOFF, Polderweg 23. Heden overleed onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mevrouw Antje Schouman, Wed. van den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. W. KLOTS, in den ouderdom vau 87 jaar. Helder, 20 October 1910. Zuidstraat 75. G. KLOTS. J. KLOTS. D. KLOTS-Dibbendaal. A. C. tfLOTS. Dr. J. A. QUANJER en Kleinkinderen. De ter-aarde-bestclling zal plaats hebben Maandag 24 October, namiddags 1 uur. Ondergeteekende betuigt haar hart grondigen dank aan Officieren,' Onder officieren en Korporaals van het detache ment Torpedis ten alhier, die hebben bijgedragen tot het plaatsen van een gedenksteen op het graf van mijn be minde. ELIZABETH KUIPER. Helder, 21 October 1910. De Heeren Mevrouw TOLLENAAR— Nöhr, betuigen hun dank voor de vele blijken van belangstelling, by de geboorte van hunne dochter ondervonden. Kraamvisites worden gaarne afge wacht Dinsdag 25 October a.s., van 2l/j— 4 uur. Voor de belangstelling betoond by het overlijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader betuigen wy onzen hartelljken dank. Helder, October 1910. Wed. M. HOOGERDUIJN - Daalder. By mijn vertrek naar Noord-Amerika roep ik al mijn vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. Tot weerziens. JOHANNES LAMENS Helder, October 1910. Wagenstraat 30. Belooning. f2.50 belooning aan hem of haar, die de jongen kan aanwijzen, die iederen avond de lichten uitdraait in de vestibule van hotel „De Toelast". f 5.- belooning voor degene die my aan eene geschikte Woning helpt, in deze of de volgende week. Huurprijs f2.25—f3. Brieven onder letter W. Z., aan de Drukkerij van dit blad. Evangellsatle-lokaal in de Palmstraat. Zondag v.m. 10 uur en 's avonds 7'/* uur, Do. CH. HUNNINGHER, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam. 10 uur Kinderkerk in de School met den Bybel en gebouw Middenstraat. Een Zeeofficier vraagt voor de Winter maanden Zit- en Slaapkamer en Suite, zonder pension, omtrek Marine werf Brieven fr. lett. J. L. aan de BUISONJÉ's Boekhandel. De Theosofische Loge en de Heldersche Leesclub ma ken bekend, dat van af 17 October j.l. iederen Maandagavond van 7 10 uur in bet Lokaal Sluisdijkstraat 54 voor man nen en vrouwen boven 16 jaar gelegen heid is om de boekwerken der beide vereenigingen te lezen. Kost en inwoning gezocht. Aanbiedingen met prijsopgaaf (met zonder vry kamertje). Brieven onder letter „A-Z" aan het Bureau van dit blad. BB**» Allen, die belangstellen in de instandhouding en uitbreiding van de BADINRICHTING Stationsdwarsstraat, worden uitgenoodigd ter VERGA DERING op DINSDAG 25 OCTOBER a.s., des avonds 8 uur, in het gebouw IRENE", Hoogstraat. Nutsspaarbank. Gelegenheid tot bijschrijven van rente op Maandag 24 October a.s voormiddags van 9 12 en namiddags van 2— 4 uur. De Boekhouder, H. VAN DER LEE. VERHUISD van Middenstraat 36 naar Koningstraat IIO. H. L. ELTE, Brood- en Banketbakker. Fransch. Engelsch. Onderwijs aan eerstbeginnenden en meer gevorderden. Conversatielessen. Franco brieven onder motto „Fransch Engelsch" aan het Bureau van dit blad. VERLOREN een Vulpenhouder, merk „Swsn". De eerlijke vinder zal beloond wor den. AdresWeststraat 42. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, Verpachting van grasgewas enoverhoeken op en langs de Spoor en Tramwegen, gedurende de vyf jaren 1911 1915. De voorwaarden van verpachtidg met de indeelingen van de perceelen liggen ter lezing aan de Stations, waar tevens inschrijvingsbiljetten kosteloos verkrijg baar zijn en, na invulling, in gesloten couvert kunnen worden afgegeven. De inschrijving is opengesteld tot 7 November 1910. De Raad van Administratie, Mevrouw BOSMAN, Hoofdgr. 63a, vraagt een nette Oag-DienetbodeL v.g.g.v. Zich aan te melden 's avonds van 7 tot 8 uur. Gevraagd een nette zindelijke Dag- Dienstbode in een klein gezin wasch buiten-huis, tegen flink loon. Adres: Kanaal weg 67—68. WINKELJUFFROUW. Gevraagd voor direct een Winkeljuffrouw. Adres: „Huis met de Blauwe Stoep", Spoorstraat 17. Zich aan te melden Zaterdagavond na 6 uur. GEVRAAGD een flinke JONGEN. AdresSpoorstraat 91. GEVRAAGD een flinke WERKSTER. Adres: Havenhoofd nr. 1. Gevraagd een DIENSTBODE. Adres Mej. WOUD, Binnenhaven LOOPJONGEN. Wordt direct gevraagd een flinke Loopjongen, voorloopig f2.25 per week Adres Firma PRINS, Kruisweg 175-176. Er biedt zich aan een nette Huis* houdster P.G., liefst in een klein gezin of by twee eenige menschen. Brieven onder letter J, Bureau van dit blad. Strijksters. Strijksters Natte Meisjes kun Den direct geplaatst worden als STRIJKSTER, aan de Eerste Nederl. Stryk-Inrichting „Aurora", Kanaalweg 165, J. H. v. 't Hooft. Er biodt zich aan een nette Huisnaaister, om costuum en ook verstelwerk te ver richten. Adres: Bureau v. d. blad. Er kunnen I 2 Kostgangers geplaatst worden met vrye Slaapkamer, en aan hetzelide adres goede slaapge legenheid. AdresBureau v. d. blad. Voor 2 personen een nette Voor kamer aangebodenals Slaapgelegenheid h f 1,25 per week. AdresBureau van dit blad. Voortzettingsleasen gevraagd in Fransch, Duitsch en Engelsch. Brieven onder letter X, bureau van dit blad. Tegen 1 November nette Dienstbode gevraagd. Adres F. H. NIJPELS, Spoorstraat 41. Mevrouw FRANCKEN, Kanaalweg 31, vraagt een net DAGMEISJE. Aanbieding 's avonds na 7 uur. GEVRAAGD tegen l November nette R.-C. DIENSTBODE, voor dag en nacht. Brieven onder motto „Dienstbode", aan het Bureau van dit blad. Een costuumnaaister, eenige dagen disponibel hebbende, zag die gaarne bezet. Brieven onder letter G., Bureau van dit blad. P. PUINBROEK, Bloemist, Molengracht 6, vraagt een flinke Jongen, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Woning gevraagd. Gehuwde lieden zonder kinderen vra gen eens Woning, tegen een huürprys van ongeveer f2.50 per week. Opgaaf van tyd, waarop ze betrokken kan worden en waar ze gelegen is, wordt ingewacht onder motto „Woning", aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd aan flink Bur- gerwoonhuia, huurprijs 250 k 275 gulden per jaar. By voorkeur in het centrum der gemeente. Brieven onder motto „Huis" aan het Bureau van dit blad. WINKELHUIS. Te huur het woon- en winkelhuis Spoorstraat nr. 47. Te bevragen aldaar en Zuidstraat 69 Pakhuisruimte te huur aa den Dijkweg. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een netgemeub. Voorkamer-, met kachel en gaslamp k f 1.75 per week. Wegens plaatsgebrek een Studeer- piano te koop k f 15. Adres: 2e Vroonstraat 22. TE KOOP gevraagd een gebruikte, doch in goede staat zijnde groote BLA ZERSCHUIT of BOTTER. Schriftelijke aanbiedingen met opgaaf van grootte, ouderdom enz. aan het Bureau van dit blad, onder lett. C. B. TE KOOP wegens sterfgeval een nieuwe demi saison, een Winterjas, een donker grijs colbert en een donker blauw pak (gekleed). Middelbare grootte. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP eenige tweede-hands Rijwielen, voor zeer lagen prijs. Een BRENNABOR-Ry wiel voor 17.50 en een BuRöERs-Damesrywiel voor f 17.50, by L. v. d. WALLE, Keizerstraat 19. Te koop aangeboden een Winkel gordijn, breed 1.66 M., blauw smaragd. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP 3 perceelen BOUWTERREIN, naast elkaar aan de straat gelegen, eik- groot 5X28.5 M., verder, Afbraak alsPannen, Steen, Sparren, enz. en eon Winkelpui, groot 4X3 M. AdresR. N VAN OS, Aannemer, Binnenhaven no. 9. Wegens feestdagen GESLOTEN van af Maandagavond 5 uur tot Woensdag avond half zes. WW is SPOTGOEDKOOP. Tegelbeunen, f0.95. Vulem- mers, f0.46. Kachelzeilen, f0.33. Kolenlepels f0.06. Poken, f0.071/,. - Tangen, f0.20. - Kachelpijpen, per M. f0.40. El- bogen, van af f0.15 Lampjes met Ballon, f0.21. Koperen Branders, f0.25 Gaskousjes, best, f0.07V». Gaskousjes, prima, f0.10. Gasstiften, per stuk 1 ct. Gasglazen, f0.03'/i- Gaatjes glazen voor gas, f0.07. Stel- en Lampenpit, 5 ct. p. El. Lampe glazen, 2 ct. Gaskousjes voor hanglicht, f0.10. Turfbak; f0.90. Werklampen (brander, kap en glas), f0.75. Marmer-geömaill. groote Emmers, f0.55. Een groote party Dameskopjes, extra koopje 10 cent. Ketels, Pannen, Tob- bens, spotprijs. Alle soorten Binnenpotten voor Vulkachels ZIET DE ETALAGE! ZIET DE ETALAGE! Geopend van Zaterdagavond 5l/, uur tot Maandagavond 41/, uur. Gesloten van af Maandagavond 4'/s uur tot Woensdagavond 5uur. VRIESLANDER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2