BOEKEN, J. VEEN, Heb je PRIKKI al gezien WET 1910. A. KLOPPER ZONEN. Uciï, DE BADINRICHTING ST. MCOLAASFEfiST! Ned. Reïne-gezelscbap, Directie SAJA. Morgen Zaterdag 19 November, Eigen Orkest. Na afloop groot BAL F. DUINKER, Spoorgracht l SINT N1C0LA A S-CADE A U X Foltaires iet trijp, leerdoel ei moquette Spoorstraat DAMES-HANDWERKEN, Fijne collectie fantasie Schortjes, Buiten gewone aanbieding in gewone, gebonden en pracht banden. H.H. RijtuigTerhuurders en Stalhonden Marine en Leger. Bij Kon. Besl. is aan den oiF.-machinist 2de kl. C. Habich, op verzoek, rnet lo Nov. eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Gerepstriëerd uit Oost-Indië. Korp -ziek.v.pl. M. v. d. Beek en gepl. a.b. W.s.W.o. Schoenmaker G. v. Luit W.s. A.d. Stoker-olieman J. Koppen W.s. A.d. Met ontslag. Bootsman J. Jongejan 16 Dec. 1910. Matroos le kl. A. G. Persoon 1 Jan. 1911. Korp.-kok A. Byl 16 Dec. 1910. Marinier 3e kl. M. Hermsen 16 le P. J. Zoomerschoe 16 Korp.-torpedist M. v. d. Heide 17 Jan. 1911. Marinier 2e kl. J. Mieldijk 16 Dec. 1910. Stoker 2e kl. C. Stam 16 Stoker-olieman T. F. Weesing 16 Scheerder K. F. Bovet 16 Opperschipper G. A. v. d. Braak 1 Jan. 1911, Overplaatsing. Op 17 Nov. 1910. van: op: Bootsman J. Jongejan, Sperwer W.s.W.o. id. W. de Vries, W.s.W.o. Sperwer. Visscherijberichten. Aangebracnt door ardijn f 1,10 af 1,50 mandjes s Nieuwediep, 15 November, sardijnvisschers 600 mandjes i per mandje. 16 Nov. Van sardijnvisschers dijn f 1,45 per mandje. 7 korders te zamcn met 15 stuks groote tong f 1,25 per stuk, 10 middelmatige tong 70 cent per stuk, 2 mand kleine schol f 5 per mand, 4 mand schar f 3 per mand. 17 Nov. Niets binnen. 18 Nov. v.m. Van sardijnvisschers 20 mandjes sardijn f 1,40 a f 1,60 per mandje. Bupgelijke Stand v. Helder Van 15 tot 17 November. ONDERTROUWD P. R. v. d. Steen en 11. Koene. P. J. Grecuw en P. C. de Ligt. GETROUWD: J. A, Slikker en M. Bremer. A. Charité en M. P. W. van der Oord. F. W. Hermes en M. Bakker. P. J. Waasdorp en A. de Klerk. .1, K. Zuuring en M. E. Lamens. BEVALLEN: II. van Weeren geb. Pureveen, z A, Battennunn geb. Rijnsburger, d. J. v. d. Rey- den geb. Boelee. d. C. S. Zweeres geb. Roekens, z. A. C. Wal geo. Looy, d. A. C. Donders gel), van der Velde, z. J. v. d. Lyk geb. Dolstra, z. A.l geb. Kool, d. OVERLEDENN. v. d. Maazen geb. Tiets, 32 j. T. C. J. Tuyt, 8 w. J. J. Jansen geb. Visser, 75 A. Verburgt geb. van der Wal, 6b j. Ale lachen gezond ie, dan is het bewonen van een opvoering van «Hotel de Poes door het Vroolijke Tooneel een medicyn. De Pianola. Gebrs. Spanjaard, uit Alkmaar zullen op en 23 November in de kleine zaal van Tivoli alhier het merkwaardige instrument, de pianola, tentoonstellen en bespelen. Aan de Schager Courant ontleenen wij het volgende omtrent de expositie aldaar: De firma Spanjaard was niet karig met het geven van pianola-nummers, waarvoor ze een mooie en groote collectie uitgezochte muzieknummers had medegenomen. Ook alle inlichtingen werden zeer welwillend aan iedere belangstellende verstrekt, bewys dat de firma niet alleen op kunstgebied maar ook op dat van den handel weet wat goed is. De pia nola waarvoor in het byzonder de expo sitie werd gehouden is een wonderinstru ment. Het is de moer dan volmaakte piano speler, het is door zyn laatste groote ver beteringen in waarheid de piano-artist ge worden. Tempo zoowel als sterkte der me lodie en begeleiding kunnen nu naar belie ven van den speler volmaakt geregeld wor den. Paderewski, Bauer er. andere groot meesters op het gebied pianospel, voorzagen de pianola-muziekrollen van hunne aauwy- zingen, zoodat geheel de opvatting vau die meesters kan worden weergegeven. En het allervolmaaktste is dat een kind het pianola-spelen leeren kan en elke leek. Alleen het instrument is door zyn iet wat hoogen prys niet onder het bereik van ieders portemonnaie. Ettelijke nummers hoorden we door den heer Spanjaard voordragen een waar ge not voor oor en gevoel. Zoowel Woensdag als heden kwamen er heel wat belangstellenden naar de voordrach- luistoren, vooral hedenmorgen was het bezoek druk en de bewondering algein Stoom vaartbenchien. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotius, thuisreis, is 17 Nov. Perim gepass. Oranje, uitreis, arriv. 17 Nov. te Singapore. Kon. Willem II, thuisreis, is 17 Nov. Gibraltar gepasseerd. Rotterdamscbe Lloyd. Willis, uitreis, vertrok 17 Nov. van Marseille. Koninklijke Hollandsohe Lloyd. Amstelland, uitreis, vertrok 16 Nov. v. Duinkerken, Frisia, uitreis, ia 16 Nov. des avonds 9 uur Fer- nftndo Noronhn gepasseerd. Hollandia, thuisreis, arriv. 16 Nov. te Santos. Rijnland nrriv. 16 Nov. v. Amsterdam te Montevideo. Eemlund, thuisreis, pass. 17 Nov. Fernando Noronhn. Kon. Paketvaart-Maatschappij. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 18 November. Op initiatief van mevrouw A. van AsbeokKluit zal er 19 December een con cert worden gegeven ten bate van Liefdadig heid naar Vermogen, gevolgd op 21 Decem ber door een tweede concert met hetzelfde programma doch veel verminderden toegangs prijs; toevallige baten hiervan komen aan het stafmuziekcorps ten goede. Het voor nemen zoudo bestaan een weinig bekend werk van Beethoven voor piano, orkest, soli en koor te maken on, ter herinnering aan den geboortedag van Liszt in Januar 1811, een der groote werken van dezen componist. Afloop openbare verpachting. Door de Directie der Marine alhier, werd heden verpacht, de vergunning tot het weg halen van en het verder beschikken over de spoeling. Ingekomen 3 biljetten van de heeren D. S. Beek, f 1520.01. B. de Vries, f 1666.66. A. Bonselaar, f 1826.—. Door don Raad van Toelicht van het Koninklijk Instituut voor do Marine werd heden aanbesteedde levering gedurende het jaar 1911, van de navolgende artikelen 1. Kruidenierswaren in 31 soorten. Inge schreven werd door den heer H. Dito. 2. Tarwewaterbrood, Tarwemelkbrood en Roggebrood, per 100 K.G. Ingeschreven door Tarwewa- Tarwemelk- R terbrood brood brood H. Witsenburgf 11.25 12.— 10. S. A. Crone 10.23 11.60 7.48 3. Rund- en Kalfsvleesch en Rund- Kalfsniervet, per K.G. Rund- Kalfs- Rund- Kalfs vleesch vleesch vet niervet J. A. van Gelder 1.1.18 0.70 4. Varkensvleesch, versche Worst, Gel dersche Rookworst, Gerookt- of Pekelspek, Varkensniervet, Saucis de Boulogne, Cerve- laatworst an gerookt vleesch, alles per K.G. i i Tolstoï. Het bericht van den dood van Tolstoï wordt weer tegengesproken. De „Maine". tn is thans begonnen met pogingen om het slagschip «Maine", dat in 1898 in de haven van Havana door een ontploffing tot zinken werd gebracht, te lichten. Zooals men zich zal herinneren, gaf de ramp van de Maine" waarby 272 Amerikaansche zeelieden omkwamen, do rechtstreeksche aanleiding tot de Spaansch-Amerikaanschen oorlog. Onder het wrak zyn thans electrisohe geleidinsdraden gevonden en te New-York ziet men hierin een bevestiging van de opvatting van kolonel Brady, die onmiddelyk na de Spaanschen oorlog met een onderzoek naar de oorzaken van den ondergang van de -Maine" werd belast en toen verklaarde, dat een Spaausch electrotechnicus, Zavaldo geheeten, de ont ploffing had veroorzaakt en dat deze man een fanaticus was. Zavaldo was belast met de bediening der dradon van de onderzeesohe mijnen de haven van Havana kolonel Brady veronderstelde nu dat hy uit haat tegen de Amerikanen, onder den invloed van een plotselinge opwelling, onder de .Maine" een myn tot ontploffing bracht. Zalvado is later op bevel van den Spaanschen gouverneur ter dood gebracht. Als men deze lezing in Amerika aanvaardt, zou Spanje ontheven worden van de verden king, dat het by de vernieling van de Maine" de hand in het spel had. O co «S J1 J.v.Haare» f 0.920.88 0.851. 0.901.701.601.90 P, W, Broersma f 0.83 0.821.05 0.78 0.82 1.901.501.70 G.da BeursG*. f0.90 0.90 0.90 0.88 0 90 2.— 1.60 2. 5. Groenten, vruchten, enz. in 28 soor ten. Ingesohreven werd door de heeren Postma on S. van Amersfoort. 6. Versche melk. C. Pieters, f8.71. J. van 't Sant, f 8.49 en A. v. d. Poll, f 9.) per 100 Liter. Door onduidelijkheden en verandering! zijn vele biljetten ter zyde gelegd. De Eerw. Broeder J. B. Eiaelin heeft gisteren met gunstig gevolg het examen Wis kunde L. O. afgelegd. Hst Vroolijke Tooneel. Gisteravond trad in Casino „Het Vroolyke Tooneel" op, Dir. Sol. J. Kinsbergen en J. Sluyters Jr. van Amsterdam, met het succes van den dag: „Hotel de Poes", nieuwste succeBklucht in 3 bedryven door George Feydeau. Stuk on gezelschap hadden een betere opkomst verdiend. In Amsterdam wordt dit stuk reeds 50 achtereenvolgende avonden voor uitverkochte zalen vertoond. Hetis een allervermakelykste opeenstapeling, of liover door elkaar warreling van allerlei vergissingen, die aanleiding geven tot dol- grappige tooneeltjes. De sprekende gelykenis van twee personen, die met elkaar verward worden, is de spil, waarom het kinwen vol verwikkelingen draait. Natuurlijk wordt alles opgehelderd cn komt alles op zyn pootjes terecht. De opvooring was onberispelijk. Het stuk werd vlot en vlug afgespeeld, alleen de pauzes duurden wat lang. De moord op de Nicolaas Witsenkade Volgens den eisch van het O. M. werd Imke Beotsma veroordeeld tot 15, en Pieter Ronner tot 12 jaar gevangenisstraf. Moord te Spaarndam. Door de justitie is een som van 1 1000 uitgeloofd voor het vinden van den dader(s) of beter het geven van zoodanige aanwij zingen, die tot het opsporen leiden. Dit be drag is, zoo meldt men aan de /,0. H. Ct.'" door de familie ter beschikking gesteld. Stuurlieden-examen. 's-Gravenhage. Geslaagd groote stoomvaart eerste stuurman de heer P. Kosterderde stuurman de heeren A, D. J. Boeman, M. van der Mark, J. Munnik en K. Oosting. 's-Gravenhage, 17 Nov. Geslaagd voor de groote stoomvaart als tweede stuurman, D. C. Kikkert en J. Kuyper. Door de Staten van Zeeland is heden gekozen tot lid der Eerste Kamer de heer Mr. C. Lucasse. (A'-R.). Oneerlijke kantoorlooper. Een firma aan de Wynhaven te Rotterdam gaf haar kantoorlooper, een Duitseher, op dracht, een cheque groot f 500 te innen op de Incassobank. De man voerde zyn opdracht uit, eigende zich het geld toe, verkocht eerst nog voor f5 een paar bedden uit zyn huis houden, liet zyn gezin zonder middelen ach r en nam de vlucht. (»N. R. Ct.") Een predikant geschorst. Het provinciaal kerkbestuur van Friesland heeft ds. Boers, predikant by de Ned. Herv. Gem. te Roordahuizum, voor den tyd van een jaar geschorst, met onthouding van een half jaar traktement, naar aanleiding van een ingezonden stak in de «Klok", socia listisch weekblad voor de districten Schoter- land en Weststellingwerf, geteekend door «Eenige leden van den kerkeraad te Roorda huizum", die er op wezen, ,dat de ernstige godsdienstoefeningen van onze vroegere, be minde, waardige en vredelievende predikanten reeds sedert eenige jaren waren vervangen door verwoede aanvallen op kapitaal en maat schappelijke orde, met ontboezemingen als eigendom is diefstal', «als do bestaande orde van zaken niet goedschiks wil wyken, dan moot hy maar met geweld worden ten onder gebracht"; door enthusiaste aan sporingen met «op naar de meeting" enz., of wel door niets beduidende toespraken over onderwerpen, waarvan men verbaasd moest staan, dat ze door een predikant van den kansel worden afgestoken. Reeds tweemaal eerder werd ds. Boers, eens voor 80, later voor 90 dagen geschorst. „Holland kontra Belgien". In het Deeusche Militaert Tidsskrift van 1 November j.1. komt onder bovonstaanden opzienbarender! titel eene beschouwing voor van een bekend Doensch officier over de verhouding tusschen beide staten. De verhouding (usschen Nederland en Bel gië zou, na het bezoek van het Belgischi koninklijk paar te Amsterdam, zyn verkoeld. Het ontbreken van elke toespeling erop de Troonrede had de aandacht getrokken aan onze Koningin werd niet veel sympathie voor de Belgen toegekend en de in Nederland voorgestelde verhooging van invoerrechten op yzerwaren zou in België groote verwon dering hebben gewekt. Deze laatste quaestie had zelfs eene byzondere beteekenis gekre gen, na do alarmeerende berichten uit Ne derland van de voorgenomen versterking der stelling van Vlissingen, die den toegang tot Antwerpen beheerscht. Men bedenke nu eens, wat het zeggen «wil, dat eene vreemde macht den toegang tot de eerste haven van België gaat ver- sterken en daardoor in Btaat zal zijn, des- gewenscht do rivier af te BluitonI Werke- «lyk wanneer dit voorstel zonder voorafge gane onderhandelingen met de Belgische regeering tot stand komt, is het onmogelyk daarin iets ander dan eene on vriendschap- pelyko handeling te zien." Ten slotte komt de schryver tot de ge volgtrekking dat Duitsche invloeden in het spel moeten zyn en dat Wilhelmshafcn met Den Helder en Vlissingen een complex zul len moeten vormen, dat aan de Duitsche vloot do gelegenheid geeft, om de Engelseho kust, om zoo te zeggen, tot kanonschotaf stand te naderen. „Nog is de versterking van Vlissingen „slechts geprojecteerd en de aanneming nog „verre van zeker. Maar alle grond is er „ook voor Denemarken'8 diplomatieke en „militaire leiding om de gebeurtenissen „in Holland met de grootste opmerkzaamheid „te volgen. Zy kunnen voor ons een ern stige waarschuwing zyn." Het artikel van den Lt.-kol. Dalhofl-Niel- sen is blykbaar geïnspireerd door de zeer gezochte uitlatingen van enkele Belgische bladen; doch niettemin is het onaangenaam genoeg, dat de fortenbouw bij Vlissingen, zoo de neutraliteit onzer gevoelens in steeds wyderen kring in gevaar gaat brengen. UIT HET BUITENLAND. (Vervolg van het Eerste Blad). 't Is begrypelyk dat het afspringen der onderhandelingen door de verzoenings-com- missio ook de aandacht van het Hoogorhuis heeft getrokken. Lord Landsdowne stolde in het Hoogerhuis aan het licht, dat een ont binding van bet Lagerhuis, »die naar het heet te verwachten ïb" buitengewone vertra ging zou veroorzaken in de behandeling van 's lands zaken. Dat het Hoogerhuis hervormd moest worden, gaf hy toe. Hij wilde met zyn vrienden naar middelen zoeken om de veto- questie op vriendschappelijke wijze op lossen. Lord Crewe meende ook dat de veto- voorstellen niet onvereenigbaar zyn met een hervorming van het Hoogerhuis. De regeering is bereid het veto-ontwerp te dienen by het Huis, dat het dan kan aannemen of verwerpen: de regeering kan echter niet in discussie treden over amende menten. Het zon immers een dwaasheid zyn nogmaals in het Huis al datgene te bespre ken, wat roedB op de conferentie is behan deld. Het ontwerp is dan ook werkelyk inge diend en in het Hoogerhuis voorgelezen. Het bevat, herinnert men zich de volgende bepalingen oen «money bill" (financiëele wet) kan worden aangenomen zonder goedkeuring van het Hoogerhuis de «Spèaker" (voorzitter) zal uitmaken wat als een .money bill" moet worden beschouwd alle andere ontwerpen kunnen worden aan genomen zonder goedkeuring van het Hoo gerhuis, wanneer zij driemaal achtereenvol gens in op elkander volgende zittingen binnen een minimum van twee jaar door hot Lager huis zyn aangenomen. Maandag zal de tweede lezing en behan deling plaats hebben. Marktberichten Sehagen, 17 November. 6 Paarden f 80 a f 160. 100 Goldekoeien (magere) f 140 a f 285. 80 Geldekoeien (vette) f180 a f800. 18 Kalfkoeien f 170 a f 270. 41 Vaarzen f120 a f180. 20 Graskalveren f 40 a f 80. 15 Nuchtere Kalveren f7 a f 26. 290 Schapen (vette) f 24.— af 31. 380 O ver houders 118 a f21. 40 Varkens (vette) f 0.53 a f 0.56 p. K.G. 80 Biggen f 10 a f16. 40 Konynen f0.40 f 1.50. 100 Kippen f 0.50 a f 1.50. 40 Eenden f 0.60 a f 1.10. 500 K.G. Boter fl.20 a fl.40 per K.G. 200 K.G. Kaas f0.40 a f0.50 per K.G. 500 Kipeieren f 8.a f 8.76 per 100. Advertentiën gelieve men 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Advertentiën. Ondertrouwd Pieter J. Greeuw en Paulina C. de Ligt. Helder, 17 November 1910. Algemeene kennisgeving. Getrouwd A. de Klerk Helder, Den Haag. P. J. Waasdorp. 17 November '10. Geboren: Cornelis Jan, Zoon van C. GRAAF en B. GRAAF—Gomes. Den Burg, (Texel), 17 Nov. 1910. Heden overleed zacht en kalm, te Oudeschild op Texel, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Mejuffr. Jannetje Koopman, Weduwe van den heer W. KOORN, in den ouderdom van ruim 86 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Texel, 17 November 1910. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zus ter en Behuwdzuster, Keeltje van der Maaze-Tiets, in den ouderdom van 32 jaar, na een smartelijk lijden van drie maanden in het Gemeente-Zieken huis. Helder, 14 November 1910. Namens Zusters eu Zwagers: H. G. COSTER—Tibts. B. N. W. COSTER. N. A. MAKELAAR- Tiets. D. MAKELAAR. Op den 14Jen November j.1. is overleden onze innig geliefde Doch ter en Zuster, Neeltje, na een smartelijk en zeer geduldig lijden, in 't Gemeente-Ziekenhuis in den nog jeugdigen leeftijd van 32 jaar. Haar heengaan was vrede en troost onzer smart. Helder, 18 November .1910. Namens hare diepbedroefde Ouders, Zusters en Broeder G. TIETS en Echtgenoote. Er biedt zich aan een Huishoud ster*, bekend met alle huishoudelijke bezigheden. Adres: Vlamingstraat 34. Wordt gevraagd een Huishoudster, R.K., van middelbaren of eenigszins gevorderden leeftijd, genegen de voorkomende bezig heden in het huishouden te verrichten bij een bejaard Heer, klein gezin. Brieven onder No. 17, Bureau van dit blad Heden overleed, na een langdu rig en smartelijk lijden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder, Maria Willemina de Graaff— de Regt, in den ouderdom van 52 jaren. Haarlem, 16 November 1910. Oen. Cronjéstraat 11rood, B. DE GRAAFF. M. C. LUST-De Graaff. J. LUST. J. J. H. DE GRAAFF. J. C. N. DE GRAAFF, P. DE GRAAFF- Helder. Zegel, i N. G. DE GRAAFF, Utrecht. C. S. DE "GRAAFF, Canada H. W. DE GRAAFF. Costuumnaaieter houdt zich by voortduring beleefd aan bevolen voor het maken van alle soorten Dames- en Kindercostuums op maat. Adres: Janzenstraat 22, Alhier. By F. H. NYPELS, Spoorstraat 41, (ingang Koningstraat) wordt voor direct eene flinke DIENSTBODE gevraagd. Aanbieding tusschen 7 en 9 uur. Mevrouw MOORREES, Stationsweg 13, vraagt voor dadelijk een net DAGMEISJE, niet onder de 14 jaar. Aanmelding in persoon. Gevraagd een Meisje, ongeveer 16 jaar, voor halve dagen. Adres: Hoofdgracht nr. 73. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mej. Aafje Verburgt geb. Van der Wal, vroeger Wed. van den Heer Arie van Lbijden, na voorzien te zyn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 66 jaar. Namens de Kinderen en Behuwdkinderen R. TER BEEK. M. TER BEEK Van Leijden. Wed. A. v. LEIJDEN Geleistben. L. J. v. LEIJDEN. J. v. LEIDEN—Dekker. J. K. C. PETTERSON. G. PETTERSON-v. Leijden. M. JANZEN. J. JANZEN—Verburgt. P. VERBURGT. A VERBURGT-Kindermans. Helder, 16 November 1910. Voor de vele blijken van belangstel ling, ondervonden by het overlijden van myn geliefden Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, den Heer Jb. DE BEURS Johz., betuigen wy by onzen hartelijken dank. Wed. Jb. de beurs- scuuszler, J. J. DE BEURS. H. G. DE BEURS en Familie. Amsterdam, 18 November 1910. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen hier mede hunnen oprechten dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. M. H. Groenendijk, voor zijn moeitevolle zorg en toewijding, tijdens de ziekte en het overlijden aan onze Echtgenoote Moeder bewezen. Namens J. VERBURGT, Kinderen en Behuwdkinderen, Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. Zondagmorgen 10 en '8 avonds 61/* uur. D». F. A. VAN SCHAIK, Ned. Herv. Predikant te Kamper Mededeeling Kinderkerk. Stationdwsrssftraat zal van af heden gedurende de winter maanden alleen g e o p e n d zyn op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. De commissie van het St. Nicolaas- feest acht het zijn plicht, zijn bijzon- deren dank uitte brengen aan den WelEd, Heer M. P. POLAK, directeur vau „Casi no" en aan den WelEd. Heer JOH. STEENBERGEN, directeur van het Ned. Tooneel-Ensemble te A'dam, voor de wijze waarop zy by verschillende gele genheden blijken gaven van hunne har telijke symphatie voor het St. Nicolaas- feest der arme kinderen, waardoor onze inkomsten voor bedoeld feest aardig verhoogden. Het comité voornoemd. Schouwburg „Tivoli". opvoering van de succes Revue In 3 acten door SAJA. Zaalopening 71/, uur. Aanvang 8l/a uur. Prijzen der plaatsen 40, 25 en een beperkt aantal k 15 cent. Kaarten verkrijgbaar by P. v. TWISK, „Tivoli", en den avond van uitvoering aan 't loket. VERLOREN een grijs hagedislederen PORTEMONNAIE, inhoudende eenig geld. Tegen bolooning terug te bezorgen by J. W. MULDERS, Kanaalweg 4. Huizon en Bouwterrein te koop, waarop 60 k 70 procent als hypotheek gevestigd blijven. Adres: W. DE JONG, Stationsweg 3. Gevraagd een flink MEISJE, voor de morgenuren. Aanmelding në, 7 uur 's avonds. Adres: Dykstraat 35. Een Kleermaker vraagt Maat- of Confectiewerk. Het maakloon kan met stof uitbetaald worden. Brieven onder motto „Kleer maker", aan het Bureau van dit blad, Een nette COMMENSAAL gevraagd bij de Wed. L. DUNK,Basstr. 35. Flinke Loopjongen gevrangd. a, f2.50 per week. Adres: Bureau van dit blad. Flinke JONGEN gevraagd, aanvankelijk voor loopwerk AdresDrukkerij van dit blad. Aan te melden në 8 uur 's avonds. Banketbakkerij vraagt een nette flinke JONGEN, boven de 16 jaar. Adres: Hoofdgracht 86. Winkelhuis te huur, nieuw, waarin uitstekend een Manufacturenzaak gedreven kan worden, van Galenstraat 48. Te bevragenKeizerstraat 40. Te huur een Voorkamer en een Slaap kamer. Adres: Middenstraat nr. 6. TE HUUR een Woon- en Winkelhuis de Gravenstr. no. 27, ad f 1.60 p. week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Woonhuis aan Welte vreden (Onrust) ad. fl.35 per week. Adres: Koningstraat nr. 20. Te huur het WOONHUIS, Kanaalweg No 2. Kerkgracht 50. Pakhuisruimte te huur den Dijkweg. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR het Woonhuis, Breewaterstraat voorzien van gas- en waterleiding. Te bevragen Breewaterstraat 36a. Te huur een net Burgerwoonhuis, Wilhelminastraat 108, voorzien van gas, en waterleiding. Huurprijs f2.60 p. week. AdresGebrs. STEEMAN, v. Galenstr. 20. Te huur op netten stand een gem. Zit- en Slaapkamer met peneion. Ook voor tydelyk. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een goed onderhouden Kinderwagen met 2 duwer AdresSmidstraat 14. Te koop aangeboden een groot Burgerwoonhuis, staande in de Keizerstraat. Br. letter D, bureau van dit blad. Te koop een Lotisico-lot, waarop f 15 betaald is, voor den meest biedende. Adres: Janzenstraat 19. Burgerwoonhuizen. Te koop 2 maal 2 Burqsrwoon huizen. AdresJ. DUINKER, Breewaterstraat 69. VLET. Te koop een in besten staat zynde Driedoftsvlet. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een VULKACHEL voor 9 AdresBureau van dit blad. gulden. TE KOOP voor spotprys een Boor machine met spiraal boorijzers voor f 15. - een kist snijgereedschap Witwau-draad, voor f8.—, een Bankschroef voor f 5.— en een Staak voor f2.50. Alles zoo goed als nieuw. Adres: Kroonstraat 15. Rijwiel te koop. Ter overname aangeboden een le klasse Fonger's Heerenrijwiel met Lantaarn, Voetpomp en tevens een Flets-Cape. Adres: le Rozendwarsstraat 12. Ter overname aangeboden een Sigaren winkel waaraan verbonden een Melkzaak met Kar en Bussen. - Ook afzonderlyk over te nemen. Te bevragen bij den Boekhandelaar A. J. MAAS te Helder. TE KOOP 2 solide, nieuwe HUIZEN, staande Langestraat 61—61a. Te bevragen: Binnenhaven 22. te KOOP Heeteluehtovens en Ktfnings- winleroven. Te bevragen: Langestraat 74, TE KOOP ,3 vierwielige BAKWAGENS. Te bevragen: Langestraat 74. Telefoonnet Helder. HUISHOUD- AANSLUITING vanaf f 10.— p. jaar en f2.50 entrée. GESPLITSTE AANSLUITING vanaf f 22.50 p. jaar en f2.50 entrée. GEWONE AANSLUITING van af f30.— p. jaar en f5.— entrée. insluitingen Nieuwe 161 Ambachtsschool v. H. en 0. aan de Laan. 185 Staalman, J. H., Marchand Tailleur, Koningstraat. GEOPEND de nieuwej machinale Margarinebereid- j plaats, goedgekeurd met toe- I stemming van den Minister van Landbouw, geplaatst Keizer- straat 114. LOODSGRACHT 69, Helder ZEER GROOTE SORTEERING Theetafels, Vouwstoelen, Muziek-Standaards, Gangspiegeltje8, Sigarenkastjes, Bloemtafeltjes, Kachelschermpjes, Wandmeubeltje8, Pianokrukken, Parapluiebakken, Portemanteaux, Werktafeltjes, Dames-Bureautjes, Hoekstoeltje8, enz. enz. enz. ZEER LAGE PRIJZEN. recht over de Hoogstraat Zeer fijne BONTWERKEN, f 1.00, f2.00, f3.50, f6.00 f7.00, f 11.00, f 12.00, f 15.00, f 18.00, tot f24.00. Een groote partij, alle soorten SPOTGOEDKOOP. voor Dames en Kinderen. Gsborduurde Jurkjes, Laken sn IJsbontmsntels. Geborduurde Dsmesboorden met passende Strikjes, van af 17 tot 110. Een partij zeer fijne Festons, van af 4 tot 50 ct. per el. Prachtige gelegenheid voor het schilde ren van alle soorten Rijtuigen. - Berg plaats voor 10 k 12 Rijtuigen. Aanbevelend, P. KUIT, Huis- en Rijtuigschilder, Julianadorp nr. 90,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2