Schouwburgzaal Casino. nu A.s. Woensdag 23 Nov. OPENINGi Notaris STAMMES OPENBARE VERKOOPING of Jaloezie en Wraak. Ned. Nat. WerkliedeD-Vereeniging VLAMINGSTRAAT 41. WOENSDAG 23 NOVEMBER 1910, publiek verkoopen, a.d. dere schepelingen; maar ry berustten in de bezwaren van den minister en stelden sich nu maar tevreden met de groote verbetering die h. i. zal worden gebracht in de positie der onderofficieren met den rang van ser geant en hooger. De bezwaren daartegen werden niet gegrond of niet overwegend geacht. Marine en Leger. Blykens bij het departement van marine ont vangen bericht is de divisie, bestaande uit Hr. Ms. pantserschepen „De Ruyter", „Hertog Hendrik" en „Koningin Regentes", ónder bevel van den kapi tein ter ree W. van Voss, in Nederlandach-Indië teruggekeerd. Van HivMs. „De Zeven Provinciën", is het machine- kamer-personeel samengesteld als volgt: officier- machinist 2de kl. J. de Winde, chef machinekamer; officier-machinist 2de kl. J. Staalhoofdmachinisten H. Schneider en E. Maas; machinisten W. O. M. Brouwer J. C. Hellendoorn, D. M. Bot, J. C. Ver meer, W. van Leeuwen Hendriksz. en S. Jaring; adjunct-machinisten A. J. Gelderblom, C. A. Poot, W. F. Hoedemaker en J. N. Kramer. By beschikking van den minister van marine zijn de navolgende plaatsingen, overplaatsingen enz. gelast met 1 December: luitenant ter zee der 1ste klasse C. Kruys eer vol ontheven van het bevel over Hr. Ms schoener „Dolfijn" en geplaatst in de directie der marine te Amsterdam; luitenants ter zee der 2de klasse: H. C. Lou- werse geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, H. O. van der Straaten geplaatst by de afdeeling mariniers te Willemsoord, J. La- gaay geplaatst aan boord van Hr. Ms. instructie schip „Van Galen", F. Diephuis geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, officier van gezondheid 2de klasse D. B. Jochems geplaatst by het hospitaal der marine te Wil lemsoord. By beschikking van den minister van marine is de officier-machinist der 2de klasse R. Grandia, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, met 20 dezer op non-activiteit ge steld, en de officier-machinist der 2de klasse J. J. van Wyk met 26 dezer geplaatst in de directie der marine te Willemsoord. De luit. ter zee Ie kl. J. de Lange is aangewe zen voor den dienst in I., waarheen hy zich 17 December a.s. met een transport onderofficieren en mindere schepelingen zal begeven. Bij Kon. Besl. van 18 dezer is, met de dagtee- kening van dit besluit, bij den Marinestoomvaart dienst bevorderd tot officier-machinist der 1ste klasse, de officier-machinist der 2de klasse A. H. de Bats. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Ma atsghappij-Nedkrland. Billiton, uitreis, pass. 17 Nov. Gibraltar. Kon. Regentes, thuisreis, vertr. 17 Nov. v. P.-Said. Sumatra arriv. 18 Nov. v. Java te A'dam. K. W. I, v. A'dam n. Batavia, pass. 18 Nov. K. Roco, K. W. 11, thuisreis, vertr. 18 Nov. v. Lissabon. K. W. III, thuisreis, vertr. 19 Nov. v. Singapore. Oranje, arriv, 19 Nov. v. A'dam te Batavia. Timor, v. Batavia n. A'dam, vertr. 19 Nov. v. Triëst. Rottkrdamsohe Lloyd. Ophir, thuisreis, vertr. 17 Nov. v. Colombo. Medan, uitreis, vertr. 17 Nov, v. Southampton. Góentoer, thuisreis, pass. 18 Nov. Kaap del Armi. Wieringen, uitreis, arriv. 18 Nov. te Batavia Tabanan vertr. 19 Nov. v. R'dam n. Batavia. Wilis, uitreis, pass. 19 Nov. Kaap del Armi. Malang, uitreis, arriv. 19 Nov. te Port-Said. Besoeki, uitreis, arriv. 19 Nov. te Sabang. Koninklijke Hollandsche Llotd. Hollandia, thuisreis, vertr. 17 Nov. v. Rio Janeiro. Delfland, uitreis, vertr. 18 Nov. v. Las Palmas. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. d. Nederl. arriv. 15 Nov. v. A'dam te Paramaribo Pr. W V vertr. 18 Nov. v. Paramaribo n. A'dam. Pr. W. I vertr. 18 Nov. v. N.-York n. Paramaribo. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingsweg Datum der ter postbezorging. Tydst. der laat. busl. a/h Postk. 25 Nov. |7.— 'sav. 2 Dec. 7.- 3.30'snam 7.'s av. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Hol), mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m.via Marseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Genua (alleen op verlangen der afzenders.) Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton •n Borneo: p. Eng. mail via Brindisi 25 Nov. 8.30' p. Holl. mail via Genua 22 Nov. 7.— 's av. p. Holl. mail via Marseille 29 Nov. 3.30'snam (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.via Marseille p. Duitsche m. via Genua Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: p. Eng. mail via Brindisi eiken Vrydag p. Holl. mail via Genua 22 Nov. p. Holl. mail via Marseille 29 Nov. 8.30'smor. 7.— 's av. 3,30's nam 7.— 's av. 12'smidd. (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.via Marseille p. Duitsche ro. via Genua 1 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam p. mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown eiken Vrydag i3.30'snam p. mail via New-York. 25Nov. |3-30'snam p. mail via St. Nazaire 7 Dec. |7.— 's av. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 24 Nov. |7. p mail via Southampton eiken Dinsdag 3.30*8nam of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg 29 Nov. 7.'s av. (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost viaAmsterdaml 24Nov. |7.'sav. galleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton| 5Dec. |7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.80 namiddags. Voor Hr. Ms. «Friesland" naar Tnnis: 24, 26, 28, 80 Nov. en 8 Dec., 7 uur 's av. Voor Hr. Ms. „Tromp" naar Port-Said: 25 Nov., 8.80 's nam. en 26 Nov., 12 uur 's midd. VERVOLG BERICHTEN. HET,DER, 22 November. De Bakkerswet In de Tweede Kamer. Zondagmorgen was door 't Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bond van Arbeiderspers) in het Brood- Kook- en Suikerbakkersbedryf in .Tivoli" een openbare vergadering uit geschreven, met als spreker den heer B. Roeg, van Amsterdam, en als onderwerp het bovenstaande opschrift. De vergadering was slecht besocht. De voorsitter van de afd. Helder van ge noemden Bond, de heer Wittmer, opende de vergadering, heette de aanwezigen welkom, herinnerde met een enkel woord aan 't sta dium, waarin de stryd tegen den nachtarbeid thans verkeerde, vertelde, dat 't de bedoeling van 't hoofdbestuur was, de agitatie in den lande levendig te honden en de regeering te toonen, dat 't den bakkersgezellen ernst was by hun streven, om in de wet zoo mogel(jk den 10-urigen arbeidsdag te zien opgenomen, betreurde de slechte opkomst der bakkersgezellen op deze bijeenkomst, doch weet deze aan hun te langen arbeids duur en gaf 't woord aan den spreker. Deze begon met zyn klacht te voegen by dien van den voorzitter, doch meende, dat de opkomst vast veel grooter en bevredi gender had geweest, indien we hier hadden kunnen komen als overwinnaars in den thans reeds meer dan 25-jarigen strijd tegen den bakkers-nachtarbeid. Dat ia thans, helaas, nog niet 't geval. We kunnen nog niet juichen, we leven nog in afwachting; toch kan en durft spreker wel zeggen, dat de vervulling van de wensehen der bakkersgezellen in aantocht is. Zy, die ontmoedigd mochten zyn, roept hy toe, niet te versagen, want al is hun stryd nog niet met succes bekroond, de resultaten van hun jarenlange agitatie liggen voor 't grypen. Spreker stelt sich voor in 't kort le behan delen 't verloop van den stryd tegen den bakkers-nachtarbeid, daarna te bespreken, ook in 'tkort, de gevoerde debatten by de behandeling van 't Wetsontwerp Talma in de Tweede Kamer, om tot slot aan te geven, de taak, die 't Hoofdbestuur en de georga niseerde bakkersgezellen thans nog wacht. In 't eerste gedeelte herinnert hy aan de pogingen door staatslieden van verschillende richting in 't werk gesteld, om den nacht arbeid der bakkers wettelyk af te schaffen. Hy staat stil by de ontwerpen van Pytersen, Veegens, Kerdyk, Pekelharing, Lely en dr. Knyper; somt de verdiensten van deze ont werpen opnoemt er ook de schaduwzijden van, doch vertelt er tevens by, dat van al deze, meest goedgemeende pogingen niets terecht kwam. 't Bleef by praten, indienen, talmen, wachten, intrekken, critiseeren en by slot van rekening kwam er niets van in 't Staatsblad". Daaruit meende spreker, was voldoende gebleken de impotentie, de on macht, van elke burgerlijke regeering, hoe ook genaamd, 't ty Christelijke of Liberale, om de sociale wetgeving in goede banen te leiden. Toch was er iets goeds in de meeste dier ontwerpen en wel, dat ze, behalve de afschaffing of beperking van den nachtarbeid, ook bevatten een regeling van den arbeids duur. Daarom was 't tomeer te verwondereu, dat in het jongste wetsontwerp, regelende de bakkersarbeid, en dat nog wel van den zich noemenden Christen-Democratischen Minister Talma, nietB van die regeling van den arbeidsduur was opgenomen. Om deze reden is dan ook door onzen Bond tegen dit Wetsontwerp ten sterkste geagiteerd. Zeker, er was ook veel goeds in; de afschaffing van den nacht- en Zondagsarbeid lag er in principe in en dit juichten we toe. Ook dat de kleine patroons in deze wet werden be trokken, was voor ons een reden tot tevre denheid, doch zonder beperking van den arbeidsduur was deze Wet voor ons onaan nemelijk. En hoe was de ontvangst van dit Ontwerp Hoe dachten de patroons, hoe dacht 't grootbedrijf er over? Hoe werd 't bejegend in de Tweede Kamer en wat is er uit de gevoerde debatten te leeren Over al deze punten wijdt spreker in den breede uit. Hy schetst de tegonstand van de groote patroons, belichaamd in het Blaupot- comité; toont aan, dat zy voor geen midde len, ook niet voor misleidende, terugdeins den, om de Wet afbreuk te doen; dat echter al hun beweringen en verdachtmakingen, zoo door den Bond als door den Minister zyn gelogenstraft en aan de kaak gesteld en hoe tal van coöperatieve bakkeryen in den lande levende getuigen zyn, dat by afschaffing van den nachtarbeid het brood niet duurder of van slechter kwaliteit behoeft te worden geen werkeloosheid tengevolge heeft, en het bedryf toch evengoed winstgevend kan wor den uitgeoefend, zelfs met behoorlyk loon en goede arbeidsvoorwaarden. Leerryk in hooge mate noemde spreker, vooral voor do arbeidersklasse, de gevoerde debatten in de Tweede Kamer. Daaruit bleek ten eerste, dat alle sprekers zonder onder scheid, van welke richting of kleur ook, zeer goed de ellendige toestanden, die er heer- schen in de bakkery, kenden I 't Was, of ze zelf jaren lang in dit bedryf waren werk zaam geweest. Ook drongen de meeste spre kers aan op een regeling van den arbeids tijd. Dit en hun goede bekendheid met de toestanden noemde spreker een bewjjs, hoe zeer de jarenlange stryd der bakkers vrach ten begon te dragen. Ten tweede bleek uit de gehouden besprekingen, dat de Minister van zyn eigen coalitie-genooten, ja zelfs van zyn naaste partygenooten, heel wat critiek had te verduren, waaruit voor de zooveelste maal bleek, dat er van een algemeen chris telijk standpunt in de sociale wetgeving geen sprake was. De kunstmatig in 't leven ge roepen scheidingslijn liep dan ook niet tus- schen geloovigen en paganisten, zooals men de goe-gomeente soo gaarne wou diets maken de werkelyke scheidingslijn, zoo. in do maat schappij als in de Kamer, loopt tusschen conservatisme en democratie, 't Resultaat van de gehonden debatten acht spreker bekend. Na een 6-daagsche bespreking werd een motie-Troelstra aangenomen, waarby de Minister werd nitgenoodigd, dit onderhavige Wetsontwerp terug te nemen en zoo spoedig doenlyk met een ander terng te komen, waarin een regeling van den arbeidsduur was vervat. De Minister ging hiermee accoord zeide toe, meerdere gegevens omtrent dien arbeidstyd te zullen inwinnen, om dan naar bevind van zaken te handelen. Spreker toont nu nog aan, dat 't de taak van 't Hoofdbestuur en van de gezellen is, om niet stil te zitten, doch de regeering tot spoed en tot goede arbeidswetgeving aan te zetten en eindigt syn belangrijke en leerryke voordracht |met een opwekking tot deelname aan den stryd. Wyl er geen gebruik gemaakt werd van de gelegenheid tot debat, sloot de voorzitter onder dankzegging aan den spreker, de ver gadering. Van den commissaris van politie ont vingen wy ter plaatsing de voor winkeliers- vergunninghouders belangryke beslissing: By arrest van 14 dezer is door den Hoogen Raad uitspraak gedaan op het cassatieberoep van een kruidenier en vergunninghouder te Naarden, door de Rechtbank te Amsterdam, veroordeeld tot f 25.60, wegens levering van liter brandewyn, door reqnirant's zoon, in een met een losse kurk gesloten flesch. In cassatie was aangevoerd, dat de requi- rant ten onrechte was veroordeeld voor de daad van zyn plaatsvervanger, en dat hier niet was gehandeld in stryd met de voorwaar den, dat de verkoop moest geschieden in gesloten flesschen. De Hooge Raad overwoog, dat feitelykis uitgemaakt dat de requirant den bedoelden verkoop vooraf heeft goedgekeurd. Dit goed vinden is een eigen daad van requirant, waar voor hy terecht aansprakelijk is gesteld. Wie feitelyk de verkooper was of in welke kwaliteit dese handelde, was dus onverschillig. En met «gesloten flesschen" zyn bedoeld flessohen, die zoodanig dicht ayn, dat zjj niet zonder hulp van eenig werktuig kunnen wor den geopend. Het beroep werd dus ver worpen. De „Friesland" te Teneriffe. Het te Teneriffe verschijnende blad «La Prensa" scbryft, dat bet verleden week door het muziekkorps van den Hollandsehen krui ser „Friesland" op de Plaaa de la Constitnoiön gegeven concert, warme toejuichingen heeft uitgelokt. Genoemd muziekkorps bestaat uit 17 jonge matroosjes, waarvan de oudste 16 jaar telt. De dirigent, do heer Kramer, werd tereoht geloofd voor de meesterlijke wyze, waarop hy de jonge uitvoerders leidt. De opkomst op het plein was buitengewoon groot. De geheele bemanning van de .Friesland" was aanwezig en gedroeg zich voorbeeldig, alsook die van den «Ingolf", een Deensch oorlogs schip, dat te Teneriffe voor anker lag. Na afloop van het concert, werden de Holland sche matrozen door tal van personen naar den pier begeleid en had een ware triomf tocht plaats, onder de vroolyke tonen der korpsmnriek. De Hollandsche matrozen zoo verklaart de «Prensa" hebben weer eens, gelijk z(j reeds vele malen deden, een bewys ge geven van hunne ridderlijkheid. Daarvoor zoggen wy hun onzen hartelyken dank, ho pende, dat zy van deze haven even aange name herinnering zullen medenemen, als zy er hebben achtergelaten. Den commandant van de •Friesland", S. Woldringh, betuigen wy onze groote dankbaarheid voor de wel willende wijze, waarop hij zyn muziekkorps afstond, ter veraangenaming vau den Zater dagmiddag-wandeling. IJmuiden, 21 November. Den 18 en 20 van de volgende maand zal de reddingsbrigade «Prins Hendrik* een tweetal herhalingsoefeningen houden. By de gehouden aanbesteding voor de levering van rundvleesch en vet, rook- en pekelspek voor het garnizoen alhier waren de laagste inschrijversvoor vleesch J. F. Koks alhier f 0.69" voor vet dezelde en J. H. Jacqucs te Velseroord beiden f 0.70 rookspek J. F. Jacqus Velsersoord f 0.73 pekelspek, dezelfde i 0.73. De neutrale kiesvereeniging voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft besloten zich by de komende verkiezing van zes leden voor die Kamer op Donderdag 24 dezer geene candidaten te stellen doch de aftredende leden (A. F. C. Bnckmann, G. Dekker, A. Pleging, A. M. Roggeband, H. Sant en F. P. Vermeulen) op nieuw aan te bevelen. De stoomtrawler «Regonia", die door den Engelschen stoomtrawler „Curlew" werd binnengesleept, is gisteren, toen het vaartnig nit het droogdok te Amsterdam kwam, onder beslag gelegd, omdat de berger het niet eens kon worden over het toe te kennen hulploon met de reederij van de .Regonia". T uberculo86be8tr IJding. Het bestuur van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestryding der tuberculose zal zich, even als in 1910,ook in 1911 weer belae- ten met de organisatie van de verkoop eenor weldadigheidsbloem, ten bate van de tubereu lo8ebestrijding in Nederland. Onvoorzichtig. Vrijdagavond heeft nabij de Dungensche brug onder Dep Dungen een ernstig ongeluk plaats gehad. Een meisje, de doohter van een schipper, trok een schip vooruit en had tot dit doel het touw met een lus om het lyf gebonden. Toen een ander schip passeerde, liet het meisje het touw vieren, zoodat dat schip er overheen kon varen. Het schip voer evenwel op het touw, zoodat het meisje van den weg werd getrokken en in het water viel, direct onder het schip verdween en verdronk. Het vergaan van de „Kurdistan". Kapitein Schultze van het Duitsche stoom schip „Santa Ursnlaf rapporteert hierover het volgende Den 2en November troffen wy op 84° 40' N.B. en 12° 6' W.L. het Engelsche volsohip „Vincent', kaptein Cox, uit Liverpool dat op reis was naar Portland in Oregan het verzocht ons met vlagsignalea twee schip breukelingen aan boord te willen nemen en in de eerstvolgende haven te willen landen, aan welk verzoek wy gevolg geven. Volgens mededeeling van de betreffende personen, een Duitscher en een Engelschman, waren zy do eenige overlevenden van het Engelsche stoom schip «Kurdistan* uit Swansea. Het stoomschip had den 18en October met eene lading steenkolen en stukgoederen be laden de haven van Manchester verlaten met bestemming naar Marseille, Port-Said en Suez. In het Manchester Kanaal raakte het schip aan grond, wyl het echter geen noe menswaardige schade geleden scheen te hebben, zette het reis voort. Later, znidolyk van de Scilly eilanden, legde het schip zich by een hevigen storm plotseling op édne zyde en werd er 14 voet water in het ruim gepeild. Wyl in de machine geen stoom meer kon worden gehouden en de toestand zeer ge vaarlijk werd, liet men op 20 October des morgens 10 uur de eenige bruikbare redding boot te water, deze sprong echter lek en sloeg vol water. Twaalf man hadden daarin reeds plaats genomen. Toen kenterde het stoomschip en verzonk in de diepte, de nog aan boord vertoevende personen medesleurend. Tien man nit de boot vonden eveneens den dood in de golven zy werden door de zeeën er uitgespoeld of stierven van ontbering. A 1 s laatste stierf de vader vanden bovengenoemde Engelsche ma troos en moest door zyn eigen zoon aan de golven worden prijs gegeven. Na 26 uren met vliegend weer in de boot te bebben rondgedreven werden deze eenige overlevenden opgepikt door de Engelsche bark. De bemanning van de „Kurdistan* bestond uit 41 personen, terwyl 3 dames de reis als passagieres medemaakten. Scheepsbouw. De Cunard-lyn heeft den scheepsbouwers John Brown, limtd. te Clydebank en Swan, Hunter, Wigham and Richardson te Wallsend- on-Tyne verzocht, inschrijvingen te willen doen voor den bouw van een nieuw passagiers schip, dat het grootste ter wereld zou moeten worden. Het schip zal 885 voet lang en 95 voet breed moeten zynen een waterverplaatsing moeten hebben van 50,000 ton, 5000 ton meer dan de Olympic. De snelheid zou 28 knoopen moeten bedragen. Debou wkosten worden ge raamd op 2 millioen pond. Het schip zou met turbines moeten worden toegerust en ook ge schikt moeten zyn voor het gebruik van olie als brandstof. Iets nieuws zou zyn de aanleg van een Turksch bad, zwembassin en een schouwburg. Ruimte zou er moeten zyn voor 650 eerste klasse, 740 tweede klasse en 2400 derde klasse passagiers. Levende Röntgenstralen. In het «Berliner Tageblatt" wordt door een Japanner Foejisawa mededeeling gedaan omtrent een belangrijk verschijnsel, in zyn land waargenomen by een vyf-en-twintig- jarige vrouw Chisoe Miboene, weduwe van een in den Rnssisch-Japanschen oorlog ge sneuvelden kapitein. Deze Japansche bezit de wonderbare eigen schap door verschillende voorwerpen te kunnen heenzien. Eenige jaren geleden verloor zjj bjj het baden in zee een ringdoch door lang naar het wateroppervlak te staren kon zjj de plaats aanwjjzen waar de ring'Jmoest liggen, en duikers brachten het kleinood van die plek te voorsohjjn. In haar woonplaats Koemamato werd deze vreemde gave weldra bekend, vooral omdat zjj haar op verschil lende wjjzen te pas wist te brengen. Eenige geleerden onderzochten haar, stelden haar op de proef en namen haar daarop mede naar Osaka en Tokio, om haar te demonstreeren roor een uitgebreiden kring van geleerden. In het Dnitsohe blad beschrijft de Japan ner eenige sterke staaltjes van haar door zicht. Visitekaartjes en andere beschreven voorwerpen werden in een goed gesloten couvert gedaan, zorgvuldig ingepakt, if) een kistje weggesloten, verzegeldde vrouw neemt het kistje dan op den schoot, staart er ingespannen een tiental minuten naar, en leest dan de woorden die daarbinnen ge schreven staan zonder fouten op. De verklaring, welke zjj hiervan zelve geeft, is dat na een tiental minuten het weggesloten voorwerp haar duideljjk voor de oogen komt, waarna het bjjna onmiddel lijk weer verdwjjnthet is dns eigenljjk kijken mot geestelijke oogen. Een theorie is hieromtrent reeds verkon digd, o.l. dat de menschen in vroegere tjj- den meer dan vjjf zintuigen hadden en dat door de een of andere omstandigheid een dezer zintuigen, die der helderziendheid, verdwenen, doch in dit zeldzame geval weer teruggekeerd is. De Japansche vrouw vertoont haar gaven niet voor geld, doch stelde zich voorloopig geheel ten dienste der wetenschap. INGEZONDEN. Op eenige nitvoeringen, gehouden in het lokaal «Casino*, is gecollecteerd voor een te houden St. Nicolaasfeest voor behoeftigen kinderen hier ter plaatse. Van verschillende personen wordt de com missie voor een St. Nicolaasfeest, nitgaande van de werklieden vereeniging „De Eendracht* beticht, dat deze collecten voor hnn doel worden gehouden. Om alle misverstand te voorkomen, is on- dergeteekende zoo vrjj, door middel van uw veelgelezen blad te verklaren, dat bovenge noemde collecten absoluut nietB te maken hebben met het plan der commissie uit de werkliedenvereeniging „De Eendracht". M. de R., u dankend voor plaatsing dezer regelen. Achlend, Uw dn. W. R. Zits, pres. .De Eendracht' Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Advertentiën. EVANGELIE-PREDIKING. A.s. VRIJDAGAVOND 8 uur pre diking in het Lokaal iu de VIJZEL STRAAT. Voorganger: De WelKerw. fleer Ds. DG WALLE. PI.at.en VRIJ. TooneelYereeniging „Jnstos fan Maarik" Zondag 27 Nov. as. opvoering van Beroemd historisch drama in vier bedrjjven. Schitterende costumes uit het magazijn van den heer JOH. P. DE GRAUW, alhier. Na afloop BAL. Entree üh cent. Zie programma's. Kaarten verkrijgbaar bjj Mej. HELDER, ZuidstraatWed. P. BRUIJN Wz., Spoor straat; den Heer KOKELAAR, Kanaal- weg; deu Heer JORDANS, Djjkstraat, en op den speeldag van 2 tot 4 uur en 's avonds aan 't loket. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. HET BESTUUR. „O- B- "W." AfdeelingBegroteniefonde. Wegens periodieke aftreding van den Penningmeester en den Bode die vol gens Reglement terstond herkiesbaar zjjn kunnen zich als sollicitanten aanmelden raeerdeijarige mannelijke deelnemers van genoemd fonds, op Woensdag en Donderdag 23 en 24 November a.s., des avonds van 8 tot 9 uur, op de boven zaal der Vereeniging, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. Helder, 20 November 1910. HET BESTUUR. Verschenen bjj C. DE BOER Jr. te Helder en verkrijgbaar bjj iederen Boekhandelaar Stephan Zenjan, Levenspuntjes. Een boekje met 1000 aphorismen, dat in de komende feestdagen uit nemend als geschenk kan dienen. Prijs iugea. f 0.7Ö, geboaden f 1.-. ENGLISH. Winter Courae tili April 1911. Price f 10. - Fröbelinrichting Den Helder, Ter gelegenheid van het IO-jarlg bestaan zullen drie uitvoeringen gegeven worden, respectievelijk op 3 en 28 Dec. 1910 en 14 Jan. 1911. Eerste uitvoering op ZATERDAG 3 DECEMBER 1910, des avonds 8 uur in „CASINO". HET BESTUUR. Verschenen bjj C. DE BOER Jr., te Helder, en verkrijgbaar bjj iederen boekhandelaar: IN VERBAND MET HARE TOEPAS SINGEN AAN BOORD VAN SOHEPEN, DOOR C. ARONSTEIN, Luitenant ter zee le klasse, Officier-Instructeur bjj het Kon. Instituut voor de Marine. Met 210 figuren tusschen den tekst. Prijs ingenaaid f6.60. Gebonden in stempelband f6. VERHUISD van VERLENGDE HOOGSTRAAT 84 naar J. M. DE MUNCK, Marchand-Tailleur. Er biedc zich aan een flinke Werkter, van goede getuigen voorzien. Adres: Bureau van dit blad. GEVRAAGD een flinke Huisnaaister. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd met Kerstmis een Boerendienetbode, bjj O. W. SEVENHUIJSEN, Korte Vliet Koegras. Een nette Commensaal gevraagd. Adres: Mej. Wed. BEERMAN, Vosstraat 16. Kost en inwoning gevraagd, voor twee kinderen, een meisje en Jon gen, van 5 en 8 jaar, liefst bjj alleen wonende vrouw of klein gezin. Brieven onder motto „Kost en inwo ning", aan her Bureau van dit blad. Te huur het WOONHUIS, Kanaalweg No 2. Adres: Kerkgracht 50. Te huur op netten stand een gem. Zit- en Slaapkamer met pension. Ook voor tijdelijk. Adres: Bureau van dit blad. Pekhuisruimte te huur een den Dijkweg. AdresBureau van dit blad. TE HUUR een net ingericht Boven huis, staande aan de Spoorstr., voor zien van kook-, lichtgas en waterleiding. Te bevragen: Spoorstraat nr. 97. TE HUUR een Heerenhuis aan de Kerkgracht No. 14, belangrijk gerestaureerd, 8 kamers met keuken,, kelder en ruime bergplaats. Huurprijs f360.—. Adres: I. L. v. OS, Nieuwstraat 27. TE HUUR een Achterkamer met Keuken. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. Een HUIS te huur, le Vroonstraat 49, voorzien van waterleiding, f 1.60 p. w. Te bevragen by S. CRONE, Wagenstr. Uit de hand te koop. 1. Een Winkelhuis met daarachter ge legen Bergplaats en ruim Pakhuis, waarin tot heden wordt uitgeoefend eene slyfcery en tapperij met ver gunning. 2. Een hecht en sterk Winkelhuis met rui men Kelder, Pakhuizen, Bergplaatsen en Erf, waarin tot heden uitgeoefend wordt de handel in kruideniers-, grutters- en koloniale waren. Adres: Zuidstraat 54. VLET. Te koop een in besten staat zijnde Driedoftsvlefc. Adres: Bureau van dit blad. van de menie Zuur- en Yischiintel met Selon. Spoorstraat 47. Heldor. Specialiteit in fijne Visch- soorten en Zoutevisch: Gerookte Paling, Pietermannen en Poonen. Zalm. Harderwijker Bokking. Spekbokking. Engelsche Bokking. Sprot. Sardien. Makreel. Zoutevisch. Nieuwe volleHaring Inleg-Haring. Gemarin. Haring, p. stuk en in potten. Rolmops. Haring-Filée. Sardien in 't zuur. Mosselen in 't zuur. STOKVISCH, eerste en tweede soort. Gepelde GARNALEN. Eiken dag versch gebakken Visch. Augurken en Uitjes in 't zuur. TE KOOP een goed onderhouden HEERENRIJWIEL, freewheel met rem, pomp, carbiedlamp met zelfontste- ker, met zoo goed als nieuwe banden, voor den spotprijs van f32.—. Moet weg wegens omstandigheden. AdresSchagenstraat No. 87. Burgerwoonhuizen. Te koop 2 maal 2 Burgerwoon huizen. - Adres: J. DUINKER, Breewaterstraat 69. Te koop een FONOGRAAF voor f7.50 met 25 platen. Adrea: Achtergracht (w. z.) No. 27. Ter overname aangeboden een Sigaren winkel waaraan verbonden een Melkzaak met Kar en Bussen. Ook afzonderlijk over te nemen. Te bevragen by den Boekhandelaar A. J. MAAS te Helder. ZAL OP 's avonds 7 uur, In „CASINO", de volgende perceelen «a Helden 1. Het huit en erf aan de Loods gracht no. 4, groot 1 are 30centiaren met aandeel in-de brandsteeg daarachter. 2. Het huie en erf aan de Koning straat no. 96, groot 1 are 35 centiaren. 3. Het huis en erf aan de Koning straat no. 98, naast het vorige perceel, groot 1 are 36 centiaren. Combinatie 2 en 3. 4. Het huie en erf aan de Molen straat no. 64, groot 93 centiaren. 5. Het winkelhuis en erf aan de Weststraat no. 34 met pakhuie daar achter aan de Achtergracht West zijde, groot 1 are 46 centiaren. 6. Het winkelhuis en erf aan de Binnenhaven no. 7 met pakhuie daar achter aan de Achtefrbinnenhaven, groot 1 are 56 centiaren. 7. Het huls en erf aan den Ka naalweg no. 62, groot l are 85 cen tiaren. 8. Het hult en erf aan de Jonker straat no. 57, groot 1 are 17 centiaren. 9. Het huie eD erf aan de Jonker straat no. 56, naast het vorige perceel, groot 1 are 17 centiaren. Combinatie 8 en 9. 10. Het huis en erf aan de eerste Rozendwarsstraat no. 9, groot 1 are 9 centiaren. 11. Het huie en erf naast het vorige perceel, no. 7, groot 92 centiaren. 12. Het huie en erf naast het vorige perceel, no. 5, groot 91 centiaren. 18. Het huis en erf naast het vorige perceel, no. 3, groot 91 centiaren 14. Het huit en erf naast het vorige perceel, no. 1, groot 94 centiaren. - - 15. Het huie en erf naast het vorige perceel, no. la, groot 1 are 3 centiaren. Combinatiën 10, 11 en 12; 13, 14 en 15; en van 10 tot en met 15. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag, van 2-4 uur. ■W Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris te Helder. BOfilLHIJIë op WOERSDAfl 23 NOV. a.s., voorm. 10 uur, in het Café Waagstraat hoek Schippereteeg HELDER, van nette en goed onderhonden Eiken- en Mahoniehouten Meubelen en Huisraad, als: linnen- en penantkasten, buffet, etagères, salon- en uittrektafels, bekleede en andere stoelen, spiegels, schilderyen, wandversieringen, pendule, klok, wekker- klok, kachels, fornuis, petroleum-en kook- stellen, porselein-, glas- en wit- en ge kleurd aardewerk, keukenbenoodigdheden, vloerkleeden, karpetten, gangloopers, vloermatten, bedden met toebehooreD, matrassen, ledikant, waschtafels, nacht kastjes, wollen en moltondekens, en wat meer zal worden aangeboden. flW Te bezichtigen daags te voren, van 11-4 uur. Deurw. H. KWART. wegens vertrek en likwldetle, OP Woensdag 30 November '10, 's morgens 10 uur, a. vau Meubileire Goedereni divere tafels, stoelen, kasten, spiegels, schilderijen, étagères, schrijftafel, porto manteau, lamp, kachels, ledikanten, bed den, dekens, springveeren matrassen, kleeden, vloerzeil, keukenbenoodigdheden, glas- en aardewerk, phonograaf, speel doos, enz. b. van Winkelinventer ie «toon bank, bascules, maten en gewichten, koffiemolens, koperen bussen, kannen, stopfle8schen, kaasschaaf, messen, olie bussen, glazen winkelkast, trappen, enz. c. van Winkelgoedereni ge malen koffie, koffleboonen, bus thee, pakjes thee, poederchocolade, flesch kruidnagelen, nootemuscaat, pudding poeder, maizena, jams, limonade, fles schen azyn, fleschjes mosterd, zeeppoeder, sodex, styfsel, pepermunt, zaden, enz. SIGAREN in diverse merken, in kistjes van 25, 50 en 100, (w.o. zeer geschikte voor St. Nlcolaas Cadeaux), een kar op veeren, transportry wielen en al wat meer zal worden aangeboden. WÊT Te bezichtigen daagt te voren van 10-4 uur. Deurw. W. BIERSTEKER. c I

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2