MARINE. GROOTE „DE ONNOOZELE SCHAAPJES", Gust. Bnhse, Krnlsweg. S.A.KANNEW ASSER&Z0NEN. I" Een ideaal Voedingsmiddel Carr's Moutbrood en Boerosbrood, Directie „Volharding". Artikel 28 Wetboek v. Koophaodel. VERGADERING. Openbare Aanbesteding Marine en Leger. Blijkens een op 27 December uit Boma verzon- den, doch eerst 30 December bij het departement van marine ontvangen telegram, is Hr. Ms. pant serschip „De Zeven Provinciën", onder bevel van den kapitein ter zee F. Bauduin, te Banana aan gekomen. By beschikking van den minister van marine zyn de navolgende plaatsingen gelast met 3 dezer: officieren-machinist der 2de klasse H. P. de Loenen in de directie der marine te Willemsoord, en J. J. van Wyk, aan boord Hr. Ms. „Heemskerck". By K. B. is aan den le-luit. der mariniers P. J. J. Michielsen vergunning verleend tot het waar nemen van eene particuliere betrekking buiten het zeewezen voor den tyd van één jaar, ing. 1 Jan., onder stilstand van alle inkomsten by de zeemacht en van de opklimming in de ranglyst. Overplaatsing. 1 Jan. Sergt.-mont. H. T. Boerke van W.s. W.o. op „Kon. Emma" en Korp.-mont. E. Scheffer van W.s. A'dam op „Kon. Emma". Met ontslag. Korp.-schoenm. D. Meiboom 1 Jan. 1911. Marinier le kl. J. van Linstee 19 Stoker le kl. C. S. Pasma 31 Marinier 3e kl. K. K. Bleijenburg 1 Maart Stoker 2e kl. C. Visser li i Korp. d. mar. O. H. Haverbusch 1 Korp.-torp. O. Kley 9 i Korp.-konst. W. Cornelissen 25 Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij-Nederland. Rembrandt, thuisreis, vertr. 31 Dec. v. Singapore. Banda, thuisreis, vertrok 2 dezer van Perim. Carrigan Head, uitreis, is 1 dezer Dungeness gepass, Flore», thuisreis, vertrok 1 dezer van Perim. Koning Willem II, uitreis, is 1 dezer Perim gepass. Oranje, thuisreis, arriveerde 2 dezer te Suez, Sandhurst, thuisreis, vertrok 1 dezer v. Valencia. Timor, uitreis, vertrok 1 dezer van Suez. Qrotius, uitreis, vertrok 2 dezer van Algiers, Lombok, thuisreis, passeerde 2 dezer Oibraltar. Prinses Juliana, thuisreis, pass. 2 dezer Ouessant. Vondel, uitreis, arriveerde 2 dezer te Batavia. Rotterdamsche Llotd. Djocjn, uitreis, passeerde 30 Dec. Sagres. Kawi, thuisreis, vertrok 31 Dec. van Marseille. Ternate, uitreis, passeerde 31 Dec. Multn. Hoger arriv. 1 dezer van Batavia te Rotterdam. Goentoer, uitreis, is 31 Dec. Kaap del Armi gepass. Ophir, uitreis, arriv. 1 dezer te Southampton. Rindjani, uitreis, vertrok 1 dezer van Colombo. Walcheren, uitreis, vertrok 31 Dec. v. Antwerpen. Koninklijke Hollandscue Llotd. Rynland, thuisreis, vertrok 1 dezer van Bahia. Viaocherijberichten. Nieuwediep, 30 December. Aangebracht door 2 korders te zamen 10 middeltongen per stuk 05 cent, 20 kleine tongen per stuk 20 cent, 2 mand stortschol per mand f9, 4 mand scharren per mand f2. 31 December. Voormiddag 8 uur niets binnen. 3 Januari. Door garnalenvisschers aangebracht 20 mand schar per mand f 1,25 a f 1,75. Geen schuit naar zee. Burgelijke Stand Helder van 31 Dec. '10 tot 2 Jan. '11. ONDERTROUWD: P. L. Ooms en P. W. Orelio. BEVALLENC. E. Stompedissel geb. Zegers, z. J. li. Fels geb. Hopman, d. K Visser geb. De Jong, A. J. Smits geb. Linström, z. M. Ouwehand geb. Donker, d. J. Kramer geb. Van der Heide, z. P. de Graad' geb. Zegel, z. OVERLEDENL. D. Krnft, 72 j. D, G. ten Hoopc, 0 w. C. Schaap, 99 j. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 3 Januari. Op Donderdag 19 Januari a.s. zal door de Koorvereeniging een buitengewoon concert worden gegeven. Aan dit concert, waarop uit sluitend werken van onzen grooten nationalen componist Philip Loots worden uitgevoerd, zal medewerking worden verleend door den componist zelf, mej. Hermina Scholten concert zangeres te Haarlem en do Koorvereeniging. Nadere bizondorheden zullen in een volgend nummer van dit blad per advertentie worden bekend gemAakt. Een drievoudig jubiló. Niet dikwyls zal in het politiebureau aan hot Molenplein een zoo opgewekte stemming hebben geheerscht als gisteren bet geval was. Wordt in den regel daar alles uit den aard der zaak van den ernstigen kant en met' strak gezicht beschouwd, ditmaal was er wel eeuige aanleiding eens uit de plooi te rakenhet gold de herdenking van bet '25-jarig ambUjubilé van niet minder dan drie politie-beambten, de beeren D. Stuivenberg, A. J. Kok en J. Groen, brigadiers. Het ge- beele korps was aac het bnreau voltallig. Jammer dat Staivenberg door familie-omstan digheden daarbij niet tegenwoordig kon zyn. De heer C. Swaving, commissaris van politie, huldigde de jubilarissen in een kernachtig woord. Hij gaf een overzicht van hetgeen in 't verleden lag, van bet heden en van de toekomst; zeide dat het ernstige gezicht op heden maar eens moest wijken voor een opgeruimd gemoed; hij wees vervolgens op do trouwe plichtsvervulling van de genoemde beambten en op het moeilijke van hun taak, en wenscht hen nog vele jaren toe in den politiedienst. Ton slotte overhandigde hy aan de beide brigadiers namens superieuren en collega's, als bewjjs van erkentelijkheid, een remontoir-horloge met toepasselijke inscriptie, en wenschte hen verder een ge noeglijken dag. De agent J. J. Bakker sprak vervolgens nog een kort woord, waarin hy hulde bracht aan do kameraden, en waarin hy eveneens wees op het moeilyke werk, den politie beambte opgelegd, en herinnerde aan de ernstige gevallen ook iu eigen kring waarby offer van hun plichtevervul ling werden getroffen. Hy herdacht verder nog het feit, dat het heden eveneens 25 jaar geledon was, dat op voorstel van den com missaris van politio de reorganisatie plaats had van het korps politie, waardoor de nachtwachts werden atgeschaft en do klep pers on stokken in fhet museum" werden opgeborgen. De botter H.D. 169, gisteren naby Kaaphoofd voor anker liggende, geraakte door het vallende water met het achterschip op de steenen bezet, waardoor het roer werd uitgewipt. Met de hulp van een zestal vletterliedeu werd de botter ten slotte behouden naar de haven geboegseord. De Post. By de post is de (boel danig in de war en komen verschillende stukken met groote vertraging aan. Zoo ontvingen wy onze rubriek „de Week", te 's Graven hage op het post kantoor afgestempeld op Zaterdag 31 Dec. tus8chen 3 en 4 uur nam., heden Dinsdag te 11.15 u., precies te laat om nog in dit nummer te worden opgenomen. Amsterdamsche Apachen. Een achttal Amsterdamsche apachen heeft in den nacht van Onde- op Nieuwojaar in buurt YY danig huisgehouden. Eerst sloegen zy in een bierhuis op den hoek van de Ge- rard Doustraat den boel kort en klein. De gaskroon werd vernield, de kachel omverge worpen, doch het slot was, dat de kabaai- makers buiten de donr gezet werden. Toen toog het edele achttal naar de Ceintuurbaan, waar het, in navolging hunner Parysche broeders, besloot voorbijgangers aan te ran den. Eenige dames en heeren, die van een Oudejaarsavondviering huiswaarts keerden, kozen zy tot slachtoffers uit. Een hunner ging op de voorbijgangers toe, terwyl de anderen zich op een afstand hielden. «De man een kwartje, anders steken we jullie overhoop!" aldus sprak de Apache. Ten antwoord gaf een der heeren, een kunst schilder, den aanrander een stomp. Dat was voor de anderen 't Bein om aan te vallen. Een formeele vechtparty volgde, waarby de aangevallon heeren zich en hnnne dames zoo goed mogclyk met slagen hnnner paraplnies beschermden, terwyl zo tevens om hulp riepen. Twee heeren werden door het gespuis op den grond geworpen, aan een der dames werd een handtaschje ontrukt, waarvan de Apachen zich den inbond, ongeveer drie gulden, toeëigenden. Op het hulpgeroep waren ten slotte politieagenten komen toe schieten, waarop de aanranders het hazenpad kozen. Een hunner werd op de Hobbema- kade gegrepen, een tweede werd later aan gehouden. Uilenburg. In .De Bouwwereld" schrijft de heer A. Keppler, inspecteur van het Bouw en Woning toezicht te Amsterdam, over het verdwijnende Uilenburg. Als allo woningen werden afgebroken wat men nog niet weet dan znllen er to taal pl.m. 4000 raenschen moeten verhuizen of 764 gezinnen. Van do in totaal 908 woningen zyn er 380 onbewoonbaar verklaard, een dik derde deel van deze krotten waren erin Maart 1909 209 bewoond en in Oct. 1910 was dat gedaald tot 152. Beweeglyk als de bewoners zyn, begeer den zy niet te verblijven in een gedecoreerde woning of, zoo als zy zelf zeggenwe willen geen hofleveranciers worden »En thans, nu hier en daar de decoraties onbewoonbaar verklaarde woning" aan de deuren pryken, nu heeft een nog grootere uit tocht plaats. De aardigheid van Uilenburg is er af. Nu bieden de omliggende wyken, vol gons do woningtelling een voldoend aantal leegstaande woningen aan. Echter mag niet by deze Uilenburgergeschiedenis worden ver goten, dat na Maart 1909 het aantal bewoners der gemeente met 8085 is toegenomen, en dat er 1938 woningen zyn bijgebouwd, terwyl door onbewoonbaar verklaring en eloopen het aantal woningen met 1797 is verminderd. De totale vermeerdering bedraagt dus 141 wonin gen. By een maatstaf van 4J bewoner por woning, zon do vermeerdering van het aantal woningen 1796 moeten bedragen. Hierop zal ter plaatse niet verder worden ingegaan, maar de verplaatsing van de bevolking van Uilen burg moet zeer nauwkeurig worden nagegaan. Tegen overvulling van andore wyken moet gewaakt worden, om niet van kwaad tot orger te komen. Het Boundarystreet-schema te Londen geeft ons een waarschuwing. Daar ontstond na de opruiming der wonin gen in de omgeving een overvulling van woningen, zoo erg, dat de overheid eignnlyk niet wist, wat te beginnen. De nieuwe Minister van Oorlog. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Naar men verneemt is ter vervanging van generaal-majoor Cool, wiens ontslagaanvrage is aangenomen, benoemd tot Minister van Oorlog de heer H. ColyD, lid van do Tweede Kamer voor Sneek, oud-hoofdotficier van het Indische leger, en zulks met ingang van 4 Januari a.s. .Dc heer H. Colyn is 22 Juni 1869 ie Haarlemmermeer geboren. In 1892 werd hy benoemd tot 2cn luitenant by het Indische leger, als hoedanig hy deelnam aan de ex peditie tegen Lombok on, na zyn overplaat sing naar Atjeh aan den strijd tegen Toe koe Oemar in 1896. In dat zelfde jaar volgde zyn bevordering tot len luitenant. Terwyl hy nog in Indië toefde werd hy gekozen tot lid van do Tweede Kamer voor Sneek. De heer Colyn behoort tot de anti-revolutionnaire party.* Scheepvaart. In 1910 zyn in den Nieuwen Waterweg binnengeloopen 9976 schepen, met een in houd van 11.340.173 netto rog. ton. Voor Antwerpen waren deze cyfers 6770 schepen met 10,758,114 ton en voor Hamburg 17.358 schepen met 12.657,000 ton. Rotterdam is dus Antwerpen vooruit, en zit Hamburg dicht op de hielen. 100.000 francs. Wijnmalen zal nu de 100.000 francs, in dertijd uitgeloofd door de Fransche auto mobielclub, voor den tocht Parys - Brussel en terug, bekomen. Tot 31 Doe. is het aan niemand gelukt binnen kortoren tyd dien tocht te maken. Scheepsramp. Parys, 2 Januari. Uit Milaan wordt aan de «Echo de Paris" gemeld, dat drie schepen van eeD Hamburgsche maatschappy, die sedert langen tyd te Genua hadden moeten aankomen, by de jongste stormen vergaan zyn in de golf van Bicaye. Daarbij zyn dan 78 slachtoffers voorgekomen. Algiers, 2 Januari. Een wrakhout, dat eenige dagen geleden is aangespoeld tusschen Cher- chcl en Algiers, is gebleken afkomstig te zijn van hef Fransche stoomschip «Norma", dat thans met man en mais als verloren kan worden beschouwd. Er waren 15 personen aan boord. Moord. Londen, 2 Januari. De Oost-Londensche Israëliet Leon Beron is gisterenochtend op geheimzinnige wyze vermoord gevonden in Chapham. De geldswaarden werden op het lyk gevonden, zoodat er geetr roofdryfveer aanwezig is geweest. Velen vermoeden dat het hier een wraakneming van Russische anar chisten geldt, in verband met het geval te Houndsditeh. Vooralsnog is geen dader gevonden. De voorloopige regeering van Portugal- Londen, 2 Januari. De correspondent te Lissabon van do «Daily Chronicle" seint, dat het leven der voorloopige regeering aan een zyden draad hangt. Een paar leden der uiterste linkerzyde zouden het ministerie be- hcorschen, en dit tot het verrichten van allerlei onwettige daden dwingeD. Volgens den man van den «Daily Chronicle" zou er elk oogenblik een nieuwe omwenteling uit kunnen barsten. De stichting van Carnegie. Keizer Willem heeft het beschermheerschap aanvaard over een nienwe stichting van den Amerikaanschen weldoener Androw Carnegie ten bedrage van 1,250,000 dollars, waarvan de rente aangewend zal worden ten behoeve van redders van menschenlevens of hun na gelaten betrekkingen, indien die redders hun moed met den dood moeten bekoopen. Der gelijke stichtingen van Carnegie bestaan reeds in de Vereenigde Staten, Engeland en Frank rijk de nieuwe stichting zal aan redders in het Duitsche rijk of zyne wateren ten goede komen. Carnegie heeft by de instelling van hot fonds in de eerste plaats het oog gehad op ongelukken, die by de uitoefening van vreed zame beroepen voorkomen, als die van myn- weikers, zeelieden, dokters, ziekenverplegers, brandweermannen, spoorweg- en politie-be ambten. Onder levensredders worden ook diegenen begrepen, wier pogingen tot redding van raenschonlevens falen. p. zeepost via Amsterdam! 6 en 20 Jan. 7.- 'sav. p. zeepost ria Rotterdam|t3 en 27 Jan. 7.— 'sav. p. Holl. mail via Genua 3 en 17 Jan. 7.— 'sav. p. Holl. mail via MarseillellO en 24 Jan 3.30'snam p.Franschein.viaMarseille|l3 en 27 Jan. 7 'sav. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op[ verlangen der afzenders)! p. Duitsche ra. via Genua|ll en 25 Jan. |12'smidd. (alleen op verlangen der afzenders.) Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail *ia Brindisij 6 en 20 Jan. |8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 3 en 17 Jan 7.'s av. p. Holl. mail via Marseille 10 en 24 Jan. 3.30'snaio (alleen op verl der afz.)| p.Kranschem.viaMarseille 13 en 27 Jan. 17.'s av. p. Duitsche m. via Genua|ll en 25 Jan. |12'smidd Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisij eiken Vrijdag 8.30'smoi. p. Holl. mail via Genua. 3 en 17 Jan. 7.— 'sav. p. Holl. mail via Marseille 10 en *24 Jan. (alleen op verl. der afz.) p.Fransche ra.viaMarseille 13 en 27 Jan. p. Duitsche m. via Genuajll en 25 Jan. Naar Guyana (Suriname): r. zeepost viaAmsterdami 5 en 19 Jan. 7.'sav. p. mail via Southampton 16 en 30 Jan. 7.— 'sav. (alleen op verl. der afz.)i p. mail via Queenstown .j eiken Vrydag 3.30'snam p. mail via New-York. 0 en 20 Jan. |3.30'snam p. rnail via St. Nazaire 7 Jan. |7.'sav. Naur Curaijao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 5 en 19 Jan. 7.'sav. p mail via Southampton, eiken Dinsdag 3.30'snam of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg .j 30 Jan. 7.'s av. (alleen op verl. der afz.)| Naar St. Martin, St. Eustatius on Saba: zeepost via Amsterdam! 5 en 19 Jan. 7.'sav. galleen op verl. der afz,)j p. mail via Southampton;1Ö en 30 Jan [7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.30 's namiddags. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingsweg Datum der ter postbezorging. Tydst. der laat. busl. a/h Postk. Advertentiën. Op den 13(le" Januari a.s., hopen onze geliefde Ouders en Grootouders Christiaan Heeres en Elisabeth Karreman den dag te herdenken waarop zy voor 35-jaar in den Echt zijn verbonden. Dat zy nog vele jaren gespaard mogen blyven is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen: H. Siersma. M. de Boer. E. Siersma J. de Boer Heeres. Hbkres. P. IIeerks. H. Forrrr. C. Heeres— B. Fokker— Corber. Hebbes. A. Heeres. C. Heeres. v J. Heeres. M. Heeres, en Kleinkinderen. Helder, 2 Januari 1911. Eenige en algemeene kennisgeving. Ps. 125 12 onberymd. _Zoo den Heere wil, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, Adriaan Spanjerdt en Wilhelmina Jac. den Bakker, den 13Jen Januari den dag te herdenken, dat zy vóór 35 jaar in den Echt werden ver bonden. Dat zy nog zeer vele jaren voor elkander en ons allen gespaard mogen blyven, is de wen.-:ch van hunne lief hebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Amsterdam, 1 Januari 1911. Madurastraat nr. 30. Heden overleed, na een kort stondig doch smartelyk lyden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer Dirk Kraft, in den ouderdom van 72 jaar en 11 maanden. Zyn diepbedroefde Echtgenoote, Kinderen, Klein en Achterkleinkind. Wed. C. KRAFT - Lichthart. Helder, 31 Dec. 1910. Heden overleed te Maastricht onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer A. Bouma Gz., Etn.-l'redikant, in den ouderdom van 68 jaar. A. B. KROON-Bouma. J. S. A. KROON. en Kinderen. Helder, 81 December 1910. Kerkgracht nr. 60. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht, U kennis te geven van het plotseling overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer Cornelis Schaap, in den ouderdom van 69 jaar. Helder, 2 Jan. 1911. Namens de Familie: Wed. C. SCHAAP-Flens Voor de vele bewyzen van deelname, ondervonden by het overlyden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader, den heer iohan Anton Koch, betuigen wy onzen hartelljken dank. A. S. WOLDRINGH-Koch. S. WOLDRINGH en Kinderen. J. HALEWIJN-Koch. M. H. HALEWIJN. Helder, 3 Januari 1911. Voor de vele bewyzen van deelne ming, ontvangen by de ziekte en het overlyden van onzen geliefden vader, den heer Johannes Reinier Agaart, be tuigen wy onzen hartelijken dank. De Familie AGAART. Helder, 3 Januari 1911. Ook namens de wederzydsche familie betuigen wy onzen welgemeenden dank voor de zeer vele blijken van belang stelling, ondervonden by gelegenheid van ons huwelyk. Th. J. VERBEIJ en Echtgenoote. Helder, 2 Januari 1911. Van uit hot verre Westen roepen wy alle vrienden, vroegere baren en vooral onze leveranciers, een gelukkig Nieuwjaar toe. Alles wel. Wed. A. BOTENGA- Rinonalda. Kl. BOTENGA. Winnipeg, Man. Canada. G. M. TRIEBLINIG, Europ. Fuselier, alg. stb.nr. 67990, O.-I. leger te Batavia, wenscht vrienden en bekenden een voor spoedig en gelukkig Nieuwjaar. De Schout by-Nacht en Mevrouw KOSTER zullen gaarne bezoeken ont vangen op 8 en 15 Januari a,8. van 2 tot 4.30 uur 'snamiddags en vervolgens den eersten Zondag van iederen maand van 2 tot 4 uur 's namiddags. Dykgraaf en Heemraden van den polder „het Koe- i" roepen op sollicitanten voor de betrekking van een Wegwerker tevens Sluiswachter in dien pol der, waaraan is verbonden een beloo ning van f 10. per week met vry wo nen in de Sluiswachterswoning. Sollicitanten worden uitgenoodigd zich schriflelyk aan te melden bij den Secr. vóór den 10en Januari a.s. Helder, 3 Januari 1911. Dykgraaf en Heemraden voornoemd, P. LOOPUJJT, Dykgraaf. A. J. DE JONGH, Secretaris. Echtscheiding. Bij vonnis der Arrondissements-Recbt- bank te Alkmaar, d.d. 17 November 1910, is het huwelyk tusschen de echte lieden Johannes Augustinus Ran, gepen sioneerd stoker by de Ned. Marine wonende te Rotterdam, en Trijntje Visser, zonder beroep, wonende te Helder, ont bonden verklaard door echtscheiding. Namens de Eischeresse: Mr. W. F. VERHOEFF, procureur. Alkmaar. Kantoor: Oudegracht A 275, Blykens acté, op 30 December 1910 voor den te Nieuwediep gemeente den Helder gevestigden Notaris H. M. Beeck- man verleden, hebben de Heeren Izaac Korver en Nicolaas Willem Korver, beiden Koopman van beroep, en wonende te den Helder, met elkander voor onbe paalden tyd, gerekend van 1 Januari 1911, eene vennootschap aangegaan tot uitoefening van den Handel in Koloniale Waren en aanverwante artikelen, welke gevestigd zal zyn te den Helder onder de Firma J. KORVER. De vennootschap is ontbonden een jaar nadat de eene vennoot aan den ander schriftelijk heeft kennis gegeven dat hy de vennootschap wil doen ein digen. Ieder der vennooten is met het beheer der vennootschap belast, en is bevoegd ten name van de vennootschap te han delen, voor haar gelden uit te geven en te ontvangen, on met den naam der firma te onderteekenen. De toestemming en onderteekening met hunne particu liere handteekening wordt echter gevor derd tot het opnemen van gelden, het aangaan van verbintenissen van borg tocht, het accepteeren en endosseeren van wissels en ander handelspapier, het huren en verhuren en vervreemden van onroerende goederen, tot hetaankoopen van goederen hunne zaak betreffende, boven een bedrag van vyf honderd gul den ineens, het verleenen van zakelijke rechten, het sluiten van dadingen en het verrichten van handelingen,dieniet tot den gewonen werkkring der ven nootschap behooren. Helder, 30 December 1910. H. M. BEECKMAN, Notaris, Nieuwediep. Attentie Zy, die Crepé'e opzicht gehaald heeft, wordt beleefd verzocht deze terug te brengen, daar haar naam bekend is. L. SCHOONHOVEN, Spoorstraat 44. Het Meubel- en Tapijtmagazijn van P. G0VEBS is a. 8. Donderdag en Vrijdag wegens familie omstandigheden gesloten, Zangvereniging R.-K, Volksbond, Hedenavond verplichte repetitie. Woens dagmiddag 3 uur repetitie voor de kinderen, welke in het Oratorium zingen. HET BESTUUR. Op veelvuldig verzoek, MAANDAG 9 JANUARI, nogmaals Opvoering van het: Weitmachts- en üi ielonlngen-üratorinm, te 8 uur. Dames-Comité. Vermiet een bruin Hondje, Tegen belooning terug te bezorgen Weststraat nr. 9. IKon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren. Woensdag 4 Januari 's avonds 8 uur, in Café „CENTRAL" (Achter-Bovenzaal) beneden door. Beleefd doch dringend wordt U allen verzocht present te zyn met het oog op belangrijke bespre kingen. HET BESTUUR. ©oeï>c SOijn behoeft geen krans. &Cietlemin zal Uw vriend hem U aanbevelen. Zoo ook met 'Dubbel $lank Zeep alle verbruikers bevelen ze aan. Laat U raden door hen die het weten en koop Boldoot's 'Dubbel ^Qlank- Verkoop wegens afbraak van de IJSPAKHUIZEN aan Onrnst bij het Bassin te Helder. op Dinsdag 10 Januari I9II9 'smorgens 10 uur, van: diverse HOUTWAREN, w.o.balken, planken, delen, leggers, schrooten, brandhout, enz. Voorts: 7000 pannen en al wat meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen ter plaatse gemeld daags te voren en 's morgens voor verkoop. EST Voor het vervoer gunstig aan het water gelegen. Deurw. W. BIERSTEKER. by de Directie der Marine te Willems oord, op VRIJDAG den 20en JANUARI 1011, des voorraiddags ten 11 ure, van Het maken van waschge- legenheden in de verschillende werkplaatsen op 's Rijks werf. De bestekken liggen ter lezing by het Departement van Marine te 's-Gra- v e n h a g e en by de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede by de Pro vinciale Besturen en ter Secretariën der gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt zijn de bestekken te verkrygen ter Griffie der Marine te Willemsoord ad f0.30 per exemplaar. (Buiten de gemeente Helder per postwissel over te maken). De noodige aanwyzing in loco zal geschieden op 13 en 14 Januari a.s., 's morgens ten 10 uur. Verdere inlich tingen kunnen verkregen worden tén bureele van het Hoofd van het Vak van Scheepsbouw. De inschrijvingen op gezegelde bil jetten, ingericht volgens artikel 5 der Algemeene Voorwaarden, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zyn in de bus, geplaatst in het Directie gebouw aldaar. Iel cl© Eanaaiveg 148-149, Zaidstraat 88. Een iedep profiteere wan onze zeldzaam goedkoope aanbie dingen in deze UITVERKOOP. Aanbevelend, ÏO-IS °/0 ORTINO. Wegens verandering in zaken GROOTE OPRUIMING contant, van alle artikelen met bovenvermelde korting, In het Magazijn van VERLOREN een zilveren Dameeketting. Tegen belooning terug te bezorgen Ankerpark nr. 3. alt. (hier ter stede nog te weinig bekend) verdient groote aanbeveling. Deze zeer degelyke bruinbroodsoorten, hygiiniech beraid ran onovertrefbare grondstoffen, zyn uitsluitend verkrijgbaar in de Broodff.bri.k „DE VOLHARCIUQ" en in de filialen dezer fabriek: Kuiperdwarsstraat Mo. I. Middenstraat hoek Paardenstraat. Jan in 't Veltstraat No. 108. Prijst Boerosbrood 15 cent. Carr's Moutbrood 10 Aanbevelend,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2