1 1 lan de Leden der Ned. flerv. Kerk. Spoorstraat 79. H. J. BASTIAANSE, Jan Honing. OPENBARE VERGADERING CASINO-GEBOUW. L HELDER. NEDERLANDSCH TOONEEL-ENSEMBLE, De Man met de Wassenbeelden Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 20 Januari. By K. B. is tydelyk benoemd tot leeraar aan de R. H.B.S. te Steen wyk, J. B. Mul ders Czn., te den Helder. Verbetering. In het verslag der vergadering van de „Jong Vrijzinnigen" (zie 1* bladz.), wordt als voorzitter genoemd de heer Yan de Graaff. Dit moet zyn: R. C. van der Haagen. In de advertentie Melkhandel, M. S. Bre- mer, Keizerstraat 34 (zie 8e pagina), gelieve men te lezen: by de 5 Pond Margarine 5 Ontbijtkoeken of een bus Cacao van een half pond, enz. West-lndië. In het nummer van heden is de advertentie opgenomen, die nadere bijzonderheden ver meldt omtrent de lezing met lichtbeelden over West-lndië, door den kapitein ter zee W. D. H. Baron van Asbeck, te houden op Maandag 23 Januari a.s. Ook particulieren kunnen gratis toegangskaarten bekomen by den heer L. Rumpff, Spoorstraat en des avonds aan de zaal. Kegelconcours. Eenige kegelclubs zullen op de banen van café «de Pool" een plaatselijk concours houden. Maandag begint de korpswedstryd om fraaie medailles. De personeele en vrjje baanwedstryd beginnen Dinsdagavond om 8 uur. Afloop aanbesteding. Door de Directie der Marine werd heden openbaar aanbesteed»Het maken van wasch- gelegenheden in de verschillende werkplaatsen op 's Ryks werf." Ingekomen 11 biljetten, van de heeren A. van Pelt, f7800; Th. Dry ver, f6852; A. Krynen, f6819; Firma Gebr. van Pelt, f 6687; P. Korff, f6589; I. L. van Os, f 6298J. Spruit, f 6286J. de Vries, f 5923 Th. van der Sterre, f5773; H. -Wyker, f 5616 H. Riemers, f 5592 allen te Helder. Koorvereeniging. Gisteravond gaf de Koorvereeniging al hier, lid van den Bond van Gemengde Zang- vereenigingen in Nederland, Directeur de heer Alb. J. Leewens, in Casino een concert, bestaande in een uitvoering van werken van Philip Loots, met medewerking van den componist en van de soliste: mej. Hermine Scholten, concert-zangeres te Haarlem. Zooals reeds gezegd, bestond heel het programma, dat ten gehoore werd gebracht, uit compositiën van Loots, gezongen door 't Koor, door mej. Scholten en een paar piano partijen, door den componist zeiven vertolkt. Dat hier iets buitengewoons te genieten zou vallen op muzikaal gebied, alleen op de rechte waarde te schatten door de echte kenners, waB wel te denken. En in die ver wachting werd het talryk opgekomen publiek niet beschaamd. De inzet van den avond werd geleverd door 't Koor, door 't zingen van „Harpzangh", eveneens de finale, door 't zingen van «Frlihlings-Symphonie" en daar- tusschen werd door 't Koor nog ten gehoore gebracht „Wiegenlied", «Morgenwandeling" en «Ik heb een klein bufke". Door den heer Loots werd op het klavier ten beste gegeven «Zes kleine karakterschetsen", naar F. W. Weber's epos Dreizenhlinden", «Yankomen en gaan" en «Drie oude Marschen (Jonge Prins; Willem IV; Erfprins). Door mej. Scholten werden gezongen een groot aantal kinderliederen uit .Levensmorgen" en na de pauze gaf zy nog te genieten: «In de Lente", «Het liedje van den Bergenaar" en «In 't Woud". De uitvoering van al deze, meest kleinere muziekstukjes, was zonder onderscheid door alle medewerkenden een bijzonder kunstge not. Het Koor scheen ons bijzonder goed op dreef, misschien geïnspireerd door de aanwezigheid der beide sterren op muzikaal gebied; mej. Scholten handhaafde haar reeds sedert lang gevestigde roem en de compo nist, die dezen avond byzonder werd gehul digd, door heel den avond aan zyn werken te wyden, verdiende deze hulde ten volle. Het publiek was ten volle voldaan, blij kende uit het geestdriftig applaus dat telken male opsteeg en mej. Scholten eenmaal noopte, nog een bisnummertje ten beste te geven. Vlagvertoon. Woensdagavond heeft in de Marineveree- niging alhier, de kapitein ter zee, W. D. H. baron van Asbeck, voorzitter der ver- eeniging, een lezing gehouden over het onder werp (/"Vlagvertoon." Spreker stelde in het licht hoe het woord vlagvertoon verschillen kan jn beteekenis naar gelang van de omstandigheden. Soms mist vlagvertoon elk zakelyk doel, soms moet het preventief, soms repressief werken. Na een overzicht van hetgeen in het rapport over de Zeemacht in O. I. over dit onperwerp wordt gezegd en na te hebben doen uitko men dat het noodig is tegenover alles wat er ten voordeele van wordt aangevoerd de vraag te stellen in hoever de eischen van slagvaardigheid der vloot vlagvertoon toe laten, bracht spr. de vraag op den voorgrond of vlagvertoon tegenwoordig nog van recht- streeksch nut voor den handel kan zyn. Deze beantwoordde hy op grond van het oordeel van veel daartoe bevoegden van verschil lende nationaliteit in den loop der jaren ver zameld, ontkennend, erop wyzende in welke byzondere gevallen vlagvertoon zydelings misschien van eenigen invloed op handels betrekkingen kan zyn. Ter bevestiging van zyne meening dat aan vlagvertoon in dat opzicht geen behoefte hoegenaamd bestaat, wees hy op België, dat geen vloot bezit, en op de uitbreiding van onze scheepvaart op Australië, Japan, Bengalen, Argentinië, ge heel buiten alle vlagvertoon om. Aan de hand van de rapporten over vlag vertoon der laatsto jaren liet hy dan uitko men in welke opzichten het nut kan doen en gaf daarby in de eerste plaats aan den invloed op aansluiting van Nederlanders in den vreemde, op de versterking van hun nationaal gevoel en op de gevolgen daarvan voor hunne positie in het land hunner vestiging; eindelyk als zyn meening te kennen gevende, dat de havens, welke door Nederlandsche handelsschepen bezocht worden, de voorkeur verdienen voor het vertoonen der vlag, ook met oorlogsschepen. Spr. wees vervolgens op het onderscheid tusschen Nederland en andere kleine landen met minder historische herinneringen en de grootere kans die het daardoor loopt te worden beschouwd als ondergegaan in den levensstrijd, wanneer het zich niet vertoont hetgeen zeker tot ons na deel zou strekken. Daarna overgaande tot het vlagvertoon, dat machtsvertoon beteekent, wees hy op enkele Voorwaarden waaraan daarby voldaan moet worden en inzonderheid op de nood zakelijkheid van eene redelijke verhouding tusschen doel en middelen en op de gele genheid, die de moderne oorlogsschepen geven om ten volle de beteekenis van een scheeps macht, niet ter plaatse aanwezig maar in staat er spoedig te komen en lang te blyven, te bevatten. De scheepsmacht in de Caraibische zee in de laatste jaren werd daarby aangehaald als beeld der zeemacht in N. I. in de naaste toekomst, in tegenstelling met de Commissie voor de Zeemacht in O. I., die op het punt der Marine O. en W. Indië niet vergelijk baar acht. Voornamelijk, meende spr. verder, moest het vlagvertoon van O. I. uit plaats hebben met een samenstel van schepen en vaartuigen, die onze macht in den Archipel teekenen en dus niet met schepen voor de defensie bestemd zonder torpedo-vaartuigen, die ook van die macht deel uitmaken. Spr. verzocht aan het slot zyner lezing hem niet te beschouwen als tegenstander van buitenlandsche reizen, al had hy op Bommige punten eenige beperkende voorwaarden aan gegeven. Hy was evenwel van meening dat maar in een enkel geval vlagvertoon plicht is en dus tegenover andere plichten mag gesteld worden, n.1. als het er toe kan bij dragen om onze stelling in de wereld en o.a. uit onze deelneming aan de Londensche zeerechtconferentie blijkt dat die niet geheel onbeteekenend is te behouden. Dit te be palen is het werk van den staatsman, die geleerd heeft de macht van het kleine te wegen. Een kranig stukje. Men schrijft uit Velsen: Dat heeft gisteren de machinist J. Dol van de stoomtram HaarlemAlkmaar verricht. Hy stond op de tram uit de richting Alkmaar, en bemerkte op een zeker oogenblik, dat tusschen de rails een oude man wandelde die zich ondanks het aanhoudend bellen niet verwijderde, maar rustig zyn weg vervolgde. Hoewel uit alle kracht remmende, voorzag de machinist dat door de gladheid der rails de tram nog wel een 30 meter zou doorloopen van dat hellende gedeelte, en een overrijden van den ouden man onvermijdelijk was. De machinist sprong daarop van de tram, en wierp de man ter zyde. Deze kwam tegen een boom, en door den schok wederom op de rails terug. Nogmaals sprong de machinist toe en wist nog juist voor de tram uit met den ouden man, die doof bleek, by den djjk neer te springen. Nadat de oude man ont daan, doch zonder letBel, in een café was binnengebracht, kon onze kranige machinist zijn reis voortzetten. Duitsche onderzeeboot gezonken. In de Kieler Marinehaven is Dinsdag morgen de Duitsche onderzeeboot fU III" plotseling gezonken, vermoedelijk door het openstaan van een klep in het achterschip. Het bovenbrengen van het schip en het redden van de 30 man sterke equipage is, ondanks veel reddingmateriaal aanwezig was, zeer moeielyh geweest, en duurde den ge- heelen dag. 26 man kon men ten Blotte be houden aan wal brengen. De vier overigen, waaronder de commandant, waren echter reeds overleden. De geredde manschappen van het onder- zeesche vaartuig ,U III" hebben verteld, dat kapitein-luitenant Ludwig Fischer, hun commandant, zyn leven opgeofferd had, om het hunne te redden. Het ongeluk was een gevolg van een lek in het achterschip. Toon het water het achterschip binnen begon te stroomen, nam de bemanning de wijk en sloot de deuren in de waterdichte schotten achter zich. De commandant zocht den com mando-toren op en bracht het vaartuig in 8chuiaen stand, zoodat het voorschip boven water uitstak. Hy redde daarmee het leven van de bemanning, die, zy het ook met veel moeite, door de torpedo-lanceerbuis aan den boeg naar buiten gebracht kon worden, maar offerde zichzelf op want de terugweg was voor hem afgesneden. De bemanning bleef kalm en kreeg moed, toen zij door de telefoon vernam, dat men met de redding begonnen was. Zoodra de torpedo-lanceerbuis vry was, werden eerst de minderen en daarna de officieren gered. In ambtelyke verslagen vinden wy nog het volgende aaneengeschakelde relaas De ,/U III» zonk Dinsdagochtend om tien uur, toen zy met een duikoefening in de oostelijke haven van Kiel by Heidkendorf bezig was. Met hare eigen hulpmiddelen kon zy de oppervlakte niet meer bereiken. De te hulp gekomen oorlogsbodems en werfvaar- tuigen konden met de gezonken boot in verbinding komen. De telefoon uit de boot melddeHet water dringt van achteren binnen. Reeds om 11 uur 's ochtends was de groote dryvende bok van de marine-werf ter plaatse, en men slaagde er in, de boot, die intusschen door het ledigen van de voorste ballasttank met den voorsteven uit het water gekomen waB, zoover te lichten, dat de mond van de torpedo-lanceerbuis vrykwam. Door deze buis werden 'b middags om half vier de menschen uit de boot gehaald. Hierbij onder scheiden zich vooral de luitenant ter zee 2de klasse Yalentiner, de bootsman Heinricli en de stoker Gieaener, daar zy door de buis de boot binnenkropen en hunne kameraden onder moeilijke omstandigheden uit de zeer beperkte ruimte redden. De redding door de buis was zeer lastig. De middellyn bedraagt maar 45 c.M. De kleine, magere menschen konden er gemakkelijk doorsluipen, maar de dikkere moesten al hunne kleeren uitdoen en er met geweld doorheen gesjord en geduwd worden. Sommigen kwamen buiten weBten en uitgeput naar buiten, maar kwamen spoedig by. Het bleek, dat de redding van de drie menschen, die in den commando-toren opge sloten zaten, de commandant, de officier van de wacht en de roerganger niet mogelyk was, voor het vaartuig geheel ge licht was. Pas nadat de bemanning uit het voorschip gered was, kon het bergingsvaartuig «Vulkan* daartoe overgaan. Hiertoe moest de onderzeesche boot eerst weer op den bodem gebracht worden. Om 4 uur 's ochtends had de «Vulkan» de boot eindelyk gelicht en waren de menschen uit den toren geborgen. Dezen garen toen nog zwakke teekenen van leven. Maar de pogingen om hen verder by te brengen, zyn helaas mislukt. Pas nadat de boot in het dok is gebracht, zal men kunnen uitmaken, hoe het lek in het achterschip is ontstaan. Uit den Omtrek. Texel, 19 Januari. _Do ongunstige uitkomsten der garnalen- visachery blyven nog steeds voortduren. Al leen buiten de zeegaten is nog wel iets te vangen, doch het weer moet dan nog al wat meewerken, om ook aan de kleinste vaar tuigen gelegenheid te geven buitengaats werkzaam te zyn. Daar voor velen de garnalenvisscherij de hoofdbron van bestaan uitmaakt, zou 't een ramp zijn, indien niet spoedig gunstiger tyden aanbraken. De Texelsche IJsclub, die hare werkzaam heid 's winters al meermalen bepaalde tot de opvoering eener operette, of 't bereiden van een feestavond voor hare leden, zal ook eerlang weer zulk een feestavond geven. Een met zorg gekozen programma belooft dan een gezelligen avond. Voorloopig is 4 Feb. aangewezen als feestavond. Vlieland, 17 Januari. Op het Noordzeestrand is heden een kist aangespoeld, gemerktP. H. en Co., Curityba 83. By opening bleek de kist gevuld te zyn met fleschjes reukwater. Verder een partytje mynstutten van verschillende lengte. In het vaarwater dry ven kisten vischgraten. Marktberichten. Schagen, 19 Januari. 5 Paarden f 70.— a f 160.—. 12 Geldekoeien (magere) f 120.a f 200.— 48 Geldekoeien (vette) f 150.a f410.— 13 Kalf koeion f150.— a f270.—. 16 Nuchtere Kalveren f10.— a f24. 225 Overhouders f 18.a f 24. 45 Varkens (vette) f 0.46 a f 0.50 p. K.G. 40 Biggen f 10.a f 14. Schapen (vette) f a f 30 Konynen f0.80 h f 1. 80 Kippen f 0.60 a f 1.80. Eenden f 0.a f 0. 500 K.G. Boter fl.85 a fl.40 per K.G. 400 K.G. kaas f 0.70 a f 0.80. 1000 Kipeieren f 4.a f 5.per 100. Marine en Leger. Overplaatsing. Op le Febr. 1911. van: op: Serg.-ziek.v.pl. P. Swiebel, W.9.W.o. W.s.A.d. Op 14 Febr. 1911. van: op: Machinist C. B. Eenhoorn, rolW.s.W.o. Bever, Met datum nader te bepalen: van: op: Opperschipper J. B. Carlée, W.s.A.d. W.s.W.o. Met ontslag. Kwartiermeester J. P. Lejjtel 1 Maart 1911. Serg-konstabel W. C. Valkenburg 1 id. Korp.-kok P. W. Oberhoff 1 id. Marinier lekl. J. B. v. Tent 2 April Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bali, thuisreis, vertrok 18 dezer v. Port-Said. Flores, thuisreis, pass. 18 dezer Kaap Roca. Kon. Regentes, uitreis, pass. 18 dezer Kaap Bon. Madura, uitreis, pass. 18 dezer Kaap Finisterre. Rottkrdausohe Lloyd. Sindoro, thuisreis, pass. 18 dezer Kaap del Armi, Tambora, uitreis, pass. 18 dezer Ouessant. Malang (thuisreis) vertrok 19 Jan. van Padang. Koninklijke Hollandsoue Lloyd. Zaanland, uitreis, vertr, 19 dezer v. Duinkerken. Hollandia (thuisreis) vertrok 18 Jan. van Santos inet 4000 balen koffie voor Amsterdam. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Maurits arriv. 19 dezer v. Suriname te A'dam. Viascherijbérichten. Nieuwediep, 17 Januari. Door garnalenvisschers. aangebracht 44 mand schar f 1.50 a f 1,75 per mand, 6 mand kleine schol f 3,50 a f 4 per mand. 18 Januari. Van garnalenvisschers 20 mand schar f 1,50 a f 1,75 per mand, 4 mand kleine schol f 3.50 a f 4 per mand. 19 Januari n.m. Van garnalenvisschers 80 mand schar f 1,25 a f 1,75 per mand, 10 mand kleine schol f 3 a f 3,50 per mand. Surgelijke Stand v. Helder Van 17 tot 19 Januari, ONDERTROUWD0. Hoogvorst en M. Metse laar. B. G. Sissingh en T. v. d. Hoeven. H. Roze- boom en P. J. Zwjjnenburg. GETROUWD: P. Westenberg en S. de Wit. K. J. Metz en P. Bolk. E. Heilbron en H. A. van Baardwijk. BEVALLEN: M. de Jong geb. Bakker, d. A. Boon geb. Kwant, d. M. Verschoor geb. v. Twuijver, d. G. de Kleïk geb. de Boer, z. G. Minnes geb. Hoornsman, z, A. Bonarius geb, Harjer, z. OVERLEDEN; J. M. E. Willems wed. D. van Amesfoort, 69 jaar. Laatste berichten. - Hr. Ms. «Noordbrabant" kwam heden te Port-Said aan en zou dadelyk na aan- ulling van den kolenvoorraad vertrekken. Advertentiën. 4 Februari as. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, Jacob Bakker en Maartje de Leeuw, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind, T. LABOUT-Bakker. W. F. LABOUT. JAN BAKKER, O.-Indië. WILLEM BAKKER. SOPHIA BAKKER. IMMETJE BAKKER. ARIE BAKKER. WILHELMIN A BAKKER MAGDALENA MAARTJE LABOUT. Helder, 20 Jan. 1911. Op Zaterdag 28 Jan. 1911 hopen onze geliefde Kinderen, Broeder en Zuster, P. Bontes en D. Furst, hunne 121/,jarige Echtvereeni ging te herdenken. Datzy nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Ouders, Broeders en Zusters, Behuwdzusters en Zwager. Helder, 20 Jan. 1911. Den 3den Februari 1911 hopen onze geliefde Ouders, Johanne8 Hermanus Josephus Reekers en :~,3 Adriana de Zwart, hunne 40jarige Echtvereeni ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 20 Jan. 1911. Getrouwd J. Spigt H. M. Meyknecht, die, mede namens wederzydsche fami- liön, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Helder, 18 Januari 1911. Getrouwd K. J. Metz en P. Bolk. Bedanken hartelijk voor de vele blij ken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 18 Januari 1911. Geboren: Barend, zoon van M. H. BONARIUS en A. B. BONARIUS-Harjer. Helder, 18 Januari 1911. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven, dat na een langdurig en smartelijk lyden is overleden onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer jacob Klant, in den ouderdom van ruim 47 jaar. Wed. J. KLANT—Koou. J. P. KLANT. P. TOL—Klant. P. TOL. R. KLANT. P. KLANT. J. KLANT. H. KLANT. R. KLANT. Helder, 19 Januari 1911. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en ge duldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Broeder en Behuwdbroeder, de Heer Johannes Hubertus Nas, in den ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam, Mevrouw Wed. J. H. NAS— Günther. 's-Gravenhage, 18 Januari 1911. Theresiastraat 115. Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. Zondag voorm. 10 uur, Da. G. KONING, Ned. Herv. Pred. te Enkhuizen, 's Avonds 61/, uur, De. G. KONING en Ds. C. C. G. VISSER, Pred. by de Luth. Gem. alhier. Openbars Verandering der afd. Helder, van het NED. BIJBELGENOOT SCHAP. De Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heere", zal hare medewerking ver- leenen. Voorm. 10 uur KINDERKERK in de School met den Bijbel. VERHUISD van Stationstraat naar Schoenmakerij. UitsnijderIJ en Handel in Leder en Schoen- Fournituren. Ambachtsschool te Helder. Aan bovenstaande school wordt met ingang van 1 APRIL a.s. gevraagd een Onderwijzer, in het bezit van de hoofd-acte en de acte L. O. wiskunde, op een aanvangssalaris van f 1000—f 1200. Stukken in te zenden vóór 1 Febr. a.s. bij den Directeur der School, by wien tevens nadere inlichtingen zyn te ver krijgen. Namens het Bestuur: C. STAMMES Voorzitter. D. H. GRUN WALD, Secretaris. Mevrouw HAMMING te Hellevoet- sluis vraagt tegen 1 of 15 Februari een nette Keukenmeid, p. genegen huiswerk te verrichten en v! g- g- v. Gevraagd flink Dagmeisje^ niet beneden de 15 jaar, wasch buitenshuis Adres M. NAUTA, Kanaal weg 131 Gevraagd net Dagmeisje, niet beneden 16 jaar, wasch buitenshuis. Adres: Bureau van dit blad. Een net Dagmeisje gevraagd. Adres: Spoorstraat 90. Flink Dagmeisje gevraagd, niet beneden 20 jaar, wasch buitenshuis. Adres: Mej. VERFAILLE, Keizerstr. nr. 112. Een flinke Dag-Dienstbode gevraagd, tegen 1 Februari. Adres: Bureau van dit blad. GEVRAAGD een nette WERKSTER. Adres: Parallelweg nr. 34. Mevrouw ALBARDA, Hoofdgracht 68, vraagt een Werkvrouw, om Za terdagsochtends eenige uren te helpen met het grove werk. H.H. Banketbakkers I Tegen half April aan 3e Bediende gevraagd, by H. VAN DER WOUDE, Koek- en Ban ketbakker te Schagen. Een nette Burgerwaseh aan huis gevraagd. Te bevragen Bureau van dit blad. Wordt gevraagd een flinke JONGEN, niet beneden 16 jaar, in „Tivoli". Gevraagd een flinke Loopjongen. Adres: KANNE WASSER, Kanaalw. 148. TE HUUR een Woonhuis, Sluis- dykstraat, h fl.80 per week, voorzien van gas en waterleiding. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR »en Bovenhuis, Achterhoofdgracht. Te bevragen: Kerkgracht 26. TE HUUR ruime, droge Zoldar, Broodsteeg. - Adres: J. MATSINGER, voorh. J. Büchele, Binnenhaven nr. 27. Te huur een Winkelhuis met ruimen Kelder, zeer geschikt voor Groentenzaak of iets dergelijks, aan de Bin nenhaven 23. Te bevragen by: H. F. THIEMAN, Spoorgracht nr. 36. Te huur of te koop het groote HUIS, Kanaalstraat, uitstekend geschikt voor atelier, fabriek, bergplaats of iets dergelijks. Laatst verhuurd geweest aan den Heer Klop per, Meubelmaker alhier. Te bevragenSpoorgracht 19, Helder. TE KOOP een zeer beste, bijna zoo goed als nieuwe WinzEelman-Maaimachine met Kast voor den spotprijs van f 12.50 en een Singer voor f6.—. Adres: 1ste Vroonstraat nr. 12. TE KOOP ean Conoert-Cither m. Kist, mooie klank. Adres: Kanaalweg nr. 130. Te koop wegens vertrek aan net Huis, bevattende 5 kamers, keuken, bijkeuken, droge kelder enz., staande mooiste gedeelte Hoofdgracht. Brieven onder lett. „N" aan het Bu reau van dit blad. TE KOOP een mooie Kinderwagen met 2 duwers, voor billijken prijs. Te bevragen aan het Bureau v. dit blad. Te koop gevraagd een degelijk Burgerwoonhuis in 't centrum dezer gemeente. Brieven franco onder lett. „K", aan het Bureau van dit blad. Paardanhooi. le kwaliteit Paardenhooi 11.70 p. 50 K.G.; Stroo f0.90 p. 50 K.G. AdresM. BAKKER, Molenstraat nr. 148/150. TE KOOP >an Winkelpui met Spiegelruiten, zeer solide. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP 7 Kippen, van de eerste lag. Adres: Wilhelminastraat nr. 83. H.H. Aannemers I Te koop aangeboden een ZAAK, welke voor uwe branche eene ruime bijverdienste oplevert. Brieven onder letter „Z" aan het Bu reau van dit blad. Viachberieht wan lste kwaliteit Stokvisch 50 ct. de 5 ons. lste kwaliteit Zoutevisch 22 ct. de 5 ons. Groote Spekbokking 3 10 ct. Groote Makreel 8 en 10 ct. Volle Haring 3 k 10 ct. Haring om te marineeren 21/, ct. Fijne gemarineerde Haring met Zuren 5 ct. Paardenstraat 16. Afd. Haldar, Ned. Mil. Bond, goedgekeurd by Kon. besluit d.d. 9 Dec. 1907. (Staatsblad nr. 26.) TEHUIS VOOR MILITAIREN, Kanaalweg nr. 91. in „CASINO", op Maandag 23 Januari a.s., des avonds 8 uur, precies. SPREKER: de Heer Kapitein ter Zee W. D. H. BARON VAN ASBECK, Commandant van het Kon. Instituut der Marine te Willemsoord. ONDERWERP: WEST-INDIE. De rede wordt opgehelderd met LICHTBEELDEN, terwijl „De Kleine Kapel" van de Stafmuziek eenige nummers zal uitvoeren. GRATIS TOEGANG voor militatren met hunne huisgenooten op vertoon van groene toegangskaarten, welke verkrijgbaar zyn in het TEHUIS VOOR MILI TAIREN, Kanaalweg 91. Voor partioulieren zyn witte toegangskaarten verkrijgbaar bij den Heer L. RUMPFF, Spoorstraat 122 en by den ingang der zaal. Zaalopening 7.IS uur. Geeft U nog steeds meer geld uit dan noodig is voor een goede Schrijfmachine De ROYAL STANDARD, een eerste klasse machine, met volkomen zichtbaar schrifr, kost f 195.00, 2 jaar garantie. Vraagt beschrijving aan de firma C. DE BOER Jr (alleenverkoop voor Helder en Ometreken). VERLOREN een gouden Dasspeld met ge slepen Steentje. Den vinder wordt beleefd verzocht het terug te bezorgen Bureau van dit blad. MODES. HOEDEN. Gevraagd een MOOISTE. Adres: Zuidstraat 69. DEN HAAG. Met Februari wordt in een klein gezin gevraagd een nette Dienstbode, niet jonger dan 23 jaar, die eenvoudig koken en netjes werken kan. Loon f 130.-, Tranig, f 10.-, Waschg. f26.-. Fr. br. Mevr. HUBERT, Statenlaan 78. Directie: JOH. STEENBERGEN van Amaterdam. BW ZONDAG 22 JANUARI 1911, "WB Buitengewone Volksvoorstelling. Groot Sensatiedrama in 8 Tafereelen, door XAVIER DE MONTEPIN. Verdeeling der Tafereeleni 5. 't Geheim v. h. gebedenboek. 5. De herberg Het Gondon Anker. 7. De ruïne van het kasteel Vaubaron. 8. De Wassenbeelden. 1. De drie compagnons. 2. De somnambule. 3. De dubbele moord. 4. De valsche beschuldiging. Optreden van de Dames: A.LUS-BARBIERS, A. STEENBERGEN, A. BOUBER— TEN HOOPE, Jongej. JOH. STEENBERGEN en de Heoren: C. LAGEMAN, J. GROEBE, H. VELTMAN, J. v. d. CAAP, H. BOUBER, J. VERHULST, enz. 9W Men zie verder Programma's. N.B. Dit Is hetzelfde gezeleohap dat in dit aelzoan «DE FABRIEKSBAAS" en .PALJAS" alhier met succes opvoerde. Bureau 77* uur. Plaatsan Stalles (5 eerste ryen) f I.—Aanvang 8 uur. lste rsng 75 cent, 2de rang 50 oant, 3de rang 30 oeni. «Plaatsbespreking op den dag der Voorstelling, van 122 uur, aan bet Casino-gebouw, k 10 cent per plaats.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 5