ASTIIHA. Verkooping, Aan d6 Leaeo der Aed. hery. kerK. Doopsgezinde Gemeente. ücboanmaieisPatroofisiereemging. VERGADERING, in „DE TUINTJES" Verkooplokaal aan de LOODSGRACHT. HU ii UB, A. f*. de ttroot Duinkonynen, c. - JAl VUUil, Zie ooze NAAGUIIONE Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Marine en Leger. Bij K. B. is bepaald dat Hr. Ms. pantserschip «Koningin Regentes" op 4 Maart te Amsterdam zal worden uit dienst gesteld en kapt. ter zee J. A. A. C. ridder van Rappard met dien datum eervol van het bevel over genoemden bodem zal worden ontheven. Gerepatrieerd uit Oost-Indië en geplaatst: Ma chinist M. Tjaarda aan boord rol Wachts. te W.o. Gerepatriëerd uit Oost-Indië en geplaatst: Schipper J. P. A. Quant a.b. W.s. W.o. id. J. Bonte id. Matroos 3e kl. R. E. v. Putten id. Met ontslag: Tamboer le kl. Ch. v. d. Vlis 26 Maart 1911. Marinier le kl. A. Ekkers 31 Matroos le kl. A. J. Schinkel 6 Korp.-torpi dist II. v. Duflelen 7 Marinier le kl. H. Hagedorn 15 Matroos 3c kl. J. J. liutteman 16 Korp.-konstabel H. S. Peters 6 Korp.-kok J. C. Zandvoort 1 April Opperstuurman G. Veen 12 Matroos 3e kl. C. de Gruil 1 Stoker le kl. C. T. Zaal 2 Korp.-stok. 2c kl. D. Swart 1 Schrijver-maj. W. B. de Zeeuw 1 Kleermaker T. B. Neels 29 Bootsman J. Hemelrijk 11 Mei Korp.-kleerm. J. K. Sülzle 10 Stok.-olieinau J. L. v. Wolferen 1 De navolgende sergeanten van het 4e Reg. Vest. Art. z\jn nu afgelegd examen aangesteld tot sergeant le klasse: F. Heiboer, A. W. M. HIekton, M. liraber B. L. Das, H. van der Graaf, Helleman, W. F. Jans, J. W. Koens, J. Kruit, J. H. Kubbe en J. J. Meeuwsen. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Banda, uitreis, arriveerde 2 Maart te La Pallice. Rembraiidt, uitreis, vertrok 2 Maart van Genu.i. Kottërdamsche Lloyd. Sindoro, uitreis, vertrok 1 Maart van Suez. Goentoer, thuisreis, vertrok 2 Maart van Perim. Rindjani, thuisreis, is 2 Maart Uuessant gepass. Koninklijke Hollandsche Llotd. Frisia, thuisreis, arriveerde 2 Maart te Lissabon. V isscher ij berichten- Nieuwediep, 28 Februari. Aangebracht door garnulenvisschers 6 mand schar f2.— per mand. 1 Maart. Niets binnen. 2 Maart, v.m. 8 uur. Niets binnen. Burgelijke Stand v. Helder Van 28 Februari tot 2 Maart. ONDERTROUWD: B. v. d Weerd en G. Bak ker. G. E. van Dam en C. Langerveld. J. van Til en N. Lute, S. Spoelder en C. P. Narold. GETROUWD: G. D. van tteeden en M. Bruin. D. van Kluveren en G. E. D. Snaphaan, J. F. J. Visser en C. Loovenstijn. J. 0. Oost en A. Tjjsen. M. Draber en A. P. J. Koningstem. J. de Wit en A. Kuiper. J. Kruit en K. Jansen. A. Woudstra en van Gilst. P. van Hassel en A. C. Dienaar. 0. Jansen en A. van Breda. BEVALLENC. W. Klein geb. de Jong, z. A. Neef geb. 't Hoen, z. G. Zeeman geb. Wei, z. B. van Weelde geb. Wendels, d. E. J. v. d. Oord geb Krul, d. A. J. Doppegieter geb. Fraeijenhove, d. D. M. M. Zonderhuis geb. Haakman, d. E. M. M. Oroosman geb. Sipon, d. A. Huig, geb. Bijl, d. L. Boogaard geb. Wugenaar, d. OVERLEDEN: M. Eksteen wed. N. de Vrij,82j. A. de Vries geb. Schouw, 58 j. Correspondentie. Een drietal ingezonden stukken (van den heer St., van den heer U. en van de vereeni- ging Jong Holland^ worden in het volgend nummer opgenomen. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 3 Maart. Oorus Rijkers. De plaatselijke Commissie van de N.- en Z.-H. Reddingmaatschappü alhier is voor nemens op Maandag a.s., in de kleine saai van Casino van Th. Rykers, die alsdan 25 jaar schipper van de reddingboot is, en af treedtafscheid te nemen. De heer Th. Rijkers verzoekt ons mede te deelen, dat hy, hoewel het zeer op prys stellende, dat men te zyner eere voorstellingen organiseert, ernstig bezwaar maakt, tegen de wyze, waarop de vereeniging #Moed, Vol harding, Zelfopoffering* die uitvoering heeft aangekondigd in den vorm van een liefdadig heids voors telling. In plaats van den heer Th. Rijkers is tot schipper van de reddingboot alhier aan gesteld de hoer J. Bijl. Een ovatie. Naar men ons mededeelt, zal o. a. Maandag avond 8 uur door de muziekvereenigingen. Helders Harmoniekapel" en .Winubst" een ovatie gebracht worden aan den heer Th. Rykers, schipper van de reddingboot. De terugtocht zal plaats vinden langs de Langestaat, Dykstraat, Kanaalweg, Koning straat, Spoorstraat en Molengracht, alwaar de stoet ontbonden wordt. Onze plaatsgenoot C. P. Schol slaagde te Amsterdam voor het eind-diploma Middel bare Teohnisohe School. By de eergisteren gehouden examens slaagden voor derden stuurman groote stoom vaart, te 's-Gravenhage: do heer P. L. Zee man, en to Soorabaja: de heer J. P. Giltay, beiden leerlingen der Zeevaartschool alhier. Kinder-Vacantiekolonie8. Binnenkort worden de lysten opgemaakt voor de uitzending van patientjes. Ingeval er nog patientjes op te geven zyn ter be oordeeling aan 't bestuur, gelieve men namen en adressen ten spoedigste op to geven by den voorzitter M. H. J. Groenendijk. Kanaalweg. Gered. Gisterenmiddag viel een matroos over boord van het pantsordekscbip •Gelderland", dat komende van Amsterdam do haren invoer. Door do snolle on doeltreffende hulp van de vlettorlioden Wilmer, Jansen on Do Biekon hy nog in tyds worden gered. Reddingsfonds. Gisteravond vergaderde, onder leiding van den vice-voorzilter den heer E. J. Bok, in het hotol »Bel!evue" het FondB tot het ver- leenen van ondersteuning aan redders van schipbreukelingen. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer G. E. Klooster- huis, was aan de orde de verkiezing van den aftredenden voorzitter, den heer C. D. Zur Mühlen, die met algemeene stemmen herkozen werd. Daarna bracht do Secretaris het jaarverslag over 1910 uit, waaraan het volgende ontleend is: Hot afgeloopen jaar was voor het fonds niet ongunstig; rampen van schipbreuken kwamen niet voor, uitkeeringen hadden dus niet plaats. Toch was 1910 voor het fonds een merkwaardig jaar, omdat by Koninklijk beslnit van 6 Aug. de goedkeuring op de Statuten verkregen werd. Een belangryke wijziging daarin was, dat ook nu geldelyken steun kon worden verleend aan oudo en behoeftige redders van schipbreukelingen. Het bestuur heelt daarvan reeds in twee gevallen gebruik gemaakt en in zyn laatste vergadering (wanneer de algem. verg. zulks redkeurt) besloten voor een bedrag van 50.te teekenen op de ljjst van de N. en Z.-H. Reddingsmaatschappy, ten bate van den onverschrokken schipper der reddingboot Th. Rykers. Verder wordt lof gebracht aan het Departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen om te trachten do geldon van 't zoogenaamde Huisduiner fonds in do kas van 't fonds te doen vloeien. Vervolgens deed de penningmeester, de heer C. J. Verhejj, rekening en verantwoor ding, waarvan wy het volgende vermelden De ontvangsten waren: aan contributiënf 119. aan opbrengst der bussen 229,86 aan renten868,30 Totaal f 712, De uitgaven bedroegen. r 109,83 Zoodat er een saldo was van f 603,83 Dit werd gevoegd by de in kas zynde gelden ad f 11.971,55, zoodat het fonds to beschikken heeft over een som van f 12.57-4,88. Do commissie belast met het nazien der rekening, bestaande uit de heeren F. Mulder en H. Roukens, rapporteerde alles in ordo to hebben bevonden, waarop de penning meester gedechargeerd werd. Tot ccmmissaris belast met toezicht over de geldmiddelen van het fonds werd gekozen de heer C. de Boer Jr., terwyl als commis sarissen door 't Dep. Helder der M. t. N. v. 't Alg. aangewezen waren de heeren W. Visser en R. Kastelijn. Het voorstel van het bestuur, om op do lyst van het Rykers-Comitó, tot het byeen brengen van een som vooreen lyfrente, voor f 50.— to teekenen, word met algemeene stemmen aangenomen. Na nog eenige besprekingen van algemeenon aard werd de vergadering gesloten. Een der Amerikaansche bladen bevat het volgende treurige bericht: Een Hollander vermoord te Hoboken. Zaterdagavond omstreeks elf unr kwam Laurenco Sandor, een Hollandsche jongeling van 18 jaren, die ruim twee jaren geleden van Den Helder hier kwam, noodlottig om het leven. Hy werd doodgeschoten door Paul Rohm, een Zweed. De kogel was even wel niet voor Sander bestemd maar voor Heinbert van Gelderen. Sander werkte aan 't Hollandsche doek in Hoboken en was in de koBt in 304 River street. Paul Rehm, ue moordenaar, woonde in 698 Washington stroet, New-York. Zyn vrouw had hem ver- laton on deze was dienstbode in 't kosthuis 304 River street waar ook Sander eD Van Gelderen woongen. Kelim moet eens gezien hebben dat Van Gelderen met zyn vrouw over de straat liep en hoewel dat misschien een toeval was, moet Remh door jaloersheid gedreven be sloten hebben zyn vrouw dood to schieten, dan Van Gelderen en eindelijk zich zelf 't leven to benemen en om zyn voornemen uit tevoeren kwam hy Zaterdagavond naar Ho boken. Sander en Van Gelderen stonden voor hun kosthuis en zagen aan deoverzydo van do straat Rehm staan. Sander ging over de straat om met hem te spreken, toen Rehm zyn revolver te voorschyn haalde on op Van Gelderen aanlegde. De kogel trof Sander in de borst; hy liep nog terug over do straat, zeeg in een en stierf. Een groote volksoploop was spoedig by een. De politie nam den moordenaar in verzekerde bewaring en Sander's lyk werd naar Volk's Morque aan Washington bij de Zevende Straat gebracht, van waar het Don derdagmiddag twee uur ter aarde zal worden besteld op Union Hill kerkhof. Sander was de zwager van de bekende Peoples Park slachter Dirk Boon te Paterson met wien by naar Amerika kwam, toen Boon on gade van hun plezierreisje naar Den Helder te rugkeerden. Sander werkte eerst in Paterson, dook buitengewoon sterk, kreeg hij een plaats als dockwerker. Hy was slechts 18 jaar oud. Boon telegrafeerde onmiddelyk naar zyn ouders te Den Helder en deelde hen 't noodlottige ongeval mede. Sander was wel gezien onder zyn makkers "te Hoboken. Stoomloot8boot No. 9. De voor het district Rotterdam bestemde „Stoomlootsboot No. 9." heeft by den eer gisteren gebonden proeftocht uitstekend vol daan. Er werd een vaartsnelheid behaald van ruim 11 myl. IJmuiden, 2 Maart. Wanneer het gemeentebestuur de daar voor aangevraagde vergunning verleenen wil, zul hier eene fabriek van vischmool en -guano worden opgericht. Deze worden gemaakt uit afval van visch, die anders onbewerkt naar het land gebracht moeten worden voor mest. Een terrein aan de zuid zijde van do visschershaven werd inmiddels van hot Ryk in erfpacht verkregen. Ofschoon de staking aan de ijsfabriek nog voortduurt is men in staat met de inmiddels Een gegarandeerd middel tegen Verlichting gegarandeerd. - Anders geld terug. Dr. R. SCHIFFMANN's middel tegen Asthma faalt nooit in het geven van dadelijke verlichting in de ergste gevallen van Asthma. Men behoeft niet op de uitwerking te wachten het werkt direct, onmiddellijk en zeker, en geneest bepaald alle gevallen die genezen kunnen worden. Dadelijke verlichting wordt gegarandeerd in de hevigste aanvallen, hoe zwaar de benauwdheid en hoe hardnekkig de kwaal ook is. Het betaalde geld voor een pakje f 1.50 wordt teruggegeven door de Firma bij wie het gekocht is, wanneer het middel in het gebruik niet voldoet. Dr. SCHIFFMANN's ASTHMA-MIDDEL is verkrijgbaar by de Firma DE BIE-BIERSTEKER, Keizerstraat 03. (Ook op schriftelijke aanvrage met inzending van fl.65) met garantie dat zij het tegen het volle betaalde bedrag terug neemt, als het Middel niet voldoet. nieuw aangenomen werkkrachten voldoende ys to produceeren om aan de aanvragen to kunnen voldoen. By vergelijking van den visohomzet in de maand Februari van dit jaar en van het vorig jaar valt eene vermindering van f 49,343,06 te constatoerennamel. f 439,568,58 in dit jaar tegen f 488,911,64 in 1910. Vanaf 1 Januari 1911 werd verkocht voor f 986,351,56 tegen f 889,756,44 in het vorig jaar. Zeevaartkundig onderwijs voor visscherlieden. De vereeniging „ViBscheryschool" te IJmui den, die zich ten doel Btelt het geven van zeevaartkundig onderwys aan visscherlieden, geniet behalve de subsidies van Ryk en Provincie ook ééne ten bedrage van f 1500. van de gemeente Velsen. Het bestuur verkeert echter in de eigen aardige moeielykheid dat deze laatste subsidie van jaar tot jaar in de herfst by de gemeente- begrootiDg en die van de andere bestuurs lichamen, welke hunne subsidies van de gemeentelijke laten afhangen reeds in den voorafgaanden zomer moeten worden aangevraagd. Nu by de binnenkort to verwachten in voering der schipperswet geen matroos meer tot stuurman en geen stuurman meer tot schipper kan worden bevorderd zonder het vereischte staatsexamen te hebben afgelegd is het to verwachten dat genoemde Bchool een grooten toeloop van leerlingen zal krygen. Het is dus voor het bestuur eene belang ryke kwestie by het inrichten van het onder wys dat het weet in hoeverre het van de gemeentelyke subsidie is verzekerd. De vereeniging richtte derhalve tot het gemeentebestuur van Velsen het verzoek, evenals by de oprichting der school het geval was, aan deze subsidie ton ware bet dan dat er plannen mochten beslaau tot de de oprichting van eene gemeentelyke visschery- school een continueerend karakter te willen geven. W. F. Clifford Kocq van Breugel.f Te Teteringen is, 70 jaar oud, overleden jhr. W. F. Cliflord Kocq van Breugel, gep. luit.-kol. dor Mariniers, ridder der Militaire Willemsorde. Een aanslag. Woensdagavond heeft een onbekend ge bleven man in de Korte Leidschestraat te Haarlem een meisje op den grond geworpen en een touw om den nek geslagen. Voorby- gangers hebben het meisje, met het touw nog om, gevonden. Onderscheidingen. De Londensche berichtgever van het H.- blad meldt ,Naar ik verneem zyn de heeren S. P. 1'Honoré Naber, kapitein-luitenant ter zee, en J. J. Moret, oud-luitenant ter zee 2e kl., door den President der Fransche Republiek benoemde respectievelijk tot Officier en Ridder in het Legioen van Eer, tor erkenning van verdienste betoond als Liberiaansche gemach tigden by de Fransch-Liberiaansche grensrege- iing. Men zal zioh herinneren dat deze twee Nederlanders de grensregeling van Liberia, waarvan het tractaat onlangs werd geteekend, ter plaatse maakten en zich trots allerlei moeielykheden op uitnemende wyze van die taak kweten. Verleden jaar deden zy naar aanleiding van hun arbeid by de uitgevers Mouton Co. in Den Haag vorschynen een werk, getiteld: «Op expeditie met de Frati- schen, reisherinneringen over do Fransch- Liberiaansche grensregelingscommissie in de jaren 19081909. Het Fransche Ministerie-Monis. Parys, 2 Maart. Het ministerie is nu defini tief als volgt samengesteld: Monis voorzitter van den ministerraad en binnenlandsche zaken, Perrier justitie, Cruppi buitenlandsche zaken, Caillaux financiën, Steeg onderwys, Berteaux oorlog, Delcassë marine, Dumont openbare werken, Pams landbouw, Mussë handel, Mossimy koloniën, en Boncour arbeid. Weer een trawier vermist. In ons vorig nummer vermeldden wy dat de Duitsche stoomtrawler (Seehund" uit Geestenmiinde officieel als vermist verklaard. Thans, geen week later, bereikt ons het bericht van een anderen Dnitschen stoom trawler, «H. C. 10 Senator Brack" van de Cnxhavener Hocbseefischerei Aktiengesell- schaft, die niet terugkeerde en door de reedery als hopeloos over tyd wordt opge geven. Tien menschenlevens gaan met dit vaartuig verloren. Marktberichten. Sehagen, 2 Maart. 3 Paarden f 80.— k f 170.—. 49 Geldekoeien (vette) f 190.f 810. 60 Kalfkoeiou 1200.- k f832.50. 150 Nuchtere Kalveren f8.— h 126. 590 Overhouden f 20.k f 29. 55 Varkens (vette) f 0.46 k f 0.50 p. K.G. 40 Biggen f 10.k f 16. 30 Konynen f0.50 k fl.50. 30 Kippen fl.50 it f 2. 200 K.G. Boter f 1.55 k fl.65 per K.G. 200 K.G. Kaas f0.50 k f 0.60 per K.G. 20ü0 Kipeieren f3.a f4.per 100. 150 Eendeieren f4.50 per 100. Advertentiën. Geboren: Pieternella Nathalia, Dochter van A. J. DOPPEGIETER- Van Fraeijenhove. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren: Barnardus Johannes, Zoon van B. J. LORETTE en A. LORETTE-KWAST. Helder, 1 Maart 1911. GeborenAlberta Johanna, docher van A. J. v. WEELDE en B. v. WEELDE—Wendels. Helder, 3 Maart 1911. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd B. v. d. Weerd en G. Bakker. Helder, 2 Maart 1911. Oostslootstraat 54. Binnenhaven 130, Huwelijksvoltrekking 16 Maart a.s. Getrouwd D. van Klaveren en Gerhardina E. D. Snaphaan, die ook namens wederzij dsche Familie hartelijk dank zeggen voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Helder, 2 Maart 1911. Ondertrouwd J. van Til en N. Lute. *3 Helder, 2 Maart 1911. Jonkerstraat 57. Huwelijksvoltrekking 16 Maart as. Receptie: 12 Maart, van 2—4 uur. Getrouwd Anthonie Zwaan en Anna Askew. Clifton, N.-Y. (N.-A.) i 3 Maart Brooklijn, New-York (N.-A.) I 1911. Heden overleed te Rijswijk, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de WelEd. Heer P. J. Pernot. C. BOELEN—Pernot en Kind. Helder, 1 Maart 1911. Heden overleed zacht en kalm mijn lieve Echtgenoote Jantje de Rooij. Helder, 3 Maart 1911. L. F. OVER DE LINDEN. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Geen bloemen. De Heer en Mevrouw VAN LEER- SUM—De Haes betuigen hunnen dank voor de bewijzen van deelneming onder vonden bij het overlijden van hunne Moeder en Behuwdmoeder. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag voorm. 10 uur: Ds. J. AKKERMAN, Em. Predikant te 's Gravenhage. 's Avonds GEEN DIENST wegens optreden van Ds. A. E. v. GRIETHUIJSEN in de Westerkerk, om 7 uur. Voorm. 10 uur KINDERKERK in de Schooi met den Bijbel. Zondag S Maart GEEN DIENST. LEGER DES HEILS. ZONDAG 5 MAART Groote Welkomstmeetings, worden geleid van Kapiteine van BENE, als nieuwe D. J. L. S. van de Centraal Divisie, leder welkom I Aanvang 10 uur. 3 uur Marsch en 7.30 uur. Kom en geef haar een harteiyk welkom. DINSDAG 7 MAART, 's avonds 71/» uur, in de Ambachtsschool. Lezing over voetgebreken, door den Heer K. FR1EL1NK, Voorzitter van den Nederl. Bond van Schoenmakers- Patroons vereenigingen, en Sluiting v. d. Wintercursus. Belangstellenden worden met het oog op de veel voorkomende voetgebreken, uitgenoodigd deze leerzame vergadering bij te wonen. HET BESTUUR. Blijken.-» acte, den lsten Maart 1911, voor den Notaris Henricus Mar- tinus Beeckhan, te Nieuwediep ge meente den Helder, verleden, is de ven nootschap onder de Firma J. C0LT0F ZONEN, gevestigd te den Helder, opge richt by acte den 23 October 1906 voor denzelfden Notaris, verleden, tusschen de Heeren SALOMON, ABRAHAM en LEVJLE COLTOF, kooplieden allen te den Helder woonachtig, met ingang van 1 APRIL a.s., met onderling goedvinden, ontbonden. Als vereffenaars der ontbonden ven nootschap zullen optreden de Heeren COLTOF voornoemd. Namens partijen: H. M. BEECKMAN, Notaris. Den Helder (Nieuwediep), 1 Maart 1911. Dengene, die 28 Februari met de opvoering van „Lu cifer" in Casino in vergissing een ver keerde Bont (bruine Boa) heeft medege nomen, wordt beleefd verzocht deze te ruilen in Casino of Weststraat 14. Balmuziek op ZONDAG a.s. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. Heft Boelhuis, ten verzoeke en ten huize van den Heer R. RLOM te Callontwoog, zal niet op 18, doch op 19 April 1911 zyn. Deurw. W. RIERSTEKER en F. VAN DER KAMP. VERLOREN een Handmof, waarin een Matrozen- mutsje, Handschoenen en Dasje. Terug te bezorgen Zuidstraat 27. De eerlijke vinder zal beloond worden. HUWELIJK III Een net persoon, oud 26 jaar, stoker le klasse, wenscht langs dezen weg in kennis te komen met jonge dame of weduwe. Geheimh. verzekerd. Brieven onder lett. „H", aan het Bu reau van dit blad. MUZIEK. Gevraagd sen Pianist voor begeleiding van zang, voordrachten en dansmuziek in gesloten gezelschap op 9 Maart a.s. Schriftelijke aanbieding met condities. Adres: Laan nr. 23. |f50.— ter leen. L IemandJmet vaste betrekking vraagt f 50.— ter leen, met maandelyksche afbetaling van f5.—, tegen 10 pCt. Brieven onder lett. „H X", aan het Bureau van dit blad. Prijsopgave gevraagd voor dagelijksche levering van 60 80 Liter VOLLE MELK. Franco brieven onder motto „Melk", aan het Bureau van dit blad. Biedt zich aan een net Wees meisje, P.G., circa 20 jaar, als hulp in de huishouding of als tweede meisje. Aanbiedingen aan den Boekhouder van het Algemeen Weeshuis, Texel. Een jong meisje vraagt Les in fröbelen. Brieven met conditiën onder letter E. L., bureau van dit blad. Tegen 1 April of eerder in een groot gezin gevraagd een flinke Dienst bode, goed kunnende werken, P. G., en liefst boven de 20 jaar. Br. letter M, bureau van dit blad. Mevrouw WOUDSTRA, Langestraat 64, vraagt van 16 Maart tot 1 April eene flinke Noodhulp. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Mevr. MONTIJN, Postkantoor, vraagt terstond een nette DIENSTBODE, van goede getuigen voorzien. GEVRAAGD een flinke Dag-Dienstbode, die met de wasch kan omgaan. Adres: Bureau van dit blad. Nat Meisje gevraagd voor halve dagsn, niet beneden 16 jaar. Adres: Hoofdgracht nr. 53. Terstond gevraagd voor eenige weken een flink Meisje, die het huishou den kan waarnemen. AdresParallelweg 60. Wordt terstond gevraagd een net Meisje voor halve dagen. Adres: Kanaalweg 54. Gevraagd een net Dagmeisje, niet beneden 18 jaar, goed kunnende werken. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een flink MEISJE voor halve dagen. Acres Dykstraat 35. GEVRAAGD een bekwame Fijnstrijkater. Adres: Bureau van dit blad. Flinke JOMGEN, niet beneden 16 jaar, gevraagd. Geen nachtdienst. Adres Broodfabriek „De Eendracht". Gevraagd een flinke LOOPJONGEN. Adres Boekhandel MAAS, Kanaalweg. Een paar nette Marine-Stokerswasschen gevraagd. Brieven onder letters „O. W.", aan het Bureau van dit blad. TE HUUR aan Heerenhui», Kerkgracht 14, geheel gerestaureerd met acht kamers, flinke keuken, kelder en groote bergplaats. Huurprys f350. Adres: J. L. v. Os, Nieuwstraat 27. Met 10 April a.s. te HUUR een net naar de eischen des tyds ingericht nieuw BURGER WOONHUIS. Adres: Achtergracht W.Z. 58. TE KOOP gevraagd een gebruikte doch in goeden staatzynde poppenwagen. Brieven onder letter W. bureau van dit blad. Te koop aangeboden een Kinderwagen met2duwers. AdresLangestraat 87. Ter overname aangeboden een Café, waarin Vergunning en Logement. Br. fr. lett. R, bureau van dit blad. Te koop een 5-jarige bruine RUIN-KET. Adres D. DEKKER, Rozenstraat 46. TE KOOP 3 nieuwe soiied gebouwde WOONHUIZEN. AdresA v. PELT. Weezenstraat 73. TE KOOP een goed onderhouden Amepikaanseh ORGEL met tabouret, tegen billyke prys. AdresBureau van dit blad. Te koop aangeboden 12 jonge Kip pen van den eersten leg. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP Singer-Naaimachinea en andere merken en een Fieta mooi in moffel en nikkel, met nieuwe binnen- en buiten banden, in het soliedste adres te dezer plaatse, kantoor van verkoop met het recht van wederinkoop Oostsloot straat nr. 46. Rouwterrein te koop, ongeveer 60 Aren, naast de vroegere Houtwerf van Janzen Co., Bassingr. AdresJ. L. YAN OS, Nieuwstr. nr. 27. TE'JKOOP een goed onderh. Heeren rijwiel en dito 2 kruks Kinderwagen. Adres: Achtergr. Zuidzyde 2. *P K.G. HOOL Te zien en te bevragen by J. VIS- SER, Broodbakker te Koegras ZAAK TE KOOP. Wegens sterfgeval uit de hand te koop een Woon- on Winkelhuis, waarin sinds een reeks van jaren met succes gedreven is een zaak in Huishou delijks Artikelen, Kachels, Geëmailleerde en Nikkelwaren. Annex Werkplaats, ingericht voor Koper-, Zink- en Bliksla gerij, waarin een in goeden staatzynde Boor- en Voor-machine en andere gereed schappen. BrieveD franco onder lett. „D", aan DUINKER's Advert.-Bureau, Spoorstraat TE KOOP een zoo goed als nieuw Hearsnrij- wiel (freewheel) met dubbele rem en lantaarn met fietspomp, voor f35. AdresBureau van dit blad. wegens vartrek en opheffing op Woensdag 8 Maart 1911, 's morgens 10 uur, van w.o. diverse tafels en stoelen, crapeaux, linnen- en penantkast, pianino, spiegels, schilderyen, ornamenten, gasornam enten, gasstellen, gaskachel, vulkachel, vloer- kleeden, zeilen, gordynen, ledikanten, springveeren matras, bedden, dekens, waschtafel, porcelein, glas en aardewerk, keuken benoodigdheden, kaasschaaf, koperwerk, w.o. gedreven koperen borden. Voorts: een brandkast, rywiel, hand en trapnaaimachine, een antieke lade tafel, een id. klok, eenig Chineesch blauw porcelein, een speeldoos, een zeildoeksche boot, enz., kleermakersnaaimachine, ta fels, persplanken en persyzer, party grys linnen, trekbank, blaasbalg, pietmolens, bankschroeven, glazen platen, toonbank, enz. enz. Wegens opheffing zal nog worden verkocht een partij Gouden en Zilveren Sieraden, Horloges enz. Te bezichtigen daags te voren, van 10—4 uur. Deurw. W. RIERSTEKER. Koningstraat 5. Speciaal adres voor: Handwerken, Kindergoed en Luiermandartikelen, alsookDames-Handschoenen, Cein tuurs, Boorden enz. Beleefd aanbevelend. VOOR HET LAATST nog een prachtige party versche daar de jacht nu gesloten is. Aan hetzelfde adres een Reushaas, een witte Vlaamsche en een blauwe Weener Ram ter dekking beschik baar. Beleefd aanbevelend, Spoorstraat 96 en 98, RECHT over de HOOGSTRAAT. Zeer groote voorraad in de nieuwste Kantstof en zijden Galons. Geborduurde Blouses 91 cent. Wollen cachimire Blouses v. af f 1.41'. Gemaakte batist Blouses met kant en feston 75 cent; extra fijn 90 cent. Geborduurde Tailles, bolero-model, 74 c. Zeer fijne Jurkjes 74 cent. Cheviot Plooirokjes met lyfjes v.af f 1.15. Extra fijn gemaakte Sportflanellen Jurkjes van af 98 cent. Jongensfroks, zuiver wol, in rood, blauw en wit. Gebreide Broeken voor eiken leeftijd. Het goedkoopst adres v. Dameshandwerken. Leder Ceintuurs 95 ct. Ruches 5 ct. Zyden Linten, enz. Alle soorten Luiermand artikelen. Manteltjes, Viltschoentjes, Sokjes, Wagenkleedjes, Wiegspreien. Vinum Sanguinotum; in vacuo. De Sanguinose heeft dit vóór boven vele andere versterkingsmiddelen, dat zy door de zwakste gestellen verdragen wordt. Daarom helpt zy zoovelen, die by de gewone middelen geen baat hadden gevonden; een weinigje Sanguinose, en de eet lust werd opgewekt; de lijder werd sterker en kon daardoor een grootere dosis verdragen, die de krachten terugbracht en een volledig herstel bevorderde. Hon derden by honderden, in ons land en daarbuiten, verklaren dat zy hnn herstel aan de SanguinoBe danken. Zoo schryft Mej. J. Kranendonk te 's-Gravendeel o.a.: Ik leed langen tyd aan bloedarmoede, en was daardoor zoo verzwakt dat ik heel geen eetlust meer had; en ik leed ook vreeselyk aan slapeloosheid. Toen ik enkele flesschen Sanguinose gebruikt had, is myn eetlust teruggekeerdik EET nu weer flink, en SLAAP als gewoon. Ik dank dit aan de Sanguinose, en U mag dit gemat in de courant zetten." 's-Gravendeel, Achterdyk. Mej. J. KRANENDONK. Dr. POL DEMADE, Haeltert, getuigt dat hy de Sanguinose dikwyls in zulke gevallen heeft aangewend; bij jonge moeders; by herstellenden uit typheuze koortsen; na de infiuënza; by overwerkten; en zegt dat zy nooit zonder uitwerking bleef, en geen scbandelyke nevenwerking bad. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Prys per flacon fl.50; 6 flacons f8.— 12 flacons f 15.— WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te den Helder, by dm Firma DE BIE—BIERSTEKER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2