nr.c. L. COLTOF Corsetten iSlfaiBvui lUlinewasserj Balmuziek Gast. Bohse, Kruisweg. Si Kaïeiaa M M M Notaris Van Houweninge Notaris Van Houweninge M M M Firma Wed. LI. CROEN, Dames- en Kinder- mm Nutsspaarbank Belangrijk Boelhuis üfiü stal puik best HOORNVEE gn uitmuatefide PAARDEN. A. KLOPPER ZONEN. Loodsgracht. Geschilderde Kasten, Olietafels, Riet- en Stroomatstoelen, Spiegels, Schilderijen en Lijsten, in zeer groote sorteering eiTlage prijzen. IvV* «s W Ziet de Etalages Wagenkleedjes, Roode Aardappelen mam MUM De met goed bekroonde zijn vanaf f 1.28 tot f 9.-j alleen verkrijgbaar in de Onnoozele Schaapjes, Kanaalweg 148-9. f Zuidstraat 82 C Langestraat 64. S Aanbevelend, en Zonen. Ziet de Uitstallingen. Marine en Leger. Bij K. B. is aan kapt.-luit. t. z. W. Cornelis, met 10 April, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toekenning van een pensioen van f2610 'sjaars, en zijn, met ing. van dien datum, bevorderd: tot kapt.-luit. t. z., de luit. t. z. Ie kl. P. te Veltrup, en tot luit. L z. ie kl., de id. 2e kl. A. ten Broecke Hoekstra. By beschikk. van den Min. van Marine is bepaald dat luit. t. z. 2de kl. W. C. Canters l.April a.s wordt overgepl. a.b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord; do oiï. van gez. 2de kl. J. Versteeghjl April wordt gepl. bij het marinc-hospit. te Willemsoord, en olf. v gez. 2de kl. C. M. Belkcrs, onder intrekking der hem aangewezen bestemming voor Hr. Ms. Gelderland", geplaatst blijft a. b. Hr. Ms. „Bellona". Bij besch. van den Min. van Marine is bepaald, dat luit. t. z. Ie kl. J. van Hoogenhuyzc 1 April wordt gepl. a. b. Hr. Ms. „Gelderland" en dat luit. t. z. 2e kl. R L. E. de Bruyn, onder intrekking zijner bestemming voor gemelden bodem, met 1 April wordt op non-activ. gesteld. By besch, van den Min. van Marine is, met ing. van 1 Juli aan den lichtw. by 's Ryks kust- vcrl. te Vlieland D. de Boer, op verzoek, ter zake van meer dan 65 j. ouderdom, eervolontslag ver leend, en is de lichtw. bij hetgeleideliclitStortemelk tc Vlieland C. List met dienz. datum in gelyke betrekking overgeplaatst bij 's Rijks kustverl. te Vlieland (Vuurduin). Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Flores, uitreis, is 28 Maart Perim gepasseerd. Pr. Juliana, thuisreis, vertr. 27 Maart v. Sabang. Java, thuisreis, passeerde 29 Maart Dungeness. Sumatra, thuisreis, arriv. 29 Maart te Genua. Vondel, uitreis, arriveerde 29 Maart te Genua. Aiubon arriv. 29 Maart van Java te Amsterdam Uilliton, uitreis, pass. 29 Maart Kaap Finisterre. Rotterdamsche Li.ovd. Djocja, thuisreis, passeerde 28 Maart Perim. Gorontalo, uitreis, is 28 Maart Sagres gepuss. Uphir, thuisreis, vertrok 28 Maart van Tanger. Malang, uitreis, vertrok 28 Maart van Suez. Solo arriv. 29 Maart van Java te Rotterdam. Tabanan, uitreis, vertrok 28 Maart van Suez. Walcheren vertr. 28 Maart v. Tjilatjap n. Padang. Rindjani, uitreis, passeerde 29 Maart Ouessant. Koninklijke Hollandsciik Llotd. Sandhurst vertrok 28 Maart van Montevideo naar Antwerpen. Amstelland, uitreis, vertr. 28 Mrt. r. Duinkerken. Zaanland, thuisreis, arriv. 27 Masrt te Baliia. Kernland, thuisreis, pas. 28 Mrt. Fernando Noronha. Hollandia, thuisreis, arriv. 29 Maart te Santos. Kynland, uitreis, arriv. 28 Maart te Montevideo. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem V arriv. 27 Maart te Havre. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 81 Maart. Alhier werd met ongeveer 10 leden een afdeeling opgericht van de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing v»n Alcoholhou dende Dranken. J voor Uitzetten en Luiermanden. Handschoenen, Boezelaars, Dames- en Kinderkragen, Kousen. in de bekende en soiiede j qualiteit en lage prijzen in de j Onnoozele Schaapjes, Kanaal weg' 148-9. Zuidstraat 82. Langestraat 64. Aanbevelend, en Zonen. Ziet de Uitstallingen. Vereeniging „Weduwenzorg". Dinsdagavond hield dezo vereeniging van gepensioneerde militairen voor de wet van 1909, goedgekeurd bij Kon. besluit, d.d. 17 Mei 1909, haar jaarvergadering in de sociëteit r,Eensgezindheid". De opkomst der leden was bevredigend. De Voorzitter, de heer W. van Vliet, heette aanwezigen welkom, in 't bijzonder den heer Boerma, lid van 't hoofdbestuur, en bracht de pers dank voor haar tegenwoordig heid. Hy deelde mede, dat deze vergadering noodig was, om de rekening en verantwoor ding van den penningmeester te doen ge schieden, alsmede om een paar nieuwe be stuurders te kiezen. Hy zelf toch moet af treden doch is herkiesbaar en stelt zich ook weer disponibel voor een functie in t bestuur. De heer Tienstra echter wonscht door drukko bezigheden niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking te komen. Verder vestigt spreker er de aandacht op, dat de vereeniging, ondanks het harde werken daarvoor, en do onvermoeide pogingen van hoofdbestuur en eere-comité, nog altyd geen rijkssubsidie kon erlangen dat de vereeniging dus geheel op eigen kracht is aangewezen en op eigen wieken moet drijven, reden waarom hy er ten zeerste toe aanspoort donateurs te werven, alsmede advertenties te winnen voor het Orgaan. Dit kan dan ook een bron van in komsten worden, daar al hot werk aan dit blad gratis wordt verricht. Nog deelt hij mede, dat de heer Boerma zoo boreidwillig is geweest te voldoen aan de uitnoodiging, om vanavond eens een en ander mee to deelen over don stand van zaken betreffende de lundelyko vereeniging. Hy brengt bereids den heer Boerma hiervoor den dank der vergadering. De notulen der vorige jaarvergadering worden door den secretaris, don heer J. van Scheyen, voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Vervolgens worden twee personen uit de vergadering aangewezen, om de boe ken en bescheiden van den penningmeester na te zieD. Dit onderzoek geschiedt staande de vergadering en later in den avond werd gerapporteerd, dat alles in de beste orde was bevonden en dat den penningmeester een woord van dank toekwam voor zyn richtig en accuraad beheer. Uit het uitgebreido rap port bleek, dat de uitgaven aan porto's, zaal- huur, advertenticn en bodeloon 142.18 had den bedragen. De ontvangsten van leden en donateurs f 616,43, zoodat aan den algemee- nen pennningmeester was afgedragen de somma van f 574.25. Bij de stemmiDg voor twee bestuursleden worden als candidaten genoemd de heeren Wiegel en Egberts, alsmede do voorzitter. De uitslag der stemming is, dat op don af tredenden voorzitter, alsmede op don heer Wiegel, olk 38 stemmen zijn uitgebrachtde heer Egberts had vyf, de heer Michels één stem op zich vereenigd. De heer Wiegel noemt aan do bestuurstafel plaats en de voorzitter dankt voor hot vertrouwen, weder om in hom gesteld, en hy hoopt nog lang nuttig workzaam to kunnen blyven voor do vereeniging. Hij doelt thans mede, dat de sterkte der vereeniging alhier op 1 April 1911 zal zyn als volgtEén eerevoorzitter, 229 leden en 32 begunstigers. Hy brengt namens de leden een woord van dank aan do heeron Burgers en Wiegel voor hun onvermoeide pogingen tot het aanwerven van donateurs, pogingen, die met succes bekroond zyn. Nog brengt hy in herinnering, dat in het afgeloopen jaar door dezo vereeniging 12 weduwen ieder een uitkeering hebben ontvangen, groot f 75. Thans geeft hy het woord aau den heer Boerma, die, na eerst oen overzicht van de financiën te hebben gegeven, daarna uitvoe rig schotst al de pogingen, door Hoofdbestuur en Eerecomité in 't werk gesteld, om bij de kegecring steun voor do vereeniging te krij gen. Een request, zeer uitvoerig en met redenen omkleed, is atfrr- de Tweede Kamer verzonden om subsidie. Men is op audiëntie giweest by do betreffonde Ministers; nun hrelt verschillonde Kamerleden in don arm genomen, etc., etc. Op terugwerkende kracht van bestaande pensioenwetten behoeft niet meer gerekend te worden thans moot alle kracht hierop geconcentreerd worden, dal men subsidie van 's Rijkswege erlangt. Hoe 't er thans voor staHt P Men moet de bekende motie van den heer Roodhuyzen afwachten Veel moed heeft spreker er niet op. Voors hands is man geheel op eigen kracht aange wezen alle mogelyke, gepaste middelen moeten worden aangewend tot versterking van de geldmiddelen. Er wordt gedacht over een loteryover een soort .sneeuwballetje», ook over subsidiëering van gemeentewege, daar de vereeniging toch de armenzorg ver licht. Ook zal men, als geen andere midde len voldoende toevloeien, tot verhooging der contributie moeten overgaan. Ook kunnon de leden hun vrouwen als donatrice laten toe treden. (Onmiddellijk geven een 20-tal aan wezige leden aan die wenk gehoor, voorzeker een schoon beeld van solidariteit). Naar aanleiding van deze uitvoerige, zeer op prys gestolde modedeelingcn ontspint zich een zeer geanimeerde discussie, waarvan 't einde is, dat by monde van heer Disse 't hoofdbestuur en 't eerecomité namens deze vergadering hartelijk dank wordt gezegd voor hun yverigo bemoeiingen in 't belang der vereeniging. De heer Boerma dankt namens het hoofdbestuur voor deze waardeeronde woorden. Nadat nog vele nuttige wenken werden gegeven, waardoor men 't doel der vereeni ging, nl. zorg voor de eventueel na te laten weduwen- en weozen, nader zou kuonen ver wezenlijken, sloot de voorzitter onder dauk- *egg'ng voor de geanimeerde vergadering, de bijeenkomst. De vergiftigde taart. Naar wy vernemen heeft .J. J. Beek uit uit Hoorn, dio wegens de bekonde vergifti gingszaak door de Alkmaarscbe Rechtbank tot 15 jaren gevangenisstraf, en daarna, ia hooger beroep door het Amsterdamsche llof, tot levenslange gevangenisstraf was veroor deeld, thans cassatie aangeteekend. Advertentiën. Geboren: Willem Johannes, Zoon van W. P. KENNINCK en M. J. KENNINCK DRTESSKN. Helder, 28 Maart 1911. Ondertrouwd Daniël Y. Lafeber en Helena J. Eggel. &elb£Trt' i 25 Huwelijksvoltrekking 19 April a.s. Hiermede Vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van myn geliefden Zoon Simon Waagmeester, in den ouderdom van 25 jaar. Huisduinen, 24 Maart '11. J. WAAGMEESTER en Familie. Heden overleed te Rotterdam tot onze diepe droefheid" onze geliefde Oom, de WelEd. Geb. Heer Pieter Cornelius Tobias Snellen, in den ouderdom van 77 jaren. Helder, 29 Maart 1911. M. C van Hecking Colenbrander- Greve. H. M. O. van Hecking Colenbrander Heden overleed na een langdurig lijden, onze geliefde Zuster Aagje Boon, Weduwe van wylen den Heer j. v. u Woude. in den ouderdom van ruim 71 jaar. Mede namens verdere Familie, F. BOON jr. Helder, 29 Maart 1911. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven Voor de vele deelneming ons betoond by het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den WelEd Gestr. Heer W. DE WAARDT, in leven Oud Officier-Machinist le klasse, betuigen wy onzen hartelijken dank. Mevr. Wed. N. DE WAARDT-Paret en Kinderen. Utrecht, 31 Maart 1911. Dankbetuiging. Ondergeteekenden brengen langs dezen weg hunnen hartelijken dank aan den WelEd. Heer C. C. van der LEE, Arts en aan de buren voor de vele blijken van deelneming, zoowel by de ziekte als bij het overlijden van myn geliefden Zoon ondervonden. Tevens onze hartelijken dank aan H.H. Dragers voor de laatste eer den overledene bewezen. Huisduinen, 31 Maart 1911. J. WAAGMEESTER en Familie. in „DE TUINTJES" op ZONDAG a.s. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. 9ïloeber$I bedenkt dat slechte zeep de gezondheid van Uwe kinderen schaadt. Ziet nauwkeurig toe steeds goede zeep ft koopen en gebruikt dus tnjt belang van Uw gezin uitsluitend Boldoot's Dubbel fölank- Werk gevraagd. Een Weduwe, met nog drie school gaande kinderen te haren laste, zoekt voor haar zoon en kostwinner, 20 jaar oud, werk als sjouwerman, opperman of alle andere losse werkzaamheden. Mocht iemand deze arme menschen aan eenig werk kunnen helpen, dan verricht men een goeden daad. Adres: Bureau van dit blad. Een nette COMMENSAAL gevraagd. Adres: Wed. L. DUNK, Basstraat nr. 35. Een KLEERMAKERSJONGEN gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres H. J. SEEBOLDT, Weezenstraat 49. Te huur een Winkelhuis met ruimeu Kelder, zeer geschikt voor Groentenzaak of iets dergelijks, aan de Binnenhaven 23. Te bevragen by: H. F. THIEMAN, Spoorgracht nr. 36. TE HUUR een naar den eischen des tyds ingericht HEERENHUIS. Thans bewoond door den WelEdelGestr. Heer H.J. W. Grimberg, Dykstraat 58. Te aanvaarden 1 Mei as. Te bevragen: Kerkgracht 4. TE HUUR een Heerenhuis, Kerkgracht 14, geheel gerestaureerd met acht kamers, flinke keuken, kelder en groote bergplaats. Huurprijs f350.—. Adres: J. L. v. OS, Nieuwstraat 27. Te koop beste eikenhouten Water vaten, van 50, 300 en 500 liter in houd, by H. KLEIJN, Binnenhaven 63. Winkelhuis. Te koop een flink, goed ingericht en onderhouden Winkelhuis, op den besten stand in deze gemeente en voor alle zaken geschikt. Aanvaarding op nader overeen te komen datum. Br. fr. lett. A B, bureau van dit blad. TE KOOP Singer-Naaimachines en andere merken, in het soliedste adres te dezer plaatse, kantoor van verkoop met het recht van wedennkoop Oostsloot- straat nr. 46. OCTANT bijna nieuw, ter overname aangeboden, voor zeer verminderden prijs. Adres: Bureau van dit Blad, of Egelantiersgracht 18, Amsterdam. TE KOOP 3 perceelen Bouwterrein, ge legen op het zuiden in de Botbastraat.. Adres: SCHOEFFELENBERGER, Aannemer. geeft voorschotten op pensioenen, tegen 1 pet. korting en betaalt voor ingelegde spaargelden 3 pet. per jaar. wegens vertrek en overlijden op Woensdag April 1911. 's morgens 9 uur, van een zeer goed onderhouden lüifOltiiUfcBL en MEUBILAIRE GOEDEREN, w. o.: diverse Tafels en Stoelen, mah. Linnen- en Penantkasten, Bonheur du jour. Bureau-ministro met Stoel, Boeken kast, Pianino, Spiegels, Schilderijen, Étagères, Veeren Bedden, Dekens, Ledi kanten, Vloerkleeden, Karpetten, Vloer zeil, een Fornuis, Porcelein (w. o. een paar antieke Potten), Glas en Aardewerk, Keukenbenoodigdheden Voorts eenig goud en zilver, als: een gouden Horloge met Ketting, Kralen Ketting met Medaillon, bezet met diamant, zilveren Tabaksdoos, Bril- lendoos, Lepels, Vorken, enz. Voorts van alle goederen uit de zaak van J. Appel, als: Chemicaliën,Drogerijen, Verfwaren, Sponzen,Zeemlappen, Stoffer- werk, Creolin, Carbol, Zeepen, Odeurs, Instrumenten, enz. enz. Winkelinventaris, alsBascules, Maten, Gewichten, Bussen, flesschen en al wat meer zal worden aangeboden. Eindelijk nog: een Melkwagen m8t bussen, een zoo goed als nieuwe Broed machine, het restant der gouden en zilve ren Sieraden, Rijwiel, Kinderwagen, enz. Te bezichtigen daags te voren van 10-4 ure. Deurw. W. BIERSTEKER. zal op WOENSDAG 26 APBIL1911, des middags ten 12 uur, in het koffiehuis „De Vlas en Koren beurs" te Anna Paulowna, in e'én zitting publiek verkoopen: Een huis en erf met wei land te Anna Paulowna aan den Balg'weg', kadaster sectie K nr. 5171, groot 93 aren 50 centiaren. Eigendom van den Heer C. HOLLANDER. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen op 7 Juni 1911. te ANNA PAULOWNA. te Wieringerwaard, zal op WOEN SDAG 26 APRIL 1911, des voormiddags ten 91/, uur, op de Hofstede „HET SCHOR" van den Heer Jacob Bakker by De Kleine Sluis te Anna Paulowna publiek con tant verkoopena 6 kalfvaarzen, gekalfd hebbende of op kalven staande4 vette vaarzen 1 herfstkalver1 geldekoe7 kuipinken en 1 pinkstier; 5 werkpaarden van di verse kleur, leeftyd en geslacht en 2 paarden oud 2 en 3 jaar. Voorts: RIJTUIGEN en LAND- BOUW WERKTUIGEN, meest zoo goed als nieuw en in uitstekenden staat, als: 4 boerenwagens met toebehooren; 4 driewielde karren1 iertank (inhoud 600 liter) met pomp; 1 tilbury met kap; 1 graaninaaimachine (Sauweison); 1 zaaimachine (Smyth Non Pareil) spoor breedte 2 M.2 eckerts-diepploegen2 tweescharige en 1 driescharige stoppel- ploeg; 1 Zeeuwsche ploeg, 1 dekploeg, 1 wiedploeg met extirpateur; 5 diverse eggen en 2 ketting-eggen; 1 wanmolen (Baker) en 1 wanmolen (Hollandia); 1 handhooi- en stroopers, 3 kruiwagens, 1 karweikros, 1 bietensnijder, 2 scha- penruiven, 1 rolblok, 2 karns, waarvan 1 favoriet, koebennen, pl. m. 150 kla- verruiters, slypsteen, losse brug, groot en klein zeil, zes gareelen, kartuigen, boterniout, melk- en andere emmers, waterbalies, haverkist, zeeven, schoppen, graven, mest-, hooi- en bietenvorken, evenaar, spoorstokken, mestplanken, geeselbanken en verdere bouw-, hooi- en boerengereedschappen Benevens 2 vaten vruchtencarbolineum, groote partij zakken, dakpannen en eene 2-riems roeiboot, en hetgeen verder zal worden aangeboden. Voorts: pl m. 15000 kilo wit hooi; pl. m. 10000 kilo geperst haverstroo, in koopen van pl. m. 1000 K G. en eene klamp tarwestroo. Op de plaats bestaat gelegenheid tot stalling. Rijkspostspaarbank. j De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat 3II0 spaarbankboekjes,uitgegeven inde maand APRIL en waarop de rente over bet afgeloopen jaar nog niet werd bijge schreven, zoo spoedig mogelyk, ter veri ficatie en rentebyschryving by hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. 1O-10 .ORTIN Gr. Wegens verandering in zaken GROOTE OPRUIMING contant, van alle artikelen met bovenvermelds korting, in het Magazijn van Go Uitsluitend SPOORSTRAAT 77. Vitrages, Rideaux, Embrasses, Karpetten, Linoleums, Matten en Kleedjes, in groote keuze en scherpst concurreerende prijzen, in de Onnoozele Schaapjes, Kanaalweg 148-9. Zuidstraat 82. Langestraat 64. Aanbevelend, en Zonen. Ziet de Uitstallingen. ZUIDSTRAAT 79, is beslist het beste adres van verkoop met recht van wederinkoop, waar men voor alle artikelen de hoogste waarde ontvangt. Daar alleen ontvangt men een briefje voor den tyd van 6 maandèn. Zooals voorheen worden groote bedra gen tegen minder berekend. Ook ingang achter. ZUIDSTRAAT 79. van ni«uwe Kinderkapjes, Manteltjes, voor prijzen w#lke nog nooit zoo laag zijn geweest als nu. Dimes Tricot-Handschoenen, van af 21 ct. tot 80 ct. LINTFESTON, enz. Valenciennekant. Bij JAN VEEN, Spoorstraat 96-98 recht over de Hoogstr. Schoonmaak. Zoo U wat hebt op te ruimen, alsKleeding, Bedden, Meubelen, Ta pijten, Antiek, Lompen of Metalen, ont biedt dan G. VISSER ZOON, Weststraat 24, en U krygt beslist de allerhoogate waarde. PUIK, PUIK, zyn do (zonder zieken) f 1.79 per zak, bij <J. ttregrnau, Wagenstraat 25. Satinets. ïol en Katoen. Honseline. - Kantstoffen. Entredeux en Zijde-stoffen in alle moderne kleuren, beneden iedere concurrentie, in de Magazijnen van de Onnoozele Schaapjes, Kanaalweg: 148-9. Zuidstraat 82. Langestraat 64. Aanbevelend, en Zonen. Ziet de Uitstallingen,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2