KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje OPENBARE VERKOOPINe Bolernoieerai. A. COLTOF, vOOirsBognipriie N. Eraaff, voor Heldor, Texel, Wieringen en Anna Paulowna i Wed. BOELSUMS. M. Laimböck, Extra lekker 18 beste KOEIEN DE BEURS, foor de Schoonmaak. S COLTOF, Gereedschappen en Uienrareu Spoorstraat 17, hoek Spuistraat. Wegens FEESTDAGEN Binnenhaven 1. Spnnrstraat 95 Fotografisch Atelier Kanaalweg 155a, H. SPRUIT, aldaar. Voor de Schoonmaak. S COLTOF, L. DËKKËK, Bouwkundig Bureau. No. 3982. Zaterdag 8 April 1911 39ste Jaargang. 't Vliegend Blaadje p. 3 m. 50 ct, fr. p. post 75 ct., buitenland t.25 Pre- I Zondagsblad 37i 45 10.75 miën J Modeblad *»i55>>»*65» f 0.90 (Voor het buitenland by vooruitbetaling.) Advertentiën van 1 tot 5 regelt 30 cent. Elke regel meer6 Bewgt-exemplaar2f Vignetten en groote lettert worden naar plaatsruimte berekend. Interc.- Telefoon SO. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgever C. DE BOER Jr. (v./h. BERKHOUT 4 CoHeider. Bureaus Spoorstraat en Koningstraat. Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 7 April. Door de Directie der Marine te Wil lemsoord werd heden aanbesteed: het doen van onderhondswerken aan dok-, sluis- en andere waterwerken, behoorende tot het Maritieme Etablissement Willemsoord. Ingeschreven word a^or do heeren: J. Spruit, voor 121986.—; H. Wyker f 21800. J. Huiberts (Alkmaar) f20480.—; Th. v. d. Sterr f20220. A. Krynen i 19843. Gebr. van Pelt 119560.—; B. Boon f18995.— en J. de Vries f 18580. iJmuiden, 6 April. Gisteren wilde schipper Boon van den Hel- derschen vischbotter »Nr. 50" hier binnen komen om zyn vangst te verkoopen. Binnen de pieren liep het scheepje tegen den Noor- derBtrekdam, werd dientengevolge lek, doch laveerde nog over naar de Zuidwal, waar het zonk. Het ligt nu geheel onder water. Met behulp van andere botters wil men nn trachten kettingen onder het vaartuig door te brengen en het zoo ondieper water. i vervoeren naar Nader meldt men De pogingen om den botter H.D. 50 met andere botters te lichten, werden opgegeven. Het lek werd door duiker Sperlitig gestopt, waarna de bok van de firma Van der Tak, die by den gezonken baggermollen .Noord- zeehaven" in de pieren werkzaam is, het vaartuig in de stroppen boven water bracht en het naar de visschershaven vervoerde. Daar werd hel tegen het droge gezet. Onlangs werd het vuurschip .Maas" naar Amsterdam gesleept om uitgerust te worden met eene inrichting voor draadlooze telegrafie. Gisteren heelt het loodstransportvaartuig Frans Naerebout" het vuurschip naar den Hoek van Holland teruggebracht. Loodsafhaaldienst. Het alhalen van de uitbreDgloodsen te IJmuiden van de naar zee vertrekkende schepen, dat tot heden met een vlet van het Loodswezen geschiedde, zal voortaan plaats vinden met eene sleepboot van den Sleepdienst Zur MUhlen te Amsterdam. De sleepboot r Assistent" heelt voor dit doel in Amsterdam eenige vertimmering ondergaan. Vervalschingen. Dr. Van Hamel Roos en de heer Harmens echryven in het rMaandbad tegen de Ver valschingen": Zwarte pep er-v er valschin g. Reeds jaren geleden waarschuwden wy, op grond van herhaalde onderzoekingen, tegen den aankoop van speceryen in poedervorm, tonzy behoorlyko waarborgen voor de zuiverheid gegeven werden. Het gevolg hiervan was niet zoozeer dat het publiek zich de moeite van het zeil poederen getroostte, als wel dat de knoeiers een weinig voorzichtiger werden en hun praklyken een tijdlang staakten. Wy hebben nu gelegenheid gehad te constateeren, dat weer met onvermoeide kracht geknoeid wordt. Een monster gemalen zwarte peper, aan een groote instelling ge leverd, bleek vervalscht te zyn met niet minder dan 25 minerale stollen (kalk, zand, aluinaarde, enz.). Men kan veilig aan nemen, dat men door den aankoop en het gebruik dezer waar, behalve uit een finan cieel, ook uit een hygiënisch oogpunt ernstig benadeeld wordt. Amandelpoeder-vervalsohing. Een monster bleek vervalscht te zyn met meel. Indien men den prys van amandelen ver- gelykt met dien van meel, is het begrypelyk dat een ongehoorde winst door deze brutale knoeiery verkregen wordt. Men zy derhalve op zyn hoede by don aankoop van amandel poeder, z.g. amandelpers en dergelyke waren. Een record op het gebied van zeepvervalsching. Wy onderzochten een zachte zeepsoort, welke by een gehalte van slechis 5.20 vetzuren, niet minder dan 98.70 °/0 water bevatte. Een handels merk men zou beter van .watermerk' kunnen spreken was by deze waar niet aangegeven. Met een weinig suggestie zal men er misschien nog in slagen, by het pnbliek een artikel met 99.99 water voor «zeep" te doen doorgaan I Als het heelemaal waar is Het achttiende bataljon te Mr. Cornelis rukte, lezen wy in het „N. v. d. D. v. N. I.'". Dinsdag 28 Februari j.1. uit tot het houden van een velddienst-oelening. Het blad vertelt dan verder o. m. Aangezien by dit korps hethardings-systeem zoo sterk mogelyk wordt toegepast, was de oelening ook op dien dag weder vry zwaar. Toen de vermoeide troep huiswaarts keerde, viel om dén uur des namiddags een oude inlandsche soldaat van een der compagnieën uit. Van uitputting ging de man langs den weg zitten. Dat deze soldaat gëén simulant was, blykt wel hieruit, dat hy, na zes en een half uur te hebben medegeloopen, eerst uitviel toen hy nog slechts twintig minuten loopen van het kampement ver- wyderd was. ZieDde dat een soldaat van syne com pagnie niet verder mede liep, trachtte de compagnies-commandant van den man hem door overreding te bewegen den troep te volgen. De man bleef evenwel zittendaarop trok de kapitein hem op, doch zoodra de man stond, viel hy weder op den grond toen beging de kapitein de laagheid den uitgeputten ouden soldaat tegen het hoofd te schoppen, terwyl hy hem toevoegde: „lebih baik kowé mati". (Het is beter dat je doodgaat 1) Tegen dezen wreedaard die, als hy een planter was, stellig zwaar zou worden ge straft is in één jaar tyds door mindere militairen reeds drie maal een klacht in gediend wegens mishandeling. Van de uit slag daarvan vornamen de klagers nooit iets, dat zou in stryd zyn met de krygstucht 111 Het schynt evonwel dat die klachten dezen officier weinig nadeel hebben toe gebracht by gaat althans nog byna dagelyks voort met slaan of trappen van zyn onder hebbende soldaten. Dokumenten-diefstal. Ingevolge een klucht, die 18 Februari van dit jaar door den Franschen minister van buitenlandsche zaken werd ingediend, is or een onderzoek ingesteld om uit te maken, wie er zich schuldig hadden gomaakt aan verstrekking en verduistering van dokumenten, die aan het Fransche ministerie van buiten landsche zaken thuis behooren. Het onder soek heeft geleid tot de aanhouding op 31 Maart van den leerling-consul René Rouet, werkzaam aan het ministerie van buiten landsche zaken en twee andere personen, Mannon en Pellier geheeten. Huiszoekingen bij deze menschen gedaan hebben dor justitie aanleiding gegeven hen alle drio gevangen te houden. De zaak wordt nog^l stilgehouden, maar schynt vast te staan, dat de vcelbelovendo leerling-consul kans gezien heeft, 's avonds verzegelde papieren uit het ministerie mee naar zyn huis te nemen, waar er dan voor zyn handlangers kopie van werd genomen. Den volgenden ochtend lagen de stukken weer op hun plaats. Het onderzoek der justitie is thans nog in vollen gang. Minister Cruppi heeft, zoodra het schandaal bekend werd, maatregelen doen nemen om te voorkomen, dat jongmaatjes alsleerlingen-conBul en lagere ambtenaren by hun werkzaamheden op het ministerie kennis kunnen nemen van ge wichtige regeeringsstukken. Moderne speculanten. Het Warenhuis A. Wertheim in deLeipziger- strasse het beroemdste en enormste in Berlyn, allen vreemdelingen bekend, die even den neus staken in de hoofdstad wordt van jaar tot jaar grooter. Hoe drukkender de concurrentie, des te vlugger de uitbreiding. Onophoudelijk strekken de eigenaars hun gretige vangarmen uit naar de naburige terreinen, waarby de bezitters natuurlyk niet angBtvallig zyn in het eischen en incasseeren van zoete winsten. Wertheim heeft getracht door een stroomannen-maatschappy zich te beschermen tegen dergelyk overvragen, maar de buren, door ondervinding slim geworden, hebben een speciaal zintuig gekregen om dwars door zoo'n stroomannen-masker heen te kyken. In het jaar 1903 woonde in de Leipzigor- straat 186 in het achterhuis een portret schilder, die nog elf maanden huur had, toen Wertheim het huis wilde hebben. De schilder vroeg en kreeg 50,000 mark schade vergoeding. Doch de slimme kunstenaar een prac ticus onder de anderB, naar men zegt, in geldzaken niet zoo gewikste broederen dacht aan de toekomst. Hy trok een paar huizen verder, naar no. 130, huurde daar op de vierde verdieping links een woning van twee vóór- en twee achterkamers tot 1913 voor 2000 mark per jaar. En wachtte geduldig op de dingen, die komen zouden. Het duurde hem echter wat lang. Dus vroeg hy af en toe aan den portier of Wertheim nog niet kocht. Eindelyk eind 1909 kwam het groote oogenblik. De stroomannen begonnen te onderhandelen, maar de schilder begreep. En op een aanbod van 3000, zelfs van 15,000 mark reageerde hy niet eens. fWat denkt u over 50,000 over 75,000 mark vroegen de onderhandelaars. De schilder antwoordde,Eén kwart millioen, geen pfennig minder." Dan zou hy, een jong man van 36 jaar, in zeven huurjaren het kapitale sommetje van 300,000 mark verdiend hebben aan Wertheim. Zyn portretten brachten zooveel niet op Maar dat kwart millioen was Wertheim zelfs te gortig. En toen hij het met dere huurders, géén millioenen-eischers, eens was geworden, liet hy den schilder in do linkerhelft van het huis gaar koken in het eigen schilderssop. Hy brak rechts af, hy brak het achterhuis af. En begon te bonwen. De schilder voelde nu niet alleen zijn rechten als huurder bedreigd, doch ook zyn kapitalistische idealen en zyn leven. Hy liep naar den kadi. „Zie, rechter, myn verl raakt vol stof, het zonlicht schynt plotseling door scheuren binneD, scheuren van duimen breed in myn muren, myn hoofd loopt om van hameren, kloppen". En de kadi beval dat Wertheim met af breken en opbouwen moést uitscheiden. Voor elk steentje, dat er nu weggehaald of bij gevoegd zou worden, moest 5000 mark betaald worden. Of 50 dagen brommen Wertheim hield op. En ieder, die langs do Lcipzigerstraat liep, controleerde nieuws gierig. Het werk lag stil, doodstil Wertheim bood voor den rechter nog eeus 50,000 mark. De Bchilder schudde lachend het hoofd. Maar hy lachte niet het laatst Want de rechter in hoogste instantie ge loofde niets van de scheuren, het stof, het gevaar voor instorten. En de schilder moést genoegen nemen met een bedrag véél min der dan 50,000 mark. Qui trop embrasse, mal étreintl (//H.blad.") 0e kunst van gapen? «Is gapen geoorloofd?' •Neenl" antwoord beslist de wellevend- Uit het „Handelsblad": Op den Nieuwendyk bekyken we een uitgestaldon broekrok. Naast ons staat een conducteur van de tram: ir'k Zal blij zyn as ze allemaal die broeken an hebben, dan zullen ze voortaan wel wat vlugger leeron uit- en instappen.' Gapen vergrynst het gelaat, de mond wordt wanstaltig verwrongen en om die leelyke spe lonk te bedekken, beschut men de onderste gedeelte van het misvormde gelaat achter de hand, om, by wyze van waaier, zulk eon plot selinge verleelyking te bedekken. Doch daar is de moderne hygiëne. ,Gy zult gapen I" antwoorden haar volge lingen. Want volgens hun inzicht is het gapen zeer gezond en versterkt het op natnurlyko wyze de hals- en keelspieren; ook voor de longt is een flinge gaap gezond. Laten we dus gapen. Doch laten we slechte gapen op hygiënische gronden en niet uit lui heid. De kunst van gapen bestaat hierin Men heeft zich te oefenen in het gapen by wyze van diepe ademhaling, door dit gapen moeten alle spieren van borst en keel worden ingespannendus moet het gapen zoo diep mogelyk zyn. Men heeft te gapen met uitge strekte armen, opdat al de lncht inwendig uitgestooten en ververscht worde. Aldus gape men zes of acht malen achtereen, terwijl men zorg drage na eiken gaap te Blikken, enz." Uit den Omtrek. Texel, 6 April. Op de bollenvelden staan nog maar alleen in bloei de narcissen en eenige vroege hyacin then. Het strenge weer der laatste dagen komt deD bollenkweekers allerminst te stade. Nog altoos wordt met de narcissen 't meeste voordeel behaald. Behalve in den polder Eierland wordt nu ook in den Prins Hendrik- jolder het bollenkweeken met meer ernst ter tand genomen. Door de marine wordt reeds vroeg weer hel schietterrein in orde gebracht. Op het Vogelzand, aan den overkant van Tezelstroom, zyn twee stellen schyven geplaatst en twee stellen elk van 2 roode dryfbakens gelegd met 2 bollen. Deze liggen bewesten en be oosten de spitse ton no. 6. De gehoele veenitvoer in Maart heeft slechts bedragen 76 schapen, 38 koeien, 46 kalveren, 1 paard en 91 varkens. Anna-Paulowna. Maandagavond 3 April vergaderde Veerburg do afd. Anna-Paulowna van do Holl. Maatsch. van Landbouw. De voorzitter, heer J. Waiboer, opende de vergadering, waarop de notulen werden gelezen, die on veranderd werden goedgekeurd. Ni deeling van enkele ingekomen stukken, bracht de heeren N. Raap verslag uit van de alge- ne vergadering van Hollands Noorder kwartier en van de Holl. Maatschappij van Landbouw, waarvoor hem door den voorzitter dank werd gebracht. Vervolgens besprak de heer Raap de afschaffing der openbaro contröle op 1 Juli a.s. Hiervoor komen in de eerste plaats de algemeeue hai^elsvoorwaarden. Voor ongeveer 30 jaar is deze openbare contróle ingesteld, omdat 1de landbouw ten opzichte van kunstmest voederartikelen beschermd moesten worden tegen oneerlyke leveranciers. De regeering bepaalde, dat deze contróle kosteloos zou zyn, opdat ieder er gebruik van zou kunnen maken; 2. Deze contróle sou oen leersohool zyn voor de landbouwers immers, daardoor kwam men te weten, welke eischen men aan onderzochte stoffen moet stellen. Men ver onderstelt, dat de proefstations nn lang genoeg gewerkt hebben. De directeuren der proef stations hebben er den Btöot aan gegevei omdat hun werk lang niet altyd vertrouwd werd. Vervolgens werden de belangrijkste bepalingen der algemeene handelsvoorwaarden toegelicht en eenige vragen beantwoord. De voorzitter dankte de heer Raap voor z(jnen arbeid. Voorzitter deelde mede, dat ongeveer half April by verschillende landbouwers proeven zullen genomen worden met wiedmachines. Boeke en Huidekooper heeft 3 h 4 machines, afkomstig van verschillende fabrieken, toe gezegd en Vissers landbouwkantoor één. Op voorstel van den heer Wydenes Spaans zullen ook anderen leveranciers worden uitgenoodigd wiedmachines in te zenden. Hierna sluit voorzitter onder dankbetuiging den vergadering. BOGLUIJ18, ten overstaan van Notaris C. L. VAN DEN BERGH te Schagen, op DINSDAG II APRIL 1911, morgens 9 uur, ten verzoeke en ten huize van den Heer C. VAN DER OORD te Koegras, van waaronder die reeds gekalfd hebben en die op kalven staan, 2 zomerkalvers, 2 herfstkalvers, 9 pinken, een 2 jarige zwarte ruin, een 1-jarige zwarte ruin, een 4-jarige bruine merrie (mak in alle tuigen), een drachtige zwarte veulmerrie (13 jaar oud), 1 drie wielde kar met ier- bak, melkbussen, melkschotels, Zeeuw- Bche ploeg, 1 zoo goed als nieuwe maai- machine, 1 yzeren hooihark, 1 Ijzeren kettingegge, 2 aardtroggen, 1 draaikarn, 1 roomvat, 1 bakwagen met hekken, een waschmachine en al hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Desverkiezende kan het vee tot 25 April e.k. op de plaats gestald blijven. wegens opheffing van bedrijf. Deurwaarder W. BIERSTEKER te Helder zal op Woensdag 26 April 1911. '8 morgens 10 uur, op het terrein naast de werf „De Lastdrager", ten verzoeke van den Heer P. KROON, publiek verkoopen i Een 24-voets vlet met nieuw zeil, paling-bunvlet, karen met gegalv. pla ten, palingkorven, drieling haringnet, lij nen, zimmen, kurken, katoen, boezem en endelingwant, diverse lappen want, sardienkuil, looper en blokken enz. VoortsAmerik. grenen zolderbalken, dekdeelen, teakh. dekdeelen en drem pels, nieuwe binnen- en buitendeuren, diverse houtwaren, 2 vischkarretjes, groote kar, kisten, nieuwe ijsmolen, groote en kleine vletankers enz. enz. Gemakkelijk aan het water gelegen en te bezichtigen daags te voren van 'n*j-40—4 uur. Burgerl. Stand v. A.Paulourna: over de maand Maart 1911. ONDERTROUWDA. te Lageveen en Pietertje Jongejan. Juriaan Jonker en Tryntje Graaf. GETROUWDFrancius Johannes Car- lebur en Tryntje Scbager. Wouter Cornelissen en Gezina Borst. Cornelis Gorter en Johanna Cornelia de Knegt. A. te Lageveen en Pie tertje Jong.jan. GEBOREN: Evertje, d. v. Reindert Wou denberg en Aagtje Langedijk. Nelly IJda, d. v. Hendrik 't Hart en Grietje Wagenaar. Reindert Cornelis, z. v. Cornelis Hooijes en Helena Woel. Elisabeth Clasina, d. v. Pieter Strooper en Agatha Wiering. Immetje Jansje, d. v. Lucris Tjittes en Antje de Jong. Maartje, d. v. Tromp Post en Hendrika Cornelissen. OVERLEDEN: Teunis Schuitemaker, 67 jaren. Paul Kayser, 30 jaren. Heertje GoverB, 72 jaren. Levenloos aangegeven een kind van Cornelis van der Klooster en van Klaasje Fynheer. Burgerl. Stand v. Wieringen, Maart 1911. GEBOREN: Geertje, d. v. Jan Bays Jansje ter Keurst. Christina, d. v. Cornelis Metselaar en Ebeltje de Vries. Jan. v. Martiuus Engel en Maartje Klaver. Sara, Pieternellu, d. v. Willem, Carel van Setten van der Meer en Adriana Blikkenhorst. Moyert z. v. Simon Heijblok en Maartje Kalf. Hendrikus, Cornelis, z. v. Simon Zwierts en Judit Doesburg. Anna, d. v. Jan Kooy en Styntje Kuit. Cornelis. z. v. Dirk Lont en Maartje de Jongh. Grietje, d. v. Jan Lont en Aaltje Post. ONDERTROUWDPieter Poel en Geertj. Kooy. GETROUWD» Pieter Poel en Geertje Kooy. OVERLEDEN: Meyert de Haan 85 jaar wedn. van Elisabeth Poel. Germen Kraak. 11 maanden, z. v. Germen Kraak en Maartje Bays. Cornelia Voorn, 26 jaar echtgen. Pieter Kooy. Simon Heyblok 70 jaar echtgen, v. Geertje ten Bokkel. Gerritje Omis, 4 jaar, d. v. Jan Omis en Marijtje Kcyzer. Dirk Kuyt 87 jaar echtgen. v. Grietje Bakker. Advertentiën. Kolossale Afslag van ïerscb eigen geslacht Rundvet, 35 cent bij de 5 pond Spoorsraont ao. Vloerzeilen, Linoleums, Tapis- Belge, Axminster-, Hercules-, Tapistry en andere Kleeden voor de concurreerendste pryzen, worden gratis genaaid en gelegd. Alleen adres bij: Magazijn Nederland, Kenaalweg 141-142. Zulke eerste soort zoo goedkoop te verkoopen. Elke aannemer en burger kan nu goedkoop timmeren Deursloten, koperen, yzeren en houten Krukken en KnoppenKast-, Kist- en Hangsloten; koperen en yzeren Wind- haken, Oogschroeven, Draadnagels, Schar nieren, Kruis- en Duimhengsels, Oversla gen, Handgrepen, Brievenbussen, Platen, Scharnieren van af 1 cent per paar tot de zwaarste soortSchoenspijkers 12 voor 1 cent, goedkouper dan zoolbeslttg. Voorts een partijtje nieuw Manillagaren voor matten te maken of zakken te binden, zeer goedkoop, ook per K.G. Voorts het restant Gereedschap: Schaven, Beitels, Booren, Ijzerzagen, Zagen, Ha mers, Vijlen, Plat- en Driekant en nog honderden voor dit vak bestaande arti kelen. Nog eenige Zeekijkers en Compassen. DUIZEND BRIEFKAARTEN fl.60 a contant. Prima hard carton. C. DE BOER Jr., Helder. zijn de Winkel, «an af WOENSDAGAVOND tot ZATERDAGAVOND 7 uur GESLOTEN. Wegens verbouwing van het zal de zaak tot TWAALF APRIL voop opnamen gesloten zyn. Opening van deze en de NIEUWE zaak v&n myn zoon, Koningstp. 60, op a.s. Dondepdag 13 April. Aanbevelend, Hofleverancier, Amsterdam, bericht zijne geachte clientèle, dat hij van af 1 APRIL den alleenverkoop zyner Handschoenen in Den Helder heeft overgedragen aan den Heer TE KOOP verschillende Verfsoorten, als: Grondverf per Kilo f0.32. Geel f0 35. Roode Menie f0.40. Glanewit f0 45. Japan wit f 0.65. Zwarte Vuurlak p. 5 ons f 0 35. Bruine Lak p. 5 ons f 0.35. Buitenlak per Kilo fl.20. Adres: Bassingracht no. 4, achter in Café nr. 1. KLEIN. Lancaster Gordijnen in alle kleuren en breedten, van af f 1.25, worden GRATIS opgehangen. Alleen adres bij: Sagazijn Nederland, Kenaalweg 141-142. zijn onze prima Roode Aardappelen 16 ct. per kop. Geldersche Blauwe 22 Zoute Snyboonen 10 ct. Andyvie6 Zuurkool4 Uit da bus: Snyboonen14 ct. Spercieboonen14 Spinazie10 Alles per 5 ons. D. DIJKSHOORN, KONINGD WARSSTJt. 49. Probeert in Uw eigen belang onze prima fijne Roommapgapine, van 38, 40, 42, en 45 ct. En onze onovertroffen 60- en 55-cents BOTER. Door contract met een der grootste fabrieken van Nederland bet fijnate wat geleverd kan worden op dit gebied ROZENSTRAAT 40. Plannen, Teekeningen, Bestekken, Begrootingen, enz. voor Bouwwerken, Gewapend Beton, Jzerconstructie. Bouwkundige en Architect. Telefoonnummer 147. Duizenden gebruiken totgroote tevredenheid van 40 an 50 cant, met een zeer fijne Honingontbijtkoek cadeau Neemt éénmaal proef en ge verlangt nooit geen andere boter meer, dan van «I. v.d.POLL Melkinrichting Jan In 't Veldvtraat 74. Keizerstraat 1 en 3. GOEDKOOPSTE ADRES VOOR HBERBN MODEARTIKELEN. Fantasie-Hoeden, model 1911, vanaf f 1.50 tot f4.00. Gekleurde slappe Hoeden, nieuwe modellen, vanaf f2.60. Zwarte slappe hoeden met breede randen. Fronte, Boorden en Manchetten. Enorme keuze gekleurde en zwarte Dassen en Strikjes, Nieuwste modellen in Sport- petten. Jongenspetten van 27 tot 95 ct., Man8petten in ruim 90 verschillende soorten voorradig. Heeren- en Dames Parapluies. Bretels, Sokken, Overhemden enz. Ruime keuze. Lege prijzen. SOLIDE GOEDEREN. In de Rond- en Yarkensslacbterü nn W. J- 00STENBRUG, VLAMINGSTRAAT 43, Eerete kweliteit Rund- eirVarkensvlewsch. Ossenlapjes42* cent. gehakt40 Biefstuk55 Varkensvleesch40 Alles per 5 ons.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 1