Bioscope-Voorstelling. Feesimi jBlianaiag Doet Uw voordeel ei tapt Uw tloertleeta, Vloerzeil. Linoleoms. Cocos-Lon jers. ïenbelea. Kinlerwafieos en IJzerwaree, S.MAIiHEl's Goedkoopen Winkel, Koningstraat. Bioscope-Theater „Casino". Zondagmiddag te 4 uur Kinder-Yoorstelling. Tentoonstelling ian de Leden der Ned. Herr. Kerk. Ziet de LAGE PRIJZEN in de Etalages. Marine en Leger. De luitenant-kolonel jhr. i. T. van Spi lem. wordt 1 4 n dat regiment. Bij Kon. besluit xyn benoemd: bij het 10e reg. inf., tot kapitein, de le luitenants C. Koning, F. J. Quanjer en A. Dohna, ondersch. van het reg. gren. en jagers, en van het 4de reg, eerstgen. adj. by het korps, en laatstgen. ged. ten bureele van den insp. van het mil. onderwijs. Gerepatriëerd uit O.-I. en geplaatst: Serg.-bottelier G. Reijngoud a.b. W.s. W.o, Kwartiermeester A. Bonnekc i id. id. S. Kemmink id. Korp.-torpedist A. Nijveld K. Emma. id. L. Tjaden id. Uet ontslag. Marinier le kl. C. A.F Meeuwsen '25 April 1911. Matroos le kl. A. de Visser 16 Mei v Met ontslag: HoofdmachinistA.J.v.Leeuwen op 1 Juni 1911. Overplaatsing. Op 1 Mei 1911. van: op: Serg.-bottelier J.H. Hoogland, V. Galen Afd. A d. Serg. d. marin. J. J. Dreef, Afd. A.d. Afd. R.d. Op 18 April 1911. van:. op: Serg.-konstab. J. v. Sluys, Bellona Hefring Op 28 April 1911. van: op: Serg.-geweerm. H. Meijer, W.s. A.d. Afd. W.o. Stoomwaartberichten. Stoomvaart-Maatsohappij Nederland. Bali, uitreis, arriveerde 20 April te Port-Said. Oranje, thuisreis, passeerde 20 April Perim. Prinses Juliana, thuisreis, arriv. 20 April te Lis sabon. Rotterdamscue Llotd. Medan, uitreis, vertrok 19 April van Port-Sald. Goentoer, uitreis, vertrok 20 April van Marseillc. Malang, uitreis, arriv. 20 April te Padang. Solo, uitreis, vertrok 19 April v. Antwerpen en pass. 20 April Vlissingen. Koninklijke Hollandsohe Llotd. Frisla, thuisreis, vertrok 19 April van Santos n 4000 bn. koffie voor Amsterdam. Zaanland arriv. 20 April v. Buenos-Ayres te A'dam Eemland arriv. 20 April v. B -Ayres, 1. v. Rotter dam, te Amsterdam. Kon. West-Indisohe Maildienst. Pr. W. I, thuisreis, passeerde 19 April St. Michaels. Op Zaterdag 6 Mei a.s. zal de Heldereche Tooneelvereeniging «T.a.v.e.n.u." in Casino voor hare loden en introducés een derde en laatste uitvoering in dit seizoen geven. Op gevoerd wordt het bekende tooneelspel in drie bedreven van Fabricius: ,Met den handschoen getrouwd". Op Vrydag 28 April a. s., 's namiddags 1 uur, zal ten huize van J. W. Thyasen aan het Westplein te Helder, de verkiezing plaats hebben van twee Hoofd-Ingolanden voor den polder /,Het Koegras wegens de periodieke aftreding van de heeren P. Glas en S. Kikkert. De Alg. Ned. Geh. Onthouders Bond zal op 3 Mei een propaganda-avond in «Tivoli" houden. Ds. C. J. A. Bosch, predikant te Limmen vroeger alhier zal als spreker optreden. Opgevoerd wordt bovendien het bekende stuk »Manus de Snorder" terwyl eenige musici hun medewerking zullen ver- leenen. Haring. Van 18 April namiddag tot en met heden morgen werden alhier aangevoerd 8000 tal haring. De prezen liepen terug tot 8 en 10 cent >er tal. Hedenmorgen was de pry's weer iets >eter, 20 3') cent per tal. De tram HelderHuisduinen vervoerde op do beide Paaschdagen ongeveer 2700 per sonen. Ambachtsschool. Marktberichten. Schagen, 20 April 1911. 195 Geldekoeien (magere) f 170.-— f 270.- 80 Geldekoeien (vette) f180.k f367.50. 80 Kalfkoeion f 180.— k 1800.—. 16 Vaarzen f 80.— a f 130.—. 200 Nuchtere Kalveren f7.- 4 f26.-. 880 Overhouders f 20.— 4 f 30. 16 Varkens (magere) f18.4 f24. 70 Varkens (vette) f 0.49 4 f 0.54 p. K.G. 90 Biggen f 12.— 4 f 17.—. 40 Konijnen f0.75 4 f 1.80. 20 Kippen fl.— 4 f 1.50. 550 K.G. Boter f 1.15 4 f 1.25 per K.G. 200 K.G. Kaas f0.50 4 f 0.60 per K.G. 4500 Kipeieren f 2.90 4 f 8.50 per 100. 250 Eendeieren f4.per 100. Wiaacherijberichten. Nieuwediep, 18 April, n.m. Door trekkers aan gebracht 1300 tal haring 25 a 60 cent per tal. 2 korders te /4men met 20 mand kleine schol f 1,50 a f 3 per mand. 19 April. 3 korders te zamcn met 10 stuks middelmatige tong 70 cent per stuk, 20 kleine tong 25 cent per stuk, 12 mand kleine schol f 1,50 n f 3 per mand. Van trekkers 3100 tal haring 10 a 60 cent p. tal. 20 April. 10 korders met 5 tot 10 stuks groote tong f 1 per stuk, 10 tot 30 middelmatige tonf 60 a 70 cent per stuk, 10 tot '20 kleine toni cent per stuk, 1 tot 4 mand stortschol f 3,. f 4 per mand, 2 tot 6 mand kleine schol f a f 2 per mand. Van trekkers 2800 tal haring 8 a 60 cent p. tal. 21 April, v.m. 8 uur. 750 tal haring 20 a 35 cent per tal. Burgelijke Stand w. Helder Van 18 tot 20 April. ONDERTROUWD! P. Snel en M. C. Liedmeyer. C. Bakker en M. Pronk. J. Mens en H. Buys. C. Nicolaï en A. van Stuijvenberg. A. J. Opmeer en C. Komen. GETROUWD: A. W. Jellema en M. var. Os. F. D. Kohnert en C. S. van Es. H. Schuurman en G. A. G. v. .1 Weerd. M. N. de Wolfl en O.G. Kuiper. C. Blokker en J. C. W. Goverts. W. H. Lubbers en S. H. J. Wegman. BEVALLEN: H. Katoen geb. de Boer, Lastdrager geb. Koomen, d. R. Rensmaag geb. Bruin, d. F. J. Andriessen geb. Klaessen, z. C. Wiersma geb. Visser, d. OVERLEDEN: J. Slot geb. van 't Holl, 72 j. A. Zon wed. H. J. Flerie, 71 j. Gisteravond hield de Vereeniging «Am bachtsschool voor Helder en Omstreken" in de bovenzaal van café «Central" eene alge- meene vergadering. De agenda bevatte de volgende punten van behandeling: 1. Jaarverslag. 2. Rekening en verantwoording van den Penningmeester ovor het jaar 1910. Rapport van de commissie tot hot na zien van de rekening en verantwoording van den Penningmeester. 4. Verkiezing van twee Bestuursleden in i vacatures, ontstaan door het ovorlydeu van den heer A. Klik en het bedanken wegens vertrek van den heer B. H. Harinok. 5. Mededeelingen. De Voorzitter, de heer Stammes, opent de vergadering. De notulen der vorige alge- meene vergadering worden door den Secre taris, den heer D. H. Grunwald, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna geschiedt door denzelfden voorlezing van een uitvoerig jaarverslag over het jaar 1910, hetwelk den leden gedrukt zal worden toegezonden waaraan we het volgende ontleenen Allereerst wordt herdacht het te vroeg ontslapen van den heer A. Klik, by leven penningmeester dezer Vereeniging; vervol gens wordt gememoreerddat de nieuw benoemde Directeur, de heer A. J. Besseling van Arnhem, den 17 Jan. 1910 in funotie is getreden en den 18en daaropvolgende ge ïnstalleerd; dat het aantal leden der Ver eeniging op 31 Decb. 1910 bedroeg 222. benevens 6 donateurs, terwyl deze aantallen op het eind van het vorig jaar hadden be dragen 236 en 5dat de heer K&stelyi de vacature-penningmeester heeft voorzien dat het Gemoentebcstnur van Anna Paulowna by schryven van 28 Dec. 1910 had meege deeld, dat vanaf 1 Jan. 1911 per leerling nit die gemeente de school bezoekende, een subsidie zou worden verleend van f10.per leerling, tot een bedrag van f 40.een schryven van den Min. v. B. Z., meldende, dal de subsidie van f 5000.tot f 10000.- was verhoogd; idem van Ged Staten van Noord-Holland, meldende de verhooging van subsidie van f 2000.op f 8000.en het Gemeentebestuur van Den Helder, mel dende eveneens verhooging van subsidie van t 2700.op f 4200. alsmede van het aangaan van een leeniog van f 17000. ten behoeve van deze school voor uitbreid'ng en inrichting van het gebouw; dat de salaris- en pensioenregeling voor het personeel tot stand kwam, goedgekeurd was door den Minister en 1 Jan. 1911 in werking was getreden, en dat aan de heeren R. Kastelyn en A. Korff Jzn. een woord van oprechten dank moest worden gebracht voor hunm bemoeiingen in dezen. Vervolgens vermeldt het verslag nog: dat aan de bazar voor de vacantie-kolonies was aangebodeneen eikenhouten kapstokeen idem messenbak; een mahoniehouten droog- rek; een geschilderdon yzeren paraplnie- standaard; en een idem gioter. Dat door Dir. en leeraren een bezoek was gebracht aan de tentoonstelling te Brussel; den leeraar F. Kersten met ingang van 1 Aug. verlof was verleend voor 6 maanden, met behoud van salaris tot herstel van gezondheid; dat aan het einde van den cursus 24 Maart 1910 voor het eerst sedert het bestaan der school een getuigschrift werd uitgereikt voor vol brachten leertyd en wel aan 22 leerlingen, waarvan 19 smid-bankwerker en 3 timmer lieden dat in het afgeloopen jaar een begin was gemaakt met 't houden van een vak-cursus in schoenmaken en dat de plannen voor uit breiding der school door den Min. zaken zyn goedgekeurd en de financiën ge regeld. Dit uitgebreide jaarverslag wordt met applaus begroet. Hierop doet de waarnemende penning meester, de heer Kastelyn, rekening en ver antwoording over het jaar 1910. Hieraan ontleenen we, dat hebben bedragen de Ontvangsten f 11488,58 Uitgaven f 11820,09 Alzoo nadeelig saldo f 886,57 Hierop licht de heer Kastelyen toe, hoe dit zoo van het jaar is uitgevallen, waaraan het .nadeelig saldo is toe (o schrijven. Eerstens de ziekte van den leeraar in het smeden, waardoor een post van uitgaven ontstond van f 300, waarop by de begrooting niet was gerekend, vervolgens do kosten, verbonden aan het aangaan van een rekening-courant by een kassier, om ons in staat te stelleo, de benoodigde betalingen te kunnen doen, ook al noodig, wyl de subsidies niet altyd even geregeld inkomenvervolgens is minder aan schoolgeld ontvangen dan ge raamd was f 110,25, wat niet altyd precies vooruit na te gaan is, wyl de schoolgeld heffing progressief is en de ontvangsten dus afhangen van den staat en stand der ouders, waaruit do leerlingen komen. Nog zyn enkele extra-lessen gegeven door de H.H. I Gysberts en Deelder, welke een nitgave rinck te kiezen den heer Schreuder, officier- machinist K. M., en om te voorzien in de vacature van wylon A. Klik, wordt gekozen de heer Rykes, directeur der gasfabriek. Wyl deze heeren üiet op do vergadering tegen woordig zyn, zal hun van hun benoeming worden kennis gegeven. Hiorna doet de voorzitter nog de vol gende mededeelingen, voor zoover als ze al niet reedt» in het jaarverslag zyn vermeld dat den 2en Februari 1911 de aanbesteding hieft plaats gehad van de uitbreiding der school, welke gegnnd werd aan den heer W. Lastdrager, voor de som van f18.880; dat tot leeraar in de vakken van het L.O. werd benoemd de hoer D. Blom, hoofd der school te Delfstrahuizen, die de benoeming heeft aaDgenomen; dat by Bchrijven van Minister van Binnen- landsche Zaken van 30 Maart 1911 de re kening en verantwoording over het jaar 1910 is goedgekeurd; dat de schoenmakersoursus gedurende de maanden Nov., Dec., Januari en Februari in een der lokalen van de Ambachtsschool heeft plaats gehad en Maandags, van 24 uur, de heeren C. Adriaanse en Noot, onderricht hebben gegeven dat aan hot einde van den cursus 191011 aan 29 leerlingen het getuigschrift der school werd uitgereikt; dat tegen het begin vau den nieuwen cursus zich 52 candidatcu aanmeldden, n.l 40 voor smid-bankwerker, 7 voor timmerman en 5 voor meubelmaker, waarvan er echter één na een week weer bedankte; dat de nieuwe cursussen den 8en April begonnen met 102 leerlingen. Hierop werd de vergadering, onder dank zegging *a° 3e leden voor hun tegenwoor digheid, door den voorzitter gesloten. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 21 April. Julianadag. «Helders Belang" heeft het initiatief ge nomen den Julianadag weder op eenigszins feestelyke wyzo te vieren. Het is een goed idee zich in hoofdzaak te bepalen tot de feestelijkheden voor kinderen. In een advertentie in dit blad zyn alle bijzonderheden opgenomen. Mej. A. D. C. Visser alhier is gisteren te Haarlem geslaagd voor hot examen voor onderwijzeres L. O. Mejuffrouw A. de Jonge, hoofd der Gemeente-bewaarschool te Franeker, is be noemd tot directrice der Fröbclinrichting aan de Laan, alhier. De benoemde is ge diplomeerd met de acten A. on B. voor bewaarsohoolhonderessen, uitgereikt door het bestuur der Vormschool te Amsterdam. Tevens bezit zy de acte nuttige handwerken (1. o.) By het heden te 's-Gravenhage gehou den examen slaagde voor Sden stuurman, groote stoomvaart, de heer P. de Bie, leer ling der Zeevaartschool alhier. Lezing door Rev. J. Irwin Brown. Woensdag 26 April, 's avonds te 8 uur, zal Rev. J. Irwin Brown in Casino alhier eene causerie houden ovor: iDiffioulties and adventures of au Irish- man in trying to speak Dutch* (Moeilijk heden eu avonturen van een Ier in zyu pogingen om Hollandsch te spreken.) Deze bekende en geestige schryver van An Irishman's difficulties with the Dutch language" en andere werken, verwierf over al waar hy optrad, een uitbundig succes. Wat wy elders daarover lazen, doet ons dan ook mot gerustheid de veronderstelling uitspreken, dat ieder, die de lezing gaat bywonen, een genotvolle en amusante avond wacht. Do heer Brown schetst de moeilijkheden en avonturen van den Ier O' Neill, die, in ons land vertoevende, Hollandsch wil spreken. Doch ongelukkig heeft hij zyn kennis van onze taal geput uit een spraakkunst en een woordenboek van het jaar 1803, waardoor meebracht van f 40. Zoo is dit nadeelig hy, mot zyn eigenaardig taaltje, in de volks- saldo ontstaan, terwyl in normale omstan- buurtcn van den Haag allerlei bezwaren standigheden een voordeclig saldo zon zijn ondervindt, wat tot groote verwarring en ontstaan. Hy hoopt, dat in 1911 dit tekort tot zeer vermakelijke ecènea aanleiding geeft. wel zal kunnen worden gereduceerd. De heer B. vertelt een en ander op zóó j Hierna brengt, als 8e pnnt van de agenda, geestige en humoristische wyze, dat al de de heer L. van der Ploeg, rapport uit om- aanwezigen in een vroolyke stemming worden trent het naden van de rekening en verant- gebracht. woordiDg van den penningmeester. Deze Ten slotte citeeren we uit het ,H.blad": spreekt, namens de daarvoor aangewezen De velen, die hem hoorden en zich af commissie od zegt, alles in de beBte orde on toe tranen lachten hebben den redenaar hebben bevonden, dat den penningmeester door warme toejuichingen beloond voor het een woord van grooten lof toekomt voor zijn genot hun verschaft' accuraat beheer, en stelt voor, hem van dat De heer Brown spreekt langzaam en dui- beheer te dechargeeren. delyk en zijn EDgelsch is zeer gemakkelijk In de verkiesing van twee bestuursleden A. N. Jellema en M. van Os, die, ook namens wederzydsche familie hun hartelijken dank betuigen, voor de vele blyken van belangstelling. Helder, 19 April 1911. Stuurlieden-examens. 's Gravenhago, 20 April. Geslaagd voor de groote stoomvaart als 2e stuurman J. Hansen, W. J. Hatenboer en Hendrikse. Int. Visscherijcongres te Rome. Bij K. B. is dr. P. P. C. Hoek, weten- schappolyk adviseur in visschoryzaken, aan gewezen tot gedelegeerde en zyn assistent dr. H. C. Redeke, tot plaatsv. id. der Ned, Regeering by het in Mei a. s. te Rome te hoaden visscherijcongres. (St. Ct.) Luchtschip „De Echo". Door voortdurenden «tegenwind' en on- weersverschynselen kon het luchtschip «Do Echo' tot heden niet van Berlyn naar Am sterdam vertrekken. Gisterenavond zou het vertrek ten slotte plaats hebben, doch moest dat weer worden uitgesteld. Men was to«n voornemens hedennacht te 4 uur «van wal" gaan. Dividend. De Rotterdamsche Lloyd keert over 1910 7Vj pet. uit; de West-Indische Maildienst 5.6 pot. Een schichtig paard. Gistermorgen by eene kaderoefening nabij de Klomp onder Ede, werd het paard van een dor luitenants schichtig en sprong in een voorbysnorrende auto. De luitenant kwam met' enkele kleine schrammen vry, het paard brak beide voor- beneen en is afgemaakt. Pest op Java. Een regeeringstelogram d.d. 20 dezer, be treffende pestgevallen op Java, luidt als volgt: Eergisteren (18 dezer) kwamen negen pestgevallen voor. Twee lijders overleden.': Een tweede Regeeringstelegram van giste ren luidt: Den aohttienden dezer nog twee geval len; gisteren, 19 dezer, negen gevallen, twee dooden." GeborenAnna Ida, Dochter van G. ROOSENDAAL eu D. ROOSENDAAL-BKBG. Helder, 20 April 1911. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Aaltje Zon, weduwe van Hendrikus Johannes Flerie, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Helder, 19 April 1911. Namens J. H. FLERIE. E. FLERIE—Klopper. W. D. J. v. d.STRUIJS—v. Raam. K. v. d. STRUIJS en Kinderen. Repetitie. De Dames en Heeren oud leerlingen, die de cantate zullen zingen ter gelegen heid van het 26 jarig bestaan der School met den Bijbel, worden hedenavond 8 uur allen verwaoht in „IRENE". Comité. Tegen 1 MEI gevraagd een flinke Dienstbode van buiten, die koken kan en genegen is in een klein gezin in Amsterdam te dienen. Zich schriftelijk aan te melden by Mevr. BAL, Binnenhaven 53. Een Jongen gevraagd in de brandstoffen- en bierhandel van SCHAGEN Jr., Oostslootstraat 2a. te HELDER. van door de Leerlingen ver vaardigde Teekeningen op Zaterdag 22 April van 2—4 en van 7-9 uur. Zondag 23 April van 2—5 uur. Maandag 24 April van 7-9 uur, De Directeur, A. J. BESSELING. Banketbakkerij. Er kan geplaatst worden een flinke Jongen voor loop- en bakkerywerk, by ZEGER HOUTER, Confiseur, Cuisi nier, Kanaalweg nr. 117. Een BROEKERMAKER gevraagd. Adres: Weezenstraat 49. GEVRAAGD i Boerenknecht, die goed kan melken en met paarden omgaan. Adres: L. S. BEEK, Hartensteeg. Gevraagd een flink Loopmeioje. Adres J. VAN OTTEREN, Zuidstr. Voor de vele blyken van deelneming, ondervonden by het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- eu Groot moeder, Mejuffrouw de wed. J. Boon- Kemp, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam H. BOON. Helder, 21 April 1911. Advertentiën. Den 27slei1 April a.s. hopen onze geliefde Ouders, J. C. Willemse en M. J. Thomasse, hunne 35jarige Echtvereni ging te berdenken. Helder, 21 April 1911. Schagenstraat Ia. Den 29rten April a.s hopen onze geliefde Ouders, Pieter Ott en Kaatje van Loozen, den dag te herdenken, dat zy voor 45 jaar in den Echt wer den verbonden. Namens hun liefhebbende Dochter GEERTJE OTT, en verloofde P. VADER, Oost Indië. Helder, 21 April 1911. Den 10den Mei a. s. hopen onze geliefde Kinderen, Zwager en Zuster, Cornelis Zegel en Jannetje Pauw, te Long Island, N.-Amerika, hunne 127j-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang voor hun Kinderen ge spaard mogen blijven, is de wensch van hunne geliefde Moeder, Broers, Zusters en Zwager. Uit aller naam Wed. H. PAUW dk Beeuw Helder, 21 April 1911. Ondertrouwd Petrus Snel en Maria Catharina Liedmeier. Helder, 19 April 1911. Algemeene kennisgeving. U volgen. wordt voorzien dcor voor de vaoature Ha- Ondertrouwd J. Meijer Kz. en J. J. D. Kater. Helder, 20 April 1911. Voor de ontvangen bewijzen van deel neming, by het overlijden van rayne Moeder, betuig ik mijn hartelijken dank. K. DE VRIES. Helder, 20 April 1911. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag voorm. 10 en 's avonds 6'/s uur Ds. T. Kloosterman, Ned. Herv. Predikant te Alkmaar. Wegens vacantie geen Kinderkerk. Er wordt- voor terstond gevraagd een flinke Dagmeid, niet beneden de 20 jaar, die zelfstandig het huishouden kan verrichten. Zich te vervoegen tusschen 7 en 8 uur: le Vroonstraat 2. Gevraagd een Dagmeisje. Adres Mej. HEIJMAN, Parallelweg 49. Een flinke Werkmeid gevraagd, voor halve dagen. Adres: Koningstraat 21. Gevraagd een net Burgermeisje voor hulp in de huishouding. Adres: Bureau van dit blad. Mevr. BESSELING, Kanaalweg 4a, vraagt voor terstond een flinke, nette Dag-Dienstbode. Zich aan te melden nè. half acht. Algen. Nederl. Gebeel-Ontbonders Bond. Afdeeling HELDER. Propaganda-Avond op Woensdag 3 Mei, in „TIVOLI", 'savonds 8 uur. SprekerDs. C. J. A. BOSCH, van Limmen. Medewerking vaD eenige Heeren Musici. OPVOERING van: „MANUS DE SNORDER". Entrée iO cent. Kaarten verkrijgbaar bij H. JOUSTRA, Breestr. nr. 10, Wed. MANNI, Kanaalweg nr, 88, H. i. FG- NER, Keizerstraat en 'savonds aan de zaal. VERMIST een jonge Hond (Colli), met zwar ten Halsband. Tegen belooning terug te bezorgen istgracht nr. 57. Gevraagd een net Dienstmeisje. AdresBureau van dit blad. Mevr. RENIER, Postkantoor te Den Burg (Texel) vraagt tegen 16 Mei een flinke Dienstbode. Brieven met inlichtingen aan boven staand adres. Gevraagd een DAGMEID Adres: Kanaalweg nr. 52. In een klein Officiersgezin wordt ge vraagd een nette Dienstbode^ Loon f130 per jaar en f26 waschgeld, wasch buitenshuis. Te bevragen: Dijkatraat 32. Een net Meisje gevraagd voor de morgenuren, (Zaterdag de geheele dag), niet boven de 16 jaar. Bureau van dit blad. Nsaïeter gevraagd, voor winkelwerk. By L. COLTOF, Spoorstraat 77. Een flinke Werkster gevraagd, voor den schoonmaak. Adres J. BAKKER, Spoorstraat 140. ZONDAG a.s. (23 APRIL) TE 8 (Groote UUR Nieuw programma. le Bang 35 ct. NA AFLOOP BAL 2e Bang 25 ct le Bang IO ct. Volwassenen IO ct. 2e Bang 5 ct, „HELDEB'S BELANG Vereeniging voor Vreemdelingen-Verkeer. op 1 MEI 1911. 10 uur 's morgens Tentoonstelling in „Casino" en Wedstrijd van versierde Pop penwagens met Pop, waarvoor 3 prjjzen voor de fraaiste versierde Poppenwagens en 2 voor de eigenaar digste versierde Poppenwagens be schikbaar zyn. Wedstrijd van varsierde Sportkarren, waarvoor eveneens 3 en 2 prijzen als boven aangegeven worden uitgeloofd. Wedstrijd van varsierde Hoepels, waarvoor voor de fraaiste versierde 3 pryzen worden uitgeloofd. De hoepels moeten echter gebruikt kunnen worden. Wedstrijd van veraierda Rijwielen voor jongens en meisjes, waarvoor 3 prijzen voor de fraaiste versierde en 3 pryzen voor de eigenaar digste versierde Rijwielen worden beschikbaar geBteld. 17, uur 'smiddags: Optocht der versierde Pop penwagens, Hoepels, Sport karren, met muziek van „Winnubst". 2 uur 'smiddags: Optooht der versierde Rij wielen. Na afloop hiervan uitreiking van de pryzen in „Casino". 8 uur 'savonds: Optooht van verlichte Rij wielen. Plaats van samenkomst „Casino". Er worden 3 pryzen voor de mooiste verlichte Rijwielen en 3 pryzen voor de eigenaardigst verlichte Rijwielen beschikbaar gesteld. Na afloop uitreiking der pryzen in Casino. De inlevering der Poppenwagens, Sportkarren, Hoepels en versierde Ry- wielen (geen verlichte Rijwielen), moet plaats hebben Zaterdagavond 29 April van 6-7 en Zondagmorgen 30 April van 9—10 uur in „Casino". De bekroning heeft Zondagmorgen 30 April plaats, waarna van 1-6 uur 's middags en Maandagmorgen van 10—1 uur Ten toonstelling in „Casino". Toegangsprijs 10 cent. Kinderen 5 cent. Bij gunstig weder Zondagmiddag 30 April van 2-4 uur: Concert van „Winnubst", In den tuin van „Casino". Toegangsprijs 10 cent. Kinderen 6 cent. Aan de deelneemsters en deelnemers van de middagoptochten worden gratis versnaperingen en een gratis lot in de Tombola verstrekt. Aanmelding tot deelname op 26 en 27 April by den Heer J. v. WILLIGEN, Weststraat. De deelname is gratis. in Door groote en vroegtijdige inkoopen zijn wij in staat alle Vloerzeilen, Karpetten en aanverwante Artikelen, beneden iedere concurrentie le leveren. Probeert onze prima gebloemde Standaard Karpetten, J ijzer.terk en goedkoop. per el f 0.83. 0.67. 1.10. 0.10. 0.35. 0.16. Vloerzeil, 90 c.M. breed, 180 Linoleums, prachtige patronen, Kastzeil en Schoorsteenzeil, Tafelzeil Japansche Matten Jute-Loopers per el 10, 16 en 26 cent. Cocos-Loopers, nieuwste patronen, per el fO.80 en f0.40. 6 els Japansche Matten. 0.45. 6 Vloerkleeden f 1.90, f2.25 en f2.95. 12 f3.90, f4.90 f6.90. 16 f5.-, f7.90 12 gebloemd Kleeden Zware Voordeurmatten. f 10.76. f 1.96. 0.89. Notenhouten Theetafels met 2 bladen f6.75. gepolitoerde Bloementafels f 1.10. Dezelfde met goudfl.50. Prachtige Japansche Bloementafels f0.95. Spiegels m. verkropte hoeken, 75o.M. hoog, fl.50. Spiegels met Fransch glas, 92 c.M. hoog, f 3.25. Eiken Spiegels met fronton, 145 c.M. hoog, f9.75. Groote Schilderyen, per paar fl.95. Portretlysten met houten lyst, 12 en 17 cent. Gordynknoppen per paar f0.16. Porte-Manteaux met geslepen spiegel, f 2.90. Noten Vogelstandaardf2.—. Geschilderde Waschtafels f3.25. Mahonie Waschtafels met marmerblad f 8.75.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2