Menton en Galtonen. Notaris E. M. BEECKMAN Openbare bijeenkomst „Geestelijke Bijstand", Belangrijke Verkooping OPENBARE VERKOOPING OPENBARE VERKOOPING MMIiHidULIIUK HL Groenendijk, Belangrijk Boelhuis Marine en Leger. Blijkens bij het departement van marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. panlserdekschip «Utrecht", onder bevel van den kapitein ter tee W. T. de Booy, SI dezer van Curagao vertrokken met bestemming naar Paramaribo. Bij besch. van den Min. van Marine zijn de na volgende plaatsingen gelast: luit. t. z. 1e kl. I. J. de Vries en J. P. Muller met 1 Mei in activ. gesteld te Utrecht, oin werkz. te zijn bij de Sterrenwuchl; luit. t. z. Ie kl. H. S. Suermondt met 3 Mei belast met het bevel over lir. Ms. instructieschip «Bulgis", en luit. t. z. 3de kl. J. J. Heilbron met 3 Mei als tijd. oQ. v. pol. gep. bij de marine-machinistenschool te Hellevoetslois. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bali, uitreis, vertrok 31 April van Suez Orotius, uitreis, vertrok 31 April van Lissabon. Vondel, uitreis, arriveerde 31 April te Singapore. Rcmbrandt, thuisreis, vertr. 22 April v. Singapore. Billiton, uitreis, passeerde 22 April Point de Galle. Java vertrok 22 April van Amsterdam naar Java. Rotterdamsohe Llotd. Medan, uitreis, vertrok 20 van Suez. Djocju arriveerde 21 April var. Java te Rotterdam. Sindoro, uitreis, vertrok 21 April van Colombo. Kawi, thuisreis, vertrok 22 April van Marseille. Ophir vertrok 22 April v. Rotterdam naar Batavia. Goentoer, uitreis, passeerde 22 April Kaap del Armi. Koninklijke Hollandsche Llotd. Frisia, thuisreis, vertrok 30 April van Rio Janeiro. Kon. West-Indische Maildienst. Ascania vertrok 21 April v. New-York n. W.-Indië. Pr. Maurits vertr. 21 April v. Paramaribo n. A'dam (Zie verder Tweede BUxd.) VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 25 April. De heer L. Bandsma is benoemd tot klerk ter gemeente-seoretarie alhier. De heor C. P. Schol, alhier is te Utrecht geslaagd voor het examen als machi nist (voorloopig diploma) by de Groote Stoom vaart. Tram Helder-Huledulnen. De tram vervoerde in de week van 18 tot en met 28 April 1482 passagiers, totaal met de vorige opgave 4182. Reetantje plantsoen. De omgeving van 't Stationsplein, nog wat open en bloot, langen tijd door grimmige vlagen geteisterd, geeft zich thans weer mooi getint in hot nieuwe tijdperk. Boomen en st: rken fijn van kleed veranderd, brengen eiken dag meer kleurschakeering. Uit ge zwollen knoppen heeft jong leven zich baan gebroken. En de teer-frissche blaadjes ont vouwen sicli langzaam maar zeker. Voor de tweedo maal, sinds de eerste, groote verbetering, gaat alles hier ontwik kelen met welgevallen besiet ons oog in deze dagen den zorg tot volmaaktheid. In het grastapijt is variatie gebracht. Men wil 't geheel ia aanzien verhoogen. Goed zoo. Een verblijdend teeken. Nog wat franje is niet overbodig, 'n Weinigjo smaak kan soms metamorpheeren, van gedaante verwisselen, dat 't een lust is. Van smaak gesproken. Eerlijk gezegd, ik geloof, dat we er niet ge nocg kaas van gegeten hebben. Het lapje grond op den hoek van de Kooingdwarsstraat is er om zulks te bewijzen. Ligt het daar niet als een goor overschotje van den vroe- geren verwaarloosden toestand Schijnbaar vergeten, stiefmoederlijk bedeeld plekje, waar van ter elfder nre met 'n vloek en 'n zucht nog maar gauw, gauw iets gemaakt is 't Moet gezegd wordenwe missen de kunst om met een handjevol rijksdaalders bevredi- digende resultaten te verkrijgen. De oplossing van 't vraagstukje, eens door den Raad be handeld, lijkt mjj een misselijk product. Blijf eena ovcn "taan en richt uw blik op deze plaats 1 Door het maar doodeenvoudig laten bestaan van een wilde boel in kalen bodem, waar note bene nog 'n oud, mal ge vormd laantje van voorheen is te vindeD, springt een barre verminking en een onbe twistbare leelpkheid in 't oog. De melkwitte paaltjes zijn niet eens in staat om dien naren indruk eenigszins te verzachten. Integendeel, se steken in 't oog loopend af, staan er prachtig op 'n rij, stevig in 't gelid alB dou anen, die een oogje in 't zeil moeten houden, vlak voor de passage. Zondag nog opge merkt menschen die er doortrokken, kozen, ter wille van den harden, gevoeligen weg, het smalle gangetje er naast, kuierden tus- schen de boomen door of ergerliepen er selfs voor om, wrevelig, koud, onverschillig, zonder een Bnars respect voor de verande ring van dit gedeelte, dat heel wat beter sou kunnen zijn uitgekomen, als de gemeente het rojaler had laten afwerken, mooi aan passend bjj de reeds bestaande gazons. Moot, om dit onnoozele stukjo wildernis in orde te brengen, nog weer eerst een Raadsbesluit vallen P Een begin. In „Reizen en Trekken", het orgaan van de Nederlandsche Reisvereeniging is onder de vele reizen, die deze voreeniging naar het binnen- en buitenland organiseert, o. a. het programma van een reis geanonceerd, waarin onze gemeente ook is opgenomen. De reis gaat van den Haag naar Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee, Heiloo, Alkmaar, Helder, Texel, Vlieland, Terschelling. Harlingen, Leewar- den, Sneek (de Friesche meeren), Stavoren, Eukhuizen, Amsterdam terug naar den Haag. De reis dnnrt 6 dagen, kost, 2de klasse spoor, alles inbegrepen, f45. Die er meer van wil weten, vrage het programma aan by het bureau van „Reizen en Trekken", Vaillantlaan 292, den Haag. By K. B. is goedekeurd, dat aan G. C. Hulst, burgem. der gem. Zype, op ver zoek met iog. van 15 Mei, eervol ontslag is verl. als tijd. socr dier gem. IJmuiden, 24 April. Behalve met stoomtrawlers wordt de IJmuidcr vloot ook door aankoop van haring schepen vergroot. Voor den heer G. van Rhyn, die reeds twee schepen in de vaart heeft, kwam hier eergisteren de stalen log ger Y.M. 175 (Ida" aan, die by Gebroeders Boot te Leiderdorp gebonwd werd. Met ingang van 12 Jnni a.s. zal ecne ruchtstreeksche stoombootverbinding tot stand komen tusschen hier en Antwerpen. Zonder twijfel zal deze dienst van belang syn voor den vischhandel, daar de overtocht gegaran deerd slechts negen uur zal duren. In een luchtschip. Het is bekend, dat voor rekening van het dagblad «De Echo" een «Zeppelin"-lucht- •chip de reis van Berlijn naar Amsterdam zo.- maken, en aldaar ook des avonds boven de jtad, verlicht, zou varen". Het weer is in dezen tjjd voor zoo'n grooten tocht niet gunstig, doch ondanks dat, besloot men verleden week den tocht maar te wagen. Hoe het vliegen" mislukte, beschrijft de correspondent van het Handels blad", die de tocht heeft meegemaakt, als volgt: Het ging zoo lekkertjes, van Vrijdagmor gen half vyf, toen de dag not aangebroken was, tot 's middags twaalf. Al blies er een tegenwind pal uit het westen, van vyf zes meter in de seconde, waardoor de snel heid van den .Parseval VI" verminderd werd tot twee en dertig kilometer in het nur ongeveer, al werd het vaartuig soms zoo gegrepen door rukwinden, dat het den kop diep liet zakken of den achtersteven dal. n, zoodat door de kunstmatige tegen reactie do passagier even het weeë gevoel kreeg van in een lift te zitten, die aangezet wordt, het ging toch lekkertjes. De motoren zwoegden met een vertrouvren-wekkende accuratesse, het schip luisterde naar elke beweging, de dorpjes en enkele steden van het mooie, waterrijke Havelland werden overvlogen en een ieder, daar heel beneden, een paar honderd meters onder ons,schreeuwde, wenkte, wuifde. Niet ving, maar heel zeker palmden we kilometer op kilometer in van den langen, voor een luchtschip héél langen weg van Joliannisthal, vyf kilometer beoos ten Berlyn nog, naar Amsterdam. Het échte sportsgevoel van te willen overwinnen werd bevredigd. De lucht, na zonsopkomst helder, bewolkte allengs, heel licht en heel doorzichtig, maar toch voldoende om de zon schuil te houden, en dus groot gasverlies te voorkomen. De tocht was echter voor den bestuurder lastig. De wind hinderde, en vooral de ruk winden werkten belemmerend op snelheid cn hoogte-sfeer. Er was al een paar maal aan het ventiel getrokken, want de ballon wilde steeds hooger op. En nit het schip was reeds een groot geel couvert geworpen, waarop geschreven stond: «Direct openen, en inhond brengen naar een telegraafkantoor, het dicht in de buurt. En de inhoud luidde .Luftverkehr Charlottenburg. Zendt naar Minden honderd llesschen waterstofgas." Wo zouden in Minden, halfweg Hannover-Osna- hrlick, landen, daar den nacht blyven, 'e mor gens vóór het krieken van den dag wilden we dan opnienw strijden tegen den westen wind, kilometer op kilometer inhalen, en Zaterdagsmiddags neerstrijken by den Amstel- dyk. Nu zit ik, Zaterdagmorgen, al in Amster dam, om te schrijven hoe bet kwam dat wjj Minden niet eens bereikten Het ging zoo lekkertjes, dut ik tegen den middag op het rieten bankje in den gondel, ua een nacht van vermoeiend wachten waarover ik nader nog schryven zal, daar ik me nu alleen beperken wil tot dé groote gebeurtenis even de oogen sloot, zonder opzet. Blasé, zelfs van do emoties, welke zoo'n tocht wekken, ben ik niet. Doch ik voelde me zoo veilig, dat de vermoeienis en slaap elk ander sentiment spelend de baas werden. Toen, plotseling, het zal kwart over twaalf geweest zyn we waren ongeveer vyftig kilometer nog maar oostelijk van Hanno- vor, dus ver over halfweg naar Minden kraakte er iets met nog al zwaar geluid. Wy allen, negen man, keken rond. Eerst natunrljjk naar de motoren, daarna de pro pellers. Maar die hadden het hem na niet gedaan. Eén van de touwen, die de om hulling verbinden met den gondel, was ge broken. De gondel zit aan de omhulling vast behalve door een ijzeren stalen tros, die onder heel het gevaarte loopt met aau weerszijden drie, dns in het geheel, zes staaldraden, welke op hun beurt weer zich splitsen in twee touwen, halverwege nog in leer gevat. Deze touwen zyn aan de om hulling bevestigd. Links achter nu waren de twee touwen geknapt, boven do leor-be- schutting. Luitenant Stelling moest landen. Want by de rnkwioden, waaraan het schip voort durend bloot gesteld was, bestond de moge lijkheid dat alle zwaarte zich verplaatste op de twee takelingen links, welke nog intact waren, en het was by deze weersgesteldheid te gewaagd de reis met dit defect voort te zetten. Een noodlanding das, om te zien of repa ratie nog mogelyk was. En zoo niet wat héél waarschijnlijk het geval zou zyn nit Bitterfeld of Berlyn dringend om hulp te vragen. De ballon werd boven een mooi stuk hei degrond tot dalen gobraoht. De motoren werkten met weinig kracht, de propellers draaiden laDgzaam. En toen het schip en kele meters nog maar boven den grond was, werden de sleeptouwen uitgegooid. Een boer, die op het veld liep, werd beduid, dat hy vangen moest. Wat de man, en zelfs nog een andore, die aangeloopen kwam, deed. Doch juist toen zy het commando van lang zaam inpalmen, hun toegeschreeuwd, begrepen, dreef een ferme rukwind den kolos af. En de mannen lieten los Het schip koerste over moeras, niets dan goor, nat moeras, waarop hier en daar een boompje groeide. Een flinke jongen waar ineens in deze negerij al die menschen vandaan kwamen, want ze renden van alle kanten aan greep nog een touw, wilde het vaststrikken om zoo'n nietig boompje, waarom het natuurlijk niet hield. De anderen liepen zoo hulpeloos als hulpelooze boeren maar loopen kunnen, heen en weer, schreeuwden van angst, maar waagden er geen natte voeten aan, om in het drassig veld een touw te grypen. Het terrein was, om te manoeuvreeren, zóó on ongunstig mogolyk, moeras, boomen, een brecde sloot. En daarbij telkens rukwinden. De motoren werden stop gezet. Een machi nist kroop over boord, hield zich vast aan een touw, wilde op den grond springen, nit enkele meters hoogte, zoodra er een drooge, vaste plek zon komen onder zyn voeten. Maar er kwam geen vaste grond Dus staakte de man de gevaarlijke manoeuvre en kroop weer in den gondel. Nu bleef er slechts één middel, nadat de beide gasven tielen steeds opgetrokken waren zonder het gewenschte resultaat: De schenrbaan open to rakken, een baan de Parsevals hebben er zelfs twee zóó ingenaaid, dat het met eenige krachtsinspanning van de omhulling loslaat, waardoor het gas natnur- Ijjk dadelyk met geweld ontsnapt. Zoo kwamen we, na een handige manoeuvre, gelukkig neer op een klein stukje niet te drassig on ook niet te hard stukje grond. Zou de grond hard geweest zyn, dan zou den wy, passagiers, die met de armen wijd uitgestrekt den bovenkant van den gondel links en rechts vasthiolden, een schok ge kregen hebben, om niet héél gauw te ver geten. Nu trok de opengescheurde ballon den gondel over zy, geholpen door een rukwind, en wy met ons negenen vieleD lang nit. En féliciteerden elkaar, dat wo er zoo goed afgekomen waren. Want de schrammen, huidwonden, blauwe plekken, gezwollen knieën, welke enkelen onzer kre gen, telden niet mee. Ongevaarlijk was deze, zoo bij uitstek moeilyke landing niet. Moeras, sloot en boomen zyn voor een luchtschip geen welkome gasten. En de deskundigen van de passagiers, die enkele oogenblikken erger onheil dan mate riaal-beschadiging vreesden, waren werkelijk bly, d** WÜ Allen konden opstaan en sommigen alleen een pynlyke plek aan arm of been betastten. We kekun elkaar even aan, en lachten Toen de. eerste blydechap over was, de blijdschap om het eigen ik, kwam de treurnis over het ontredderdo schip. 's Avonds, 's morgens heel vroeg nog, stond het zoo fier in de hal, zoo styl opge blazen, dat het overtollige gas piepend ont week uit de antomaiisch werkende klep. Het stond er, alles aandurvend, tegenwind en windrukkon. Solide, pootig. Acht uren hud het den strjjd met weergaloos succes volge houden. En nu plotseling, binnen enkele oogenblikken, lag het aan flarden. De gondel gekanteld, alleen een blad van een propeller geknakt, anders volkomen gaaf gelukkig. De omhulling een eind verder in het moeras. Een vormlooze massa, hier en daar een bult van gas, dat nog niet ontsnapt was. Een hardgeel heuvelland. 't Was om van spijt de tranen in de oogen te krijgen, de vuisten te ballen tegen rukwinden, die daar boven konden bla- zoo hard ze wilden zonder nadeel toe te brengen, die hier beneden, in een omgeving van modder en waler, waar de Parseval niet in zyn element was, geniepig hnn raken slag sloegen. G. v. L. Pest op Java. Een regeeringstelegram d.d. Zaterdag be treffende du pest op Java luidt als volgt: Drie koortsgevallen op eergisteren (21 dezer) dertien gevallen, vyf doodeD." (Zie Tweede Blad.) Scheepsramp. By Finisterre heeft een ernstigen scheeps ramp plaats gehad. Daar is het Spaansche stoomschip ,San Eernando" met ijzererts van Huelva naar Livorpool bestemd, gezonken en van de 25 opvarenden konden slechts 4 man gered worden, terwyl de overige 21 hnn, dood in de golven vonden. De vier overlevenden werden opgepikt door het Duitsche stoomschip .Portimao" en zyn te Oporto geland. Zy verhalen, dat het schip ie gebroken en zoo snel zonk, dat de beman ning nauwo'jjks den tyd had in do twee booten to springen. Drie dagen lang dreven de lieden zonder proviand of water, overgeleverd aan wiod en golven, in de eene boot rond, zoo dat eenige door ellende en ontbering krank zinnig werden en overboord sprongen. De andere boot kenterde en allen, die er in zaten, kwamen jammerlijk in de golven om. Toen de vier geredden door de «Portimao" werden opgenomen verkeerden zy in een verschrikkelijk uitgeputten toestand. Tot heden zyn 11 lyken, die herkend zyn als behoord hebbond tot de bemanning der «San Femando" aan land gespoeld. De «San Fernando" werd in 1879 te Stockton gebouwd en was 1888 ton groot. Het schip behoorde toe aan de reederij F. Suarez te Huelva. Hoe vangt men leeuwen mat viiegenpapier? De maharadja Scindia van Gwalior is een groot leeuwenjager voor den Heer, maar de leeuwen waren uitgedelgd uit zyn wouden. Dus liet hy acht leeuwen uit Somaliland komen en Bloot ze eerst in een hok op. Onlangs werden er vier in het bosch los gelaten. Maar de dieren waren zoo lang opgesloten geweest, dat zy verleerd hadden de dieren des wouds te vangen; ook hadden zij in do gevangenschap' de vrees voor het aangezicht der menschen verloren. Toen zy dus honger kregen vielen zy het eerste het beste doy> binnon en versloegen negen twintig van des maharadja's onderdauen. De maharadja, die zich te Calcutta bevond, beval per telegraaf, yliDga de vier leeuwen weer te vangen, maar lovend, want hy had ze niet uit Somaliland laten komen om ze door zyn rakkers te laten afmakeD. Een hoofdman toog er met zyn knechten op nit en bevond, dat de leeuwen schnilden in een paar hution van het verlaten dorp. Daarin wist hy ze op te sluiten. Maar hoe ze te vangen Veertien dagen dacht de hoofdman er over na. En al dien tyd leden de leeuwen honger. Eindelyk had hy er wat op gevon den. De hutten werden ver in den omtrek met duizenden stukken viiegenpapier belegd, de belijmde kant naar boven gekeerd. Toen werden de hutten geopend. Do leeuwen stormden er uit en raakten dadelyk met de pooten aan het viiegenpapier vast. In hun poging om zich te bevrijden, rolden zy ovur den grond en werden over het heele lyf beplakt. Ook de kop en de oogen waren alras bedekt. Toen daagde de hoofdman met zyn rakkers op, sloegen touwen om de spar telende dieren en voerden ze in gevangen schap mee naar het hok, waarin zij nu zyn. Een groot Londensch blad staat voor de waarheid van dit verhaal in. Alle stukken, advertentiën, enz. bestemd voor ons blad, ook postwissels, enz-, te adre88eeren aan: C. DE BOER Jr, Helder. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. Advertentiën. Op den 6den Mei hopen mijn geliefde Kinderen Dirk Horn en Johanna Alida Bouman, hunne 25-jarige Echtvereni ging te herdenken. Hun liefhebbende Moeder, Wed. J. M. BOUMAN - Kuntz. Enkhuizen, 21 April 1911. Noorderhavendijk 148. Op den 16den April overleed zacht en kalm, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzustei Trijntje Peereboom-Smit, in den ouderdom van 60 jaar. Namens: Wed. S. SMIT—Dekker, Broeders en Zusters. I.Jmuiden, 16 April 1911. VERLOREN een Zijnaald van een Kap. Terug te bezorgen by J. ZON, 1ste Vroonstraat 38. De Heer en Mevr. KONINGSFELD— Stammes geven kennis van de geboorte van eene Dochter. Helder, 24 April 1911. Eenige kennisgeving. Ondertrouwd G. W. Jimmink Wz. en M. Geerligs Dd. Koegras (gem. Helder), i o, ADrill911 Anna Paulowna, i Huwelijksvoltrekking 5 Mei d. a. v. Getrouwd C. F. D. Kohnert en Catholina S. van Es, die, ook namens wederzij dsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling. Helder, 19 April 1911. Heden overleed tot ons aller droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Pieter Agema, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Namens de Familie: A. AGEMA Helder, 23 April 1911. GEVRAAGD een flinke DIENSTMEID. Loon f 2.25. Adres Mej. ELTE, Koningstraat 110. Tegen 1 MEI gevraagd een flinke Dienstbode van buiten, die koken kan en genegen is in een klein gezin in Amsterdam te dienen. Zich schriftelijk aan te melden by Mevr. BAL, Binnenhaven 53. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lyden, onze beminde Zoon en Broeder Arnoldus Jacobus van Ingen, in den ouderdom van ruim 20 jaar. Dat by ruste in vrede, is de wensch zijner dierbare Ouders, Broeder en Zuster. Namens zijn diepbedroefde Oudera, Broeder en Zuster: B. VAN INGEN. Zw. VAN INGEN-Meesters. Johan H. VAN INGEN. wllhelmina l. M. v. INGEN. Helder, 24 April 1911. Voor de ontvangen bewijzen van deel neming, ly bet overlijden van myne Moeder, betuig ik mijn hartslljken dank K. DE VRIES. Helder, 20 April 1911. Zy, die iets te vorderen hebben van verschuldigd zyn aan - of onder hunne berusting hebben behoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw Anna Maria Boom, zon der beroep, weduwe van den Heer Matthijs Hopmans, gewoond hebbende en overleden te den Helder aan de West straat nr. 37, den 13 April 1911, worden beleefd verzocht daarvan ten spoedigste opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris H. M. BEECK- MAN, Weststraat 43, te Nieuwediep Helder, 25 April 1911. Den leden van bet Locaal Comité wordt medegede dat de kaarten ter bijwoning van de feesten op Woensdag 3 Mei, des avonds 8 uur, in de Bethelkerk, ver krygbaar zyn tot den avond van 28 April, bij den beer Jb BAKKER, Spoorstraat. C. STADIG, Voorzitter. N.B. Omdat aan het verzoek om mededeeling van het bovenstaande in bet gebouw der Evangelisatie niet werd voldaan, is deze advertentie geplaatst. SELDERS BELANG' Aanmelding tot deelname aan de boven genoemde feesten, zal plaats hebben Woensdag en Donderdag 26 en 27 dezer by den Heer J. VAN WILLIGEN, Weststraat. Gecombineerde Feestavond der Dansclubs „T.O.Q.O." en „T.O.V." Den leden der Dansclubs wordt bekend gemaakt, dat Zaterdagavond a.s. om half negen in "Tivoli" de Feestavond gehou den zal worden. Namens de Besturen van (Vereeniging tot behartiging van de geestelijke belangen der Marine in Vrijzinnigen op VRIJDAG 28 APRIL, des avonds 8 uur, in de zaal van „TIVOLI". Openingswoord van den Voorzitter Ds. J W. POORT. Sprekers de Heeren: Hoofden der School. Voordrachten van LAURILLARO en WERUMEUS BUNING. Solo zang Mevr A. POORT-HAZEL00P. Begeleiding Piano: de Heer BAKKER. Begeleiding Vioolde Heer LUCA. Toegang vrij voor het per soneel der Marine en de leden der Vereeniging. Minimum Contributie ff 0.25. Algem Mederl. Gebeel-ODthonders Bond. Afdeeling HELDER. Propaganda-Avond op Woensdag 3 Mei, in „TIVOLI". 's avonds 8 uur. Spreker: Ds. C. J. A. BOSCH, van Limmen. Medewerking van eenige Heeren Musici OPVOERING van: „MANUS DE SNORDER Entrée 10 oent. Kaarten verkrijgbaar bjj H. JOUSTRA, Breestr. nr. 10, Wed. MANNl, Kanaalweg nr. 88, H. J. EO- Arts, Homoepatisch consult. Donderdag» II1/# I1/» uur. STATIONSTRAAT II. GEVRAAGD met 1 Mei te Scbeveningen in een Hötel-Café-Restaurant, een flink, zindelijk WERKMEISJE, liefst een van Urk. Brieven onder letter H. C. R., aan het Bureau van dit blad. ff 50.-- belooning voor dengeen, die een net persoon aan eene betrekking helpt, onver schillig van welken aard. Brieven onder motto „betrekking", aan het Bureau van dit blad. Wordt gevraagd een flinke Slagersjongen, 18 h 20 jaar oud. Brieven onder letters S. S., aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD bekwame of halfwas MEUBELMAKERS. Adres J. A. HILLEN, Burg, Texel. VAN wegens aankoop van esn geheel Magazijn te Amsterdam, op WOENSDAG 26 APRIL 1911, 's middags 2 uur, en DONDERDAG 27 APRIL 1811, 's morgens 9 uur, in het VERKOOPLOKAAL aan de LOODGRACHT, w.o.: notenh. stylkaat, mahonie linnen- en penantkasten, eiken chiffonnières, canapé's, tète a tète, crepeaux, fantasie-, salon-, met leerbekleede-, rietmat- en stroomatstoelen, noten-, eiken-, mahonie- en gebeeldhouwde tafels, speeltafel, penant-, ronde- en keukentafels, groote noten schrijfbureau, eiken schrijftafel, diverse fauteuils, theestoof, boekenhan ger, spiegels, schilderijen, kachels, groot fornuis, gasornamenten, gascomforen, hand-naaimachine, trap-naaimachine, ijzeren-, houten- en Engelsche ledikanten, kinderledikanten, springveeren matras sen, veerenbed, dekens, gordijnen,Tfleeden, karpetten, vloerzeilen, porcelein-, glas- (w.o. een likeurkeldertje), aarde- en koper werk, keukenbenoodigdheden, enz. enz. Voorts: «en groote partij Gslantariën, nikkelwaren, speel goederen, vazen, beelden, waschstellen, stofferwerk, geömailleerde goederen, klok jes enz. Eindelijk nog een grasmachine, waschmachine, trappen, sportkarren en al wat meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen 's morgens voor de verkooping, van 9 12 uur. Deurw. W. BIERSTEKER. iar BIJ deze verkooping kunnen geen goederen worden gevoegd. Ruime Verdienste. Een prima firma in gebrande KofRe, Thee en Cacao vraagt in alle plaatsen Agenten of Agentessen voor den verkoop van voornoemde artikelen aan particulieren. Zij, die actief werken, kunnen een zeer ruime bijverdienste maken en zelfs een bestaan vinden. Geen buitensporige hooge korting wordt gegeven, doch prima kwaliteiten worden geleverd tot prijzen beneden die dsr plaat selijke winkeliers Voorloopig zal in iedere gemeente een vertegenwoordiger worden aangesteld, die bij voldoenden omzet, na bepaalden proeftijd zich den alleenverkoop zal kunnen verzekeren. Brieven franco onder motto „Ruime Verdienste" aan de Firma C. L VAN LANGENHUYSEN, Spui 14-16, A'dam. Te huur gevraagd een Woon- en Win kelhuis en een Woonhuis daarnaast of twee Woonhuizen naast elkaar, in de le Molenstraat, aan de kant van „Tivoli'" ook le en 2e Vroonstraat, Vlamingstr. en* Hoogstiaat. Br. fr. lett. A Z, Bureau van dit blad Te huur, half Mei, een net gemeubi leerde Zitkamer en ruime, luchtige Slaapkamer, en suite, van gas en alle gemakken voorzien. AdresWeststraat 55. Voor klein gezin sen Bovenhuis te huur, voorzien van Gas- en Water leiding, op eersten stand. Huurprijs f250 per jaar. Adres: Bureau van dit blad. Te buur met Mei het Bovenhuis Hoofdgracht 49a, thans bewoond door den WelEd. Heer P. SANT. Te bevragen bij W. C. VAN BREDA, Hoofdgracht 49. TE HUUR het ruime Woon- en Win kelhuis met drogen Kelder, voorz. van gas en waterleiding, staande Middenstraat, zeer geschikt voor verschillende zaken, AdresW. H. BURGERS, Middenstr. TE HUUR het Huis aan de Binnenhavan nr. 61. Huurprijs f 18.50 per maand Voorzien van gas en waterleiding. Adres: Kerkgracht 53. TE KOOP wegens vergevorderden leeftijd van den tegenwoordigen eigenaar, een flink beklante Zaak in Kruidenierswaren en Tabak en Sigaren, annex Slijterij met Vergunning, op een der beste standen. Adres: Spoorgracht nr. 39. TE KOOP een nog in zeer goeden staat zijnde 2-kruks Kinderwagen. Adres: Onrust 1b. NER, Keiierstraat e 's avonds aan de taal. te KOEGRAS, ten verzoeke en ten huize van Mej. de Wed. JOH. C. MATERS, op „Matershoeve'' aan de Middenvli.t, op Woensdag 26 April 1911 'a morgens 9 uur, precies, van ongeveer 50 .tuk. Hoornvee, waaronder26 melkkoeien, die gekalfd hebben of nog kalven moeten, 12 gereden vaarzen, 10 pinken, 1 pin- kenstier en eenige kuikalveren. Voorts: 5 paarden van ver schillende jaren en kleur, 16 schapen met lammeren, 1 ram, 3 boerenwagens, 3 driewielige karren, ierkar, mestkrui wagen, jachtwagen, sport kar, bakwagen, bokken tilbury met tuig, maaimachine, hooihark, hooischudder, rosmachine, ploegen, eggen, tuigen, melkbussen, emmers, boeren- en bouw gereedschappen, eenig huisraad en het geen meer zal worden aangeboden. Nog zullen worden verkocht vier Varkens. Op de plaats is gelegenheid tot stalling. C. STAMMES, Notaris te Helder. wegens opheffing van bedrijf. Deurwaarder W. BIERSTEKER te Helder zal op Woensdag 26 April 1911, 's morgens 10 uur, op het terrein naast de werf „De Lastdrager", ten verzoeke van den Heer P. KROON, publiek verkoopen i Een 24-voets vlet met nieuw zeil, paling-bunvlet, karen met gegalv. pla ten, palingkorven, drieling haringnet, lij nen, zimmen, kurken, katoen, boezem en endelingwant, diverse lappen want, sardienkuil, looper en blokken enz. VoortsAmerik. grenen zolderbalken, dekdeelen, teakh. dekdeelen en drem pels, nieuwe binnen- en buitendeuren, diverse houtwaren, 2 vischkarretjes, groote kar, kisten, nieuwe ysmolen, groote en kleine vletankers enz. enz. Gemakkelijk aan het water gelegen en te bezichtigen daags te voren van 10-4 uur. te HELDER. te NIEUWEDIEP gemeente Helder, zal op Woensdag 10 Mei 19U, des avonds ten 71/, uur, in het Lokaal „CASINO" te den Helder publiek verkoopen i Gemeente DEN HELDER. 1. Het huis en erf aan deOostsloot- straat nr. 71, groot 91 centiaren. 2. Het huis en erf aan de le Vroon straat nr. 42, groot 1 are 12 centiaren. 3. Het huis en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 44, groot 1 are. 4. Het huis en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 46, groot 97 centiaren. Perceelen 2 3 en 4 afzonderlijk en in combinatie. 5. Het huis en erf aan de Palmstraat nr. 14a, groot 45 centiaren. 6. Het huis en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 14b, groot 45 centiaren. 7. Het huis en erf aan de Kapper straat nr. 1, groot 26 centiaren. 8. Het huls en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 3, groot 29 centiaren. 9. Het huis en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 5, groot 29 centiaren. 10. Het huis en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 7, groot 29 centiaren. 11. Het huls en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 9, groot 29 centiaren. 12. Het huls en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 11, groot 29 centiaren. 13. Het huis en erf, daarnaast gele den, gemerkt nr. 13, groot 51 centiaren. 14. Het huis en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 15, groot 51 centiaren. 15. Het huis en erf, daarnaast gele gen, gemerkt nr. 17, groot 41 centiare.n. Perceelen 5 15 afzonderlijk en in verschillende combinatiën. 16. Het huls en erf aan de Spoor straat nr. 25, groot 1 are. 17. Het huis en erf aan de Hoog straat nr. 9, groot 78 centiaren. 18. Het huis en erf aan de Vlaming straat nr. 59, groot 83 centiaren. 19. Het huis en erf aan de Vlaming dwarsstraat nr. 1, groot 1 are. Alle perceelen, behalve de perceelen nos. 14-16, 17-18 en 19, zijn voorzien van waterleiding. Perceel nr. 14 is voorzien van zeer groote regenbak. Ts bezichtigen Dinsdag 9 Mei van des namiddags 2—4 uur en op den dag der verkoop van 9—12 en 2-4 u. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris BEECKMAN, Weststraat nr. 43.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2