J. van Willigen, DE LIJST, leststra'at 87-90. 10 gulden belooning JL. GRUNWALD. aanbiedingen in: Gieters, Buitengewone sorteering in: Nikkel artikelen en Marine en Leger. Blykens bij het Dep. van Marine ontv. bericht Ls llr. Ms. piintserdekschip •Gelderland onder bevel van kapt. t. z. J. Albarda, 5 dezer van Tanger vertrokken. Bij besch. van den minister van marine zijn de navolgende plaatsingen enz. gelast: adelb. Ie kl. bij de Kon. marine-re*. G. Zeilinga 15 dezer ge plaatst a, b. Hr. Ms. vAtjeh"; olT v. gez. 2e kl. C. M. Beukers, dienende a. b. Hr. Ms. iBellona'', 20 dezer op non-act. gesteld, B. M. van Driel 20 dezer geplaatst a. b. Hr. Ms. tBellona" en P. 1. van Driel 20 dezer geplaatst bij het hospitRal der marine te Willemsoord. Gerepatrieerd uit O.-l. en geplaatst: Serg.-schrijver J. Kabbedijk, a.b. W.s. W.o. Korp.-schnjver A.A.v. Dorst, id. Serg.-kons tabel L. Passenicr, id. id. L. Th. Slingerland, i id. Kwartiermeester P. Geertse, id. J. v. d. Plas, id. V.A.v.d. Kruk, Korp.-ziekenverpl. J. Rygersveer, Matroos le kl. C. de Jong, Serg.-stoker H. B. Nichting, id. A. Leertouwer, Korp.-stoker 2e kl. D. Zaal, Torped .-majoor K. Bos, Korp.-torpedist S. J. Lutsenaar, id. J. Th. Wiegand, Overplaatsing. Op 0 Juni 1911. van: op: Schryver-maj. H.Minnekus, V. Galen Kon. In stituut id. H.v. Beekum, W.s.W.o. Bureau SUftc Helv. id. M. Muilwijk, id. V.Oalcn Serg.-schrijver W.J.Sparenburg, Bureau Suf te Helv. V. Galen Torpedom.-mnj. D. W. Vonk, K. Emma Vulkaan id. id. id. V. Speyk K. Emma id. id. Stoomvaartberichten. .Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Koningin Regentes, uitreis, pass. 4 Mei Gibraltar, Bali, uitreis, passeerde 6 Mei Point de Gulle. K. W. I, thuisreis, vertrok 6 Mei van Singapore. Grotius, uitreis, is 6 Mui Perim gepasseerd. Java, uitreis, vertrok 8 Mei van Suez. Madura, thuisreis, arriveerde 7 Mei te Genua. Oranje arriv. 8 Mei van Batavia te Amsterdam. Kembrandt, thuisreis, arriveerde 7 Mei te Suez. Suinatra, uitreis, is 8 Mei Ouessant gepasseerd. K. W. III, uitreis, vertrok 8 Mei van Algiers. K. W. 11, arriv. 7 Mei van Amsterdam te BaUvia. Rotterdamsche Llotd. Gorontato arriv. 5 Mei van Rotterdam te Batavia. Solo, uitreis, vertrok 5 Mei van Suez. Uandoeng, uitreis, arriveerde 4 Mei te Londen. Hogor, thuisreis, vertrok 5 Mei van Perim. Ophir, uitreis, passeerde 6 Mei Kaap del Armi. Goentoer, uitreis, vertrok 7 Mei van Colombo. Medan arriv. 7 Mei van Rotterdam te Subang. Sindoro, thuisreis, vertrok 7 Mei van Marseille. Tambora, uitreis, arriv. 7 Mei te Soutliarapton. Kediri, thuisreis, passeerde 8 Mei Gibraltar. Menudo vertrok 7 Mei van Batavia naar Rotterdam. Koninklijke Hollandsohe Llotd Kynland vertrok 6 Mei v. Buenos-Ayres n. A'dam. Zaanland, uitreis, is 7 Mei Ouessant gepasseerd. Zeelandia vertrok 6 Mei v. Bueuos-Ayres n A'dam. Frisia arriveerde 9 Mei van Buenos-Ayres en Brazilië te Amsterdam. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W. IV vertrok 5 Mei v. New-York n. West-Indië. Prins der Nederlanden verlrok 6 Mei v. Paramaribo naar Amsterdam. Pr. Maurits, thuisreis, arriveerde 6 Mei te Havre. Pr. W. 111, uitreis, is 6 Mei St. Michaels gepasseerd. Visscher ij bericht en. Nieuwediep, 5 Mei. Aangebracht door 15 kor- ilers te znmen 50 stuks groote tong 75 cent per stuk, 300 uiiddeltong 30 a 40 cent per stuk, 200 kleine tong 15 cent per stuk. 10 mand stortschol f 2,50 a f 3,50 per inand, 30 mand kleine schol f 0,40 a f 2,50 per mand, 4 mand schar 40 cent per mand. Van trekkers 1100 tal' haring f> a 50 cent per stuk, 10 tal geep f 24 n f 27,50 per tal, 53000 stuks ansjovis f 9,85 a f 10,00 per 1000 stuks. 0 Mei. Van trekkers 750 tal haring 7 a 50 cent per tal, 10 tal geep f 25 a f 29 per tal. 55000 stuks ansjovis f 10,85 a f 11,85 per 1000 stuks, 1 zalm voor f 21.50. Van rogvisschers 220 stuks rog 55 a 05 cent per stuk. Van 55 korders 10 tot 30 stuks groote tong 75 cent per stuk, 20 tot 80 middeltong 30 a 40 cent per stuk, 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk, 5 tarbotten I 8 a f 10,50 per stuk, 1 tot 4 mand stortschol f 2,50 a f 3,50 per mand, 1 tot 8 mand kleine schol f 0,60 a f 1,50 per UI, enkele den schar 60 cent per mar.d. 7 Mei. Van trekkers 750 tal haring 15 cent per tal, 4 tal geep I 28,50 per tal, 64000 stuks ansjovis f 10,40 a f 10,65 per 1000 stuks. 8 Mei. Van trekkers 350 tal haring 30 a 60 cent per tal, 10 tal geep f26 a f 29 per UI, 25000 stuks ansjovis 10,50 a f 11,50 per 1000 stuks, 1 zalm voor f 18,50. Van rogvisschers 200 stuks rog 65 a 75 een per stuk. Van 10 korders te zamen 20 stuks groote tong 75 cent per stuk, 40 middeltong 35 cent p. stuk, 20 kleine tong 15 cent per stuk, 30 mand kleine schol f 1,25 a f 3,50 per inand. In de Zyper Courant vindeD wy een erslag orer de uitvoering van het Schagens Mannenkoor «Euterpe", onder directie van haren nieuwen directeur, den heer C. Th. W. Wernecke, alhier, waarin grooten lof wordt gebracht aan genoemden heer, omdat .Euterpe" onder zijn leiding in elk opzicht is vooruit gegaan, waardoor de heer W. zich heeft doen kennen, behalve als orkestdirectenr, ook als bekwaam zangdirecteur. „Tot Steun". Gisteravond hield de Afd. Helder van de Vereeniging «Tot Steun* een algemeene open bare vergadering in de Nieuwe Kerk. Het bleek een openbare .jaarvergadering* te zijn, waarin na afdoening van de noodzakelijke werkzaamheden (notulen, jaarverslag, reke ning en verantwoording van penningmeester, bestuursverkiezing, verkiezing afgevaardigde ter algemeene vergadering, etc.) een lezing werd gehouden door dr. B. L. van Albada, mét het onderwerp «Harmonie, Energie en Volksgroei*. Van die voorafgaande, huishoudelijke aan gelegenheden stippen we slechts aan dat de voorzitter dezer vergadering, de heer ds. Poort, in zijn openingswoord met grooten lof gewaag de van den grooten steun, die de vereeniging mocht ondervinden van mevr. Noordhoek Hegt, die door vertrek uit deze gemeente der af deeling ontvalt. By ontstentenis van de secretaresse, mevr. Doesburgh, werden de notulen der vorige vergadering, alsmede het jaarverslag over 1910 door mevr. De Brnyn voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit een en ander bleek, dat het ledental vrijwel stationair, dat is «te klein' bleef voor het goede werk, dat de vereeniging betracht Van dat goode werk gaf het jaarverslag zeer duidelyk getuigenis. Finuncieel stond de vereeniging er niet zoo aoed voor. Er was toch een nadeclig saldo, toe te schryven aan de vele kosten, waarmee het liefdewerk dor vereeniging ge paard gaat en de moeilijkheid, om zich te onthouden, daar, waar met recht en rode op den stenn der vereeniging een beroep wordt gedaan. Daarom werd aangedrongen op het aanwerven van nieuwe leden, om ook daar door financieel krachtiger te komen te staan. De secretaresse en penningmeester werden hartelyk bedankt en dc laatste, de heer Stumphius, gedechargeerd voor zyn accuraat beheer. Tot afgevaardigde ter algem. vergadering, eerlang in Utrecht te honden, werd mevr. Noordhoek Hegt aangewezen, die zich deze benoeming liet welgevallen. Tot nieuwe be stuursleden worden gekozen mevr. De Boer mevr. Van der Bruggen. Hierna was het woord aan den a&ngu- kondigden spreker, die een belangryke, leer zame, van veel studie getuigende lezing hield over het bovengenoemdo onderwerp. Voor deze leziog, reedB eerder door spreker te Paramaribo gehouden en die wel, doch slechts in verwyderd verband met het doel der vereeniging stond, werd hem door den voorzitter, uit naam der aanwezigen, hartelyk dank gezegd. Hierna niets meer aan de orde zynde, werd de vergadering gesloten. 0e Kroningsfeesten in Engeland. De Missie, welke H. M. de Koningin zul vertegenwoordigen by de kroning van den Koning van Engeland, bestaat uif Z. K. H. don Prins der Nederlanden, den opperhof maarschalk Graaf Van Bylaudt en de adju danten van den Prins, den kapitein-luitenant ter zeo Jhr. Hooft Graafland en den majoor Jhr. van Suchtelen van de Haare. Zij zal met Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland" daarheen vertrekken. De overtocht heeft plaats van Rotterdam, op Zondagavond 18 Juni a.s.; aankomst te Sheerness den volgenden morgen omstreeks 10 uor. Aan de vloot-revue te Spithead, welke ter eero van de Koning zal plaats hebben, zal wordon deolgenomen door Hr. Ms. .Heeme- kerk", met, naar wy vernemen, den schout bij-nacht F. C. E. L. Koster, Directeur en Commandant der Marine alhier, aan boord. Burgelijke Stand v. Helder Van 5 tot 8 Mei. ONDERTROUWDD. L. Tattist en M. v. Kaalte- BEVALLEN: O. M. O. Naudin ten Cate geb- Gébel, z. S. J. van Leersum geb. de Haes, d. P- Slot geb. Zwaan, d. J. Krank geb. de Boer, d. G- de Vries geb. de Vries, d. T. Veldman geb. Nieu- wenhuizen, d. H. Wielemuker geb. Hillebrand, z. A. de Wit geb. Kos, z. M. Bijl geb. Koorn, z. L. J. Ouwerling geb. Rokers, z. J. D. van Seumcren geb. Liedmeier. z. OVERLEDENA. Meus wed. P. Stoll, 70 j. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 9 Mei Prins Hendrik naar de eilanden. Het bezoek van Prins Hendrik aan de eilanden staat niet alleen in verband met de reddingsmiddelen, maar houdt tevens in een bezoek aan andere instellingen, bodryven enz. Zoo zal by op Texel een bezoek brengen aan de dennenbosschen van 't Staalsbosch- beheer en aan de beschermde broedplaatsen in de .Muy*, >dc Nederlanden' en „do Staart" in den polder Waal en Burg. Prins Hendrik zal op Donderdag 1 Juni, per trein van 10.50 alhier aankomen, en in den achtermiddag naar Wierfngea vertrokken. Den volgenden dag, 2 Juni, wordt Texel bezocht en aldaar overnacht. Op 3 Juni gaat de reis dau verder naar Urk, Schokland en Kampen en vervolgens over land. Een groep torpedobooton, benovens het torpedo-transportvaartuig .Mercuur* wordt ter beschikking van Z. K. H. gesteld. Z. K. H. zal op zyn tocht vergezeld worden door de heeren Hooft Graafland, Baron van Asbeck, Jhr. van Steyn, Inspeel, van Dissel, Jac. P. Thysse, H. de Booy on Jhr. Six. Haring, Geep en Ansjovis. Van 5 Mei nam. tot 8 Mei werden alhier aangebracht 2950 tal haring, prys f 0 05 tot f 0.60 por tal; 34 lal geep, prys f 24.— t 29.per tal; 197.000 stuks ansjovis, per 1000 f 10.40 k f 11.55. Volgens een gemiddelde berekening geeft de aanvoer in deze 3'/i dag een totaio op brengst van plm. f 4100.voor de kuat- visschery. Hedenmiddag te ongeveer 1 uur had bij het station een ongeluk plaats, dat geluk kig nog goed is afgeloopen. De voerman V an Riel, komende met zyn wagen uit de Spoorstraat, wilde uitwykon voor een andoren wagen, komende van den Parallelweg. Hy had daarby het ongeluk, tegen do aanplak zuil van .Helders Belang" aan te botsen, zoodat van de 3 beton-cylinders waaruit de zuil is samengesteld, or slechts één heel bleof. Ook de wagen werd ernstig bescha digd. Vergiftigingszaak. Het scheikundig onderzoek heeft uitgemaakt, dat in de lijken van vrouw Exster en van Hagenhout uil de Nieuwemeer rattekruit was. Moord bij Koekange. Do Zaterdag in hechtenis gstelde J. W., als verdacht van den drievoudigen moord op 2 September 1909 in het Koekangerveld (Dr.) gepleegd, is eergisteren, na een langdurig verhoor, weer in vrijheid geBteld. Na den moord is de vader van den ver moorden schaapherder (Jan W.) gehuwd met de weduwe van Achteren. Een broer van den schaapherder vertrok na den moord naar Duitschland, doch kwam van 't voorjaar weer torag. Hy werd ziek en stierf den len Maart j.1. Op zyn sterfbed maakte hij zijn stief moeder bekend, dat hy een geheim had, en dat hy niet van het leven wilde scheiden, alvovons daar bekentenis van te doen. Hy verklaarde dan, dat hij met zyn vader den driedubbelen moord had bedreven, waarby ook zyn broer als slachtoffer was gevallen. Zaterdagmorgen, na een aantal slapelooze nachten, gaf do stiefmoeder een briefje mee mot een postbode, waarin zij melding maakte aan don rijksveldwachter Kracht, te Koe kange, van het geheim, dat haar was toe vertrouwd. Dadelyk ging deze met den on- bezoldigden rijksveldwachter Pool naar het liuis van den verdachte, die te bed lag en onmiddellijk in hechtenis werd genomen. De vrouw bleef by haar verklaring, de man ontkende. Het droogdok voor Soerabaja. Door het Departement van Koloniën werd gisteren, na gehouden inschrijving, aan de Nuderlandscbe Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, de bouw en de levering opge dragen van een stallen drijvend Droogdok van 14000 tons licht vermogen, ten dienste van de haven van Soerabaja. Het voornemen is dit dok, via het Suez- kanual, van Amstordam naar zijne bestemming te sloepen. Pest op Java. By het departement van koloniën is ont vangen het volgende telegram van deu gouverneur-generual van Nod.-Indië, d.d. 7 dezer, betreffende pestgevallen op Java In de afdeeling Malang gisteren (6 Mei) 19 gevallen, waarvan 14 dooden, terwjjl van lyders van vorige dagen er nog 7 overleden, Te Soerabaja geen nieuwe gevallen bijge komen, doch een der lyders is overleden Te Kodiri en te Sitoebondo geen nieuwe gevallen bygekomen. Te Madioen één geval. De opstand in Mexico. New York, 8 Mei. Blijkens een hier uit Mexico (stad) ontvangen bericht, heeft pre sident Diaz een manifest uitgevaardigd, waarin by verklaart, te zullen aftreden, zoodra de vrede zal zyn hersteld. Mexico, (stad), 8 Mei. Het bekend worden van president Diaz besluit, om af te treden, wolk besluit Zondagavond door extra-num mers van de couranten werd wereldkundig gemaakt, gaf aanleiding tot veel vreugde betoon. Diaz gaf van zijn besluit kennis in een ministerraad. Hy behoudt zich echter het recht voor, zelf te bepalen, wanneet* dc vrede als feitelijk hersteld kan worden beschouwd. Dat zal zeido president Diaz zyn, zoodra ik er volgens myn geweten van overtnigd zal zyn, dat mijn aftreden niet zal worden gevolgd door anarchie.* dacht. De menschen, gekomen om Hol lands Driekleur aanstonds overal te zien hyschen, blikken geduldig op de „Adolf", wachten begeerig het minuutje af, waarop aan stuurboord het scinlyntjc de vlaggen doet verschijnen, maritieme vertooning, die dan eerst bevrediging wekt. Je kan het peilen, gadeslaan. Er moet iets gebeuren. Onder 't volk komt meer oplettendheid, meer spanningDe stafmuziok, op de campagne verzameld, zet met diepe uitdruk king in. Hoogst beschaafd ruischen „koper" en ,hout'' samen. Bekoorlyke instrumentatie, die onwillekeurig in extase brengt. Breed- majesteitelyk komt het koraal tot uiting. Beroikt volkomen effect, zelfs by hen, die niet bijster veel gevoelen voor overmachtige gewyde compositie-kunst. Hier lykt mij on verschilligheid onmogelyk. Hier zwijgt allo critiek. Hier bezit een indrukwekkende klank de kracht om hoorders te voeren uit de sfeer van banaliteit des dagelykschen levens. Na het Volkslied nog een puike ver kwikking en men gaat voldaan heen, wyl het een kort, maar heerlyk genot is geweest. Vlaggenparade Te weinig nieuwsgierigen, veel te weinig sympathie nog. Het zal aan onzen aard liggen: op den rustdag te lang maffen, te lang dommelen onder dc dekenB. Aan de OUDERS van mijn Leerlingen en Oud-Leerlingen. Zooals U weet, heb ik om gezondheids redenen eervol ontslag moeten nemen als hoofd van school No. 3, tegen 15 Mei a.s. Ruim 23 jaar mocht ik my verheugen in de vriendschap van velen Uwer. Het werk van my en dat van het vaak wisselend, maar steeds yverig en toe wijdend personeel vond bij U groote waardeering. Hiervoor myn hartelijken dank. Daar het mij onmogelijk is van allen persoonlijk afscheid te nemen, maak ik van deze gelegenheid gebruik, om U en de Uwen voor de toekomst alles goeds toe te wenschen. Het hoofd van School No. 3, W. WESTENDORP. Electrische Centrale voor Noordholland. Alkmaar. Onder voorzitterschap van den heer J. E. G. C. Dibbits, burgemeester der gemeente Zwaug, is hier een vergadering gehouden met het doel uitbreiding te geven aan het plan tot oprichting van oen elec trische cenlralo voor West-Friesland. De mogelijkheid werd besproken een elec trische centrale voor Centraal Noord-Holland te stichten. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door 48 burgemeesters van gemeenten, welke in het vorig plan nog niet waren opgenomen. Het Prins Hendrik-Fonds. Naar het Hbld. verneemt bedraagt de netto-opbrengst van de weldadigheidsuitvou- ring in den stadsschouwburg te Amsterdam, Vrijdagavond gegeven ten bate van het Prins Hendrikfonds, ongeveer f8000. Noodlottig ongeluk. In het Militair Hospitaal in Den Haag is Zaterdagnacht overleden de bij de Normaal Schietschool gedetacheerde le-luit. der infan terie W. B. C. van Tongéren, die ernstig verwond werd by een val van zijn fiets in de Javastraal in Den Haag. De vogel gevlogen. Men meldt uit Nymegen aan de »A. Crt." Voor ecnige maanden geleden kwamen de Duilsche belastingambtenaren eenuitgebroiden smokkelhandel op het spoor, 't Bleek, dat een der hoofddaders was een zekere K., sigaren handelaar te Nymegen. K. bleef echter kalm in Nymegen en dus buiten het bereik der Duitsche justitie. Kort daarop, ontving K. een telegram om oogenblikkelijk in Duisburg te komen, om te spreken over een groote bestelling sigaren. K. waagde het naar Duitschland te gaan, doch hot bleek dat hij heol gemakkelijk in don val was geloopen, die door de Duitsche justitie voor hem was geplaatst. Nauwelyks kwam K. in Duisburg aan of du politio legde de hand op hem, ter zako de bovengenoemdo smokkelzaak, en werd hy in hechtenis genomen en voorloopig naar de gevangenis to Duisburg overgebracht. Vrydag morgen zou K. voor de rechtbank te Cleve terecht staan. K. bevond zich onder bewaking van een politic-beambte in burgerkleeding in de Zwanenburg-toren te Clevo. In de nabyhoid bevond zich reeds eenigen tyd een automobiel. K. zag op ccn gegeven oogenblik zyn kans schoon, ontglipte aan des bewakers handen en vloog in de wachtende auto, die in minder dan geen tyd wegtufte, eer de verbaasde beambte van den schrik bekomen was. Aan de „Plusmolen", waar men reeds reik halzend de terugkomst van de automobiel af wachtte, werd K. met gejuich binnengehaald. Vandaar ging de tocht per rytuig, in gezel schap van K.'a echtgenoote, naar Nijmegen, waar K. met niet midder geestdrift werd ont vangen. Zoo zagen do Duitsche koinmiezeu zich dus hun gevangene en met hem de kans op in vordering der belasting ontgaan. Kijkjes uit mijn venster. Zondagmorgen8temming. 'k Was wat vroeg opgestaan, stond droom verloren by 'l oude Peperhuisje, monument van het Havenplein, gewyd aan de herinnering van vroeger dagen, toen gansch Helder hier zyn belastingpenningen kon laten. Daar voor me, langB de grilliglynende Buitenhaven, golfde het blauw-groene water, eindeloos gestoei in den luwen morgenwind. Links de ingang. Wyd en open. Werkend, woelend, ebbend, trekkend en spoelend stroomt de massa, dooraderd met schuim, naar buiten, zwaar zwalpend en brijzelend op het glim mende zwarte bazalt van uitstekende pieren. Do hoogo steiger, uitzicht gevende op de groote zee, ligt stil, rustig. Harssens. Schijn baar gedekt door een geel-goud kleed van do lentezon, die in 't Oosten gaat gloeien. Monsterachtig staan er de zware torens, met pantserhuiden, waaruit half verscholen ontzaglyke vuurmonden onbewegelijk en pal gapen. Geen teeken van leven. Geen geluidje, verradend de huisvesting van onderaardsche bewoners. Als op de tconen, om de rust niet to storen, gaat een schildwacht rond. Iets vorder: over don steonen dam, mijlen lange plas, die ineensmelt met verreu hemel, met kalme horizon. In zacht, zonnig oogen blik heerlyk panorama, dat dwingt tot middellijke bewondering, als men het pas leert kennen. Naast me staat eene Fran^aise zwarte haren, met halve kokerdeko-coiffnre frontaal een paar Fedora-lokjes en op dat alles van rosé zyde, met dito kleurige bandjes, een koket auto-kapje. Ze probeert hoog te halsrokken, gesticuleert druk naar d'r gevylg. De kleine jongen met groen Alpen-hoedje kykt. En de korte, dikke pa, met .Gids voor Helder" in z'n colbert- zyzak, oogt onvermoeid. Hy ziet rood van opwinding. Parysch dialect. Hy gebaart. Is stellig verrukt over 'n zeetje, dat Holland in <le toekomst wil opruimen. Zuchtend moet go het u zelf bekennen, dat juist vreemdeliugcn hier tevergeefs zoeken naar rustbankon. Even later zaten zo driewerf schande voor ons op een harde, lompe uilhouwer! Ik zelf leunde tegen het ijzeren Paleis-hok, op 't hoekje, by stjjf, onberispelijk gekapte hoornen. Welk e voor de genieting ligt in den vrede behagelykheid van dezen en de overige tuinen. Bevallig en siorlyk is de aanleg voor ge bouwen, die flonkeren, deftig, voornaam. In 't vroego ochtenduur mooie, frissche tinten. Alles komt op, lachend vau levensvreugde. Hoe i6 't mogelyk! Steeds in de zoute lucht. MeeBtal getroiterd door nukken van buien uit do eerste hand. Van wandelaars, reeds op het pad, hoor 'k deze opmerking. Want waarlyk, er komen meer menschen opdagen. Ze begapen, booordeelen, bevitten de om geving. Zyn het ten slotte eens, dat deze plaats du fraaiste is, die we bezitten. Er valt niets medo te vergelijken. Staat hoog boven namaaksels, Buffe dingen, vreemde, gekke gedrochten, 't Is echt, degelyk, royaal, magnifiek, lief, heerlyk. Hun lof ging ver loren door den toeloop van anderen. Luidjes, die naderen mot langzame schreden. Om zoolang heen en weer te slenteren in de nabijheid van 't Wachtschip, oude, lompe bodem, die, na jaren van actief on glorie, geplakt, genageld ligt. Reos, hoog en breed, somber in de zwarte verf, evenwel proper en net, glanzend en stralend als een dure ouwe heer op 'n soirée naar alle kanten spiegelend: ik bon ik, zie toch eens even Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzcndingsweg Datum der ter postbezorging. Ty dst. der laat. busl. a/h Postk. p, zeepost via Amsterdam|12 en 26 Mei zeepost via Rotterdam 19 Mei Holl. mail via Oenua 9 en 23 Mei p. IloIL mail via Marseille 16 en 30 Mei pJranscbem.viaMai-seille 19 Mei (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Genua 17 en 31 Mei (alleen op verlangen der afzenders.) Voor Hr. Ms. «Gelderland' naar Las Palmai: 9 en 10 Mei, 7 uur 'sav. laar Tanger: 27 Mei, 7 uur 'sav. en Mei, 12 uur 's midd. 7.- 'sav. 7.~ 'sav. 3.30'snam 7.— 12's midd. Alle stukken, advertentiën, enz. bestemd voor ons blad, ook postwissels, enz, te adresseeren aan: C. DE BOER Jr., Helder. Advertentiën. Loof den Heere myne ziel, en vergeet geene van Zyne weldaden. Ps. 103-1. Zoo de Heere wilenzy leven, hopen onze geliefde Ouders Kobus de Vries en Grietje Ras, den 229tc» Mei a. 3., hunne 25- jarige Echtvereeniging te her denken. Namens hunne dankbare Kinderen en Behuwd-kinderen. G. DE VRIES. D. DE VRIES-Du Vries. M. POST. W. POST-De Vries. G. DE VRIES en verloofde G. J. J. HOLTZHEUSER, [Den Haag. J. DE VRIES. H. DE VRIES. C. DE VRIES. K. DE VRIES. L. DE VRIES en Kleinkinderen. Helder, 9 Mei 1911. Vischstraat 13. GeborenNely Johanna, Dochter van J. C. BOON en J. BOON Verfaille. Amsterdam, 5 Mei 1911. Corneiis Schuitstraat 11. Getrouwd George W. Jimmink Wz. en Maria Geerligs, die, mede namens wederzydsche familie, hun har te ly ken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. Anna Paulowna, 5 Mei 1911. Getrouwd J. A. P. T. Mastenbroek, Opera-zanger, en A. Buikema. Amsterdam, 4 Mei 1911 N Heerengr. 201 (huis). Den 5den Mei 1.1. overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Aaltje Stoll, geb. Mens, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Helder, 8 Mei 1911. Rozenstraat 43. Namens de Familie T. STOLL. Tevens onzen hartelijken dank, voor de blyken van deelneming dezer dagen ondervonden. Dankbetuiging. Aan allen onzen hartelijken dank voor de vele blyken van belangstelling op 6 Mei ondervonden, en in 't bijzonder aan de leden van „Harmoniekapel" en den Heer G. v. DAM, welke ons dezen dag tot een onvergetelijke hebben maakt. D. MAKELAAR en Echtgenoote. Ondergeteekende betuigen hun wel gemeenden dank voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelyk onder vonden. J. MENS. H. MENS Buus, Ondergeteekende brengt langs dezen weg zyn dank aan allen, die hem den 3,ien dezer zooveel hartelijke belangstel auiOKUJUiuii* uuu ik, aio vueu eono cyoii i., Trots, genoegzaam bekend, trots de armzalig I 9 Q. leolyke tuiguge, gemis der schoono lijnen j Helder, o Mei J911. van voorheen, die hot machtige karakter KLERK AZ., niet meer geven ontbrak hier geen aan- Hoofd van School No. 5. Inde veiling opDONDERDAQ II MEI 1911, in het Verkoop lokaal aan de Loodsgracht, (zie de adver tentie op de vierde pagina van dit blad), zal nog worden verkocht i de geheele Inventaris uit de smederij van wylen den Heer J. VAN MUIJDEN, w.o. complete voor- machine, werkbanken, bankschroeven, aambeelden, schroefsleutels, tangen, ha mers en verdere gereedschappen, ijzer waren, enz. Voorts: drie Handkarren. De smidsgereedschappen worden om 10 uur verkocht. Deurw. W. BIERSTEKER. Dankbetuiging. Voor de vele bewijzen van deelneming en belangstelling ons betoond, met het overlijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader en a.s. Bebuwdvader, be tuigen wij allen onzen hartelijken dank. Wed. C. KALF Timmer. R. KALF, Eist. J. Th. L. KNAKE, Utrecht. Helder, 6 Mei 1911. voor den vinder of aanbrenger van het lyk van C. VISSER, in de vorige week verdronken by het vuurschip „Haaks". Kleeding: Oliejas, Olieschort, Laarzen zonder zolen, Pilowbroek en Boezeroen, bruingrijze Trui, dito Sokken en Kou sen, gemerkt K. V., roodbaaien Hemd, gemerkt K.M.V. T. roodbaaien Onderbroek, donker wollen Overhemd. Adres: G. TUINDER, (Burg, Texel). 50 guldan ten leen gevraagd tegen eenbooge rente en maandelyksche aflossing van f10.-. Brieven onder motto „50 gulden" aan bet bureau van dit blad. ■■P®* Degene, die gister ean paar KF Heeren Knooplaarzen heeft gevonden op het raamkozijn van den Sigarenwinkel hoek Middenstraat, wordt vriendelijk verzocht ze terug te bezorgen Bassingracht nr. 58; de vinder zal be loond worden. Notaris Van Houweninge, bericht dat hy voortaan ook des avonds ten zijnen Kantore te Wieringenwaard zal te spreken zijn, en dat zijne zitdag in de „Vlas- en Korenbeurs", te Anna Paulowna, van af HEDEN is opgeheven. (Opgericht 1 Dec. 1869). OP ZATERDAG 13 MEI 1911, in „TIYOLI". INTRODUCTlE's verkrygbaar by bet bestuur en de leden. Zaalopening 7.30 uur. Aanvang 8 30 uur. HET BESTUUR. Afdeeling Helder Vergadering m leden en begunstigers, op Vrijdag 12 Mei 1911, des avonds 8 uur, in de Consistoriekamer Nieuwe Kerk. Agenda Rekening en Verantwoording Penningm. Verkiezing 3 bestuursleden. Ingekomen stukken, enz. HET BESTUUR. vermeldende de uren van vertrek en aankomst van den trein, de booten, beurtveeren, buslich tingen aan het postkantoor, is van heden af verkrijgkaar bij eiken boekhandelaar alhier. Kennisgeving. Het HOOFDKANTOOR van L0TISIC0 is thans gevestigd Koningstraat 73b, tegenover MANHEIM's Goedkoopen Winkel. Aan het Hoofdkantoor van „Lotisico" zyn voor de nu trekkende Staatslotery (4e en 5e klasse) heele en gedeelten van loten te bekomen. Een Lotisico-lotery- briefje en een van de Staatslotery zijn hetzelfde in prys en geven precies dezelfde kansen. De Hoofdvertegenwoordiger voor het district Helder 26 soorten, van af 15 ct. Bierglazen, tumblers, 3 ct. Bierglazen op voet, 3'4 ct. Beschuitbussen met nikkelrand en deksel, 35 ct. Theepotten wit porselein, 18 ct. Theepotten gedécoreerd, 25 ct. Kop met Schotel, wit porselein, 7 ct. Theeservies, 16 deelig, porcelein met decor, f 1.85. Broodtrommels, geruit, grootste soort, 72 ct. Stofblikken, geel of groeu, II Ct. Schoenbeslag, alle grootten, 2' ct. Schoencream per pot, 3 ct. Sidol, per flacon, 5 ct. Zakjesblauw, 5 dubbele zakjes voor 10 ct. Koperen Bloempotten. Theebladen, 10 soorten, van 25 ct. tot f 1.25. Theebladen, 20 soorten, van f2.00 t.t f7.50. VERGELIJK ONZE PRIJZEN. HET IS NIET NOODIG riiwielen uit het buitenland te laten komen, zoolang men in ons land nog FONGER8 RIJWIELEN kan krijgen. De laatste zijn minstens even goed, doch goedkooper. DE GRONINGER RIJWIELENFABRIEK FONQERS. V ertegen woordiger de heer P. Doorewaard, te Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2