Gcaodranh r, Balmuzlek Jeïelegraaf". Zpmer r. KORFT at Co. Waarschuwing. groot Zomerconcert Marine en Leger. De kapt. ter zee W. C. J. Smit, wordt het voorjaar van 1912 uit Oost-Indië terug verwacht. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Fr. Juliana, uitreis, vertr. 5Sept. v. Southampton. Billiton, uitreis, passeerde 5 Sept. Dungeness. banda, uitreis, passeerde 6 Sept. Point de Galle. Madura, thuisreis, vertrok 6 Sept. van Perim. Arnborn vertrok 6 Sept. v. A'dam n Hamburg. Hembrandt, thuisreis, vertrok 6 Sept. v. Genua. K. W. III, uitreis, vertrok 6 Sept. van Suez. Rotterdamsohe Lloyd. Besoeki arriv. 3 Sept. van R'dam te Padang. Medan, uitreis, passeerde 4 Sept Dungeness. Wiiis, thuisreis, vertrok 5 Sept van Port-Said. Bandoeng, thuisreis, vertrok 5 Sept v. Marseille, Tambora, uitreis, arriv. 6 Sept. te Marseille. Koninrlijee Hollandsohe Llotd. Amstelland, uitreis, vertrok 4 Sept. van Santos. Lincolnshire arriv. 5 Sept. v. B.-Ayres te A'dam. Zeelandia, uitreis, vertrok Sept. van Santos. Eemland, uitreis, pass. 6 Sept. Fernando Noronha. Hollandia vertrok li Sept. v. A'dam n. B.-Ayres. Zaanland, uitreis, vertrok 6 Sept. van Lelxoes, Kon. West-Indi80he Maildienst. Pr. d. Ncdcrl., thuisreis, pass. 5 Sept St Michaels. Pr. W. III arriv. 6 Sept v. A'dam te Parainuribo. Pr. W. IV vertr. 6 Sept. v. Paramaribo n. A'dam, jeëxposeerd bij de boekhandelaren Maas en )uinker. Om de loten te plaatsen zal de hulp van eenige jonge dames worden ge raagd. 't ls te hopen, dat de commissie in haar lofielyk streven, om een oppassenden jongen een goede toekomst te verzekeren, zal mogen slagen. H. M. de Koningin heeft ook reeds een bedrag beschikbaar gesteld. Concert in „Casino". Zondag 10 September a. s. zal .Helders Harmoniekapel", onder direotie van den heer 6. H. J. v. d. Boogaarde, een grpot zomer- concert geven in //Casino". Programma: Humoristische Mursch O. H. J. v.d. Bogaerde. Lustspiel OuvertureKeler Beli. 3. ii la Stella Confidente Romanza A Rabndin. 4. SouvenirdeCampinelFantaisie I..A.Schouten. Pauze. 5. TurnfestOuvertureI. Hoffman. Ml Dousi ValseCura^ao G. H. J. v. <1. Bogaerde. 7. Quadrille PopulaireJ. Schreiner. 8. Bouquel de Melodie Potpourri j. Renaud. 9. Finale. Inguondan M.d.deelingen i 20 cent per regel. Gelukkig jongmeisje. Er ryn zoo vele vrouwen, zoo vele jonge meis jes die ongelukkig xfjn doordat zy lijden, dat wij Selooven goed te doen met onder hare oogen te rengen het voorbeeld van een jongmeisje, dat, dank zy de Pink Pillen, een eind heeft gemaakt aan hare pynen. Dat jonge meisje heeft ons, in dank voor hare genezing, den volgenden brief geschreven Mej. Marik Griep. „Gedurende langen tyd reeds gevoelde ik mij ziek, ik was bleek en onmiddelijk buiten mate vermoeid. Die toestand van vermoeidheid, dien ik maar niet kon te boven komen, had my zeer zenuwachtig gemaakt. Ik at byna niet meer, daar ik geen eetlust had en vreeselijk aan maagkram pen leed. Ik sliep bijna niet meer en wanneer ik een weinig geslapen had, gevoelde ik mij, bij mijn ontwaken in het geheel niet uitgerust De genees heer had verklaard, dat ik aan hevige bloedarmoede leed. Eene vriendin die de Pink Pillen met goeden uitslag gebruikt had, raadde my uwe pillen te beproeven. Ik ben haar erkentelyk voor dien raad, want zoodra ik de Pink Pillen genomen heb, ben ik my beter gaan gevoelen. Ik ben begonnen beter te eten en in plaats van altyd een gevoel van vermoeidheid te hebben, gevoelde ik mij sterker en wakkerder. Ik ben er toen spoedig beter gaan uitzien, en na met de behandeling eenigen tyd te zijn doorgegaan, kan ik zeggen dat ik een volko men gezondheid heb weergevonden. Ik slaap nr zeer goed en myn zenuwachtigheid is gekalmeerd" Mej. Marie Griep, 15, Delestraat, te 's-Gravenhage. Bloedarme, vermoeide menschen, doe u deel met deze mededeeling en gaat niet voort inet lyden, gij weet dat gy niet meer behoeft te lyden. Prys 11.75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij: Generaal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan §2 te Amsterdam; voor Helderen mostreken byDE KOK, Middenstraat, H. DE iHE—Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by j. ROTGANS; te den Burg (Texel) by T. BUIS en ver der bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingsweg. Datum der ter postbezorging. 15 en 29 Sopt. 7.— 's av. 7.— 'sav. Tydst. laat. busl a/h Postk p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua 12 en 2ti 7.— p. Holl. mail via Marseille 19 3.30'si p.Franschem. via Marseille 8 en 22 7.— (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi|15 en 29 Sept. p. Holl. mail via Genua .12 en '26 p. Holl. mail via Marseille 19 (■Heen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille 8 en 22 p. Duitsche m. via Napels) 20 Naar Atjeh en de Oostkust van iSumatra p. Eng. mail via Brindisi eiken Vrijdug 8.30'si p. Holl. mail via Genua .12 en 26 Sept. 7 p. Holl. mail via Marseille 19 3.30'snain (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille 8 en 5 p. Duitsche m. via Napels S Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam li 4 en 28 Sept.|7. p. mail via Queenstown 8 en 15 3.30'snam p. mail via New-York. .15 en 29 3.30'snam p. mail via St. Nazaire .1 7 OcL 17.- Naar Curaqao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 14 en 28 Sept 7.'sav. eiken Dinsdag en Vrydag 1 Oct. p. mail via Southampton of Queenstown. p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afs.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdaaa|14 en 28 Sept.|7.'s av galleen op Verl. der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd.|7. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolorie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.30 's namiddags. Voor Hr. Ms «Wolf" en //Fret": naar A 1 e x a n d r i 9, 11, 18 en 16 Sept., 12 uur 's midd. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 8 September. Om een arme jongen uit deze gemeente met een meer dau gewonen aanleg voor teekenen, te laten opleiden voor lithograaf op de sohool voor kunstnijverheid te Haarlem, heeft sich alhier een commissie gevormd. Deze commissie heeft, om haar doel te bereiken, met toestemming Tan heoren Burgemeester en Wethouders o. a. een verloting georganiseerd. De prijzen zullen bestaan uit verschillende teekeningen aqua rellen enz. Een paar van die teekeningen, door het jonge mensch zelf vervaardigd, zyn De Berlijn8che beurs en Marokko. Soldatenliedje. Maandag is de Berlynsche beurs in zulk Daar klinkt de kop'ren haan, reveille wordt een slechte stemming geweest, dat de bladen [geblazen er beschouwingen aan wydeu. Koloniale en Aurora wordt begroet met vloeken, schelden, industerieele waarden zyn verder gedaald, [razen; maar tegen het einde herstelde de beurs zich l)e eerste dien men ziet, dat is de heer fourier, een weinig. Aan den anderen kant is rogge Die roept nog dol van slaap, kom tontwacht, nog nooit zoo duur geweest: 200 mark dc [kom toch hier, 1000 kg. i En breng je broodzak mee, dan kryg je wat te [vreten. I En t' kostelijke brood wordt op bet stron ge smeten. Het «Berliner Tageblatt" vindt het merk waardig, dat de Berlijnsche makelaars geen zaken meer voor eigeu rekening doeD. Is dut j een bewjjs, dat zy den toestand niet zeker genoeg vinden? Sedert jaren, zelfs niet in en tjjd van politieke crisis, zijn de notee- Echtgenoot ringen zoo sterk gedaald. Een financieel agen:- hoed." schap verzekert zelfs, dat zoo iets sedert 1870 EchtgenooteMaar ik wil de zonde wel Lichamelijke opvoeding. Bezoek Van Baden Powell Met den trein van 10 uur is Woensdag te Amsterdam uit Kopenhagen aangekomen de Engelsche luitenant-generaal Sir Robert Baden Powell, de stichter der Engelsche boy-scouts-organisatie, en indirect dus ook do vader onzer Nederlandsche padvinders be weging. Hy werd aan het Centraalstation ontvangen door eenige bestuursleden der Nederlandsche vereeniging en door dezen geleid naar Bracks-Doelenhotel, waar hy zyn intrek zal nemen. Om half twaalf werd Sir Baden Powell door den burgemeester ten stadhuizo ontvangen; te twee uur inspec teerde hy de Amsterdamsche en buitensteed- sche padvinders, die voor deze gelegenheid □aar de hoofstad waren gekomen, in het Vondelpark en daarna zouden de troepen op het sporterrein achter de Johannes Verhulst- straat oefeningen voor hem houden. Beroofd. De heer H., eigenaar van een theetuin, gelegen onder de gemeente Hillegersberg te Rotterdam aan den Bergweg is volgens zyn mededeeling Woensdagnacht beroofd van f 8000. Per rijtuig uit Rotterdam huiswaarts gekeerd legde hy zich, daargekomen, op den hooizolder te slapen. Op dien zolder is hy toen aangevallen, met stukkon hout en ijzer op het hoofd geslagen en verwond. Ook een gouden horloge met ketting werd hem ontsto len. Een paar Rotterdammers, die zich in den afgeloopen nacht naar denzelfden thootuin begaven tot het huren van een roeiboot om te gaan visschen, werden in den beginne voor de daders aangezien. Op hen loste de heer H. met zyn geweer een schot hagel, dat echter niemand deerde. Als de dader wordt thans opgespoord G. J., een bekend recidivist, zonder vast woonver- "blyf. Te slim af. De «Alhambra fiottante*, het drijvend bios- coopthéater, dat sinds eenigen tyd Neerland'i wateren doorkruist, zou Zondagavond voor burgers, boeren en buitenlui van Oude Wete ring en omstreken de geheimen zyner films onthullen; edoob, van wege de bevordering der Zondagsrust hadden de vroede vadereo der gemeente hot geven eener voorstelling verboden en ook burgemeesters en wethouders van Leimuiden, dat gelegen is aan den over kant van 't vaarwater, waarin het théater voor anker lag, achtten een vertooning op Zondagavond uit den booze te zyn. De burgers, boeren en buitenlui evenwel wenschten van het hen wachtende genot geen afstand doen en togen tegen 't vallen van den avond in grooten getale naar de plaats des ver- maaks. Aan weerszijden van den oever stonden zoowel in Leimuiden als in Oude Wetering veldwachters geschaard, verbeidend het mo ment, waarop de voorstelling een aanvang zou nemen, teneinde alsdan in naam der wet do overtreding te kunnen constateeren, Steeds meer vulde het théater zich, steeds ijveriger gluurden de veldwachters, tot plotse ling eeD flinke sleepboot het drijvend théater op sleeptouw nam en de dienaren van don heiligen Hermandad aan weerszijden van den oever geschaard, moesten 't aanzien, hoe bioscoop en films steeds dichter kwamen bij het Brasemermeer, een plok, die noch behoort onder de gemeente Leimuiden noch onder Oude Wetering. Daar midden op de wijden waterplas werd de voorstelling van 't begin tot het einde gegeven, zonder dat het mecrendeel van publiek bevroede, waar het zich eigenlijk bevond. 2000 mk. uitgeloofd. De firma Opel is tot de overtuiging geko men, dat de brand, die den 20sten Augustus het grootste gedeelte van hare fabrieken vorwoest heeft, gesticht moet zyn. Zy heeft 2000 mk. voor de aanwysing van den dader uitgeloofd. Schip vergaan. Lima, 5 Sept. Een en tachtig personen zyn om het leven gekomen by de sohipbreuk van het stoomschip „Tucapol", toebehoorende aan een Zuid-Amorikaansohe Stoomvaart, maatschappij. Een 72jarlge dame die vliegt. Lamblotte vloog Maandag te Fleures mot talrijke passagiers, waaronder mev. Blarapaio die reeds 72 jaar oud is. Dat is een record. Marokko. Berlyn, 6 Sept. De rijkskanselier heeft heden te Kiel na het vertrek van aartshertog Frans Ferdinand aan boord van de «Hohenzollern' een langdurig onderhoud met den Keizer go- had. Met groote spanning, zegt de Lok al Anzeiger», mag men de eerstvolgende samen komst van Cambon en von Kiderlen-Wachter tegemoet zien, welke waarschynlyk morgen zal plaats vinden. Op de groeno tafel van het ministerie van buitenlandsobe zaken ligt het lyvige Fransche ontwerp van het verdrag, dat vele bladzijden spreekt over wat de repu bliek verlangt of wenscht en o zoo weinig van dat, wat zy bereid is te geven, en daarnaast ligt het Duitsche tegenontwerp, waarvan de Fransohen hetzelfde zullen zeggen, als wat de Duitschers van het hunne zeggen. Maar ofsohoon het in den aard moet liggen van een document, dat zooveel politieke en economische detail-vraagstukken moet oplossen, dat de meening van de belanghebbenden en de des kundigen moet worden ingewonnen en nog menig uur van zwaren geestelijken arbeid noodig zal zyn voor alle geschillen uit den weg zyn geruimd, toch bevatten deze beido stukken de kern van de overeenstemming in zich. Hunne samensmelting zal ten slotte de nachtmerrie van de volkeren wegnemen, welke nu sedert maanden op hen drukt. By den goeden wil, welke de vertegenwoordigers van de beide groote naburige volken bezielt, kan reeds hedon als vaststaand worden aangeno men, dat een overeenstemming zal worden bereikt. »'t Is zonde zoo'n duren op mijn hoofd laten terecht komen." Ook een middel. Kwaje bengel, mag je zoo'n kleinen jongen zoo slaan. Als ik je vader was, zou ik je een flink pak ransol geven. Nou, trouw dan met mijn moeder die is weduwe. Advertentiën. P. Lakke en M. Duinker, hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Dinsdag 26 September. Heider' t 7 September 1911. Receptie Zondag 24 September, Breo- waterstraat 69, van 3-5 uur. Eenige en algemeeue plaatselijke kennisgeving. niet is voorgekomen. De „Tagliche Rundschau" gewaagt van een gronzonlooze opwinding. De fVo8sische Zeitung" merkt op, dat ook provinciale beurzen zeer flauw zyn geweest. De «Nationale Zeitung" wijt de paniek aan sombere geruchten over een ophanden zjjnden oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland, en aan de bezorgdheid over do arbeidsgeschillen j en de styging van de graanprijzen. De «Deutsche Tagozeitung" hoopt, dat du onderhandelingen niet lang gerokt zullen wor den. Dat zou niet gunstig zyn, omdat het de menschen zenuwachtig zou maken en onrust barende gevolgen zou kunnen hebben. Te ,Stettin* is er een stormloop op do gemeentelijke spaarbank geweest. In drie dagen t'yds hebben de beleggers meer dan 500,000 rak. teruggehaald De stormloop op de gemeentelijke spaar- bank te Stettin heeft ook Woensdagochtend voortgeduurd. Er liepen dwaze geruchten, volgens welke het geld van do spaarbank go val van mobilisatie in beslag zou worden genomen. Een andere spaarbank had het ook hard te verduren. Woensdagmiddag werd de aandrang einde lijk minder. De vloot8Chouw bij Kiel. Na FraDkryk, heeft Duitschland zyn trotsche vloot in de Oostzee vertoond en in kalme, zakelyke berichten geven de Duttsche bladen verBlag van. Een flotielje van 50 stoom schepen met belangstellenden heeft het schouw- pel mede mogen aanzien, maar toen na de schouw de eigenlijke oofeningen begonnen, werden de nieuwsgierigen geweerd. Om tien uur Woensdagochtend kwam de Hohenzollern", met de adviesboot «Sleipner" achter zich, bij het vuurschip van Paolk in het gezichit. Aan boord van het jacht waren de Keizer, aartshertog Frans Ferdinand van Oosteryk, admiraal Monleeuceoli, de bevel hebber van de Oosteryksch-Hoogaarsche vloot, en de gehcele Oosteryksch-Hongaarsche marine-statverder de groothertog van Olden- burg, prins Hendrik van Pruisen, prins George van Beieren, prins Fürstenberg, de vriend den Keizer, en de rijkskanselier, 's Ochtends was het regenachtig geweest, maar toen de Hohenzollern" zee koos, schoonde de lucht af en brak de zon door. En nu bood zich aan het oog een schouwspel, waarvan de Oostzee de wedergade nog niet gezien had. Om kwart over tionen ontmoette de //Hohen zollern" de voorhoede van do vloot, die dadelyk het kanon liot bulderen, om88 saluutschoten te lossen. De schepen voerden in de fokkesteng de Duitsche, in den grooten mast de Oostenryksch-Hongaarsche oorlogs- vlftg. De manschappen paradeerden en riepen, terwijl zy de «Hohenzollern" voorbijvoeren, I driemaal hoera. De Keizer Btond met Frans I Ferdinand op de bovenste commando-brug van het jacht. Alle schepen passeerden op een ry met nauwkeurige inachtneming van de voorgeschreven afstanden. Het voorbij varen van de heele linie, die zich ten naaste bü o?er 14 K.M. uiutrekto, duuxdsi«mr j Ned Herv predikant te Haarlem, een half uur. voorop voeren de torpedodivisies, te zamen 66 vaartuigen, achter die kwam S Avonds hoopt Z.Eörw. 6811 l'6d0 te het vlaggeschip van do vloot, dat dadelijk houden in het belang van het Christelijk de linie verliet, om do „Hohenzollern" lo Onderwijs te dezer plaatse. •olgen - d«n 20 W.chepen, 4 gepmUerde Kjnderkerk, voorm. 10 uur in de School kruisers, 8 kleine kruisers en twee divisies f mijnenzoekers. Het slot vormde een afdeeling Eeq Jjwrijjjk» verfri^cljeijde ^Uoedt oedronhen met koude melk of spuitwater Cxnifft MHtkanto» aasterdam Er biedt zich aan een HUISHOUDSTER, m. b. 1., met, alle huiselijke werkzaamheden bekend, bij burgerheer met 1 a 2 kinderen. Bieven fr. onder letter A. 3, aan het Bureau van dit blad. j Dienstbode gevraagd. Mevr. POORT vraagt tegen half Oct. een flinke Dienstbode. Zich aan te melden Zaterdagavond 9. j Sept., tusschen 8 en 9 uur, Hervormde Pastorie, Weststraat. Een flinke Winkel juffrouw kan direct geplaatst worden bij S. COLTOF, Kanaalweg. .Nederland". GEVRAAGD een net PAKMEISJE. Adres: Keizerstraat 112. Heden trof ons een slag door het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote en Dochter, Geertruida Laagland Winder, in den nog jeugdigen leeftijd van 24 jaar en 4 maanden. Diep betreurd door haar liefheb bende Echtgenoot, Kind en Ouders. W. PRINS. G. LAAGLAND WINDER. J. LAAGLAND WINDER- Leeuw. Koegras, (Helder), 6 Sept. '11. Hiermede vervullen wy den treu rigen plicht, kennis te geven van het overlijden te Egmond aan Zee, van onzen Vader, Behuwd-, Groot vader en Broeder, Everhardue Teerink, in den ouderdom van bijna 75 jaren. Namens de Familie: Th. TEERINK. Helder, 4 September 1911. Mi Op 15 SEPT. en zoo noodig 16 SEPT. zal worden geschoten van af fort „Har88en8" met kanonnen van 6 cM. in N. N. 0. richting. IC Zie het Waarschuwingebord aan het gebouw van den Vischafslag aan de Buitenhaven. Projectielen, scherven, banden, looden kogels enz., welke gevonden worden op het Balg en Zand op de Texelsche kust of uit zee worden opgevischt, zyn 's Rijke eigendom. Hy, die zich deze voorwerpen toeeigent, is derhalve strafbaar volgens de Wet. Het oprapen en vervoeren van gela den, niet gesprongen projectielen is levene gevaarlijk, ook voor de omgeving van hem, die zulks verricht. De Kapitein, commandeerend Officier van het Detach. Pantserfort-Artillerie, J. L. RANNEFT. Evangelisatie-lokaal In de Palmetraat. ZONDAG v.m. 10 en 's avonds 61/, uur, Ou. Q. W. C. VUNDERIHK, i mot den Bijbel. onderzeeërs van 8 vaartuigen. De watervoi- plaatsing van alle schepen tezamen beiiep 420,000 ton met een bemanning van ruim 25,000 koppen. Ganzenleverpaetel. Van de wyze waarop de Straatsburger ganzen gemarteld worden, geeft «Neerlands Damesblad" do volgende beschrijving van een ooggetuige: Als de ganzen ongeveer negen maanden oud zyn, worden zy uit de kleilanden ge haald en in een duisteren kelder gebracht, waar lange rijen van hollende steenen tafels staan. Zyn onze oogen eenmaal aan de duisternis gewend geraakt, dan zien wy hoe in deze martelkamer ontelbare ganzen op de tafels vastgebonden liggen. Ze liggen op den rug, juist, alsof ze gekruisigd zijn. We zagen de mannen eenige nieuwe slachtoffers vastbinden, zoodanig, dat het achterste ge deelte vau het beest over den rand van de tafel steekt. De pooten, vleugels en het lichaam zelf worden uitgespreid en stevig vastgebonden, zoodat enkel de nek vrij blyft. Natuurlijk tracht het arme dier zich op alle manieren los te wringen, maar na eenige dagen /.iet het 't DUttelooze daarvan in en blijft roer- loos liggen, slechts zoo nu en dan laat liet een klagelyk geluid hooren. Twee maanden moet deze toestand voortduren vóór de dood het dier uit ziju ellende komt verlossen. De vogels worden gemest met balletjes van boekweitdeeg, kastanjes en gestoofde mals. Zes maal daags krygen ze van 35 van dergelijke halletjes en de gemartelde dieren strekken er begcerig hunne nekken naar uit, want ze worden inwendig geheel verteerd. Deze tak van nyverheid vergt veel doorzicht by de keuze van het juiste oogen- blik voor den dood, want storft het boost uit zichzelf, dan ïb de léver niets waard. Men moet er dus een nauwkeurige studie van maken, wanneer de lydenskelk tot over- loopens toe gevuld is en de levers dus het smakelykst zullen zyn! Do dieren zien er dan uit als pompoenen en hunne lichamen bostaan uit niets dan vel en been, van vleesch of vet geen spoor, de lever hoeft alle sappen tot zich genomen. Verscheidene ooggetuigen staan in voor de waarheid van het bovenstaande, maar alle pogingen, die men heeft aangewend om verbetering te verkrygen, stuiten af op de boweriDg, dat het mesten van ganzen een tak van nyverheid en oen middel van bestaan ia. Mochten do liefhebbers van ganzenleverpastei eens bedenken, voor wolk een middel van b«9taan zij verantwoordelijk zyn! Niet van plan om verliefd te worden. Laber, kapelmeester van het stedelijke orkest te Baden-Badon, heeft in de plaatse lijke bladen de volgende verklaring openbaar gemaakt: «Daar ik niet van plan ben verliefd te worden en te trouwen, verzoek ik de ge ëerde dames, die my totdusver met anonyme verrassingen bedacht hebben, my voortaan daarvan te willen verschoonen. Met vriende lijken dank by voorbaat, kapelmeester Laber". CASINO-GEBOUW. Zondag lu September ïail door t Directeur de Heer G. H. .7. v. d. Bogaerde, iu den fraai verlichten TUIN van het Casino-gebouw. WW Afwisselend BAL. Aanvang 8 uur. Programma 15 cent. Eenig „zitje" in den Tuin. IJSKOUD ZUID H0LLANDSCH LAGER 10 ct. ld. PILSENER 15 ct. ■V By ongunstig weder in de Zaal. BURGEMEESTER en WET- w^w HOUDERS van TEXEL zullen op ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1911, des middags ten 12 ure ten Raadhuize aanöesteclen het bouwen van eai School met Onderwijzere woning te Zuid-Eiorlend, Aanwijzing op 16 September 1911, des nam. 2 uur op bet terrein. Bestek met teekeningen verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie, f 1 Burgemeester en Wethouders voornoemd, GAARLANDT. De Secretaris RUIB1NG. Telefoonnet Helder. HU1SHOUD- AANSLUITING van af f10 p. jaar. en f2.50 entrée. GESPLITSTE AANSLUITING vanaf f'2-2.50 p. jaar en f2.50 entrée. GEWONE AANSLUITING van af f30.p.jaar en f5.— entrée. Nieuwe Huishoudaansluiting: J. F. Nyland, Binnenhaven. g^T De aansluiting tegen verlaagd tarief zijn nog slechts verkrijgbaar tot 15 September a.s. H.H. Kleermaker»! Stukwerk aan huis aangeboden. Brieven onder letter N, a van dit blad. bet Bureau in „DE TUINTJES", op ZONDAG a.s. ELKEN DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. METSEL W EHK. Ondergeteekende beveelt zich aan voor alle voorkomende METSEL WERKEN, volgens de Woningwet. J. ROOMEIJER, Dijkweg 43. Iemand, die examen wenscht te doen ter verkryging van diploma A als machi nist vraagt les in Stoomwerktuig' kunde en Teekenen. Brieven met opgave conditiën onder X 4, aan het Bureau van dit blad. MACHINETEEKENEN en STOOMWERKTUIGKUNDE aangeboden voor hen die Machinist of Monteur willen worden by Stoommachines of Motoren. Adres: Bureau van dit blad. Een net Meieje, P.G., biedt zich aan ter assist. huisb. of winkel. Br. fr. lott. E, aan DUINKER's Adv.- Bureau Spoorstraat. Met half September gevraagd een flinke DIENSTBODE, met de wasch kunnende omgaan. Adres: Mej. VAN BREDA, Hoofdgr. 49. N. V. Stoombootdienst van Bebrs. Zur Miihlen. Tot eindeSeptember Zondags uitgifte van GEVRAAGD een tweede Bak kersknecht of leerling, by C. BAKKER, Brood-, Koek-en Banketbak- kery, Hippolytushoef, Wieringen. GEVRAAGD ter opleiding op kantoor een Jongmensoh of Meieje. Eigenhandig geschreven, brieven onder motto „Kantoor", aan DUINKER's Advertentie bureau, Spoorstraat. Te huur prachtige ruime Zit- en Slaapkamers, hoogst netten stand, riant uitzicht, beste ref. ten dienste. Adres: Plantsoenstraat 11. Tegen October aangeboden gemeu bileerde Zit- en Slaapkamer met of zonder Peneion. Te bevragen aan DUINKER's Advert.- Bureau, Spoorstraat. TE HUUR: Een Hoerenhuis, 5 kamers, keuken, zolder met Dienstbodenkamer, Hoofd gracht 63. Direct te aanvaarden. Te bevragen bij den Heer J. L. v. OS, Nieuwstraat 27. TE HUUR het HEERENHUIS Havenplein No. 17/ Te bevragen: Havenplein No. 17. TE KOOP of TE HUUR wegens vergevorderden leeftijd van den tegenwoordigen eigenaar een Woon- en Winkelhuis, waarin tot heden gedreven werd, een flink beklante 5&ak in Kruidenierswaren-, Tabak, Sigaren en Slijterij met Vergunning. Onder billijke voorwaarden. Te bevragen: Bureau van dit blad. TE KOOP. Te koop 5 stuks solied gebouw de nieuwe HUIZEN, staande Bothastraat, ook afzonderlijk. Brieven onder motto „Huizen", aan bet Bureau van dit blad. TE KOOP t 200 zak AARDAPPELEN, puik in de kook. Te bevragen by Jm. WAIBOER Hz „Jetteshoeve", Koegras gemr Beider. TE KOOP wegens afschaffing een beste Zeileloep van Noorsch grenen hout, kopervast, 7 M. lang, met mast van 24 vt. en nog nooit go bruikt zeil en fok. Prys billijk. Br. fr. Pastorie Zuidscbarwoude. HUIS te koop waarin Verlof, op den besten stand te IJmuiden,zeer geschikt voor Winkelzaak. Prys billijk. Te bevragen: Kanaalstraat C 74, te IJmuiden TE KOOP Huie met Tuin, Tuin groot 7 X 14 M. aan de straat, gf- schikt voor een groote Manufacturen winkel of andere zaak. Adres: Wilhelminastraat 49, hork Van Galenstraat. «rr TE KOOP 7 Kippen met Hok Adres: Sluisdykstraat 8S en Loop. TE KOOP een goed H E E R E N R IJ W IE L, voor f20.-. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een Egyptische MANDOLÜ, (12 snaren). Adres: Bureau van dit blad. ALLEN, die zich nu reeds op geven als abonné op „DE TELE GRAAF", ontvangen die van af V, September tot 1 October GRATIS. De Agent: P. SPRUIT, KANAALWEG 161. Telefoon nr. 143. HÏÏLDBE Eerste klasse f 0.55. Tweede Kajuit f 0.30 per persoon. Op werkdag-en zijn hij minstens 10 personen GEZELSCHAP- BILJETTEN naar Alkmaar te bekomen, a 55 ct. eerste en 30 ct. tweede klasse (retour één dag). - Deze zijn uitsluitend aan liet kantoor BINNENHAVEN 2a verkrijgbaar. DE DIRECTIE. .ES o=> fc-rt

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2