Balmnziek Belangrijk Boelhuis (Scaodranh „De Telegraaf'. Gravenstraat 3. Gevestigd Hoofdgracht75 Dr. H.F.MINKEMJÏ, HOUTWAREN. Qpenluchtmeeting voor Algemeen Kiesrecht, J. E. W. DUIJS en C. THOMASSEN. 1 1 1 ZIJPE. Notaris SOTTMER Zondag 17 September 1911, 6root Zomer-Concert, Muziekvereenigiog „WINNUBST". in „DE TUINTJES", op ZONDAG a.s. Volksleesbibliotheek Dsurw. W. BIERSTEKER, te Helder WOENSDAG '11 SBPTEMüER AS. een deftigen Inboedel, BOELHUIS MnniMHUK een gied oodeffcoudea inboedel, ÉtnyAMffEHE IJ.J.Zeilstra, BIJKSTRAAT 46 naar Door werkloosheid. ExqJjeoridjke verfri^eljeijde Zpmer- T. KORFT Co. Luxe Dooien, Post- ee CorrespoedeDtiekaarteo Marine en Leger. h\j K. B. is aan den inspecteur van administratie C. J. Blok, met 23 September 1911, op z(jn verzoek, wegcii3 langdurigeu dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toekcning van pensioen, en het bedrag van het pensioen bepaald op f2850 's j aars. By K B. zijn met ingang van 23 September 1911 bevorderd tot inspecteur van adm-, de officier van adm. Ie kl. C, V. Veldman tot officier van adm. Ie kl., de officier van adm. 2e kl. P. A. Kempen. Bij K. B. Is de kapitein ter zee F. Bot, met 3 October, eervol ontheven van het bevel over Hr. Ma. wachtschip te Willemsoord, en dit bevel als dan opgedragen aan den kapitein ter zee E. Coenen. De kapt. luit. ter zee C. A. Fock zal binnenkort wegens lichaamsgebreken den zeedienst met pen sioen vorlaten. De kapt. ter zee E. de Haan en de ofl. van adm. Ie kl. C. Flaes worden eerstdaags uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. De luit. ter zee 2de kl. P. F. Postema wordt dezer dagen uit Oost-Indië hier te lande terug verwacht. Stoom waartberichten- Stoomvaart-Maatschappij Nedbki and. Flores, uitreis, arriv. 10 Sept. te Sabang, Nias. uitreis, arriv. 10 Sept. te Sabang. Prinses Juliana, uitreis, arriv. 13 Sept. te Genua. Vondel, uitreis, vertrok 11 Sept. van Sabang. Banda arriveerde 12 Sept. van Amsterdam te Sabang. Rembrandt, thuisreis, vertrok 12 Sept van Lissabon. Rotterdamsoiie Lloyd. Bandoeng, thuisreis, arriveerde 13 Sept. te Havre. Djocja, thuisreis, arriveerde 13 Sept. te Suez. Kawi, uitreis, vertrok 12 Sept van Southampton Kediri,thuisreis, vertrok 13 Sept van Port-Said. Malang arriveerde 11 Sept. van Rotterdam te Sabang. Tambora, uitreis, vertrok 12 Sept. van Suez. Wilis, thuisreis, vertrok 12 Sept. van Tanger. Koninklijke Holi.anosche Llotd. Amsteltand arriv. 11 Sept. v. A'dam te Buenos-Ayres. Delfland, uitreis, arriv. 10 Sept. te Santos. Frisia arriv. 12 Sept. van Buenos-Ayres te A'dam. Hollandia, uitreis, vertrok 11 Sept. van Lissabon. Eeraland, uitreis, arriv. 12 Sept. te Rio Janeiro. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. d. Nederl. arriv. 13 Sept. van Suriname te A'dam. (Zie verder Tweede Blad.) Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië Verzemiingsweg. Datum der ter postbezorging. Tydst. der laat. busl. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost vis Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via liarseille p.Fransche m.viaMarseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoclen allei-n op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 1 §£355! f, S 7.- 'sav 7.— 's av 7.— 's av 3.30's nam 7.— av 12'smidd Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi p. Iloll. mail via Genua p. HolLmail viaMarsellle (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels 29 Sept, 20 8.30'smor. 7.'sav. 3.30'snam 7.— 's [12'smidd, Naar Atjeh cn de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisi eiken Vrijdag 8.30'smor p. Hou. mail via Genua 20 Sept. 7.— 's av. p. Holl. mail via Marseille 19 3.30'snam (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels Naar Guyana (Surinamo): p. zeepost via Amsterdam 28 Sept.|7.— 's av. p. mail via Quecnstown .15 en 29 3.30'snam p. mail via New-York. .15 en 29 i 3.30'snam p. mail via St. Nazaire .1 7 (Jet. 17.'sav. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 28 Sept. 7.— 'sav p. mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg 1 Oct (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Kustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam! 28 Sept.|7.'sav (alleen op verl. der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd,|7.— 'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.30 's namiddags. Voor Hr. Ms «Wolf" en «Fret": naar Suez: 20 Sept., 12 uur 's midd. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Vepwonderingen van een behanger. Een behanger, de heer J. Kolkman, wonende Dlemcnstraat 101, te 's Gravenhage, is zeer verw derd geweest. De eerste maal, toen hij waarnam dat de voorgeschreven geneesmiddelen niet by machte waren hem te genezen, de tweede maal, toen hij waarnam dat de Pink Pillen, in tegen stelling met die andere, reeds genomen genees middelen, hem onmiddelijk hadden beter gemaakt. De heer Kolkman is er toe overgegaan de Pink Pillen tc nemen, omdat hjj er van alle zijden gunstig over had hooren spreken. Evenwel dacht hy, daar de andere geneesmiddelen geen beterschap by hein hadden te weeg gebracht, dat de Pink Pillen dit evenmin zouden doen. Hij heeft zich be drogen en hij komt daarvoor uit. «Gedurende vele jaren, schrijft hij. leed ik aan een voortdurende verzwakking Ik had bloedar moede in den ergsten graad. Ik behoef u niet te zeggen dat ik slecht sliep, dat ik geen eetlust meer had, dat ik aanhoudend aac de maag leed en dat ik iny heel-en-al ellendig gevoelde. Ik had zoo weinig krachten, dat ik genoodzaakt was tijdelijk myn beroep van behanger te onderbreken en ik had reeds een hoop geneesmiddelen gebruikt, maar 5een enkel had iets geholpen. Uwe Pink Pillen anrentegen hebben een eind aan mijn lyden ge maakt Van af de eerste doosjes heb ik een zeer merkbare verbetering waargenomen. Ik voelde duidelyk dat mijne krnchten terugkwamen en dat myn algemeene toestand veel meer voldoende was. Ik ben dus met de behandeling voortgegaan en ik kan zeggen dat ik aan de Pink Pillen tnyne ge zondheid en tnyne krachten dank evenals het ge noegen dat ik uu van het leven ondervind. De Pink Pillen zyn dan ook het eenige middel dat zoo talryke bswyzen van genezing kan geven. De Pink Pillen tooncn gemakkelijk aan, met be- wyzen tot steun, dat zij genezen. Zij zijn onover troffen tegen b'oedarmoede, bleekzucht, neurasthe nie, algemeene zwakte, maagkwalen, rhcumatiek, schele hoofdpijn, zenuwpijnen. Prijs 11.75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij: Gcneraal-depót der Pink Pillen vau Ecghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken byDE KOK, Middenstraat, H. DE B1E—Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by J. ROTGANS; te den Burg (Texel) by T. BUIS en ver der by verschillende Apothekers en goede drogisten. Advertentiën gelieve men 's morgens v6)r 10 uur te bezorgen. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 15 September. „Wolf en „Fret". Do torpedobootjagers .Wolf" en «Fret" zijn 13 deier van Malta vertrokken. Wegens do besmetverklaring van Alexandrië wordt deze haven niet aangedaan en is daar door de eerste bestemmingsplaats Suez. De winkelsluiting van kracht. Nu tot op dit oogenblik, naar wij ver nemen, nóch door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, die de vernietiging gevraagd hebben, nóch door B. en W. van Amsterdam, iets van schorsing ui vernietiging door de Kroon van de Verordening op do Winkel sluiting is vernomen, en de termyo van twee maanden, waarbinnen de beslissing vallen moest, verstreken is, is de Verorde ning van kracht geworden. Amsterdam heeft derhalve zyn wettelijk geregelde winkelsluiting gekregen en binnen weinige dagon zullen de winkels te negen uur 's avond» gesloten zyn. In een onderhoud, dat wij ten stadhuize met den w.n. burgemeester, den heer L. Serrurier, hadden, werd ons medegedeeld, dat de Verordening gisteren of heden zou worden afgekondigd. Drie dagen na den dag der afkondiging treedt de Verordening in werking. Practisch komt het dus hierop neer, dat Amsterdam a.st. Maandag zyu winkelsluiting hebben zal en dien dag voor het eerst de winkels te negen uur zullen moeten sluiten. Voor de groote massa winkeliers een ver rassing. Men heeft zoo uitsluitend om de hoofdzaak, Al of geen winkelsluiting, gedacht, dat verzuimd is een termyn van inwerking stelling in de verordening, op te nemen. Ten stadhuize wordt toegegeven, dat dit een ernstige lacune is, maar herstel behoort thans tot do onmogelijkheden en do gemeente wet schryft de onmiddellijke afkondiging voor, zoodat aan groote zaken b.v., die mot een talrijk porsoneel werken, geen tyd over blijft hun bedrijf te reorganiseeren in verband mot de ingrijpende verandering, welke de sluitingsdwang bier en daar brongen zal. Die verordening bevat de navolgende bepalingen Art. 1. ,Hot is verboden, een winkel (inbegrepen barbierswinkels en kapperssalons) voor het publiek geopend te hebben: lo. vóór 's morgens 5 uur en na 's avonds 11 uur; a. op Zaterdag b. op don dag voorafgaande aan den Hemelvaartsdag; c. van 29 November tot en met G December en van 17 tot en met 24 December 2o. op andere dagen, vóór 's morgens 5 uur en na avonds 9 uur." Art. 2. De bepalingen van art. 1 zijn niet van toepassing op: a. apotheken b. inrichtingen, waarvoor in of krachtens de Algemeene Politieverordening een sluitings uur is bepaald; c. alle locoliteiten, niet vallende onder b, doch die blijkens hare inrichting bestemd zijn voor het gebruik ter plaatse der aldaar verkochte eot- en drinkwaren; d. winkels in stations. Art. 3. Is op het uur, voor do winkel sluiting voorgeschreven, nog publiek in den winkel aanwezig, dan mag dit nog bediend worden, doch niet langer dan gedurende een half uur. Art. 4. Een winkel wordt als voor het publiek geopend beschouwd, zoolang er pu bliek aanwezig is of er winkelbedienden aanwezig zyn, behoudens het geval, in art. 3 voorzien. Art. 5. Het is verboden, in de inrich tingen en localiteiten, bedoeld iu art. 2, sub b en c., waren, welke uit die inrichting wor den meegenomen, te verkoopen of af to leve ren op do uren, waarop het volgens art. 1 verboden is, winkels voor het publiek geopend te hebben. Hetzelfde geldt ten aanzien van apotheken voor alle andere waren dan genees- en heelmiddelen en chirurgische instrumenten. Art. 6. Onverminderd de bepalingen op het venten, in de Algemeene Politieverorde ning opgenomen, is het venten op den open baren weg, behalvo met drukwerken, dranken eu kleine eetwaren, verboden op de uren, waarop het volgens art. 1 verboden is, win kels voor het publiek geopend te hebben. Art. 7. Burgemeester on Wethouders zyn bevoegd by openbare kennisgeving eene al dan niet voorwaardelijke ontheffing te ver- leenen van de verbodsbepalingen dezer ver ordening. a. algemeeu ten aanzien van alle winkels, voor enkele In die kennisgeving aan to wyzen dagon of godoelten van dagen; b. ten aanzien vau alle winkels op een tentoonstelling, fancy-fair of andere soort gelijke inrichting van tydelyken aard voor een in die kennisgeving vast te stellen tijdperk. Art. 8. De opsporing van overtredingen dozer verordening wordt opgedragen aan do inspecteurs, brigadiers en agenten der ge meentepolitie. Strafbepaling. Art. 9. Overtreding van eene verbodsbe paling dezer verordening wordt gostraft mot hechtenis van ten hoogste zes dagen of geld boete van ten hoogste f 25. («Hblad.") De verdediging van België. Brussel, 13 Sopt. De koning, die gisteren een langdurig onderhoud heeft gehad met den chef van don generalen staf, heeft heden geconfereerd met den minister-president en den minister van oorlog over de organisatie van de nationale verdediging. Daarna heeft de minister-president nog een langdurig ge sprek gevoerd met deu directeur van de verdedigingswerken te Antwerpen. Brussel, 18 Sept. De lichting 1909, die morgen naar huis gezonden zou worden, blijft tot nader order onder de wapens pelt van een behondigo bankmanoeuvre, een heimelyk stoken van particuliere banken, die den groei der stedelijke spaarbanken met leede oogen aanzien. Goldlui van dezelfde soort weten aan de Berlynsche beurs een paniek te doen ontstaan, die voor menigeen een aardig voordeeltje zal meebrengen. Maar geloof niet, dat dezo enkele wolkjes toekenond zijn voor de stemming onder het volk! Men zou zich vergissen! Ja, in het begin, toen was er iets van cpwindiDg to bespeuren. Dio onverwachte verschijning der Panther voor Agadir was oen luid toegejuichte coup de thóatre, het toonde, dat er nog mannen te Berlijn woonden. Alleen do reser visten en do vele roservcoffiuieren keken mindor opgewekt on dat is van huisvaders ook to begrijpen. Doch die korte spanne is reeds lang voorbijAls in gezelschap do conversatie hapert, als zelfs do fianwste mop pen getapt zyn, dan, maar dan eerst komt Marokko ter sprake. Marrokko als vervelings- uitingl Van oen heftige opwinding als voor 1870 is niets te bespeuren. De tijden zyn ver anderd. Met Frankrijk iB afgerekend, Elzas- Lotharingen is en blijft Duitsch, waartoe verder krakeel Zeker, het is oen hard gelag voor Duitschland om te moeten toe zien, hoe Frankrijk edolmoedig dat hcole stukje Noord-Afrika inpalmt, maar is hot een oorlog waard Dat is de vraag, die men overal twijfelend hoort stellen! Van de overwinning is men zeker on geen recht geaard Duitscher zou zelfs oen oogenblikjo twijfelen. Doch zy weten ook, dat de offers aan menschenlevens vyf, zesmaal grooter zouden wezen dan in 1870—71. Meer nog, het Duitschland van nu is dat vau 1870 niet meer! Hot industrieel organisme is sinds dien zoo ontzaglijk uitgebreid, zoo breed on fya uitgesponnen on verlakt, dat een oorlog van slechts enkele maanden met milliardun bïtaald zou moeten worden. Dio nuchtere overwegingen maligen en verhoeden elke opwinding. Komt er oorlog, goed, in Godsnaam, mon zal als Duitschers voet by stuk houden, maar verlangen doot er geen sterveling naar. Ook de voortreffelijke, mililaire organisatie draagt tot die kalmte het hare by. Alles is zoo uitstekend ingericht, dat groote, bizondere maatregelen overbodig zijn. Het cenige is, dat, sindB de Marokko-kwestie woelt, de officieren cn manschappen geen verlof krygen en nog meer dan gewoonlijk op marsch geoefend worden. Van verdere buitengewone dingen merkt men hier althans niets. En die zyn ook overbodig! De groote voorraads- magazynen in Wezel en andere grensgarni- zoenen zyn met of zonder Marokko gereed. Reusachtige bakkeryen mot geweldige nood voorraden wachten op het binnenrukken der militaire bakkers en op hot bevel, om drie legerkorpsen dagelyks van brood te voor zien. Ieder reservist weet op welke plaats hy zich te melden co welken weg hy tc nemen heeft en om die duizondon en duizenden op do snelste wijze tc vervoeren, heeft elke spoorwegdirectie speciale ambtenaren, wier uitsluitend werk het is te overleggen, hoe in den kortst mogelijken tyd de noodige treinen voor vervoer van militairen zonder storing van het gewone vervoer kunnen verzameld en ingelascht worden. Eiken dag worden die tallooze roode draadjie op dc groote spoorwegkaart gespannen, Viagezien en verbeterd. Wanneer vandaag de roode mobilisatie- plakkaten worden aangeplakt, staan er morgen de noodige legerkorpsen aan de grens en het zal niet meer noodig zyn, zooals in 1870, om met brandweerholmen on andere komedio het direkt gebrek aan troepen te verborgen. uitsluitend Oor-, Neus- en Keelziekten. Spreekuur 12-I1/,. OP Woensdag 20 September a s., voorm. 10 uur, op een terrein naast de Werf „DE LASTDRAGER", te HELDER, wan een partij gebruikte als: pl.m. -330 juffers, Amer. grenen en eiken balken, deur- en raamkozijnen met deuren en ramen, ijzeren spil, trappen en 30 yzeren ramen, en een part ij BRANDHOUT, enz. Wijders vóór het ter rein van den verkoop in de Binnen haven liggende Lichter 22 Meter lang SM" Alles te zien vóór den aanvang der verkooping. Deurwaarder H. KWANT. SOC. DEM. ARB. PARTIJ, afd. HELDER. op ZOND AG IV SHPTEJMBBH, op het terrein hoek PLANTSOEN en STATIONSTRAAT. SPREKERS: Entrée VRIJ. - Aanvang 4 uur nam. N.B Bij sleclit weêr in .Tivoli". Juist iets Boter- en Kaaahandel i. ONZE beter dan „DE VERGULDE KOE", BO-oent. de beste Breewaterstraat No. 8 BOTER. - to OBDAM, Donderdag 21 September '11, 's voorm. II uur, in het café van den heer C. HUIBERTS a. d. Markt te SCHAGEN, verkoopen voor mej. Wed. C. SPIL, de Boerenplaats genaamd „de Tweelingen", bostaande uitHuitsman8woning met Boet, Erf en Weiland, gunstig gelegen a. d. Belkmer weg in de ZIJPE samen groot 11.84.30 HA., te veilen in diverse perceelen, zooals op de schetskaartjes is aangegc ven. Thans in gebruik by de eigenaresse en te aanvaardende gebouwen met erf 1 Mei 1912 en de landerijen Kerst mis 1911. Advertentiën. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht, U kennis te geven van het overlyden van onze lieve Vrouw en Moeder, A. Maalsteed-v. d. Hulst, in den ouderdom van 46 jaar. Helder, 13 Sept. 1911. R. MAALSTEED. NELLY C. MAALSTEED. WILLEM J. MAALSTEED. Voor de deelneming betoond by het overlyden van onze lieve Vrouw en Moeder, Anna Tielrooij geb. Spruit, be tuigen wy onzen hartelyken dank. J. TIELROOIJ en Kinderen. Helder, 15 September 1911. Bestemming over Marokko. Mon schryft uit Dussoldorp aan de .N, R. Ct.": Hot is nu eenigo weken geleden, dat do Marokkaanscho geschiedenis begonnen is en het eind zal wezen, dat zjj iedereen meer dan de keel uithangt. Het is nu reeds zoo danig vervelend, dut men nauwelyks de aan geplakte telegrammen gaat lezen. Hot ia een politiek balspel geworden zonder opwindende momenten! Frankryk biedt een nota aan ondor geleidend trompetgeschal der Franscho pers, Duitschland staurt de nota met kant- teekeningen terug, terwyl de Duitsche kran ten zich brommend doen hooren. De Franscho vloot paradeert by Toulon, de Duitsche blijft niet achter en verschijnt extra opgepoetst by Kiel. Er wordt bekend gemaakt, dat de Fransche lichtingen naar huis gestuurd zullen worden en natuurlyk volgt oen Duitsche be kendmaking van gelyken inhoud. Zoo gaat het in den treure voort en het eenige inte ressante is de houding van Engeland, dat listiglyk pookt en stookt zonder zich met ge waagde dingen af te geven. Vandaar ook die merkwaardige kalmte onder het Duitsche publiek, die men in alle kringen kan opmerken. De spaarbankpaniek te Metz, Koningsbergen en Steltin zyn onver klaarbare uitzonderingen, speculatie op de domheid van sommige lui, dio toch konden weten, dat met of zonder oorlog de spuar- bankfondsen onaantastbaar z(jn en men mom CASIM0-GE30UW. door de Lid van de Federatie ven Muziekkorpsen in Nederland. Beschermhocrde WelEd. Heer D. Koppen. Directeur: de Heer Jb. TER HALL In den fraai verlichten tuin van het Casino-Gebouw. ■T A/wisse/end BAL. Aanvang 8 uur. Programma 15 cent. Eenig „zitje" in den Tuin. IJSKOUD ZUIO-HOLLANDöCH LAGER 10ct. ld. PILSENER 15 ct. By ongunstig weder in Zaal. ELKEN DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. der Maatschappij tot Nut v. h. Algemeen, Departement HELDER. Gebouw Nutsspaarbank, Polderweg 1. Opening der opnieuw uitgebreide biblio theek op Maandag 18 Septem ber a.s., 'aavonds 7 9 ure. Voorts eiken Maandagavond gelegen beid tot het bekomen van leesboeken. Catalogus 5 cent. Leesgeld per deel 1 cent per week. HET BESTUUR. zal op '8 morgens 10 uur, in het verkooplokaal aan de Loodsgracht 21. publiek verkoopen i w.o Salon ameublement, Salon-pianino (zoo goed als nieuw), Fransch Orgel, diverse Salontafels en Stoelen, Bonheur du Jour, Vertico, Linnen- en Penant kasten, Schrijfbureau, Dames-schry Rafel tje, Speeltafel, Theetafel, marmeren Pendule met Coupes, Linnenpers, grootL Salonspiegel, ovale Spiegels, Schilderyen Gasornament, Kachels, Fornuis, houten Ledikant, Waschtafels, veeren en kapok ken Bedden, Matrassen, Dekens, Vloer k'eeden, Karpetten, Zeilen, Gordijnen, Porcelein-, Glas-, Aardewerk, Keuken- benoodigdheden, Zitbad, Rijwielen en alle3 wat meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags te voren van 10-4 uur. «e WIERINGERWAARD, zal op Woensdag 27 September '11, des namiddags I uur, ten verzoeke en ten woonhuize van den heer P. STADT aan de Buurt te WIERINGERWAARD wegens vertrek, contant verkoopen: w. o.Mahoniehouten Tafel on dito Stoelen, Thonnet- en andere Stoelen, Crapaud, Leuningstoel, Eikenhouten Chiffonnière. Cousole, Waschtafel, Speel tafel, Werktafeltje, Gasfornuis en dito Comforen, Tapijten én Karpetten, Bed dengoed, Kachels, groote koperen Ketel, Mangel, blauw Saksisch Ontbyt-servies, Glas- en Aardewerk, zilveren Likeur en andere Lepeltjes, gouden Horloge, zilveren Horloge, Boeken, Damesfiets en hetgeen verder zal worden aangeboden, fW 's Morgens van den verkoop van 9-12 uur te bezichtigen. Ie WIERINGERWAARD, zal op Dinsdag 24 October 1911, des voormiddags IÖ uur, ten verzoeke en ten huize van den heer JAN BAKKER Janszoon, aan den Voorweg te ANNA PAULOWNA publiek h contant verkoopen den geheeien BÓEREN-INVENTARIS, w. o.Paarden, Veulens, Melkkoeien, Schotten, Vaarzen, Graskalveren, Scha pen, Varkens, Landbouwgereedschap, Wagens eu hetgeen verder tot het boerenbedrijf behoort. Alles nader te omschrijven by volgende advertentiën en biljetten. Het adres van Dames- en Eeeren-Tailleur, is tijdelijk verplaatst van De Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor alle soorten van TIMMERWERKEN. JAN KRAMER, Achtergracht W. Z. 75. \A«rdt gedronken tstf koude melk of spuitwater. Centgt fabrikanten AMSTERDAM Inrichting «oor DANSONDERWIJS, BIJKSTRAAT 37, KELDER. Voor den DANSCURSUS 1911-1912, bestaat asm bovengenoemde Inrichting gelegenheid voor aanvangenden en meer gevorderden. Club- en Privaatlessen. Inschrijving van af heden dagelijks. Voor inlichtingen wende men zich Dijkstraat 37. B. H. POLAK ZONEN Prospectus op aanvraag verkrijgbaar. ALLEN, die zich nu reeds op geven als abonné op „DE TELE GRAAF", ontvangen die van af Va September tot 1 October GRATIS. De Agent: P. SPRUIT, KANAALWEG 161. Telefoon nr. 143. HHLDHB Een jonge gehuwde vrouw, vraagt beleefd Mangslgoed, wordt gehaald en thuis bezorgd, zeer netjes en spoedig. Adres: Californiestraat No. 18. Gevraagd een nette Dag-dienst- bode, van goede getuigen voorzien. AdresBassingracht 7. Telefoonnet Helder. HUISIIOUD- AANSLUITING van af f 10 p. jaar. en f2.50 entrée. GESPLITSTE AANSLUITING vanaf f 22.50 p. jaar en f2.50 entrée. GEWONE AANSLUITING van af f30.p.jaar en f5.— entrée. Nieuwe 'aansluiting: 190* SPIGT J., Spoorstraat TE HUUR: Een HeerenhuiS| 5kamers,keukeu, zolder met Dienstbodenkamer, Hoofd gracht 63. Direct te aanvaarden. Te bevragen bij den Heer J. L. v. OS. Nieuwstraat 27. TE HUUR het HEERENHUiS Havenplein No. 17 j Te bevragen: Havenplein No. .17, TE KOOP of TE HUUR wegens vergevorderden leeftyd vau den tegenwoordige» eigenaar een Woon- en Winkelhuis, waarin tot heden gedreven werd, een flink beklante Zaak in Kruidenierswaren-, Tabak, Sigaren en Slytery met Vergunning. Onder billijke voorwaarden. Te bevragen: Bureau van dit blad. IBfll „VAREN". Het gebruik van een kus sen, gevuld met,,VAREN" is een uitstekend middel m tegen hoofdpijn. 2 Verkrijgbaar in de Bed- denfabriek en Magazijn van CORN. KLOK, Koningstraat 23. TE KOOP esn Kapokken Bed en een Kinderstoel. Adres: Wilbelminastraat 16. Te Koop. Spotprijs. Moet weg. Een best HEERENRIJWIEL met Carbietlamp. Adres: Schagenstraat No. 87. TE KOOP ongeveer 250 Liter MELK per dag, te leveren van af 1 October. Te bevragen by Jm. WAIBOER Hz., „Jettyshoeve", Koegras, Helder. GEVRAAGD met 1 November a.s. eene DIENSTBODE als DAGMEID, in klein gezin, goed kunnende koken en werken, v. g. g. v. Br. onder letter W, aan den Boekh. P. SPRUIT. Een net persoon vraagt I of 2 fat soenlijke Jongelui,om gezamenlijk les te nemen in de natuur- en werktuig kunde, ten einde examen te doen voor het voorlooplg diploma. Br. lett Z, Bureau van dit blad. Tegen October aangeboden gemeu bileerde Zit- en Slaapkamer met of zonder Pension. Te bevragen aan DUINKER's Advert.- Bureau, Spoorstraat. TE KOOP een mooi Perceel aan de Dijkstraat, 3 Are 90 c.A., zeer geschikt voor 2 perceelen.-en oen Perceel in de le Vroonstraat, groot 2 Are. Brieven lett. B, aan den Boekh. P. SPRUIT, Kanaal weg 161. TE KOOP een sterke, makke K ET, gezond en zonder gebreken, tevens een leeren Tuig en Kar. Adres: Bureau van dit blad. MACHINETEEKENEN en STOOMWERKTUIGKUNDE aangeboden voor hen dieMachinist of Monteur willen worden by Stoommachines of Motoren. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP. Te koop 5 stuks solisd gebouw ds nieuwe HUIZEN, staande Bothastraat, ook afzonderlijk. Brieven onder motto „Huizen", aan het Bureau vau dit blad. OPRUIMING van een groote party tot SPOTPRIJZEN. Mooie DOOZEN van 40 ct. nu 18 ot. en extrü fijne van 75 en fl.nu 39 ct. Firma S J- PRIN8 Co„ Kruisweg 176-176

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2