Herman Nypels, INDISCHE UITRUSTINGEN voor H.H. Onderofficieren K.M. Spoorstraat 41, Helder. Herman Nypels. Ledenvergadering Schouwburgzaal „Casino" Justus van Maurik. a.s. Zondag 16 October. Na afloop BAL. MAIMTIEN. CONTENANCE. inrichting v. Dansonderwijs Dijkstraat 37. EENIGE MODEL INRICHTING B. H. POLAK, Ph. B. POLAK, - JAC. B. POLAK, Speciaal adrea voor: Bij inkoopen boven 20 gulden 5 °/0 korting voor contant. Wij leveren uitsluitend prima qualiteit en garandeeren elke leverantie. Aanbevelend, Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingaweg. Datum der ter postbezorging. Tydsf der laat. busl. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holt. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m. via Marseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 13 en 27 Oct. 20 10 en 24 17 en 31 20 18 7.- 'sav. 7.'sav. 7.— 'sav. 3.30'snam 7.— 's av. 12'smidd. 13 en 27 Oct. 10 en 24 17 en 31 8.30'smor. 7.'s av. 3.30'snam 7.— 's av. 12'smidd. Naar Palembang, Rioaw, Banka, BillitOD en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl, mail via p. Holl. mail viaMarseille (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille 20 p.Duitsche m. via Napels 18 Naar Atjeh en de Oostkant van Snmatra: p. Eng. mail via Brindisi eiken p. Holl. mail via Genua 10 en p. Holl. mail via Marseille 17 en 31' (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille 20 7.'s av. p. Duitsche m. via Napels 18 12'smidd. Naar Gnyana (Suriname): p zeepost via Amsterdam|12 en 26 Oct. |7.'s av. p mail via Queenstown .13 en 27 3.30'snara p. mail via New-York. .13 en 27 3.30'snam p mail via St. Nazaire .1 7 Nov. |7.'s av. Naar Cura<jao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 12 en 26 Oct. 7.'s av. Vrijdag 24 Oct. 8.30'smor 7.— 's ar. 3.30'snam p. mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg 1 Nov. (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam|12 en 26 Oct. 17.'sav. (alleen op verl. der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd.|7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivicr-kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 3.30 's namiddags. INGEZONDEN. Waarschuwing aan ouders en jonge meisjes. Binnen enkele weken staat Nov. voor de deur, en we weten wat dat zegt in de wereld dergenen, die haar brood moeten verdienen. Hoe menig jong meisje gaat dit jaar voor het eerst buiten haar ouderlijk huis aan den arbeid hoe menige maakt plannen van verandoring, en naar zo vast overtuigd ia van verbetering. Oudera en jonge meisjes I eer ge er toe overgaat uw dochters of uzelven in een betrekking te verbinden, bedenkt al wat dat zeggen wil. Hoofdzaak is toch niet of ge meer of minder geld ault verdienen. Vraagt toch vooruit waar ge komt, in welke omgeving uw kind vorder zal ont wikkelen. Ge weet het mogelijk niet, aan hoe groote zedelijke gevaren de jonge meisjes bloot staan, vooral in de groote steden. Allerlei genoegens zijn daar om ze te lokken op wogen, die voor haar gevaar opleveren. Tracht ook vooruit na te gaan of uw kind in haar betrekking een goed thuis zal vin den, en belangstellenden, die zich ook om haar geestelijk welzjjn bekommeren, die haar zullen wijzen op geoorloofde genoegens. Weet gy niet hoe die gewenschte inlich tingen te verkrijgen, weet dan, dat onder- geteekende, lid der Vereeniging ter behartiging van de belangen der jonge meisjes ten allen ..tijde bereid is u die inlichtingen te verschaffen. Mevrouw SCHOKKING— Baltesek Middelbeek, Stationsweg 9. Helder, Oct. 1911. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 10 October. Bij Koninklijk Besluit is, met ingang van 1 Januari, aan den directeur van het tele graafkantoor te Nieuwediep, E. van Driesten, op vorzoek, eervol ontslag verleend. Tot tijdelijk onderwijzeres te Haren- karpsel is benoemd mej. E. de Vries te Huis duinen. Op Vrijdag 29 Sept., den dag voor den storm, vertrok de tNoordzee", schipper Al- bertsma, van hier naar Londen Het laat zich denken, dat men over het lot van dit kleine scheepje zeer ongerust was, te meer, daar men tot Vrijdag geen bericht van aankomBt had verkregen. Het blijkt nn, dat do aak Vrijdag te Souchend (Engeland) is aangekomen. „Jastus van Maurik". Do hier welbekende tooneelvereoniging tfJustuB van Maurik" zal a.s. Zondag het speelseizoen weder openen in de schouw burgzaal Casino". Opgevoerd zal worden het beroemde drama ,Een vijand van voor uitgang, of Julia uit den Westenberg". Terugziende op het succes dat deze ver eeniging reeds verscheidono jaren met hare uitvoeringen behaalde, twijfelen wij er niet aan, of deze uitvoering zal ook nu weer verscheidene belangstellenden trokken. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de advertentie voorkomende in dit blad. Trekvogels. Het Zoölogisch Station der Nederlandsche Dierkundigo Vereeniging te Helder bericht aan het fHblad", dat eon der in het afge- loopon voorjaar op initiatief van den heer H. C. Delsman van alluminium ringen voor ziene ooievaars onlangs in Opper-Silezië levend teruggevangen werd, doordat hy in een gradeerwerk bij do zoutmynon gevallen was. Hot dier was afkomstig uit Gorrcdyk en aldaar door den heer Ebbinge geringd. De spoorwegbrug te Dordrecht. Nadat Zaterdagavond de mastkokers der in de spoorwegbrug te Dordreeht vastzitten de schepen gesloopt en do masten gestreken waren, kon omstreeks half een de brug ge sloten worden en konden ecnigo treinen pas- seeron. Intusschen wies het water buiten gewoon en zoowel met het oog op de veiligheid der schepen als uit vrees voor beschadiging der brug werd daarom omstreeks half twee de brug weder geopend. Het water bleef intusschen wassen en tegon 3 uur kwamen de Bchepen vlot met behulp van de sleep- booten Hollandia en Telefoon. De brug werd daarop dichtgedraaid eD het treinenverkeer kon worden hervat. Het remmingswerk der brug is vry zwaar beschadigd, torwyl het nog niot zeker ie, dat do brug er zonder avery is afgekomen. Het treinenverkeer was door deze stagnatie geheel in do war. De Hook-van-Holland-trein, die omstreeks half elf te Dordt aankomt, is Zaterdagavond over Utreoht gegaan. Vischtorpedo. Maassluis, 8 Oct. Door de loodsschoener No. 5, schipper Meuldyk, is benoorden Oost Goodwin opgevischt een vischtorpedo, ge merkt 692/2, waarschynlyk oen Engelache. Hr. Ms. Utrecht. Wy lezen in de Amigoe di Cura<;ao: Donderdagmorgen (14 September) is onze oorlogsbodem van Bonaire weer in onze haven terruggekeerd. Aldaar had do marine het verlies van eon der bemanning te betreuren. LI. Zondag is by Playa Loche de stoker Schappert by het baden verdronken. Niet tegenstaande alle daartoe aangewende pogin gen, zelfs na het uitloven van een premie van f25, is het nog niet gelukt het lyk terug te vinden. De volgende week vertrekt de .Utrecht" naar Jamaica. Deze reis zal ongeveer 10 dagen duren. In de eerste dagen van October zal do //Utrecht" naar Suriname vertrekken, om by de aankomst en de installatie van den nieuwen gouverneur, baron van Asbeck, aldaar tegenwoordig te zyn. Na de terugkomst uit Suriname zal de .Utrecht", met den gouverneur aan boord, de Bovenwindsche eilanden bezoeken. Vreeselijke uren op zee. Omtrent het ongeval den matroos Leendert Hoek aan boord van de KW. 131 overkomen, schryit men uit Katwyk aan bet «Lcidsche Dagblad" Zooals u bekend is, kwam Maandagmor gen te IJmuiden binnen het loggerschip .Johanna Maria", KW. 131, schipper Jacob v. Beelden. De opvarenden waren, op één na, als door een wonder, aan den dood ontkomen. De logger was sedert 16 AuguBtUB uit en maakten haar tweede reis in het seizoen. Na lang en dikwyls vergeefsch visschoD, had de volhardende schipper eindelyk zyn lading aan boord en vertrok hij in den namiddag van Vrydag naar huis koersende naar IJmuiden. Het weder was gunstig tot Zaterdagna middag ongeveer 4 uur, toen ploseling de orkaan losbrak. Het vaartuig bevond zich toen op od ge- veer 30 mylen van de kust on ter hoogte van Zandvoort. De geheele bemanning was aan dek. De storm nam hand over hand in hevig heid toe. Een vreeselyke golf verhief zich tot hal verhoogte van den bazaansmast, brak en viel met donderend geraas op hot vaartuig, dat het onder zich bedolf. Ik had my", zoo vertelde do Bchipper, .aan een touw met beide handen vastge grepen en snakte in de golven naar lucht de tyd onder water doorgebracht, leek my wel een kwartier toeik dacht met schip en al to zyn omgeslagen en daarom liet ik, den moed verliezende, de eene hand Iob en wilde my geheel aan de golven prijs geven, toen ik opeens lucht kreeg en een oogenblik later den zich oprichtenden steven zag, met de schimmen van eon paar meuschen. Toen groep ik weer moed. Ik kwam weder op de beenen. Myn hooge laarzen waren volgeloopen en myn kleeding was doorweekt. Voortbewegen was bijna onmogelyk. Ik trachtte my op de hoogte to stellen van wat gebeurd was. Het achteronder was nagenoeg volgeloopen. De daarin aanwezigen, die zich in dez.i ruimte hadden laten vallen, toon zy zagen, dat de stortzee zich op het schip zou werpen, zaten tot aan de schouders iu het water en werden daaruit met groote moeite gered. Toen wy oenigszins tot onszelf kwamon bemerkten wy, dat een groot gedeelte van den inventaris was weggeslagen. Om vaartuig en leven te redden besloten we hot schip te lichten, door verschillende visschery-goederen over boord to werpen en den vischreep uit te paaien, wat ons tot 20 touwen gelukte. Overigens was reeds veel weggespoeld het kleine vischzeil was aan flarden, het stuurrad weggeslageneen groote hoeveel heid tonnen was uit het ruim naar boven gedreven en werd over boord geworpen. Een man vond ik mot zyn armen om de pomp en geheel met touwwerk, breels enz. omweven hy was slechts licht gekwetst. Om een verder lichten van hot schip mo gelijk te maken moest het water worden uitgehoosd want we dreven met de golven gelijk. De pompon waren onklaar geworden en het water moest dus met puts, y'zcren pot en dergelijke gereedschappen worden uitgeschopt. Daarmee bezig, miste ik den matroos Leendert Hoek. Niemand had hem meer gezien. Ik begreep wat was gebeurd. We moesten echter al het mogelyke doen om hot schip boven water te houden en daarmede zyn wy tot den volgenden morgen bezig gebleven. Gelukkig werd het weder te middernacht iets beter. Dank zy de moedige on volhar dende bemanning, gelukte het ons het schip te lichten en eindelyk des Zondagsmorgens halftien kondon we er aan denkon de zeilen te hyscheD on de reis naar huis voort te zetten." Tot zoover de schipper, die Maandagmor gen behouden te IJmuiden binnenliep. Men kan zich voorstellen hoe gelukkig dio vrouwen, die moeders en die kinderen ge weest zyD, toon ze de hunnen behouden zy 't dan ook afgetobd en geen halvo monschon meer, weer terugzagen en welk een .gejam mer uitbrak in het gezin van Leendert Hoek, die in do golven bleef, zyn vrouw en vier kleine kinderen zonder middel van bestaan achterlatend. Het grootste oorlogsschip. Gisteren liep in Portsmouth het slagschip Koning Goorge V" van stapel, het grootste en sterkste oorlogsschip van alle, die tot nu toe in Engeland gebouwd werden. ,De Koning George V" behoort tot de schepen, vermeld op het program, dat in 1910 vastgesteld werd voor den vlootbouw. Hot schip geeft den naam aan een type, waartoe ook de Centurio", de „Ajax" en do •Audacious", schepen, die nog op de werf staan, behooren zullen. De kiel van de «Koning George V" werd in Januari van dit jaar gelegd en bet zal in Januari 1913 gereed zyn voor den dienst, geheel overeenkomstig de reglementaire voorschriften, die in de laatste jaren gegolden hebbon voor den bouw van oorlogssch< pen op Engelsche werven. Sedert verscheidene jaren geldt daarvoor een vasto termyn van vierentwintig maanden. Do »Koning George V' stolt verdere ontwikkeling voor van het type der •Orion"-klasse. Do volgende gegevens zyn van dit Bchip van den dag bekend, waar- by men gewaar zal worden, welk eon geduchte gevechtseenheid de Koning George V" worden zal. Het schip zal, na volledig belast te zyn, een waterverplaatsing van 28,000 h 29,000 ton meten. Het is honderd-twee-en- zeventig meter lang, zeven-en twintig meter breed en het heeft thans acht en oen hal ven meter diepgang. By volledige belasting zal het schip natuurlijk heel wat dioper liggon. De turbines zullen met hare 31,000 paarde- krachten het groote zeekasteel een snelheid van 21 mylen per uur geven. Het geschut van dezen bodem bestaat in de eerste plaats uit tien 34,3 centimeterstukken, die paarsge wijze in pantsertorena zullen gorden opgesteld. Verder zal waarschynlyk een zeer groot aantal 10,4 centimeterkanonnen de liohte bewapening van het schip vormen. Daarbij komen onder water drie torpedolanceerbuizen van 53 c.M. Hiermede eindigen we de opsomming van de angstwekkende bijzonderheden van het jongste zeemonster, dat, met nog drie anderen van zyn soort, wellicht in het jaar der Derde Vredesconferentie de oceanen onveilig zal gaan maken voor alle niet Britsohe ster velingen. Een club van zelfmoordenaars. Berlijn, 7 October. De correspondent van de //Berliner Lokal AnzeigerseintTe Koersk heeft de politie een club van zelf moordenaars ontdekt, waarvan de leden gym nasiasten waren. In den loop van de laatste maanden heeft de club 10 zelfmoorden op haar geweten. Zy bezat statuten, volgens welke de zelfmoorden door het lot worden beslist. De in beslag genomen lysten brengen een heele menigte nog uit te voeren zelf moorden aan den dag. Onder de ouders van de leerlingen heerscht een onbeschrijfelijke opwinding. De dood van een Olifant. Vrijdagmorgen is in den dierentuin te Frankfort de olifant //Diok", wiens leeftyd op 90 jaar word geschat en die sinds 19 jaren in het circus Charles by dressuursnummers wordt gebruikt, vergiftigd. De arme dikhuid leed sinds eenige jaren aan een voetgezwel, dat zoo pijnlek was, dat men tenslotte wel moest overgaan tot het afmaken van het dier. ,Dick" werd 's morgeDS om half vyfdoor verscheidene oppassers, van den Mainzer straatweg, waar het circus staat, naar den dierentuin gebracht. Hier werd by het dik huiden-gebouw het doodvonnis voltrokken. Men gaf den ouden olifant eerst 32 gram morphine, teneinde hem te bedwelmen. Deze dosis, die voldoende is om ongeveer 70 men- schen te dooden, oefende op het kolossale dier byna in 't geheel geen invloed uit. Een poging met cognac mislukte eveneens. Daarop kreeg .Dick" een inspuiting van 20 gram cyaankali daarmee zou men 1200 menschen van het leven kunnen beroovenl en na lang wachten nog eens een oplos sing van 5 gram scopolamin, een buitenge woon zwaar vergif, dat indertijd ook by 'n neushoorn werd gebruikt. Dit bracht hot machtige dier eindelyk ten val, en doodde het na ongeveer vyf minuten. De gevroesde woede-aanval, dien men had willen voorkomen of verminderen, door eerst een bedwelmend middel toe te dienen, deed zich in de laatste minuten voor. Het dier trok als razend aan de zware kabeltouwen, waarmee by was vastgebonden, trompetterde en sloeg heftig met den slurf om zich heen. Het cadaver zal voor een museum gepre pareerd worden. Bij dit nummer behoort eon Bijvoegsel. Advertentiën. Den 4den October ontving ik de treurige tyding,' dat myn geliefde Echtgenoot, en der Kinderen zorg zame Vader, TBunis Barendregt, korporaal-stoker 2e klasse, a. b. van de „Koningin der Neder landen", op zijn thuisreis aan cho lera is overleden, in den ouderdom van 32 jaar en 6 maanden, my nalatende met drie jeugdige kinde ren, te jong om het zware verlies te beseffen. Zyn diepbedroefde weduwe: G. BARENDREGT-Winkel en Kinderen. Helder, 9 October 1911. Ie SchHgendwarsstraat No. 2. Den 4den October ontvingen wy het treurig bericht, dat onze Zwager, T. Barendregt, in den ouderdom van 32 jaar en 6 maanden is overleden. Diep betreurd door zyn Zwager en Zuster L. WINKEL. C. WINKEL-Tilmans. Helder, 9 October 1911. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtge- noote en zorgzame Moeder, mej. Maria Catharina Wilkers, geb. Kruk, in den ouderdom van 36 jaar. J. WILKERS en Kinderen. Helder, 6 October 1911. Dankbetuiging. Voor de vele en hartelijke blyken van deelneming by de ziekte, het over lijden en de teraardebestelling van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwd- broeder, Cornelis Teunis, ondervonden, betuigen wy onzen oprech ten dank, in 't bijzonder die dank aan de Directie en personeel van T.E.S.O., den Zeer Gel. Heer Dr. WAGEMAKER en aan den Zeer Eerw. Heer Ds. VAN GRASSTEK Uit aller naam Wed. K. HOOGERHEIDE-Koopman. Texel, Oudeschild, 9 October 1911. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hunnen oprechten dank, aan den WelEd. ZeerGel. Heer M. H. J. GROENENDIJK, Arts, Zuster G. WERING en aan de jonge Heeren Dragertjes en Buren, voor de liefderijke verpleging en de eer, ons geliefd Dochtertje Marijtje bewezen. Namens de Ouders: R. SCHENDELAAR. T. SCHENDELAAR-VAN TIL. Helder, 10 October 1911. Grondig Piano- en Orgelonderwijn. Mej. h. UJiKKEH, Stafionaw.g I. op Woensdag II Oofobai*, des avonds half negen, in „Tivoli". Voor agenda zie convocatie. HET BESTUUR. Toone.lv.re.niging Opening van het epeelseizoen Opvoering van Beroemd drama in 6 tafereelen. Entrée 25 ct. Gereserveerd 35 ct. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. Kaarten vanaf heden verkrijgbaar by den heer KOKELAAR, Kanaalweg, den heer JORDANS, Dykstraat, den heer BRUIJN, Spoorstr. en mejuffrouw HEL DER, Zuidstraat. En op den speeldag van 2—4 uur, en 's avonds aan het loket. HET BESTUUR. Inlichting gevraagd. Degene, die eenige inlichting of aan wijzing kan doen omtrent het «eg- namen van een Heenenffiets tusschen 4 en 6 Juni bij den brand van de boerderij bewoond door M. Jimmink, zal flink beloond worden. M. JIMMINK, Koegras. Kost en Inwoning aangeboden, met gebruik van vrij kamertje. Adres: Bureau van dit blad. Tegen half October of begin Novem ber wordt een flinke nette Dienstbode gevraagd, hoog loon, gezellig huiselijk verkeer. Brieven motto „Dienstbode", aan het Bureau van dit blad. Een net gemeubileerde Zit- en Slaap kamer, zonder pension, aangeboden. Omtrek Ankerpark. Adres: Bureau van dit blad. Te huur Heerenhuie met Serre, staande op het mooiste punt Dykstraat, thans bewoond door de Weled.Gestr. heer kapt. Quanjeb. Te bevragen by W. H. BURGERS, Middenstraat 24. Te koop of te huur een flink ingericht Heerenhuie aan den Kanaalweg. Te bevragen R. N. VAN OS, Aannemer, Binnenhaven No. 9. TE KOOP een luxe verzinkbare Trapmachine, tevens Pronktafel, wegens plaatsgebrek. Br. onder motto „Machine" aan het Bureau van dit blad. TE KOOP een Café met vergunning annex Kruidenierswinkel. Te bevragen by J. BIJVOET te Koegras. Zich te vervoegen van Donderdag tot Zaterdag. TE KOOP massief mahonie Olietafels van af f 11.— Schuiftafels die nooit scheuren of springen en Machinetafels. Deze schuiftafels wor den u nog niet door een ander geleverd met garantie. Adres: W. KLUT, Meubelmaker, Vlamingstraat 64. TE KOOP. Te koop 5 stuks solied gebouw de nieuwe HUIZEN, staande Bothastraat, ook afzonderlijk. Brieven onder motto „Huizen", aan het Bureau van dit blad. LESSEN in Ned. Taal en Rekenen, Natuur- Wls- Werktuig- en Stoomwerktuigkunde; oplei ding voor het voorloopig Diploma als Machinist. Zeer billijke conditiën. Brieven franco letter T. R. aan het bureau van dit blad. OF LIT GEBIED TE DEZEB STEDE. PRIVAATLESSEN. - Gelegenheid tot het forma.ren van strikt besloten clubs zoowel voor kinderen ala voor volwassenen. Onderwijs door ERVAREN, THEORETISCH en PRACTISCH goed onderlegde VAKMANNEN. Auteur van „HET DANSEN", (hetwelk een plaatsje verkreeg in de Koninklijke Bibliotheek.) r Compositeurs de „La Graciulino". - Gediplomeerde DaneonderwIJzert. Uitsluitend adres DIJKSTRAAT 37. PROSPECTUS op aanvraag verkrijgbaar. Witte ünitormen (.Tas en Pantalon) f 4.50, 6.-, 7.-, 8.-, 10.- Blauwe Werkpakjes, solide Keperf 4.50 Cabaaienf 1.75, 2.-, 2.25 Slaapbroeken (gestreept, dubbel kruis)ff I.- Onder-Pantalons, dun tricot f 1.25, 1.50 Flanellenf 1.50, f 1.75, 2.25 Sokkeu, alle kleuren, dubbele zolen per paar 50 ets. Zakdoeken, Badhanddoeken Witte Onderhemden Sloopen Lakens Blikken Trommels handschoenen, zeer dun en sterk Hut- en Uitrusting-Koffers. Marine-Knoopen per dozijn f 1.10 75 ets. f 0.80, 1.25, 1.50 f 0.60, 0.75, f 0.90 ff 1.25, 1.50, 1.75 *4.- 60 ets. «7.-, 9.- per stuk 5, 10, 15 ets. Uitmonsteringen, echt en procédé.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2