Onderlings ïereeniging tot aanloop ?an Yeeioeder te Beider. ergadering, op morgen, ïoensdag 1 Boiember a.s„ JULIANADAG Bij M. DE VOGEL Spoorstraat 128. Schipper Marine en Leger. Blijkeue bij het Dep. van Marine ontvangen be richt ia Hr. Ma. pantserdekschip Gelderland 27 dezer Sagres gepasseerd. De otl'. v. adin. 1ste kl. J. P. Zur Muitien is 16 Nov. a. b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord ge plaatst. Bij K. B. is aan den adelborst 1ste kl. G. van Reede, met 1 Nov., op verzoek, in O.-Indié eervol ontslag uit den zeedienst verleend. De detacheering van den officier-machinist 2e kl. J. lipelaar aan de fabriek „de Schelde" te Vltssingen, wordt met 26 October wegens ziekte ingetrokken en hij alsdan geplaatst in de rolle van het wachtschip te Willemsoord. Bij den marine-stoomvaartdienst worden 4 Nov. verplaatstde hoofdmach. J. C. Francino van het reserve-vaartuig Rhenus in de rol van Hr. Ms. instructieschip Van Galen te Hellevoetsluisde hoofdmach. B. C. de Groot van Hr. Ms. wachtschip to Willemsoord op Hr. Ms. riviervaartuig Rhenus te Nijmegen (tijdelijk te Hellevoetsluis); de mach. H. Zeilstra van Hr. Ms. politie-schoener Zeehond op Hr. Ms. Reinier Claeszen te Hellevoetsluis; de tnacb. G. den Hertog, van Hr. Ms. Reinier Claeszen op Hr. Ma. politie-schoener Zeehond in de directie der marine te Willemsoord; den llden Nov. de mach. C. J. Avis van Hr. Ms. Sehorpioen te Helle voetsluis op Hr. Ma. mijnent >gger Hadda te Wil lemsoord. Bij kesch. van den Min. van Marine is de be volen plaatsing van den olT..mach. 2de kl. A. C. Dat aan boord van Hr. Ms. tZeeland", inge trokken. Aan den machinist M. Flohil, is op zyn verzoek met t November 1911, ontslag uit den zeedienst verleend. Bevordering op 1 Nov. 1911. J. Bonte, tot opperschipper. H. J. Gielis, id. Bootsman A.v.d.Kamp, schipper. id. J.v.d.Made, id. KonsL-majoor J. Lagas, opperkonstabel. Serg.-konstabel S. Assebnan, konstabel-ma;. id. P. Faber, id. Serg.-torpedom. J. F. Steenman, torpedom.-maj. Stok.-majoor J. J. Stoops, opperstoker. Nerg.-stoker P. H.J. Aalders, stoker-majoor. Kwartierm. A. v. Roekei, bootsman, id. J. C. Knipers, i id, id. P. Verschoor, id. Korp.-konstabel W. J. Bekker, serg.-konstabel. id. J. A. Plas, id. Korp.-seiner A. de Vries, serg.-seiner. Korp.-torpedom. C. Schot, serg.-torpedom. Matr.-torpedom. J. Hubregtaen, korp.-torpedom. Korp.-bottelier J. N.'t Gilde, i serg.-bottelier. Matroos 2e kl. K.P. v.Rooiien, matr.-bottelier. Korp.-kok W.J.L.v.d.Haas, serg.-kok. Matroos-kok H.G. Schouten, korp.-kok. Marinier le kl. J. Seriier, korp. d.marin. Alsnog bevorderd met ingang van 1 Oct. j.1. Stoker-olieman W.J.G. Sligte, tot korp.-stok.2ekl. De kapt A. J. Pachlig, van liet korps mariniers te Rotterdam, zal binnenkort den dienst met pen sioen verlaten. By Kon. besluit van 27 dezer zyn, met ingang van 1 November 1911 benoemd tot commandant der 1ste divisie, de generaal- majoor A. E. Roest van Limburg, van dun staf der infanterie, inspecteur van het wapen, er. zulks onder eervolle ontheffing uit zyne tegenwoordige functie by het wapen der infanterie tot commandant van het algemeen depót van discipline, de kapitein M. F. Guldenberg, van het 3e regiment; by den staf van het wapen, tot generaal-rnajoor, inspecteur van het wapen, de kolonel W. F. K. Bischofl van Heemskerck, commandant van bet 11e regiment; by het 10c regiment, tot kapitein, de 1ste luite nants W. 1. M. Diekhof en G. R. Fauchey, onder scheidenlijk van het regiment grenadiers en jagers en adjudant van het le regiment De by het 10e reg. inf. benoemde kapiteins W. J. M. Diekhof en G. K. Fauchey komen resp. te Hoorn en te don Helder in garnizoen. De le luitenant J. C. Regenhardt, van het 10e regiment infanterie, wordt den len November overgeplaatst by het 7c regiment infanterie te Amsterdam. Benoemd tot commandant van het 27e Land weerdistrict alhier de kapitein C. C. van Altena, van het 7e regiment infanterie. De tot commandant van het 28e Landweer- district benoemde kapitein I'. C. A. Krugers, van het 27e L&ndweerdistrict alhier, krygt Leiden tot standplaats. Aan den sergeant D. van Zuylen, van het 2e bataljon 10e reg. infanterie, is op zyn verzoek vervroegd ontslag uit den dienst verleend. De sergeant le kl. H. W. Bouthoorn, van het 2c bataljon 10e reg. infanterie, wordt 1 November gedetacheerd te Haarlem tot het volgen van een cursus voor den rang van sergeant-raajoor-instruc- teur. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nedbrland. Flores, thuisreis, vertrok 26 dezer van Padang. K. W. III, thuisreis, vertrok 26 dezer van Colombo. Madura, uitreis, is 27 dezer Vlissingen gepasseerd. Karimoen arriv. 27 dezer v. Amsterdam te Batavia. K. W. I, uitreis, vertrok 27 dezer van Genua. Ainbon arriv. 27 dezer van Amsterdam te Batavia. Timor, uitreis, vertrok 28 dezer van Suez. K. W. II, uitreis, vertrok 28 dezer van Suez. Kembrandt, uitreis, vertrok 28 dezer van Colombo. Vondel, uitreis, arriv. 29 dezer te Southampton. Orotius, thuisreis, vertrok 29 dezer van Genua. Koningin der Nederlanden, thuisreis, kan, volgeni draadloos telegram, op 31 dezer des avonds 6 uur te IJmuiden verwacht worden» Celebes, thuisreis, passeerde 28 deser Gibraltar. Koninklijke Hollanosohe Llotd. Kernland, thuisreis, vertrok 27 dezer van Bahia. Delfland, thuisreis, pass. 28 dezer Fernando Noronha. Frisia vertrok 28 dezer v. Buenos-Ayres n. A'dam. Hollandia, thuisreis, passeerde 30 dezer Ouessant. Rijnland, uitreis, /ertrok 30 dezer van St. Vincent Rottkrdamsohe Llotd, Bandoeng, uitreis, passeerde 27 dezer Malta. Walcheren, v. Java n. R'dam, pass. 28 dezer Gibraltar. Djocja vertrok 28 dezer van R'dam naar Batavia. Goentocr arriv. 29 dezer van Batavia te Rotterdam. BesoekL thuisreis, arriveerde 30 dezer te Suez. Ophir, thuisreis, arriveerde 30 dezer te Suez. Süidoro arriv. 29 dezer van R'dam te Batavia, Tabanan, uitr., vertr. 29dezer v. Tunger en Gibraltar. Tnmbora, thuisreis, vertrok 28 dezer van Padang. Wilis, uitreis, vertrok 29 dezer van Perim. Gorontalo vertrok 29 dezer van Batavia n. R'dam. Kon. Wbst-Indisohe Maildienst. Pr. W. V, uitreis, passeerde 29 dezer Ouessant. Pr. MauriU arriv. 29 dezer v. W.-Indië te N.-York. Burgerlijke Stand v. Halder. Van 27 tot 30 October. ONDERTROUWD: D. Bruin en L. Riekwel. BEVALLEN: J. I. de Jongh geb. Janssen, z. W. Voetel geb. Jonkman, d. H. v. d. Steen geb. Koene.' z. T. Speets geb. de Haan, z. OVERLEDEN: M. C. E. Willemsen, 4 m. D. Renooy, 58 j. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 81 October. De boot van Gebre. Zur MUhlen, die gewoonlijk om 4 uur des 'a middags alhier arriveert, zal voortaan circa half vijf aan komen. De heeren P. M. Adriaanae on P. J. Arende, alhier, zyn te Amsterdam geslaagd voor het examen vrije- en ordo-oefeoingen. Taptoe. Morgenavond te 8 uur, taptoe door de Stafmusiek I Oe stranding. Maandagmorgen. 't Was een prachtige najaarsdag Zondag. Met de felheid der Augustuszon scheen het Ootoberzonnetje en zette alles in verwar menden gloed. Vreedzaam kabbelde de zoo en uit de schuimende, witkoppige golfjes sprongen de bruinvisschen omhoog om het glibberige lyf in de koesterende zonnestralen 1 te warmer. De vele wandelaars profiteerden en op den dijk naar Huisduinen was het druk van menschen. Schitterend lag aan den noorder horizon Texel met zyn kerktorentjes en aan de havenkant, zyn seinpalen. Ten oosten, Zuiderzeewaarts, doemde het eiland Wieringen met zyn geboomte op, en heel in de verte gledon de scheepjes en schepen af on aan en brachten gloed en kleur aan het tooneeltje. In den westelijken horizont zonk langzaam, als een vurige bol, de zon in zee en kleurde met haar stervende stralen de wateren purperrood. Alles ademde vrede en ieder prees den heerlijken, zeldzamen najaarsdag Maar 't zou niet lang zoo bleven. De korte dag neigde ten einde en de zon was in de zee verdwenen, en 't werd kil en regen viel. Eu toen ieder in de verwarmde huiskamer by de kachel zat, toen hoorde hij wel, dat allengs de wind opstak, dat de kalme, zon- ryke dag in een stormachtigen avond was overgegaan, maar dat bet er zóó spoken zou als het vannacht gedaan heeft, had niemand verwacht. Een Engelsche vrachtboot, mot kolen ge laden, bestemd voor de Marinewerf te Wil lemsoord, had met dien storm te kampen. Ter hoogte van de derde ton van het z.g. Schulpengat", ongeveer op de plek, waar de »Harrow" jaren geleden strandde, raakte het schip aan den grond. Do loods kon on mogelijk de vuren der Texelsohe kust ver kennen tengevolge van den bevigen regen. Het vaartuig zat daar gevaarlyk, slingerde geweldig en kreeg reeds dadelyk eenige stortzeeën over. Te ongeveer half vier in den morgen ging de reddingvlet met schipper Kuiper, van af het Observatorium gesleept door de /Atlas", zee in, kort daarna gevolgd door de redding boot, schipper Byl, die door de -Hercules" zeewaarts werd gebracht. Het uitbrengen der booten ging niet zonder moeite, daar, tenge volge van den hevigen Zuidwester, do 'zee zeer hol stond en men hot by het opsleupen zeer //brakkig" had: men had veel last van do honken water, waar men nu en dan, zoo- als men dat noemt, .onder door" ging. Schipper Knipcr was het eerst op de plek der stranding aanwezig. Langszy gekomen, was er geen denken aan verbinding te ver krijgen met het voorschip, door de hooge over komende zeeën. Na eene worsteling van een half uur, gelukte het ten stutte midscheeps een touw te bevestigen en de bemanning liet zich in de boot zakken. Kapitein en loods echter weigerden te gaan. Toen do tiende man in de vlet was, brak de tros. Mot veel moeite werd de vlet door de »Atlus" opgepikt en de bemanning daar aan boord overgezet. Inmiddels was schipper Byl van do red dingsboot langs zij gekomen. Ook deze kon aanvankelijk geen verbinding krygen, doch ten slotte is de roeier Coen Bot uit de red dingsboot op het'voorschip geklommen, die er in slaagde eene lyn vast te maken zoo de verbinding tot stand wist te brengen. Ook nu weer weigerden de kapitein on de loods het schip te verlaten. Toch, na een klein unr gewacht te hebbeD, werd de toe stand op dat oogonblik onhoudbaar en i lieten de loods en de kapitein eveneens hnn schip. De reddingsboot kon toen de sleep boot niet meer bereiken en keerde op eigen gelegenheid naar de havon terug, waar zy te ongeveer 6 uur aankwam. Zy bekwam veel avery door hot rijden tegen het stoom schip; de reddingvlet had eveneens eenige schade opgeloopen. Volgens de meening van allen was de »City of Cologne", zoo heolte de boot, red deloos verloren. Maar eeu paar machtige golven namen het oude, solide karkas op, en zetten het veilig over de ondiepte heen in volle zee, zoodat, toen de sleep- booten kwamen om het vlot te brengen, het luBtig op de golven danste als do «Vliegende Hollander." Met geringe averij aan het roer was eenige schade en een der booten was stukgeslagen werd het schip door de „Atlas", «Simson" en //Hercules" naar de haven gesleept. De kajuit was gedeeltelijk met water gevuld van overslaande zeeën Zoo hebben in den afgeloopen nacht eenige kloeke mannen weer eens getoond, dat niet voor niemendal Nederland uit de baren is ontworsteld, en dat, moge het nog dagelijks te stryden hebben tegen zyn erfvyand, do zeo, een geschoold legor van stoere, eenvou dige schippers gereed staat om die zee te bevechten, te overwinnen als 't kan. Zoo alsof het vanzelf sprak, verhaalde Bot, hoo, toen nie mand der equipage op het voorschip durfde, door de hooge overslaande zeeën, „nou, en toen ben ik maar gegaan". Precies, zooals gij, lezer, gistermiddag wandelde en van het fraaie weer profiteerde alleen eenigszins anders. De namen van het personeel der reddings vlot zyn: A. Kuiper, schipper, F. Kwast, N. Coster, W. Kwast, W. Bakker, A. van Broek, J. Klinkelenberg, P. Bontos, C. Been, N. Veenstra en M. v. d. Hert (beide laatsten van de reserve). De reddingsboot werd be mand door: schipper J. Byl, K. Dekker, C. Dekker, H. van Dok, P. Jonker, J. de Rui ter, R. Riowerts, C. Bot, H. Nebbeling, R. Smit en J. Been. Met de lossing werd gistermiddag een aanvang gemaakt. De samenloop der omstandigheden. De vorige week ging een groote met gerst geladen wagen over de Westgracht. Er was blijkbaar to veel vraeht, want op een gege ven oogenblik kwam een sak naar beneden en smakte op de straatstoonen neer. De voerman, opmerkzaam gemaakt, hield onmid dellijk zyn paard in en sjouwde den gevallen zak zoolang naar een boom by den kanaal kant. Aanstonds, hier weer langs komende, zou liy hem wel opnemen. Doch toen de gemoedelijke man even later op de plaats terugkwam, was de zak verdwenen. Terstond deed hy' aangifte by de politie, en door een ijverig onderzoek van deze kwam uit, dat iemand, te Anna Paulowna woonachtig, het onbeheerde voorwerp doodeenvoudig op zyn kar had geladen, om het „vervolgens mee naar hnia te voeren. Net bijtijds. In een woning, Molenstraat alhier, werd gistermorgen de heele familie, bestaande uit drie personen, bewusteloos gevonden. De pyp van de regelmatig brandende vulkuohel was 's nachts afgedraaid, waardoor de kolen damp zich in het vertrek verspreidde. Door de buren werd oogenblikkelyk geneeskundige hulp ingeroepen, zoodat de levensgeesten nog opgewekt konden worden. Meer geluk dan wijsheid. Een Urker vrouw van een in de Buiten haven liggend schuitje, zou gistermorgen haar jongste kind, een 8-jarig meisje, van boord brengen, om er mee in de gemeente een boodschap te doen. By het aan wal stappen sloeg de vrouw, vermoedelijk door een duizeling bevangen, achterover en tui melde met haar kleine in den arm te water. Moeder en kind, reeds in zinkenden toestand, werden door een schippersknecht opgemerkt en, met behulp van nog een paar mannen, uit hun levensgevaarlijke positie geholpen. Naar aanleiding van een in dit num mer voorkomende advertentie diene de mede- deeling dat het bestnur van «Helders Belang" voornemens is by genoegzame deelneming op den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana I op 30 April 1912 niet alleen de trommel- j marsch te doen uitvoeren, maar tevens daar aan to verbinden het zingen van eenige vaderlandsche liederen. Men begrijpt natuur lyk dat, wil dit nummer slagen, hieraan een langen oefeningstijd moet voorafgaan en j daarom juist doet het bestuur nu reeds den f oproep tot deelname. De verschillende repeti- ties staan evenals de uitvoering onder leiding van den heer Jb. ter Hall, den ijverigon directenr van «Winnubsf. De trommel en de benoodigde muziekpar tijen worden gratis verstrekt, doch om eenige onvermijdelijke onkosten te kunnen bestryden besloot het BeBtiiur een contributie te heflen voor ioder deelnemer van vyf cent per week of eene storting van een gulden in eens. j Meisjes zoowel als jongens kunnen hieraan deelnemen. De aangifto tot deelname iB open gesteld tot en mot 11 Novomber e.k. by den penningmeester van //Helders Belang" den heer J. Van Willigen, Weststraat. Natuur- lijk rekent het bestuur er op dat zy die deelnemen trouw do repetities zullen be zoeken. We twyfeleu niet of velen zullen het streven van «HeldcrB Belang" stennen en zich voor deelname aanmelden opdat het uitvoeren van den trommelmarsch en der J vaderlandsche liederen eene uiting van ge negenheid moge zyn van do Heldersche jeugd voor onze lieve Prinses Juliana, Nederlandsche Tooneelvereeniging. Volgons de advertentie in dit blad, zal op Donderdag 9 Nov. do Nederl. Tooneel vereeniging van Amsterdam, bestnurders de heeren Ternooy Apól, Homeyor en L. M. Smith, een buitengewone voorstelling geven 1 in Casino". Opgevoerd zal wordon«Meneer Alpbonse", Tooneelspel van den bekenden scbryver Aloxandre Dumas Fils, gevolgd door bet satyrisch Blijspel: .Tehuis voor Dakloozen". Dit gezelschap, reeds meermalen alhier opge treden, is voorzeker genoegzaam bekend, zoodat het niet noodig is verder over hun welverzorgde voorstellingen en uitstekend spel uit te wei den. De rolverdeeling van bovengenoemde opvoering is in de beste handen. We noe men slechts: de heeren Herman Schwab, Louis de Vries, L. Chrispyn Jr., L. v. Asten, I Alex. Frank, E. v. Praag en de dames: Philomènc v. Kerkhoven—Jonkers, Jeanne Renóo, Tilly Lus, enz. Hieruit blijkt reeds dat we 't puikje der Nederl. Tooneelvereeni ging krygen. Om velen in do gelegenheid te stellen, deze voorstelling bij te wonen, heeft de directie van /Casino", bij de entrée prijztn van f 1.50 le rang, f 1.2e rang on f 0.50 de rang nog bepaald, dat men van af heden tot en met 8 November, 10 kaarten le rang tegeljjk k f 12.50 en 10 kaarten 2e rang tegelyk k f7.50 aan het gebouw zal kunnen verkrygen. De //Haagsche Courant" schreef het volgende over het optreden van de Gedachtenlezere Melachini, die Zondag 5 November in «Casino" een séance geven: Velen zullen wetop wat verstaan wordt onder mnemotechniek, dat is de geheugen kunst die door professor Melachini en zyn vrouw, thans in Scala optredend, beoe fend en op onderhoudende wijze gedemon streerd wordt. Moderne illusionisten en ge- dacbtenlezers noemen zy zich, cn met recht. De kunst zelve, de gedachten van anderen te radeD, is niet nieuw, maar prof. Melachini, zich aanpassend aan de eischen van een modern publiek, heeft in zyn vak eigen, nieuwe vindingen gedaan, alleraardigste trncs, waarvan 't do moeito loont wat te vertellen. Prof. Molachini begeeft zich temidden van 't publiek, terwijl zyn vrouw, geblind doekt op 't podium blyft. Hy noodigt wille keurig enkele aanwezigen uit dobbelsteenen to werpen, domino-steenen uit te zoeken, geboortedatums en getalion op te schryven, die alle, nadat de prof. ze gezien heeft, wondervlug door zya geblinddoekte weder helft worden uitgeroepen. En dat gaat d»n zoo, b.v. met 't herkennen van geldstukjes Alsjeblieft, zeg me eens gauw wat dit is?" ,Een Fransch geldstuk". «Maar de waarde «25 centimes!" «Maar gauw eens het jaar tal?" .1905!" Precies zoo. We hadden voor deze speciale gelegenheid een dorgelyk geld stuk hy ons gestoken. En in een ommezien worden de gestelde vragen als: „Lilly wat is dit? Laat hooron of je dit weet? Mis schien weet je wat dit is? Ook gauw wat dit is? Weet je vooral wat je hier ziet? Alzoo wat is dit?" enz. beantwoord met de in do zaal aangewezen voorwerpen als broche, postzegel, vulpen, horloge, sigaren koker, te veel om op te sommen. En dat gaat vlug en vlot. 't Publiek krygt bezig heden en leeft mee in 't onverklaarbaar radde vragen- en antwoordenspel. Dan komt hot groote oxpariment: 't Op schrijven vooraf van 'n dominosteen, 't nummer van 'n bladzijde, dobbelsteenworp, speelkaart en de som van I getallen van 4 cyfere. En voordat men al deze voorbe reidende werkzaamheden volbracht heeft, Btait 't reeds duidclyk op 't bord geschreven De wonderen zyn de wereld niot uit! Gis teravond was de uitslag deze: dominosteen 21; bladz. 66/67; steenworp 8; kaart: ruiterhoer; getal 17389. Maar hoe gaat dit bovonnatnurlykc ge dachtenspel nu in zyn work? Tsa dat is iu een paar woorden io vertellen. We waren zelf beniouwd de oplossing te weten en gingen op audiëntie bij professor Melaohini zelf. Deze vertelde ons welwillend, hoe hy door een 6 jaren lange stndie do mnemotechniek onder de knie kreeg. We zouden zyn kanst geraffineerd soort hersengymnastiek willen noemon, vry van alles wat 't bovenzinlijke spiritisme, somnambulisme on andere //isme" betreft. Ook geen buiksprekon of „electri- citcït"Eenvoudig oefening van het geheu gen en te begrijpen is, dat voor dit werkje do bovenkamer in orde dient to zijn. Do schrandere prof. Melachini en zyn niot minder intelligente wederhelft, hebben daar over geen klagen en treffend is de waar deering van bun streven door intellectueele toeschouwers. Men zal vooral hebbon op gelet hoe op de zoer verschillende vragen aocentueeringen telkens vlug de juiste antwoorden volgen. Ook in t dagelyksch leven past op elke goede vraag 'n goed antwoord. Zoo gaat 't ook in de mnemo techniek. 't Is alles heel eenvoudig, als je maar weet hoe 't gaat", verzekerde ons de heer Melachini glimlachend, 't Geheim van den smid ligt vooral in de laatste handig heid, maar dat verklappen we nooit. We kunnen ieder aanraden 't wonder te gaan zien en hooren met open oogen 'en gespitste ooren De loodsschipper le kl. J. Fettelaar is benoemd tot gezagvoerder van het stoomloods- vaartuig no. 4 te Hellevoetsluis. In het Binnengasthuis to Amsterdam verkreeg na gebonden examen mej. C. A. Berkhout het diploma voor Ziekenverpleging. Ernstig tramongeluk. Do Haarlomsche berichtgever van het Han delsblad sohry'ft aan zyn blad. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur stonden te Heemstede een tweetal 9-jarige jongens i op den voorlaatsten wagen der rydende stoom- j tram. Uit baldadigheid koppcld n de jongens den laatslen wagen los. De machinist bemerkte het en stopte onmiddellyk. Do losse wagen had evenwel zooveel gang, dat hy mot kracht j op de nu stilstaande tram reed. Van de laatste j wagens werden do balcons geheel ingedrukt. Met de jongens is het slecht afgeloopen. De jongen Ni«sink brak een been, terwyl alle vingers van zyn linkerhand verbrijzeld werden, de jongen Kraajcnbeck brak don linkerarm. Na verbonden te zyn werden de gewonde jongens naar hun woningen in de Camplaan te Heemstede vervoerd. De Winkelsluiting te Amsterdam. Vrijdagochtend heefc ook de kantonrechter mr. F. Kranenburg een viertal vonnissen ge wezen inzake de winkelsluiting. In een drietal gevallen leidde het vonnis tot veroordeeling van den beklaagde tot f 3 boete subs. 8 dagen hechtenis, in één geval, waarby beklaagde zich beriep op de vrijstelling neergelegd in artikel 2 sub c, tot het opleg gen eener geldboete van 50 ets. subs. 1 dag. Aanvaring. Zaterdagmorgen omstreeks 9 uur is op het Y te Amsterdam de uitgaande Noorsche boot „Foldin" in aanvaring gekomen met de ,Meppel III". Het gevolg was, dat laatst genoemde boot na 10 minuten zonk. Ze is aan de overzydo van het Y aan den wal gezet. De bemanning en do passagiers werden gered. Brandstichten. Do politie te Amsterdam heeft, naar het Hbl. meldt, eergisteravond een zwerver aan gehouden, die bezig wae brand te stichten aan het beursgebouw op het Damrak. Hy had de deur van de Premier Stores met petroleum begoten en die in brand gestoken. Do vlam I werd spoedig gedoofd on de man naar het politiebureau in de Warmoesstraat overge bracht. Vermoedelyk is het zonderling gedrag van den man het gevolg van een poging om onder dak te komen. f 700 vermist. Uit een aangeteekenden brief, door een handelsfirma van Arnhem naar Amsterdam gezonden, is Zaterdag een bedrag van f 700 vermist. Er wordt een onderzoek ingesteld. Een oplichter. Aan de woningen van verschillende ambte naren van liet Departement van waterstaat tc 's-Gravenhge, heeft zich onder de bureau- uren een net gekleed jongmensch vervoegd met du boodschap, om hem voor den heer des huizes die hem had gezonden, een be drag aan geld mede te geven. Bij de thuis komst van den ambtenaar bleek echter, dat bij niemand had uitgestuurd om geld, zoodat men hier blykbaar met een oplichter te doen had. Hy slaagde er in, op deze wyze f 15 in zijn bezit te krygen van de echtgenoote van een der ambtenaren, doch anderen vertrouw- den hem niet en weigerden hem het gevraagde. Lichtschip „Haaks" wordt tijdelijk binnengehaald. Rotterdam, 80 Oct. Volgens mededeeling van het loodswezen zal het lichtschip //Haaks", op ongeveer: 52° 58' N.b. on 0° 34',5 W.l, (4° 18'.6 O.l. van Greenwich) in de week van 80 Oct. tot 4 Nov. a.s. voor den tyd van één of twee dagen worden binnengehaald; gedurende den tyd, dat liet lichtschip niet in station is, zal zooveel doenly'k oen loodsvaar- tuig ter plaatse kruisen. Een klopjacht. Een winkelier in de Zomerhofstraat te Rotterdam bemerkte Vrydagvoormiddag on raad in zyn winkel. Op zijn komst nam een man de vlucht en de toonbanklade werd open gevonden. De vluchteling werd door verscheideue menschen nagezet. Hot ging door de Schoterboschstraat, Francinastraai, Van der Duynstraat, over den Hofdyk eu de Weenastraat, van waar de opgejaagde de Schiekade O. Z. bereikte. Daar sproDg bij in een roeiboot en hy roeide naar den over- kant. Een politieagent ging naar de plaats, waar de vluchteling aan wal wou gaan, i waarop deze te water sprong. Hy zwom over de Schie, klom op een lichtor en trachtte zoo dpn wal te bereiken. Hier liep hy in de val. Agenten, uit den politiepost in de Vyverhofstraat gekomen, grepen eu arres teerden hem, onder hevig verzet, met hulp van burgers. De gearresteerde ladelichter is een varens gezel. Uit do toonbanklade van den winke lier is f 15 gestolen, welk geld de man op zyn vlucht vermoedelyk beeft weggeworpen in zyn bezit althans is het niets gevonden. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht, U kennis te geven van bet overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter en Zuster, Eiizabeth Papo, na een geduldig lijden, in den ouder dom van 31 jaar. Uit aller naam F. H. J. SELLER. A'dam Helder, 26 October 1911. Westerstraat 237, Heden ontvingen wij het treurig bericht van het overlijden van onzen geliefden Zoon, Corneii8 iohannes, te Greenville, Amerika. Helder, 27 October 1911. Zyn diepbedroefde Ouders H. O. KOSTER. K. KOSTER—Vermaas. Heden overleed na een langdurige en smartelijke ziekte, onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Alida Johanna Tander weduwe Willem Appel Jr., na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 64 jaar. W. J. D. APPEL. C. M. APPEL—Jannes en Kind. J. D. APPEL. M. J. APPEL—v. d. Burg. Alkmaar, 28 October 1911. Mevrouw WEBER, Loodsgracht 13, j vraagt om dadelijk in dienst te treden een» fatsoenlijke Dienstbod». Loon f110. waschgeld f26. Zich aan te melden 's avonds tusschen (8 30-9.30. Correspondentie. K. de Hoer, Paterson. Postwissel in dank ontvangen. Adm. VI. BI. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. Adwerientiën. Den elfden van den elfden maand van negentien-honderd en-elf hopen onze geliefde Ouders, Jan Dol en Trijntje Krab, hunne 26 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne liefhebbende Kinderen PIETER, Ooat-Indiö. GLIJN. AR1S. GRIETJE. ALIDA. Helder, 31 October 1911. Helder. Getrouwd Hendricus Corneiie Ahuis en Maria Rustenburg, die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank zeggen, voor de zoo vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 26 October 1911. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, U kennis te geven van het overlijden te Arasterdam, van Mej. Geertje Vroon, wed. van wylen den Heer P. B. Siegers, in den ouderdom van ruim 41 jaar. Namens de Familie Wed. R. SIEGERS. Helder, 30 October 1911. Heden trof mij een zware slag, door het overlijden van mijn ge liefden Broeder, Corneli8 Jacobus Horn, in den ouderdom van bijna 79 jaar. Zyn diepbedroefde Zuster De Wed. H. v. d. HEUVEL-Horn. Helder, 31 October 1911. Bij deze vervullen wij den treu- rigen plicht, kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer C. J. Horn, in den ouderdom van byna 79 jaar. Uit aller naam JB HORN. Helder, 31 October 1911. Ondergeteekenden betuigen aan fami lie, vrienden, buren en bekenden, hun oprechten en welgemeenden dank, voor de vele blijken van belangstelling by hun 25-jarige Echtvereeniging onder- vonden. c. BAKKER en Echtgenoote. Groote Keeten, 30 October 1911. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen door deze hun hartelijken dank, voor de belangstel ling en het cadeau, ons aangeboden door het Personeel der H. IJ. S. M. en ook onzen dank voor het cadeau ons aange boden door de Heeren Vischkoopers, alsmede voor de belangstelling en hulp van de Heeren POLAK van het Dijkje en „Casino", bij mijn 25-jarige arabts vervulling en 35-jarig huwelijk op 25 en 27 dezer. Ook mede namens hunne Kinderen. J. W. WIERSMA. A. WIERSMA -KIKKK. Geref, Jongel.-Vereeniging „Uw Heil Komt". Openbare Vergadering op Woensdag I Mowember a.s., in de BETHELKERK (Kanaalweg). Spreker: Dr. T. HOEKSTRA, van 's-Hertogenbosch. Onderwerp: Ons Zielsleven. Entrée 10 cent. Aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de leden der Vereeniging en by den ingang van het Kerkgebouw. HET BESTUUR. avonds 7 uur, in Café „De Pool" (groote achterzaal). AGENDA Verslag Algemeens Vergadering Bepreking aankoop van Ameri- kaansche Lijnkoeken. Niet-leden kunnen hieraan deelnemen. HET BESTUUR. T eekenlessen. LES aangeboden in 't Werktuigkundig en Smidsteekenen, Materialenieer, enz. Brieven onder No. 22, aan het Bureau van dit blad. Opleiding examen Kommies Rijksbelastingen. Iemand zoekt een persoon, die hem kan opleiden voor het examen Kommies. Brieven met opgaaf van prijs, onder No. 20, aan het Bureau van dit blad. Ter aanvulling van enkele onbezette lesuren, kunnen eenige Leerlingen geplaatst worden, ter opleiding in het bespelen van Piano en Orgel. J. A. d. VLIET, Buitenhaven 18. SO APRIL 1912. Het Bestuur van HELDERS BELANG koestert het voornemen op bovenge- noemden dag te doen uitvoeren een Trommelmarsch en te doen zingen eenige vaderlandsche liederen. Te* dien einde worden MEISJES en JONGENS tot deelname opgeroepen. De Trommels en de Zangpartijen worden GRATIS verstrekt en blijven het eigen dom van de deelneemsters en deelnemers, die echter 5 cent per week of EEN gulden in eens contribueeren. Voor deelname wende men zich vóór of op 4 November e.k. tot den Penning meester van Helders Belang, den Heer J. VAN WILLIGEN, Weststraat. Het Bestuur van Helders Belang. Vereeniging' Afdeeling-: Den Helder. Zy, die zich kosteloos wenschen te bekwamen in het verieenen van eerste hulp bij ongelukken, verbinden en Roode Krulsarbeid in het algemeen, kunnen zich daartoe schriftelijk aanmelden by den Secretaris van bovengenoemde afdeeling, J. H. RUIJGROK, Kerkgracht 14. De lessen zullen voor Dames en Heeren afzonderlijk gedurende de avonduren worden gegeven. Nadere aanwijzingen zullen worden verstrekt, zoodra het aantal deelnemers bekend zal zyn. STAATSLOTERIJ. zijn weder voor de 898ste Staatsloterij heele en gedeelten van Loten te bekomen. Eerste trekking op Maandag 20 November. Een net burgermeisje zoekt plaateing als dienstbode of assistente In de huis houding, bekend met knippen en naaien. Adres: Bureau van dit blad. Terstond aan HUISHOUDSTER gevraagd, byJ. F. GOOSENS, Wieringerwaard. GEVRAAGD aan nette HUISHOUDSTER, by een burgerman, 40 jaar oud, met 2 schoolgaande kinderen, om na weder zijdsche goedvinding een huwelijk aan te gaan. Brieven onder No. 17, aan het Bureau vah dit blad. Manufaoturen. In bovengenoemd vak wordt voor direct gevraagd een tweede Winkeljuffrouw. Niet bekend met het vak onnoodig zich aan te melden. Adres: OUDKERK VAN PRAAG, Spoorgracht.. Voor direct gevraagd een flinke Winkeljuffrouw. Adres: Herman Nypels, Spoorstraat- Flinke Huisnaaister gevraagd. Adres: Hoogstraat 97. Mevrouw BOLDINGH, Stationsweg 8, vraagt een NOODHULP, die goed kan koken en netjes werken en van goede getuigen voorzien is. GEVRAAGD een Dienetbode, die met de wasch kan omgaan. Adres: Mej. VAN BREDA, Hoofdgracht 49. Gevraagd een nette Dienstbode. Adres: Mejuffrouw DE JONG, Bassingracht 29. Gevraagd aan flinke Dagmeid tegen hoog loon, by J. ZANDER, Middenstraat 62. GEVRAAGD een flink DAGMEISJE, niet beneden 18 jaar. Zich te vervoegen: Hoofdgracht 64k. Gevraagd een Dagmeisje, van goede getuigen voorzien. Adres: Weststraat 27. Een zindelijk Dagmeisje gevraagd. AdresKoningstraat 15. Gevraagd een nat Meisje voor halve dagen. AdresBureau van dit blad. GEVRAAGD aan nat MEISJE voor halve dagen. Adres: Kanaalweg 130. Een LOOPJONGEN gevraagd in de „Allemansgading". GEVRAAGD een nette Loopjongen in het manufacturenmagazyn „Neder land", Binnenhaven 1. A. COLTOF. Manufaoturen. Wordt voor direct gevraagd een nette Jongen, om in het vak opgeleid te worden, niet beneden 16 jaar, v.g.g.v., met het vak bekend strekt tot aan beveling, by OUDKERK VAN PRAAG, Spoorstraat 52. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een Kleermakersjongmaatje en een Jongen voor le kwaliteit maatwerk. Adres: J. P. VAN RIGTEREN Florastraat 32,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2