Spoorgr&cht. bij Oudkerk ïïan Praag. Spoorstraat. Spoorgracht bij OUDKERK VAN PRAAG. Spoorstraat Zeer fijne uitgebreide collectie KO\TiVEKKK\ Alle mogeiyke soorten WIATER-ARTIKELEA Advertentiën. Harmonie UITVOERING Marine en Leger. Te Amsterdam is Woensdag Hr. Ms. pantser- dekschip «Zeeland'' op 's Rijkswerf aldaar op de gebruikelijke wijze in dienst gesteld. l)e te Vlissingen gebouwde onderzeeboot II zal binnenkort van daar naar Willemsoord worden overgebracht. Overplaatsing. Machidekamerpersoneel. Op 1 Nov. 1911: van: op: Machinist O. Merjenberg, Schorpioen Zeeland. Hoofdmach. F. H.Heukelman, Sperwer, non-act. Machinist H. P. Millaard, Bellona, Sperwer. Op 4 Nov. 1911: van: op: Hoofdmach. J.G. Francino, Rhenus V. Galen. id. B. C. de Groot, W.s.W.o. Rhenus. Machinist H. Zeilstra, Zeehond R. Claesz. id. G. den Hertog, R.Olaeszen Zeehond. Op 11 Nov. 1911: van: op: Machinist J. H. Klingen, Hadda K. Emma (en 25 Nov. op'non-act.) id. C. J. Avis, Schorpioen Hadda. id. G.A.Vermeulen, HeemskerckV.Speijk (en op 25 Nov. non-act.) id. C. F. I. Heitz, K.Emma Heemskerck Stoomvaartberiohten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Celebes, thuisreis, arriveerde 2 Nov. te Havre. ürotius. thuisreis, vertrok 2 Nov. van Tanger. Koning Willem II, uitreis, passeerde 2 Nov. Pcrim. Koning Willem III, uitreis, passeerde 2 Nov. Perim. Rotterdamsohe Lloyd, Taiubora, thuisreis, vertrok 2 Nov. van Colombo. Oorontalo, thuisreis^ vertrok 1 Nov. van Padang. Walcheren, thuisreis, passeerde 2 Nov. Ouessant. Koninklijke Hollandschb Llotd. Arnstelland arriv, 2 Nov. van Buenos-Ayres te A'dam. Frisia vertr. 1 Nov. van Santos naar Amsterdam met 14,000 balen koffie. Zaanland vertok 1 Nov. van Santosnaar Rotterdam en Amsterdam met 57,000 balen koffie. Vis.cher ij berichten. Nieuwediep, 2 November. Aangebracht door 10 korders tc zamen 50 stuks groote tong f 1,40 per stuk, 40 middeltong 80 cent per stuk, 20 kleine tong 30 cent per stuk, 6 mand stortschol f 8 per mand, 12 mand kleine schol f 3,50 af 5 per mand, 4 mand schar f 3 per mand. 3 November, v.m. 8 uur. Niets binnen. Marktberichten. Schagen, 2 November 1911. 2 Paarden f 100.— k f 150.—. 600 Geldekoeien (magere) f 120.k 1300. 80 Koeien (vette) f165.k f310. 100 Kalf koeien f160.— k f285.—. 250 Vaarzen f 100.— a f 160.—. 825 GraBkalveren f 40.— k f 70.—. 40 Nuchtere Kalveren f 10.k f 18. 50 Schapen (magere) f 14.k f 18. 490 Schapen (vette) f24.k f32. 180 Lammeren f 14.ft f18. 20 Varkens (vette) f 0.52 k f 0.56 p. K.G. 50 Biggen f7.— k f12.— 100 Konijnen f 0.70 k f 1. 100 Kippen f 0.50 k f 0.65 per stuk, 30 Eenden f0.60 k f 1.20. 400 K.G. Boter f 1.65 k f 1.75 per K.G. 200 K.G. Kaas f0.70 a f 0.80 per K.G. 1000 Kipeieren f 7.f 8.per 100. Burgerlijke Stand w. Heldar. Van 31 October tot 2 November. ONDERTROUWD: W. F. Block en M. Stevens. I). J. M. van de Vijver en T. Geus. J. M. Hnrms en W. Beneker. J. J. F. van Loo en M. Noot. W. Verhage en L. II. H. Kort. C. Gras en M. Vos. J. A. Siesling en J. Bontes. P. Kramer en M. J. Willemse. J. Bijl en C. H. lsaksson. GETROUWD: J. Brouwer en J. Schoorman. C. Hooikaas en O. M. Zwart. B. J. Doekes en F. G. de Boer. D. Hemelrijk en C. VerhoeiT. C. Bijl en J. Steegers. BEVALLENJ. A. Lnrsen geb. Groen, d. M. van Hees geb. Schriever, z. C, j. Haas geb. Schu- raacher, d. A. A, J. M. Boelen geb. Pernot, d. M. Kolhoi n geb. Stompedissel, d. OVERLEDENC. J. Hom, 78 j. F. Geerkens wed. S. Teerink, 70 j. Correspondentie. P. G. H. Vos, Leiden. We gaan met uw schreven accoord. Het ingeeonden stuk van J. K. wordt in liet volgend nummer opgenomen. Adm. VI. BI. VERVOLG BERICHTEH. HELDER, 8 November. VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE HELDER. op Ma.ml.g 6 November 1911, 's Bvon(is7f uur. Onderwerp «Behandeling der Begrooting 1912''. De Loco-burgemeester, L. F. OVER DE LINDEN. Helder, 3 November 1911. Naar wy vernemen, is het kerkgebouw der Gereformeerde Kerk, sinds het jaar 1861 als zoodanig in gebruik, en het Tehuis voor Militairen aan den Kanaalweg 91, met de bybehoorende gebouwen, op 1 November overgegaan aan de afd. Helder van deu Nod. Militairen Bond, die voornemens is op dio terreinen een nieuw Tehuis voor Mili tairen te stichten. Met den bouw van dit Tehuis zal vermoedelijk in den loop van het volgend jaar worden begonnen. Naar wy vernemen zal door de Zang en Reciteer-Vereeniging .Harmonie", Direc teur Joh. Brands, op Dinsdag 7 November 1911 in Casino voor begunstigers en intro ducé'* haar eerste uitvoering gegeven worden. Voor verdere bizonderheden zie men de advertentie in dit blad. By K. B. is, met ing. v. 16 Nov. be noemd tot adj. -comm. der loodsen te IJmuideD, de tyd. id. G. Bakker. De heer W. G. F. Sant alhier is te Amsterdam geslaagd voor het examen vryc- en ordeoefeningen. - By bet te Alkmaar gehouden examon van den Nederl. Bond voor Ziekenverpleging, slaagden voor het diploma Algemeene Zie kenverpleging, de dames G. de Jong en C. Duyvetter, die hare opleiding ontvingen in het Gemeente-Ziekenhuis alhier. Lijk aangespoeld. Op het strand by Callanlsoog is eergisteren aangespoeld in staat van ontbindiug verkee- rende lyk van een man van omstreeks 30 jaar. Het lyk was van middelmatige lengte en geheel gekleed. Tram Schoorldam Schagen. De «Alkm. Ct." verneemt, dat het bestek en de teekeningen, voor het baanvak Schoorl dam—Schagen van de Noorder- Stoomtram wegmaatschappij door den minister van water staat voorwaardelijk zyn goedgekeurd. De gevorderde wijzigingen zyn niet van ingrij penden aard, zoodat verwacht mag worden, dat de aanbesteding van de werken voor dat baanvak en de brug over bet Noord-Hollandsch Kanaal nabij Schoorldam binnen korten tijd zal plaats hebben. IJmuiden, 2 November. Gisteren kwam het Duitsche stoomschip //Oberhausen" op zyn reis van Melbourne naar Sydney hier binnen om 8918 kratten met konynen en hazen te lossen. Naar ons medegedeeld wordt, komt IJmui den voor hot lossen van dit soort wild bet meest in aanmerking, omdat hot het meest gunstig gelegen is ten opzichte van het verder vervoer naar de koelpakhuizen in Amsterdam, om daar voor do consumptie verder te worden klaar gemaakt. In de afgeloopen maand werd in den Ryks- vischlial alhier voor 666.261 gulden aan visch omgezet tegen 567.121 in dezelfde maand van het vorig jaar, zoodat thanB een meer dere omzet van 99.140 gulden valt te constateer en. De stoomtrawler «Ocean I" is heden middag naar zee vertrokken op de voor waarden door de readers vastgesteld. De uitsluiting is hiermede opgeheven. Belgische loodsen te Vlissingen. De lBrasselsche Soir" bevat over het Bel gische loodswezen van de hand van haar Antwerpschen correspondent een artikel, waarin de schrijver zyn meening uitspreekt, dat, in tegenstelling met het Nederlandsche loodswezen te Vlissingen het Belgische al zeer stiefmoederlijk behandeld wordt. Hy trekt te velde tegen het ministerie van spoorwegen, waardoor marine beheerd wordt. Na onder zoek is hij tot de teleurstellende ontdekking gekomen, dat er in het Belgische loodswezen op do Schelde sedert vijftig jaren geen ver andering is gekomen, zoodat het z. i. bij dat van óns land verre ten achter staat. In België geen vlugge, snel verplaatsbare schepen, geen stoom- of motorschepen, zooals heden overal gebruikt worden, maar altyd nog zeilschepen, zwaar en moeilyk te verplaatsen, hoewel de kredieten ter verbetering reeds lang door de Kamers beschikbaar gesteld zyn. Buitendien zyn deze kotters in slechten staat, touwwerk en tuigage is opgelapt, terwijl de Hollandsche, zoo zegt de schrijver, elk jaar nieuwe zeilen krygen. Ook is het vereischte aantal kotters er niet en geen enkele heeft reserve-riemen, -zeilen of -mast. Het gevolg is dan ook, dat de verhouding tusschen het getal der Nederlandsche en der Belgische slachtoffers, welke in dienst van het loodswezen vallen, geheel abnormaal is. De dag van 30 September j.1. was in deze al zeer noodlottig: vier Belgische loodakotters waren, ondanks den slechten staat, verplicht Vlissingen uit te zeilen, twee kwamen ontta keld terug, één zonk met alle opvarenden, twaalf in getal, waarvan zes loodsen! Nog andere voorbeelden van verregaande onachtzaamheid van het Belgische marine- bestuur haalt de correspondent der ,Soir" aanop de geheele Belgische kust geen enkel reddingsstation, voorzien van vuurpijlen of ander modern reddingsmateriaal, op de Schelde geen stormwaarschuwingsdienst en eveneens gebrek aan reddingsmiddelen. Bovendien is het onmogelijk van uit Antwerpen naar welke plaats ook langs do Schelde te telefoneeren zoodra zegt de correspondent de schepen den toren van Autwerpen uit het gezicht zyn, betreden zy een gebied, barbaarscber dan de binnenlanden van Afrika en als zy draadlooze telegrafie aan boord hebben, kunnen zy verbinding krijgen metSche- veningen 1 De dure tijden. De directie der Hollandsche Spoor heeft, in verband met de dure tyden besloten, om het personeel hierin tegemoet te komen. In de daaromtrent aan het personeel uitgereikte mededeeling wyst de maatschappij op den vooruitgang van het bodryf en vertrouwt dat du uitkomsten van het bedrijf ook in do toekomst niet znllen teleurstellen. In ver blind met dien goeden toestand van het be dryf is besloten tot een algemeene loons- verhooging. De maxima van alle categorieën is eenigszins verhoogd en met 1 Januari a.s. ontvangt het geheele personeel een extra verhooging. Ambtenaren, die op 1 Januari do gewone jaarlyksche verhooging van f 5 per maand krygen, zullen dus thans een verhooging van f 10 per maand krygen, ter- wyl de beambten op dien datnm eveneens een dubbele promotio maken en dus oen verhooging van 20 cent per dag krygen. In totaal kost deze maatregel do muatschappij ongeveer 6 ton per jaar. Dure tijden en de Staatsloterij. Men schryft uit Amstordam aan de //Maas bode": Zelfs de collecteurs van de Staatsloterij ondervinden thans de gevolgen van den duren tydStonden de liefhebbers anders in meter- lange file geschaard in het steegje op den Dam, of vóór den kelderingang op den N. Z. Voorburgwal, en werden weer en wind ge durende nren soms voor een «klassikaaltje" getrotseerd, thans scbynt reeds na den eersten dag de animo totaal verslapt. Ja, do brieven bestellers vinden zelfs gelegenheid even naar binnen te wippen, terwyl zy op hnn tram staan te wachten. Allerwaarschijnlijkst is deze verslapping der speelwoede van hot publick het gevolg van den duren tyd, doch ook do concurrentie van andere loterij-maatschappijen schynt er niet vreemd aan te zyn! Ontgroening. Uit Delft worden aan «Het Vad." min waardige ontgroeningspraktyken bericht. 'Het volgende is aan eon brief van een ontgroende ontleendHet was de avond van de muziek uitvoeringen, veel genoot ik daar niet van, want wy groenen zaten in het midden van de zaal en werden aanhoudend beschoten met katapuls en blaaspijpen. Erwten en boonen deden minder pyn dan de puntige maïskor rels; daarvan was de pyn soms niet uit te houden. Ook gooiden de studenten ons met wortelen, meel, groene zeep, peper en rotte eieren. Eén ei kreeg ik op myn borst, één spatte kapot op het hoofd van den groene voor me, kreeg ik de vuiligheid in myn ge zicht. Mijn pak iB natuurlijk naar de maan //Later ontmoette ik een student die dó volkomen waarheid nogmaals bevestigde op myn zeggen„jullie zaten zeker allemaal met ne handen voor het gezicht", antwoordde •ja wel, mocht dat maar, zoodra je dat deedt werd er geroepen: handen weg, recht op", en dan regende het nog meer op onze gezichten on hoofden. Maar de peper, die op ons ge strooid werd was het ergste". Laatste berichten. Amsterdam, 2 Nov. 1911. Door den binnenkomenden stoomer //Prin ses Juliana" is gerapporteerd, dat bij de Wandelaar, ten N. O. op verren afstand, een groot vnur is waargenomen, waarschijnlijk van een brandend schip. De 5e Kamer der Amsterdamsche Recht bank heeft den 33 jarigen zeeman IJsbrand Vos, wien ten laste was gelegd, dat hy in den avond van den 18don Juli in de Gerard Doustraat een werkwillige doodde, wegens gebrek aan bowijB vrijgesproken. De eisch van het O. M. was 4 jaar. LANGS DE STRAAT. De taptoe komtl Eon avondbemel gryzig-blauw, doorspit keld met wat glinsterende sterren. Wo kijken allemaal één richting uit, naar 't Paleis, het groote gebouw, donker met geel-gouden venster-schijnsels. In een goddelijko rust der omgoving park cn bosschage klinken absoluut artis tieke instrumentale klanken, bekoorlijke har monieën, die zeer boeien en inspireeren van het begin tot het einde. 't Is altyd een heerlijk, een kietelend, een verrassend-jong oogenblik, wanneer het met de plechtigheid d&dr «basta" is en de muziek vol geest ineens oen sterken invloed heeft. De uitwerking van het opmarcheeren, onder de vroolijke tonen van een kloek, echt mag nifiek marschtempo blykt niet goring. Wo leancn over het ijzeren hek van een deftig huis aan 't Havenplein. Als 'n trein aan moest vliegen met onze beste, liefste vrienden een mail zoo loeren we ver langend uit. 't Schynt of we allemaal in spanning verkeeren. Een paar minnten nog. We hangen méér voorover en zien haar komen! Ze sliert aan. Een geweldige stoet in de donkere schemering. Vlug! Vlug! de eerstelingen zwenken om den hoek, ietwat wild en woest. Die voorafgaande massa lykt wel de grootste drukte. Zy brengt dadelijk overal vroolykte. Joviaal hardop pratend en sohaterlachend dringt deze ontzaglyke stroom door. Met sarrende kracht nadert een geweldige drom warmloopende enthousi asten. Het rumoer, de uitbundigheid zwelt steeds heviger tot zwaarheid van geluid. De opdringing der meuschen geeft waarlijk cri- tieke momenten voor hen, die niet kwiek, niet stevig genoeg ter been zyn. Grappige tooneeltjes geven de saamgeklitte lyven te aanschouwen. Velen, met tegenzin in 't ge drang geraakt, hebben 't taai to verant woorden. De meerderheid, dol op zoo'n ver tooning, kent geen pardon, is uitgelaten, haast half dronken van jool. Als een lawine plonst en raast de geheele onstuimigheid voorbij. Voorop zwermen jongens en meiden, een bonde van jong volk, de eigenlyke aan- storming. Dan, in 't besef van hun macht, volgen de mariniers, sterke rjjon, dio zich soms uitorst inspannen om tamboers en pjjpers vry te houden. Te raidden van gewriemel en gekrioel komt de stafmuziek, wier koper en slagwerk fel-schitterond in de lucht over stemmen. Onmiddeljjk hierna gaan lange risten, aangehaakte troRsen, die, in bijna gelukswaanzin, recht Amsterdamsclio Kalver- straat-illusies wekken. En achter de roeze moezige menigte slenteren meer bozadigden, het zeer bijzonder effect smakende van 't gezicht op dien dichten, jagenden optocht, tooveraohtig in bronzon gloed van fakkels. Toen het vorenstaande reeds gezet was, ontvingen wij van een onzer lezers, die voir het eerst de taptoe zag, onderstaande regelen Van alle kanten kwamen ze aanzetten langs de Weststraat en van den Kanaalweg, overal wemelde liet van menschen en die hadden allen maar één doel, ééne begeerte i taptoe. Het jongere gedeelte was sterk vertegen woordigd. Maar je zag ook huisvaders, met moeder de vrouw en diverse tantes, schoon moeders etc, //tezamen en in vereeniging" optrekken. In risjes liepen ze: de heer des huizes had er een sigaar by aangestoken en z'n kaasbolletje extra geschuierd. Vanwege 't mooie weer, ziet-u. Want mooi weer whs het. Geen zuchtje was er aan de lucht cn dat zegt iets voor den Helder waar 't zoo spoken kan. En z/het maantje scheen helder, de weg waa breed, en de paartjes die liepen met lusten". En van alles zag je. Behalve den meneer met het kaasbolletje bovengenoemd, die met vrouw en kind on tanto etc. taptoe-waarts trokkeD, zag je oude, gemoedelijke echt paartjes, die de 30 of de 40 huwelijksjaren al achter den rug hadden en er gaarne een wandeling voor ovor hadden om een moppie muziek te hooren. Bij dozijnen waren matro zen en 8oldaton in de menigte, met of zon der meisjes. Vorder liepen er huismoeders mèt en huismoeders zonder kinderen; kinde ren zonder en kinderen mèt moeders, moe ders met zuigelingen, moeders zonder zui gelingen, zuigelingen met en zuigelingen zonder kinderwagen, huilende babies, lachende babies en ('t meest) slapende babies. Hondjes met en hondjes zonder den baas, de baas zonder het hondjevan alles was er. Hier liep een moeder wat je noemt to ijsberen, op haar arm had zy oen baby van eenigc weken. De positie van de kleine was niet bepaald benijdenswaardig, want het kind vormde met de moeder een hoek van 45°. Ginds in den maneschijn waren twee meis jes heel gemoedelijk aan 'i knikkeren vol gens alle regels der* kunst met een kuiltje in den grond. Eon eind verder zaten een paar jongens in lantaarnpalen. Verder ston den langs de kanten en op de trottoirs ge schaard de menschen, sommige in gezellig discours gewikkeld. Maar 't meerendeel trok toch op naar 't paleis want daar immers was de taptoe. Op de bovenhuizen zocht men de voorkamer op of het balkon en wachtte de dingen af die komen gingen. En de maanschijf reeB hooger en hooger, bescheen de knikkerende meisjes en het bonte gedoe op straat en het hondje zonder den baas trok party van een schaduwplekje om zich af te zonderen. Dat alles was vóór do taptoe. Plotseling kwam er beweging in de menschen- menigte, wat midden op straat is, haast zich aan den kant van den weg, en de knikke rende meisjes vluchten haastig weg. De Hoofdgracht is één lange ry lantaarns en van heel uit de verte komt een lichtschijn en zwelt rumoer aan. Nader en nader komt het en de voorposten marcheeren aanryen van 10, 15 mensohen, de geheele breedte innemend van de gracht. Hot militairisme verzinkt by al die politiek in 't niet en dat is een heel ding voor het militairisme. Maar do fakkeldragers zorgen voor de noodige verlichting en je kunt toch nog onderscheidon wat by de taptoe behoort en wat niet. En dat is niet veel on als je 't niet beter wist, zou je Nederland voor een niet-militair land verslijten. Wat toch onjuist is. Enfin als de muziek vlak onder je raam is, hoor jo dat er gespeeld wordt, maar natuurlijk houden ze juist op als je zoo graag 'n dacapo zoudt willen hooroD. Dat gaat altyd zoojankende draaiorgels met het Ave Maria'" van Gounod in marsch tempo zou jo wel weg willen kijken en die draaien hun halve repertoire af en als je nu werkelyk eens wat goeds zoudt kunnen hooren heb je pech. En bovendien heeft de menigte 't hoogste woord. Want dat is ken merkend voor ons publiek, dat het dol is op volks"- en gratis-concerten, maar toch blijk baar niet komt om te luisteren. Althans, het maakt daarvoor te veel lawaai by dergelyke gelegenheden. Hoe het zy de //taptoe" trekt voorbij. Het publiek trekt één lyn met de militairen (betgeen in de politiek lang niet altyd ge beurt) en de joelende rumoerende menigte marcheert mede. De meneer met het kaasbolletje krijgt de maneschijn op zijn hoofddeksel, hetgeen hem zeer flatteert. De moeder met de loodrechte zuigeling is in de menigte verdwenen opgelost als oen deel author in de lucht. En na nog wat wegstervend lawaai en een buurpraatje, worden de deuren gesloten en behoort de taptoe weer. tot bet verleden. Den 18den November hopen onze geliefde Ouders Klaas Cornelis Schriel en Maria Christina Clara Schriel Schieke, den dag te herdenken, dat zy voor 25 jaar in den Echt zyn verbonden. Dat zy nog lang voor ons gespaard mogen blij ven is de wensch van hun lief hebbende Kinderen. Helder, 3 Nov. 1911. Zondag 5 November hopen onze geliefde Ouders Eduardus Steegers en Geertje Prins hunne 45-jarigeEchtvereeniging te herdenken. Hopende dat zij nog vele gelukkige jaren met elkander mogen doorbrengen, is de wensch van hunne Kinde ren, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 3 Nov. 1911. Ondertrouwd J. F. van Loo en M. Noot. Helder, 2 November 1911. Receptie Zondag 5 November van 2 4 Kerkgracht 43. Huwelijksvoltrekking 16 November. Ondertrouwd Christiaan Gras en Martha Vos. Helder, 2 November 1911. Ie Molenstraat 34. Huwelijksvoltrekking 16 November a s. Getrouwd bij volmacht: Dirk Hemefrijk en Cornelia Verhoef, wed. van Piet v. d. Klauw. Batavia, Ned. O.-Indie, igN ig1] Helder, Oostslootstraat 79. |^ov-iy11 Getrouwd J. Brouwer en J. Scheerman, die, namens wederzydsche Familie, hun hartelyken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Helder, 2 November 1911. GeborenAarjen Jacob, Zoon van J. VADER—Qu ast en An. VADER. Helder, 2 November 1911. Janzenstraat 69. Eenige kennisgeving. Heden werden wy verblijd met de geboorte van een Dochter, Wilhelmina Hillegonda. Helder, 2 Nov. 1911. K. KOLHORN. MKOL HORNStompedissel Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen, onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Janke van Slooten, Wed. van Gosse T&ekaina, in den ouderdom van 81 jaar. G. BAKKER. E. BAKKER-Taekema. H. BAKKER. Helder, 2 November 1911. Binnenhaven 6. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht, u kennis te geven, dat na een langdurig, doch geduldig lyden, iu den leeftijd van 22 jaren, is overleden onze geliefde Dochter en Zuster Jacoba Eelman. Haar diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters: P. EELMAN. N. EELMAN-Kalf. A. EELMAN. S. EELMAN-Thomas. J. EELMAN. R. EELMAN. H. EELMAN-Kbamer. A. PLAS Eelman. J. A. PLAS. G. MENTJOX-Eelman. K. MENTJOX. C. EELMAN. Helder, 2 Nov. 1911. Onrust, No. 15. Heden overleed plotseling, na voorzien te zyn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffr. Anna Margaretha van 't Hert, Weduwe van den Heer Willebrordes Petrus van Hees, in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam, C. H. VAN HEES. Helder, 2 November 1911. Koningdwarsstraat 20. De Heer en Mevrouw KLINGEN Zunderdobp geven kennis van de ge boorte eener Dochter. Groningen, Bankastraat 12, 31 October 1911. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, U kennis te geven, dat, na een smartelijk lyden in het Wilhelmina-Gasthuiste Amsterdam is overleden, onze geliefde Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster, Geertje Vroon, Wed. P. B. Siegers, in den ouderdom van 41 jaren. Uit aller naam: Wed. J. VROON en Familie. Alb. Cuypstraat 77iii, Amsterdam, 31 Oct. 1911. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een langdurig en smartelijk lyden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Jacoba Eelman, in den ouderdom van 22 jaar. G. MENTJOX-Eelman. J. A. MENTJOX. Helder, 2 November 1911. Dankbetuiging. Voor de vele bewijzen van belang stelling, zoowel van binnen als buiten de gemeente ontvangen gedurende de ziekte en by het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Johannes Lumkeman, betuigen ondergeteekenden hunnen har- telljken dank. Wed. J. LUMKEMAN-Rippens, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 3 Nov. 1911. Ondergeteekenden betuigen hun harte lyken dank voor de vele blijken van belangstelling by de bevordering onder vonden. Opper konstabel J. LAG AS en Echtgenoote, Helder, 1 November 1911. Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. Zondag v.m. 10 uur en 's avonds 61/, uur, Dr. A. H. DEN HARTOG, Ned. Kerv. Predikant te Haarlem. Kinderkerk, voorm. 10 uur in de School met den Bijbel. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE HOOGSTRAAT. ZONDAG 5 NOVEMBER, des morg. lOuur en des avonds 5V»uur, de Eerw. Heer H. J. VAARTIE9, van Dordrecht. 99 99 Zang- en Reclteer-Vereen. van Herv. Prot. Lid van de Nederlandsche Koorvereeniging. Opgericht 25 April 1898. DirecteurJOH. BRANDS. op DINSDAG 7 NOVEMBER 1911, In Casino, met medewerking van den Heer F. L. K. NEIJTS, (Viool en Piano). Zaalopening 71/, uur. Aanvang 8 uur. PROGRAMMA 1. Lied, 5-stemmig Koor Capella. B. Zweem. 2. a. Visscherslied, Koor Capella. Paardekoper. b. Het Schipperinneke, id, J. Worp. 3. Herinnering, Vrouwenkoor en piano. Schelleken». 4. Nedrigheid, Koor i Capella, Drenth. 5. Gebed, Koor en piano. Mendelasohn, - PAUZE. e. „ROOSJE" Operette in één bedrijf. BAL. VERLOREN, Woensdag, een bloedkorelen Kettinkje, met gouden kapittelstokje. Tegen belooning terug te bezorgen Com. Ditostraat 9. VERLOREN, Woensdagavond met de Taptoe, een zilveren Armband. Tegen belooning terug te bezorgen Bureau van dit blad. GEVRAAGD een «linke DAQDIENSTBODE, van goede getuigen voorzien. Loon f2.— per week. Adres: Bassingracht 7.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2