I. KLOK ruimen op „De Zon" JAN VEEN. MOTTIGE JANUS. BONTWERKEN, LET OP! Dames- enKindermantels, Mooi wonen! De ziekte laat o zwak De PINK PILLEN maken n sterk. Openbare Verhuring recht oier de Hoogstraat, A.J. p.'s kerstpudding „SERENATA". Soirée Musicale Joh» Brands Biiltacl ei hiivet. eene partij oud ijzer, De Heldersche Bank, Huismoeders doet uv voordeel r so.ooo. d~b Qbliiatieïaatscbapti JetllBiis" H~h I—I PLAATS I, OEM HAAO. H—T N°. 2767 Kanaalweg bij de Postbrng. Keizerstraat bij de Keizersbrog. OPRUIJHAie van alle nog voorradige Costuumrokken en Bontwerken, tegen verminderde pryzen. I. CRUNWALD. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur. Sta mij toe in uw blad eeue opheldering te vragen aan den schrijver .Een Helderach burger'' van het ingezonden stuk over werk loosheid in uw vorig nummer. Ik lees toch en ook prijkt daaronder de naam van de afdeeling R. E. Volksbond". Mag ik weten wat do schrijver bedoelt met dat woord „prjjkt" Als hij goed had gelezen, had lij) geweten dat de onderteekening was van de Bouw- vakafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond. Maar ook in dat geval: waarom ,prykt"? Een lid van bovenhrnof.mdf. VEItBENIQING. Marine en Leger. Bij K. B. is aan ofl'. v. adro. 1ste kl. G. A. Uaey Ouwen», wegens ongeschiktheid voor de verdere waarneming van den militairen dienst ten gevolge van lichaamsgebreken, met 46 Dec. eervol ontslag uit den zeedienst verleend, ouder toekenning van een pensioen van f2449 'sjaars, en is met ingang van 16 Dec. bevorderd tot ofl. v. adm. 1ste kl., de ld. 2de kl. P. A. Snellen van Vollenhoven. Voorts wordt de met part. gelegenheid uit O.-I. teruggekeerde off v. adrn. 2de kl. E. G. P. van Sypveld, op non-activiteit gesteld. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Oranje, thuisreis, vertrok 5 Dec. van Port-Said. Hembrandt, thuisreis, vertrok 4 Dec. van Sabang. Orotuis, v. A'dam. n. Batavia, vetr. 4 Dec. v. Algiers. Rotterdamschic Llotd. Besoeki, thuisreis, passeerde 5 Dec. Ouessant Bogor, uitreis arriveerde 5 Dec. te Catania. Gorontalo arriv. 5 Dec. van Batavia te Rotterdam. Goentoer, v R'dam o, Java, arriv. 5 Dec. te Port-Said. Koninklijke Hollandsche Llotd. Kernland vertr. 5 Dec. van A'dam naar Buenos-Ayres. Frisia, v. A'dam n. B.- Ayres, vertr. 4 Dec. v. Vigo. Kon. West-Indische Maildienst. Ingezonden Mededeelingen. Na een ernstige ziekte, is het wel zeldzaam de zieken zich spoedig te zien herstellen. De meesten, hoewel genezen, blijven slepend, hernemen hunne krachten niet, vinden hun eetlust niet terug. Dc herstelling duurt heel lang en dat is zeer gevaar lijk, want in dien toestand van zwakte is de zieke aan een wedcrinstorten of aan een nieuwe ziekte blootgesteld. Het is dus van belang dat de-zieke daartegen handele en men moet deze tegenwerking begunstigen indien de zieke het niet uit zichzelf doet. Men kan die tegenwerking begunstigen door een geneesmiddel dat het bloed nieuw leven schenkt en het zenuwstelsel krachtig maakt, en de Pink Pillen zyn het beste der geneesmiddelen van dien aard. Zie hier wst ten dien aanzien ons geschreven wordt door Mejuff. D. Schuuring, geb. Mies, wonende Kasdonk K. no. 5, te Roosendaal yoor do tombola. Leuk, bè En voor de meisjes was d'r een prijs in geld ook. O jé, en er waren coo'n hoop prijzonhadt-je moeten zienpoppen, heelemaal aangekleed enne nog veel, veel meer, ik weet niet wat er alles was. Ook erge geheimzinnige zakjes. Daar zat zeker iets engs in, om te schrikken. Nou, eu toon zei die meneermeneer Jansen, wil u Sint-Nicolaas binnen leiden? En toen ging meneer Jansen weg en kwam St. Nicolaas er aan met z'n knecht. Toen zei die meneerSint-Nicolaas", zeid-ie, we zyn blij dat u gekomen bent en hopen dat u niet erg moe bent van de lange reis. Maar d'r zijn nog wel enkele ondeugende kindoren tusschen, Sint-Nicolaas". «Nou", antwoordde Sint-Nicolaas, ,'t was eerst heelemaal m'n plan niet te komen, maar ik heb maar wat water in mijn wyn gedaan en ben hier naar toe gegaaD. Maar dat zeg ik jelui", voegde hij er by, »als je ondeugend blijft, zien jelui mc voor den laatsten keer". «Nou maar, meneer Sinterklaas", zoo ging de meneer met de rozet voort, .dat zal niet het geval zijn, wel kinderen?" «Nee, Sintor- klaas", zoo riepen ze allemaal. O ja, nou heb ik nog vergeton to zeggen, dat er een heel orkest naar binnenkwam, dat de taak van de piano overnam. Dat ging beter en .Tivoli" daverdo ervan. En nu weet ik wel, liovo lezer, dat dit allemaal erg kinderachtig was en dat je, prozaïsch gesproken, van al die «onschul dige aassempos" onpasselijk werd, om van de oorverscheurende cacophonie der menigte nog te zwijgonnu weet ik wel, dat er onder hot jeugdigo auditorium van Sint- Nicolaas eon paar cynici in den dop waren, die listig lachten on heimelijk meesmuilden, toen zij hoorden van de «verre reis" van Sinterklaas, maar dit kan me nu allemaal geen zier schelen. Ik zeg dat het wat aardig was en dat het, om eonigen wereldwijzen betwetertjes ter wille te zijn, jammer zou wezen, van het naieve, kleurrijke sprookje van dien goeden ouden Sint, uit Spanje, afstand to doen. Laat mij ten slotte nog mododeelen, dat dit feest uitging van eone commissie, die door vrijwillige bijdragen en met ,cenigo" moeite, zooals de woordvoerder bescheidenlek opmerkte, in staat was dit feestje aan de kinderen aantebieden, en dat, dunkt my, de blijde gezichtjes de schoonste belooning daar voor waren, al zy het dan, dat van ons, grooten, nog een extra-woordje van hulde past aan allen die meehielpen. Meju/f,D.fSclmurimj. «Tod gevolge van een zware ziekte wu ik in een emstigen toestand van zwakte en van afmatting gebleven. Die zwakte strekte zicb niet alleen over mijne leden uit, maar over al mijne organen en liet scheen onmogelijk dat zrj hunne goede wer king van vroeger hernamen. Mijn eetlust was niet teruggekomen, rayn spijsvertering had slecht plaats, mijn hoofd was bij de minste inspanning van den geest vermoeid. Ik sliep weinig. Naar den raad van verscheidene personen heb ik de Pink Pillen genomen en onmiddellijk is mijn gezondheids toestand verbeterd Ik ben met de behandeling doorgegaan, en het heelt niet lang geduurd of ik heb een zeer goede gezondheid weergevonden. Prys 14.75 de doos, f9.per 6 doozon. Verkrijgbaar bij: Generaal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken by: DE KOK, Middenstraat, H. DE BIK—Biehsteker, Keizerstraat 93; te Schagen bij J, ROTGANS; te den Burg (Texel) by T.BUIS der by verschillende Apothekers er VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 8 December. Hr. Ms. .Gelderland" is gisteren te Gibraltar aangekomen. Blykens by het departement van marine ontvangen bericht heeft Hr. Me. pantserschip «Tromp" 4 dezer van uit Nederlandsch-Indië de reis naar Saigon aanvaard. Goed zoo! De Arr.-Rechtbank te Alkmaar heeft J. M., werkman alhier, 27 jaar oud, veroordeeld tot f 7—. boete, subs. 7 dagen hechtonis, wegens het mishandelen van zyn hond. Sint-Nicolaas in „Tivoli". Sint-Nioolaas had het van de week erg druk, héél erg druk. Hy moest zóovee kinderen van speelgoed en lekkers voorzien, dat we ons best begrijpen het niet in éen dag afkon. i kunnon, dat hy Weeren en Kapok- Bedden. Kapok', Zeegras-, Stroo- en Staaldraad- Matrassen. Houten- en IJzeren Kinder Ledikanten en Wiegen. Wollen*, Gestikte en Molton- Dekens. Spreien. Luiermanden. Hospitaal doek. Speldenkussens. Waste concur- reerende prijzen. ■T Rep Bedden en Matrassen, spoedig en b i 11 ij k. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zyn hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling en deel neming tijdens de ziekte en by het over lijden van zijn geliefde Echtgenoote on dervonden van haar Vriendinnen, naaste buren en ook in 't bijzonder voor de liefderijke behandeling tijdens haarziekte door Dr. KRUIJNE aan haar bewezen. W. VAN ENGELEN. Helder, 5 December 1911. te HELDER. Schouwburgzaal „Casino". Tooneel-Vereeniging JUSTUS VAM MAURIK. A. s. Zondag 10 December, wegens 't enorme succes van het vorige jaar, nog één enkele OPVOERING van: Tooneelspel uit het Matrozenleven, van M. SPREE, in 6 bedrijven. Na afloop BAL. Entrée 25 ct, Gereserveerd 35' ct. Zie verder Programma. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. Kaarten van af heden verkrijgbaar in de Sigaren-Depóts van Mej. HELDER, Zuidstraat, den Heer PASCHENDAG, Weststraat, den Heer KOKELAAR, Ka naal weg en den Heer JORDAANS, Dyk- straat, en op den speeldag van 2 4 uur, en 's avonds aan 't loket. HET BESTUUR. Daarom kwam hy dan ook zoo laat .Tivoli", pas Woensdagavond. Hy logeerde in hótel «den Burg" op het Havenplein on reed om 6 uur op zyn paard van daar af. En we hebben hem gezien, hoor! Hy wns heel, heel oud, met een langen, witten baard, en spierwitte haren. En een staf had-ie in zyn hand. Eu zyn knecht was by hem on nog vier jonge knechtjes, pikzwart. Er waren eon heolenboel jongens on meisjes in «Tivoli" en ze maakten een lawaai van wat ben jo me. Nou, enfin, daar waren het jongens en meisjes voor. En het dunrde ook zoo lang eer Sint-Nicolaas kwam. Maar zie je, 't is een heel eind, heelemRal van 't Havenplein naar Tivoli, en dan, dat paard was natuurlyk nog moe van gisteren. Nu was het zoo heel erg niet, want er stond eon piano eu er was eon meneer, die speelde. En wilt leuk, hoor I Van «Ginds komt de stoomboot uit SpAnje weer aan", ennevan .Zie de maan schynt door de boomen", eoneik weet allemaal niet. En ze zongen dat 't zoo'n aard hadEn eindelyk, toen kwam er een meneer met eon rozet op zyn borst en die zei, dat Sint- Nicolaas direct komen zou. 'r Waren een heeleboel pryzen, dat kon je wel zien en hy zei, dat meneer Jansion ze zoo mooi geëtaleerd had. Nou, dat was waar. En meneer Labes, uit de Keizerstraat, die had een echt, nickelen horloge cadeau gegeven Tegen den arts P. Vareukamp, te Zandvoort, werd door de Haarlemsche Recht bank geöischt f 200.boete, wegons het niet aangeven van een geval van diphteritis. Met man en muis vergaan. De Raad voor scheepvaart stelde een onder zoek in naar het vergaan van het loggerschip Kik" (VI. 118), dat met man en muis in Noordzee onderging. Schipper was G. Visser te Vlaardingen, en reedery J. H. Warnecke, te 's-Gravenhago. Vermoedelijk is het schip in de bewusten storm van 30 September vergaan. De bemanning bestond uit 14 personen. Gehoord werd de walschipper (e Vlaardin gen, L. de Boer, die verklaarde, dat het loggerschip VI. 118 uit het jaar 1884 dateer de. Het ging geregeld ter visschery eu werd goed onderhouden, zoodat het zich in deugde- lyken staat bevond. De logger was by schipper Visser in goede handen. Op 21 September vertrok de logger van IJmuiden, met de bedoeling om ten Z.W. van Doggerbank de visschery uit te oefenen. Aanvankelijk dacht men, dat de bemanning uit 12 koppen bestond, daar twee jongens te IJmuiden den logger verlaten hadden voor hen kwamen echter twee andere aan boord, zoodat er in het geheel 14 opvarenden waren die allen den dood in de golven vonden. Sedert het verlaten van IJmuiden hoorde men niets meer van den logger Wel rapporteerde een schipper van een visschersboot, dat hij ter hoogte van Terschel ling een stuk van oen scheepsboot gemerkt V. L. 118 drijvende had gezien. Later werden eenige losse brails opgepikt. De scheepsbouwer A. C. van Dam ver klaarde, dat het loggerschip 24 Augustus 1911 gerepareerd was. Het te grond gaan van de VI. 118 kan z.i. niet aan een eigen gebrek worden toegeschreven. De Raad zal later uitspraak doen. Auto-ongeluk. Woensdagmiddag te een uur reed de vee houder J. v. d. Bilt, woneuden aan den Amsterdamschen straatweg by' Naarden, per flets van Naarden, naar zijn boerdery. Hy reed aan de rechter zijde van den weg, toen de auto G. 3464 hem achterop reed. Deze week natuurlyk naar links. Toen de auto, die flink signalen gaf aldus meldt onze corr. vlak by den fletsryder was, week deze plotaeling naar de linkerzijde van den weg. De autobestuurder reed, om een on geluk te voorkomen mpt de auto in de Naardertrekvaart, doch mot het spatbord werd de fletsryder nog gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat hij voor den grond werd geslingerd en met byua verbrijzeld hoofd op de plaats dood bleef. Do man was weduwnaar en laat 2 kinderon achter. Do auto ligt met de wielen naar boven in de vaart en oen wonder mag het boeten, dat de drie inzittende hoeren met een nat pak vry kwamen. Volgens vele getuigen hoeft de autobestuurder geen schuld en is het ongeluk geschiod door onvoorzichtigheid van het slachtoffer. Advertentiën. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoote en der kinderen zorg zame Moeder Albertina van Engelen-Dost, in den nog jeugdigen leeftijd van 81 jaar. Namens haar diepbedroefden Echtgenoot, Kindertjes, Moeder, Broers, Zusters, Zwagers en Schoonzuster. W. VAN ENGELEN. Helder, 6 December 1911. 99 Afdeeling Helder van de Noord-Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis". Algemeens Vergadering op Donderdag 14 December 1911, des avonds 8y, uur, in „TIVOLI". Punten van behandeling: 1. Verslag van de Afgevaardigden naar de 53e Algemeene Vergadering te Amsterdam. 2. Benoeming van twee afgevaardigden naar de Buitengewone Algemeene Vergadering te Amsterdam, op 19 December 1911. 3. Voorstellen van het Hoofdbestuur, ongeveer gelyk aan en met dezelfde bedoeling, als die, op de agenda van de 53e Alg. Vergadering voorkomende als punt 5 en 6 van voorstel 10 en als punt 2 en 3 van dit voorstel. 4. Begrooting voor 1912, gedeeltelijk ge wijzigd naar aanleiding van het ver vallen van het plan in voorstel 10 van de vorige agenda. De Secretaris, G. DE VEN. IW Voor deze Vergadering worden geen convocatiebiljetten gezonden. Notaris H. M. BEECKMAN te Nieuwediep, gemeente Helder, zal op Maandag 18 December 1911, des avonds te 71/, uur, in het lokaal Casino te den Helder, ten verzoeke van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis te Helder, publiek verhuren voor den tijd van zes achtereenvolgende jaren, ingaande Kerstmis 1911 1. Het perceel weiland in den Hel- derschen polder, genaamd „Dirk Gorter", k adaster sec tieENo.41,groot 1-01-10H.A. Laatst verhuurd aan den Heer H. Vader. 2. Het perceel weiland aldaar, genaamd „Lemmer Hofstee", kadaster sectie E No. 104, groot 1-20-80 H.A. Laatst ver huurd aau den Heer L. Dekker. 3. Het perceel weiland aldaar, genaamd „Sluisdijk", kadaster sectie E No. 116, groot 2-13-30 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer D. Makelaar. 4. Het perceel wei- en bouwland aldaar, genaamd „de Potteman", kadaster sectie E No. 95, groot 1-01-40 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer J. Spruit. 5. Het perceel weiland in den Huis- duiner polder, genaamd „Aafke Dam" kadaster sectie B No. 454, groot 0 97-80 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer P. de Bruin. 6. Het perceel weiland in den Hel- derschen polder, genaamd „Hardegras", kadaster sectie E No. 35, groot 16-50 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer C. J. Q uant. 7. Het perceel weiland in den Huisduiner polder, genaamd „Bullewei", kadaster sectie C, Nr. 1845, groot 1-06-70 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer J. Blank man. 9ÊT De huurders zyn verplicht twee bekende en gegoede borgen te stelleD, die op de verhuring tegenwoordig moeten zyn. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris. Uit dc hand te koop, tegen zeer billijken prijs, drie mooie solide Burgerwoonhuizen aan het mooiste gedeelte van de Sluisdijkstraat by den Parallelweg. Ook elk afzonderlijk ter overname. Brieven franco onder No. 52 aan het Bureau van dit blad. Wi| alle beneden inkoopprijs. SPOORSTRAAT 96-98, Met nieuwe Rozijntjes en Amandelen. Thans in alle goede winkals aanwezig. 10 CENT PER PAKJE. Een pudding zoo fijn om er driemaal per dag van te smullen. LET OP HET MERK A. J. P. Naam en verpakking beide gedeponeerd. op Zaterdag 16 December in Casino. Aanvang 8 uur. Invitaties, geteekend door het Bestuur geiden, en zyn op naam. Slechts een beperkt aantal verkrijgbaar tot Vrijdag 15 December. HET BESTUUR. Chef Kreuger Hzn- Fotograaf. KONINGSTRAAT 98, bij het Koningsplein. Muziekonderwijzer Van Galenstraat 57 Herbesteding. De Kolonel-Commandant van het 4e Regiment Vesting Artillerie te Helder, zal op Dinsdag 12 Deoomber 1911, des middags ten 12 ure, ten bureele van den Luitenant-Kwartiermeester, toe- govoegd Officier, Oude Kerkstraat, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog iu het openbaar herbe steden, de levering van: noodig voordeSoldatènmenages te Helder, gedurende het 1ste halfjaar 1912. Op deze levering zyn van toepassing de Algemeene Voorwaarden voor de levering van levensmiddelen, vastgesteld by beschikking van den M. v. O. d.d. 13 November 1906, VI. Afd. No. 117, welke tegen den prys van 25 cent per exemplaar verkrijgbaar zyn by de firma GEBRS. VAN CLEEF, te 's-Gravenhage. Do Kolonel voornoemd, G. A. VAN DER BRUGGHEN. Te koop liggende op hot terrein achter het perceel Kanaalweg 79. Aanbiedingen voor de geheele massa in eens, worden ingewacht by Burge meester en Wethouders van Helder, vóór of op 18 December a s., des namiddags vóór 2 uur. Inlichtingen verstrekt de Directeur der Waterleiding. By de opening der gezegelde inschry- vingsbiljetten moet een bedrag ad f25 door den schrijver als borgstelling by Burgemeester en Wethouders worden ge stort. loodsgracht 44, belast zich met aan- en verkoop van effecten, het wisselen van coupons, vreemd bankpapier en geld, cheques en wissels tegen de hoogste koersen. Koopt pensioenbrieven en Marine wissel zeer-voordeelige conditiën. In prijzen van f 1.25, f 1.50, f 1.75. Zeer practisch. HERMAN NYPELS, SPOORSTRAAT 41 hoek KONINGSTRAAT. Om aan de vele vraag naar Muskaatwijn te voldoen, maken wy onze Clientèle bekend, dat bij ons van af heden, verkrijgbaar is Ifluscatel d'Algarve, a 11 p flesch, INT" Zie verder onze pryslyst op blz. 4 van dit blad. Uitgebreide Prijscourant geven wy gaarne gratis op aanvraag. H. DE BIE-BIERSTEKER, Keizer.traat 93, Helder. Beste Mserturf te bekomen tegen f 3.75 per 1000. Van de schuit afgehaald f 3.50 per 1000. Monsters te bekomen 25 a 10 oent by H. RINNER, liggend met een schuit tegenover de Protestantsche kerk by de Werfbrug. Op zg. Witte Kruis Twintig-je g-evallen f 20.000, geplaatst in 2 seriën bij de HoofdvertegenwoordigersAssurantiekantoor VAN RIJN Co., Rozenburgstraat 9, den Haag, en D. BOER, Hötel te Vlaardingen. Terstond betaalbaar. Aanbovolond,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2