S. Coltof. Alg. M. Gek KANAALWEG. Verpachting. Openbare Verknoping Notaris STAMMES bij J. BIJVOET, Gezouten Groenten. Buchette Rood. Blauw, Gvoen, Brons, Advertenfiën. Repetities Volksbond. Fropaganda-avond Werkl.-VereeD.„DE EENDRACHT'' Vrijdagavond van 7-9 uur. JBusgroeuteii. D. DIJKSHOORN, I 0.48B II 0.54 Marine en Leger. Weduwen- en weezenfonds zeeofficieren. Naar wij vernemen heeft de minister van marine een commissie benoemd aan welke is opgedragen een uitgebreid en wetenschap pelijk ondersoek in te Btellon naar de wen- achelykheid van wijziging der grondslagen van het weduwen- en weezenfonds voor officieren der zeemacht en de voorschriften volgens welke het beheerd wordt. De commissie is samengesteld uitden gep. vice-admiraal van der Sande Lacost, directeur-administrateur van het fonds voor noemd, als lid en voorzitter den gep. kapitein ter zee P. S. R. Wolterbeek en den kapitein luitenant ter zee W. J. Umbgrove als leden, met machtiging om zich, zoo noodig, bij de uitvoering van deze opdracht te doen bystaan door een persoon die hef lerensverzekerings- bedryf als vak heeft beoefend. Tijdstippen var. verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Iudië: Verzendingaweg. D.tnm der postbezorging, p. zeepost via Amsterdam 22 Dec. 7.— 'sav. p. zeepost via Rotterdam 29 7.'sav. p. HolL mail via Genua 19 7.— 'sav. p. Holl. mail via Marseillc 26 3.30'snam p.Franschem.viaMarseille 29 7.'s av. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzender?.) p. Duitsche m. via Napels Naar Palembang, Rionw, Banka, Billiton en Borneo: mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail viaMarseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille 29 p. Duitsche m. via Napels 27 Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: 22 Dec. 19 i 26 8.30'smor. 7.'s av 3.30'snam eiken Vrijdi 19 Dei 27 8.30'sraor. 7.— 's &t. 3.30'snam 7.— 's av. p. HolL mail via Marseille (alleen op verL der afz.) p.Fransche m.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam 21 Dec. |7.'sav. p. mail via Queenstown 22 en 29 3.30'snam p. mail via New-York, 22 3.30'snam p. mail via St. Nazaire .1 7 Jan. 17.'s av. Naar Cora;ao, Bonaire en Araba: p. zeepost via Arasterdam 21 Dec. 7, p. mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg 1 Jan. (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam I 21 Dec. 17.— 'sav. (alleen op verl, der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd |7.— 'sar Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: elkeD Vrijdag, 3.30 's namiddags. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 19 December. By het Vrydag te Utrecht gehouden examen slaagden voor voorloopig-diploma als machinist groote vaart: de heeren A. Bre- mer en B. Groen, beide leerlingen der Zee vaartschool alhier. Kind doodgereden. Zondagmorgen heeft op de spoorlyn Uit geest-Alkmaar, tusschon Heilo en Custricum, een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen trein 686, welke 10.17 u. van Alkmaar naar Am sterdam vertrekt, en onder de. reizigers de vrouw van een beambte der H.IJ.S.M. uit Den Helder, in gezelschap van twee kinde ren een jongentje en een meisje telde, te Heilo stopte, stap'e een employé der H. IJ. S. M. aan den verkeerden kant uit deD trein en sloot blykbaar het portier niet vol doende. Eenige minuten later althans, toen de trein reods weder in beweging was, heeft het zevenjarig meisje vermoedelyk even tegen het portier geleund, dat opensprong, zoodat de kleine voorover op de rails viel. In de eerste ontsteltenis dacht niemand er aan, aan de noodrem te trekken. Iamiddels passeerde de sneltrein 158, welke te 10.20 u. uit Uitgeest naar Alkmaar vertrekt. De machinist van dezen trein moet hot kind gezien hebben, althans hy remde uit allo macht, echter te laat. De kleine meid werd overreden en was oogenblikkelyk dood. De toestand der wanhopige moeder laat zich niet besohryven. Beide treinen hadden natuurlijk vertraging. Het lyk van de kleine werd naar Alk maar vervoerd. De moeder stapte in Castricum uit en begaf zioh zoo spoedig mogelyk naar Alkmaar, waar zy aan het station haar kindje dood en onherkenbaar terugvond. Taptoe. By gunstig weder zal hedenavond 8 uur Taptoe worden gehonden. De minister van marine. De Haagsche redacteur van .De Tijd" schrijft Na ingewonnen informaties in parlemen- tatre kringen kan ik u mededeelen, dat het nog lang niet zeker is, dat den Minister van Marino het door hem aangevraagde pantserschip, het eerste van een viertal van dat type, zal worden toegestaan. Ook aan de rechterzijde is daartegen nog al oppositie. De Minister ziet de moeilijkheid van zyn positie in, maar wil van goen wyken weten. Zelfs een uitstel van behandeling tot Februari zal hy onaannemelijk achten. Groot Nationaal Wapenfeast. Op het groot Nationaal Wapenfeest van de Scherm- en Gymnastiekvereniging „De Vrye Wapenbroeders", te 's Gravenhage, gehonden op 16 en 17 December ter gele genheid van het 25-jarig bestaan, werden de volgende pryzen behaald: Afdeeling Schoonheidwedstryd Sabel: Eerste prys: bootsman A. F. ran Nanen, Kon. Instituut. Tweedo prijs: sergeant der mariniers J. P. M. Kleef, Afd. Rotterdam. Floret: Eerste prijs: bootsman A. F. van Manen, Kon. InBtitunt. Tweede prys sergeant der mariniers J. P. M. Kleef, Afd. Rotterdam. Personeele Wedstrijd: Sabel: Zesde prysbootsman A. F. van Manen, Kon. Instituut. Floret: Eerepry» sergeant der mari niers J. P. M. Kleef, Afd. Rotterdam. „Helpt Elkander". Zaterdagavond hield hot ziekenfonds «Helpt Elkander" een algemeeno vergadering in het lokaal van den heer P. de Koning, Hoofd gracht. De president, de hoer P. Goudswaard, opende de vergadering met een van harte wolkom toe te roepen aan alle aanwezigen, in het byzondcr aan de vertegenwoordigers van de pers. Hy herinnerde er aan, dat dit de laatste vergadering in 't afgeloopen jaar zou zyn en dankte de leden cn het overige bestuur voor de medewerking, om de ver gaderingen steeds een ordelijk en aangenaam karakter te doen dragen. Nu wordt hot ge bruikelijke appel gehouden, waaruit blykt, dat 150 der leden aanwezig zyn. Hierop worden de notulen gelezen door den secre taris, den heer H. Bomhoff, van de vorige algemeeno vergadering op 23 Sept. 1.1. Wyl niemand iets heeft aan te merken, worden deze notulen ouder dankzegging aan den secretaris, goedgekeurd. Vervolgens is het woord aan den pennïngmoestor, den heer L. Roggeveen, tot het uitbrengen van zyn half- jaurlykach verslag over de financiën. Dit verslag loopt van 4 Juni tot 25 Nov. 1911 en we ontleenen er het volgende aan Het aantal loden bedroeg op 4 Juni 248. Na dien werden 4 nieuwe leden ingeschreven, terwyl er 7 werden afgevoerd door vertrek of bedankeD, zoodat op 25 Nov. de verecniging 245 leden telde. De ontvangsten bedroegen in dien tyd aan Contributie der leden f 626.!'81/g Donateursgold 86.471/, Inleg, keuring, enz. 5.20 Geheele ontvangst f 718.01 De uitgaven bedroegen in donzelfden termyn aan Ziekengeld I 815. BodelooD, drukwerken, begrafeniskosten, zaalhuur i 148.50 Geheele uitgaven Voordeelig slot aldus Kas op 4 Jnni. Kas op 26 Nov. f 463.50 254.51 971.941', f 1226.45i/2 Reservekas van 4 Jnni tot 25 Nov. Ontvangsten f 132.071/, Uitgaven21.— Voordeelig slot f 111.071/, Kas op 8 Juni. 79.67i/s Kas op 25 Nov. f 190.75 Deze gunstige staat van Kas en Reserve fonds wordt door de vergadering met luid applaus begroet. De H.H. B. Gocdknecht en J. Smit R1., die in de vorige vergadering zyn aangewezen om do rekening en verant woording van den penningmeester na te zien, verklaren booken en bescheiden in do beste orde te hebben bevonden. Hierna wordt den penningmeester by monde van den Voor zitter dank gezegd voor zyn accuraat be heer der geldmiddelen, benevens voor alles, wat hy in het afgeloopen jaar ten dienste van de vereoniging heeft gepraesteerd. De vergadering stemt door luid applaus hiermede in Hierna zegt de Voorzitter, dat de vereeni- ging dit jaar haar naam weer niet voor niet heeft gedragen. Hy kan toch meedeelen, dat in hot tydvak van 3 Dec. 191025Njv. 1911 aan ziekengeld is uitgekeerd de som van f1164.behalve nog f228.— aan 3 leden gedurende 18 weken boven het gewone aantal weken, dat ondersteuning wordt verstrekt. Te ramen dus tot een bedrag van f1392. Vervolgens doet hy mededeeling van de aanwerving van.twee nieuwe donateurs, en wel door bemiddeling van den vice-pre&ident. De namen der nieuwe donateurs zijn P. D. De Lange, Spoorstraat en J. Smit Gz., Keizer straat. Ook op deze medodëoling volgt applaus. Nog wordt medegedeeld dat statuten on huis houdelijk Reglement opnieuw zijn gedrukt en aaa de leden zullen worden bezorgd door middel van de commissarissen. De Voorzitter vestigt de aandacht voor namelijk op de art. 9, 10 en 14 en raadt de ernstige lezing daarvan aan, om zioh voor teleurstelling te vry waren. Óp een hem gedane vraag, waarom op de vergaderingen niet meer wordt bekend gemaakt, aan welke personen uitkeoriug is gedaan en tot wolk bedrag, deelt de Voorzitter mede, dat die gewoonte vroeger bestond, doch daarvan op voorstel van wylen den heer Koch dona teur is afgeweken, om het pynlyke dier opsomming voor de betrokkenen. Do boeken liggen echter van af 17 Maart 1877 ter in zage en aangenaam zou het het bestuur zyo, indien uit don boezem der vergadering in- zago dier boeken werd gcwonscht. Nog wordt voorgelezen een brief van een gowuzeu lid, don heer Voouslra, dio benoemd tot postambtenaar, geen lid meer kunnende blyvon, met de beste wenschen voor den groei en bloei der vereeniging als zoodanig bedankt, doch zich direct als donateur wenscht ingeschreven te zien. De Voorzitter zegt dank voor dit bljjk van solidariteit en sym pathie voor do vereeniging. Thans vraagt het lid, de heer C. Bethle- hem, vergunning om een collecte te mogen houden voor de wed. van J. Byl, visscher- man, die in den Octoberstorm verongelukt is. Hoewel geen lid zynde van Helpt Elk ander", pleit hy ten gunste van deze aan gelegenheid en doet een beroep op de offer vaardigheid der leden, ten behoeve van deze wcdnwe en haar 5 kinderen. Dit voorstel valt by bestuur en by de vergadering in orde; staande de vergadering wordt do col lecte gehouden en blykt na telling f 6.95 te hebben opgebracht, welke gelden de weduwe, door middel van het bestuur, ter hand zullen worden gesteld. De voorzitter spreekt oen woord van dank aan den heer Betlehem voor het door hem genomene initiatief en aan de vergadering voor de door haar betoonde menschlievendheid. Een ingekomen circulaire van bet voor- loopige comitd tot viering van Noerlands onafhankelijkheid in 1913 lokt eenigo dis cussie uit; ten slotte bekomt het bestuur blanco mandaat, om naar goedvinden ton deze te handelen. Nadat de Vooriilter nog had geïnformeerd of iemand der leden nog iets in 't midden had te brengen on hiervan door één der aanwezigen gebruik wordt gemaakt om een inlichting in te winnen betreffende de ge- geneeskundige behandeling by de ongevallen wet, spreekt de voorzitter nog een woord van dank aau de ledon en het bestuur, wenscht ze het boste toe in hot nieuwo jaar, dat voor den boeg staat; spreekt eooige gevoelvolle woorden tot een der leden van het bestuur, die in het nu scheidende jaar zyn echtgenoote door den dood heeft ver loren dankt voor de netheid en ordelijkheid by dezer grafwaarts breDging en sluit hier mede deze laatste vergadering van Helpt Elkander' in hot jaar, dat weldra achter ons zal liggen. „Serenata". Uit het zonnige Italië overgebracht naar noordelyker streken, is het mandoline-spel in de laatste jaren in ons land populair. Of schoon minder dankbaar dan vioolspel, en wat de techniek betreft, niet gemakkelijker, heeft het toch in een ensemble zyn eigen aardige bekoring. Dat bleek ook weor, toen Zaterdagavond do Helderscho Mandoline-Club „Serenata" cene Soirée Musicale gaf in „Casino". De executanten gaven blijk van ernstige studie i en van grooten ondernemingsgeest. Wel j bleken hier en daar eenigo technische moeio- j lykhoden vooralsnog onoverkomelijk, ma ehe vuole? om in de taal van 't zonnige Italië to spreken: niet in eens wordt Pietje een Piet. Dat zo wel degelijk wat presteerden, bewees het dankbare nummer „Am Bos- poruB", komisch intermezzo, on de club was zoo goed niet of zo moest dit herhalen. In een kort openingswoord had de voor zitter de hoop uitgedrukt, dat de club goede vorderingen gemaakt had. Daar wy voor het eerst eene uitvoering bijwoonden, kunnen wy hierover niet oordeeleD, doch, dat zo wat k&n, constateeren wy gaarne. De spr. hoopte dat velen hun steun niet zouden onthouden aan de club en dankte den heer Polak voor diens leiding. Behalve de koornummers, die, onder loi- dibg van genoomden heer on met versterking van piano en violen gegeven werden, on waarby 0. a. de populaire wysjos „Kusslicd" uit dc operette „Ein Uerbst-manöver" en „Valse brune" met en benevens het straks genoemde komische intermezzo zeer in den smaak vielen, voerde een dames-sextett de ouverture „Mignonette" en een duo het Italiaansche liedje „Caro mio ben" op eene manier uit, dio het de hartelijkste toejui- ohingon deed verwelven. De heer Polak vergastte ons op „Dichter und Bauer" van Suppé voor raundolino-solo en „Casino" is blykbaar solied gebouwd, anders ware het bezweken onder liet applaus. Toen ging de heer Polak weer zitten en begon op nieuw Voor 't allerlaatst was het optreden van Bibe en Bib bewaard. Deze heeren waren twee Amerikaanscho negers, die merkwaardig goed Hollandsch spraken on mot plaatselijke toestanden goed op de hoogte waren. Nu is 't een intelligent ras, da's waar.... Wat deden zo? Ja wat doden ze niet? Ze zongen, schroeuwden, speelden piano, guitaar, op fiesschen ou glazen, tapten bier uit de lacht, en haalden sigaren van dezelfde plaats, reden in auto's, en ten slotte, too- verden ze of althans de een minstens een vijftigtal voorwerpen uit don hoogen hoed, die op een tafel stond, in één woord, ze deden dolle dingen en maakten vooral de aanwezige meiskes hartelijk aan 't lachen. Jammer was hut, dat de politie ze kwam halen, want toon was het uit. En lang hield een bal do aanwezigen by elkander en noode scheidde men ten slotte. Wy mogen niot eindigen alvorens ver meld te hebben, dat in Januari deze club eene uitvoering geefc ten bate van „Lief dadigheid naar Vermogen", waarby „Hel der'» Mannenkoor" zijne welwillende mede werking verleent. En ook mogen wy niet verzuimen den heer Polak, leider van het troepje, te huldi gen voor hetgeen het praosteert, en voor zyn moeite en energie. De propaganda voor Egmond als bad plaats, die opgezet is met het doel den aan bouw van hotels, pensions en optrekjes te bovorderen, omdat daar dringend behoefte aan is, heeft gepakt. Herhaaldelijk wordt het dorp door archi tecten on bouwondernemers bezocht. Uit het groot aantal aanvragen om pensions te huren of tc koop ou blykt duidelyk, dat Egmond een goed terrein is voor geldbelegging. Mot onverminderde kracht wordt de propa ganda voortgezet. IJmuiden, 18 December. De begrafenis van xien zoo noodlottig om hot loven gekomen heer Kramer kenmerkte zich door groote deelname en belangstelling. Omdat vermoed werd dat do toeloop zeer groot zou zyn was het lyk reeds des morgens in de Gereformeerde Kerk gebracht, van waaruit de stoet des namiddags vertrok. Behalve do talryke vrienden volgden depu taties uit Kerkbestuur, van het welk de over ledene lid was, en nit Patrimonium. Door den voorganger der gemeente, Ds. Huizing, werd aan de groeve een kort doch krachtig woord gesproken. Woensdag wordt hier de binnengesleepte logger tK.W. 188J en Donderdag de binnen gesleepte brik Atlas*, beide in beschadig den toestand, publiek verkocht. Een voorstel van het Raadslid R. de Boor om ook in deze gemeente eigen aangifte by don Hoofdelyken Omslag in te voeren wordt door Burgemeester en Wethouders ernstig afgeraden, omdat deze maatregel in verschil lende gemeenten na het in-working-stellen weer spoedig werd afgeschaft, terwyl andere gemeenten nog met de uitvoering van een dergeljjk besluit groote moeite hebbeD. Machinisten Examens. "Utrecht, 15 Dec. Geslaagd voor voor- loopig diploma de heeren C. P. Parent; W. P. de Kam, A. Bremer, J. M. van den Berg, F. W. J. Brouwer, C. do Rouwe, B. Groen -en J. B. Auer. Stuurlieden-Examens. 's-Gravenhage, 15 Dec. Geslaagd voor de groote stoomvaart als eerste Btuurman de heeren B. Jonker en J. Postals derde stuurman de heeren R. A. Mulder, P. J. Ouworhand en W. Post. Kaasdiefstal. Men meldt uit Antwerpen aan de //e-H. Ct.", dat by aankomst van een trein uit Nederland men geconstateerd heeft, dat niet minder dan 800 Hollandsche kaasjes ver dwenen waren. De Rijksmiddelen. Na den tegenvaller in October, toen de opbrongst der Rijksmiddelen circa 21/, ton by het vorige jaar ten achteren bleef, hoofd zakelijk tengevolge van lagere inkomsten uit den suiker accijns en de successierechten, hoeft November de schado dubbel ou dwars ingehaald. Er werd niet minder dan f 1,343,000 meer geïid dan in de overeenkomstige pe riode van 1910, toen reed» een recordcijfer werd gerapporteerd en de middelen f 1,150,000 meer hadden afgeworpen dau het hoogste vroegere Novombortutaalcyfer. Ook wat de onderdooien van den ontvangst- staat aangaat, bestaat in vele opzichten reden tot tevredenheid, licn aantal middelen, waar onder ook dezulken, die met den algemeenen toestand in handel en ny verheid verband houden, hebben de recordcijfers van het vorige jaar weder ruim of meer bclangryk overtroffen. Zoo werd uit de directe belastingen f 464,000, d.i. 6 pet., meer verkregen, waartoe de grond belasting met f20,000, het personeel met f94,000, de in deze maand altijd zeer ruim vloeiende bedrijfsbelasting met f 269,000, de vermogensbelasting met 89,000 heeft bijge dragen. Uit de invoerrcohteu werd f90,000 of 8 pot. meer verkregen, waardoor de opbrengst tot het hoogste ooit in deze maand bereikte totaal gestegen is. Voorts werd uit de posteryen f 87,000 of 9 pet. eu uit do Rijkstelegraaf f 39,000 of 12 pet. meer vorkregen, waarmede ook deze middelen hun vroeger record hebbeu ver betord, terwijl ten slotto uit de loodsgolden f 6500 of 2Vj, pet. meer werd ontvangen eu ook de belaetiDg op gouden en zilveren werken met een toename van f 6000 of 14 pet. recordcijfers aanwyst. Vatten wij de uitkomsten voor de eerste elf maanden des jaars te zamen, dan is het resultaat voor do schatkist buitengemeen gunstig. De opbrengst van 1910 is n.1. mot f6,886.000 overtroffen, nadat toenmaals reeds een vermeerdering van 7,814,000 tegenover 1909 viel waar te nemen. (H.bl.). De Parkschouwburg-ruïne. De dagen van de Parkschouwburg, gebouwd ongeveer dertig jaren geleden ter gelegenheid van de koloniale tentoonstelling door de Bel gische architecten DnmoDt en Chambon, zyn dus geteld: op 27 dezer zal het sloopings- werk ten stadshnize in het openbaar worden aanbesteed, en in korten tijd zullen dan sloo- pershanden het vernielingswerk voltooien, waarmee verweering, verwaarloozing en die- vige, graaiende hebzucht van Amsterdam's apachcndom jaren en jaren zyn bezig geweest. Zoo indrukwekkend en spookjesachtig schoon van Indische pracht het interieur vroeger moet zyn geweest, zoo gruwelyk en rampzalig is nu de aanblik van deze verwoesting. Want dit is niet het ordelijke vernielingswerk van sloopers, waar althans eenige voorzichtigheid, eenig stelsel by betracht wordt; 't is zelfs niet de opzettelijke, toch ook niets ontziende verwoesting van booldstormers en plunderaars., niet alleen althans, het is vooral het gewilde, langzame, maar gestadige verval door wel doordachte verwaarloozing; het is de ontbin ding van levenloos werk van menschenhan- den, byna even afsahuwelyk als de ontbinding van eon lyk. By een eerste en oppervlakkig overzicht van wat er nog is van ai die verblindende pracht, ontkomt mon niet aan een zekere verbazing, dat zoo iets in slechts enkele jaren kon gebeuren alleen door verwaarloozing en dieven-baldadigheid. Maar by het rondwaren door dit trooslelooze oord ontdekt zelfs dé leek, dat een andere factor, machtiger dan die twee, een zoo radicale verwoesting heeft mogelyk gemaakt. Overal, tusschon de Btoelen, waar de zittin gen zyn uitgesneden, omdat de plunderaars er paardenhaar in plaats van kapok, in hoopten te vinden, tusschen de ryk gebeeldhouwde zuilen, in het gapende gat, dat eens tooneel was, op de galerijen en promenoirs, op het terras, dat een wintertuin heette, overal liggen op een vettige, drassige laag verweerde kalk de groote baksteenen, die zoo maar naar be neden zyn gekomen. En wie indertyd eens een onderzoek had kunnen instellen naar de constructie van al dat overdadige, schitterend vergulde beeldhouwwerk, zou wel tot een wee-makende ontgoocheling zjja gekomen, als hy gezien had, hoe wrak dat alles in elkaar geprutst was. Dat de braudweer indertyd tegen dien schouwburg ernstige bezwaren had, laat zich donken; wat zich echter nu niet meer laat denken is, dat zy bespeling ooit heeft toegestaan. Want al die indrukwekkend schoone ver sieringen, de zuilen en bogen, met versierin gen on beeldhouwwerk overladen, het was alles niet anders dan van zeer magere con structie iu ijzer; het was alles lichte namaak. Houten pilasters waren er tegenaungetimmerd, en al dat fraais, dat zonder sparing van kosten gemaakt scheen uit onvergankelyken marmersteen, was slechts gemakkelijk albrok- kelende gipsspecio om dunne hoekyzertjes of yzerdraad. En dat heeft zich natuurlyk gewroken, zoo spoedig de verwaarloozing aanving. Het begon, toon het dieventuig van de daken allo lood on allo zink had weggesneden, en van den wintertuin allo ramen baldadig vernield had. Regen en wind spoelden vry door de ver laten salen, tastten de Bpecie van het metsel werk, minderwaardig als al hot schijnschoon in dit gebouw, aan, totdat zy overal losliet, en neersijpelde op de vloereu tot een vettige, -kledderige masBa, waarop de steenen by hon derden uit de wrakko muren neerploften. Al het gipswerk werd eveneens aangetast, totdat het zuklinnen, waar het omheen gegoten was, door hot vocht verteerd, of de ijzerdraadjes, dio het byeen hielden, doorgeroest waren, od hot boeldhouwwerk in stukken en brokken omlaag kwam. Ondertrouwd K. Blaauboer en H. de Jager. "Helder"' I 16 Dec6mber I911' Eenige plaatselijke kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Moe der en Bekuwdmoeder, Vrouwe Anna Maria Francisca Landry, Weduwe van den lieer Thomas JohannesGébel, iu den ouderdom van 74 jaren. G. M. C. NAUDIN TEN CATE- W. NAUDIN TEN CATE. 14 December 1911. Bezoeken kunnen voorloopig niet worden afgewacht. Mr. W. DE SITTER en Mevrouw DE SITTER—Muubling, bedanken voor de talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen by bet door ben geledeD verlies. Helder, 19 December 1911. Eenige kennisgeving. Dankbetuiging aan den WelEd.Zeergel. Heer GROENEN DIJK (arts), Directrice en Verpleegsters van 't Gem.-Ziekenhuis voor genees kundige hulp en verpleging aan hun geliefde overledene bewezen. Namens de familie J. LEEUW. Helder, 18 December 1911. „Winnubst" a.s. Donderdag. Zenpvereeniging Vrijdag. De Raad van Administratie van het 2e Bataljon 10e Regiment Infanterie zal op WOENSDAG 27 DECEMBER, des middags te 12 uur ten bureele van den len Luitenant-Kwartiermeester, hoek Oude Kerkstraat, in het openbaar ver pachten Het weghalen van da Spoeling en van da lfleeseh- beenderen, afkomstig van de Soldatenmenage van dat Bataljon, gedurende het jaar 1912. Inschrijving als gebruikelijk op onge zegelde biljetten. De kosten dezes moeten worden vergoed. - op - Zaterdag 23 December, des avonds 8 uur, in „Casino", ter gelegenheid van het één-jarig bestaan der Afdeeling. Spreker: Ge Heer J. f. d. BERG, van Deventer. Verder voordrachten en muziak door eenige dames en heeren musici. Programma's, tevens toegangsbewijs, a 10 cent verkrijgbaar bij Mej. MANNI, Kanaalweg 88; DE WIT, Weezenstr. 53 JOUSTRA, Breestraat 10, en 's avonds aan de zaal. Afdeeling: Ziekenfonds. Om alle misverstand te voorkomen zy den leden, welke hun biljetten ingevuld hebben ingeleverd, bericht, dat de volle uitkeeringen geregeld zullen plaats hebben. Namens het Bestuur: W. R. ZITS, President. M. J. KELDER, Secretaris. te HELDER. zal op Woensdag 20 December 1911, 's avonds 7 uur in het lokaal „Casino", publiek verkoopen de volgende pèrceelen te HELDER 1. Het huis en erf aan de Kuiper dwarsstraat no. 13, groot 1 are. 2. Het huis en erf aan de De Ruy- terstraat no. 45, groot 87 centiaren. 3. Het huis en erf aan de De Ruy- terstraat no. 47, naast bet vorige per ceel, groot 88 centiaren. Combinatie 2 en 3. 4. Het winkelhuis aan de Gravenstraat hoek Kroonstraat no. 27, groot 37 cen tiaren. 5. Het huis en erf aan de Graven straat no. 25, naast het vorige perceel' groot 49 centiaren. Combinatie 4 en 5. 6. Het winkelhuis en erf aan de Kroon straat no. 4, groot 66 centiaren. 7. Het huis en erf aan de Kroonstraat boek Parallelweg no. 30, groot 40 cen tiaren. 8. Het huis en erf aan de Kroonstraat no. 28, naast bet vorige perceel, groot 40 centiaren. 9. Het huis en erf aan de Kroonstraat no. 26, naast bet vorige perceel, groot 40 centiaren. 10. Het huis en erf aan de Kroonstraat no. 24, naast het vorige perceel, groot 40 centiaren. 11. Het huis en erf aan de Kroonstraat no. 22, naast bet vorige perceel, groot 40 centiaren. Combinatién 7, 8 en 9, 10 en 11, 7 tot en met 11. 12. Het huis en erf aan d© 2e Vroon- straat boek Koningdwarsstraat no. 60, groot 40 centiaren. 13. Het winkelhuis en erf aan de Diaconiestraat no. 12, groot 81 centi aren. 14. Het huis en ert aan de Diaconie straat no. 10, naast bet vorige perceel, groot 81 centiaren. 16. Het huis en erf aan de Diaconie straat no. 8, naast het vorige perceel, groot 81 centiaren. 16. Het huis en erf aan de Diaconie straat no. 6, naast het vorige perceel, groot 81 centiaren. Combinatién 14,15 en 16,18 tot en met 16. 17. Het huis en erf aan' de Stations dwarsstraat no. 5, groot 68 centiaren. 18. Het huis en erf aan de Stations dwarsstraat no. 7, naast bet vorige per ceel, groot 68 centiaren. 19. Het huis en erf aan de Stations dwarsstraat no. 9, naast heb vorige per ceel, groot 68 centiaren. Combinatie 17, 18 en 19. 20. Het huis en erf aan deRenssteeg no. 4, groot 1 are 68 centiaren. 21. Het huis aan de Langestraat hoek Heersteeg no. 69, groot 25 centiaren. 22. Het huis en erf aan de Oude Schoolstraat no. 10, groot 63 centiaren. 23. Het huis en erf aan de Oude Schoolstraat no. 8, uaast het vorige per ceel, groot 67 centiaren. 24. Het huis en erf aan de Oud© Schoolstraat no. 6, naast het vorige perceel, groot 83 centiaren. 25. Het huis, in tweeën bewoond, en erf aan de Oude Schoolstraat nos. 4 en 4a, naast het vorige perceel, groot 1 are 7 centiaren. Combinatiën 22,23 en 24,22 tot en met 25. 26. Het huls en erf aan de 2e Wil- helminadwarsstraat no. 1, groot 82 cen tiaren. 27. Hei huis en erf aan de 2e Wil- helminadwarsstraat no. 3, naast het vorige perceel, groot 76 centiaren. Combinatie 26 en 27. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag van 2—4 uur. Inlichtingen worden verstrekt door Mr. H. P. M. KRAAKMAN, advocaat en procureur te Alkmaar en ten kan tore van genoemden notaris te Helder. Koegras gemeente Helder, Mevrouw GROENENDI JK vraagt tegen half Februari «en DIENSTBODE j goed kunnende koken. Zich te vervoegen KANAALWEG 77. Wordt gevraagd voor een der oudste Maatschappijen van Levensverzekeringen een Agent, om met behulp van een Inspecteur uit te breiden. Br. onder No. 57 Bureau v. d. blad. S kleine Woningen te huur aan den Dijkweg. Te bevragen: Kerkgracht 42. Te huur een Winkelhuis, Schagenstraat no. 9. Te bevragenKeizerstraat 40. TE HUUR twee geheel modern inge richte Heeren-Bowenhuizen. Billijke voorwaarden. Brugstraat hoek Binnenhaven. Adres: J. COLTOF, Kanaalweg 141. TE HUUR met 1 December, het Bovenhuis Hoofdgracht 49a, voorzien van gas- en waterleiding, riant uitzicht. Huurprijs f250.— per jaar. Te bevragen by W. C. VAN BREDA, Hoofdgracht 49. TE HUUR modern ingericht HEERENHUIS aan de Binnenhaven, bevattende4 Kamers, Serre en Tuin. VerderBad- en Dienst bodekamer, Kelder, enz. Aansluiting Telefoon. Adres: Vosstraat 10—12. TE HUUR modern HEERENHUIS, op 't eerste blok Binnenhaven hoek Broodsteeg. Thans bewoond door den WelEd. Gestr. Heer Dat. Te bevragen by H. F. THIEMAN, Spoorgracht 86. koop een goed beklante Kruidenierszaak met Snoepgoed- artikelen, op een goeden stand, goed voor gepensionneerden. Brieven onder No. 53 aan het Bureau van dit blad. TE KOOP wette Slachtkonijnen. Adres: Tuinstraat nr. 15, Helder. TE KOOP (Nieuw) een Duffel Paietot, een laken Tunlsk- Costuum van model laken en duffel, zonder uitmonstering op de mouwen. AdresBureau van dit blad. TE KOOP een flink stevig Kippen hok met luiken overdekt en 3 jonge Kippen, voor den spotprijs van 7 gulden te zamen. Adres: Kuiperstraat 80. ALMELOSCHE WASCH-en STUURINRICHTING Depot: KUIPERSTRAAT 12. GOEDKOOP en PRIMA. Boorden 3, dubbele Boorden 4 ct. enz. - De goederen binnen 8 dagen terug. - Pryscourant op aanvraag. Prima kwaliteit Bekende kwaliteit Koningdwarestraat 49. enz. dualiteit:

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2