Concert gn Luth. Gemengd Koor „EEN VASTE BURG". op DONDERDAG 29 FEBRUARI A.S. Heldersche Loge der Theosofische V ereeniging Mevr. G. RAHONDT-HIRSCBMANN, Afbraak liaa ffoaalaizaa Aanbesteding. Burger-Avondschool te Helder. Plantenveiling partij mooie kerngezonde PLANTEN, Openbare Verkooping Notaris STAMMES Belangrijke Verkooping. Bouwland en Weiland, leeraar in bet instramentm&ken en de electrotechniek, Marine en Leger. De luit. ter zee 2e kl. S. W. F. Hendrikse, on langs uit West-Indië teruggekeerd, wordt 16 Maart te HelleToetsluis geplaatst aan boord van Hr. Ms. monitor «Reinicr Claeszen". Bij beschikking van den minister van marine is de officier-machinist 2de klasse J. van Eek, uit Oost-Indië met particuliere gelegenheid in Neder land teruggekeerd, met 22 Maart geplnatst aan boord van Hr. Ms. «Gelderland". De hoofdmachinist J. C. van der Snoek, van Hr. Ms. «Koningin Emma", te Willemsoord, wordt 1 Maart overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. politic- schoener Dolfijn". De machinisten der marine H. Kemp en H. J. C. van Deul zijn uit Oost-Indië hier te lande terug gekeerd en op non-aotlvitcit gesteld. De machinisten E. A. de Jager en W. Versluis worden met 1 Maart a.s. geplaatst op Hr. Ms. «van Speyk", de adjunct-machinist J. A. Vaske 2 Maart «I. a. v. op H. M. lAtjeh*. Bij beschikking van den minister van Marine zijn met 30 Maart a.s. de volgende overplaatsingen bij het personeel van den stoomvaartdienst gelast: Machinist F. K. E. Kennedy van Dam van Hr. Ms. „Gelderland" op Hr. Ms. „Hefring", machinist J. van der Velde van Hr. Ms. „Gelderland" op Hr. Ms. Bever"; machinist C. B. Eenhoorn van Hr. Ms. „Bever" op 11 r. Ms. „Bellona"; machinist J. Mertens van Hr. Ms. „Bellona" op Hr. Ms. „Gel derland": machinist G. A. Klazinga van Hr. M». „Emma" op Hr. Ms. „Gelderland". De administrateur van het hosp. Ie kl. te Utrecht A. Kervel, zal met 1 Mei den dienst met pensioen verlaten. By Kon. besluit van 23 dezer is aan den reserve- eerster luitenant A. J. B. Burgers, van het 4de regiment vesting-artillerie, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. den gewezen ambtenaar van den Bond, den heer Meyer, hulde werd gebracht voor zijn ten vorigen jare zoo schitterend gebleken onomkoopbaarheid, werd het jaarverslag, benevens het verslag van den accountant, goedgekeurd. Nog werd bierbü dank gezegd aan den kastelein van het gebouw, den heer Borkert, voor de behartiging der belangen, aaD hem toevertrouwd. Thans gaat men over tot de behandeling van den beschrijvingsbrief, waarop verschei dene belangrijke punten voorkwamen, o.a. een, voorgesteld door Hoofdbestuur, Afd. Helder, en Amsterdam, om voor do be ambten van den Bond bij de Centrale Ar beiders-Verzekeringsbank een kapitaalsver- zekering te sluiten, groot voor ieder f 5000.— uit te keeren op 60 jarigen looftyd of by vroeger overljjdcn aan hun nabestaanden. Uit de discussies bleek, dat hiervoor een premie moet worden betaald van f 300. per jaar, welke geheel voor rekeniog van den Bond komt. De bedoeling van die kapi taalverzekering is, deze by uitkeering om te zetten in oen Ijjfrente, waardoor hem een pensioen is verzekerd van f7.per week. Een voorstel van de Afd. Hollevoetslnis om deze f 5000.in f 3000.te veranderen, werd verworpen. Daarna werd het voorstel H. B: C. S. met algemeene stemmen aange nomen. Een ander belangrijk voorstel betreffende de regeling van de rechtspositie was inge diend door het Hoofdbestuur en de Afd. Helder, Hellevoetslnis on Amsterdam. Dit voorstel houdt in een actie te voeren voor de instelling van tnebtraden op schepen en inrichtingen der Marine, welke raden moeten j blyf dienen, en daardoor vervalt voor menig bestaan uit vertegenwoordigers, gekozen uit j gezin de noodlottige gelegenheid om in harde Stoomvaartberichten. Stoohvaart-Maatsohappij Nederland. Pr. Juliana vertrok 22 Febr. van Batavia n. A'dam. Grotius, thuisreis, vertrok 23 Febr. van Lissabon. Vondel, uitreis, arriveerde 23 Febr, te Lissabon. Madura vertrok 24 Febr. van A'dam n. Antwerpen. Sumatra, uitreis, vertrok 24 Febr. van Suez. Rotterdamsohk Llotd. Medan, uitreis, vertrok 22 Febr. van Suez. Ternate arriv. 23 Febr. van Java te Rotterdam. Malang vertrok 22 Febr. van Batavia naar R'dam. Ophir, thuisreis, arriv. 23 Febr. te Marseille. Kediri, thuisreis, arriv. 24 Febr. te Marseille. Tabanan, uitreis, pa9s. 24 Febr. Kaap del Armi. Kon. Holl. Llovd. Amstelland, thuisreis, vertrok 2'2 Febr. van Bahia. Zeelandia, uitreis, vertrok 22 Febr. van Boulogne. Kon. West-Indische Maildienst. i'rins Frederik Hendrik, thuisreis, arriv. 23 Febr. te Havre. (Zie verder Tweede blad,) VERVOLG BERICHTER. HELDER, 27 Februari. De dames M. K. S. Raap, D. Blom en S. J. Lafèber zyn Zaterdag te Utrecht ge slaagd voor het examen nuttige handwerken. De Ryksklerk ter inspectie van de Dir. Bel. alhier W. Willemse is met ingang van 1 April verplaatst naar de contröle Grondbelasting te Rotterdam. Db „Auldgirth". De Noorsche bark «Auldgirth'' is Vrydag door duikers onderzocht en maakt geen water. Door de experts is het daarop zee waardig verklaard. Het schip zal naar zyn bestemmingsplaats worden gesleept door de Doitsche sleepboot «Arcona", die Zondag 1.1. alhier in de haven kwam. Bond voor Minder Mar. Personeel. Deze Bond hield Zondag j.1. in het Hel- dersche Marinegebouw, Keizerstraat alhier, z^jn Vierde Algemeene Vergadering. Des morgens in hoishoudelyke zitting vergaderd, ging men des middags te één uur in open bare vergadering over. De Voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer Meyer, heet in een openingsrede de afgevaardigden welkom en zegt, dat weer een jaar van levendige actie achter den rug ligt, waarop met genoegen kan worden terug gezien. Nu zyn we hier, door de verschillende organisaties afgevaardigd, om te beraadslagen over de gevoerde actie en de te volgen tactiek in 1912. Het ledental is nog steeds toenemende dit jaar is het wederom met een 300 ver meerderd en omvat circa 7van het aantal, wat lid kan zyn. Voor de matrozen iB dit 92 voor de mariniers 68 en voor de stokers 89%. Trots deze cyfers zyn er nog steeds te veel minderen buiten onze gelederen. Laten de stokers met hun 89% een voorbeeld nemen aan de matrozen en niet door enkelen de kastanjes uit het vuur laten halen. De 8 van de 89 behoort achter de 9 to komen, inplaats van er voor. Vele acties zyn met grooten y ver en taaie volharding gevoerd, o.a. de actie in zake de passagiersbeperking. Met name in Indië is met bewonderenswaardigen yver gestreden voor opheffing dezer vryheidsberooving en reuxenpetities aan den Minister hebben in drukwekkend getuigenis gegeven, hoe alge meen men dit onrecht gevoelt. Allo Indische bladen namen het in deze zaak voor de schepelingen op en publiceerden de moties, op de protestvergaderingen ten deze aange nomen. Voor het nieuwe gebouw werd flink ge werkt en de voorbereidende maatregelon verkeerden thans in het stadium, dat toe bereidselen worden gemaakt, om met de oprichting te beginnen. De cursusvergade ringen, strekkende om den loden maatschap pelijke ontwikkeling by te brengen, werden goed besocht. De meeste aandaoht in het afgeloopen jaar werd gewyd aan de groote belangen, zooals traktementsregeling, verbetering van depositie van koks en bakkers, voeding en dienstrege ling in Indië, verbetering van de Rechts positie, geestelijke verzorging en passagiors- regeling. Omtrent elk deser panton werd in herinnering gebracht, wat door den Bond in het afgeloopen jaar was verricht. Nog werd gewezen, als bewijs van mede gevoel in den grooten stryd dor klassege- nooton in de burgermaatsohappy, op de groote geldelyke effers, die werden gebracht voor versohUlende stakingen, o.a. circa f1000.voor de zeeliedenstaking en 400.voor de PetilionnemeDtsactie voor Algem. 'Kiesrecht. Deelgenomen werd aan verschillende meetings, o.a. voor den 10- urendag op 5 Maart te Amsterdam, voor Algem. Kiesrecht en Vakorganisatie te Zaan dam, de Nationale Betooging op Rooden Dinsdag, en de Protestmoeting tegen de Katholioke leugencampagne te Utrecht, door het zonden van afgevaardigden. Een schit terend bewys, dat de massa op do vloot ook meevoelt den grooten stryd der georgani seerde arbeiders om de politieke maebt, werd genoemd het groote aantal handteekeniogen op de petitionnementslysten, welke door meer dan 2800 schepelingen werden geteekend. Na zoo in den breede het gebeurde in het afgeloopen jaar de revue te hebben laten passeeren, werden de jaarverslagen in be handeling genomen. Na ampele bespreking over verschillende punten, waarbij °-m- en voer onder bevel van kapt. Durand, met een bemanning van 20 koppen. Het voorlaatste Fransche stoomschip, door Lloyds als vermist geboekt, was de «Neustria" die ongeveer drie jaar geleden op do reis van Now-York naar Marseille spoorloos verdween. Het woningvraagstuk. In niet vele groote steden is het vraagstnk der woningverbetering voor de armste inwoners zóó moeilijk als te Liverpool. Daar zyn door ondernemende lieden tydens den snollen groei van den katoenhandel en -nijverheid en den daardoor veroorzaakten grooten toevloed van arbeiders uitgestrekte wjjken van slechte woon kazernes gebouwd. Met groote inspanning heeft het gemeentebestuur zich bey verd, dezen toestand te verbeteren, oen aantal krotten, broednesten van de vlektyphus, opgeruimd en reeds 1 millioen p.st. besteed aan bouw van nieuwe woningen, die, goed ingericht en van matigen kuurprys, invloed uitoefenon op de woningen, die door ondernemers worden gebouwd. Een maandblad te Liverpool, «The Welldoer", ie met dit alles niet tevreden. Slechts de helft der krotbewoners, zegt het, betrekt de nieuwe gemeentewoningen. ,Tho Lancet" van 10 Fobr. noemt dit een prachtiee uitkomst, zelfs, indien deze helft het puik der vroegere krotbewoners is. De taak is zóó ontzaggelyk, dat reeds een gedeeltelyk slagen dankbaar moet worden erkend. Overal zullen een deel van de bewoners van afgekeurde woningen de slechtste woningen opzoeken, die toevallig leegstaan. Muur de afgebroken krotten zullen nooit meer tot meuschonver- tyden zyn toevlucht te zooken in een orage ving, waar hot voor alijd is ingolyfd by het lompenproletariaat. (»Ned. Tydschr. v. GeneeBk.") Te lezen voor het Invalidebuis Bronbeek //Levensbron", en daarboven als waarschuwing «Ondrinkbaar." Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. en door officieren, onderoff., korp. en min deren en welke tot taak hebben, om wanneer een beklaagde het ten laste gelegde feit ontkent, hot rapport te onderzoeken, de noodige getuigen te hooren en rapport van hun bevindingen van den commandant nit te brengen. Als de raad, na onderzoek, een beklaagde onschuldig oordeelt, kan geen straf door den commandant worden opge legd en ter bepaling van den strafmaat is het noodig een apart reglement van straf vordering voor krygstuchtelyke vergrijpen in te stellen. Nadat door den heer Michels adminis trateur over deze zaak een uitvoerige in leiding is gehonden, waarover nog breed voerig word gediscussieerd, werd dit voorstel met algemeene stemmen (1 blanco) aange nomen. Na afhandeling van den beschrijvingsbrief volgt nog verkiezing van loden van het Hoofdbestuur, waarvoor worden aangewezen de heeren J. Kluts, A. v. Wyk, (deze beide waren aftredend), W. J. Winkel, Van Dug- teren en Mulder. Nadat by de rondvraag nog verschillende punten werden aangeroerd, waarby o.m. den redacteur-uitgever van het //Anker", den heer Verstegen, en den beambten Michels en Borkert Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton van meer dan óén xjjde dank werd gebracht en Borneo 1 Naar Oost-Indië Verzendingsweg. der KrlS1""" postbezorging. post,' p. zeepost via Amsterdam l>, zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m. via Marseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napel9 7.- 7.— 7.— 3.30's nam 7.— 's »v voor alles, wat zy ook weer in het afgeloopen 1 jaar voor de organisatie haddon verricht, sluit de Voorzitter de vergadering, welke onder het zingen van het Bondslied uiteengaat. Verduistering. De verduistering door den klerk Van Gemert gepleegd ten nadeele der firma Boynes te Haarlem, heeft niet plaatsgevonden door geknoei in lysten van de Ryksver- zekeringbank, maar door geknoei in loon- staten van werklieden. De firma Beyses heeft Van Gemert eerst in do gelegenheid willen stellen elk jaar oen deel van het ge- stolene (ruim f 10,000) terug te betalen, maar dit schynt niet mogelyk te zyn geweest. De justitie heeft ambtabehalve een vervolging ingesteld, hoewel de firma Beynes de zaak liefst onvervolgd had gezien. Vermoedelijk is Van Gemert naar Amerika gevlucht, waar zyn schoonouders wonen. By de firma Beynes werken 150 werklieden. Van Gemert verhoogde de loonen der werk lieden op de loonstaten en stak dit meerdere geld dan in eigen zak. De verduisteringen dateerden sinds 1905. Van Gemert verdiende f 1800 per jaar. Chineezen-opstootjes op Java. By gelegenheid van het Chineesch Nieuw jaar haddon te Batavia en Soerabaja woe lingen plaats, wegens het bovel om de revolntievlag te stryken. To Batavia werden de resident en de p. Eng. mail via Brindisi 1 en 15 Mrt. 8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 27 -Febr. 7.— 's av p. Holl. mail via Marseille 5 en 19 Mrt. 3.30's nam (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.via Marseille 8 en 22 p. Duitsche ra. via Napels 6 en 20 Naar Atjeh en de OostkuBt van Sumatra 27 5 en 19 Mrt. 8 en 22 7.— p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p'.Fransclie m. via Marseille o. Duitsche m. via Napels o en Naar Guyana (Snriname): p. zeepost via Amsterdami 29 Febr.|7. p. mail via Queenstown p. mail via New-York. 1 en 15 p. mail via St. Nazaire .1 7 |7.'s av, Naar Cura^ao, Bonaire en Am ba: p. zeepost via Amsterdam 29 Febr. 3.30's nam 7.— 's av p. mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg 1 Mrt. (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatias en Saba: p. zeepost via Amsterdami 29 Febr.|7.'s av. galleen op verl. der afz.) p. mail via Engeland .|elken Woensd.|7.'sav Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivior-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.30 's namiddags. Uit den Omtpek. Texel, 26 Februari. Do heeren J. de Jongh, C. Roeper en P. politie grof""belëedigd" Ne 'ëhëëgëë <1 dë 8=Pl""» °P d« loordrwht ter cavalerie we. de rut evenwel her.teld, I l»»oem.ng van een ..eretane voor bet weter- Te Soerebaj. ging het .matiger toe. Kon »ch»P 30 Gem.en.eh.ppelt)k. Polder. Chinees werd gedood. De handel lag er stil. Zaterdag j.1. hield do vereeniging «Nut De raddraaiers zyn Macaoërs. Het marine- i en Genoegen" te Oosterend hare laatste by- etablissement wordt bewaakt. Eone batterij eeDkomst in dit seizoen. Door verschillende wordt opgesteld. De Chineesche tokohouders aldaar, die driehonderd-tal winkels bezitten en daar door den geheelen handel beheerschon, sloten hun zaken, bevreesd voor vernieling door de Macaoërs, het republikeinsch gezinde deel der Chineesche bevolking, dat aldaar vry talryk is. Op de dringende vertoogen van allen, die by don groothandel te Soerabaja betrokken zyn, zonden de tokohouders hun winkels echter weer openen, doch tengevolge van de bedreigingen der revolutionaire Chineezen konden zy daaraan geen gevolg geven. Eenigo honderden belhamels zyn reeds Joarrestoerd, terwyl volgens een bericht in e «Nienwe Courant" te Soerabaja de staat van beleg zou zyn afgekondigd. Spoorloos verdwenen met alle opvarenden. Door Lloyds zyn drie groote schepen tegelyk als vermist geboekt. Hot zyn het EngelBche stoomschip //Amana", verloren gegaan op een reis in den Noord-Atlantischen Oceaan; het Fransche stoomschip «Ville d'Alger", verdwenen op de reis van oen haven in Wales naar de Middellandscho Zee en het Engelscho barkschip .Culf Stream", veron gelukt op een reis rond Kaap Hoorn. De «Amana", de grootste van de drie, vertrok 1 Dec. met een lading stnkgoed van Leith naar Philadelphia. Toen zy een maand rois liad, kwam zy aan de herverzokerings- markt en de premie was 8 Jan. reeds tot 90 pCt. gestegen. Enkele dagen later werd zy als hopeloos over tyd aan de markt onttrokken. De «Amana" was een stalen schroef» toom- schip van 3412 tons, in 1895 op de Tyne gobouwd en in Lloyds register 100 A 1 ge klasseerd. Het sohip behoorde toe aan de heeren Furness, Withy en Co. te Liverpool, voer onder bevel van kapt. H. E. Cone en had een bemanning van ruim 30 koppen. leden werden voordrachten gehouden, die zeer goed voldeden, on vooral heeft men met genoegen geluisterd naar de musicale bij dragen op een Es-klarinet, gegeven door den jeugdigen leerling-muzikant Snaphai van den Helder. By het sluiten der vergadering deelde de voorzitter mede, dat //Nat en Genoegen" op 11 November a.s. 50 jaar zal bestaan bob ben. Dit gonden jubiléum zal feestelijk ge vierd worden. De Chr. zangvereeniging «Hozanna direc teur de heer M. Kikkert, hield heden hare eerste uitvoering in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Oosterend. Een 14-tal zangnummers werden ten gehoore ge bracht, blijkbaar ten genoegen van de vele aanwezigen. Uit het gezang bleek, dat or met zorg en onder goede leiding geoefend was. De Eerw. Heer Ds. J. L. van Grasstok oponde de vergadering met gobed en sloot haar met dankgebed na in de pauze voor gedragen te hebben #dc Actrice en do Kranke", en na den directeur dank gezegd te hebben voor zyne leiding. Door schipper de W. werd in het Scheur- rak een lovende wilde zwaan buit gemaakt, die moeilyk op de vleugels kon komen, doch overigens ongedeerd bleek te zyn. De fraaie vogel vond al spoedig een koo- per, d;e er f 8.voor betaalde. Een viertal kinderen van den heer D. was spelende naby de pas uitgediepte Sckild- sloot. Een klein meisje geraakte te water en liep veel gevaar van te zullen verdrin ken. De anderen hieven een luid geschrei aan. Gelukkig was de heer A. Backer in de nabijheid, die zich aanstonds te water begaf en 't kind wist te grypen, juist-op 't oogenblik dat bet meisje op 't punt stond te zinken. Er wordt door de tonnenboeiers sinds week zijn reeds belangryko hoeveelheden naar elders verscheept. Het hooi geldt thans f35 a f40 por 1000 K.G. Burgerlijk* Stand van Texel, van 17 Feb. tot en met 28 Feb. '12, GEBORENSimon Petrus, zoon van Jan Willem Hin en Elisabeth de Porto (den Hoorn) Bertus Cornelis, zoon van Hendrik Adrianus Kikkert en Hendrikje Zegel (Zuid- Haffel.) ONDERTROUWD: Albert Schagen en Dirkje Dogger (Oudeschild), Hendrik Dop en Fronwfje Laan (Eierland.) GETROUWD: geene. OVERLEDENPieter Geert Schutter, oud 5 maanden (het Noorden.) Advertentiën. Ondertrouwd Hendrikus Greinen en Anna Adriana Jozepha Flentga. Zaandam, 23 Februari 1912. Bootenmakersatraat 34. Huwelijksvoltrekking 7 Maart 1912. Ondertrouwd J. Baardman, Rotterdam, Helder, le Officier Gr. Stoomv., en P. Kooij. 24 Februari 1912. Voor de groote deelneming my en myne kinderen betoond bij het over lijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, be tuigen wy onzen hartelljken dank. Namens allen B. L. VRIES, Oud-Leeraar Kon. Inst. v. d. Marine. Helder, Februari 1912. LEGER DES HEILS. Heden Woensdag 28 Februari Levensgroote beelden. Boeiende geschiedenissen. Bijbelsche tafereelen, waarby scboone toepasselijke liederen worden gezongen. Aanvang 8 uur. Toegang slechts 10 ct. '8 Namiddags 5 uur voorstelling voor alle Kinderen van den Helder. Toegang 21/, ct. Maak schikkingen hierbij tegenwoor dig te zyn. DE OFFICIEREN. des avonds ten 8 uur, In de LUTHERSCHE KERK, Middenstraat. ^Welwillende medewerking van de Heeren P. BRIZEE, Violoncellist. J. A. v. d. VLIET, Orgelbegeleiding Verplieht Programma k 15 ct. Voordracht op Donderdag 29 Februari, in de NIEUWE KERK, avonds 8 uur. SPREEKSTER uit Den Haag. ONDERWERP Verdraagzaamheid van Theosofisch Standpunt. Met welwellonde medewerking van: Mej. ANNIE VOS, (Orgel) en Mevr. A VAN MAANEN- MARTIN, (Zang). Entrée (ter bestrijding van onkosten) 10 cft«, 's avonds aan de Kerk. Donderdag 7 Meert a.s., voor middags ten 10.30 uur, zal door onder- geteekende in het hotel „Bellevue", alhier, by inschrijving wonden ver kocht i De afbraak van twee solide Burger woonhuizen in de Koning-straat nos. 28 en 30 alhier. Aanwijzing ter plaatse 4 Maant a.e., voormiddags ten II uur. De voorwaarden van verkoop zyn tegen betaling van 10 ct. verkrijgbaar ten kantore van ondergeteekende. S. KRIJNEN, Architect. ^e, d'Alger" vertrok 19 Dec. met oenjge dagen weer y'verig gewerkt om de een lading kolen van Cardiff naar Oran en bebakemDg dor vaarwaters, welke door den daar sedert met» meer van het schip werd jong8ten ijsgang zoo in het ongereede geraakte, ffatiAnrn tvAf.1 nA. Kamn .Tunllfirl al. hunfllnna .1.1 gehoord, werd het begin Januari als hopeloos over tyd beschouwd. Later werd te Jersey een reddingboei en naby Cartoret (Frankryk) wrakgoed van het schip gevonden, waaruit mag worden, dat het reeds in het begin van de reis is verongelukt. De //Ville d'Alger" was een ijzeren drie- in betrouwbaren toestand te breagen. Naby de kust is reeds alles weer in orde. De vaarwaters die naar de Zuiderzee leiden, zullen eveneens weer spoedig veilig bevaren kannen worden. Na de winter geweken is begint ook weer maststoomschip, behoorde te Algiers thuis de hooihandel te herleven. In de afgeloopen Op Donderdag 7 Maart a.s.t voormiddags ten II uur, zal door onder geteekende voor den Heer C. DE BOER Jr., in het hotel „Bellevue", alhier, worden aanbesteed i a. Het bouwen van een Woon huis in de Koning-straat nos. 28—30 alhier. b. Het uitbreiden van de Drukkerij in de Koning straat no. 29 alhier. Aanwijzing 4 Maart a.s., voor middags ten 11,30 uur op het terrein. Bestek met teekening tegen f 0,73 per stel verkrijgbaar ten kantore van ondergeteekende S. KRIJNEN, Architect. In de Bestuursvergade ring van de Coöperatieve Winkelvereeniging te Helder, gehouden den 24slen Februari j.1., zyn van de leening van 1905 uitgeloot de aandeelen Nos. 10, 35, 29, 47, 56, 67, 71, 72, 90 en 99, die 31 Maart a.8. kunnen worden ingewis seld met bijbetaling van 3 maanden rente. Na dien datum wordt geen rente meer berekend. HET BESTUUR. Helder, Februari 1912. Zij, die wenschen deel te nemen aan het in Maart a.s. te houden eindexamen van bovengenoemde School, kunnen zich daartoe aanmelden vóór I Maart i. in het Schoolgebouw aan de Laan, op de schoolavonden tusschen 0 en 8 uur. De Directeur A. J. BESSELING. Huishoudster gevraagd tegen 1 April, van 35 k 40- jarige leeftijd, die goed met kinderen om kan gaan. Adres: P. GOMES, Achterhoofdgr. 48. contante betaling, op DINSDAG 5 MAART a.s., voorm. 10 uur op het WESTPLEIN te HELDER, van een Rododendrons, Azalia's in soorten, Hulst, Palm en Conifeeren, Vruchtboomen, Acuba's, benevens diverse bloem-, sier- decoratie-Heesters, Stam-, Klim-, Treur- en Struikrozen in fijne soorten. Alles afkomstig uit de van ouds gunstig bekende Kweekerij „Sativa" te Boscoop. Alles te bezien vóór den aanvang der verkooping. Deurw. H. KWANT. op Woensdag: 6 Maart a.s., voorm. 10 uur, in het lokaal van C LEIJEN, ZUIDSTRAAT 66 te Helder, wegens: a. opheffing der huishouding, zeer nette Salonmeubelen, als: Noten hout Buffet, dito Stoelen met groentrijpen zitting, dito Tafels, Schilderyen, Spiegels, Rietgaat- en andere Stoelen, Fauteuil, Ledikant met Matrassen, Nachtkastje, Veerenbedden met toebehooren, Pendule, Kamerkachel, Fournuis en Keukenbe- noodigdheden, Karpetten, Loopers, Vloer zeil, enz.- b. wegens faillissement, alle aan wezige Meubelen en Huisraad, Keukengereedschap, eto. Voorts: eene uitmuntende partij SIGAREN, diverse merken, in kistjes van 25,50 en 100 stuks, (Heeren rookers profiteert van deze gelegenheid), en Gouden en Zilverwerken, Heeren-en Dames fiets en wat meer ten verkoop wordt aangeboden. Daags te voren te bezich tigen van voorm. 11 tot 4 uur. Deurw. H. KWANT. zal op Woensdag 28 Febr. 1912, 's namiddags I uur ten sterfhuize van den Heer D. DE COCK aan den Kanaalweg no. 2 te Helder, publiek verkoopen den Inboedel. Te bezichtigen in gemeld sterfhuis 's morgens vóór den verkoop van 10-12 uur. Een nette Juffrouw vraagt beleefd eenige- WASSCHEN aan huis. Adres: Bureau van dit blad. Mevrouw PUTMAN CRAMER, Plant soenstraat 7, vraagt tegen 1 Maart eene Dienstbode, goed kunnende koken, benevens een Dagmeisje. Zich aan te melden 'savonde na 8 uur. Gevraagd in een klein gezin, eerie nette DIENSTBODE, om zoo mogelyk, liefst met 1 Maart, in dienst te treden. Loon f 100.—, be nevens f26.— waschgeld. Zich aan te melden 'savonds na 9 uur. Adres: Binnenhaven 32. Men vraagt een fatsoenlijk Dienst- -leisje (dag) niet jonger dan 17 jaar, in niet groot gezin. Te bevragen by den Boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaalweg. J. VAM DER VEEN, Notaris te Alkmaar, is voornemens op Donderdag 7 Maart 1912, by opbod, indeLandbouwsocieteit„Cere8" van den heer R.- KAAN, te Schagen en Donderdag 14 Maart 1912, by afslag, in het Noordbollandsch Koffie hui9 van den heer J. VADER te Schagen, telkens des voormiddags te II uur, in het openbaar te verkoopen i De zeer gunstig aan het Noord- hoilandsch Kanaal, in den polder „HET KOEGRAS", gemeente Den Helder, staande en liggende Plaats, bestaande uit HUISMANSWONING met VEESTALLING (Zuidhollandsshe stal), HOOIBERGING, SCHUUR, ERF, MOLEN TJE, ARBEIDERSWONING, benevens diverse perceelen kadastraal bekend, sectie C nos. 2407, 2408, 2413, 2414, 2415, 2416, 2417, 4267, 4557, 4556, samen groot 44 hec taren, 9 aren, 30 centiaren. Te veilen in verschillende perceelen. De plaats is voor het loopend jaar in huur by den. heer C. DE WIT Je. Aanvaarding BOUWLAND by het ontblooten der schoof in 1912, het WEI LAND 1 Januari 1913, de GEBOUWEN c.a. 1 Mei 1913. EigenaarDe Hoog WelGeboren Heer Jhr. M. VAN DEN BRANDELER, bur gemeester te Middelburg. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van de Notarissen W. HIOOLEN te Middelburg en J. VAN DER VEEN te Alkmaar, alsmede ten kantore van de firma MEIJER PELS te Alkmaar. De situatieteekeningen zullen tijdig verkrijgbaar zyn aan de opgegeven kantoren. Aan deze school wordt gevraagd met 1 April a.s., een om zoowel practisch als theoretisch onderricht te geven, op een aanvangs salaris van f 1500.-. Na één jaar dienst, by gebleken ge schiktheid, vaste aanstelling en verplichte deelname in het invaliditeits-,ouderdoms-, weduwen- en weezenpensioen. Aanmelding vóór 6 Maart a.s. by den Directeur der school, den heer A. J. Bes9e- ling, by wien tevens inlichtingen te bekomen zyn. Namens het Bestuur C. Stammes, Voorzitter. D. H. Grunwald, Secretaris. GEVRAAGD net Dagmeisje, v.g.g.v., niet be neden 15 jaar. Adres: Kanaalweg 131. GEVRAAGD 2 flinke bekwame Bokking- Rookers, tot Pinksteren f 10 h ff 1.60, tot Kermis f 9 k f 10.50 per week. Aan vang 4 Maart. Br. fr. no. 96, Bureau van dit blad. Drie Timmerlieden gevraagd, geruimen tyd werk, door Jb. JONKER Hz., Timmerman, Anna Paulowna. Er kunnen 2 nette COMMEN SAALS geplaatst worden. Adres: Wed. K. BRANDS, Lange- straat 50 Een ruim WINKELHUIS te huur of te koop gevraagd. Brieven onder No. 99, aan het Bureau van dit blad. TE HUUR een net gemeubileerde Zit- en Slaapkamer. Adres: DUINKER's Adv.-Bureau Spoorstraat. Een nette gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER te huur, op zeer netten stand, zeer geschikt voor twee vrienden. Adres: Kanaalweg 125. Kamers te huur. Gezellige ruime Kamers, hoogst nette stand, gem. of ongera., met of zonder pension. Br. fr. onder letter S. 11, Bureau van dit blad. Gemeubileerde ruime Zit- sn Slaapkamers te huur. Adres: Ankerpark 15, Helder. TE HUUR het Woonhuis, Kanaalweg 2. Adres Kerkgracht 50. TE HUUR terstond of inet 1 April, een modem Burger-Woonhuis aan de Laan, bevattende vier kamers, keuken, bij keuken en flinke tuin, a f3.25 p. week. Te bevragen by B. BURGERS, Laan 19. TE HUUR het geheel modern ingerichte Heeren-Bowenhuis, Brugstraat hoek Binnenhaven. Billijke voorwaarden. Adres: J. COLTOF, Kanaalweg 141. TE HUUR modern HEERENHUIS, op 't eerste blok Binnenhaven hoek Broodsteeg. Huurprijs f 225 per jaar. Thans bewoond door den WelEd. Gestr. Heer Dat. Te bevragen by: H. F. THIEMAN, Spoorgracht 36. Geldbelegging. Te koop vijf solide BURGER WOONHUIZEN, naast elkaar gelegen, op goeden stand. Niet afzonderlijk te koop. Adres met brieven onder No. 93, aan het Bureau van dit blad. TE KOOP een flink WERKPAARD, zeer geschikt voor de bouwerij. Adres C. ROODT, Draaisteeg 1, Helder» Te koop voor afbraak eene BOERENWONING met vee stalling voor 14 koeien, ruime hooi- berging en wagenhuis, op 5 minuten afstand van het kanaal. Te bevragen by J. GILTJES, Dijk- straat 39, Helder. Door verandering te koop een Winkelhuis waarin sedert jaren is gevestigd een zaak in Kruideniers- en Grutterswaren en Foeragehandel, staande in de Sluisdykstraat 75, den Helder. Inlichting J. EDENS, Sluisdykstraat 75, den Helder. Advertentiën voor alle couranten in het binnen- en buiten- l»nd worden door ons ter plaatsing aangenomen. Adm. „'t VI. Blaadje". Koningstraat. Interc. Telef. nr. 50.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2