VS PASSIESPEL. CONCERT SIT Oiüirk Van Praag, ai AS Bioscope-Theater. J. VAN WILLIGEN. Jongeheeren- en Heerenconfectie, Balmuziek Die Passion unseres Herrn Jesu Ghristi. Tandschuiers 14-daagsche Motordienst 33 ZUIDSTRAAT 33. Openbare Vergadering Uitvoeringen te Helder op VRIJDAG, ZATERDAG en ZONDAG 29, 30 en 31 HAART, Mejuffronw ËVBL1N8 SYPKENS, te Amsterdam te Helder: Alt. de Heer A. C. DE WOLF, te AmsterdamTepor. Bas-Bariton, Toegang tot de Uitvoeringen: Arbeiders-Zangvereeniging KUNST AAJÏ 'T VOLK". op ZATERDAG 23 MAART 1912, in „TIVOLI' Geheel nieuv Programma. Loge f 0.47, le Bang f 0.32,2e Raug f 0.22 ONTVANGEN P. SPRUIT, Tandarts v.d. Voort, Weststraat 104 G. VAN DIJK, Huishoudtafels, Waschtafels, Keukentafels, Bloemtafels, Olietafels, Salontafels, Slaapkamer- tafels, Duitsche Tafels, Schuiftafels. Vergelijkt de prijzen van onze prima menbelen. Leerlingen der Ambachtsschool L. COLTOF, Leerlingen der Ambachtsschool S. COLTOF, Leerlingen der Ambachtsschool A. COLTOF, Voor de Paschen. SPOORGRACHT 45-46 Marine en Leger. Bij bescli. van den Min. van Marino zijn <le navolg, plaatsingen enz. gelast: Met 25 Maart: off.-maeli. 2de kl. W. A. Swart, dienende aan boord Hr. Ms. «Zeehond", gepl. in de dir. te Willemsoord. Met 2 April: kapt.-lnit. t. zee P. Sodenkamp, aftr. comm. van Hr. Ms. „Atjeh", werkz. gesteld te 's-üravenliage; kapt.-luit. t. zee R. F. van Orakel Schimmel eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. „Dolfijn" en gepl. in de dir. te Willemsoord; kapt.-luit. t. zee H. S. Suermondt belast met het bevel over Hr. Ms. „Dolfijn", kapt.-luit t. zee J. O. Kolkmijer, gepl. als 1ste off. aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord; ofl. van adm. '2de kl. J. H. A. Boertje, gepl. aan boord Hr. Ms. «Zeehond", oII. van adm. -2de kl. B. van Erp Taalman Kip, thans aan boord Hr. Ms. „Zeehond", op non-activ. gesteld. Met 9 April: off.-mach. 2de kl. M. B. van Till gepl. aan boord Hr. Ms. „Reinier Claeszen", J. C. I'oley, gepl. te Vlissingen; off. v. adm. 2de kl. J. K. W, Franssen, gepl. aan boord Hr. Ms. „Atjeh", H. Riem, aan boord „Evertsen", J. O. van Kregten aan boord wachtschip te Arasterdam, en H. M. de Groot en P. J. Dikkers, thans ondersch. aan boord „Atjeh" en wachtschip te Amsterdam, op non-activ. gesteld. Met 18 April: off. van adin. 1ste kl. J. F. de Hart eervol ontheven van de betrekking van fung. fiscaal bij den zeekrijgsraad in de directie te Willemsoord en overgeplaatst naar de directie te Amsterdam, en mr. J. Jutte, met part. gelegenh. uit O.-lndië in Nederland teruggekeerd, gepl. aan boord van wachtschip ie Willemsoord en belast met vorenbe doelde betrekking van fiscaal. Ter gelegenheid van het 15e wapenfeest van den Koninklijken Olïieiers-Sehermbond zullen scherm- wedstryden worden gehouden op '28, '29 en 8C Maart a.s. te 's-Gravenhage. II.H. Officieren, die aan bedoelde wedstrijden weuschen deel te nemen, kunnen zich van '27 Maart a.s. tot en met 1 April d.a.v. naar 's-Gravenhage begeven, voor zooveel althans daartegen - met het oog op de belaugen van den dienst - geene bezwaren bestaan, zullende aan hen de reiskosten van hun garnizoen naar den Haag en terug, (echter hoogstens voor éénmaal), worden vergoed. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat in verband met het groot aantal gewezen militairen van de landmacht, dat reeds voorkomt op de sollicitantonlijsten voor plaatsing in onder het Departement van Oorlog behoorende betrekkingen gewezen militaire schepelingen (zeemacht) in den vervolge niet meer voor betrekkingen, onder het Departement van Oorlog ressortecrende, in aan merking komen. Deze militairen behooren zich dus tot hun eigen Departement te wenden. In verband met de landweer- en herhalingsoefe ningen der lichtingen 1905, 1906, 1907, 1908, 1909, 191U en 1911 der verschillende wapens in het jaar 1912, wordt de aandacht van belanghebbenden ge vestigd op de goedgunstige beschikking van den Minister van Oorlog, waarbij aan kader en man schappen vergund wordt buiten de kazerne te overnachten, rnits hunne woning (vaste of tydelijke) in of naby de garnizoensplaats gelegen is. Da vergunning wordt verleend aan hen, die be hooren tol de korpsen der Infanterie, der Vesting- Artillerie, het Regiment Genietroepen en het korps Pontonniers, indien zy voor zooveel de korporaals «n manschappen betreft voor de laatste maal onder de wapenen komen en zij het verzoek daartoe uiterlijk twee maanden vóór den dag van opkomst schriftelijk doen toekomen 'aan hun onmiddellyken chef (compagnies-commandant). Het personeel der Landweer deelt in deze gunst bepaling, indien zy uiterlijk vier weken vó den dag van opkomst bepaald, een desbetref fend verzoek indienen: a. delandweer-infanterie totden landweerdistricts commandant; b. de verlofgangers der Vesting-Artillerie, der Pon tonniers cu Genietroepen onderscheidenlijk lot den commandeerenden officier der Vesting-Artillerie, ter plaatse waar zy geoefend zullen worden; tot den commandant van het korps Pontonniers en tot den commandant van het Regiment Genietroepen, dan wel tot hunnen landweerdistricts-commandant. Aan het personeel der Landweer kan tevens worden vergund om onder het genot van vergoeding voor levensmiddelen en van brood in eigen voeding te voorzien, mits zy hiervan doen blyken op het bovengenoemde in te dienen verzoek. Up 9 en 10 Mei a.s. zal in het N. gedeelte de provincie Noord-Holland eene keuring van paarden plaats hebben, in verband met de vorde ring dezer dieren in tyd van oorlog en oorlogs gevaar en wel: Op 9 Mei te Hoorn, voor de gemeentenHoorn, Berkhout, Wognum, Zwaag, Nibbixwoud, West woud, Blokker, Schellinkhout en Wijdenes Op 10 Mei te Schagen, voor de gemeenten Schaden, SL Maarten, Barsingerhorn, Harenkarspel, Wieringerwaard, Zype, Callantsoog en Anna-Pau- lowna. Ingezonden Mododeelingen. Volgt haar na. Alle vrouwen hebben belang er by den onder- stannden brief te lezen die in het byzonder gericht is tot haar die over haar gezondheid niet tevreden zijn. Mejuffrouw Schuin, geboren Errenst, wonende Otterstraat 2, te Utrecht, schreeft ons: „Gedurende langen tyd heb ik geleden aan groote algemeene slapte, aan steken in de zijde en be- nauwheid. Zoodra ik een eenigzins moeielijk werk deed of wat snel liep, kreeg ik verblindingen en had een gevoel als zou ik tegen den grond vallen. Myn maag deed my ook veel lijden, ik ondervond saamtrekkingen en na mijne maaltijden was myn spijsvertering slecht. Deze ging dun gedurende vele uren met erge schele hoofdpijnen gepaard. Daar geneesmiddelen die mij voorgeschreven waren, zonder uitwerking bleven, heb ik myn toevlucht genomen tot de Pink Pillen, waarvan mon my veel goed had verteld. De Pink Pillen hebben mij zeer spoedig hersteld en sedert heb ik niet opgehouden gezond te zijn." Indien gij wilt genezen, neem dan dit voorbeeld ter harte en volg deze persoon na. De Pink Pillen die gy koopt, hebben dezelfde samenstelling als die welke Mej. Schuin genezen hebben. Hetisniotaan te nemen dat zij, na zooveele bloedarme jonge meisje8 genezen te hebben, ook niet u zullen genezen. Prys il.75 de doos, f9.per 6 dooien. Verkrijgbaar byGeneraal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan '22 te Amsterdam; voor Helder omstreken byDE KOK, Middenstraat, H. 1 BIE—Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by J. ROTGANS; te den Burg (Texel) by T. BUIS en ver der by verschillende Apothekers en goede drogisten. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 22 Maart. Afloop aanbesteding. Woensdag werd alhier door don architect 8. Krynen in café rDe Pool" alhier aanbe steed (Het bon won van een boerenplaats in het Koegras". Inschry vors waren de hoerenA. Heere, Egmond aan Zee, voor f 4787.H. Riemers, Helder, voor f 4520.R. N. van Os, Helder, voor f 4498.— M. Groen, Schagerbrng, voor f 4440.—. Verkooping boerenplaats. Uitslag der verkooping te Sohagen, ten overstaan van notaris J. van der Veen te Alkmaar, van eene boerenplaats in den polder Het Koegras. gem. Helder, gelegen aan het N. hollandsch Kanaal, bewoond door den heer C. de Wit Jz., eigendom van jhr. M. van den Brandeler te Middelburg, groot 44,09,80 H.A. Kooper de firma Gnldomond en Zoon, bloemhollenkw. te Lisse, voor f 68849. Vischtorpedo opgevischt. De stoomtrawler Jetty VL. 6" heeft, naar de schipper rapporteert, een vischtorpedo, voorzien van 2 schroeven, opgevischt, op 57° 40' N. en 4° 40' W., genummerd 2244. Een nieuw hulpgebouw voor „De Bijenkorf". De directie van ;/De Byenkorf" hoeft, naar ,Het N. v. d. D." meedeelt, tot het gemeen tebestuur het verzoek gericht te mogen be schikken over het Beursplein, om daarop een nieuw hulpgebouw te plaatson. De bedoeling van deze aanvraag is, om in staat te zfyo het nianwe gebouw van «Do Byenkorf" in eens to voltooien in plaats van iu tweo gedeelten, zooals uanvankelyk do bedoeling was en waar mee vier jaren zouden gemoeid zyn. Wordt het verzoek ingewilligd, dan zou do bouw slechts twee jaar vorderen. Volgens het //Nwa." zou de directie van Do Byenkorf" voor.de twee jaren huur van het Beursplein een som van f 100,000 geboden hebben en is er reeds met de aannemers van do nieuwe Effectenbeurs, wier directieloods op het oogenblik reeds een gedeelte van het Beursplein inneemt, een schikking getroffen, waardoor het mogelyk wordt aan hot hulpge bouw van .De Byenkorf" de noodigeruimte to verzekeren. Naar het blad vernam, is men ook reeds voorloopig met het gemeentebestuur tot overeenstemming gekomen. (Het Handelsblad" schryft over deze zaak De directie van „De Byenkorf", tot wie wy OD8 naar aanleiding van dit bericht om inlichtingen wenddeD, bevostigde ons in hoofd zaak de juistheid ervan. De aangeboden prys, die in het bericht van het //Nieuws'' genoemd wordt, is echter veel te hoog. De directie heeft een deel van het Beursplein, tot een oppervlakte van 1000 M2., te hunr gevraagd tegen den prys die voor precario by veror dering is vaBtge teld, in dit geval f 4.per M2. per jaar, dus in totaal voor twee jaar tyds f8000. De aanvraag is eerst dezer dagen ingediend; volgons de directie van //De Byenkorf" is hot onjuist, dat mon reeds voor loopig met het gemeentebestuur tot overeen stemming zou zyn gekomen. Hel ligt in het voornemen, dit hulpgebouw te plaatsen tegen de directiekroet van do Effectenbeurs aan. Het hulpgebouw zal wor den opgetrokken in hout en coment, in den trant van een paviljoen, en bestaan uit eon gelykstraatsche en bovenverdieping. Aanvaring. Dinsdagavond kwam de salonradorboot «Hamburg", die op tic werf van de firma P. en A. van Gelder Ie Nijmegen was gerestau reerd en bestemd voor Cuxhavon, te Deventer, voor den wal met een groot aantal genoodig- den aan boord. Op de reis naar Deventer heeft een aanvaring plaats gehad met de schip brug te Doesburg, doch de boot koD, na cautiestelling, haar reis vervolgen. Woensdagmorgen werd de reis voortgezet naar Kampen. By het doorvaren der schipbrug te Deventer had wederom eon aanvaring plaats, met het gevolg dat een belangrijke schade aan de brug werd toegobracht, waar door de gemeenschap met beide oevers werd gestremd. Men heeft naar Kampen geseind om aanhouding der boot, om opnienw cautie te doen stellen voor de belangrijke schade. De Chineezen-opetootjes. Aan het verhaal dat het «Soer. Hbl." van het voorgevallene to Soerabaja gaf, ontleunen wy nog het volgende B\j de relletjes, die op Zaterdagavond voor vielen, enkel en alleen omdat de Chineezen zich niet wilden storen aan het verbod, vuurwerk op den openbaren weg af te steken, had een Chineescn tokohonder, in wiens woning eenigo raddraaiers gevlucht waren, de brntaliteit den hoofdcommissaris van politio Boon, die met eenige politiedienaren en fuse liers de vluchtelingen was gevolgd, in de toko, waaruit de belhamels intiuschen door een achterdeur waren ontwrkeD, op te slniten. Eerst na herhaalde sommatie ging de man er toe over de voordeur te openen. De rust keerde dien avond, den 17en, spoedig terug, ook deu 18en bleef het des avond vry rustig, maar den 19en had weder een relletje plaats op Tjantian in de Chineeschs wyk. Een daar bestaande Chineesche ver- eeniging met name «San Po Hie", had de impertinentie gehad eon plakkaat op tehangeD. waarin allerlei dreigementen worden geuit tegen Chineesche officieren, indien deze heden avond niet hun staart lieten afknippen. Toen een Chineesch wykenmoestcr San Goan Soen dit plakkaat stond te lezen werd hy door de Macaöers in een scheerwinkel gesleurd, waar men hem van zyn staart ontdeed. Hy had daarby verscheidene wonden opgeloopen, Intusschen kwam de politie aanzetten en de Chineezen ontruimden hun clubgebouw en trokken als oen joelende bende van zeker wel 200 man huiswaarts. Do politie sloot hel gebouw op Tjantian en plaatste er posten, opdat niemand moer in of uit zou kunnen. De Macaöers trokken midderwyl naar het huis van den kapitoin Chinees Hun Tjiong Khing naast de ziekeninrichting Ngemplak. Do kapitein-Chinees kon, ongewapend als hy was, moeilyk anders doen dan vlnchten en hy zocht dan ook met zyn gezin door oen achteruitgang een onderdak in de zieken inrichting. De Chineezen gingen als Vandalen te werk, hun vernielzncht kende geen gren zen en de verwoesting welke zy in het huis van Hnn Tjiong King aanrichtten was waar- lyk onbeschryfelyk. Niets, letterlijk niets, bleef heel. De lampen werden naar beneden getrokken, do marmeren vloeren stukgeslagen, kasten, tafels en stoelen uit elkandor gerukt. Ook do auto's van den kapitein moesten hot ontgelden. Zy werden vreeselyk gehavend evenals de rytnigen, die in het koetshuis stonden. De totale schade wordt geraamd op ca. f70.000. Het duurde gernimen tyd voor politie en militairen hier hulp konden verleenen omdat tegelykertyd dat het bericht van deze plun dering binnenkwam ook meegedeeld werd, dat na den kapitein, de majoor Chinees aan de beurt zou komen. Men moest dus de krachten verdoelen. Toen op Ngomplak militaire hnlp kwam opdagen waren de Macao'ers weer op weg naar Tjantian. Toen zy bjj de woning van den majoor den hoek omkwamen was de opgewonden bende niet weinig verrast daar een flinke politiemacht aanwezig te vinden. Hier hebben zy dientengevolge dan ook weinig schade aangericht. Zy sloegen hot naambord op het hok aan stokken, doch werden toen onmiddelyk door de politie geatla- keerd. Deze sloeg er ferm op los en joeg de bende in een ommezien nit elkaar. Waar- schynlyk waren een paar flinke salvo'B op de bonde woestelingen moer afdoende geweest, maar de politie schynt nog steeds consigne te hebben zoo bozadigd mogelyk op to treden. Toch vielen bier nog schoten. Do Chineezen begonnen met revolvers te schieten. Daarop werd ook van de zyde der politie gevuurd en weldra beet do eerste Chinees in 't stof. Een kogel had hem in de volle borst getrof fen. Een tweede kreeg een schot in den arm en zocht een goed heenkomen. Het aantal gewonden door sabel- en klewangslagen is niet na te gaan. Een 18-tal Chineezen werd hier gearres teerd en naar de gevangenis overgebracht. De anderen waren gevlucht. Na dit treffen keerde do rust in onze stad terug." In den avond en den nacht van don 19en bleef het toen vry rustig. Maar den morgen van den 20en bogon hot loven weder. Een oogenblik scheon het of de heele stad in opstand was. Behalve op Kalianjor werd alarm gemaakt op Kramat GantoeDg, op Kapaaan en op Ngemplak. In een ommezien zat de onvermoeide politie weer in eon auto en ging het naar Kalianjar. Daar kwam ongeveer tegelijkertijd de com missaris Van Haarlem met eenige mannetjes van don anderen kant aan cd joeg een bende Macao'ers voor zich nit. De woestelingen stuitten evenwel op den hoofdcommissaris en don commissaris De Poortere die bijgestaan door eenig lager politiepersoneel on militairen niet aarzelden or flink op in te meppen. Do commissaris De P. had dadelijk tweo Chi neezen te pakken. Een had hy in de borst gegrepen met zyn rechterhand, waarin hy tevens een Browning had geklemd. Eensklaps groep oen andore hem by die hand om don andoren Chinees te ontzetten. Hierdoor ging de Browning af en de Macao'er kreeg den kogel in zyn kaak. By het achterhoofd kwam de kogel er uit. De getroffene was wel niet dood maar toch buiten gevecht gesteld. Do overigen zetton het nu op een loopeD. Vier hunner werdon gearresteerd. De gewonde werd naar het Stadsverband overgebracht. De 4 gearresteerden laadde men in de auto en na een militairen post achtergelaten te hebben ging het f u 11 speed naar Kramat Gantoeng waar bij hot pandhuis oen relleije gaando was. Hier bleek ous, wat eigenlijk de aanleiding was van deze relletjeB. Do Macao'ers, allen leden der Sie Poo Sie Sia, van wie de heele actie uitgaat, zyn hedenmorgen in troepen van 8 10 man door do straten getrokken en hebben alle Cbinoesche toko's en pand huizen aangezegd te sluiten. Indien hieraan geen gevolg word gegeven zouden do toko's vernield worden. Het ,Soer. Hbl." drong op krachtige maat regelen tegen de tuchtolooze bende aan. //Do brutaliteit der Macao'ers kent eenvou dig geon grenzen. In allerhande voertuigen ryden zy langs de door militairen bowaakto pandhuizen en maken een helsch kabaai wanneer zy die inrichtingen open vinden' Opvallend noemd h9t blad het den 21en Febr. dat in het ChineeBche kamp vry wel alle repiiblikoinsche vlaggen waren ingobaald. «Tot dusver werden by de rolletjes 1 Chinees gedood, I zwaar on 6 licht gewond en 34 gearresteerd". Op den bodem der zee. Zooals uit de berichten is gebleken, bevon den zich aan boord van het vergane stoom schip «Oceana'' groote hoeveelheden goud en zilver, die door bankiers en kooplieden te Londen ter vereffening van verbintenissen naar Britsch-Indiö waren verscheept. Het goud vertegenwoordigde eon waarde vau ongeveer 200.0U0 pd.st. en het zilver een waarde van 550.000 pd.st. Beide bedragen zyn door assu rantie gedekt, zoodat de verschepers geon schade zullen lyden door het teloor gaan van die hoeveelheden edele metalen. Wel dreigen er echter moeilijkheden voor hen to ontstaan door do mogelykheid, dat zy zekere contracten niet zullen kunnen naleven. Of schoon de assurantie een verscheper kan beschermen togen verlies van het verscheepte muntmateriaal, kan zy dat motaal niet op de plaats, waar het zyn moet, te voorschyn roepen. Voorzoover het goud betreft, zouden, naar do «Standard" opmerkt, de bankier^, die ge woonlijk dat metaal verschepoo, een over eenkomstig bedrag in Egypte kunnen koopeD, zoodat het nog op hot oogèublik in Britsch- Indië zou kunnen zyn als waarop het goud van de Oceana" daar zou zyn afgeleverd, Maar met het zilver is het anders. Het stoom schip had, zooals gezegd, het buitengewoon groot bedrag van 550.000 pd.st. van dat metaal aan boord, en wel doordat er op 6 April in een aanzienlijk settlement te Bom- bay moet worden voorzien. Onder gewone omstandigheden zou die zending daar juist véór genoemden datara zyn aangekomen, en door het vergaan van het stoomschip zal hot nu wel haast ondoenlijk zyn om van Londen nit oen nienwe zending te doen, die nog tydig ter plaatse van bostemming kan aan komen. Natuurlyk zou men, wanneer te Marseille een schip gecharterd kan worden om de mail over te nemen, het zilver over land daarheen kunnen sturen, maar het is daarby niet gemakkelijk om maar oven de hand te loggen op een half millioen pond sterling in zilver, zelfs in oen markt als de Londensche. Advertentiën. Ondertrouwd (by volmacht): Wiilem Vogt en Catharina Bakker. Weltevreden (Java). Nieuw Helvoet. 20 Maart 1912, Op den 15den Maart j.1. is over leden, na een langdurig smartelijk lyden, myn innig geliefde Echtge noot ei\ zorgzame Vader, Rens Blokker, in den ouderdom van 52 jaar. Zwaar treft my deze slag, maar ik hoop in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Zyn diepbedroefde Echtgenoote en Kinderen,, Wed. R. BLOKKER—v. Straten. Helder, Smidstraat 27. NED, VER. TOT AF8CH. VAN ALC. DRANKEN. AfdeelingHELDER. in „TIVOLI", op MAANDAG 23 MAART 8 hup. (Opening der Zaal 71/» uur). Spreekster: TITIA VAN DER TUUK. Onderwerp: 96 TOl ¥&U Ü6D AlCOllOl. Ter afwisseling Muziek en eenTooneelstukje. DEBAT VRIJ. Entrée 10 c«. Programma's a 10 ct. te verkrijgen, bij: W. YBES, Artilleriestraat 31. P. BOT, Jan in 't Veldstraat 85. C. SPIGT, Kanaal weg 17. A. K.KOKELAAR, Kanaalweg. Chef Kreuger Hzn- Fotograaf. KONINGSTRAAT 98, bij het Koningsplein. Atelier geopend van 9-3 uur, in „De Tuintjes", op Zondag a.s. ELKEN DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. IN ACHT BEELDEN. (Naar woorden der H. Schrift). Voor Solo, Gemengd- en Knapenkoor, met begeleiding van Strijkkwartet, Piano en Orgel. Muziek van HEINRICH FIDELIS MULLER. '•avonds ie 8 uur precies, in „CASINO". SOLISTEN: n U Koor en Orkest pl. m. 100 personen. Beeldengroepen pl. m. 50 personen Klavierbegeleiding: Mej. A. VOS, Muziek-Leerares te Helder. Orgel: Mej. L. DEKKER, te Helder. Groepen der levende beelden opge steld door den Heer JOH. COLLET- TE, Kunstschilder te Amsterdam. Het muzikale gedeelte onder lei ding van den Heer A. J. LEEWENS, Dir. der Muziekschool te Helder. Tooneelverlichtlng: Firma MER- KELBACH, te Amsterdam. Kappers: de H.H. VINCENT DIETRICH, te Amsterdam, en H. v. d. MADE, te Helder. Levering der Costumes opgedragen aan den Heer JOH. P. DE GRAAUW, te Helder. op VRIJDAG 29 Maart en ZATERDAG 30 Maart f 1.50 de persoon, op ZONDAG 31 Maart a f 1.00 de persoon. Slot-Repetitie DONDERDAG 28 Maart f 0.50. Plaatsbespreking op bovengenoemde data's van 10tot 1 uur en van 2 tot 3 uur. Tekebcekjes (Duitscb en Hollandsch) 15 Ct. Concertvleugel en Orgel uit de Kon. Ned. Pianofabriek van J. F. CUYPERS, te den Haag. 99 Afdeeling van den Bond van ArbeidersZangvereenigingen. Directeur: JOH. BRANDS. Zaalopening: V/t uur. Aanvang: 8 uur (precies). Na afloop BAL. BSr Tijdens de geheele Uitvoering is rooken streng verboden. Extra geëngageerdi Zondige Liefde. Modern Zedendrama uit de voorname wereld, in 3 actes. Vanaf Vrijdag 22 Maart tot en met Donderdag 28 Mrt. 1. Cinema Parisien Courant, 2. Het vuurharna8. Drama. 3. Bobby, de kleinste detectieve der wereld. Komisch. 4. Garcia, de roover. Spannend drama. 5. Een hooge hoed is heel mooi, maar hij moet passen. Komisch. 6. 7 en 8. Zondige liefde. Modern Zeden- drama. 9. De Stoker. Dramatisch. 10. Kleine Hans haat zijn Dienstmeisje. Komisch. 11. Lemke als loopjongen. Komisch. PRIJZEN DER PLAATSEN: inclusief stedelijke belasting. KINDEREN beneden 12 Jaar, op alle rangen half geld. Aanvang lederen avond te 7 uur. Zondags te 2 uur. Eiken Zaterdagmiddag KINDERVOORSTELLING, om 3 uur. Entréa 10 oant. Volwassenen gewone prijzen. Zondags diploma's en vrybiljetten niet geldig. Des Zondags worden na vyf uur alleen plaatsen verkocht voor den le" en 2en rang. een groote sorteering r de as. Bevestiging. Aanbevelend, Kanaalweg 161. (by Mevr. de Wed. A. FOLMER). SPREEKUUR: Zaterdags van 9-5 uur. Engelsch. Privaat- en Curausleasen. Oplaiding voor examena. KERKGRACHT B. Prima soorten in alle prijzen. A. MIJNHARDT, ass. Apotheker. KANAALWEG 147 bij Casino-gebouw. Vertrek van Texel naar Harlingen: Woensdagmorgen 27 Maart. Van Harlingen naar Texel Zaterdagmorgen 30 Maart. Van Texel naar den Helder: Dinsdagnamiddag 2 April. Van den Helder naar Alkmaar: Donderdagmorgen 4 April. Van Alkmaar naar Texel Vrijdagavond 5 April. UEd. Dienaren, J. Ph. BAKKER ZOON. De nieuwe modellen der blauwe Jassen, Teekenjas- sen en Broeken zijn solide gemaakt, 'verkrijgbaar bij ALLEEN SPOORSTRAAT 77. De nieuwe modellen der blauwe Jassen, Teekenjas- sen pn Broeken zijn solide gemaakt, verkrijgbaar bij ALLEEN KANAALWEG 141-142. De nieuwe modellen der blauwe Jassen, Teekenjns- sen en Broeken zijn solide gemaakt, verkrijgbaar bij ALLEEN BINNENHAVEN 1. Het meest gesorteerde adres voor: ls

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2