GROOTE UITVERKOOP! li ll Groot Tuinconcert, A. COLTOF, Binnenhaven nr.I. f Balmuziek Kod. Ned Bond van Oud-Onderofficieren, Tandartsv.d. Voort, Weststraat 104 ZeenlscHji Mier, Ijskoud Zuidholl. PILS en LAGER. Rotterdam Canada Hypotheekbank. Verkrijgbaar by P. GROEN ZOON. JE ADRES IS, A, COLTOP, BINNENHAVEN 1. ITDU8 Uw loop is naar A. COLTOF, BINNENHAVEN 1 en U heelt geld verdiend, en Uw geld nuttig besteed. De Uitverkoop begint ülaaudaginorgeu 9 UUR. Marino on Lager. Bij de beschikking van den minister van oorlog ad interim minister van marine zijn de uit Oost- indië met particuliere gelegenheden in Nederland teruggekeerde schout-by-naclit W. Naudin ten Cate en luitenant ter zee 1ste klasse k. f. Sluys, te 'sQravenhage in activiteit gesteld. De kapt. ter zee A. Merkus, hoofd van het vak van uitrusting bij 's rijka werf, tevens haven meester te Hellevoetsluis. wordt 2 Sept. a.s. belast met het commando over Hr. Ms. „Reinier Claeszen" aldaar en in zijne tegenwoordige betrekking ver vangen door den kapt. luit ter zee J. F. Nyland, thans coinmt. van Hr. Ms.politieschoener „Zeehond". Overplaatsingen op 1 Aug.: Van Hr. Ms. „Koningin Emma" op Hr. Ms. „Van Speijk" olï,.mach. der le klasse E. M. Buijck. Van Directie der Marine te Willemsoord op Hr, Ms. „Koningin Emma" ofl.-mach. der le klasse J. C. van der Ben. De ott.-mach. der le klasse A. H, de Bats wordt met ingang van 1 Augustus 1912 toegevoegd aan het hoofd van het Yak van scheepsbouw op 's Rijks werf alhier als chef der Stoomwerkplaats. Stoom vaartberiohten. STOOHYAiRT-MAATSOIUPPW NEDERLAND. Banda, thuisreis, vertrok 8 dezer van Padang. 8 dezer te Port-Said. r te Padang. Kon. d. Nederl.. uitreis, arriv. I Calcutta, uitreis, arriveerde 9 Orotius, uitreis, vertrok 9 d Timor, uitreis, arriveerde 9 Billlton arriveerde 10 dezer Prinses Juliana, thuisreis, van Southampton. :r te Antwerpen. A'dam te Sabang. 9 dezer v.Oenna. Vondel arriveerde 9 dezer van A'dam te Sabang. ROTTBRDAMSOltE LLOTD. Oorontalo arriveerde 8 dezer van R'dam te Batavia. Jacatra arriveerde 8 dezer van R'dam te Sabang. Kawi, thuisreis, arriveerde 8 dezer te Suez. Merauke vertrok 9 dezer van R'dam naar Hamburg. Qoentoer, uitreis, arriveerde 10 dezer te Marseille. Kon. West-Indisohe Maildienst. Oranje Nassau arriv. 8 dezer v. A'dam te Paramaribo. Pr. Will.IV arriv. 8 dezer v. W.-Indië te New-York. Zie verder Tweede Blad.) Ingtzondan Madadaalingan. Eeu genezen persoon spreekt, Wij zijn het niet alleen die aau de bloedarmen zeggen: „Neem de Pink Pillen en gy zult genezen" ook allen aan wie zij de krachten en de gezond heid hebben verkondigen Daar hebt gy heden Mejuffrouw P. v. d. Bruggen, wonende Bossche weg bo. 198 te Tilburg, die - ■chryft: „Door hot lezen in de kranten over de genezingen door de Pink Pillen verkregen, ben ik op de gedachte gekomen deze pillen tc nemen die alleen my hebben kunnen genezen. Ik deel u dus mijne genezing mee en geef u op myn beurt verlof haar bekend to maken, in de hoop dat myn voorbeeld aau eonigc zieken nuttig kan zyn. Zooals ik reeds zeide, waren alle middelen zonder uitwerking ge bleven. Ik leed vre^selyk aan aanhoudende hoofd pijnen, verteerde mijn eten slecht en werd door maagpijnen gekweld. Ik was zoo zwak geworden dat rayne beeuen my niet meer konden dragen en alle werk was onmogelyk geworden. Van het eerste oogenblik af dal ik de Pink Pillen gebruikte, begonnen rayne krachten terug te komen. Zo gy wel denken kunt, ben ik met het gebruik d gegaan en, dank zij deze weldadige pillen, bei nu geheel en al genezen." Alle vrouwen, of zij jong zijn of van gevorder den leeftijd, zullen zich wel bevinden by het ge bruik dor Pink Pillen. De Pink Pillen schynen in het bijzonder voor de vrouwen uitgevonden te zyn, zoo zeer is hunne werking geëigend om de zwakte van haar gestel te bestryden. De Pink Pillen geven bloed, en de vrou' hebben gewoonlyk arm bloed en zyn blootgesteld aan grootc bloedverliezen. De Pink Pillen gr eetlust, en er is niets zoo wisselvallig als de lust van een vrouw. Da Pink Pillen doen het goed verteren De Pink Pillen versterken het zenuwstelsel ea het zenuwstelsel der vrouw i gevoelig. i Pink Pillen zyn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag kwalen, sohele hoofdpynen, zenuwpijnen, plaat selijke pynen, neurasthenie. Prys tl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bji: Oeneraal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken bijDE KOK, Middenstraat, H. DE "IE—Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagenby j. KOTGANS; te den Burg (Texel) bij T. BUIS en ver der by verschillende Apothekers en goede drogisten, VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 12 Juli. Hr. Ms. Zeehond" is Donderdag te Aberdeen aangekomen. Hr. Ms. pantserschip iKortenaer" ver trok Woensdagmorgen naar Bergen (Noor wegen tot het maken van een oefeningsreis, AankSmst to Bergen was bepaald op 22 Juli a.s. wordt nu aankomst te Bergen 20 Juli, vertrek van Bergen blijft onveranderd, De heer P. D. Maandag, leeraar aan de Ambachtschool en aan de Burgeravond school alhier, slaagde Woensdag te Rotterdam voor de aanvnllingsacte rechtlynig teekenen M.O. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het theor. artsexamen de heer M. L. J. Wal last, vroeger alhier. Door den botter H. D. 306, schipper J. Boogaart, zyn alhier aangebraoht 7 vaten olie, gemerkt J. E. C. Londen. Ze werden nab|j Egmond opgepikt. Voordrachtavonden leerlingen Muziekschool. De leerlingen van de Muziekschool der Maatsoh. t. Bevordering der Toonkunst, af- deeling Helder, gaven Dinsdag en Woensdag hunne jaarlyksche voordrachtavonden in iTivoli". Beide avonden was er een belang stellend publiek, hoofdzakelijk vau dames, dat welwillend naar de praestaties der jeug dige talentjes luisterde. Het was, zooals de heer Delgorge opmerkte, volstrekt geen kunst wat gegeven werd; het was slechts met het doel den leerlingen «enige vrijheid van voordraoht te geven; ze le leeren wennen in het publiek te spelen, dat in Toonkunst's Programma de verplich ting van de jaarlyksche «openbare les" v opgenomen. Ook waren niet alle leerlingen uitverkoren, dan zou men aan vier avonden waarschijnlijk nog niet genoeg hebben. Hot was aardig te zien de verschillende manieren waarop de leerlingen hun nummer voordroegen. Het waron allemaal gemakko- lyk gezette stukjes en geen etudes, maar heusche melodieën, sooals uit (die Zauber- flote", sonatines, marschen, walsjes, etc., dus wol animeerend voor de kleinen. Er waren er, die mot onverschillig gebaar boral op het pianokrukje neervielen begonnen; er waren er, met een gesicht soodie haastig wegslopen als het applaus opklonk. Maar or waren er ook uit welkor voordracht aanleg sprak; die met hart en siel in hun spel waren, die fijne nuan ceeringen aangaven, en, hoewel ze de pedaal nog niet konden bereiken, toch trachtten forto's en pianissimo's weer te geven. En naar zulke kinderen was het werkelyk een genot te luisteren. De beide avonden gaven een vol ledig overzicht van de vordoringen der leer lingen. Woensdag wnren de meer oudere, ook die uit viool- en zangklassen aan de beurt. Onder de viool-virtuoosjes waren er, wien men van ganscher harte reeds nu een beter instrument toewenschte dan het kras sende halvo of driekwart-viooltje dat m be< De voordrachten werden afgewisseld door leerlingen uit de zangklasso. Mejuffrouw Biegel bv. zong een Frühlingslied van Men- delssohn, mejuffrouw de Boor oen paar liedjes van Cath. v. Rennes. Op den tweeden avond waren het mejuffrouw Annie Bandsma met het Zonnelied, een geheel dameskoor met een paar nummers, terwyl mejuffrouw Mole naar, de bekende solo-zangeres, zich ook als pianiste ontpopte en Beethoven deed hooren. Er was nog veel meer, doch wy kunnen werkelyk niet alles opnoemen. Jammer was het, dat het zoo schrikkelijk warm was. Dit had invloed op de instru menten en op hot feu saoré der spelers en Bpeelstertjes. Aan de leeraren werden fraaie bloem stukken overhandigd. Tuin-Concert te geven door de muziekvoreeniging /Helders Harmonie-kapel" op Zondag 14 Juli, 's avonds 8.30 in (Casino". PROGRAMMA: 1. Op 't Appill Marsch. G. H. J. v. d. Bogaerde. 2. Stehla. Ouverture Dramatlque. J. Boyer. 3. 'n Aardige Meidl Polka voor Fluit en Es-Klarinet. 4. Fantaisie de '1 Opera Com. Der Bettelstudent. Millöcker. PAUZE. 5. Barataria-Marsch. A. Sulivan. 6. Sous les Ombrages. Ouverture. J. Tack. 7. Donau Wellen. Walzer. lvanovici. 8. Potpourri Populaire. J. Renard. 9. Finale I Postduiven-Vereen. „Hollands Noordpunt" te den Helder. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 7 Juli een wedvlucht mot jonge duiven van uit Mechelen (België;. Afstand 220 K.M. 26 in concours. GeloBt om 8 uur met mooi weer en Z. O. wind. De pryzen werden als volgt behaald: le prye H. Boon, llu. 5 m. 44 sec. 2e T. F. J. Goobod, llu. 7 m. 9 sec. 3e H. Boon, llu. 7 m. 44 s«.c. 4e A. Folkers, llu. 14 m. 18 sec. 3e u H. Boon, llu. l9m. 29 sec. 6e H.J.Holtz, llu. 27 m. 5 sec 7e idem, llu. 35 ra. 50 sec. 8e r T. F. J. Goosen, llu. 86 m. 4 sec. 9e Joh. Darpliorn, llu. 88 m. 49 sec. De Heer en Mevrouw i. N. DE RONDE - HOHN, Plantsoenstraat 9, zullen gaarne bezoeken ontvangen op Zordag 14, 21 en 28 dezer. Afdeeling Helder. Vergadering op DINSDAG 16 JULIf lokaal „Eonsgezind- heid", Dljkstraat No. 41. Punten van behandeling 1. Beschrijvingsbrief. 2. Kiezen afgevaardigde, enz. HET BESTUUR. Trouwe opkomst dringend verzocht. Het dragen van uniform. De minister van oorlog heeft, zoo meldt de „Asser Cc.", in een brief z(jn verwondering er over te kennen gegeven, dat by partyeD, bals of diners officieren in den regel niet in uniform gokleed worden aangetroffen. Voor velen toch zal het dragen van avondkleed of smoking te kostbaar zyn. Zonder verandering te willen brengen in de bestaande bepalingen omtrent het dragen van burgerkleeding door officieren, worden de hoogere chefs uitgenoodigd, om by het eventueel geven van diners, partyen, enz., sooveel mogelijk iu uniform te verschijnen en daardoor een voorbeeld te geven aan hun ondergeschikten. Oplichter gearresteerd. Woensdagmorgen heeft de politie te Kam ri aangehouden een jongmonsch, genaamd S., wonende te Kamper Nieuwstad, leerling van de ryks normaallessen te Kampen, ver dacht van oplichting. Hy maakte er werk van in verschillunde bladen te adver- teeren, dat zy, die uit het woord (Muziek- instrumentenhandel" de meeste Hollandsche woorden konden samenstellen, voor pryzen in aanmerking kwamen. Eerste prys grammo- phoon van f 50, 25 dito van f 26 en 100 andere fraaie pryzen. De doolnemers moesten 40 cent aan post zegels insluiten, daarna kregen zy bericht, dat zy voor een prys in aanmerking kwamen, waarvoor f 1.25 moest worden overgezonden voor vracht enz. De toezending van de pryzen echter bleef achtarwege. My'nheer deed alles grootscheeps, hy hield er een postbus aan het postkantoor op na, voor do vele inkomende brieven. Verder is nog gebleken, dat hy zich toelegde op het doen van bestellingen zonder dat betaling volgde, tot zelfs in het buitenland. Een goed beginner dus. Hy is thans naar Zwolle vervoerd, ter beschikking van den officier van justitie. (k. Ct.) Het Camorristen proces. Te Viterbo is vonnis geweten in het groote CamorristeD -proces, dat sedert 16 maanden de belangstelling in beslag geno men hoeft. De jury heeft alle beklaagden schuldig bevonden. Tydens de lezing van het vonnis riepen de beklaagden luide hun onschuld uit. Ook Erricone, het hoofd der camorra, bezwoer, dat hy onschuldig was dal het vonnis zyn moeder en zuster zou dooden. Een andere beklaagde wist zich een glasscherf een gapende wonde in den hals toe te brengen, die hy met zijn vingers nog wyder traohtto te maken. In ernstigen, hoewel niet levensgevaarlijken, toestand werd by de zaal uitgedragen, waar groote ontsteltenis heerschte. De straffen, die er aan de schnldigen zyn toogewezen, beloopen 30, 20, 10 jaren opsluiting met bijzondere bewaking. Advertentiën. I Op den 17de" Juli a.s. hopen 'onze geliefde Ouders P. de Wit en A. de Wlt-Keljzsr 'den dag te herdenken waarop [zy vóór 26 jaren in den Echt fzyn verbonden. Dat zy nog (lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne lief hebbende Kinderen [CORNELIS DE WIT. PA. DE WIT-Wagenmaker. I Wieringen, 12 Juli 1912. In ,,De Tuintjes", op Zondag aas. ELKEN DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. (by Mevr. de Wed. A. FOLMER). SPREEKUUR: SZsMVs": De ondergeteekende heeft de eer bekend te maken, dat door hem op het Strand te Huisduinen, naast de Glijbaan, een VERVERSCHINGS- TENT geopend is, onder den naam „Pax intrantlbus", alwaar alle verver schingen in den meest uitgebreideu zin verkrijgbaar zullen zyn tegen zeer billijken prijs. Op verlangen kan op het strand by den glybaan bediend worden. Benevens gelegenheid voor de W. C. sleutel a 3 cent aan de kiosk verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, C. A. WIJNANDS. Het toelatings-examen tot den Twee jarigen Cursus voor onbevarenen zal ge houden worden op Donderdag 25 Juli a.s. Inschrijving van Leerlingen kan van af heden, des Maandags en Donderdag middags van 2 tot 4 uur, by deu directeur (den heer Th. C. W. v. MIERLO) plaats hebben. De inschrijving geschiedt aan het gebouw der Ambachtsschool, Laan, te Helder. Leerlingen der tweede klasse eener H. B. S., met voldoende rapportcijfers voor de wiskundige vakken, kunnen zonder examen worden toegelaten. Nadere inlichtingen verschaft de di recteur. „Casino"-tieboow, Helder. ZONDAGAVOND 14 JULI te 8.30 uur, door „Helder'. Harmonlekapei", Directeur de Heer 6. H. I. y. d. B06AERDE. Beschermheer de WelEd. Heer KI. F. OORTGIJSEN. MP* Afwisselend BAL. H Programma 15 oant. Eenig zitje in den „Cneino"-THin. (Rotterdam Canada Mortgage Bank.) BOTTERDAM. De Bank geeft uit B Pandbrieven in ooupures van f 1000, f 500, f 250, en I iOO momenteel tot den koere van iOI N.B. De Bank heeft zich onder contróle gesteld van het Nederlandsch Administratie en Trustkantoor te Amsterdam. Getrouwd J. de Haan, Amsterdam, en N. C. Cats, Helder. Arasterdam, 10 Juli 1912. Ondergeteekenden betuigen hun harte lijken dank aan H. H. Doktoren en de Dames Verpleegsters van het Zieken huis alhier voor de goede zorgen tydens do ziekte en by het overlijden bewezen aan hun lieve Moeder en Behuwd- moeder. Uit aller naam, J. J. VERHAGE. Helder, 12 Juli 1912. WAAROM koopt men aan Je Binnenhaven no. 1 zulk best goed T WAAROM koopt men aan Je Binnenhaven no. 1 zoo graag T WAAROM koopt men aan Je Binnenhaven voor weinig- geld zooveel OMDAT goede waar zich zelf recommandeert. Ook bij dezen Uitverkoop wordt elk in Je gelegenheid gesteld goedkoop te koopen, en elk, die zijn voordeel begrijpt, gaat naar de BINNEN H/V VEN 1, en heeft zeker geld verdiend. Om alles op te noemen en te prijzen zou onmogelijk zijn. - DUS HUISMOEDERS, DOET UW 1NKOOPEN BIJ Pluchette 2 el breed, in roodbrons en blauw, 66 ct., pruchtige by pas sende gallons 7 cent. 1 Els breedte geel katoen van 14 nu 11 cent. Geel katoen, hemdenbreed van 14 nu ll1/, cent. •10/4 Breed lakenskatoen, 2e kwaliteit, van 28 nu 22 cent de el. °/4 of byna 3 el breed lakenskatoen, van 35 nu 28 cent de el. Graslinnen, i/i breed, van 26 nu 16 cent per el. Graslinnen voor lakens, 3 el breed, van 40 nu 267, cent per el. Wit satynstreep voor ponnetje, nu 16 cent per el. Best klaterkatoen ll1/, cent per el. Graslinnen, 3 el breed, van 35 nu 24 cent per el. Voor de Luiermand. Flanelletje 9 cent. Hemdjes 9 cent. Bandjes 3 cent. Borstrokje 9 cent. Wollen kousjes 177,ct. Wollen borstrokjes met rokjes 32 cent. Ponnetjes 30 cent. Rokjes 27 ct-, enz. enz. Keurige sokjes, groot soort, in alle kleuren, 16 ct. p paar. Beste luiers, gemaakt, 12 cent per stuk.' 8/4 breed oogjes, 101/, cent per el. 17s ©1 breed oogjes, k 18 nu 13 cent per el. I1/, el breed oogjesgoed, van 21 nu 17 cent per el. Witte graslinnen lakens, zonder naad, 3 el lang, 777, ct. Kussensloopen, van 29 cent nu 21 cent. Geel katoenen Lakens zonder naad, nu 70 cent. Ja moedert ik zeg altijd ga naar A. COL TO F, Binnenhaven, en als U gegaan is, was U altijd te vreden en goedkoop gekocht. Best Poolbont l'/4 el breed van 26 nu 161/, ct. p. el. lste kwaliteit Breedstreep van 28 nu 21 cent per el. Blauw Keizerslinnen ll1/, cent per el. Blauw Zusterslinnen, echt van kleur, dubbel breed, van 35 nu 23 cent per el. De beste ruitjes Boezelbont van 28 nu 22 cent. Geheel linnen Ruitjes van 35 nu 28 cent per el. Zwart en wit ruitje voor Japonnen van 35 nu 23 ct. p. el. Daar kunt U heusch zelf niet voor gaan zitten te naaien. Dames geel keperen Pantalons van 65 nu 44 cent. Dames wit keperen Pantalons van 75 nu 49 cent. Dames sjeems Pantalons, breede strook van 110 nu59ct. Dames wit katoenen Pantalons, feston en tusschen- zetsel, van 140 nu 77 cent. Dames wit katoenen Pantalons, Fransch model, van 175 nu 96 cent. Dameshemden, geel katoen, van 65 nu 45 cent. Dameshemden, geel katoen, van 85 nu 577s cent. Dameshemden, wit katoen, van 90 nu 65 cent. Dameshemden, wit katoen, Fransch model, geheel t kantstof, met lint, van 160 nu 105 cent. Nachtponnen 89 cent. Keurige lange Schorten, ampire model, v. f 1.05 nu 69 ct. Lange Schorten met strook (reform) v. f 1.09 nu 84 ct. Lange Schorten met strook, blauw bovenstuk, van f 1.10 nu 89 ct. Witte Schortjes, rondom strook, gegarneerd, van 60 ct. nu 29 ct. Witte Broderiekant (tusschenzetsel), 10 cM. breed, voor blouses, 41/» ct. per el. Geel Broderie, tusschenzetsel voor linnen mantels en rokken, van 12 ct. nu 47,ct. per el. Strooken voor Kinderjurken, een breed, k 36 ct. per el. B Sportflanel voor nachtponnen, IV/, cent per el. Beste sportflanel, effen met rood streepje, echt van kleur, van 24 nu 18 cent. Beste sportflanel, (loodsenflanel) van 45 nu- 40 cent. l/4 breed flanel, van 24 nu 14l/t cent per el. De beste rozerandflanel, 24 cent per el. Geheel wollen flanel, van 50 nu 39 cent per el, in wit en jaeger kleur. Beste roode baai, 8/4, van 110 nu 85 cent per el. Beste jaeger baai, 2 el breed, van 90 nu 07 ct. p. el. Marine-blauw molton, van 32 nu 19 cent per el. De beste molton, vau 28 nu 24 cent. Daar moat een ieder van profiteer en. Heerensokken 10 cent. Best gebreide sokken, van 50 nu 86 cent. Heeren drilhemden, fantasie, 66 cent. ln japonstofien is een groote partij, welke spotgoedkoop verkocht worden wwwwwwwwwwwmwwwwwwwm Theedoeken, 7 cent. Grauwe doeken, 61/» 281/, cent. Witte blokhanddoeken, van 15 nu 121/» cent. 10/i Bedtyk, 24 cent per el. Afdeeling DEKENS. Molton Dekens 55 cent. Kinder Molton Dekens 33 cent. Groote Molton Dekens van 100 nu 671/» cent. Ooi een partij Molton Dekens tegen eiken prijs. Gestikte Dekens f 3.39. Satyn Dekens, (gestikte) van f 7.50 nu f 4.90. Wollen Dekens in alle prijzen. Groote voorraad Kapok en Vaaran Badstallan. Afdeeling KATOENTJES. Groote aorteoring Katoentjes en Mous- •elines van af 9 cent per al. Ook oen groote partij Lappan. Ziet de Uitstallingen. Afdeeling KLEEDEN. 12-els Tapistry Kleeden 869 cent in rood en brons. Hercules Kleeden in alle prijzen. Cocosloopers met 15 procent korting. Te veel, te veel om op te noemen. Doch ziet de goedkoope prijzen en neem Uw strooibiljet ofdooourant mede en U io overtuigd, dot de goe deren goedkoop zijn voor die prijzen. Wit katoen Rokken met volan en kant gegarneerd, van fl.70 nu 82 ct. Wit katoen Rokken met breed feston, van f 1.80 nu 91 ct. Ziet de keurige vitte Damesblouses, die tot eiken prijs worden opgeruimd. Nieuwste modellen enkeurlgeafwerkingenmooiegarnserings Ook niot to vergoten do OPRUIMING MANTELS, waaronder zyn een keurige party blauwe en zwarte, waarvan U ook in het najaar veel plezier kunt hebben. Kla Wie

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2